r; f3000.- f750.- f250.- f125.- f50.- Hardnekkige dwaalbegrippen Spinneivebjes Telegraphisch Weerbericht RECTIFICATIE auREAUxf NASSAU LAAN 49 aJ?nnementInT voor Haarlem en kw.ït ,*PPcn: Pcr week 25 et.; per 'aal i 3.25; per post, per kwartaal dit nummer bestaat uit drie bladen DINSDAG 2 APRIL 1929 DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17120 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAR VERLIES VAM ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL De herdenking van den sterfdag van Jeanne d'Arc Geen proefvluchten meer naar Ned. Indië Directeur van het departe ment van Binnenlandsch bestuur in Ned. Indië Een niét officieel erkend duurrecord TRAGISCH ONGEVAL TE LEIDEN Een wagen met zes personen in de Haarlemmervaart gereden Katholiek onderwijzers- gezelschap te Amsterdam Het onderzoek naar de Italia en de Lathan zal voortgang vinden Een motorbotter vermist Arme kleine Burgemeester De Vlugt teruggekeerd Geen malversaties De schutting voor het verbrande Leidsche stad huis omvergewaaid t ti ffjfiill 'j£t jflfe Een liftkooi in de diepte gestort Pastoor J. C. Vasse t Voornaamste Nieuws J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Reclame voor Zandvoort Wij maken onze lezers opmerkzaam op een in dit nummer voorkomende ad vertentie, betreffende een buiten&ewonen filmavond voor onze abonné's. TeIefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. 3.58 bij vooruitbetaling. NIEUWE COURANT S ADVERTENTIES 35 cL p. rega|e VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 1 4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regcï meer 15 ct., bij vooruitbet. Bij contract belangrijke korting INGEZONDEN MEDEDEELTNGEN o) tusscben den tekst 60 ct. per regel, f? 'eahonné'sopdit blad zijn ingevolgedeverzekeringsvoorwaarden teSen Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door bij een ongeval met bij verlies van een hand; bij verlies van een bij 'n breuk van been of arm; °igevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: IOUUU." verlies van heide armen, beide heenen of beide oogen; doodelijken afloop: I&UU«~ een voet of een oog; I I £U»"~duim of wijsvinger: bij verlies v. een anderen vinger. ..De Gids" van Maart schreef ir. A. een verhandeling over „Politiek en -aatschappij." *n die verhandeling geeft de geachte JVer een 5oort karakteristiek van de ^erschillende partijen en dus ook van de °°rosch Katholieke Staatspartij. Nu zjjn én „De Gids" èn Ir. Plate figuren, ke iets aan hun reputatie verplicht zijn Cn daarom verbaast het, in deze karakte- 'ek van de R. K. Staatsparty zulke tal- °°ze malen weerlegde, zulke hardnekkige taalbegrippen aan te treffen. dat die karakteristiek voor ons moed willig ongunstig wordt weergegeven; integen- c'Ce'. zij geeft blijk van den gekoesterden gotisch om zooveel mogelijk objectiviteit te brachten. Zoo wordt ons de goede noot gegeven, dat in zekeren zin meer en beter oog hebben v°°r de veranderingen op maatschappelijk 8ebied, welke rondom ons plaats grijpen, dan s heeren Plate's liberale vrienden zelf. Maar daarnaast bezondigt de schrijver zich i-öch weer aan opvattingen, welke men over wonnen zou achtenwanneer wij niet ^ler wisten! Be heer Ir. Plate begint reeds verkeerd, Wanneer hij als volgt aanvangt: ..De politiek der grootste partij in het Nederlandsche parlement, die der Roomsch katholieke Staatspartij, beoogt allereerst •iet behoud der Kerk." Dit moest de heer Plate toch eindelijk beter weten; de katholieken zitten in het Parlement met dezelfde taak, welke öe andere leden daar te vervullen hebben Zij vertegenwoordigen de belangen (geestelijke eh stoffelijke) van het Nederlandsche volk zÜn geheel en willen het welvaartspeil van di|, volk zoo hoog mogelijk opvoeren. Dat zij dit doen in Katholiek ver- b a n d, wil alleen zeggen, dat zij hunne