KENNEMERLAND A. FIBBE M.B De Groote Luchtparade UIT DEN OMTREK Telegrafisch Weerbericht Cheque-koersen STOFZUIGERS verkrijgbaar in Imnrkcop af 2.50 per week 79. N.V.TECHN1SCH BUREAU W.B.-TKEATER - BEVERWIJK Zaterdag- en Zondagavonds u. Zondagmiddag half 3 Matlnée „BE STAD STAAT OP STELTEN" f 115.- H. J. v. LEEUWEN'S T. KROON fWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZATERDAG 6 APRIL 1929 BLADZIJDE 3 Bijkantoor van -Te N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 - B EVERWIJK - Tel. 2213 SANTPOORT BEVERWIJK VELSEN HEEMSKERK CASTRICUM VOGELENZANG RENNEBROEK HAARLEMMERLIEDE EN EN SPAARNWOUDE. HILLEGOM SASSENHEIM LISSE HEEMSTEDE OVERVEEN MEDEGEDEELD DOOR DE SP AARNEB ANK VTE Spaarnwo uderstr. 27, T el15184 VA A Ma MEUBELHUIS Pracht-Meubelen te koop Uw annonce met meer plaatsen? R. K Tooneel Donderdagavond gaf de R. K. Tooneelvereeniging „St. Engelmundus" n de zaal van café „Zomerlust" een uitvoe- ing voor de donateurs der R. K, Propa- randaclub „St Engelmundus", Opgevoerd werd het tooneelspel In vier. be- rijven „Offerande" van J Grosfeld. Het ituk, in sommige deelen zeer zware eischen stellend aan dillettanten, genoot een goede vertolking, waaruit bleek, ^at de leiding bij den regisseur, den heer P Schie, in goede handen was De rolkenn's was uitstekend en in aanmer king genomen, dat 't grootste deel der spe lers voor het eerst op de planken kwam, werd er vrij spel geleverd. De donateurs hebben genoten en waren zeer tevreden, getuige het applaus na elk bedrijf, 't Is zeer zeker aan te bevelen, de tweede opvoering a.s. Zondag 7 April te gaan bijwonen, waardoor bovendien de veréeniging financieel wordt „gesterkt, iets wat zij vol komen verdient. Een gezellig samenzijn be- üoot dezen mooien roomschen avond. W. B. Theater Plet hoofdnummer, dat deze week in het W. B. Tl'ieatér wórdt ver toond, geeft een beeld van de verschrikkin gen van den oor.og in de lucht. In de „Groots Luchtparade" komt al het afschuwwekkende tot uiting en ziet men, hoe ook de vijand in de lucht een vreeselijke tegenstander is. - ó- Billy Koimos was luitenant-vlieger op het Kelly Vliegveld der Vereenigde Staten en werd gedurende den oorlog, evenals zoovele anderen, naar het front -gezonden. Nadat hij eerst door de Engelschen als een jonge dwaas wordt beschouwd, vol ooriogs- enthousiasme, bemerken zij al spoedig, dat hij een trouw kameraad is en wordt hij in hun midden opgenomen, 'terwijl zij hem tevens vertellen, dat hij als Demming's op volger, diens pleegmoeder en haar gesehen- ken erft. Als Billy dien avond met verscheidene andere officieren naar het naburige plaatsje St. Omer gaat, bemerkt hij, dat zijn pleeg moeder een allerliefst jong meisje is. Chérie Dyon genaamd, die vol eerbied is voor de prestaties van Jack Demming. Daar zij tot nu toe Jack nog nooit ontmoet heeft, ziet zij Billy vcor Jack Demming aan en deze laat haar In dien waan, daar hij haar de illusie niet wil ontnemen, dat hij nog nooit met den vijand gevochten heeft. Eens stijgt Billy op voor een luchtduel met Von Buehl. Alle vliegeniers volgen met belangstelling het duel in de lucht en onder de hand maakt de vijand van de gelegenheid gebruik, om een aanval voor te bereiden. Plotseling stort Billy's toestel brandend om laag en allen denken, dat dit het einde is, totdat zij Billy bemerken, die in zijn para chute naar beneden komt. Bij het zien van Billy's brandende toestel, wachtte zekere Sven Svenson niet af en al vorens hij Billy bemerkte, steeg hij op, doch wo. at door Von Buehl doodeiijk getroffen, waarna hij in Billy's arm stierf, Daarna stijgt Bill weer op, dóch komt tot de ontdekking, dat zijn toestel geen machine geweer bezit. Ten einde raad vliegt hij dwars op het toestel van Ven Buehl in en tot zijn geluk verbrijzelde hij hierdoor een vleugel hiervan, waardoor dit naar beneden stort. Daarna gaat hij naar zijn kameraden die met het vijandelijke eskader in gevecht zijn. Ondertusnchen is Chérie te voet naar het vliegveld gegaan, doch de stukken der vlieg tuigen vliegen haar om de ooren en bewuste loos valt zij neer. Nadat het gevecht beëindigd is, wordt zij door Bill gevonden, die haar in zijn sterke armen neemt, die ook haar verdere leven zullen beveiligen. Deze zeer spannende film verdient groote beiangstelling. In de middagvoorstelling wordt als hoofd nummer vertoond de geestige film: „De stad staat op stelten", een vlot gespeelde comedie. „Als de kind'ren slapen" Donderdag avond heeft In het K. S. A.