derde blad Uit het Roomsche Voetbalkamp NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 15 APRIL 1929 BLADZIJDE 3 R. K. F. T.Y.B.B. I—D.H.L. I 2-3 H.B.C.—V.V.Z. 1-2 D. H. V. B. Uit het Berkenrode-kamp m R.K. Voetbalvereen. „V.V.F." R.K.V.V. Geel-Wit R.K.V. „Zwaluwen" R.K. Voetbalvereeniging „Door Samenspel Sterk" Santpoort III-Alliance II 2 R.K.V.V. Alliance BloemendaalH.V.B.-elftal 63 Haarl. Voetbalbond UITSLAGEN Tram- en Spoorwegcompe titie A.G.T. II—N.Z.H. 2-2 WIELRENNEN Tegen de N. W. U. SCHIETEN Haarlemsche Schietbond CRICKET Algem. Vergadering van „Rood en Wit" GYMNASTIEK Haarl. R.K. Gymnastiek- vereeniging „Ursus" R.K. Gymnastiek-ver. „Tumlust" Hillegom DAMMEN Ned. R.K. Dambond De weds try den om het kampioenschap District Haarlem en Omstreken De wedstrijden om het pers. kampioenschap RECHTSZAKEN Karei I en de kleine Kar eitjes In een van beide kanten matig gespeelden wedstrijd hebben de geel-zwarten met den oneven goal uit 5 verloren van de Holland- sche Leeuwen. De optimisten, die, na het goede spel van verleden week tegen V.V.Z., een vlot spelend T.Y.B.B. aan het werk dachten te zien zijn wèl bedrogen uitgekomen. Waaraan de nederlaag te wijten is In ieder geval niet aan de verdediging, deze heeft haar plicht gedaan en dikwijls meer dan dat. Van de drie door D.H.L. gemaakte doel punten ontstonden er twee uit penalties wegens handsgevallen, waaraan het achter- trio weinig doen kon. De hoofdoorzaak van de nederlaag was het zeer slechte aanval- spel, waar voetbal van de primitiefste soort werd vertoond. Van samenspel was niets te bekennen, terwijl ook de schutters- capaciteiten van zeer minderwaardige kwali teit bleken te zijn. Over den wedstrijd het volgende De elftallen stellen zich om ruim half drie onder de kundige leiding van den heer Kruijver op als volgt T.Y.B.B. Mooren Th. Bloem Paradijs A. Slenders Kamer Drayer G. Slenders, W. Bloem, J. v. Honschoten, v. Leuven, Boot. Nühn, C. Alsemgeest, A. Alsemgeest, Parré, Brouwer N. Nühn Uijlenbroek Hilckhuijzen Haanappel Viervloet W. Alsemgeest. D. H. L. T.Y.B.B. mist de Vries, D.H.L. Stokman. Het begin is zeer bemoedigend voor de thuisclub. Na het gebruikelijk terrein ver kennen geeft Kamer een langen pass naar Boot, die met twee D.H.L.-ers op zijn hielen op Alsemgeest afrent en dezen met een laag hard schot passeert. (1o). Door het goede spel der geel-zwarte halflinie zijn de boys voorloopig sterker, doch het onbenullige voorhoedespel is oorzaak dat T.Y.B.B. hier geen profijt van weet te trekken. Alleen Boot sticht nu en dan verwarring in de Delft- sche verdediging, doch hij ondervindt in het geheel geen steun. Twee penalties, aan iederen kant een, brengen den stand op 21 terwijl één minuut voor rust Hilck huijzen de partijen op gelijken voet brengt (2—2). In de tweede helft hebben de geel-zwarten den wind in den rug en zijn dan ook vrijwel doorloopend in de meerderheid. Het is echter hopeloos om aan te zien hoe elke scoringkans met groote hardnekkigheid om zeep gebracht wordt. De D.H.L.