Stadsnieuws KENNEMERLAND 1 n nieuwe Japon Heringa Wuthrich, Haarlem Amsterdamsche Beurs Voor een bon een plaatje! udeman&Mros' Cheque-koersen Stofzuigerhuis MAERTENS Eerst EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 18 MAART 1929 BLADZIJDE 2 Centrale Verwarming Agenda ,19 Maart De wijziging der Telefoon tarieven Ned. Natuurhistorische Vereeniging De kiezerslijst 1929-1930 63.596 kiezers GELOOF EN WETENSCHAP. Verkeersongevallen De Stille Omgang Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 BEVERWIJK - Tel. 2213 BEVERWIJK R.K.S.V. „D.E.M" Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 ApexKlop-Veeg-Stoftuigersf 175.- CASTRICUM IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST VELSEN-NOORD VELSEN WIJK AAN ZEE .Staat van Besommingen ioov, 662% 90% 160 142.50 518% 440 218 522 4*/, „Hollandsche Molens door Ir. A. Ten Bruggencate be schikbaar te stellen. Molen album DE SPAARNEBANK 249 V Marktbericht Rijksvischafslag k-ï. Sociëteit „Sint Bavo" half 9 uur Rechts kundig Bureau van 23 uur Kraamver- zorging 3e Orde 8 uur St. Caecilia 8 uur Bestuur Spoorwegpersoneel 8 uur Bestuur Herwonnen Levenskracht 8 uur Bestuur Paulus-vereeniging. St. Josepbsgezelien-vereeniging Jansstraat 59 Van 810 uur geopend. Gemeentelijke Concertzaal, Lange Begijne straat 8 uur zevende concert Haariem- sche Bachvereenlging. Bloembollenkweekers, let op uw saeck! „De Hobaho" schrijft, na te hebben gewe zen op het plan, een meervoudige telling in te voeren voor elk geautomatiseerd locaal- net: Het aantal malen, dat voor een bepaalde verbinding geteld zal worden, zal in verband staan met het aantal verbindingslijnen dat wordt gebruikt. Zoodat bijv. iemand van Noordwijkerhout, die spreken wil met Benne- broek, zal hebben te betalen, Noordwijker houtSassenheim, SassenheimLisse, Lisse- Hillegom, HillegomBennebroek. Alzoo drie maal het plaatselijke tarief benevens de drie- minutenduur. Gaat men over de drie minu ten heen, dan betaalt men dubbel. Het gevolgde principe van meervoudig tel len in verband met den afstand, waarover gesproken wordt, is volgens den heer War ning, hoofdingenieur der Telegrafie, veel Juister, dan het vormen van streeknetten met een uniform locaal tarief, zooals dit tot dusverre plaats had. Bij meervoudige telling (hoeveelvoudig is niet aangegeven) betaalt alleen diegene extra die werkelijk van de extra faciliteit gebruik maakt. Theoretisch moge deze regeling juist schij nen, maar inderdaad is zij fnuikend voor de telefoon in een bepaald district, vooral in het bollendistrlct. Wij zijn op elkaar aange wezen, wij hebben in den handelstijd eiken dag verbinding noodig met de kweekers en handelaren door geheel de streek. Het streek- net als zoodanig voldeed tot heden uitste kend. De automatiseering zou een verbete ring beteekenen, ware het niet, dat er de groote verslechtering aan vast zat van het slechts 3 minuten spreken, en het drie-, viervoudig betalen. De beurs te Haarlem, de Bond van Bloembollenhandelaren zal in het vervolg vol-automatisch te bereiken zijn, maar naar gelang van den afstand of de kantoren die het passeeren moet, twee-, viermaal zooveel. In het gesprekkentarlef, dat ingevoerd zal worden, ligt al besloten een verhooging en een zeer belangrijke verhooging voor de groot-verbruikers, vergeleken bij de vroegere kosten, doch men begint nu al te knagen aan het streeknet zelve, doro drie-, vier- of meervoudig tarief toe te passen. Bloembollenkweekers, let op uw saeck. Juist het vormen van het streeknet heeft de telefoon bevordert; laat nu een regeling die tot verbetering moest strekken, niet het tegenovergestelde doen. Daarom zullen onze voormannen goed doen, een krachtig pro test tegen deze wijziging te laten hooren, want deze regeling beteekent practisch het zelfde, als het opheffen van het streeknet in de bollenstreek. In de „turnzaal" van Restaurant Brink man hield de afd. Haarlem van. bovenge noemde vereeniging Donderdag