Noodlanding te Schaesberg - Treinbotsing in Duitschland DONDERDAG 31 MAART 1929 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT In Heesen, bij Hanun (D.) had vorige week een ontzettende botsing plaats tusschen een personentrein en een veetrebv waarbij de laatste er het slechtste afkwam. Tientallen stuks vee werden doodgedrukt of verminkt in de totaal versplinterd* wagens. Hoe de locomotief van den personentrein er uit zag, toont onze foto. Het voorste stel wielen was er geheel onder uit geslagen Einde der vorige week zag een toestel van de Duitsche Luft-Hansa zich gedwongen een noodlanding te maken nabij Schaesberg (L.) waarbij de propellor brak en het toestel recht op z'n kop kwam te staan. Persoonlijke •ngelukken kwamen evenwel niet voor. De belangstelling bij het weer opstijgen, nadat het vliegtuig was gerepareerd, was, zooals onze foto laat zien, zeer groot Deze fotopagina staat in het teeken der luchtvaart! De hierboven gereproduceerde foto toont ons een tweepersoons toestel, dat landt op een speciaal terrein achter een hotel te Florida, dat veelvuldig wordt bezocht door Amerikanen, die er «a»n eigen vliegtuig op na houden voor uitstapjes, zooals een ander er een auto op nahoudt Met ingang van 18 Maart is door de K. L. M. een speciaal vracht toestel ingelegd in den dageljjkschen vliegdienst op Londen. Tot nu toe was dit, door materireel gebrek van speciale vrachttoestellen, niet mogelijk, dochJhans is de splitsing van luchtgoederen- en passagiersvervoer een feit In Amerika landen reeds kleine vliegtuigen op de daken der wolkenkrabbers. In Frankrijk schijnt men zulks ook te willen probeeren, maar is het tot nu toe nog maar zeer slecht gelukt. De aviateur van de bovenafgebeelde machine kwam althans al heel ongelukkig terecht op een huis te Parijs. Het dak werd ingeramd en binnen in de kamer kwam het plafond naar v beneden. De vlieger zelf 1 bleef wonder boven wonder ongedeerd* Ali Baba en de 40 roovers op klaarlichten dag gefotografeerd bij Luxor (Egypte)? Het lijkt er wel wat op. Het zijn echter de schatten uit het graf van den befaamden Toet-Ankhamen, welke naar den trein gebracht worden, die ze naar Cairo transpor teeren zal, waar ze in een der Egyptische musea van oudheden worden tentoongesteld In Tokio (Japan) is men reeds geruimen tijd bezig met den bouw van een vergaderhuis voor de Japan sche afgevaardigden. Het werk, dat veel gelijkt op een Amerikaanschen wolkenkrabber, zal eerst in 193? geheel voltooid zijn De overstrooming in Georgia, Florida en Alabama (Am.) neemt ontzettende afmetingen aan. Het geheele land staat er reeds onder water en reeds zijn 150 personen bij de ramp, waardoor meer dan 20.000 personen in levensgevaar verkeeren, omgekomen Een der nieuwste uit Mexico ontvangen foto's toont ons een der modern uitgeruste geblindeerde spoorwagens, waarin de troepen naar de door de revolutionnairen bedreigde plaatsen worden gebracht

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 8