Stadsnieuws UIT DEN OMTREK KENNEMERLAND Heringa Wuthrich, Haarlem SC' StofzuigeMs ^AERTEIJS „DE TIJDGEEST" EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VRIJDAG 5 APRIL 1929 BLADZIJDE 2 Centrale Verwarming Agenda 6 April Na den inbraak in de Kamer v. Koophandel te Haarlem Aanbesteding. Z. D. H. Mgr. Aengenent naar Rome Het contract voor de bouw bedrijven Verkeersongevallen Nieuw melkbesluit De bepalingen Geen bedrijisvergunnlng Accijns-ontduiking Een niet aangegeven koebeest DE GEVAARLIJKE OPLICHTER VAN DEN SLAPERDIJK 0 DE SERIE INBRAKEN TE HAARLEM EN OMSTRENEN KANTONGERECHT VAN ONZE RECHTBANK UITSPRAKEN Accijns-ontduiking HILLEGOM VIJFHUIZEN HAARLEMMERMEER VOGELENZANG BENNEBROEK ZANDVOORT LIJNDEN HEEMSTEDE HAARLEMMERLïEDE EN SPAARNWOUDE. OVERVEEN HOUTRAKPOLDER SLOTEN VELSEN WIJK AAN ZEE CASTRICUM Bsrteljorisstr. 16 - Tel. No. 1075^ Verkoop, Verhuur, Inruilen, Reparatie* Staat van Besommingen 'Amalla f. ftf» Marktbericht Rijksvischafslag LAATSTE NIEUWS De Veendammer Hypotheekbank Kellogg in Europa Tegen losgeld vrijgelaten T erugtrekking der J apansche troepen Groote ongerustheid omtrent de Australië—Engeland- vliegers MARKTNIEUWS GIERSTRAAT 27 Dames-Kousen Corsetten Handschoenen Tricotage Lingeries Sociëteit „St. Bavo" 6 uur Geel-Wit 7 uur Gewone zittingen. St. Josephgezellenverecniging Jansstr. 59 Van 8half 10 geopend. Stadsschouwburg, WUsonspIein 8 uur Ver. Rotterdamsch Hofstad Tooneel „De Blau we oogen van den Keizer.' Schouwburg, Jansweg 8 uur feestavond Zeeuwsche Vereeniging „Zeeland". Teyler's Museum, Spaame Tentoonstel ling van teekeningen. De inbreker ook schuldig aan een diefstal te Den Haag Een oude bekende van de Justitie De 43-jarige koopman J. C. uit Den Haag, die gisternacht door de Haarlemsche politie op heeterdaad werd betrapt, toen hij zich bevond in het huis van de Kamer van Koop handel op het Nassauplein blijkt meer op zijn geweten te hebben, waardoor de vangst be langrijker is dan aanvankelijk gedacht werd. Eenigen tijd geleden werd in Den Haag in gebroken. De dief was over een balcon in de slaapkamer van een dame gekomen. Heel ge moedelijk ontstak hij het licht, maakte zich van eer) hoeveelheid tafelzilver meester en verdween weer. Het zilver verkocht hij aan een opkooper. Toen de dame den volgenden dag aangifte deed van den diefstal en een signalement gaf van den inbreker, vermoedde men al aanstonds met J. C. te doen te heb ben. Een oproep werd in de dagbladen ge plaatst en de opkooper vertelde aan de poli tie, van wien hij het zilver gekocht had. Thans blijkt, dat de hier gearresteerde J. C. inderdaad dezelfde is, als door de Haagsche Politie gezocht. Hij is naar Den Haag over gebracht om geconfronteerd te worden met de dame en den opkooper. Dat C. bij de aanranding op Goeden Vrij dag op den Duinweg nabij Kijkduin betrok ken zou zijn, zooals giseren eenige dagbladen meldden, wordt door de politie in twijfel getrokken. J. C. is een goede bekende van de justitie, daar wij vernemen, dat hij reeds gevangenis straffen van 8, 6 en 4 jaar achter den rug heeft Hedenmorgen werd in het bureel van den Rijkswaterstaat aan den Zijlweg aanbesteed: het verbreeden van de brug over den bui tenwaterloop van de Sloterbinnen- en Mid- denveldsche gecombineerde polders in den Rijksweg van Amsterdam—Haarlem, ondor de gemeente Amsterdam. Ingekomen waren 8 biljetten. De laagste Inschrijver was: H W. Strijland te Uithoorn voor 4450. Z. D. H. Mgr. J. D. J, Aengenent, bisschop van Haarlem, zal hedenavond in gezelschap van de kanunniken G. C. van Noort, deken van Amsterdam en dr. Th. M. Vlaming, naar Rome vertrekken. Dc vacantie voor het geheele land Ingevolge artikel 21 van het afgesloten Collectief Contract hebben de arbeidersorga nisaties ln het bouwbedrijf aan het bestuur van den Ned. R. K. Bond van Bouwpatroons voorgelegd de wijzigingen, welke door den Patroonsbond voor dc Bouwbedrijven worden gewenscht. Tegen de onbeteekenende wijziging der loonvoorstellen heeft het bestuur van den R. K. Bond geen bezwaar. Dit ls in een schrijven aan de arbeiders