Springconcours te Deventer - De omnibus honderd jaar ZATERDAG 13 APRIL 1929 iaw •?.Uciy v; NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Dezer dag-en brachten 24.000 Alpenjagers een bezoek aan Z. H. den Paus, den Koning van Italië en Mussolini, om dezen te huldigen naar aanleiding van de oplossing der Romeinsche Kwestie. Z. H. Pius XI verscheen aan een der vensters (x) en bleef daar meer dan 10 minuten, groetend naar alle kanten, kijken naar de enthousiaste menigte, die het St. Pieter-plein vulde. Een foto van deze gebeurtenis, die de Alpenjagers in geestdrift ontstak Op de Dames beurs in het Ral-gebouw te Amster dam, werden Donderdag de prijzen en souvenirs uitgereikt door de Hol- landsche Schoonheidsko ningin, mej. Koopman uit Zaandam. We zien haar hier op bezoek bil 'n zeer verdachten stand, de Palm-Olive Scheer zeepstand. What is in a., photo? Rechts: De eerste foto van den zooveelsten kroon pretendent in het land van koning Amanullah Afghanistan, nl. Bacha Sakao, die zich tot heden niet wilde laten fotogra- feeren uit godsdienstige beweegredenen. Nu hij echter een kansje heeft op het koningschap schijnt hij er anders over te gaan denken. Honderd jaar geleden kwam in Londen een zekere George Lhillebeer, oud-zeeman, op de gedachte, om door een geregelden wagen- dienst de verbinding te onderhouden tusschen Paddington en The Bank, een afstand van enkele mijlen. Daaruit zijn later onze ai of niet-gemeentetrams gegroeid en in de laatste jaren al of niet-gemeentelijke autobussen. Een der eerste omnibussen Een opzienbarende uitvinding werd dezer dagen door een Duitscb ingenieur, Paul Hausmeister, openbaar gemaakt. Deze is er namelijk in geslaagd door drukelectrolyse zuurstof uit water te fabricceren. Het uit water gewonnen knalgas is natuurlijk voel goedkooper dan benzine en daaraan volkomen gelijkwaardig. Op onze foto de ingenieur met het toestel, waarmee voor de eerste maal gas uit water is bereid In de omgeving van Deventer werden Donderdag door de Kon. Mil. Sport vereeniging voorjaarsfeesten gehouden, bestaande uit een springconcours, een afstandsrit en een cross-country. We plaatsen hierboven een fraaie foto van ritmeester J. S. Boom op „George" in het springconcours De Minister van Defensie, de heer Lambooy, bracht Donderdag een bezoek aan den Marine-vliegdienst te Schellingwoude, waar Z. Exc. het proefvliegen bijwoonde van een nieuw Fokker-drijvertoestel. Kapt. ter zee Ruhl, Min. Lambooy en ir. Stephan zien ze vliegen! I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 9