IN EN OM HAARLEM MISSAALS ■f H. COEBERGH Spinnewebjes Telegrafisch Weerbericht BUREAUX:MASSAULAAN 49 abonnementen!" voor Haarlem ca Agentschappen: per week 25 ct.; per •Wartaal i 3.25; per post, per kwartaal 1 3.58 bij vooruitbetaling. ADVERTENTIEN 35 ct. p. regelo VRAAG- en aanbod-adverten. D,T NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN 4Sf DONDERDAG 28 MAART 1929 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. Uit den Gemeenteraad Een goederentrein ontspoord De Centrale Raadsverga dering v. d. R. K. Volksbond Het eerste kievitsei Luit.-generaal P. J. H. van der Palm BOEKHANDEL Het contract in het hout bedrijf in de Zaanstreek opgezegd Tentoonstelling van Kunst aardewerk van Frans van Katwijk Eind-examen Rijkstuinbouw school te Lisse De moord op den heer Lans te Rotterdam Kath. Onderwijzersgezel schap te Amsterdam De tocht van de Graf Zeppelin volbracht De Radio-raad Boschbrand Velserbeek Nieuwe gebouwen van de Leidsche Courant „Bioscoop-oorlog" in Haarlem De gouverneur-generaal van Formosa naar Java Het woonwagenkamp Gevecht met een bunzing Em. pastoor J. L. Wouters t Uit de R.K. Staatspartij Voornaamste Nieuws J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Het Anak-Krakatau-eiland gescheurd Kolenstof-ontploffing in een Spaansche mijn Teleloon No. 13866 (drie "lijnen) Postrekening No. 5970. NIEUWE TIES, 1 4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct., bij vooruitbet. Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELÏNGÊN tusschen den tekst 60 ct. per regel. TWEE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17117 Alleabonné'aopdit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden f QOfift Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken doorleeft bij een ohgeval metf Ar A ^bij verlies van een hand; t ftr bij verlies van een f EH bij 'n breuk van|^0 ,eSen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: ïüUUU.* verlies van beide armen, beide beenen of beide oogèn;" 'WW," doodelijkenafloop: 12wU.~een voet ot een oog; I 1 2ü."duim of wijsvinger: I WÜ» been of arm; anderen vinger. Kleine oorzaken kunnen nog altijd groote gevolgen hebben. Dat ondervonden gisteren al weer eens bij de behande ling in den Raad van de voordracht van B- en W. tot reorganisatie van het Burger- Uik Armbestuur. 't Begon met het ontstaan van de vaca ture van boekhouder-secretaris van het Burg. Armbestuur. Toen deze vacante Plaats er eenmaal was, deed de heer Joosten het voorstel, om nu meteen maar eens de geheele leiding van het B. A. te bekijken. Al onderzoekende, kwamen B. en W. tot de conclusie, dat er wel degelijk in de vernou- ding van de administratie tot het B. A. en tot B. en W. iets haperde. Het B. A. moet de volledige beschikking over een ambtenaar krijgen, een ambtenaar, die niet enkel secretaris van dat college is, maar die ook de leiding van de geheele admini stratie heeft en toezicht op het Armen- en Zieken- en het Kinderhuis heeft. Zoo iemand zou dan „Directeur van het Arm wezen" kunnen heeten, meenden B. en W. In hun voorstel wilden zij den nieuwen functionaris tevens ook verantwoordelijk aan hun college maken. Nu waren er tegen dit voorstel nog al bezwaren in het Burgerl. Armb. zelf gere zen, bezwaren, welke weerklank vonden in den Raad. Men achtte de positie van dien directeur, zooals B. en W. zich dien dach ten, tweeslachtig. Wethouder Heerkens Thijssen en de heeren Joosten en Keerwolf verschilden in den Raad daaromtrent van meening. De wethouder zei, persoonlijk niet zoo zeer aan den titel van directeur te hechten, wanneer iemand maar een betere wist. De heer Joosten hacl daarvoor eerst „secretaris-penningmeester" voorgesteld, maar kwam staande de vergadering met den titel „administrateur". Dit laatste vond Weer bestrijding, omdat ook aan het Stads armenhuis