organisaties medegedeeld. Anders staat het met het vraagstuk der vacantie. In hetzelfde schrijven deelt het bestuur van den Ned. R. K. Bond van Bouwpatroons aan de arbeiders mede, er nu geen bezwaar tegen te hebben, bekend te maken, dat het altijd op het stand punt heeft gestaan, dat, zoo de vacantie moest worden aanvaard, de invoering over het geheele land gelijktijdig moest geschie den. De eigenaardige verhoudingen in het bouw bedrijf met zijn van stad tot stad vlottende bevolking maken dit noodig. AHeen om het bestuur van den Patroons bond te gerieven, is ook door de vertegen woordigers van den R. K. Bond aanvanke lijk mede verdedigd gesplitste invoering. De overtuigende argumenten der arbei ders tijdens de onderhandelingen over dit punt, zoo zeer overeenstemmend met het eigen gevoelen der R. K. Patroons, was voor deze laatsten aanleiding zich niet langer te gen gelijktijdige invoering der vacantie te verzetten. Gelijk in vorige jaren meermalen gebeurd is, geschiedde ook nu, het zoolang verholen verschil van inzicht tusschen beide patroons- besturen kwam hierdoor aan het licht. Op deze gronden is het bestuur van den R. K. Bond niet bereid opnieuw in een ge splitste invoering der vacantie te bewilligen. Wil men de Invoering der vacantie uit stellen, dan zal de R. K. Bond zlclt daartegen niet verzetten, maar dan moet dat uitstel voor de geheele linie gelden. Wil men dat niet, dan zal de i^voeriflg voor heel het lana in 1930 moeten worden gehandhaafd. Ernstig rijwielongeluk Gisteravond kwamen op den Hoofdweg ln Haarlemmermeer twee wielrijders, die beiden zonder licht reden, met elkaar in botsing. De schok was zoo hevig, dat één hunner, de heer S. achterover sloeg en een hersenschudding bekwam. Hij werd in be- wusteloozen toestand per ziekenauto van den gemeentelijken geneeskundigen dienst naar zijn wöning gebracht en onder ge neeskundige behandelige gesteld. Nadat het Melkbesluit eenige Jaren in werking was. is gebleken dat hier en daar in het Besluit leemten bestonden en dat het gewenscht was eenige wijzigingen en aanvul lingen aan te brengen. Zoo is dan thans met ingang van 18 Maart J.l. met intrekking van het oude Besluit, een nieuw Melkbesluit in werking getreden, hetgeen als Staatsblad No. 43 in druk is verschenen. Ook al zal onder werking van dit Besluit, de melkvoorziening nog niet binnen korten tijd ideaal te noe men zijn, het is niet te ontkennen, dat met het aanbrengen der veranderingen een stap in de goede richting gedaan is. Juister zou zijn te zeggen, dat op grond van de vastge stelde regeling, goede stappen gedaan kun nen worden, want voor een belangrijk deel hangt van Burgemeester en Wethouders der verschillende gemeenten af óf verschillende artikelen van het Melkbesluit in hun ge meente van toepassing zullen zijn. Wanneer nu de wijzigingen, welke meer van redactioneelen aard zijn, buiten beschouwing worden gelaten omdat deze van weinig ingrij pend belang zijn, zijn de aangebrachte wijzi gingen in hoofdzaak tot enkele punten en wel de volgende terug te brengen. Vergunning. Krachtens het oude Melkbe sluit konden Burgemeester en Wethouders het noodig verklaren dat iedere melkverkoo- per, die melk vervoert of ten verkoop ln voorraad houdt, in het bezit was van een vergunning. Deze bepaling is ook thans weer opgenomen, maar in zooverre gewijzigd, dat de vergunning alleen wordt afgegeven indien o.a. het bedrijf aan de in art. 31 van het Melkbesluit gestelde eischen voldoet. Terwijl dus vroeger een vergunning tot den verkoop van melk betrekkelijk gemakkelijk te verkrij gen was, ls nu iedere melkverkooper verplicht eerst aan de minimum-elschen te voldoen en is daardoor de gelegenheid geopend den melk- verkoop door personen, die niet over een be hoorlijke lokaliteit beschikken te bestrijden. Daar het bedoelde artikel in het vorige Melkbesluit door de besturen van zeer veel gemeenten en o.a. van vrijwel alle gemeen ten ln het keuringsgebied Haarlem werd toe gepast. zal vrij zeker ln alle gemeenten van dit gebied, ook de nieuwe vergunnings-bepa- ling