baak als leden der volksvertegenwoordiging Willen vervullen met inachtneming van de Godsdienstige beginselen, welke ieder hun- her afzonderlijk en allen te zamen eigen zijn. Dat de Katholieke politiek in de eerste Maats ten doel zou hebben behoud der Kerk is dus flagrant in strijd met de Viten. Die taak is niet aan de p o 1 i 11 ek e, blaar de kerkelijke instanties voorbe houden. Iets verder treedt opnieuw dat gemis aan inzicht omtrent liet onderscheid tusschcn Politiek en kerkelijk gezag aan het licht, waar de schrijver zegt: „Door het beleid van Nolens en de macht, Welke de Kerk in laatste instantie op poli tiek wankelende leden kan uitoefenen, is het behoud der eenheid te verklaren." Wy nemen gaarne aan, dat Mgr. Nolens niet een enkele maal, maar zelfs voort durend werkzaam is om de eenheid te bevor deren. Dat behoort nu eenmaal tot zijn taak Van fractieleider. Alle fractieleiders zullen da» wel doen cn anders begrijpen zij hun taak niet. Maar dat de Kerk (in laatste instantie) op de (wankelende) leden Invloed zou uitoefenen, dal ontkennen wy zoo be slist mogeiyk. De Kerk, dat beteekent het kerkeiyk gezag en dus ln de eerste plaats de Bisschoppen, oefent nimmer invloed op leden der volksvertegenwoordiging Uit-, noch °P hen die wankelen, noch op hen die vast ter been zyn. Dat dit wel zou gebeuren, is een bakerpraatje. De verwarring van godsdienst, kerK en politiek houdt den schryver nog steeds be vangen, want iets verder zegt hy: „De Kerk verdraagt dit (d.w.z. nieuwe reli gieuze levensbeschouwing ter linkerzijde) niet, omdat zy in de nieuwe godsdienstige vormen van onzen tijd iets anti-katholieks ziet." Men weet niet over welke onjuistheid, in deze regelen opgenomen, men zich wel het meest moet verbazen. Laten wij ons er toe bepalen, dat de Kerk zich niet bezighoudt met anderer religieuze levensbeschouwing naar distinctie van poli tieke richting. Vermoedelük bedoelt de schryver hier niet de Kerk, maar verwart hy haar opnieuw met de leden der Katho lieke Staatspartij, wat echter twee ongelijk soortige grootheden zyn. Evenwel biyft ook nog cfan de opmerking onjuist. Nog zegt de heer Plate: „Politiek gezien is hiervan het belang, dat een band tusschen de Katholieke party en eenige party van links het op den duur niet kan houden." Hier wordt dus de indruk gewekt, dat de kwestie van politieke samenwerking niet wordt beheerscht door de vraag, wat d e Katholieke Staatsparty ten slotte in 's lands belang acht, maar door de vraag, hoe de Kerk staat tegenover nieuwe religieuze stroomingen. Dit is onjuist. Maar wel laat de Staatsparty ten ten slotte (ook) leiden door de vraag, of een bondgenoot er een religieuze levensbeschou wing op na houdt, doch vooral of hy deze levensbeschouwing tot grondslag van Zijn politiek doen en laten Wil maken. Dit laatste is met de linker zijde immers niet het geval? Daar zyn de religieuze levensbeschouwingen er immers altijd nog voor de binnenkamer? Dit even op te merken, naar aanleiding van het Gids-artikel, scheen ons wel van be- Tang. Ten slotte brengt Ir. Plate ons in zekeren zin hulde voor de vele belangstelling, welke er in onze kringen speciaal voor sociale aangelegenheden bestaat, doch daar wordt tegenover gesteld een tekort aan kennis in economische zaken. Wij willen zoowel het een als het ander dankbaar aanvaarden, doch zouden daarbij gaarne twee opmerkin gen willen maken. Ten eerste: iedereen heeft thans den mond vol van reorganisatie van het bedrijfswtzen, rationalisatie, productie,- consumptie, winst- verdeeling enz., zodoat er meer behoefte aan sociologische, dan aan economische weten schap kestaat. Al willen wij de waarde van deze laatste allerminst ontkennen. Ten tweede: het verwyt van gemis aan economische kennis zouden wy gemakkelijker weten te genieten, wanneer het niet was ge motiveerd