een administrateur is. Bij den heer Joosten ging het echtèr niet zoo zeer om den naam. als wel om de beteekenis van de positie. De titel directeur brengt vol- getjs hem consequenties mee, ook finan- cieele. tegenover de andere ambtenaren Bij de stemming bleken er 19 raadsleden aan iederen kant te staan, zoodat in de vol gende vergadering nog eens overgestemd moet worden. De voorzitter vond het toen maar beter, de geheele zaak aan te houden. Er waren in de uitvoerige en vrij dorre discussies toch nog wel enkele pakkende momenten geweest. Zoo de opmerking van den Wethouder aan het adres van den heer Joosten, dat deze laatste al sinds lang opheffing van het Burgerlijk Armbestuur heeft bepleit en nu bij de reorganisatie den tijd daarvoor niet rijp noemde en met de benoeming van een administrateur tevreden was. Ik ben voor deze stilzwijgende uiting dankbaar, zei mr. Heerkens Thijssen. En waar blijft onze communist, zal men vragen? Natuurlijk heeft de heer Peper zich niet onbetuigd gelaten. Het plan van B. en W. om een directeur van het Armwezen aan te stellen, noemde hij het uitgooien van een spierinkje om een haai te vangen. De heimelijke bedoeling zou n.m. volgens hem zijn om met zoon directeur op de be deelingen uit te zuinigen. Wethouder Heerkens Thijssen repliceerde dat het toch een eigenaardige mentaliteit is, zijn medeleden te verdenken van te willen uitzuinigen op het armste deel der bevolking. En de heer Castricum wees met veront waardiging de communistische insinuatie af, er aan herinnerend, dat in Haarlem jaarlijks vijf tot zes ton aan armenzorg wordt besteed. Een vrij lang debat veroorzaakte verder het afwijzende prae-advies van B. en W. op het beroepschrift van Lindeboom om twee woon- en winkelhuizen te mogen bouwen op den hoek HeerenwegEinden- houtstraat. De heer Klein Schiphorst be toogde, dat hot ontwerp voor dezen bouw zoo mooi was, dat architectonisch niets beter verwacht kon worden. En de heeren Van Liemt en Miezerus zeiden in de com missie voor Openbare Werken voor het prae-advies te hebben gestemd, omdat de Wethouder had meegedeeld, dat de Kroon op een soortgelijk beroepschrift betreffende een bouw in de Boekenrodestraat de ge meente gelijk had gegeven. Nu is gebleken, zeiden deze sprekers, dat de klager integen deel in het gelyk is gesteld. De heer Wolzak sloot zich bij deze laatste leden aan. "Wethouder Gerritsz ontkende dit echter ten stelligste en wij gelooven, dat hij op dit Punt gelijk heeft. De gemeente is wel niet •foor de Kroon in het gelijk gesteld, maar de uitspraak in hooger beroep berust op den inhoud der Woningnoodwet en laaf de vraag, of het bouwen van winkelhuizen in een bepaalde straat strijdig is met de eischen van welstand, waarom het hier Baat, in het midden. Nu gelooven wij, dat die leden van den Baad, die tegen het praeadvies spraken, wel wat erg luchthartig met die eischerf van Welstand omsprongen. In beginsel zijn allen het toch hierover eens en de heer Klein Schiphorst verklaarde dat tot ons genoegen fn derde instantie dat Haarlem, gelet op de ligging tusschen mooie forensendorpen, ^er voorzichtig moet zijn en de gemeente *fs woonstad niet mag bederven. Winkels stichten op de Dreef, het Lorèntzplein, Florapark, enz. daar denkt niemand aan. Intusschen is men bezig het Kleverpark- kwartier te bederven Men zij voorzichtig met de overige goede woonwijken, welke wij nog hebben. Ook bij het stichten van moderne arbeiderswijken moet met zekere welstandseischen rekening worden gehou den, zooals de heer Keesen terecht be toogde. Van den anderen kant behoeft men niet in overdrijving te vervallen. Wij ver staan het, wanneer de heeren Van Liemt, Klein Schiphorst, Visser en anderen het stichten van mooie winkelpanden alleen in hoekperceelen geen gevaarlijk precedent noemen ten opzichte