een voor drachtavond met lichtbeelden over de duinen bij Bergen en Petten, zulks ter voorbereiding van de Alg. jaarvergadering, welke in Augustus a.s. hier ter stede gehouden wordt. Bij acclamatie werd de heer G. A. van Schaik tot afgevaardigde naar deze jaarvergadering benoemd. Medegedeeld werd, dat de jaarlij ksche excursie naar het Naardermeer op 25 Mei a.s. is vastgesteld, terwijl 6, 7 en 8 Juli een 3-daagsche excursie naar Texel zal plaats vinden. Hierna verkreeg Mej. T. van Benthem iutting het woord over stranddieren. Op et zandstrand de strook tusschen den voet der duinen en de eblijn vinden we de strandvlooi, een kreeftachtig diertje, en meer aan den zeekant de wormen. Waar gelijk bij Bergen de veenlaag bloot komt, ook boormossels. Overblijfselen van dieren, aanspoelsel vinden we bij Bergen weinig, daar de vloedstroom er zwak is. Tusschen de golfbrekers van de Honds- bossezeewering kunnen we bij laag water de roodwieren en groenwieren aantreffen, waar- tusschen allerlei krabbetjes, zeesterren en zeeslakken zich bevinden. Vastgehecht aan de kunstmatige rotskust hebben zich zee pokken, anemonen, hydroidpolypen of z.g. weerboompjes. In de brakwaterplassen achter de zeewering is door het zeer verschillend zoutgehalte een gevarieerde fauna en flora groote hoeveelheden wadslakjes mos diertjes in sintelachtige klonten, in Zeeland palingbrood genoemd. De heer J. Strijbos gaf, aan de hand van een serie lantaarnplaatjes, waaronder eenige bijzonder zeldzame en fraaie foto's van de moeilijk te kieken reizigers, een overzicht van de vogels, die in de Bergerduinen voorkomen. Wij noemen hiervan verschillen de meeuwensoorten, vischdiefje, strandple vier, iepelaarsen van de duinvogels kievit, wulp, griel, nachtzwaluw, torenvalk sperwer. Over de flora der bovengenoemde duinen vertelde de heer C. Sipkes, eveneens bij eene collectie mooie plaatjes. Hoewel ook dit duin door waterleiding droger geworden is, kunnen we er nog genieten van orchideeën als orchis maculata, orchis morio, de blauwe akelei, addertongvaren, helianthcmum. Waar het kalkgehalte verminderd is, treffen we aan hei, campanula rotundifolia, gentiana campestris, maanvaren, keverorchis, katte- staart enz. Meer naar 't strand een enkele sturmia, strandduizendgulden kruid en zout- planten als artemisia, woudklaver. Hierna sloot de voorzitter de bijeenkomst onder dankzegging voor de interessante voordrachten. aanrijden, reed met kracht op den stilstaan- den wagen in en sloeg over den kop. Daarna geraakte deze in brand. Een der inzittenden werd later zeer zwaar gewond van onder den auto vandaan gehaald. De man kermde ont zettend. Hij werd per ziekenauto na'ar de Mariastichting te Haarlem vervoerd. Auto over den kop In den nacht van Zaterdag op Zondag is vermoedelijk door te groote snelheid een luxe auto over den kop geslagen in de bocht Laan van RozenburgZandvoorterallee te Heemstede. De bestuurder, de heer H., wo nende te Haarlem, bekwam daarbij verwon dingen aan hoofd en hand. Na door de de G. te zijn verbonden, is hij per auto naar zijn woning vervoerd. Een inzittende dame bekwam geen letsel. De zwaar beschadigde auto is naar een garage gesleept. De op 22 Februari 1929 vastgestelde Kiezerslijst omvat 63596 personen, n.l. 29.452 mannen en 34.144 vrouwen. Daarvan zijn Kiezers Ma: - Vrou- Tot. nen wen voor de 2e Kamer der Staten-Generaal 29452 34144 63596 voor de Prov. Staten 28525 3300a 61527 voor den Gemeenteraad 27871 32180 60051 De verdeeling der Kiezers voor den Gemeenteraad naar de Kieskringen is als volgt Man- Vrou- Tot. nen wen Kieskring I. Stemdistr. 1 tot en met 27 9289 12198 21487 Kieskring II. Stemdistr. 28 t. en m. 51 9097 9842 18939 Kieskring III. Stemdistr. 