LEEKEPREEKE1N m -f WONIHGBOIEAU Henk Tb. Fibbe 14 Naussaustraat 14 140.- 1 Sp in newebjes BUREAUX:NASSAULAAN49 DIT NUMMER BESTAAT UIT VIER BLADEN EN HET GEÏLLUSTREERD ZONDAGSBLAD ZATERDAG 6 APRIL 1929 DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17124 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL Verstrekt handeiscredieten tegen zakelijke en persoonlijke zekerheid. Ernstig ongeluk te Haarlemmermeer Het Heldendicht van de Roomsche daad Verbreeding van den spooroverweg in den Velserweg De Üofnlèr-Wal vliégbcrfffen naar Ned. Indië Mr. J. M. Schultz van Haegen en de Vrijheidsbond Lissesche Bankvereeniging New York—Parijs per vliegtuig Hr. Ms. Hertog Hendrik De primaire weg De radio-telefoondienst met Ned. Indië Het conflict in het hout bedrijf aan de Zaan Kardinaal Gasquetf Proef uitzendingen PHOHI- zender Voornaamste Nieuws W J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem De reis van Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent naar Rome Een uitzending van den Liberalen omroep De Hooge Raad van Arbeid Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 cf.; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling. COURANT ADVERTENTIEN 35 ct. p. rege* VRAAG. EN AANBOD-ADVERTEN TIES. I —4 regels f4 cL p. plaatsing; elke regel meer 15 ct.. bi» vooroitbcL Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGÉN r tusscben den teksl 60 ct. per regel. Alleahonné'sopdit blad zijn ingevolgedeverzekeringsvoorwaarden tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken doori "7 JTrt bij een ongeval met* hij verlies van een hand; rti" bij verlies van eenXCfS verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen; WSi» doodelijkenafloop: I ZnJw»"*een voet of een oog; I 1 fct$»"*duiro of wijsvinger: WW» bij 'n breuk van been of arm: bij verlies v. een anderen vinger. 272 BRUIDJE KIJKEN Klinkt het niet als het eerste vogelen- gekweel na een barren winter van drie maanden sneeuw en ijs; als het parelen van een jongen lach in een triestig huis: „Bruidje kijken"? Neen, we bedoelen niet de oude traditie onder ons katholieken, welke tot in het begin dezer eeuw stand hield: dat kort na Paschen voor de kérken van onze steden lange rijen rij tuigen stonden om de eerste-communi- canten af te 'halen. Dat trok altijd hon derden nieuwsgierigen. En het had on miskenbaar zijn bekoring, lange stoeten miniatuur-bruiden te zien, onschuldige kinderen in slepende witte jurken en een wolk van witte tule golvend van het omkranste hoofdje rond heel het slanke figuurtje. Door de vervroegde kinder communie is in dit opzicht uiterlijk het Roomsche leven armer geworden, maar innerlijk is het zooveel meer verrijkt, dat deze waarden niet tegen elkander zijn op te wegen. Neen, de levenspoëzie die wij hier be doelen en die van eeuw op eeuw is over geleverd, dat is de werkelijke bruid bij een huwelijksvoltrekking. Als de besloten tijd voor Paschen voorbij is, dan hooren wij in onze kerken weer de afroeping van jonge manneij en jonge vrouwen, die „een christelijk huwelijk willen aan gaan." Zoo'n huwelijk is in iedere paro chie meestal een kleine gebeurtenis, waarvan de dagbladen wel niet spreken, maar die in tientallen gezinnen het onderwerp van veel pratens stof vormt. En op den huwelijksdag trekt de plech tigheid de moeders en dochters van vele gezinnen, die de bruid willen zien. Waar om het te ontkennen: nieuwsgierigheid is een menschelijke en zeker ook een vrouwelijke eigenschap. En een bruids stoet blijft nu eenmaal, voornamelijk op het schoone geslacht, altijd een onweer staanbare bekoring uitoefenen. Er is nooit belangwekkender gelaats- studie te maken dan onder de toeschou wers bij een huwelijksvoltrekking. De vele nieuwsgierigen, die, hoewel niet tot de familie