van het overige ge deelte van bepaalde straten of wegen. Op deze wijze houden de partijen elkaar in evenwicht, wat niet kwaad is bij deze moeilijke materie. Dit afwijzend prae- advies van B. en W. werd met 21 tegen 15 stemmen goedgekeurd. Adressant zal nu wel in beroep gaan bij de Kroon. Nog een oude geschiedenis kwam tenslotte voor de zooveelste maal aan de orde; de verplaatsing van het woonwagenkamp. B. en W. meenden eindelijk een goede plaats gevonden te hebben aan den Vcrgierdeweg bij den Slaperdijk, maar daartegen kwam sterk verzet De heer Wolff vreesde daarvan het derven van een der weinige, rustige lan delijke plekjes welke de gemeente nog heeft. Bovendien, in deze omgeving is de nieuwe algemecne begraafplaats ontworpen; de hoofdingang van den doodeakker zou dan tegenover het woonwagenkamp komen. De heer Wolff stelde daarom voor, de kamp bewoners op een terrein aan den Spaarn- danimerweg ten Noorden van de Jan Gijzen- vaart onder te brengen. De heer Meyers, die zich al meer een goed kenner van de practijken der zigeuners ge toond heeft, zou daarvoor veel voelen, doch vreesde verzet van de militaire autoriteiten. Hij wilde het tegenwoordige kamp verbete ren. Maar daartegen had weer Wethouder Geritsz bezwaar. Er gaan meer dan 15000 met deze verbetering heen en de Nederland- sche Spoorwegen kunnen elk oogenblik d,e terreinen opeischen. Na lang heen en weer praten werd het voorstel van B. en W. met 2o tegen 18 stemmen verworpen, zoodat de zaak opnieuw op het doode punt is gekomen. Het subsidie-voorstel, ten bate van den autobusdienst HaarlemSpaarndam ont moette nog eenig verzet, op gronden, dezer dagen ook in ons blad ontwikkeld. Tenslotte verklaarden zich slechts acht leden tegen, zoodat ook deze gevaa-rlijke stap al weer ge zet is Het vragenuurtje had nog ai aftrek; alle kwesties waren echter nog al van eenvoudi- ren aard en het antwoord van B. en W. af doende, zoodat wij belangstellenden in de personeele belastingheffing in liet gean nexeerde gebied, belanghebbenden bij den stank van de Nieuwe Gracht enz naar het slot van het raadsverslag kunnen verwijzen. Vier wagons versplinterd Een hunner licht gewond Vermoedelijk door weigering der wissel draden is gistermiddag om L uur een goe derentrein. komende uit de richting Heerlen tusschen de gemeenten Spaubeek en Geleen ontspoord. De locomotief sloeg met het voor ste gedeelte uit de rails en werd in den grond gedrukt. Hierdoor werden de rails over een grootcn afstand verbroken. Een viertal volgende wagons werd geheel versplinterd. De machinist en de stoker bleven ongedeerd. Een remmer, die zich op één der vernielde wagons bevond, werd slechts licht gebles seerd, terwijl zijn remmershokje echter totaal verbrijzeld werd. De opruimingswerkzaamheden, die oogen- blikkelijk ter hand werden genomen, vor derden «cel en men hoopt, dat heden de baan weer vrü zal komen. Het bezoek van Z. D. H. den Bisschop In verband met het bezoek van Z, D. H. Mgr. Aengenent aan de Centrale Raads vergadering van den Nedcrlandschen R. K. Volksbond, welk bezoek op Tweeden Paaschdag om twaalf uur zal plaats heb ben, verzoekt men ons t-e willen mededee- len, dat ook toegang zal verleend worden aan de leden van den Bestuursraad van Haarlem en Omstreken, mits zij om kwart vóór twaalf uur in de zaal aanwezig zijn. Gisteren is aan H.M. de Koningin het eerste kievitsei aangeboden door de firma M. van Llth en Litjens, fruithandel, Laan van Meerdervoort 37a, te Den Haag. Luitenant-generaal P. J. H. van der Palm, chef van den Generalen staf, is benoemd tot Commandeur in de Orde van den Neder- landschen Leeuw. ^oooooooooooeooooooooooooooo GROOTE KEUZE IN 7 SOORTEN VAN F 1.90 - F ie.