Stadsnieuws Cheq ue -koersen Fibbe Wiers TRICOTAGES 55' 75' 95' I 75' 85' 1 m 212 HERINGA WUTHRICH GEMEENTERAAD VAN ZAND VOORT Stofzuigerhuis MAERTENS ZOMER- PIANO'S EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT WOENSDAG 10 APRIL 1929 BLADZIJDE 2 Philip's Radio-Toestellen Agenda 11 April Ruzie tusschen kastelein en slager De geweigerde vergunning voor een autobusdienst Zandvoort— Amsterdam; de gemeente gaat in beroep Een commissie van bijstand voor onderwijs en sociale aangelegenheden benoemd; de heer Elffers, ondanks vier herstemmingen, niet gekozen in deze commissie Heftige discussies naar aanleiding van de interpellatie-Druyf over de positie der beide wethouders. Scherpe verwijten De Zandvoortsche gemeenteraad een risé voor Nederland? Weth. Padt heeft met „het meisje met het verleden" afgedaan „Daar ligt ze!" Slechts enkele raadsleden blijven tot het bittere einde. RADIO-STORINGEN TE AERDENHOUT Verkee rsonge vallen Een paard gevallen Hedenmorgen viel een paard, bespannen voor een der oude 2-wielige wagens van de gemeentereiniging thans in gebruik van den vrachtrijder J. MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 ApexEIectr. Waschmachlnes f275.- Assurantiën op ELK gebied 14 Nassaustraat 14 MARKTNIEUWS RECLAME VERKOOP HEMDEN 80 DIRECTOIRES GARNITUREN f 1 1.65 |50 1.75 3.25 PIANO'S, waaronder ERARD-LEHMANN-KUHZE in prijzen van 150.— - 375.- 400.— Sociëteit St. Bavo 8 uur Esperanto 8 uur Proza en Poëzie 8 uur Bestuur Spoorwegpersoneel 8 uur Bestuur A. R. K. V 11 uur Vergadering Dag. Be stuur Hanze in het Bisdom Haarlem 8 uur Feestavond RK. Coöperatieve Ver- eeniging .Arbeid Adelt". Groote Kerk van 34 uur Orgelbespe ling door den heer George Robert. Cinema Palace, Groote Houtstraat 8 uur Bioscoopvoorstelling. (Alleen voor volwas- senené. Luxor-Theater, Groote Houtstraat 8 uur Bioscoopvoorstelling. Rembrandt-Theater, Groote Markt 7 en kwart over 9 uur Bioscoopvoorstellin gen. De slager leelijk toegetakeld In het café van den heer J. K. te Hoofd dorp, (uitstond een kloppartij tusschen den kastelein en een bezoeker, een slager uit Heemstede. Deze knokpartij was van zoo ernstige aard, dat de dokter en wijkzuster assistentie moesten verleenen, om den sla ger, die bewusteloos was geworden te helpen. Hiermede zijn zij twee uur bezig geweest. De kastelein en de slager hadden beide eerst gefuifd. De slager is zoodanig gekwetst, dat hij een assistent in zijn zaak heeft moeten nemen. De politie heeft de zaak in handen. RAPPORTEN VAN LUISTERAARS VERZOCHT Men schrijft ons: Het is bekend, dat in Aerdenhout-Bent- veld bij de Radio-ontvangst veel z.g. „tram storingen" ondervonden worden, veroorzaakt door de aldaar langs de tramlijn der N. Z. H. T. M. geplaatste seininrichtingen. O.a. is bjj den overweg aan den Bent- veldsweg een slingersignaal geplaatst en bij de.i Duinweg een rood lampsein. Bij het slingersignaal worden telkens contacten ge sloten en verbroken, terwijl bij het lamp- sein het benoodigde contact gemaakt wordt tusschen den trambeugel en een aparten sleepdraad. Van beide inrichtingen worden aldaar in de omgeving zeer hinderlijke storingen op de Radio-ontvangst onder- venden. Aan de welwillendheid van de Handel Mij. R. 8. Stokvis en Zonen te Amsterdam is het te danken, dat de afd. Haarlem der Nederlandsche Vereeniging voor Radiotele- grafie (N.V.V.R,) in het bezit is gekomen van drie groote condensatoren van 2 micro farad, teneinde daarmee de proeven te nemen op het gebied van bestrijding der tramstoringen. Op haar beurt heeft