of verwanten van het bruidspaar behoorend, bij zulke gelegenheden niet temin den toclit naar het kerkgebouw ondernemen, zij zijn zichzelf niet anders bewust dan dat het louter belangstelling in het uiterlijke der plechtigheid is, welke hen drijft. Zij willen zien hoe de bruidsjapon is uitgevallen; of de bruid „in t wit" en „gesluierd" is; hoe de bruidsmeisjes ge kleed zijn; hoe de kerk is versierd; zij willen hooren wat de priester tot d'.t paar te zeggen heeft. En toch is er meestal nog een veel sterker drang, die haar drijft, dan deze uiterlijkheden. Zij het onbewust, is voor de meeste nieuwsgierigen bij een brui loftsstoet de groote aantrekkelijkheid het feit, dat hier een huwelijk wordt gesloten. Het huwelijk behoort in het menschen- leven nog altijd tot de voornaamste ge beurtenissen. Zoodra dit niet meer het geval is, is het met het menschenras gedaan. Daarom behoeven onze chris ten vrouwen en meisjes zich niet te scha men voor de nieuwsgierigheid, welke haar ndhr een bruidsstoet drijft; in tegendeel! In welke omstandigheden een vrouw ook verkeert, het gezicht van een bruid zal haar altijd op een of andere wijze ontroeren. Slaan wij een blik op de tal rijke menigte, bij een plechtige huwe lijksmis aanwezig; het overgroote deel zal tot de schoone sekse behooien. Daar zijn vele gehuwden bij. Wat gaat haar al niet aan den geest voorbij, wan neèr zij dit wit gesluierde meisje op de treden van het altaar zien knielen? Lang vervlogen dagen komen in herinnering. Ook zij hebben dien grooten dag gekend, die opwindende gebeurtenis beleefd. Velen speelt een glimlach om den mond, wanneer zij nu nog denken aan de illu sies, die zij zich hadden gemaakt; aan den gelukshemel, welken zij zich geopend waanden op den dag, waarop het huwe lijk zou beginnen. Vele anderen zullen zichzelf niet deze dwaasheden te verwijten hebben; zij hadden op den huwelijksdag een dege lijke opvatting van wat zij gingen be ginnen en waren overtuigd van den ernst van den gewichtigen stap. Toch moeten ook zij zich nu bekennen, dat er in haar huwelijksopvattingen veel Illusies zijn ge weest. Enkelen slechts zullen er zijn, die deemoedig een gebed prevelen voor de onbekende bruid, een gebed, dat als van zelf opborrelt diep uit haar binnenste en waarin zij God vragen, deze jonge vrouw kracht en geduld te geven. Die dat doen, zijn de waarlijk gelukkigen; de moeders, de vrouwen, die in het huwelijk, zij het dan niet de verwezenlijking van haar meisjesdroom, toch volle bevrediging, een roeping, een levenstaak gevonden heb ben: het hoogste geluk n.m. om anderen dierbaie wezens, gelukkig te maken door zichzelf geheel te geven in opofferende liefde. Het getal van deze „geslaagden" zal echter altijd gering blijken. Dan vinden wij in zulk een groep een aantal jonge vrouwen, voor wie de huw bare leeftijd gekomen is; die zelf al huwelijksplannen hebben gemaakt of althans in haar jeugd, maatschappe- lijken stand of uiterlijke verschijning voldoende zekerheid meenen te bezitten voor een spoedig huwelijk. Voor deze is de bruiloftsstoet gelijk aan een mooie voorstelling in schouwburg of concert zaal. Zij genieten van wat voor haar oogen voorbijtrekt en laten tegelijk haar critischen geest werken. Het beeld van een gekranste en gesluierde bruid aan den arm van een trotschen bruidegom is verwezenlijking van een droom, die al sinds jaren in haar omgaat. In kleinig heden zal zij het anders doen; ook stelt zij zich haar held grooter voor. met nog meer fierheid, nog meer trots. De hoofd zaak echter zal hetzelfde zijn: de ver binding van twee jongemenschen met den huwelijksband voor heel het leven. En wanneer voor haar die groote dag eenmaal komt, dan zal er minstens een even groote schaar belangstellenden zijn; zal het orgel