-gebouw, onder leiding van den heer Leo Pielage, de op voering plaats gehad van „Als de kind'ren slapen", zangspel voor kinderen, in één be drijf met woorden én muziek van M. A. Brandts Buys Jr. Deze eerste uitvoering kan als goed ge slaagd beschouwd worden. De talrijke be langstellenden (de grodte zaal was voor een groot deel gevuld) hebben veel genoten van deze aardige operette met haar mooie kleu rige tooneelen. E.r weid veelal verdienstelijk gezongen en sommige jeugdige débutanten wisten daarbij leuk spel te geven. Verdet was er een groote verscheidenheid van kleurige costuums, zoo dat het geheel de bewondering van het pu bliek kon opwekkén. Bij het einde klonk er dan ook een langdurig applaus. De heer Pielage zal in dit resultaat aan leiding vinden om met dergelijke opvoeringen door te gaan. Vermelden wij nog dat de muzikale bege leiding geschiedde Op het concert-orgel en bij den heer L. Tervoórt in goede handen bleek te zijn. R. K. Kring Maandag zal voor de leden van den R. K. Kring wederom een tooneel- voorstelling worden gegeven in het K. S. A.- gebouw. Opgevoerd wordtdoor da N.V. Rotterd. Hofstad-tooneel (Dir. Cor v. d. Lugt Melsert) „Boefje," toöneelhewerkirig in 5 bedrijven, naar het boek van M. J. Brusse. Geen congTegaiic Ter aanvulling van het kerkbericht deelen wij mede dat in de paro chie van O L. Vrouw van Goeden Raad de volgende week geien congregaties gehouden zullen worden. Burgerlijke Stand Geboren: C. Cè Ule- hake-v. d. Sluis,' d.; H. Sanders-ten Hoff, d.; S. Luttik—Boorsma,. z.; P. C. van Leuning-Hoving, d. C. J. Sanders-Kck. z.; J. G. Sproltholt-Rollenberg, z.; L. van Duyn-Bult, d.; J. M. A. Lobrij-van Hoof, d.; E. de Boer-Dorenbosch, z.; A. Dijkshoorn- de Boarder, d.; C. M. de Zeeuw-Osendarp. Overleden: H. Kemken, 4 in., z. van G. Kemken G. M. Dam. 5 m.. d. van G. P. Dam: A. Nüman 62 j., echtgen. van H. Hoogeland; A .G. Molenkamp, 23 j„ onge huwd; P Avisz, 65 j., echtgen van A. Hee remans: K. Fercken, 61 j., echtgen. van A. G. Pest. Ondertrouwd J. M Jurg en H ter Moo ien; J. F. Scheeke en C. Wesseling; S. Vis ser en E. C. Halenbeek: J. Krs en E. C. Polderman; J. Hus en H. M. Harms. GehuwdJ. Roossien en A. P. Taf fijn; H. J. Meyerhoff cn P. Teunissen Dominica in Albis, 7 tot 14 April 1929. Heden, Beloken Paschen, sluiting van den Paaschtijd; de H.H. Missen te 7 uur, half 9 en 10 uur Hoogmis; na de Hoogmis Te Deum. Half 2 Catechismus, jpalf 3 Lof met luide aanbidding, half 5 congregatie voor 't Patronaat, half 7 H. Familie. MAANDAG, viering van den Feestdag van O. L. Vr. Boodschap, te 7 uur gezongen H. Mis; 's avonds half 7 Marialof. DINSDAG, 8 uur gez. jaargetijde, 9 uur gez. maandstond. WOENSDAG, 8 uur gez. jaargetijde, 9 uur gez. maandstond, 3 uur Maria-Cangre- gatie. DONDERDAG, p en 10 uur gez. H. Mis met Venl Creator bij een huwelijksvoltrek king; half 7 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. VRIJDAG, 8 uur gez. jaargetijde. ZATERDAG, gelegenheid om te biechten van 4 tot half 9; half 7 Lof ter eere van O. L. Vr. ter Nood met rozenhoedje voor Maria ZonneveldGroenland, als lid der der Broederschap. Kinderbiechthooren voor 3de en 4de klas. ZONDAG, feest van de H. Liduina; de Hoogmis voor ö'e leden der Broederschap; 's middags het Lof ter eere van de H. Li duina met Rozenhoedje voor Antonius Beentjes, als lid der Broederschap. Dien dag collecte voor de kerk, w^lke bijzonder wordt aanbevolen. Spoorwegjubileum Gisteren vierde de heer W. van den Berg, stationschef alhier, zijn