van toepassing zijn en iedere melkver kooper dus in het bezit moeten komen van een nieuwe vergunning. Alle ou4e vergunnin gen zijn vervallen. Het aantal gevallen waarin een vergunning niet noodig is, is nog geringer dan onder het oude besluit (b.v. wie uitsluitend flesschen gepasteuriseerde melk verkoopt). Lokaliteit. In art. 31 zijn de bepalingen op genomen waaraan de lokaliteiten bij den verkoop van melk moeten voldoen. In tegen stelling met de toepassing van het artikel betreffende de vergunningen, hangt de toe passing van dit artikel, behoudens enkele uitzonderingen, niet van de gemeentebesturen af. In het algemeen kan gezegd worden, dat de eischen verscherpt zijn, hetgeen volstrekt niet overbodig was. Het bewaren en bewerken van melk in kleine schuurtjes met houten vloeren, in keuken^, gangen en portalen ls verboden, terwijl ln bijzondere maar niet speciaal genoemde omstandigheden, lokalen ongeschikt kunnen worden verklaard. Uitdrukkelijk is o.a. 'voorgeschreven, dat de melkverkooper door huur of eigendom, de beschikking moét hebben over een behoor lijk lokaal en dat die lokalen voorzien moe ten zijn van harde en effen vloeren, zoodat bodemverontreiniging voorkomen wordt; slechts voor winkels is deze bepaling niet verelscht, hoewel toepassing van steenen vloe ren ook daar wel gewenscht is. Op grond van de aangebrachte wijzigingen, zullen in verschillende gevallen spoedig verbeteringen in de lokalen der melkverkoopers moeten wor den aangebracht. In hetzelfde artikel is ook opgenomen een lijst van de waren. Welke naast melk mogen worden verkocht. Deze is thans uitgebreider dan vroeger en omvat de volgende levens middelen: Boter, margarine, kaas, eieren, brood, verpakte koek, beschuit, consumptie ijs, eacao, chocolade, koffie, thee, suiker, zout, koekjes in blik of glas verpakt, vetten en oliën (bedoeld ln artikel 1, eerste lid van het Oliën- en Vettenbesluit. Stbld. 1926, No. 339) en die in luchtdicht gesloten verpakking worden bewaard, behandeld of ten verkoop in voorraad gehouden. Evenals vroeger kunnen Burgemeester en Wethouders ln bijzondere gevallen vrijstelling tot den verkoop van andere waren verleenen, deze vrijstelling kan echter slechts vóór 1 Juni a.s. verleend worden, terwijl natuurlijk slechts zj), die overigens aan redelijke eischen voldoen en reeds lang bepaalde andere wa ren verkochten, voor eenige vrijstelling in aanmerking zullen kunnen komen. Voor nieuwe melkverkoopers ls de vrijstelling dus uitgesloten. Nieuwe zaken. Een geheel nieuw artikel (32) ls ln het Melkbesluit tusschengevoegd en wel met de bedoeling om een verbetering in den melkhandel te verkrijgen door stren gere eischen te stellen aan nieuwe melk zaken. Daar door toepassing van dit artikel, welke ook aan Burgemeester en Wethouders ls overgelaten, voorkomen wordt, dat melk verkoopers hun bedrijf met nauwelijks vol doende middelen beginnen en anderzijds in de bestaande zaken bij verbouwing, verplaatsing, enz. verbeteringen zullen worden aangebracht, i3 te verwachten dat zoo langzamerhand een betere toestand zal ontstaan. In vele gemeen ten, althans in de grootere zal dit artikel wel toepassing vinden. Aan hen, die onder dit artikel vallen en aan de gestelde eischen voldoen, wordt ten bewijze daarvan een schriftelijke verklaring afgegeven, welke des- verlangd aan de bevoegde ambtenaren ge toond moet worden. Andere aanvullingen. In een gewijzigd ar tikel wordt thans behalve het tappen van melk uit een kraan, toegestaan gebruik te maken van een kan met een inhoudsmaat van ten hoogste 10 Liter en voorzien van een schenktuit, welke buiten gebruik zijnde, goed afgesloten kan worden. Dergelijke kannen zijn reeds ln den handel en worden hier en daar gebruikt, inplaats van emmers waaruit bij het afleveren der melk geschept moet worden. Werd in de practijk het^hebben van roer- ders alleen in melkbussen, voorzien van een kraan vereischt, hoewel de wettelijke bepa ling verder ging, thans is de eisch tot ale gevallen beperkt. Wel wordt nu verlangd dat de roerder buiten het deksel