met het oog op ons anti-vryhan- delsstandpunt. Resumeerende, komen wij tot de conclusie, dat de schrijver ongetwijfeld bedoeld neeft ten onzen opzichte een zuivere samenvatting te geven, doch dat deze poging ten deele is mislukt, omdat de auteur zelf slachtoffer bleek van hardnekkige dwaalbegrippen. V. D. meldt uit Rome: Naar vernomen wordt, zal Z. H. de Paus kardinaal le Picier benoemen tot legatus a latere (buitengewoon gekant met verstrek kende volmachten) voor de plechtige her denking van den sterfdag van Jeanne d'Arc, de Maagd van Orleans Naar het persbureau Vaz Dias verneemt, zullen dit vooVjaar geen proefvluchten meer naar Ned. Indië worden gehouden. Nadat tengevolge van de bezwaren van Engelsche zyde tegen het gebruik van Britsche mili taire vliegvelden de postvluchten naar Indië waren stopgezet, lag het in de bedoeling deze in het voorjaar te hervatten. Op 4 April en aanvang Mei zou de K.L.M. opnieuw vliegtuigen laten vertrekken Mede door de verminderde belangstel ling by de Nederlandsche posterijen tenge volge van de onderbreking van de geregelde vluchten, zullen de voorgenomen vluchten niet doorgaan. Thans wordt overwogen oX alsnog in het najaar nieuwe postvluchten naar Indië zullen worden ondernomen. Aneta seint .uit Buitenzorg: Benoemd is tot directeur van het Depar tement van Binnenlandsch bestuur de heer A. Mühlenfeld, resident ter beschikking van den gouverneur van West-Java als opvolger van den heer A. H. Maas Geesteranus. Een N. T. A.-telegram uit New York meldt: Martin Jensen heeft het niét-officieel record voor een duurvlucht zonder passa gier of metgezel gebracht op 35 uur 33 mi nuten 21 seconden. Het eenige doel van Jensens' vlucht was om te demonstreeren. dat automobiel-gaso- line met succes voor groote proeven kan worden vervangen door gas. Hij vloog met- een Bellanca-eendekker. voorzien van een Wright, Whirlwind motor. DRIE PERSONEN VERDRONKEN Leiden en de omgeving dier stad is gis teren opgeschrikt door een tragisch ongeval, waarby drie slachtoffers, een moeder en twee van haar kinderen te betreuren zijn. Het droevig gebeuren had gistermiddag omstreeks kwart over één plaats. Des morgens had de familie van der Ham uit Zoeterwoude met paard en wagen een bezoek gebracht aan familie tc Warmond en kwam vandaar langs de Haarlemmervaart naar Zoeterwoude terug. Op den terugweg schrikte het paard voor een omgevallen boom en kwam met wagen en al in de Haarlemmervaart terecht. Oogen- blikkelyk schoot van alle kanten hulp toe. Enkele personen begaven zich te water en anderen kwamen met roeibootjes naar de plaats des onheils. Een oudere zoon, een student van het klein-seminarie „Hagevéld", die den wagen bestuurde, werd gered, even als een tienjarig broertje en de Hageveldsche student van Leeuwen. Echter kon de redding van de 53-jarige moeder mej. C. v. d. Ham-van Berkel en haar beide kinderen, die onder de kap van den wagen zaten, n.l. de 11-jarige Antonia Maria en de 7-jarige Gerardus Leonardus niet vlotten, doordat eerst de kap van den wagen moest worden opengesneden. Toen dit was geschied konden zij er uit worden getrokken. Zij werden in de nabijgelegen bleekerij van den heer van der Loo binnengedragen, waar zeer spoedig twee doktoren van den genees kundigen dienst aanwezig waren. Men slaagde er niet in met zuurstofapparaten de levensgeesten weer op te wekken. Toen eeni- gen tya later de directeur van den genees kundigen dienst, dr. Horst, ter plaatse kwam, kon hij bij alle drie slechts den dood consta- teeren. De lijken zijn in den loop van den middag in twee lijkwagens naar Warmond overgebracht. Te Leiden en in de omgeving verwekte net droevig ongeval groote deelneming en heel den dag was het tragisch gebeuren het on derwerp der gesprekken. Het verhaal van een ooggetuige IA verband met het ongeval had de „Tele graaf" nog een onderhoud met schipper W. Harland, die zich onmiddeliyk, nadat het ongeluk was gebeurd, te water heeft begeven, v.