spelen; zullen er bloemen, bruidsmeisjes, feestliederen en lachende menschen zijn. Op dien huwe lijksdag volgen de huwelijksreis en vele. vele dagen van rijk geluk Zoo droomt de huwbare in de zeker heid, althans de stellige verwachting, van het ook voor haar eens komende geluk. Maar er zijn onder de groep kijk- sters nog andere. Er zijn er die wel den huwbaren leeftijd hebben en deze zelfs volgens het spraakgebruik al gepasseerd zijn en die bij het zien van een bruid moeite hebben bittere gedachten terug te dringen. Ook zij weten zich vrouw; ook zij haken naar eigen huis, naar liefde, naar moederschap. Maar diep in haar is een stem, die zegt, dat dit men- sclielijkste van alle verlangens onbe vredigd zal blijven. Voor dezulken is het zien van een bruid altijd een kwelling; en toch worden zij er telkens weer heep getrokken. Zij weten niet, dat die ge heime drang niet anders is dan het laatste restje hoop op het onwaarschijn lijke geluk, dat toch ook haar deel nog eens zou kunnen zijn; een gelegenheid ook om zichzelf althans eenige oogen- blikken te kunnen laten gaan, waar de conventioneele wereld eischt, dat het niet verkoren meisje het hoofd trotsch draagt en tegenover het huwelijk onverschillig heid veinst. Ziedaar een beeld, welk een indruk het huwelijk nog altijd op onze christelijke kringen maakt: Goddank! Want daar naast is en groeit er een geheel andere opvatting. Er zijn er duizenden, die, dit lezende, zouden spotlachen om zooveel „ouderwetsche" theoriën. Er is zich in onze wereld een huwelijkscrisis aan het voltrekken, waarover het ons noodig schijnt, ernstige, waarschuwende en in lichtende beschouwingen te schrijven en waartoe dit meer vroolijk gestemde beeld slechts een inleiding wil zijn. HOMO SAPIENS Aan de gevolgen overleden Omtrent het op den Hoofdweg bij den Spaarnwouderweg in Haarlemmermeer piaats gehad hebbend ernstig ongeluk, waarbij de 20-jarige zoon van den aldaar wonenden arbeider Van der B., door het op hol slaan der paarden, onder een zaai- machine geraakte en ernstig verwond en gekneusd werd, vernemen we nader, dat de getroffene in da Mariastichting te Haarlem aan de gevolgen is overleden. In onze rubriek „Van Alles en van Overal", is reeds uitvoerig de lof verkondigd van de Katholieke verkiezingsfilm onder bovenstaan- den titel, die morgenavond 8 uur voor de eerste maal in de Groote Bavo-zaai hier in Haarlem vertoond zal worden. Wij kunnen evenwel niet nalaten er nog maals een woordje over te zeggen, omdat wij het zouden betreuren, wanneer niet zoovéél Katholieken als maar mogelijk is, deze film gingen bijwonen. Deze film, onder leiding van Pater Her mans O.P. in elkaar gezet, geeft een zóó schitterend beeld, van wat het Roomsche leven in Nederland beteekent, en van wat er op sociaal en op charitatief gebied in ons Vaderland door de Katholieken wordt ge daan, dat ze voor iedereen ook voor zeer vele Roomschen, een openbaring zal zijn. Nooit hebben wij, Katholieken, zoo afdoen de het gesnoef op eigen daden van onze politieke tegenstanders kunnen smoren, net verwijt van Roomsche achterlijkheid kunnen weerleggen, als met deze film, die geen snoe ven is met ij dele woorden, maai die een aaneenschakeling is van onweerlegbare lei ten. en die dus niet zal nalaten in den ver kiezingsstrijd een wapen van beteekenis te zijn.... een wapen, waarmee de tegenpartij wel ter dege rekening zal moeten houden en waarvoor ze, naar wij van welingelichte zijde reeds hebben vernomen, reeds bij voor baat bang is. Gaat daarom morgen in grooten getale naar de groote Bavo-zaai, niemand zal er spijt van hebbenintegendeel, met groote voldoening zal men van zijii uitgang terug- keeren. Binnenkort zal een aanvang worden ge maakt met de verbreeding van den spoor overweg in