de N.V, V. R. afd. Haarlem deze condensatoren ter beschikking gesteld van de directie der N.Z.H.T.M., die zich weer welwillend bereid had verklaard proeven te willen nemen ter vermindering van die storingen. De genoemde drie condensatoren zijn op Donderdag 4 April bij het slingèrsignaal aan den Bentveldsweg in bedrijf gesteld, terwijl parallel op de lampenserie van het lamp- sein aan den Duinweg een weerstand van 60 Ohm geschakeld werd. Voorloopige luister- proeven hebben uitgewezen, dat de storingen door het slingersignaal zoo goed als opge heven waren, terwijl die, veroorzaakt door het lampsein (sleepdraden) aanmerkelijk waren verminderd. Het zal nu echter van de waardeering en de medewerking der luisteraars afhangen of de proefnemingen voortgezet zullen worden. Alle radioluisteraars en Aerdenhout en spe ciaal in de omgeving van de genoemde 2 overwegen worden verzocht him bevindingen omtrent de storingen, veroorzaakt door de aldaar aanwezige setn-inrichtingen, aan de directie der N.Z.H.TM. (Jansweg 2, Haar lem) mede te willen deelen. Daar deze directie, als steeds, zoo wel willend is om in samenwerking met de af- deeling Haarlem der N.V.V.R. (secretariaat Leidschepletn 20rood) proeven te willen nemen, kan van de zijde der luisteraars ver wacht worden, dat zfj in dezen behulpzaam zullen zijn, temeer waar het hier gaat om hun eigen belang. De oorzaak was het onoordeelkundig laden van den wagen met zand voor de in aanbouw zijnde huizen aan de Poethuisstraat, waar door het storten niet naar behoorën ge schiedde en het paard tusschen het lemoen bekneld raakte, en dwars op de straat kwam te liggen. Met veel moeite werd het tuig los gemaakt waarna het dier overeind geholpen kon worden. Oogenschljnlijk was het paard er zonder verwondingen afgekomen. WOENSDAG, 10 APRIL Berlin 59.05 59.15 Part* 9.70 9.80 Brussel 34.60 34.70 Lenden 12.09 12.10 Zürlch 47.95 48.05 Rome ..„.h.u,H, 13.- 13.10 Madrid - 37.25 37.35 Weenen 35.- 35.10 New-York (cable: 2.49 2.50 Praag 7.35 7.45 Warschau - 27.- 27.10 Kopenhagen 66.35 66.45 66.40 66.50 Stockholm 66.50 66.60 De gemeenteraad van Zandvoort kwam Dinsdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burge meester, den heer H. van Alphen. Afwezig de heer Gunters. De notulen worden goedgekeurd. Ingekomen stukken Eenige raadsbesluiten zijn door Gedep. Staten goedgekeurd. Kostelooze inenting De heer E. Fraenkel heeft den raad voor gesteld maatregelen te nemen, dat on- en minvermogenden kosteloos in de gelegen heid zullen worden gesteld zich te laten inenten tegen kinkhoest en diphtheritis. Dit voorstel gaat naar B. en W. om prae-advies. Het kampeeren De heer E. Fraenkel heeft den raad voor gesteld te bepalen, dat voor kampeerver- gumrngen n;et meer dan f 0.25 leges per dag, per gez;n mag geheven worden. D<t adres gaat naar B. en W. om prae- adv;es. De geweigerde autobus concessie Zandvoort Amsterdam Zooals bekend is, hebben Gedeputeerde Staten van Noord-Holland afwijzend be schikt op het verzoek van B. en W. om ver gunning voor een autobusdienst in te stellen van Zandvoort over Haarlem naar Amster dam en terug. Tegen deze beslissing kan bin nen 30 dagen in hooger beroep worden ge gaan bij de Kroon. B. en W. vragen nu den raad of dat beroep ingesteld zal worden. Naar hunne meening moet dit gedaan worden. De heer FRAENKEL dringt er op aan, bij de Kroon in beroep te gaan, om een autobusdienst te kunnen verkrijgen, al zou 't alleen maar zijn, om daardoor de electri- ficatie te bespoedigen. Den heer GEERS verwondert het