~ Boekjes voor de GOEDE WEEK Betere en Artistieke Geschenken voor de Eerste H. COMMUNIE O <p Ged. Oude Gracht 74, Tel. 11041 frOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQ In de te Zaandam gehouden vergaderin gen van 4 organisaties in het houtbedrijf is besloten het arbeidscontract dat per 1 April as. afloopt niet te verlengen. De werknemers vragen een loonsverhooging van 1.75 per week, alsmede een betere va- cantieregeling. In alle 4 organisaties Is be sloten om, indien de werkgevers niet aan hun verzoek wensehen tegemoet te komen op 8 April a s. het werk neer te leggen. Kunsthandel Leo H. de Nic. Zijlstraat. Aangemoedigd door het groote succes, dat- de eerste tentoonstelling van kunstaarde werk van Frans van Katwijk opleverde, be sloot de heer de Nie andermaal een speciale expositie van producten van dezen kunste naar te organiseeren. Ditmaal is de keuze minstens zoo ruim als bij de vorige ten toonstelling, die bovendien nog verrijkt is met tal van de jongste kunstproducten van Van Katwijk. In hoofdzaak vinden we hier pullen, vazen en schalen. Vergeleken met de eerste tentoonstelling heeft van Katwijk bij deze collectie aan sierlijkheid en kunst zinnigheid gewonnen, rijker in variatie, die per van conceptie. We zagen pullen van een zeer oorspronkelijke opvatting en scha len, die door weelderige klèurschakeering een sieraad vormen van blijvende waarde. De prijken zijn zoodanig, dat deze kunst voorwerpen onder ieders bereik vallen en door fraaie uitvoering en artistieke opvat ting in elk milieu een smaakvolle aanvul ling vormen. Geslaagd zijn: A. W. J. J. Alkemade te Noordwijk, met aant. voor Duitsch en Fransch; J. C. Bakker te Haarlem, met aant. voor Engelsch, Duitsch, Fransch, stenografie en machine- schrijven; J. Bijlo te Alkmaar, met aant. voor Engelsch, Duitsch, Fransch, Zweedsch en machineschrijven; J. Bronkhorst te Heemstede, met aant. voor Duitsch, Zweedsch, stenografie en machineschrijven; G. D. van Dijk te Oegst'geest, met aan- teekening voor Engelsch, Duitsch, Zweedsch. stenografie en machineschrijven; A. J. G. Hermans te Hillegom, met aant. voor Duitsch; H. Koelewijn te Haarlem. met aant. voor Zweedsch en machineschrijven; p. S van Leeuwen te Noordwijkerhout, met aant. voor Engelsch, Duitsch en Zweedsch; P. D. Lindhout te Noordwijk, met aant. voor Duitsch, Zweedsch en machineschrij ven; C. Marbus te Noordwijk, met aant voor Duitsch en stenografie: G. H. J. Mole- ma te Wassenaar, met aant. voor Duitsch. Fransch, stenografie en machineschrijven; J. H. Mooy te Haarlem; W. Roos tc Am sterdam, met aant. voor Engelsch, Duitsch, Fransch, stenografie en machineschrijven; C. N. Veldhuyzen van Zanten te Hillegom, met aant. voor machineschrijven; C. Verde- gaal te Sassenheim, met aant. voor Engelsch, Duitsch, Zweedsch en stenografie; H. C. Verdegaal te Voorhout, met aant. voor Eng.. Duitsch. Zweedsch* stenografie en machine schrijven; H. W. Verdegaal te Sassenheim, met aanteekéning voor Engelsch, Duitsch en Zweedsch; A. J. A. Woudstra te Oegst- geest, met aant. voor Engelsch, Duitsch, Zweedsch en machineschrijven. Dc procuratiehouder nog steeds in verzekerde bewaring De Rechtbank heeft, naar „Het Volk" vernoemt, voor de derde maal den termijn van gevangenhouding van den procuratie houder die verdacht wordt betrokken te zijn geweest bU den moord op den heer Lans, m diens kantoor aan den Oostzeedijk op 29 November 1928, verlengd. Zooals men weet. werd de procuratiehou der in December in het Huis van Bewaring opgesloten. Bovendien was de aangehouden beschul digd van fraude in de boeken. De procuratiehouder moet zeer onder de opsluiting lijden. Hij zou zeer zenuwachtig geworden zijn en lichamelijk niet meer de man zijn, als toen hij werd aangehouden en opgesloten. Omtrent het tijdstip van behandeling van deze geruchtmakende zaak voro de Rotter- damsche Rechtbank, staat nog niets vast: maar men verwacht toch, dat het