den Velserweg te Beverwijk. De nieuwe ijzeren afsluitboomen zijn reeds gearriveerd, zoociat spoedig het begin verwacht mag worden van een verbetering, welke dringend noodzakelijk was géwordén. Een oponthoud te Bordeaux Zooals men weet, zijn de drie Dornièr-Wal vliegbooten op den tocht naar Ned. Indië te Bordeaux aangekomen. Ofschoon aanvankelijk het verblijf daar op één dag was bepaald, zal dit waarschijnlijk langer duren, daar eén der motoren, die van de D. 23 eenige voorzieningen vereischt, die men zal aanbrengen, voordat de tocht wordt voortgezet. Volgens een nader bij het Departement van Defensie ontvangen bericht, hebben de drie vliegtuigen de reis naar Ned. Indië niet voortgezet wegens een defect aan den re dacteur van den voormotor van de D. 23. Het oponthoud zal drie a vier dagen duren. Naar wij vernemen zal de heer Mr. J. M. Schultz van Haegen, oud-voorzitter van de afdeeling Haarlem en' van de Onder-Cen trale Haarlem van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond", binnen eenige dagen in eene bij dé Firma Bujjten en Schipperheijn te Amsterdam verschijnende brochure, de redenen uiteenzetten, waarom hij zich ge drongen heeft gevoeld genoemde Partij te verlaten. Aan het jaarverslag der Lissesche Bank- vereeniging over 1928 ontleenen wij het volgende: De wisselpoi'tefeuille bedroeg op 31 De cember 1928 448.510, waarvan 430.000 crediettraites en 18.510 handelspapier. Bo vendien werden diverse credieten, waarvan op 31 December 1928 voor een bedrag groot 2.642.823 was gebruik gemaakt, in combi natie met de Twentsche Bank N. V. ver leend; van het in blanco verstrekte gedeelte hiervan liep 12.647 voor ons risico, terwijl wij voor 1.275.938 in het geheel bij deze credieten geïnteresseerd waren. Alle verleende credieten zijn behoorlijk gesecureerd. Onze middelen waren voor de betaling van alle opvraagbare gelden ruim vol doende. De resultaten over het afgeloopen jaar zijn gunstiger dan over 1927. Deze hoo- gere winst zou ons in staat stellen een honger dividend uit te keeren dan over 1927. Het wordt echter meer gewenscht geacht om ter versterking van de positie der in stelling van het bedrag, hetwelk ter be schikking van aandeelhouders komt, 10.000 te reserveeren, en deze reserve, welke het eigendom blijft van aandeelhouders, onder crediteuren op te nemen. Verder wordt voorgesteld voor afschrij ving op gebouwen te besteden een bedrag groot 5.347. De winstverdeeling zal daarna als volgt plaats vinden: 15.212 reserve fonds. 10.000 buitengew. reserve, 38.303 aandeelhouders, 12.548 tantièmes. Voor aandeelhouders is dan met bet saldo van het vorige jaar ad 2.316 een bedrag ad 40.169 beschikbaar, waaruit kan worden betaald: 7 pet. dividend 35.000, dividend belasting 3.167. terwijl als onverdeeld saldo 2.452 overblijft. De balans per 31 December 1928 vermeldt als activa: kassa 112,650, wissels 448.510, bankiers en kassiers 2.658.340, rekening- couranthouders 767.067, effecten 3000, gebouwen en safe-inrichtingen 96.347 en als passiva: aandeelerikapitaal 500.000, reserve 140.347, deposito's 1.359.72C, re- kening-couranthoudefs 836.472. bankiers en kassiers 1.165.276. onafgehaald divi dend 364, onverdeeld dividend 2.316, winst1' 81.411, garanties 8.337. De verlies- en winstrekening over het jaar 1928 vermeldt in het debet: onkosten 87.590, winst 81.411 en in het crediet: interest 106.822, provisie 62.179. Een telegram uit Parijs aan het Hbid. meldt: Over eenige dagen zullen de vliegers Assolant en Lefevre per boot naar New-York vertrekken met hun vliegtuig „Bernard" met Hispano-motor om binnenkort te pogen van New-York naar Parijs te vliegen; zij zouden van Rosenfield vertrekken. Hr. Ms. „Hertog Hendrik", is gisteren in de Rotterdamsche haven aangekomen en aan de Parkkade