uitsteekt, het geen voor een goed gebruik noodig is. De 37-jarige sigarenfabrikant C. de B. te Roelofarendsveen, die in een pand zonder tabaksvergunning sigaren had vervaardigd, werd hedenmorgen veroordeeld tot een geldboete van 100 of 50 dagen. Geëischt was 100 of 1 maand. P. L. L. te Haarlemmermeer had op 22 Februari 3 flesschen gedistilleerd ln voor raad, waarvan de accijns niet betaald was. De eisch luidde aan boeten totaal 180.98 en 3 gevangenisstraffen van een week en 1 gevangenisstraf van twee maanden. De uitspraak; aan Boeten in totaal 24.84 of 10 dagen en een gevangenisstraf van 1 maand. P. H. v. V. te Haarlemmermeer had een koe geslacht en vervoerd zonder dat dit was aangegeven, f 40 of 29 dagén was tegen hem geëischt. De uitspraak werd heden morgen aangehouden tot 18 April a.s. Tegen G., die onder den naam H. en J. M. Roest, aardappelhandel engros en détail verschillende winkeliers in de stad had opgelicht, door limonade, banket, schoenen, enz. in een perceel op den Slaper dijk te laten bezorgen, terwijl hij later zon der adres vertrokken was, werd de vorige week een gevangenisstraf van 1 maand ge ëischt. De uitspraakluidde hedenmorgen 4 maanden gevangenisstraf. Dezelfde oplichter had een landbouwer in Stiens door een briefkaart, onderteekènd door de directeuren van een Handelscom binatie „Eigen Hulp", bewogen 25 mud aardappelen naar Haarlem te verzenden. De landbouwer moest echter op zijn geld, blijven wachten, daar een dergelijke com binatie niet te vinden was. De eisch luidde 4 maanden gevangenis straf, de uitspraak conform.. De 25-jarige F. W. H.. en de 18-jarige H. B., beiden wonende alhier, stonden ver leden week Voor de Haarlemsche Rechtbank terecht wegens het plegen van een elftal inbraken in Haarlem en omgeving. Uit hef perceel Anegang 16 zouden zij o.a. 24 en een belastingplaatje gestolen hebben. De eisch luidde voor ieder 8 maanden ge vangenisstraf, de uitspraak luidde heden morgen conform. w... H. had vervolgens nog éen rijwiel, dat hi] in huurkoop ontvangen had, beleend, waar voor hij nog 1 maand gevangenisstraf boven dien kreeg. Daarvoor was door den officier 2 maanden geëischt. Geheime distilleerderijen Gisterenmorgen werden voor onze recht bank een aantal zaken behandeld, waa: verschillende personen te Haarlem en streken zich hadden te verantwoorden voor ontduiking van accijns. Op verschillende plaatsen waren geheime distilleerderijen ontdekt, althans vloeistoffen, die aan ac cijns onderhevig waren, terwijl de vereischt® belasting niet betaald was. Tegen A, H. T. werd een hechtenis ge- elscht van 14 dagen, tegen C. v. Z. eenmaal 50 boete of 50 dagen en 1 maal 25 boete of 25 dagen. Tegen C. G. 2 maanden gevan genisstraf en tegen J. M. V. 50 boete of 50 dagen hechtenis. Tegen C. A. S. 25 boete of 10 dagen hechtenis. I Van den dijk Een schilder uit Amsterdam reed op I Maart met een kennis ln een auto op den Spaarndammerdljk bij Halfweg. Belden had den blijkbaar een behoorlijk quantum ster ken drank naar binnen geslagen, althans de auto reed op zeker moment van den dijk af en kwatft op het ijs terecht. De politie, die door ooggetuigen gewaar schuwd werd, ging er op uit, en vond den auto met daarin twee mannen, die niet wak ker waren te krijgen, zoo vast sliepen ze. Eindelijk gelukte het den schilder te doen ontwaken en toen de politie-dienaar hem vroeg, wat er gebeurd was, antwoordde hij, „We zijn met het heele zoodje van den dijk „afgedde heele rommel ls aan duigen." De schilder zéide tegen den kantonrechter, dat hij maar twee kruidenbittertjes gedron ken had. „Ik was heel goed bij mijn verstand want anders zou ik niet zoo netjes den dijk afgereden zijn." De ambtenaar van het OM. vond, dat verd integendeel „niet bij zijn verstand was geweest" en eischte 14 dagen hechtenis, met ontzegging van het recht een motorrijtuig te besturen voor den tijd van zes maanden. De kantonrechter maakte er 100 boete of 50 dagen hechtenis van met ontzegging van het recht om een auto te besturen voor den tijd zes maanden. De Juffrouw M., die te IJmuiden door