voorstel van B. en W., dat van vele bepalingen verge zeld is, zonder dat de raad ooit sanctie daarop verleend heeft.Spr. moet ernstig tegen aanneming waarschuwen, daar de autobus niet geschikt zal zijn voor het groote en vlugge vervoer en de gemeente zich der halve weer financiëele offers zou moeten getroosten. De heer SLEGERS meent, dat het geen nut heeft om bij de Kroon in beroep te gaan. Een beroep heeft volgens spr. hier geen zin. Er zal practisch niets te bereiken zijn en het zal de gemeente slechts geld kosten. De heer MOLENAAR meent, dat het indertijd genomen besluit om een autobus dienst in 't leven te roepen, reeds resultaat heeft afgeworpen, want de E.S.M. heeft haar tarieven verlaagd. De heer GEERS „Dit was téeds een jaar in de pen." De heer MOLENAAR meent, dat, ware het raadsbesluit niet genomen, de E.S.M.- tarieven-verlaging misschien nog wel een jaar in de pen was gebleven. Intusschen vindt spr. het ook niet ge- wenscht, bij de Kroon in beroep te gaan. De heer FORRER merkt op, dat een beroep niet baten zou. Ook al zou de Raad van State gunstig adviseeren, dan zou het toch zeer wel mogelijk zijn, dat de Kroon een ander besluit nam. Bovendien is het niet uitgesloten, dat binnen afzienbaren tijd de electrificatie van de spoorlijn ZandvoortAmsterdam tot stand komt. De heer TERMES is eveneens van mee ning, dat een beroep geen resultaat zal heb ben. Tot nog toe zijn de Ned. Spoorwegen niet tot electrificatie overgegaan. Misschien is het wenscheh'jk, aldus spr., dat B. en W. aan de Ned. Spoorwegen voorwaarden vragen. De VOORZITTER meent, dat bij de Ned. Spoorwegen nog geen uitgesproken plan voor electrificatie HaarlemZand voort ligt. Intusschen is de mogelijkheid van zulk een electrificatie natuurlijk niet uitgesloten. Intusschen achten B. en W. het niet onge- wenscht, nog eens de aandacht op de wen- schelijkheid van goede verbinding met Zand voort te vestigen. De heer DRUYF legt er den nadruk op, dat Zandvoort de keel wordt dichtgeknepen en elke expansie haar onmogelijk is, omdat het verkeer niet voldoende is geregeld. Daarom is een beroep zeer noodzakelijk. We moeten blijven hameren op het groote belang van Zandvoort, aldus spr. De VOORZITTER verklaart, dat ook de treinverbinding met Zandvoort uitermate slecht is. Na bespreking besluit de raad met 7 tegen 5 stemmen bij de Kroon in beroep te gaan. Instructie voor den direc teur der bedrijven B. en W. bieden den raad weder ongewij zigd ter vaststelling aan de Instructie van den Directeur van de Bedrijven. Naar hunne meening moest er één verantwoordelijk hoofd zijn van de Bedrijven en Publieke Werken. Enkele leden voeren over dit onderwerp het woord, waarbij door de heeren Elffers en Molenaar een splitsing van de technische en administratieve leiding wordt bepleitl Na bespreking wordt de kwestie aange houden. B. en W. zullen met een nadere omschrijving der instructie komen. Toeslag op pensioen Den raad wordt voorgesteld afwijzend te beschikken op het verzoek van G. Kraaijen- oord, vroeger werkman in dienst der ge meente, om toeslag op zijn pensioen, daar Kraayenoord niet erg lang en ook tijdens zijn beste jaren in dienst der gemeente is geweest. De heer GEERS stelt voor aan G. Kraayen oord een jaarlij ksche gratificatie van f 250 te geven. Het voorstel van B. en W. wordt na bespreking aangehouden. Helpster der bewaar school Den raad wordt voorgesteld aan mej. C. Paap, overeenkomstig haar verzoek eervo. ontslag te verleenen als helpster der be waarschool met ingang van x Mei 1929. Aldus wordt