gemeerd. PRINSES JULIANA VERLOOFD? Zoo als w ij gisteren reeds in een gedeelte onzer oplage meldden, bicngt het Parijschc blad „Excelsior" het verrassende bericht, dat Prinses Juliana zich zou verloven met Pri ns Leopold van Saksen Coburg Gotha, zoon van den hertog en de hertogin van Saksen Coburg Gotha en achterkleinzoon van koningin Victoria. Hierboven een foto van Prins Leopold en van Prinses Juliana. Na tuurlijk moet het bericht van de „Excelsior" met dc grootste reserve aanvaard worden en 't zou ons niet verwonderen, indien het blad had misgetast Donderdag had op het Raadhuis een be spreking plaats tusschen de leden van den Raad te Beverwijk en het Comité van Actie inzake den aanleg van bovengenoemd én weg. Het hoofddoel dezer bespreking was, om officieus de opvattingen van den Raad ten opzichte van de te maken kosten inzake de voorbereidingen voor den aanleg van den weg te leeren kennen en zoo mogelijk de medewerking te verkrijgen voor een gunstige besüssing op een eventueel desbetreffend verzoek van de commissie. Uit de gehouden besprekingen is gebleken, dat de aanwezige leden van den Raad, zon der uitzondering van meening waren, dat de Gemeente op een te doen verzoek van de commissie niet alleen moest ingaan, doch dat het gewenscht was, in alle opzichten het pogen der commissie voor uitvoering van den weg op de voorgestelde wijze, te steunen. Waar de plannen zeker binnen afzienbaren tijd tot uitvoering komen, mag er niet aan getwijfeld, dat de mogelijkheid bestaat, dat binnen eenige jaren onze streek van nieuwe, te scheppen inlichtingen voor vervoer onzer producten, profijt trekt, evenals dit het geval zal zijn met onzen winkelstand van de voor Beverwijk aan de uitvoering verbonden vooruitgang en ook overigens de gelegen heid voor vestiging van nieuwen handel en industrie, gunstig beïnvloed wordt. Het is daarom voor de geheele omgeving van groot belang dc pogingenvoor uitvoe ring van de plannen, op de wijze, zooals door de commissie voorgesteld, krachtig te steunen. Gedurende het tijdvak van 1 tot en met 13 April as. blijven de diensturen van den radio-telefoondienst NederlandNed. Indië bepaald op 13.— tot 16.30 uur (Amsterd. tijd). :'v< DE ENGELSCHE LUCHTPOSTDIENST NAAR BRITSCII-INDIE GEOPEND Deze week is dc nieuwe Engcische luchtpost dienst naar Britsch-lndië geopend. Hierboven het oogenblik, waarop het eerste vliegtuig op deze lijn van het Iiugelsche vlieg. veld Croydon start Bemiddelingspoging zonder resultaat Vrijdagmorgen had op uitnoodiging van den Rijksbemiddelaar, mr. S. de Vries, een bespreking plaats met de vertegenwoordigers van de samenwerkende organisaties der ar beiders. Vooraf waren de werkgevers ge hoord. Mr. de Vries öeeide mede. dat de werk gevers hadden verklaard, dat de eischen der arbeiders onmogelijk kunnen worden ingewilligd, omdat met uitzondering van Amsterdam, de loonen overal elders jager zijn. Daardoor hebben zij een zwaren con currentiestrijd te voeren. Voorts is de toe stand in de bedrijven van dien aard, dat zwaardere lasten niet te dragen zijn. De vertegenwoordigers der arbeiders heb ben de eerste bewering weersproken. Niet alleen in Amsterdam, ook in Den Haag en Roterdam zijn de loonen gunstiger dan in Zaandam. Wat den toestand in het. bedrijf aangaat, ofschoon de uitkomsten moeilijk te controleeren zijn, omdat de meeste bedrij ven geen cijfers publiceeren, mag toch als zeker aangenomen worden, dat het in de laatste jaren niet slecht gaat. Nadat nog allerlei inlichtingen waren verstrekt, verklaarde mr. de Vries, niet in staat te zijn zich direct een oordeel te vormen. Hij vroeg in dit verband of de organisaties bereid waren het stakingsbe- sluit wat op1 te schorten. De bestuurders verklaarden hiertoe nis, in staat te