-aarlijk bovenmcnschelyke pogingen in liet werk heeft gesteld, om de persteen, die zich nog in het rijtuig bevonden, te redden. Ik kwam juist by mijn baas vandaan, aldus de heer Harland, toen er opeens een jongen tegen mij riep: „Kyk eens, daar gaat een paard en wagen te water". Toen ik keek lag de wagen er ai in. Zonder mij een oogen blik. te bedenken trok ik mijn jas uit, gooide myn pet af en sprong te water. Toen ik naar den ongeveer zeven meter van den kant lig- genden wagen was gezwommen, zaten er nog drie personen in: de moeder, een dochter en ëte jongen. De 23-jarige H. had waarschyn- lijk, toen de wagen reeds in 't water lag, nog kans gezien, het portier te openen, en er met zijn vriend, den 17-jarige J. J. van L. uit te kruipen. Vermoedelyk is de deur door den drang van het water of door de zuiging weer dichtgeslagen. Ik begon naar de deur te zoeken, doch ik kon haar niet vinden. Daarna probeerde ik met myn vuist de ruiten in te slaan, hetgeen my evenmin gelukte. Onder wijl riep ik naar de menshen, die aan den kant stonden en dat waren er zeker wel een paar honderd „Komen jelui mij dan toch helpen, of gooi mij een byl toe.' Er werd echter teruggeschreeuwd, dat zij niet konden zwemmen. Het gillen van het publick was zoo hevig, dat ik op het laatst niets meer kon verstaan. Ik ben toen boven op den kap geklommen en heb geprobeerd die in te. trappen, maar ook dit gelukte njij niet. Eindelyk werd mij een hakbijl toegewor pen. Ik ving het voorwerp op, maar verloor het weder. Een tweede hakbijl, dib mij werd toegegooid miste ik eveneens, maar de derde wist ik te grijpen. Daarmede heb ik toen de kap ingehakt. Zeker een kwartier of twintig minuten heb ik zoo alleen gewerkt. Toen kreeg ik hulp van myn buurman Van Leeuwen, die zich ook zonder een oogenblik te aarzelen, zoodra hij op de plaats van het ongeval was aangekomen, te water begaf. Na hem kwamen er nog meer, zoodat wij ten slotte wel met zijn vyven of zessen om het rijtuig heen zwommen. Maar u begrijpt, dat dit het werk niet heeft vergemakkelykt. Ik had soms niet eens behoorlijk gelegenheid om mij te bewegen en myn byl te Hanteeren. Had ik eerder hulp gekregen, dan hadden wij de menschen zeker kunnen redden. Nu was het te laat. Toen ik met myn buurman eindelyk een gat in de kap had gehakt, dat groot genoeg was om de inzittenden er doorheen te trekken, heb ik de slachtoffers één "voor één uit den wagen gehaald. Eerst de vrouw, toen de dochter, en eindelijk den zóón. Ik dacht, dat ik bij de moeder nog eehige teekenen van leven bespeurde, maar dat zal verbeelding zyn geweest, want alle moeite, die later gedaan is om de levensgees ten op te wekken, is vergeefsch geweest. Toen wy eindelyk drie slachtoffers ge vonden hadden, riep iemand van den weg: „Er zit er nog een in". Opnieuw heb ik toen gedoken, ben in den wagen gekropen, maar heb niets gezien. Zelf was ik toen doodop en ben naar den kant gezwommen. Nadat ik mij thuis verkleed heb, ben ik weer terug gegaan om te helpen bij het opwekken van de levensgeesten. Wel twee uur hebben wij gewerkt met den geneeskundigen dienst, maar zonder resultaat. Het gouden jubileum Het Katholiek Onderwyzersgenootschap, afdeeling Amsterdam heeft Tweeden Paasch- dag zijn gouden jubileum herdacljt. In de kapel van het St Ignatiuscollege werd des morgens een plechtige H. Mis opge dragen door den zeereerw. heer rector H, Wennes, bisschoppelijk inspecteur. Na de H. Mis had een gemeenschappelijk ontbijt plaats. In de aula, van het college werd des mid dags een groote feestvergadering belegd, waar verschillende sprekers het woord, voer den. Medegedeeld werd, dat een telegram ge zonden was aan Z.D.H. Mgr. J. D J