zilveren jubilé als spoorwegambtenaar. Allereerst kwam des morgens de inspecteur, de onmiddellijke chef van den jubilaris, namens de directie gelukwenschen aanbieden onder aanbieding van de gebruikelijke oor konde en 't cadeau onder couvert.Maar daar naast hebben de spoorwegbeambten hun chef gehuldigd. Een schat van bloemen werd aangevoerd,'terwijl bij monde van den oud sten aanwezige, den heer van den Berg een leunstoel werd aangeboden, met een oorkonde van de gevers. Voorts was een bloemstuk ingekomen van den Vrijw.Land- storm uit het verband Alkmaar, waarvan chef van den Berg de plaatselijke leider is, alsmede van den R.K. Bond van Spoorweg personeel „St. Paulus" en verder van tal van particulieren uit de plaats zelf. Ook een groot aantal personen heeft of persoonlijk öf schriftelijk van zijn belang stelling doen blijken. Alles bijeengenomen is het een onvergetelijke dag geweest voor den jubilaris. Ook het jubileum van den overweg- wachter J. de Graaf is niet ongemerkt voor bij gegaan. Niet alleen had de directie blijk gegeven van haar belangstelling, maar boven dien ook het personeel, dat een fraaie pen dule met coupes den jubilaris heeft aan geboden, terwijl voorts eenige prachtige bloemstukken door verschillende corpo- ratiën werden geschonken. Onderwijs Naar ons wordt mede gedeeld, zal aan de R.K. jongens- en meisjes scholen alhier het achtste leerjaar worden ingevoerd en wel met ingang van het nieuwe schooljaar. Het onderwijs, dat in deze klassen gegeven zal worden, is meer gericht op het beoefenen van praktische vakken als handelsrekenen en boekhouden, alsook onder wijs. in de vreemde taal en voornamelijk Engelsch in verband met het toenemen van de bollencultuur. PEPERSTRAAT 15 een PRACHTIG HOOFDNUMMER (De Zilveren Adelaar) De verschrikkingen van den oor log in de lucht. Onverschrokken piloten vervullen de hoofdrollen in deze spannende film. met vertooning van Een geestige geschiedenis, die U hartelijk zal laten lachen. De werkzaamheden aan de uitbreiding van de St. Jozefschool Zooals wij reeds eerder meldden, zou volgens bestek het werk, de uitbreiding van de St. Jozefschool, 1 Mei a.s. opgeleverd moeten worden. De onverwacht langdurige vorstperiode, die wij kortelings doormaakten deed cat echter tot de onmogelijkheden behooren. Hoewel men nooit op den vastgestelden datum meer gereed kan komen, wordt wel doordat ook in dé avonduren gearbeid wordt getracht zooveel mogelijk het tijd verlies in te halen- Verkiezingsfilm R. K. Staatsparty Zon dagavond zal te 8 uur in het R. K. Vereeni- gingsgebouw de verkiezingsfilm der R. K- Staatspartij: „Het Heldendicht der Roomsche Daad" worden vertoond. Deze film, een film van geestdrift en liefde, van een halve eeuw van katholiek leven, is, in opdracht der. R. K Staatspartij, samengesteld door pater^ Hyacinth Hermans. Onnoodig te schrijven, dat het bestuur van de R. K. Kiesvereeniging afd Bennebroek op de algeheele _katholieke belangstelling- ook van buiten deze gemeente vertrouwt. Alleen personen boven de 18 jaar hebben 'oegang. R K Ve'k r,l Est bestuur van den EK, Vclksbrnd heeft op Maandag 8 April as. een algemcene ledenvergadering belegd in bet R K. Vereenigingsgebouw des avonds te 8 uur. De voornaamste punten van behandeling zijn: Installatie nieuw lid; verslag Centrale Raadsvergadering; bespreking Rerum Nova- rumfeest. GEMEENTERAAD Het voorstel van B. en W. tot aankoop van land in de Uiterdyken verworpen Het standpunt van den burgemeester inzake lief-- dadigheidswedstryden op het ys. Gisterochtend vergaderde de gemeenteraad, onder voorzitterschap van den burgemeester. De raad was voltallig. Onder de ingekomen stukken was een mis sive van Ged, Stat., behelzende goedkeuring van de gemeente-begrooting voor 1929. Voorts was ingekomen een verzoek van de Vereenigtng tot stichting en instandhouding van scholen met de nBijbel, te Halfweg, om gelden beschikbaar te stellen voor de inrich ting van een 7e leerjaar. Het verzoek werd