onderzoek zoo ver is gevorderd, dat niet voor de vierde maal de termijn met dertig dagen zal verlengd behoeven'te worden. Men heeft thans kunnen vaststellen, hoe groot de verduisteringen zijn geweest, zoo dat, is het blad goed ingelicht, de rechter commissaris zich nog alleen richt op het onderzoek, In verband met den afschuwe lijken moord Binnenkort zal 't Katholiek Onderwijzers- Gezelschap te Amsterdam zijn gouden jubi leum vieren. Als voorbereiding zal een triduum worden gehouden, hetwelk besloten zal worden op tweeden Paaschdag met een H. Mis in de kapel van het St. Ignatiuscollege te Amster dam, welke zal worden opgedragen door onzen oud-stadgenoot, den Zeereerw. reetor H. Wennen, bisschoppelijk inspecteur. V. D. seinde gisteren uit Weenen: Naar de Weensche radio-dienst verneemt, zal de „Graf Zeppelin" naar alle waarschijn lijkheid om middernacht boven Weenen vlie gen. Op het verzoek van den dienst om het bezoek aan Weenen uit te stellen tot de. och tenduren, kwam geen antwoord. Dc Graf Zeppelin boven Weenen Vanaf 1 uur 15 in den afgeloopen nacht tot 1 uur 46 heeft de Oostenrijksche radio-uit zender „Ravag" de Graf Zeppelin aange roepen. Op dat moment antwoordde de „Graf Zeppelin," waarop een gesprek volgde. „Hier luchtschip „Graf Zeppelin. Wij hebben het heel goed verstaan. Hier de radioleider aan het apparaat. Het is een beetje laat geworden. Wij bevinden ons in de streek tusschen Neu- Siedlersee en Pressburg. Over een half uurtje zijn wij boven Weenen. De passagiers slapen behalve een paai- journalisten, die nog boter hammen eten." Hierop werd vanuit Weenen een hulde gezonden aan de bemanning en aan de Duitsche scheppingskracht die dit tot stand had gebracht. Heden te Friedriclishafen terugverwacht Men seinde ons hedenmorgen vroeg uit Friedrichshafen: Naar verluidt wordt de „Graf Zeppelin" nog heden te Friedrichs hafen terugverwacht. Na Weenen gepas seerd te zijn. heeft het luchtschip direct op Friedrichshafen koers gezet. Te Friedrichshafen geland Men seint ons uit Friedrichshafen: Het luchtschip Graf Zeppelin is hedenmor gen te 10 uur 17 min. vlot te Friedrichshafen geland. Bezoeken tc Kootwijk en Scheveningen- Haven De Radiöraad heeft Dinsdag een bezoek ge bracht aan het zendstation Kootwijk, waar ir. Boetje, hoofdingenieur-directeur der Te legrafie den gasten een overzicht gaf van den geheelen radiodienst. Woensdagochtend heeft de Radiöraad het zendstation Scheveningen-Haven in oogen- schouw genomen, waartoe met den voorzitter, dr. J, Th. de Visser, en den secretaris, den heer Weber, een tiental leden aanwezig wa ren. Van den technischen dienst der radio- telegrafie warén tegenwoordig hoofdingenieur De Vos en ir. Völter, en van den exploitatie ven dienst de heeren Claasen en Enserinck. Ir. De Vos lichtte de heeren omtrent de in richting van het kuststation Scheveningen- Haven, den zakelijken omroep enz. in. Gisteren is in Velserbeek alhier aan de grens Verloren van Themaatlaan een bosch brandje uitgebroken. Door de politie, park opziener en eerrige werklieden is de brand met zand gebluscht. Dinsdag heeft te Leiden de plechtige inwij ding van de nieuwe gebouwen der N.V. „De Leidsche Courant", gevestigd aan de Papen gracht aldaar plaats gehad. Op den dag der plechtigheid verscheen de „Leidsche Courant" met een feestnummer, waarin een beeld wordt gegeven van de cou rant in haar dagelijksche wording. De Bis schop van Haarlem, Mgr. J. D. J. Aengenent, schreef hierbij een voorwoord, waarin Z. D. H. zijn warme sympathie voor het blad uit spreekt. Bij de plechtigheid der inwijding waren behalve Mgr. Aengenent o.m. tegenwoordig Mgr. H. J. M. Taskin, president van het Groot Seminarie te Warmond, de hoog leeraren prof. Verhaar en Niekel, deken Dcs- sens en de pastoors der vier parochies te Leiden, alsmede zeer vele