-voorhoede bepaalt zich hoofdzakelijk tot eenige snelle uitvallen welke niet van gevaar ontbloot zijn. Mooren moet een paar maal ingrijpen, wat hem goed afgaat. Een kwartier voor tijd krijgt D.H.L. voor de tweede maal wegens hands een strafschop te nemen. Ook nu blijkt Alsemgeest een specialiteit hierin te Zijn. (23). In den resteerenden tijd gaan de Delftenaren met vier halfbacks spelen, waardoor er voor de wel goede willende maar onmachtige voorhoede der geel-zwarten heele- maal geen doorkomen meer aan is, zoodat, als het eindsignaal klinkt, D.H.L. dezen, in de beste verstandhouding gespeelden, wedstrijd verdiend heeft gewonnen. Het was Zondag vrij druk op het H. B. C.- terrein. De kampioenspretendent V. V. Z. zou moeten toonen werkelijk den eeretltel waard te zijn, door H.B.C., den ouden over- ganger, een nederlaag toe te brengen. H. B. O., nog altijd in degradatiegevaar, zou den Zaankanters 'n warme ontvangst be reiden. Wij ziln immers al vanouds gewend dat zij het beste spel vertoonen tegen de sterkste? Wie beschrijft echter de teleurstelling van de talrijke supporters, toen het H. B. C.-elftal in het veld verscheen. De Gebr. Duinhoven blijken afwezig. Door vertraging der autobus komen zfl pas om tegen 3 uur, wanneer het spel al een kwar tier oud is. Daarbij is de jarige Juffermans wegens ongesteldheid verhinderd. Als dus scheidsrechter Haverkom laat aantreden, zien wij de volgende ploegen tegen elkander: H. B. C.: P. Kobus, v. Bakel, v. Deurzen, Timmers, Vester, L. Warmerdam, Toledo, Martin, H. Juffermans, L. v. d. Vlugt, Pijpers. Schaar, P. de Lange, J. de Lange, v. Halfleren, Wijbenga. v. d. Ward, J. Beerepoot, Beerepoot, C. v. d. Ward, D. v. d. Ward, Goedhart V. V. Z. wint den toss, en laat H. B. C. het eeret van den wind profiteered Het spel is al direct snel en forsch. Aan beide kanten gaat een kans door off-side verloren. Als het spel 7 minuten oud is, brengt de rechtervleugel van V. V. Z. mooi op, L. War merdam wil terugspelen op den uitgeloopen keeper, doch mist en v. Halderen scoort, 0—1. m ontmoedigt de H. B. C.'ers geenszins. Wij zien Toledo snel naar voren gaan, maar schiet naast. Het spel verplaatst zich snel, maar vooral V. V. Z. met zijn lange achter hoedespelers is de H. B. C.-voorhoede steeds de baas, terwijl de H. B. C.-verdediging niet is te passeeren. L. v. d. Vlugt blijft nog steeds een gevaar, hij forceert eenige corners, die niets opleve ren, terwijl zijn schoten ook al geen doel treffen. Martin is te klein om gevaarlijk te zijn. Ook blijkt hij wat bang. Aan de overzij kogelt J. de Lange hoog in, maar Kobus is op zijn post, ten koste Van een corner. Haverkom kan het snelle spel niet vol doende volgen, waardoor hij bij een V. V. Z.- aanval niet voldoende een botsing tusschen 2 spelers kan beoordeelen, met als gevolg dat hij v. V. Z. een penalty geeft wegens een aanval in den zij met den elleboog. De penal ty wordt onhoudbaar door de Lange Inge schoten, 0—2. Dit werd V. V. Z.'s overwin ning. Had de scheidsrechter een duw in den fug aan den overzij daarvoor in <Je plaats Begeven, had H. B. C. gewonnen. De H. B. C.'ers blijven in actie. Toledo ko- Selt over den bovenhoek. Er ontstaat een schermutseling voor het V. V. Z.