besloten. Commissie van bijstand voor onderwijs en sociale aangelegenheden B. en W. stellen den, raad voor in verband met de groote uitbreiding van de onderwijs- aatigelegenheden en van dé sociale vereeni- gingen, eene commissie van Bijstand voor die zaken in te stellen. Een verordening, waarin de werking van die commissie omschreven wordt, wordt tér vaststelling aangeboden. De commissie zal bestaan uit een voorzitter, lid van het col lege van B. en W. en 4 raadsleden. De verordening wordt vastgesteld. Tot leden der commissie worden benoemd de heeren Geers, Fraenkel, Molenaar en Gun ters. Elk lid der commissie werd eerst na drie stemmingen gekozen, waarbij de heer Elffers tot viermaal toe in herstemming met een ander raadslid kwam. De heer Elffers werd echter ook thans niet in de commissie gekozen. Parkeerterrein. De pachter van het parkeerterrein op het Badhuisplein en bij school A, de heer G. v. d. Meij, die het vorig jaar de parkeerterrei nen had gepacht, is bereid van de ontvangst aan B. en W. af te staan f 0.17 per auto.. De- geen, die hem heeft geholpen, wil f 0.20 per auto afdragen. De raad zal nu moeten be slissen, wie pachter wordt. Na bespreking wordt een voorstel van B. en W., om het parkeerterrein aan den assis tent te verpachten, met 8 tegen 4 stemmen verworpen. De raaU besluit daarna, het parkeerterrein wederom aan G. v. d. Meij te verpachten. De hondenbelasting. De afdeeling Zandvoort van de Ned. ver eeniging tot bescherming van dieren, heeft den raad verzocht de verordening op de hef fing van een belasting op de honden zoo te wijzigen, dat belasting geheven wordt naar het inkomen van de houders dus progres sief, en dat honden, waarvoor minder be lasting geheven wordt, niet meer vastgehou den behoeven te worden. B. en W. stellen den raad voor hierop niet in te gaan, daar zij binnenkort met Voor stellen zullen komen om een andere verorde ning vast te stellen. Zij stellen voor op het laatste gedeelte' yan het voorstel niet ia te gaan, daar zij. meenea, dat de verordening dan nog veel meer ont doken zal worden en het groot aantal honden in de gemeente nog meer zal toenemen. De heer MOLENAAR bepleit inwilliging van het verzoek der vereeniging. Na bespreking wordt dit agendapunt aan gehouden. Drankwet. De heer J. H. Camping heeft dén raad verzocht B. en W. te machtigen hem verlof te verleenen voor den verkoop van alcohol houdenden drank, anderen dan sterken drank, voor eenige lokalen van het perceel Boulevard de Favauge 35, daar deze locali- teiten niet voldoen aan den eisch, gesteld in art. 2 van den Verordening artikel 35, 2e der Drankwet. B. en W. stellen den' raad voor afwijzend op het verzoek te be schikken. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. De Muziekkapel. B, en W. stellen den raad voor aan de Muziekkapel Zandvoort, onder de gewone voorwaarden vergunning te verleenen om gebruik te maken van een localiteit van school D, voor repetities van het jongenskoor. Aldus wordt besloten. De Straatbelasting Door Gedeputeerde Staten dezer Provincie zijn eenige administratieve opmerkingen ge maakt op de vastgestelde verodening op de heffing van een straatbeslasting .Voorge steld wordt aan die opmerkingen tegemoet te komen. Aldus besloten. Het kohier der straatbe lasting B. en W. bieden den raad ter vaststelling aan het ie suppletoire kohier van de straat- belasting over 1928 tot een bedrag van f 522.73. Wordt vastgesteld. Het Zeemanshofje Aan de orde is een verzoek van J. Kemp, betreffende de afwijzende beschikking van B. en