Eerw. Heeren Pas toors en Kapelaans uit de. omgeving, verder burgemeester A. van de Sande Bakhuyzen van Leiden, de wethouders, prof. W. Keesom e.a. Nadat de inzegening van het gebouw en alle onderdeden door Mgr. Aengenent was geschied, werd eerst het woord gevoerd dooi den president-commissaris der „Leidsche Courant", dr. H. J. A. Walenkamp uit War mond, die zijn hoogen gast hartelijk welkom heette en een historisch overzicht gaf van de wording, den groei en bloei der krant. Hierna heeft Mgr. Aengenent uiting ge geven aan zijn verheugenis over de gebeur tenis van dezen dag. £?pr. herinnerde aan zijn relaties met de „L. C." en zeide ervan overtuigd,tc zijn dat een degelijke, katholieke courant voor een gewest, waarin het ver schijnt, van de grootste beteekenis is, dat die courant is een zegen voor een dergelijk gewest, en daarom verheugde Mgr. zich er over, dat zulks ook van de „Leidsche Cou rant" gezegd kan worden. Ten slotte werd nog het woord gevoerd door den burgemeester van Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, waarop de presi dent-commissaris, dr. Walenkamp, den Bis schop en den burgemeester voor hun waar- deerenöe woorden dankte. Tot slot van den middag hield het college van commissarissen een receptie, waar zeer velen hun gelukwenschen kwamen aanbieden. Onze stadgenoote Emmy Hcil-Frenscl Wegener zal o.a. ons land vertegenwoordigen op het a.s. Internationale Muziekfeest, dat dit jaar te Geneve zal plaatsvinden van 11 tot lb April. Door haar zal worden uitgevoerd een werk voor clarinet met orkest, getiteld „Dans." Door den Nederl. Bioscoopbond was tot B. en W. het verzoek gericht, af te zien van het verbod van ftlmvertxmingen op de ajgemeen erkende Christelijke feestdagen (le Paasch-, Pinkster- en Kerstdag). De bioscopen zouden dan gesloten blijveu op den vooravond van Kerstmis, op Oudejaarsavond en op Goeden Vrijdag. Naar wij vernémen hebben li. »n W. geen termen gevonden, op dit verzoek in te gaan; en, den Goeden Vrijdag beschouwend als een algemeen erkenden Christelijken feestdag, hebben zij voor dien dag sluiting der biosco pen bevolen. De bioscoophouders hebben nu besloten, een rechterlijke beslissing over de rechtma tigheid van zulke bevelen uit te lokken, door op Goeden Vrijdag tóch te draaien; op dezen grond, dat Goede Vrijdag géén algemeen er kende Christelijke feestdag is. Aneta seint uit Batavia: De gouverneur-generaal van Formosa heeft het voornemen in Juni of Juli aanstaande een bezoek te brengen aan Java. Bezwaren van de gemeente Veiscn Door Burgemeester en Wethouders van Velsen is het volgende telegram gezonden aan den gemeenteraad van Haarlem: „Burgemeester en Wethouders van Velsen hebben ernstige bezwaren tegen het oprichten van een Haarlemschwoonwagenkamp op de grens der gemeente Velsen. Mocht uwe raad toch hiertoe besluiten dan verwachten wij streng politietoezicht met vasten post op dit kamp vanwege uwe gemeente." Toen een bewoner van Amstelveen in zijn schuur hout wilde hakken, ontdekte hij in een hoek op een hoopje turfmolm rustig ingeslapen een dier, dat hijeerst voor een jonge kat aanzag, maar bij nadere beschou wing een bunzing bleek te zijn. Hij greep naar een stuk hout, doch de slag miste. Het dier nam een sprong en beet zijn aanvaller zoodanig in de borst, door de kleeren heen, dat de man, na de bunzing van zich afge schud te hebben, de vlucht nam. Het dier wist hierdoor te ontkomen. De man moest zich onder geneeskundige behandeling stel len. Te Alphen aan den Rijn heeft de plechtige uitvaart en begrafenis plaats gehad van wij len den Zeereerw. heer J. L. Wouters, emeri tus-pastoor van Vlaardingen. Nadat Dinsdagavond de Metten waren ge zongen, vingen Woensdagmorgen de Lauden aan. Hierbij was Agens de Hoogeerw. heer Mgr. H. J. M. Taskin, Praeses van het Groot-Semi narie