zijn. Eveneens verklaarden zij, op een vraag van mr. de Vries, niet in staat te zijn om andere voorstellen te doen dar. aan de werkgevers zijn toegezonden. Aan het slot van de bespreking weid door de bestuurders aan mr. de Vries in overweging gegeven in dit conflict zijn taak aan één zijner ambtgenooten over te dragen, op grond van zijn betrekkingen in de Zaan streek. Mr. de Vries verklaarde deze op merking te zullen overwegen. Na deze bespreking staat het wel vast, dat de staking a.s. Maandag zal ingaan. Naar een telegram uit Rome meldt, is al daar op 82-jarigen leeftijd overleden Z.Em. Kardinaal Gasquet van de Orde der Bene dictijnen, Engelsch Kardinaal, archivaris en bibliothecaris der H. Roomsche Kerk. De overledene was verbonden aan verschil lende Congregaties, o.a aan die van de Ri ten, de Propaganda Fide, de ceremoniën en de Oostersche kerk. Proefuitzendingen van den PHOHI-zender te Huizen, zullen plaats vinden op de na volgende data en uren: Maandag 8 April van 1316; Woensdag 10, Donderdag 11 en Vrijdag 12 April van 12—16 G. M. T. De golflengte is 16 88 meter. Het 10-jarig bestaan van den hijkssliHiie- dienst voor de luchtvaart is gisteren te Am sterdam herdacht. Het 13e Ned. Philologeneongres wondt te Nijmegen gehouden. Te Rome is overleden Z.Em. Kardinaal Uasquet O. S. B. De Hooge Raad van Arbeid vergadert he den ter vaststelling van zijn adviezen over de vereenvoudiging van de organisatie eter sociale verzekering en over het vooront werp van een Iandbouwarbeidswet. De Dornier-Wal vliegbooten worden te Bordeaux opgehouden. Pastoor dr. D. A. W. H. Sloet viert heden zijn gouden priesterfeest. Ernstig spoorwegongeluk op de lijn Kis. jinewBoekarest; tien dooden en 59 ge» wonden. Bü het sloopen van een muur te Ply» mouth werden zes arbeiders onder neerstor tend gesteente bedolven en gedood. De Britsche industrieele delegatie in Rus land. Bijzonderheden over de inneming vat» Hankau; generaal Wang gearresteerd. Tasmanië door ernstige overstroomingen geteisterd. De universiteiten in Spanje heropend» behalve die te Madrid. OP FLAPUIT Spreken leeren wij gauw; zwijgen daaren tegen pas na vele jaren. P. Chenent. OP WANHOPIGEN LEERAAR Niets is onnoozeler dan onnoozel gelach. Catullus. ONTDEKT KAS-TEKORT O! ik wou wel van de wereld vandaan En daar boven naar de sterren gaan. Adenra v. Scheltemv Barometerstand 9 uur v.m.: 7.70 vooruit. OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 7,15 uur, overmorgen om 7.16 uur. Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, die, ?ooals reeds gemeld, een reis naar Rome onderneemt, heeft zich gisteravond naar Amsterdam begeven. He denmorgen vroeg is Mgr. in gezelschap van de hcogeerw. heeren kanunniken G. C. van Noort, deken van Amsterdam en dr. Th. M. Vlaming uit Heemstede, per trein via Duitschland naar Zwitserland afgereisd, om vandaar zijn bestemming te bereiken. Naar het Kbld. verneemt, heeft de Minis ter van Waterstaat gunstig beschikt op het verzoek van de Vereeniging van Liberale Radio-amateurs (V. L. R. A.), om de alge- meene vergadering van de Liberale Staats partij „De Vrijheidsbond", welke heden ge houden wordt te Arnhem te beschouwen als een liberale „hoogtijdag", en haar mitsdien, als toegelaten zendorganisatie, de beschikking te geven over een zendstation. Aan de vereeniging is vergunning verleend de openingsrede van dr. D. Fock draadloos om te roepen, waartoe haar heden van 2% tot 3 uur do beschikking is gegeven over den zender te Huizen. Heden in vergadering bijeen De Hooge Raad van Arbeid vergadert heden ter vaststelling van zijn adviezen over de vereenvoudiging van de organisatie der sociale verzekering en over het vooront werp van een Iandbouwarbeidswet. 1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1