52 t. en m. 73 9485 10140 19625 In een bijeenkomst dezer vereeniging op Donderdag 21 Maart, zal Ir. B. Stephan, uit Amsterdam, spreken over: „Het vliegtuig, zijn techniek en toepassing". Ir. B. Stephan zal in het eerste gedeelte van zijn voordracht in algemeenen zin de techniek van het moderne vliegtuig behan delen, eenige bijzonderheden geven over ver schillende bouwwijzen, leidende tot een kort overzicht van de technisch bereikbare resul taten, om vervolgens in het laatste gedeelte van de voordracht de toepassing van het vliegtuig in het luchtverkeer en voor andere doeleinden te behandelen. Van den geweldigen vooruitgang der tech niek, waardoor de eerste drie decennia der 20e eeuw gekenmerkt worden, is ongetwijfeld de ontwikkeling van het radioverkeer en van het vliegwezen de meest ingrijpende, omdat deze beide geheel nieuwe wegen openden en nieuwe doelstellingen mogelijk maakten. Wat de techniek van het vliegtuig betrof is de snelle ontwikkeling vooral Inte ressant, omdat zfj, in tegenstelling tot zoo veel andere vorderingen der techniek, zich niet baseeren kon op een geleidelijke aan passing van nieuwe vindingen aan door de eeuwen heen reeds verkregen ervaring, doch haar feitelijke grondslag zelve, n.l. het vrij zweven in de lucht van een constructief samenstel, zwaarder dan de lucht, nieuw geschapen moest worden. De basis van het moderne schip of het modern mechanisch voortbewogen voertuig iigt in de grijze oudheid, toen de eerste uit geholde boomstam, de eerste kar met houten schijfwielen, door onze voorouders werd ver vaardigd. Geleidelijk verbeterd waren die vervoermiddelen te water en te land rijp voor de aanpassing van de mechanische voortbeweging, toen, langs een anderen weg van ontwikkeling, de daartoe geschikte machine was ontstaan. Het is de taak van den vliegtuig-constructeur, om aan zijn vliegtuig zulke vormen te geven, dat de weerstandbiedende factor van de luchtkrach- zoo klein mogelijk is tegenover den heften den factor. Hoe dit bereikt wordt, zal in de lezing worden uiteengezet. De bespreking van het verschil tusschen land- vliegtuigen en watervliegtuigen, resp. z.g.n. vliegbooten. voert reeds tot een be schouwing over de toepassing van het vliegtuig. De groote beteekenis van het luchtverkeer ligt in de groote afstanden op trajecten waar belangrijke tijdsbesparing mogelijk ls. De daarbij te overwinnen moeilijkheden en de reeds bereikte en nog te bereiken resul taten worden nader besproken. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE HILLEGOM Zondagavond om half tien had te Hille gom een ernstig verkeersongeval plaats. Aan de Leldschcvaart stond een auto, ter hoogte van de N.V. Walter Blom en Zn. Vermoedelijk was deze wagen niet van een brandend achterlicht voorzien. Even later kwam met flinke vaart een andere auto Groote deelneming Evenals andere jaren bestond ook thans voor het houden van den „Stillen Omgang" groote deelneming. Van Haarlem hebben er ongeveer 1500 pelgrims aan deelgenomen. Daarvan zijn er een 250 met gereserveerde electrische trams gegaan, welke des morgens kwart voor 4 naar Amsterdam vertrokken. Met die trams vertrokken ook deelnemers uit de omgeving van Haarlem. Een 1300 personen hebben de reis te voet gemaakt. Zaterdagavond half 12 werd door den Zeereerw. heer pastoor L. J. Boogmans, in de kerk van den H. Joannes den Dooper, een kort lof gecelebreerd, waaronder hij een toespraak hield. Vijf minuten over 12 vertrok de eerste groep en tegen half 1 de laatste. Er waren ruim 20 groepen. De orderegeling was uit stekend. Ruim half 4 bereikte men Amsterdam en nadat de Omgang gemaakt was, woonde een deel der pelgrims de H. .Mis bij in de Sint Nicolaaskerk aan de Prins Hendrikkade en de overigen in de kerk van de H. H. Petrus en Paulus aan de Kalverstraat. De E. S. M. heeft vele extra-diensten laten loopen. Zaterdagavond werden 280 menschen per stoomtram van Hillegom naar Heemstede vervoerd en vandaar met 4 ektra-trams naar Haarlem, vanwaar zij naar Amsterdam gin gen loopen. Om kwart voor 1 werden 220 reizigers, die met de stoomtram uit Lisse waren gekomen, met 2 extra-trams vervoerd naar Haarlem en verder naar Amsterdam. Aan