in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Hetzelfde geschiedde met een verzoek van A. C. Walter, te 's-Gravenhage, vroeger ge meente-secretaris alhier, om een toelage op zijn pensioen. Goedgekeurd werden hierna de voorstellen van B. en W. tot aanvulling van de keurings- verordeing van waren, tot vaststelling van de voorschotten aan bijzondere schoolbestu ren en tot wijziging van de overeenkomst met de gemeente Haarlem, inzake de toela ting van leerlingen uit deze gemeente op het gymnasium en de Middelbare scholen aldaar. Eenzelfde wijziging werd aangebracht in de desbetreffende retributie-verordening. Goedgekeurd werd vervolgens het voorstel van B. en W. om ontheffing te verleenen van art. 16 der bouwverordening (bouwen anders dan aan den weg) aan de N.V. v. Hattums Havenwerken te Beverwijk en de N. V. C. Blankenvoorts's Aanneem. Mij., te Haarlem, ten behoeve van de stichting van fabrieks gebouwen èn woningen op den hoek van de Mooie Hel en het Spaarne, bü Spaarndam, en aan Mr. W. M. van Lansschot te Veght. t?n behoevCvan de stichting van graanschu ren en arbeiderswoningen bij de boerderij, gelegen aan den Noordzeeweg 17. Aankoop van land Aan de orde was hierna het voorstel van B. en W. tot aankoop van land in de Uiter dijken. Deze gemeente is eigenares van verschil lende perceelen wei- en buitenland in de Uiterdijken. Deze vormen niet één geheel, maar worden door gronden van derden ln tweeën gesplitst. Het gewas van het circa 3 H.A. buitenland heeft slechts geringe waarde. By onderzoek is evenwel gebleken, dat de ondergrond van goede kwaliteit is. Daarom verdient het vol gens B. en W. ernstige overweging om dit land meer productief te maken en tot vrucht baar weiland te maken. Daarvoor is in de eerste plaats noodig, dat een kade wordt gelegd langs de RlngslOot, zoodat 't buitenland niet telkens onder water loopt. Om dit op de messt economische wijze tot stand te brengen, is het gewenscht, dat de gemeente ook de beschikking verkrijgt over het tusschengélegeh wei- en buitenland, toe- behoorende aan mej. E. A. Verloop te 's-Gra venhage. Na onderhandelingen is de eigena res bereid, deze gronden (in totaal groot 5.52.20 H.A.) aan de gemeente te verkoopen voor 20.000, onder gestanddoening der loo- pends huur, welke 83? per jaar bedraagt, terwijl alle grond-, polder en waterschaplas- ten voor rekening van den huurder zijn. B. en W. kunnen zich met dezen prijs ver eenigen en omdat aankoop van dit land, af gezien van het bovenvermelde, nog dit voor deel biedt, dat de gemeente dan een aaneen gesloten complex gronden verkrijgt en bij Ver huring door combinatie of splitsing een be tere verdeeling onder de gegadigden moge lijk wordt, stellen zij den raad voor tot aan koop te besluiten. De heer v. d. LAAN is tegen dit voorstel Spr. acht aankoop niet in het belang der gemeente. Het geldt hier slecht land. De heer v. SEGGELEN sluit zich hierbij aan. Spr. wijst er op, dat, al wordt het land ingedijkt, het toch niet goud zal zijn. terwijl er thans reeds een prijs voor gevraagd wordt, welke voor goed land kan worden gevorderd. De heer STOKMAN betoogt dat de pril» veel te hoog is. De heer v. d. VEGTE vraagt enkele inlich tingen, welke door den voorzitter worden verstrekt. De heer DUINHOVEN vreest moeilijkheden bij het omleggen van den diik. Wordt zulks door de betrokken besturen wel toegestaan en zullen de kosten daardoor niet te hoog worden, zoo vraagt deze spreker. Nadat nog eenige leden het woord hebben gevoerd, antwoordt de wethouder, de heer VINK, dat, na aankoop, de gemeente volko men baas is op eigen terrein. Van de omleg ging van den dijk is dus toestemming noodig. Spr. meent dat het nog zoo'n kwaad voor stel niet is. De wethouder, de heer BIESHEUVEL, kan zich niet Indenken dat deze aankoop niet in het belang der gemeente zou zijn. Het bui- tendijksche land brengt niets op. Het dient eenvoudig tot waterberging voor anderen. Niemand kan de gemeente beletten den dijk te verleggen. Zij is op