W. over verplaatsing van een schutting aan het Zeemanshofje. Een breedvoerige bespreking heeft plaats over de kwestie van eigendom der gemeente, waarna besloten wordt dat B. en W. een nadere bespreking zullen hebben met de belanghebbenden. Huurkoop-woningen B. en W. stellen den raad voor onder de gewone voorwaarden en bepalingen het per ceel Potgieterstraat 22 in zg. huurkoop uit te geven aan P. L. Riedijk en het perceel Pot gieterstraat 35 aan IJ. de Jong. De heer DRUIJF maakt bezwaar tegen de door B. en W. gevolgde gedragslijn bij uitgifte van woningen in huurkoop. De heer SLEGERS pleit voor het systeem van huur koop-woningen, hetwelk spr. een groot belang voor de arbeidersklasse noemt. De heer MOLENAAR bespreekt eveneens de geste van B. en W. en maakt daarop eenige aanmerkingen. De VOORZITTER ontkent, dat in strijd met de wet zou zijn gehandeld; Het voorstel van B. en W. wordt ten slotte met 6 tegen 5 stemmen verworpen(de heer Forrer was bij de stemming afwezig). De heer SLEGERS vraagt of B. en W. met de financieele commissie overleg willen plegen. De VOORZITTER antwoordt, dat B. en. W. maatregelen zullen nemen. De behandeling der strand- verpachting Een interpellatieTermes De heer J. Termes heeft gevraagd te mo gen interpelleeren over de houding van den voorzitter bij de behandeling van de strand- verpachting in de vorige vergadering. Aan het begin van de vergadering had de heer Termes reeds het woord verzocht. Dit was hem echter niet verleend, daar de voorzitter het beter achtte, de interpellatie aan het eind der vergadering te houden. Thans verkrijgt de heer Termes het woord en merkt o.m. op, dat de voorzitter in de bewuste vergadering spr.'s verzoek omtrent de strandverpachting in stemming had moe ten brengen. Spr. noemt de houding van den voorzitter in deze niet juist. Het verzoek van spr. was vérstrekkender dan de instelling van een commissie. Bovendien beloofde de voorzitter spr.'s verzoek in de huidige vergadering we der aan de orde te stellen.. Dit is niet gebeurd want het staat thans niet op de agenda. En daartegen gaat spr.'s bezwaar. Hij had dit in 't begin van de vergadering willen zeg gen, wat hem echter niet werd toegestaan. De eigenlijke interpellatie wil spr. overi gens uitstellen tot de volgende vergadering. De VOORZITTER antwoordt, dat hij met een eventueel antwoord op de interpel latie zal wachten, tot de heer Termes zijn. interpellatie houdt. Intusschen ontkent spr dat hij incorrect gehandeld zou hebben. DE POSITIE VAN DE BEIDE WETHOUDERS Een interpellatie-Dniyf Het raadslid J. Druyf heeft verzocht te mógen interpelleeren over de positie van de beide wethouders in den raad. De VOORZITTER zegt, dat het hem spijt, dat zulk een verzoek komt. Dit zal een heele slechte reclame voor de gemeente zijn. Als de heer Druyf bezwaren heeft tegen het beleid van het college van B. en W. laat hij deze dan niet belichamen in een interpellatie Daarom verzoekt spr. den heer Druyf drin gend, zijn interpellatie niet te houden. De heer GEERS verzoekt den heer Druyf aan zijn interpellatie-aanvrage geen gevolg te geven. Bij de behandeling van de begroo ting is de onderlinge verstandhouding reeds breedvoerig genoeg besproken. Wij dienen geen gemeentebelang als we gaan discussieeren, zooals den laatsten tijd, aldus spr. De raadsleden hebben hun woord gegeven voor. de belangen van de gemeente en laat daarom de heer Druyf deze interpellatie niet houden. Wil de heer Druyf toch interpelleeren en een motie indienen, dan zal spr. voordien verdwijnen, daar