Aenge- nent, bisschop van Haarlem. De bijeenkomst werd opgeluisterd door zang van het dameskoor „Cantantes Gaudea- mus" onder leiding van den heer Louis Schwirtz. Een Noorsche kotter gecharterd Uit Oslo wordt gemeld, dat Italia te Tromsoe den kotter „Heimen" heef gechar- erd tot het ondernemen van een expeditie naar het Farnz Jozefland, en einde het vaar water tusschen deze eilanden en Spitsbergen af te zoeken. De voorgenomen Italiaansche expeditie tot. het opsporen van de ballon- groep van de „Italia" en de „Latham" zal dus voortgang vinden. De gecharterde kotter is een modern uitgerust en sterk gebouwd schip, dat een radio-installatie aan boord heeft. In de annonce der SPAARNE- BANK GROOTE HOUTSTRAAT van Zaterdag j. 1. stond abusief onder de wijziging DEPOSITO RENTE vermeld, 6 maanden vast 4i/2% wat echter moet zijn 4l,4°/0 De vier opvarenden zeer waarschijnlijk omgekomen Het is zeer waarschynlijk, dat een der visschersvaartuigen van de gemeente Maas sluis verloren is. De motorbotter R. O. 42, van de reedery Roelofsen, v. h. Van Klaveren, is twaalf dagen geleden ter vischvangst uitgevaren. Donderdag j.l. werd het vaartuig aan de markt alhier verwacht, doch er is in de laatste dagen niets van het schip gehoord. Sleepbooten en visschersvaartuigen heb ben sinds Donderdag vergeefs naar het ver miste vaartuig gezocht. Dar zich aan boord slechts levensmiddelen voor ten hoogste één week bevonden, acht men het zeer waarschynlijk, dat het vaartuig als verloren moet worden beschouwd. Aan boord bevonden zich 4 man, n.l. de schipper T. Pasterkamp, gehuwd, vader van twee kinderen; diens vader D. Paster kamp, eveneens gehuwd, ongeveer 60 jaar oud, de gehuwde matroos J. Morin, even eens vader van eenige kinderen en de on gehuwde Joh. van Wolferen. De ramp heeft te Maassluis gedurende de Paaschdagen groote verslagenheid ge wekt. Het 2-jarig dochtertje van den heer ,V. te Drëumel is uit het raam der tweede ver dieping van de ouderlyke woning gevallen en werd voor dood opgenomen. Zaterdagmorgen is de burgemeester van Amsterdam, de heer W. de Vlugt, met de Nederland-express van zyn Indische reis te ruggekeerd in de hoofdstad. Aan het W. P.- station waren verschillende autoriteiten aan wezig, om den burgemeester te begroeten. Naar aanleiding van het bericht, als zouden er te Elshout malversaties zyn gepleegd ter gemeente-secretarie, meldt men aan het Huisgezin, dat van malversatie of verduis tering geen sprak" 1:. Wat betreft d Jstie van slordige ad ministratie, verzei, „v men het blad, dat er wel eenige achterstand is, maar dit is een gevolg van de langdurige en ernstige ziekte van den burgemeester-secretaris. Uit Leiden meldt men ons: Gistermiddag is de schutting voor het ver brande Leidsche stadhuis voor een groot deel omvergewaaid, waardoor een ernstige stagnatie in het tramverkeer ontstond. On danks het zeer drukke verkeer in de Bree- straat kwamen persoonlijke ongelukken niet voor. De stadhuisgevel bleef onbeschadigd. «Mi 2en Paaschdag heeft onze fotograaf een foto gemaakt van de belangstelling voor de opening! van den tunnel onder het Nordzee- kanaal te Velsen. Op de foto zien we, dat het aan belangstelling niet ontbrak. Zeer tot onze spijt moeten we mededeelen dat de opening niet is doorgegaan aangezien het gister 4 April was De schachten van 'n myn zyn practisch nooit buiten bedrijf. Onafgebroken, dag en nacht schieten de liftkooien er in op en neer, het eene oogenblik my'nwerkers, het andere kolen vervoerend. Zoo blijft er weinig tyd over, om de liftkabels grondig te her zien en daarvoor worden dan meestal hooge feestdagen uitgekozen. Dit is ook gisteren, naar de „Maandag morgen" meldt, geschied op Staatsmyn Hen drik te Brunssum. By het nazien der kabels bleek aldaar, dat hernieuwing noodzakeiyk was. Toen beide liftkooien aan de