eigen terrein en kan doen, wat zy wil. Het land ligt bui tendijks hooger dan binnendijks en kan heel goed watervry komen. En dan is er geen rede om te veronderstellen, dat het gewas, na in poldering, niet goed zal zijn. Het bezit dat de gemeente verkrijgt rechtvaardigt de kos ten. De heer STOKMAN heeft bemerkt, dat het voorstel alleen van de zijde van B. en W. ver dedigd wordt. Het waren slechts oppervlak- rentabiliteits-berékening op te stellen. Spr. vraagt of er geen overzicht gegeven kan wor den van de financieele gevolgen, welke dit voorstel zal hebben. De wethouder, de heer BIESHEUVEL ant woordt, dat het moeiiyk is om reeds nu een rentabiliteits berekening op te stellen. Spr. verwijst naar het rapport van den gemeente opzichter, dat zorgvuldig is opgesteld en waarin de berekeningen niet te laag zijn. De VOORZITTER zegt, ten aanzien van den financieelen kant van de zaak, dat het land van inpoldering 4% zal opbrengen. Na eenige jaren wordt verwacht, dat dit tot 4.2% zal zijn gestegen. De gemeente heeft in dezen aankoop ruim 10.000 te beleggen. Wordt deze belegging gebruikt voor inschrijving op het Grootboek Nationale schuld, dan ont vangt zij slechts 3%. Acht de raad de op brengst ad 4% uit dit weiland te laag, dan behoort hij te overwegen om ook de overige landhuren te verhoogen, want de opbrengst daarvan is niet hooger. Bovendien moet men deze zaak ook uit een oogpunt van particuliere werkverschaffing bekijken. De heer v. d. LAAN zegt, dat, wanneer aan getoond kan worden, dat de opbrengst wer kelijk 4% zal zijn, hij aan de zijde van B. en W. staat Maar spr. kan zich niet inden ken, waar die 4% vandaan moeten komen, gezien den slechten toestand, waarin het land verkeert, wanneer de machine van den Uiter dijk gaat malen. De VOORZITTER antwoordt dat de uit gaven van dezen aankopp zijn 20800.De huuropbrengst bedraagt 832.per jaar. Dit is volgens de rekening van Bartjes 4%. Gezien de rente, welke het Rijk geeft bij inschrijving op het Grootboek, is het in het financieele belang der gemeente om het te beleggen geld voor dezen aankoop te besteden. De heer STOKMAN vraagt of bij de uitgaven ook de belastingen niet moeten worden ge rekend. Spr. meent, dat de wethouder veel te licht over de zaak heen loopt De wethouder de heer BIESHEUVEL, ant woord, dat de lasten in de huur worden ver rekend, wanneer de huurder ze niet betaalt, 't Is dus in dit opzicht „net zoo lang als 't breed is", zegt spr. Na nog eenige discussie wordt het voor stel van B. en W. in stemming gebracht en verworpen met 5 tegen 6 stemmen. Vóór 'stemden de heeren Biesheuvel, Stork, Storm- broek, Vink en de Graaff. Rondvraag Bij de rondvraag verzoekt de heer v d. LAAN om er bij de Posterijen op aan te dringen, dat er des Zaterdagmiddags een la tere bestelling zal plaatshebben. De VOORZITTER zegt dit toe. De heer STORK vraagt waarom door den burgemeester indertijd geen toestemming is gegeven, dat bij het ijsfeest voor de armen werji gereden. De VOORZITER is blij dat deze vraag wordt gesteld, omdat hij geen gelegenheid heeft om ook eens een ander inzicht doen hooren. Dat iemand arm is. is reeds erg genoeg. Maar om den arme bovendien ook nog over te leveren aan 'n publieke vermakelijk heid, daar vindt spr. hem te goed voor. Dat is het principieele bezwaar wat spr. tegen het verzoek had. Hoe het overigens ook toe te juichen is, wanneer men iets voor de ar men wil doen, 'n bedeeling door middel van 'n publieke vermakelijkheid mag 't iet wor den Men behoort in deze richting iets te doen door tusschenkomst van de instellin gen, welke er voor bestaan. Verschillende raadsleden onderschrijven het gesprokene door den voorzitter. Wethouder BIESHEUVEL zegt een andere meening te zijn toegedaan. Spr. meent dat men aan dit soortl iefdadigheid, beoefend bij een oud-Hollandsch vermaak, geen aan stoot kan nemen. De raad ging hierna over in geheime ver gadering. Burgeriyke Stand Ondertrouwd: V. Lucke en J. Leijen J. S. W.