hij de goede verstandhou ding niet wil helpen forceeren. De VOORZITTER vraagt den heer Druyf, of hij zijn interpellatie nog wenscht te houden, ja dan neen. De heer DRUIJF wil verschillende be schouwingen uiteenzetten. De VOORZITTER dringt aan op een kort antwoord ja of neen. De heer DRUIJF zegt, dat hém zulk een kort antwoord niet mogelijk is. De heer GEERS kan zich begrijpen, dat de heer Druyf eenigszins teleurgesteld is, nu spr.'s verzoek komt. Maar het lijkt spr. toe, dat indien er grieven zijn men, die op andere wijze moet oplossen. Het belang van Zand voort dwingt spr, tot dit verzoek. Men is hier geroepen tot eendrachtig samenwerken. De heer DRUIJF dringt er op aan, dat hij tijn antwoord mag beredeneeren. Hij vindt het struisvogelpolitiek om dit niet toe te staan. Slechts het gemeentebelang dringt spr. tot zijn interpellatie. De heer MOLENAAR meent, dat de heer Geers meer gedaan heeft dan noodig was. Spr. bepleit het houden der interpellatie. De heer KONING verbaast zich over het verzoek om interpellatie. Spr. vindt zoo iets een onwaardig gedoe. De raad mag dit niet tolereeren en de raad moet zoo iets den kop indrukken. De heer SLEGERS meent, dat als er van onwaardig gedoe gesproken wordt, er nog wel ander onwaardig gedoe genoemd kan worden. De interpellant wil hier zijn mee ning zeggen. Laat hem spreken, opdat er opheldering kan maken. Laat er maar een crisis komen, dan zal er misschien ophel dering het gevolg van zijn. De heer ELFFERS merkt op, dat de raad van Zandvoort reeds naam heeft ge kregen. Spr. wil liever niet zeggen, van welk gehalte. Spr. zal voor het houden van de inter pellatie stemmen. Dan kan er een eind ko men aan het gedoe van zekere personen. Laat ze volkomen hun gang gaan, aldus spr, Er loop zooveel water langs mijn deur. Fatsoenlijke menschen zullen er wel het hun ne van denken. Met 9 tegen 3 stemmen staat de raad ten slotte den heer Druyf zijn interpellatie toe. De heer DRUYF houdt zijn interpellatie. Hij herinnert aan de conferentie, gehouden tusschen de heeren Fraenkel, Druyf, Padt en Zwaan inzake de wethoudersverkiezing. In die conferentie is een program opgemaakt, waartoe de heeren Padt en Zwaan hun mede werking verleenden. Spr. constateert, dat van verwezenlijking van dit program door de wethouders zoo goed als niets terecht is gekomen, waarbij spr. eenige voorbeelden noemt. In vele gevallen zijn zelfs voorstellen geko men; contra dit program, meent spr. De heeren Padt en Zwaan hebben de notu len omtrent de overeenkomst in die confe rentie gezien en volgens de waarheid be vonden. De heer Padt heeft ze geteekend. De heer Zwaan nog niet. Waar nu vele punten van het program door de wethouders niet zijn uitgevoerd, meent spr. dat volko men terecht de heer Fraenkel bij behandeling van het Lunapark-vraagstuk van contract breuk kon spreken. Uitvoerig gaat hij na, welke de positie was van het „blok van zeven," en becriti- seert politieke eerzucht van sommige raads leden, o.m. de heeren Padt, Elffers en Forrer. Spr. constateert, dat dikwijls niet meer zakelijk gestemd is in den raad en dat men eerst bekeek, van wien een voorstel kwam. Dit werd ook spoedig buiten den raad bekend. .Spr. hoopt intusschen, dat deze interpellatie kan bereiken, dat aan onzake lijke stemmingen een einde komt. Wordt dit een feit, dan vindt spr., dat zijn interpellatie reeds bij voorbaat haar nut heeft afgeworpen. Spr. verwijt den heer Zwaan, dat deze met opzet het oorspronkelijk contract met de heeren Fraenkel en Druyf verbroken heeft, toen