een rijksambtenaar was aangehouden, om dat ze 2 flesschen gedistilleerd bij zich droeg, waarvan de accijns niet betaald moest zijn, werd hedenmorgen, ontslagen van rechtsvervolging. De eisch was 25 of '23 dagen; Jubileum St. Aloysiuspatronaat Het Patronaat der St. Josephparochie heeft feest gevierd: het koperen jubilé. Twaalf en een half jaar is met groot en ijver onder duizen derlei moeilijkheden gewerkt aan de goede vorming van de Roomsche Jeugd. Dat feit diende te worden herdacht. En dat is ge beurd. Het spreekt, dat het begon mei een generale H. Communie van alle leden, van ver over de 100! Daarna had een gezamen lijk ontbijt plaats, waarbij de directeur, kapelaan Verhaar tegenwoordig was. Daar had deze reeds de welkome gelegenhe'd te getuigen, dat het hem goed deed te kunnen verklaren, dat niet alleen het aantal patro naatsjongens groot Was en nog steeds toe nam, doch dat het hem verheugde, dat hun gedrag alleszins reden tot tevredenheid geeft. Des avonds waren de ouders met de jon gens uitgenoodtgd, terwijl ook alle dona teurs verwacht werden, ja er was gastvrij heid voor allen, die belang stellen ln het mooie jeugdwerk. De Jongens waren natuurlijk present, hun ouders vrijwel mede allen, maar de verdere belangstelling h°d grooter kunnen zijn. Te ruim half acht opende kapelaan Ver haar de bijeenkomst met een woord van wolkom en sprak zijn voldoening uit over de medewerking, die hij bi) zijn moeielllke, maar schoone taak mag ondervinden van de jongens en ook van hunne ouders, waarna spr. uiteenzet het ongemotiveerde van wat men van buitenstaanders moet I hoo'rën„waar is het Patronaat, eigenlijk goed voor." De directeur wijst op de enorme gevaren, die straks dreigen als de jongens in het volle leven moeten treden, gevaren, die hen zouden kunnen doen ondergaan voor gezin, maatschappij en Kerk. Het doel van onze instellingen is, straks de jeugd te kunnen overdragen aan de vakvereeniging. waar zij verder goede leiding vindt. Nog brak spr. een lans voor de gymnasiekver- eeniging. Vervolgens werd door de eigen tooneel- club gespeeld: „De weerwraak der Kabou ters" in 3 bedrijven, met tot strekking: het weren van den sterken drank. De opvoering van dit spel ls uitstekend geslaagd, terwijl décor, grime en costuums af waren. Tusschen de akten in sprak pastoor Van Leeuwen nog een passend dankwoord tot zijn kapelaan, die met buitengewone liefde voor zijn jongens werkt; tevens bracht hij dank aan allen, dié hun medewerking ver leenden om dit feest te doen slagen. Door een mooie verloting werd de kas nog versterkt, terwijl de jongens natuurlijk niet op een droogje behoefden te zitten. Ten slotte hield de heer Joh. van de Reep nog een mooie opwekkende speech om lid te worden van de gymnastiekvereeniging. waarbij hij de voordeelen van deze sport keurig belichtte. Te rond 11 uur ging men uiterst voldaan huiswaarts. Een eere-saluut aan kapelaan Verhaar, die zonder overdrijving de ziel en de stuwkracht is van dit jeugdwerk en voor wien de jon gens door het vuur gaan. Moge hij nog lang hun directeur zijn! Bouwen Aan de firma Timmerbedrijf- Aannemersbedrijf Niiman-Rusman alhier, is opgedragen het bouwen van een bloem- bollenschuur met bijbehoorende werken voor rekening van den heer J. Lommerse-Meiland alhier, alsmede het bouwen van een kan toorcomplex aan de Leidschestraat voor rekening van de N.V. John. Lommerse Ldt. alhier. Aanbesteding De aanbesteding van het verbouwen van een perceel van de Coop. Ver. Onderling Belang UA. had tot uitslag: Firma van Duyn en Vlnlc, Noordwijk, 14790: E. Schuit, Hillegom, 14200; Gebr. P. en W. Botbijl, Heemstede, 13860; C. da Vries en L. Th. Couzijn, Hillegom. 13620; Firma DaucTey en Co.. Lisse. 