-v. d. Feijst en A. C. Klat. Veertig-jarig jubileum ,,L' Amitié" Don derdagavond gaf de Hillegomsche Tooneel vereeniging ,,L' Amitié" de 115e uitvoering in café „Flora", welke tevens jubileum-uit voering was bij gelegenheid van haar 40-jarig bestaan. De zaal van „Flora" was smaakvol met planten en prachtige bouquetten van schit terende anjers versierd, terwijl aan beide zijden van het tooneel de vaandels prijkten nil. links van de toeschouwers, het oude en rechts het nieuwe vaandel. Vooraan in de zaal hadden tal van oud-leden met hunne dames op de voor hen gereserveerde Plaat sen plaats genomen, terwijl de overige ruimte van de zaal geheel gevuld was met donateurs en kunstlievend publiek. Te rond half negen opende de voorzitter de heer J. Braam, met een kort woord deze jubilé-uitvoering en gaf een kleine uiteen zetting van het speciaal voor deze uitvoe ring gelcozen blijspel in drie bedrijven .Haar laatste Wil", door J W. van der Heide Jr. en H. Bakker. De schrijvers van dit mooie stuk kunnen succes hebben van hun werk, als het vertolkt wordt op de wijze zooals L'Amitié dit heeft gedaan. Het zou te veel van onze plaatsruimte vergen, als wij het geheele Verloop van dit stuk zouden uiteen zetten; feit is, dat zoowel de dames- als de heerenrollen op meer dan uitnemende wijze werden weergegeven, dat de lachspieren der in de zaal aanwezigen, geducht in beweging werden gebracht en dat de spanning naai den inhoud Van het testament (waar het geheele stuk om ging) door het zuivere spel, zeer groot was. Dit alles zou nog niet voldoende tot zijn recht gekomen zijn, als niet een bijzondere zorg was besteed aan de verschillende dé cors, costuums en grimme. Het spel werd na ieder bedrijf met een dankbaar applaus beloond, terwijl nu het laatste bedrijf bijna onbedaarlijk applaus klonk De fotograaf vereeuwigde de groep jubi- leerende spelers en speelsters. De eere voorzitter, de heer M, Koek, tevens eerste voorzitter der vereeniging, bracht hulde en dank aan de spelers en bood aan de dames, die de gastrollen vervuld hadden namens de oud-leden elk een schitterende bouquet se ringen aan. De heer G. van Riek, oud-lid en opvolger als voorzitter van den heer Koek, bracht eveneens hulde en dank voor het keurige spel en den genotvollen avond den oud leden met hunne dames bezorgd. Spr meen de, dat de bloemenhulde niet voldoende was voor deze mooie jubileum-uitvoering en deelde daarom mede een comité te zullen vormen, ten einde in de komende dagen namens de oud-leden de feestvierende ver eeniging een huldeblijk aan te bieden. Daverend applaus! Hierna bleef men nog een poosje in gezellig samenzijn bijeen. Veiling Donderdagavond werd in Hotel Sistermans, ten overstaan van notaris D. Boddeüs te Hillegom, een veiling bij af slag gehouden van: I. Een perceel bloembollenland aan de Vossevaart bij de Leek te Hillegom (polder- grond), groot 66 A. In hoogste bod gebracht op 3600; ge mijnd op HO, door P. M. Zwaaneveld, alhier. 17—3 II. Een perceel Bloembollengrond te idem poldergrond, groot 82 A. In hoogste bod gebracht op 4000; ge mijnd op 20 door H. J. Spilker. Combinatie I en II staande op 7730 werd gemijnd op 20. door den heer Th. Paase, aan wien een en ander gegund werd voor 7750. Het Heldendicht van de Roomsche Daad Bovengenoemde film, uitgaandevan de R. K. Staatsparty, wordt Zondag en Maan dag in het K. S. A.-gebouw afgedraaid. Uitvoeringen Van de Redery kerskamer „Alberdingk Thym", uit Haarlem Dinsdag- en Woensdagavond speelde de Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm", on- derafdeeling van den R. K. Volksbond té Haarlem, als gast te Sassenhelm. Te ongeveer 8 uur werd de feestavonden door den voorzitter van de tooneelvereeni ging „Amicitia" geopend, waarop ,,De On verstoorbare", een blijspel in vier bedrijven, voor het voetlicht werd gebracht. Dr. Hessing als rustend geneesheer, tevens liefhebberij-detectieve, werd schitterend vertolkt. De fijne geestigheid deed het pu bliek dan ook telkens in een schaterlach uitbarsten. Dr. De