hij een andere meerderheid had ver kregen. Wat het huidige college betreft, spr. con stateert, dat er niets gedaan wordt. Spr. kan I niet gedogen dat wethouders blijven zitten,! die hun zetels verkregen hebben door onge oorloofde methoden. Reeds nu wordt in Zandvoort gezegd, dat het in den raad een bende is. „Moet de raad deze wethouders met zijn verantwoordelijkheid dekken,"? vraagt spr. Spr. meent, dat hij ten slotte voor het oogen- blik toch een motie van vertrouwen moet indienen. Spreker stelt de volgende motie voor: „De Raad, gehoord de uiteenzettingen van het raads lid Druyf spreekt ondanks dit alles toch zijn volle vertrouwen in de beide wethouders Padt en Zwaan uit." Weth. PADT is dankbaar, dat de heer Druyf als zedenmeester hier is opgetreden. Spr. wenscht intusschen een belijdenis af te leggen. Het boetekleed ontsiert den man niet. Spr. heeft een onvergeeflijke fout be gaan. Het verleden wreekt zich inderdaad. Spr. heeft een huwelijk destijds gesloten zonder liefde, uit berekening. Het was een huwelijk verre beneden spr's stand. Hij heeft gehuwd een meisje met een verleden. (Hilariteit.) Spr. hoopte, dat dat verleden vergeten zou zijn. Maar 't ging niet. Nu blijkt 't, En wat blijkt van dergelijke meisjes als 't niet gaaf? Dan gaan ze schelden en werken met haarspelden. Daar zit ik nu, arme dwaas, aldus spr. (Hilariteit). Spr. wil absoluut niet breed voerig op alle aanvallen ingaan. Echter op enkele punten wel. Er is geen leugen zoo groot als die, welke bijna waar heid is. En zulke leugens zijn hedenavond gedebiteerd. Spr. weerlegt enkele bewerin gen van den interpellant. Als de heer Druyf het door hem gespro kene in een of andere brochure wil publi- ceeren, dan weet spr., dat er maar één stel geblameerd zal worden en dat zijn de heeren Fraenkel en Druyf. Spr. zal er keusch niet tegen in gaan schrijven, want het geval is hem te min. Bovendien acht spr. de Zandvoortsche be volking bevoegd genoeg om dit geval naar waarde te schatten. Spr. bestrijdt verder uitvoerig de zgn. onthullingen van den heer Druyf en hij legt er den nadruk op, dat hij niet kan velen dat hier door den heer Druyf onder het mom van democratie gedaan wordt aan de ergste demagogie. Ondanks de motie van vertrouwen, ten slotte door den heer Druyf gesteld, zegt spr. dat hij absoluut niet aan zijn zetel hecht. Spr. verklaart ten slotte met verheffing van stem, dat hij met de heeren Fraenkel en Druyf heeft afgedaan. Het is hedenavond de laatste maal, dat hij met die heeren parti culier of in 't openbaar, schriftelijk of mon deling heeft gesproken. Die heeren, zoo besluit spr., bestaan voor mij niet meer. Ik heb met het meisje „met het verleden" afgedaan. Daar ligt ze. Wet. ZWAAN sluit zich volkomen bij het betoog van weth. Padt aafi. Ook hij zegt, dat indien de meerderheid van den raad dit wenscht, zijn zetel ter beschikking is, maar niet alleen op verzoek van Druyf. De heer GEERS wil geen conclusie uit het gesprokene trekken. Wat het verwijt betreft, dat niet zakelijk zou zijn gestemd en dat de raad een bende is, hiertegen komt spr. op. Spr. vertegenwoordigt een partij, die stemt naar eerlijke overtuiging. Spr. durft verklaren, dat de R.K. Partij in Zandvoort geen deel van de bende uit maakt. De heer FORRER richt zich ook in heftige bewoordingen tegen den interpellant en tegen de Volkspartij. De interpellatie zal dit nut hebben, dat men zich in Zandvoort los zal maken van de sensatie-politiek. Wat de motie betreft, spr. dertkt er flie aan, eenig bevel van den heer Druyf