de Amster- damsche poort werden in drie trams nog opgenomen 50 pelgrims uit Vijfhuizen. Om kwart voor 4 werden 275 pelgrims uit Haarlem en omgeving met 2 extra-trams vervoerd. Zondagmorgen kwart over 5 zijn met 2 extra-trams 250 deelnemers uit Halfweg naar Amsterdam gebracht. Uit Amsterdam, voor het vervoer terug uit Amsterdam, hepen extra-trams om half 6, 6 uur, half 7, 7 minuten over half 7, kwart voor 7, 5 minuten voor 7, 10 minuten over 7 en verder 5 minuten voor half 8. Stille Omgang Aan den tocht naar de H. Stede te Amsterdam hebben dit jaar 303 mannen en jongelingen uit Beverwijk deelgenomen. Dit ls weer een vooruitgang, vergeleken bij het vorig jaar, toen 270 personen aan de bedevaart deelnamen. De bedevaart' had een ordelijk en plechtig ver loop. Biljartwedstrijd De wedstrijd om den zilveren beker, gespeeld tusschen de clubs „Het blauwe krijtje" te Beverwijk en „IJmuiden-Oost" is in het voordeel van eerstgenoemde club beslist.- Beverwijk won den weds rijd met een voorsprong van 145 caramboles. De stand na den wedstrijd te IJmuiden- Oost was als volgt: IJmuiden-Oos J. Valter 122, P. Nol 63, A. Nieuwkoop 125, H. Snoeks 125, J. Ro- bol 125. Totaal 560. ,,'t Blauwe Krijtje": K. v. d. Zon 125, Th. v. Noort 125, B. Noortman 95; H. v. d. Berg 118, W v. d. Zon 93. To aal 556. De eindstand te Beverwijk luidde: J. Valter 113, P. Nol 38 H. Snoeks 53, J. Robol 124, A. Nieuwkoop 125. Totaal 453. K. v. d. Zon 125, Th. v. Noort 125, H. v. d. Berg 125, W. v. d. Zon 125, B. Noort man 98. To aal 598. De hoogste serie werd gemaakt door den heer H. v. d. Berg, n.l. 32. A. Doe ter 70 jaar Morgen, Dinsdag, hoopt de heer A. Docter alhier zijn 70s en verjaardag te vieren. De heer A. Docter is de laats'e der nog in leven zijnde voormannen van den aard beien-export. Des middags om half drie zal de heer Docter in het „Kennemer Hotel" worden gehuldigd. De warmvoedselverstrekking Zaterdag heeft de laatste verstrekking van warm voed sel plaats gehad. Ruw geschat Zijn in totaal 20.000 por.ies verstrekt gedurende precies een maand. Van de organisators en mede werkenden een mooi stuk werk. Burgert, stand Geboren: J. G Markx- Noom, d M. Hoogewerf-Slobbe,z T. Dekker-van Duyn. zoon; C. E. Jansen-Oc- kers, zoon; C. Gcdrie-Konings, dochter. Overleden: C. Joosten, 91 jaar wed. v J Th Braam; K Smit, 75 jaar, gehuwd m. A. D. J. Klaver; Schipper, 65 jaar wed van D Koorn (wonende te Heemskerk). Ondertrouwd: E .„de Moet en J. J van Dregt; p Kee en M G. van Ingen fgesch. echtg. van H. van de Rijt); L. J. van den Boogaard en A A. G. Vasen. Coöp. Boerenleenbank Vrijdagavond werd in café „Oud Meerensteijn" de alge- meene ledenvergadering gehouden der Coöp Boerenleenbank. Nadat door de voorzitter de vergadering met een welkomstwoord was geopend, werden de notulen der vorige vergadering voorge lezen en onveranderd goedgekeurd Medege-, deeld werd at het aantal leden op heden bedraagt 248, tegenover 237 in het vorig jaar. Over 1928 zijn gemaakt 3060 dagboekpo.s- ten, waarvan 1607 door de Spaarbank met e entotaal aan ontvangsten, inbegrip saldo 1 Januari 1928. aan spaargelden 647376 98; aan terugbetaalde voorschotten; 5454 aan gestort In loopende rek 377811,21; aan rente en kosten 25267,66. Totaal f 1055909,85. Uitgegeven: aan Spaargelden 257711.65; aan Voorschotten 69849,09; In Loop. Rek. 691831,98; aan renten en kosten 22417,51. Totaal 1041810.23. Deze bedragen samenvattend, heeft de Bank als actief: Kasgeld 14099.62; gegeven Voorschotten 64395.09; gegeven in Loop. Rek. 314020.77. Totaal 392515.48 en als passief aan Spaargelden 389665 33, zoodat de winst 1928 f 2850.15 bedraagt Het saldo Spaargeld vermeerderde met f 36569.74 en het tegoed in Loop. Rek. met 9891,46. In omloop waren 535 Spaarbankboekjes tegen 497 in 1927 74 Voorschotten waren ge geven. terwijl 161 leden in Loop Rek. stonden met de Bank Bij de verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke af treding van