Haas en Bart, de neef van Hessing, wisten op juiste wijze, hun rol uit te beelden. De patiënten: mijnheer Fon tein, met zijn schrikkende natuur;den heer De Bont, die zich steeds had te beklagen en de lawaaiachtige en ruziemakende heer Blok, verhoogden dan ook ten zeerste het succes. .De rol van Bertels, die zich als vriend voordeed, maar een schurk bleek te zijn, werd zeer goed gespeeld. Kareisen gaf zijn rol als moedeloos mensch goed weer. De overige rollen werden ook goed vertolkt. Dat het stuk in den smaak viel, bewees wel het daverend applaus, dat aan 't slot ge oogst werd. Na afloop sprak de voorzitter aan de leden, maar vooral aan den heer G. Nielen zijn dank uit voor het mooie spel dat die avonden gegeven was. Spr. hoopte, dat Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" onder leiding van den heer Nielen, zou groeien en bloeien. Hierop stelde spr. voor een dronk te nemen op het welzijn van de Rederijkerskamer. Hierna nam de heer Nielen nog even het woord. Spr. bedankte den voorzitter voor de hartelijke ontvangst en hoopte, dat de band van vriendschap tusschen „Amicitia" en „Alberdingk Thijm" gedurende deze uit voering weer hechter zou zijn geworden. „Amicitia" Deze week gaf de R.K. too neelvereeniging Amicitia haar 24e uitvoering in het K. S. A.-gebouw. Doordat de stu dietijd te kort was sinds de laatste uit voering die gegeven is, had Amicitia voor deze uitvoering de Rederijkerskamer „Alber dingk Thijm" uit Haarlem geëngageerd. Ver schillende malen mochten wij reeds kennis maken met het spel van dit gezelschap. Amicitia heeft ook nu weer weten te be werken, dat er van mooi spel viel te ge nieten. De opvoering van het vroolijke spel „De Onverstoorbare", welke door dit gezel schap schitterend werd uitgevoerd, lijkt ons niet zoo heel gemakkelijk. Enkele zeer zwa re rollen waren in goede handen en het geheel paste zich daarbij goed aan. Rolkennis was niet bij allen aanwezig, doch het samenspel was goed verzorgd. De Rederijkerskamer zoowel als Amicitir kunnen met genoegen op deze uitvoering terugzien. De belangstelling was bevredi gend. Gemeenteraad Gisteravond kwam de raad dezer gemeente in openbare vergade ring bijeen. Aanwezig waren alle leden met uitzon dering van den heer A. Warnaar. Voorzitter was de bufgemeerter. Na opening deed de voorzitter mededeeling, dat ingaande 15 Mei de zomertijd begmt, en dat op 3 Juli de verkiezing zal plaats heb ben voor leden van de Tweede Kamer. Ingekomen was een schrijven van den heer Abel, leeraar aan de avondteeken- school, waarin deze mededeeling deed van een te houden tentoonstelling der gemaak.e werkstukken. Deze tentoonstelling is reeds gepasseerd, en het was de burgemeester een genoegen een eeresaluut te brengen aan leeraar en leerlingen, voor het behaalde succes. Aanwezig was een dankbetuiging van de R.K. Geitenfokvereeniging voor de ver leende subsidie. Een schrijven van Ged. Staten, waarin zy zich aansluiten bij het raadsbesluit be treffende uitvoering van art. 104 der Lager Onderwijswet, waardoor de verschuldigde gemeenten aansprakelijk blijven en de kos ten van het onderwijs, werd eveneens ter kennis van de leden gebracht. Een verzoek van de School met den Bij bel, om een crediet ad 217 voor uitbrei ding in verband met het 7de leerjaar, wordt toegestaan. In verband ir.et de subsidie-aanvrage van den algemeenen tuinbouwcursus, is aan B. en W. verslag uitgebracht, waaruit kwam vast te staan, dat subsidie, groot 150, aan deze nuttige instelling niet mag onthouden worden,- De heer Breda meent, dat voor leerlingen uit andere gemeenten niet door ons gesub- sideerd behoeft te worden. Voorzitter zegt, dat met die gemeenten is gesproken, doch deze zijn niet genegen in de kosten bij te dragen, hij wil ondanks deze weigering toch maar toestaan. (Wordt vervolgd). Jubileum De bloemistwerkman A. de Wit hoopt Maandag 8 April a.s. den dag te herdenken dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bü de firma G. van der