af wachten. Hij wil niet aan zulk misselijk spel doen. Als de motie in stemming komt, z» spr. zich verwijderen. De raad zou zie» anders tot de belachelijkheid van Nederland maken. De heer DRUYF repliceert. Zeven leden, nl. de wethouders Padt cl Zwaan en de heeren Geers, Koning, v. Meij, Elffers en Forrer verlaten de vergade' ring' De VOORZITTER merkt op, dat vergadering onvoltallig is. Er kunnen wel besprekingen nog worden gevoerd, ma# geen beraadslagingen. Ook kunnen gee' besluiten worden genomen. De heer DRUYF zet zijn rede voort cl beantwoordt uitvoerig het antwoord vi* de wethouders Padt en Zwaan. Hij beslu® met de opmerking, dat zijn interpellatie ge saboteerd is. Te half één sluit de voorzitter de vergaf®* ring. tt VEEMARKT AMSTERDAM, 10 April Aangevoerd 282 vette kalveren le kwa liteit 1.05—1.15 2e kwaliteit 90—1.04 3e kwaliteit 7688 202 nuchtere kalveren 813 630 varkens. Hollandsche le kwa liteit 9799; 2e kwaliteit 9496; Over- zeesche en Geldersche le kwaliteit 97 99; vetet varkens 9496. De varkens werden bij den aanvang der markt nogal iets hooger gekocht dan noteering. doch de prijzen liepen spoedig sterk achter uit. Bij afloop der markt waren de prijzen voor minder courante soorten zelfs lage! dan de laagste noteering. BODEGRAVEN, 10 April 1929 Kaas Aangevoerd 153 partijen Eerste £Bauteit 4144 Tweede kwaliteit 8739 Met rijksmerk 3638 —Handel matig. NIEUW-VENNEP, 8 April 1929 Eieren- veiling E. N. V. Hotel J. de Groot Aan voer 25500 eieren 22000 kipeieren 5.20— 6.00 per 100 r 35t)0 eendeieren 4.604.81 Kippen 1.7Ö-—S.00 per stuk Jonge ko nijnen 60 per stuk Handel vlug. PURMEREND, 9 April. Coöp. Centrale Eierveiling Purmerend G. A. Aangevoerd 219438 eendeneieren, prijs 4.804.90; 15415^ kippeneieren 4.80—7 per 100 stuks BROEK OP LANGENDIJK, 10 April - 68000 Kg. roode kool 7.1017.10; 2e soort 7.10—9.20; 94000 Kg. gele kool 3 50- 6.70; 2e soort 1.70—4.50; 40.000Kg. Wlttt kool 8—11; .1300 Kg. uien 5.50—7.30: grovere uien 6.40; 700 Kg. peen 4.80; kleine peen 3.80; 1000 Kg. bieten 4.4C —4.80. NOORD- SCHAR WOUDE 10 April. 150.000 Kg. kroten 2.40; 5800 Kg. pee® 2.50—3.80; kleine peen 1.30—1.90 300t Kg. uien 6.506.90; grovere uien 6.40— 6.60; drielingen 3.60—6.20; 174.400 Kg roode kool 6.3016.90; doorschot 4.90— 13.60; 56.600 Kg. gele kool 3.50—7.70: doorschot 34.90; 140.400 Kg. witte kool 711; doorschot 4.308.30. MACCO - met bretelschouders, wit, rose en lila MACCO prima kwaliteit, wit, rose en lila MACCO prima kwaliteit, wit, rose en lila FILD'ECOSSE met ronde haJs, wit, rose en lila FILD'ECOSSE pr. kwaliteit, ra. bretel schouders of ronde hals PR. KWALl- 7E17 voOTradig in div.' kleuren KAIOEN m. zijden streep, diverse kieufen BEMBERG «oe ZljDEvoorradig g éiö in div, kleuren A IdZ FIJNE MACCO voorradig in diverse kleuren ZIJDE met breede en smalle streepen, prima kwaliteit HEMD - met zijden streep, bretel schouders of ronde hals -Bijpassende r* PANTALON HEMD zeer fijne macco m. bretelschouders of ronde hals PANTALON met extra versterking HEMD - prima kwal. macco met bretel schouders of ronde hals Bijpassende PANTALON HEMD prima kunstzijde met flor gepla teerd Bijpassende PANTALON Jl/le garnituren voorradig in wit, rose, chair en lila. Hemden en Pan talons ook afzonderlijk vetk'ijghaar Door Inruiling, enkele zeer goed onderhouden en vakkundig herstelde die tegen zeer lage prijzen worden verkocht Kruissnarig en in metaal gebouwd 5 jaar garantie. Te zien in den ALGEM. MUZIEKHANDEL, KRUISWEG 49

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2