nieuwe kabel waren opgehangen, zou de kabel proef draaien. De eene liftkooi was echter nog nauwelijks 100 meter gedaald, de andere dus 100 meter gestegen, teen de nieuwe kabel, die boven de liftkooi met ijzeren ban den wordt samengehouden, uit de banden sprong, waardoor de liftkooi in de diepte stortte. Waar beide kooien aan denzelfden kabel hangen en dus de andere kooi geen tegengewicht meer had, stortte ook deze de diepte in tot op den bodem van de schacht. De kabel sleurde daarby langs de windas van de ophaal-machine en over de ophang- raderen. Groote schade werd echter door den kabel niet aangericht. Wel vernielden de beide neerstortende liftkooien op sommige plaatsen de geleiboomen, waartusschen zy in de schacht op en neer gaan. Door hard werken hoopt men spoedig de aangerichte schade te herstellen, opdat ook het bedrijf heden geen stagnatie zal onder vinden. Te Schipluiden is in den ouderdom van 52 jaar overleden, de Zeereerw. heer J. C. Vasse, oprichter der parochie van de H. H. Antonius en Cornelius te den Hoorn, onder de gemeente Schipluiden. Tc Leiden is een wagen met zes personen in de Haarlemmervaart gereden. Drie perso nen. een moeder en twee harer kinderen zjjn verdronken. Een te Maassluis thuis behoorendc motor botter wordt vermist Men vreest dat de boot vergaan is en de bemanning in de golven is omgekomen. Gedep. Staten van Zuid-Holland kunnen zich niet verecnigen met de door Rotterdam voorgestelde annexatieplannen. De verbinding Amsterdam—Boven Rijn. Het plan van ir. Musscrt Kardinaal Lucidi overleden. De K. L. M. zal de voorgenomen proe£- vluchten naar Ned. Indië niet uitvoeren» I Tot. directeur van het departement van Binnenlandsch bestuur in Ned. Indië is be noemd de heer A. Mühlenfeld, resident ter* beschikking van den gouverneur van West* Java. Gisteren heeft de Centrale Raadsvergaden ring van den R.K. Volksbond te Haarlet» plaats gehad. Z. D. H. Mgr. J. D. X Aen- genent, Bisschop van Haarlem, heeft hef beschermheerschap van don bond aanvaard. De Diocesane vereeniging van R.K. On derwijzers, St. Augustinas, vergadert hettea te Haarlem. Z. D. H. Mgr. J. D. J. Acn- genent woont een gedeelte der vergadering bij. Nabij Genck (eBIg. Limburg) heeft in de kolenmijn Waterschei een ernstige mjjngas- ontploffing plaats gehad. Er zijn tientallen dooden. De Amerikaansche ambassadeur te Parijs, Myron P. Horrich, overleden. Bjj den Volkenbond is bericht ingekomen, dat de Verecnigde Staten zullen deelnemen aan de voorbereidende ontwapeningscom missie, welke midden April aanvangt. Het Franse he ss. „Ccylon" in de golf van Gascogne door het Engelsche s.s. Clo- doald geramd. OP NACHTBRAKER Verwacht: Storm uit 't Zuidwesten. Weerbericht, OP GENIE „Jan is geen middelmatig man, Maar een genie, dat scheppen kan" Welzeker! Uit zijn meesters pan. N. Beds. OP CABARET-VLINDER Sommige kindertjes zyn buiten lieve vlin dertjes, maar in huis lastige bromvliegen. P. Chenent Barometerstand 9 uur v.m.: 756 vooruit. OPTICIENS FABRIKANTEN Licht OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 7.08 uur. Hoogste barometerstand 770.6 te Akuryri. Laagste barometerstand 745.5 te Dresden. Verwachting: Krachtige tot matigen Noord-Westelijken tot Noordelyken wind, afwisselende bewolking, weinig of geen neer slag, weinig verandering in temperatuur. Besprekingen ten Raadhuize Door den burgemeester van Zandvoort, is een vergadering belegd op Maandag 8 April a. s„ des namiddags 8 uur precies, ten Raadhuize aldaar. De bedoeling van deze samenkomst is het voeren van een bespreking, die beoogt, en naar gehoopt wordt, bereikt, het maken van meer reclame voor de gemeente Zand- voort, zoowel in binnen- ais buitenland, en wel een dusdanige reclame. die de gemeente in haar geheel ten goede kan komen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1