13579; J. Buis, Heemstede, 13396; Joh. Seysener, Hillegom 13374; K. Vermey, Hillegom, 12450; M. Koppe, Bennebroek, 11.600; J. Brevoord. Haarlem, 11.500. De gunning zal nader bekend worden ge maakt. Geen animo voor huizen Met de verhuur van de Patrimoniumhuizen aan den Vijfhui- zerweg gaat het den laatsten tijd weer niet naar wensoh Dat ze alle gelijk bewoond zijn, behoort tot een zeldzaamheid maar niet zelden staat er een of meer voor geruimen tijd leeg. Nu zijn er van de tien niet minder dan vier on bewoond, waarvan er bij zijn, die al maanden achtereen leeg staan Zeer begrijpelijk komt dit ook den huizen niet ten goede. Sommige zien er tamelijk verwaarloosd uit, In hoofd zaak moet de reden hiervan zijn, dat er geen gegadigden voor zijn, dat deze huizen voor arbeidersgezinnen of daarmee gelijkgestelden te hoog in huurprijs, zijn. Het zijn dan ook juist de duurste typen, waarvoor geen be woners te vinden zijn. Personalia Door den Commissaris der Koningin in deze provincie is tot veldwach ter der gemeente Haarlemmermeer be noemd, de heer "CL Cr v. d. Leij, agent van politie te Bloemendaal. Besmettelijke ziekte In de week van van 2430 Maart hebben zich in deze ge meente 6 gevallen van roodvonk en 1 geval van diphtheritis voorgedaan PERSONALIA Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Geestelijk-Adviseur, alhier, van L. T. B., en de R. K. Propagandaclub, den Zeereerw. heer P. A. Kleintjes alhier Ruitersport in Halfweg en omstreken willen enkele vooraanstaande personen pro- beeren om een landelijke rijvereeniging te stichten. Onder medewerking van wethou der Biesheuvel en den voorzitter van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw hl den Houtrakpolder d'en heer B. Biesheuve;, zal in de volgende week in hotel Comelis- sen te Halfweg, een vergadering worden ge houden, waarin mr. Slob uit Hoofddorp, Voorzitter van de Nederlandsche federatie van landelijke rijvereenigingen een propa- gandarede zal houden om daarna te komen tot de oprichting van een veTeeniging. Bloemendaalsche Burgerwacht, vendel Vogelenzang De in het afgeloopen seizoen door de Bloemendaalsche Burger wacht, vendel Vogelenzang, gehouden schietwedstrijden hadden de volgende resultaten: Competitie, 1 klas: 1. G. Mooüekind; 2. H. J. van Tongeren; 3. A. van der Ploeg; 4. A. Lagendijk. 2e klas: 1. P. Laan; 2. M. Mooijekind; 3. H. Broers; 4. H. Lensen. Cartonwedstrijd1. H. van Tongeren, met 97 carton; 2. G. Mooijekind, met 93 carton; 3. A. van der Ploeg, met 91 carton. De opening van het schietseizoen in de duinen, zal nog nader worden bekend ge maakt. Burgerlijke Stand Ondertrouwd; P. A. Apswoude en K. Heemskerk. Overleden: A. W. Lindner, vr„ 49 jaar. Burgerlijke Stand van 28 Maart3 April 1929. Geboren: Hendrik Ernst, zoon van E. Weber en M. Brokstra. Ondertrouwd: Jb. Schaap en C. P. Mo lenaar. Overleden: D. Loos, echtgenoote van E. Schaap, 71 jaar. Strandvonderij Gisteren zijn alhier aangespoeld 6 bussen spiritus, welke onder het beheer van de strandvonderij zijn ge steld. Werkverschaffing De correspondent van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs zendt ons het volgende schrijven: Zooals vorig Jaren bereiken mij nu ook weder klachten, dat er geen werkkrachten, te verkrijgen zijn, voornamelijk wat betfeft^ voor spitwerk in het duin. Dan wordt er natuurlijk op gewezen,dat de gemeente maar steeds door gaat toet werkverschaffing en dat daarbil toch zeker menschen aan het werk zijn, die dat spit werk zouden kunnen verrichten. In overweging wordt gegeven inlichtingen bü den correspondent voor Arbeidsbemid deling, kantoor Kleine Krocht ln te winnen Het kantoor is geopend Maandag. Woens dag en Vrijdag, 's avonds van zeven tot acht uur. Zoo noodig kan men zich vervoegen School straat. 7 Tijdens den storm van Zondagavond is bij den visscher J. Groeneveld een schuurtje omvergewaaid. Het gekste van het geval is, dat de kap is verdwenen en dat daar van niets meer te vinden is. Het meest voor de hand liggend is dat deze in de Ringvaart is terecht gekomen en door den wind ls afge dreven. Besmettelijke ziekte In de week van van 2430 Maart hebben zich in deze ge meente 2 gevallen van roodvonk voor gedaan Feestuitvoering Maandagavond (2de Paaschdag) gaf de R.K. Harmonie St. Jaco bus een welgeslaagde uitvoering. Door het slechte weder was de zaal toch tegen alle verwachting in, heel goed bezet. Half acht opende de voorzitter