den heer Th. J Comelisse, werd deze als zoodanig herkozen, evenals de heer J J, Bisschop, die periodiek moest aftreden De verkiezing van 2 plaatsvervangende be stuursleden, gaf tot uitslag, dat hiervoor werden gekozen de heeren N. C M. Brandjes en Herb Blom De commissie welke de reke ning en Balans over 1928 heeft onderzocht, bracht bij monde van den heer J Schipper, den kasier dank voor diens foed gehouden beheer, verklaarde rekening en Balans met het dagboek en bijlagen te hebben vergele ken en accoord bevonden. De rekening en Balans werd door de ver gadering goedgekeurd. Besloten werd het winstsaldo ad 2850.15 te reserveeren. n.m. 2650.15 op de Reserve, waardoor dit wordt f 15698.89 en 200.— op een reserve-reke ning voor afschrijving dubieuze vorderingen De heeren J. Schipper en Chr. Duyn werden benoemd om de rekening en Balans over 1929 te onderzoeken. Na de rondvraag dankte de voorzitter de vergadering voor de aangename samenwer king en sloot onder dank voor de opkomst. Onderafd. der 9-. Jozefgez. Beverwijk Uitslagen 17 Maart D. E. M. I—Volendam I G. V. O. 3-D. E. M. 3 D. E. M. AVitesse A A. D. O. A—D. E. M. B 7—1 1—5 1—1 8—0 Volendam is gekomen en gekraakt. In een wedstrijd, welke voor half-time zeer zeker spannend genoemd kon worden, maar na rust al minder en minder werd en eindelijk uit ging als een nachtkaars, is de illusie, welke ,men" gekoesterd had ten opzichte van Vol.. en de illusie welke Vol. koesterde ten op zichte van zijn kampioensaspiraties, danig teleurgesteld. Met dit al ls D. E. M. echter een groote schrede genaderd tot de eervolste plaats. Toch zullen de D. E. M.ers, in de nog komende wedstrijden uit een ander vaat je moeten tappen en zeer serieus moeten oefenen, wil hun spel evenredig zijn aan de plaats die zij bezetten. Over den wedstrijd het volgende. Volen dam trapt af met de zon in den rug. Vol. blijkt het eerst ingespeeld, terwijl de D. E. M.ers wel wat onwennig staan te doen. Ge leidelijk komen zij er echter beter in, zoo dat het nu een tamelijk gelijkopgaande strijd wordt. Het schot is bij Vol. echter ver te zoeken, wat de D. E. M.ers wel wat beter af gaat. Vermeld dient te worden een fraai maar niet doeltreffend schot van den links-, half. Eindelijk heeft D. E. M. succes als de links-binnen een kalm schot Inzendt, dat via keepers handen doel trof. Het spel golft dan weer snel heen en weer, waarbij de D. E. M. doelman bijna niets, en zijn collega veel te doen kreeg. Vol. keeper muntte echter niet uit door klemvastheid. Dan zendt de D.E.M.- spil een hoog schot In, dat de keeper wel stopt, doch weer laat glippen, zoodat de toesnellende linksbinnen geen moeite heeft. Vol. valt hierna weer heftig aan, maar zij vinden de D. E. M. achterhoede in een alles retourtrappende conditie. Even voor rust besluit Vol. een aanval met een zeer schit terend schot, dat onhoudbaar doel treft. Rust gaat in met 2—1. Direct na de hervatting wordt weer goed aangepakt. De Vol. spil is een geweldig strui kelblok voor de D. E. M. voorwaartsen, ter wijl hij ook telkens en telkens weer zijn voorhoede aan het werk zet, welke echter alle kansen en ballen hardnekkig om zeep brengt. Dan weer een stormloop op de Vol.-veste, welken de rechtsbuiten besluit met een prachtschot dat doel treft. Dit ontmoe digt Vol. in groote mate. Bij een missen van een der Vol. backs brengt de linksbinnen met eert dankbaar hart en goed gericht schot den stand op 4—1. Kort hierop brengt de linksbuiten met een fraai schot no. 5 ter wereld. De Vol.