Mejj, alhier. Hoogste barimeterstand 76S.6 m.M. te Croydon. Laagste barometersand 743.2 M.M. te Abisco. Verwachting: Zwakke tot matigen wind uit westelijke richtingen half tot zwaar bewolkt, TTrfnig of geen neerslag, iets zachter Een gedenksteen op het graf van Mevr. Bouwman-Klots Na het overlijden van mevr. Bouwman-Klots, in leven onderwijze res aan de O. L. School aan den Voorweg, vormden eenige ouders en vrienden een comité om te trachten een blijvende hulde te brengen aan de zoo beminde onderwijzeres, n.I. een herinnering te plaatsen op haar graf. Dank zij de spontane financieele mede werking van ouders van leerlingen en tal rijke vrienden, beschikt het comité thans over voldoende gelden om tot dat doel over tc gaan. Aan den beeldhouwer Theo v. Rijn is een ontwerp opgedragen voor een gedenksteen in gemetalliseerd beton. De bedoeling is, dat gedenkteeken te plaatsen op haar graf op de openbare begraaf plaats aan den Glipperweg, en de onthulling te doen plaats hebben op 30 Mei, den ver jaardag van wijlen mevr. Bouwman. Filmavond Uitgaande van de R. K. Kiesvereeniging alhier, zal Maandagavond in het R. K. Vereenigingsgebovw vertoond worden de film „Het heldendicht van de Roomsche daad". De toegang is geheel koeteloos. R. K. Volksbond Het bestuur beeft beslag weten te leggen op een aantal toegangs kaarten voor den kunstavond van Frits Bouwmeester's Tooneelgezelschap, dat 18 April a.s. in 't gebouw St. Eavo zal opvoeren het successtuk „Branding". Voor deze uit voering bestaat buitengewoon groote belang stelling en er is geen enkele plaats meer ter beschikking. De leden hebben allen bespro ken plaatsen. Voor de leden is nog een zeer klein getal plaatsen verkrijgbaar bij den secretaris. De mondharmonica-club welke voor eeni ge maanden is opgericht, maakt al zeer aar dige vorderingen en 't is werkelijk aardig om de kleine muzikanten te hooren op hun „Bravo's". Voor 't laatst doet het bestuur nog een beroep aan die jongens van 813 jaar, die iets voor de mondharmonica-club voelen, zich zoo spoedig mogelijk op te geven bij den secretaris van den R. K. Volksbond, den heer J. Tuilenaar. Betreffende de actie vergaderingen, die door het R. K. Werkliedenverbond gehouden zullen worden en waarvoor Overveen, Am sterdam is aangewezen, deelt het Bestuur medd, dat 't vertrek uit Haarlem is vastge steld met de tram van half 10 vanaf de Tem peliersstraat. ZATERDAG 6 APRIL 59.10 59.20 9.70 9.80 34.60 34.70 12.10 12.11 48.— 48.10 13.— 13.10 Madrid 36.35 36.45 35.— 35.10 New-York (cable' 2.49 2.50 7.35 7.45 27.— 27.10 66.40 66.50 66.45 66.60 Stockholm 66.50 66.65 „PR0T08 2 CRAPAUDS, 4 STOELEN met trüp; 2 FAUTEUILS, 4 STOELEN met leer 29.50; dito met moquet 32.59; 6 STOELEN met leer 23.50; 1 CHESTERFIELD, 1 BERGÈRE, 4 Q. A. EIKEN STOELEN met vocht- echte trijp 175.00; 2 WAA1ER- CRAPAUDS, 4 massief eiken STOE LEN met vochtechte trüp 119.00; EIKEN THEEKASTEN 8.90, 10.80, 12.90, enz. ZIE DE ETALAGE Des avonds tot 10 uur verlicht RAAKS 32 Goedkoopste zaak hier ter stede Kasten, Buffetten, Dressoirs, Ledikan ten, Matrassen, pr. Vloerkleeden, Zëïï, enz. Tevens inkoop van heele en gedeel telijke inboedels en Mah. Meubelen RIVIERVISCHMARKT 5 t.o. do Groote Kerk. daar ln hel gevraagde reeds meer daa ruim is voorzienl Zoo ziet U het groote succes van adverteeren! Bij elke transactie welke NIEPHAUS EN BLANSERT tot stand brengen, worden de partijen, voor zoover zij niet geacht worden er geheel mede op de hoogte te zijn, duidelijk en na drukkelijk ingelicht omtrent hunne rechten en verplichtingen. Hierdoor worden misvattingen en de onaangename gevolgen daarvan voorkomen. NiEPHAIJS EN BLANSERT taxateurs van en beëdigde makelaars in vaste goederen, hypotheken en assurantie sedert 1890. Lid van den Nederlandschen Bond van Makelaars Kruisweg; 68 a Haarlem Telefoon 19269 Hunne maandelijksche uitgave „De Haarlemsche Woninggids*' wordt U op Uwe aanvrage gratis en franco toegezonden

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 7