den avond en heette allen hartelijk welkom. Daarna zette de Har monie, onder leiding van den heer Joh. Smit, met 'n frisschen marsch in, waardoor direct ds goecTe stemming er in gebracht werd. Daarna een fantasie en daarna gaven de heeren Jph. Smit en Alb. Smit Jr. samen 2 clarinet-duo's. Teen kwam voor het voet licht het nieuwe Tooneelgezelschap, dat de zen avond voor het eerst opvoerde„In den Zilveren Haas", klucht in één bedrijf. Het enorme geschater en applaus van de aan- •wezigen bewees, dat het jonge gezelschap het stuk goed onder 'de knie had; het is dan ook heel goed gezien van het bestuur der Harmonie om zelf de uitvoeringen aan te vullen met eigen krachten, en dat >zij het kunnen, is nu wel heel goed gebleken. Elk der spelers gaf zijn rol uitstekend weer. Na de pauze gaf de Harmonie weder eenige marschen en fantasieën, waarop de voor zitter der vereeniging een lied zong van Moeders Brief; De zanger wist het publiek door dit dramatisch liedje zeer goed onder den indruk te brengen. R. K. Mandolineclub „Santa Maria" Alleluja gezongenVasten gesprongen, zoo dacht de R. K. Mandolineclub „Santa Maria". Deze vereeniging, onder leiding van den heer G. v. d. Veldt, zal tot sluiting van het winterseizoen, ten tweeden male con certeeren in een der zalen van café-restau rant Roozendaal op Dinsdag 9 April as,, des avonds half acht. Op het programma, dat weer keurig in orde ls, prijken wederom tal van nieuwe nummers, om. een nieuwe marsch: Marche de Jockeys Royaux van A. P. Murkens, een wals Violettes Parfumées, A. Anelle, een ouverture Le chemin des Rénes van Mario Macciachi en Souvenir d'Enfance, walse brillante van M. Boario, terwijl verder eenige oude nummers van J. Jung en J. Baumann ten gehoore gebracht zullen worden. Wederom zijn geëngageerd de beide humoristen, de heeren Westerhoven en Toledo, die door den heer J. Winnubst be geleid zullen worden. Na afloop van het programma zal de uitslag van de verloting om fraaie prljzenn worden bekend gemaakt. Na de uitvoering zal met <ïe repetities aangevangen worden voor het concours, gaan om deel te nemen aan het Nationaal Mandolineconcours, uitgeschreven door het MancTollnegezelschap „Oranje Nassau", ter gelegenheid van het eerste lustrum, dat zal plaats hebben op 10 en li Augustus a.s. v' Reeds eerder is „Santa Maria" ultgeko- mett op een concours van den Alg. Bond van Mandolinegezelschappen' en behaalde in de 4de afdeéling den 2en prijs. Dezen keer komt dé vereeniging uit in de 3de afdeeling met verplicht nummer ,Mar- cia Mandollnistica Olandese", van A. P. Murkens. PERSONALIA Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Geestelijk-Adviseur, alhier, van den L. T. B., den Zeereerw. heer. J. L. Speet, alhier PERSONALIA Z, D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Geestelijk-Adviseur, alhier, van de L. T. B., R. K. Volksbond, De Hanze, en Vrouwenbond, den Zeereerw. heer M. Brink man, alhier. Aanbesteding Architect M. C. teil Broeke heeft Donderdag aanbesteed het bouwen van een Zuidhollandsehen koestal aan den Hofgeesterweg te Velsen, voor re kening van den heer H. Schipper, aldaar. Er waren ingekomen zeven billetten. Het werk werd opgedragen aan de firma Meine- ma en Posma te IJmuiden voor 5600, op één na den laagsten inschrijver. Woensdag gaf de zangvereeniging „A.D. V.E.N.D.O." een uitvoering in café „Sonne- vank" Een drietal nummertjes van het pro gram waren voor rekening der onlangs opgerichte R. K. Mannenzangvereenlglng, waarvan de heer J. Hensen eveneens direc teur is. De heer Hensen mocht van de dames een bloemenmand ontvangen, aangeboden onder waardeerende- woorden van mej D^ Vis. Bo vendien bood men hem namens' de mannen - zangvereeniging een kleine vergoeding aan voor het belanglooze werk dat de heer Hen sen had verricht. De altzangeres mej. Emmy van Eden had veel succes met haar solonummers. Mej. D. Vis voerde met haar clubje rhyth- mische dansen uit. die zeer werden toege juicht De voorafgaande toelichting kwam zeer te pas. Hetgeen gepresteerd werd over trof verre de verwachting. N&ar