-voorhoede ziet nu kans om eenige mooie schoten in te zenden, welke echter den keeper niet vermochten te ver murwen. Dan is D. E. M. weer aan 't woord en de linksbinnen brengt met een hard, doch houdbaar schot den stand op 61, waarmede hij de hattrick verricht. Het spel ontaardt nu in een systeemloos kick and rush, waar van de linkshalf profiteert om met een for midabel schot den eindstand op 7—1 te brengen. Even later blaast de scheidsrechter, die zwakk? momenten had, einde. Het derde zorgde voor een welkome ver rassing door met 51 te winnen van G. V. 0, 3. Prachtig jongens. Jun. A wisten slechts een gelijk spel te forceeren, terwijl Jun. B met een smadelijke 80 nederlaag in Bever wijk aankwam. Oppassen hoor! Burgerlijke Stand. Geboren; Cornells Pe trus Joseph, z. van Th. Baltus en J. Nij- man. Willebrordus Cornells, z.van W. Liefting en G. A. Lengers. Alida, d. van J. Zonneveld en C. Metselaar. Overleden: Eelkje Addicks, 79 jaar, wo nende te Amsterdam. Geertruida Adria- na Liefting, 9 maanden, wonende te^Cas- tticum. Aaltje Dinkla, 79 jaar, wonende te Amsterdam. Antje Ple, 79 jaar, wo nende te Terschelling Maria Catharlna Rees, 73 jaar, wonende te Amsterdam. Ondertrouwd: Hendrikus van Ramselaar, oud 26 jaar, slager, wonende te Amersfoort en Grie je Aagje Koelewijn, 25 jaar, zonder beroep, wonende te Castricum. Een mooie vangst Van de 29 trawlers, Welke gisteravond binnenkwamen, voerde de IJm. 418 het respectabele aantal van 650 manden visch aan. Te vrijpostig ,",Groot-IJmuiden" wordt in den laatsten tijd overstroomd met zigeu ners, die zich nogal vrijpostig gedragen. Men vraagt b.v. iets in winkels en wil dan zonder te betalen er van door gaan. Het kost soms heel wat moeite de goederen terug te krijgen. Men zij gewaarschuwd. R.K. Centrale Kiesvereeniging „Velsen" Bovengenoemde vereeniging houdt heden avond in het patronaatsgebouw alhier een ledenvergadering. Stille Omgang De afdeelingen Velsen- Noord en Wijk aan Zee hebben Zaterdag ge zamenlijk den tocht naar de H. Stede ge maakt. Om elf uur werd in de St. Jozefskerk al hier het openingslof gehouden, waaronder de Weleerw. heer kapelaan een treffende toespraak hield. Na het lof trokken de leden naar de Ka naalkade, waar een prachtige stoomboot hen opnam. Te kwart voor een gleed de boot als een meeuw over het water en de deel nemers volbrachten hun opgegeven gebeden en gezangen, die de godvruchtige stemming zeer verhoogden. Te twee uur meerde de boot aan den steiger te Amsterdam. Toen trok de stoet achter om het Station naar de Martelaars gracht, waar men aansloot achter de leden die van Velsen af geloopen hadden, en vooruit ging het naar het heiligdom van Amstelstad. Na een heerlijken tocht trok men rechtdoor naar de nieuwe Paterskerk, op de Rozen- gracht. Onder het opdragen van twee H. Missen, 'één voor Schoten en één voor ons, werd de tH. Communie uitgereikt. Na deze plechtigheid werd de terugtocht weer aanvaard. Tegen zes uur vertrok de boot uit Amsterdam, om te 7 uur in Velsen te arrlveeren, waar velen nog ter H. Mis gingen. Verschillende nieuwe leden namen dit jaar aan den tocht deel. Het was een prachtig geslaagde bedevaart. Mutaties gemeentepersoneel B. en W. hebben met ingang van een nader te bepa len datum benoemd respectievelijk bevorderd tot: adjunct-boekhouder bij de bedrijven Open bare Werken en Reinigings- en Ontsmet- tingsdienst I). Kruiten, onder verleening van eervol ontslag als adjunct-commies bij den Ophaal- en Stortingsdienst; schrijfster (ver) bij de bedrijven voor Gas en Water mej. A. de Wit en mej. H. M. Slui ters en J. Smit; boekhouder voor gas en water; A. Rolloos; le klerk bij de bedrijven voor Gas en Wa ter: E. P. Ebben; le klerk bij den technlschen dienst voor Gas en Water: A. van der Vlerk, onder ver leening van eervol ontslag als le klerk, te vens magazijnmeester voor Gas en Water. Tot tijdelijk hulp bij de administratie voor Gas en Water is benoemd: J. P. Lande- weert. Arbeidsbemiddeling Aanbiedingen van werkzoekenden op 16 Maart 1929. BouwvakarbeidersBehangers-matrassen makers 1, betonijzervlechters 3, grondwer kers 34, me'.selaars 2, opperlieden 5, schil ders 10, straatmakers 1, stucadoors 2, tim merlieden 22. Metaalbewerkers: bankwerkers 5. con- siructlewerkers 1, gasfitters 1, ketelmakers 1, kopergieters 1, -kraanmachinisten 3, ma chinisten 2, scheepsmakers 1. smeden l, sto kers ,4 