te Warmond, geassisteerd door den Zeereerw. heer A. Hoogeveen. pastoor te Aar- landerveen en Rector J. Groot van Oegst- geest. Cantores waren de Weleerw. heeren A. Boekei en H. Sondaal, kapelaans der paro chie. De plechtige H. Requiem-Mis werd opge dragen door den Zeereerw. Deken J. M. Hellegers met assistentie van de Weleerw. heeren A. Boekei en H. Sondaal resp. als diaken en sub-diaken. In het Priesterkoor hadden verder plaats genomen, de Hoog eerw. heer M. Wijtcnixirg. regent van het seminarie „Hageveld," de Zeereerw. heeren p. Bonnet pastoor te Langeraar, F. Keet, pastoor te Bodegraven, G. Huibers, rector te Amsterdam, F. van Nes pastoor te Nieuw- veen en H. Maas pastoor te Vlaardingen. De lijkrede werd gehouden door den Wel eerw. heer J. C. Groot. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot heeft te Vlaardingen plaats gehad. 5 Mei de stemming voor de definitieve randidatenlijst Het kan zijn nut hebben, mede te deelen, dat de stemming voor de definitieve candl- datenlijst voor de a.s. verkiezingen vastge steld is op Zondag 5 mei. a.s. Tusschen Gelecn en Spaubeek is een goe derentrein ontspoord. Vier wagens werden versplinterd; een remmer werd licht gewond. De Amsterdamsche gemeenteraad heeft een advies aan de Tweede Kamer gezonden betreffende het initiatief-voorstel tot steun aan dc beetwortelsuikerindustrie. Een overzicht van den algemeenen be- drijfstoestand en dc arbeidsmarkt in 1928. Belanghebbenden bij de Amsterdamsche Rijnvaart hebben aan B. en W. van Amster dam een adres gericht inzake de verbin ding AmsterdamBoven Rijn. De gemeenteraad van Amsterdam heeft besloten de behandeling van de nota van B, en W. inzake de AmsterdamBoven Rijn- verbinding een week uit te stellen. Een optimistische rede van den aftreden- den Amerikaanschen gezant te Londen over de Britsch-Amerikaansche betrekkingen. Lloyd George bespreekt opnieuw de op lossing van het werkloosheidsvraagstuk. Voor het eerst na zijn ziekte heeft de koning van Engeland minister-president Baldwin ontvangen. Brand op een Zweedsch stoomschip; drie leden der bemanning omgekomen. Geruchten over een regeeringscrisis in Po len. Dc tocht van de „Graf Zeppelin". Het luchtschip is hedenmorgen te 10 uur 17 min. te Friedrichtshafen geland. In een kolenmijn in Asturië heeft een kolenstof-ontploffing plaats gehad; 23 arbei ders werden gedood; 25 mnijwerkers worden vermist. OP RAADSVERSLAGGEVER Ik zoek uw onuitsprekelijk geduld, de angst, de volheid, die u heeft vervuld. J. Engelman. OP POEDER-DAMETJES Het gaat veel menschen niet veel beter dan schilderyen: zij hebben een dure om lijsting noodig om indruk te maken. P. Chenen. OP PRONKERS Weelde en jeukte en zijn niet verdragelijk. Guido Gezelle Barometerstand 9 uur v.m.: 779 Vooruit. OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 6 uur 59 minuten. Hoogste barometerstand 776.4 mM. te Valencia. Laagste barometerstand 738.2 mJM. te Vardö. Verwachting: Zwakke tot matigen wind uit noordelijke richtingen, helder tot licht tot half bewolkt, waarschijnlijk droog weer; zelfde temperatuur. Aneta seint uit Batavia: Het eiland Anak-Krakatau is van oost naar west gescheurd. Een derde deel van het eiland is gezakt en de afstortingen nemer geregeld toe. Drie en twintig arbeiders gedood Vijf en twintig mijnwerkers worden nog vermist In een kolenmijn in Asturië in Noord— Spanje vond een explosie van kolenstof plaats, waardoor van de 13 in de schacht werkende mijnwerkers acht gedood werden. LONDEN, 28 Maart. Omtrent de kolen- stof-explosi in de kolenmijn in Asturië wordt nog nader gemeld, dat de ontploffing plaats vond te Gignon. Er zijn 23 arbeiders gedood, waarvan nog slechts acht ïyken naar boveij zijn ge bracht. Er worden echter nog 25 arbeiders vermist.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1