wü hoorden was het laatst gegeven nummer van „A.D.V.E.N.D.O." een con coursnummer Het heet „De Vesper" door L. van Beethoven. Nog een complimentje aan 't adres der 2 meisjes, die den tekst zongen voor de rhyth- mische danstn 't Was een echt gezellige avond, waarbij ook de kunst een woordje meesprak. Beide vereenigingen wenschen wü toenemenden bloei. Burgerlijke Stand Geboren; Agatha Ca- tharina, d. van H. Twist en Schouten; Anna Adriana, dochter van N. Groot en" J. de Winter; Wllhelmina Petronella, docher van J. Schermer en M. Twisk; Anna Balladina Petronella, dochter van W. H. Mulder en A. Brakeqhoff. Overleden: Quirlna Cornelia Llefting, oud 1 jaar, wonende te Castricum; i)villemina Stofberg, oud 37 jaar, wonende te Amster dam. Ondertrouwd: Johan Kager, 23 jaar, houder te Zuid- en Noord-Schermer, intg Klasina Kuijs, 24 jaar, zonder beroep, Castricum; Petrus Mulder, 24 jaar, arbeider te Heilo, en Maria Brakenboff, jaar, zonder beroep, te Castricum. Vrijdag, 5 ApH' Ommering f l q6 Shamroch f f g3 Hibernia f 2~ Duyvis 24 Gerbrig 22» Begonia 214 Delfland 2o°, Raaf 2664 Logger Sch. 2. 69 201 IJMUIDEN, 5 April 1929. Tarbot per K.K. 2.20—1.70. - Griet per 50 K.O. 6935. Tong per K.G. 1.25—0.95. Zet schol per 50 K.G. 45. Kliene schol per 50 K.G. 2510. Schar per 50 K.G. 115. Rog per 20 stuks 2512.50. Vleet per stuk 2.502.45. Pieterman en Poon per 50 K.G. 16. Groote schelvisch per 50 K.G. 3428- Middel schelvisch per 50 K.G. 2610. KI. midd. schelvisch p. 50 K.G. 24—15.15- Kleine schelvisch per 50 K.G. 186.40. Kabeljauw per 125 K.G. 35—22. Gullen per 50 K.G. 18—10. Leng per stuk 2.400.80. Heilbot per K.G. 1.60—1.20. Wijting per 50 K.G. 4.20—3.00. Koolvisch per stuk 0.580.18. Een belangrijk arrest van het gerechtshof 5* Amsterdam Naar het Persbureau Vaz Dias verneemt' heeft het gereehtshof te Amsterdam heden een uiterst belangrijk arrest gewezen voor de aandeelhouders der Veendamöier Hypotheek bank. Curatoren hadden toch een aandeelhouder tot bijstorting aangesproken, die zich beriep op compensatie, voortvloeiende uit het bezit van pandbrieven. Het Hof heeft thans curato ren in het gelijk gesteld' en beslist, dat ten opzichte van de verplichting tot volstortlnS van aandeèleii compensatie niet ls toegelaten. PARIJS, 5 April. De voormalige staats- secretaris -der Vereenigd» Staten, Kehogg, gisteren met zijn echtgenoote te Plymouth aan boord van de „He de France" aangeko men, vanwaar .hij de reis naar Cherbourg voortzette. In den loop van dc volgende week zal Kellogg een bezoek brengen aan Londen- MEXICO CITY, 5 April. De Amerikaan- sche ambassade deelt mede, dat een Britsch en een Amerikaansch ond'erdaan, die een maand geleden door Mexicaansche benden waren gevangen genomen, tegen betaling van een losgeld zijn vrijgelaten. LONDEN, 5 April. Volgens berichten uit Tokio zullen de Japansche troepen te Tsi- nanfoe op 17 April as. uit Tsingtau wor den teruggetrokken en zal de eerste afdee ling ongeveer tegen 24 April naar Japan terugkeeren. Omft-ent het lot der vliegers Kinpsfort Smith en Ulm, die me de „Southern Cross" van Australië naar Engeland waren gestart, heerseht groote ongerustheid. Het onderzoek is tot nu toe zonder resultaat gebleven. Een vliegtuig, uitgezonden om de bemanning zoeken, is onverrichterzake teruggekeerd. Naar verluidt, zouden zwakke draadlooze signalen van de vermisten ontvangen zijn. Bevestiging van dit gerucht is echter nog niet verkregen. BROEK OP LANGENDUK. 5 April. 82000 K.G. roode kool 7.10—17.30; 2® soort 840—15.80; 220.000 K.G. gele kool 3.10—.7.70; 2e soort 2.70—5.70; 40.000 K.G. Deensche witte kool 8.6013.53; 6700 K.G. uien 6.10—6.60; grove 580 6.D0; 198 K.G. spinazie 20.30—27.60. NOORD-SCHARWOUDE, April. 400» K.G. peen 3; 60 5.50; kieine 3-50— 4.50; 6000 K.G. uien 7.20—8.30, nep 6.50f 6.60; drielingen 6.80—7.50; groote 7.107.80; 151.200 K.G. roode kool 6.70—15.30; doorschot 3.70-- 6.90; 230000 K.G. Deensche witte kool 8.7014.80; doorschot 7.2010. GROOTE SORTEERING LAAGSTE PRIJZEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2