zandvormers 1. Diverse beroepen: bloem is bin 1, brood bakkers 1, chauffeurs 1, kantoorbedienden 2, landarbeiders 1, kuipers 1, tniulieden 5, reizigers 1, varensgezellen 2, vischrookers 1, winkelbedienden 1. Arbeiders oznder vakkennis: losse arbei ders 59. In totaal stonden ingeschreven 178 werk zoekenden. Boerenleenbank Deze hield haar jaar vergadering in café „Sonnevanck". Ongeveer 280 leden waren aanwezig. De kassier gaf verslag van inkomsten en uitgaven. Hieruit herinneren we aan het voornaamste: de om zet was ruim 11 ton en de winst bedroeg ongeveer 5500. Twee periodiek aftredende leden werden met groote meerderheid her kozen: de heer J. Berghuis, als lid van den Raad van Toezicht, verkreeg 216 stemmen, de heer A. Priester, bestuurslid, verwierf 239 stemmen. Medegedeeld werd, dat de Bank haar 25ste levensjaar is begonnen. Men zal dit feit einde September feestelijk herden ken. Bij de rondvraag kwamen verschillende zaken van minder belang, naar voren. Hierna had de gratis verloting der 86 prij zen plaats. R. K. Volksbond Vrijdagavond verga derde de afd. Wijk aan Zee van den R. K. Volksbond in café „De Zon." De opkomst was matig, 't Zijn gewoonlijk dezelfde trouwe leden, zooals de voorzitter opmerkte. Vijf be stuursleden moesten periodiek aftreden. Een ervan stelde zich niet meer herkiesbaar. De heer Ch. Durge werd èn uit de vergadering èn door het bestuur genoemd als candidaat. Bij stemming werden de 4 aftredenden en de heer Ch. Durge gekozen. Als afgevaardigde naar den Centralen ver gadering te Haarlem werd de heer F. Kipper- sluis aangewezen. Medegedeeld werd dat a.s. Dinsdag de ko len voor den volgenden winter moeten wor den besteld. Latere bestellingen kunnen niet worden aangenomen. Bij de rondvraag wenschte de heer Schelvis Pz. Inlichtingen omtrent de werkzaamheden van het bestuur tot het oprichten van een onderafd. Tuin- en landarbeidersbond. De voorzitter bekende dat er nog niets van kan komen, daar men maar 5 personen kende, die uitsluitend tuin- of land-arbeiders waren. Verder leest de voor zitter een gedeelte voor uit een circulaire, hem door den R.-K. Vrelesbond toegezonden. Een 15-tal leden meldde zich aan voor een bier op te richten afdeeling. Hierna sluiting. van de heden aan de Rijksvischafslag aan gekomen Stoomtrawlers Mies en Truis 2600 Gerbrieg 2600 Nellie Gezina 2700.— Clara Nico 2700 Derika 5 3000.— Derika 11 „2400.— Derika 12 1600.- Derika 15 3400.— Paris 2500.— Roode Zee 1600.— Kennemerduin 3100.- Nellie VI. 9 2600.— Zeelandia 1700.— Corrie 3700.— Liesbeth Betty 3000.— Emma 1900.— MAANDAG 18 MAART Koersen Heden Opening Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 i 414 Nederl. 1916 i'/, Nederl 1917 6% N.-Indie 1923 D 4M, N.Ina. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Md Industrieën Marg. Unie Calvê Delft Nederl. Kunstzijdf Maecubee van Berkei's Pat. Meuwe Philips... industr. Bnitenlan». Anaconda Separator Zweedsche Lucifers Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Dorische Petr Gaboes ion Olie ?erlak Peudawa Marland OU Rubber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Ruba Rott. Tapanoell Serbadjadi SUau V I, O. O. Allied Ir.tercontin Rubber Scheepvaart Holl Amerika LUn dito Gem. Eigend Kon Ned Stoomb Scheepvaart-Cnle Marine comm Marine pref Suiker R. V. A. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem ra bak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic. Milw. St Paul Kansas City South Erie Ratlr Prolongatie 10113/16 100 100s/16 100%, 98 248 y2 168% '86% 3761/2 164% 381 y2 154 343 884 320 1671 412% 246% 241 3801/, 115% 395% 203% 34% 41% 277% 208% 190% 120% 236 114% 176 91% 12 80 i 77 1 95% 223% 611, 0 '16 44 223 72 »/16 351%, 90 731 Tegemoetkomend aan het ver zoek van vele alleenwonen'den en kleine gezinnen, besloten wij van nu af aan voor één ingezon den bon een aquarel-illustratie voor ons Jubileum Album MAANDAG 18 MAART 59.20 59.3t 9.70 9.80 34.60 34.70 12.11% 12.12% 48. - 48.10 13.05 13.15 37.90 38. - 35.- 35.10 New-York (cable' 2.50%, 7.35 7.45 27.- 27.10 66.50 66.60 66.50 66.60 66.60 66.70 17—3 IJMUIDEN, 18 Maart 1929. Tarbot per k.g. 2— 1.45 Griet per 50 k.g. 65— 0.40 Tong per k.g. 1.55 1.15 Groote schol per 50 k.g 30— 21.— Middel schol per 50 k.g. 23— 23.50 Zet schol per 50 k.g. 43.— 26— Kleine schol per 50 k.g. 3150 8.— Bot per 50 k.g. 4.60 2.40 Schar per 50 k.g. 17— 5.— Tongschar per 50 k.g. 45— 27— Rog per 20 stuks 31— 17.— Vleet per stuk 33— 3.10 Pieterman en poon per 50 k.g. 10— 6 Groote schelvisch per 50 54— 50.— Middel schelvisch per 50 k.g. 45.— 28— KI, midd. schelvisch per 50 k g. 28— 18.— Kleine schelvisch per 50 k.g. 22— 950 Kabeljauw per 125 k.g 27.— 18.— Gullen per 50 k.g. 15.— 8 50 Leng per st,uk 2.80 1.2C Heilbot, per k.g. 1.55 1.40 Wijting per 50 k.g. 11.— 3— Koolvisch per stuk 1.30 0.30 Haring per kist 13 10— AMSTERDAM, Nieuwendijk 225-229 UTRECHT, Oude Gracht 151 (N iet-0,f f i c i e e I). 450c STAATSLOTERIJ. rre!;klnc van Maandag 18 Maart 1929. le Klasse le Lijst, lioogc prijzen: 7707 16357 f 1000.-. 15437 19060 400.—. 3383 12360 15022 18393 19818 100— Prijzen van 20. 46 67 105 134 190 257 275 276 3ol 321 373 413 426 445 4S2 519 -562 634 655 692 788 812 838 841 881 886 910 983 1035 1111 1197 1200 !2Ö7 1230 1242 1247 1274 1379 1461 1524 1586 1588 1615 1636 1700 1704 1724 1764 1820 1829 1948 2019 2026 2061 2144 2193 2199 2225 2260 2320 2321 2348 2538 2713 2757 2796 2799 2931 2939 3010 3044 3106 3137 3140 3134 .3187 3346 3437 3499 3523 352S 3530 3561 367o 3717 3782 3858 3879 4002 4004 4040 4087 4)03 4170 4269 432b 4470 4542 •1602 4610 4654 4681 4694 4697 4708 4745 4756 4801 4841 4855 ,49.35 4963 4967 4996 5183 5185 5199 5203 *5287 5383 5412 5420 5440 5448 5460 5461 5508 5520 5582 5684 56SS 5701 5723 5749 5913 5959 5965 6003 6012 6024 6088 6105 6121 6169 6189 6210 6419 6422 6478 6524 6542 6607 6637 6673 6677 6683 6711 6715 6782 6807 6S45 68.52 6922 6946 6982 7052 7067 7083 7120 7129 7131 7140 7150 7398 7403 7444. 7452 7463 7497 7590 7591 7645 7650 7698 7715 8046 8121 8157 8158 8173 8177 81S1 8254 8277 8308 8380 8399 8427 8440 8495 8545 S560 8563 8607 8621 8772 8782 8966 8973 9111 9294 9396 9452 9510 9584 9631 9642 9643 9669 9702 9751 9754 9765 9814 9816 9818 9949 10024 10129 10200 10215 10235 1029Q 10371 10387 1030.8 10438 10610 10640 10695 10724 10887 10925 10943 10969 11007 11034 11045 11110 11241 11250 11291 11320 11365 11372 11410 11520 11546 11558 11564 11679 11694 11767 11809 11842 11876 11882 11886 11891 11990 12058 12146 12188 12216 12240 12257 12334 12432 12443 12485 12487 12587 12629 12630 12719 12756 12793 12832 12839 12875 12878 12884 13030 13036 13198 13216 13238 13288 13318 13344 13361 13402 13417 13612 13649 13653 13664 13685 13718 13733 13743 13802 13833 13846 13865 13929 14011 14040 14052 14060 14075 14093 14099 14204 14287 14290 14386 14421 14431 14435 14477 14529 14570 14574 14622 14721 14794 14807 14829 14925 14942 14957 14981 15017 15027 151.06 15155 15199 15293 15310 15338 15429 15473 15518 15522 15540 15640 15788 15827 15S41 16044 16047 16054 16099 16112 16142 16151 16155 16161 16284 16339 16351 16434 16453 16606 16673 16732 16747 16811 16373 16998 17031 17037 17067 17191 17245 17254 17270 17279 17303 17317 17341 17483 17528 17532 17615 17621 17645 17679 17686 17709 17732 17751 17760 17769 17777 17932 17958 17980 17988 18059 130996 18099 18121 18141 18191 18205 18215 18226 18340 18344 18364 18370 18386 18400 18414 18416 18420 18431 18457 18543 18601 18665 18712 18728 18806 18843 18856 18860 18885 18893 18912 19043 19045 19066 19149 19178 19208 19214 19312 19355 '9373 19400 19431 19473 19475 19495 19533 19636 '9809 19848 19931 19946 19949 20074 20077 20176 20182 20204 20205 20231 20270 20340 20364 20387 20423 20453 20471 20488 20525 20572 20593 10607 10762 20808 968/H 70877 209.44 29974 20992 21000

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2