-doel, en als L. v.d, Vlugt wil schieten, wordt hij van achter opzij gezet. Gelukkig voor V. V. Z. ontgaat dit den scheidsrechter. Martin zendt nog een mooi schot in, dat de Ward nog van richting verandert, juist in handen van Goedhart. Met een groot overwicht voor H. B. C. komt rust. Direct na rust krijgt L. v. d .Vlugt een trap voor zijn scheenen, wat zijn spel niet ten goede komt. V. V. Z. is eenigen tijd sterekr, tot Toledo er vandoor gaat en fraai voorzet. Martin schiet over. Na eenig H. B. C. overwicht gaat V. V. Z. weer tot het offensief over, doch Kobus is safe. Een hard schot in den benedenhoek verdient extra-vermelding. H. B. C. verzwakt. L. Warmerdam is zicht baar vermoeid, Pijpers maakt er nu niets meer van en Martin wordt gedurig opzij ge zet door Beerepoot. Als P. de Lange v. Deursen is gepasseerd, schiet hij van kortbij over. Aan de overzij krijgt Pijpers de akns van den dag, doch mist allertreurigst. Dan wordt H. B. C. eenigen tijd ingeslo ten, doch het schieten van V. V. Z. is slecht, terwijl Kobus voor de rest zorgt. Vijf minuten voor het einde een laatste opleving, en met succes, want Vester ver rast Goedhart, 12. H.B.C.—V.V.Z. V.V.P.—H.B.C. III H.B.C. IV—R.K.V.Z. 1—2 2—4 1—1 De oogst is thans wat minder rijk. Het eerste speelde zonder geluk tegen de a.s. kampioenen wier spel geen grootschen indruk achterliet, evenmin als hun alsmaar appe leeren. De drie goals waren even zoovele ver gissingen en ten slotte kwamen de onzen met drie invallers, wat ook al niet meewerkte aan het geheel. Vinken c.s. legden ook nu beslag op de beide punten. Een akkefietje had hier plaats. Een geweldige vuurpijl van Neeskens belandde tegen „Seven's"hersenkas met het fatale gevolg, dat onze spil „om zeep" ging. Van je vriendenden moet je het maar hebben, Piet! Méér paascheieren eten hoor! De twee pretendenten speelden „match nul". D R. K. V. Z.etters waren fysiek de meerderen en beheerschten vrijwel de situa tie. De resteerende wedstrijden moeten nu per se gewonnen worden, vierde. TRIDUÜM Hedenavond is er clubavond en dan zal meteen even gesproken worden over het te houden triduum. Er moeten veel meer deel nemers van onze kant komen opdagen. Ook hier een zwart witte invasie! „M". V. V. F. I—H. B. C. III: 2—4 ALLIANCE IV—V. V. F. II: 1—4 In. den ochtend waren de voetballieven- den eenigszins bezorgd over de grillige kansen der niet minder grillige weersge steldheid. Gelukkig konden beide wedstrij den gespeeld worden. Het eerste elftal ontving de rappe en tegelijk pootige H. B, C.'ers. Behalve, dat de onzen gehandicapt waren, door het wegblij ven van hun keeper voor wien echter, met succes, een invaller optrad telde de ploeg bovendien, tot rust, slechts tien neu zen. Dit tiental wist intusschen het eerste doelpunt te maken, dat spoedig gevolgd werd door den gelijkmaker. Hierna werd een stevig robbertje voetbal vertoond, in welke periode de Berkerodianen hun voor sprong namen: 12. Aldus werd van doel gewisseld. Na rust scoorde H. B. C. nog tweemaal, terwijl V. V. F daarna zijn achterstand wist te verkleinen tot 24.. Het einde werd ongewijzigd bereikt. De nederlaag was ongetwijfeld een te leurstelling voor de V. V. F.'ers, die de laatste malen fortuinlijker, dan vandaag uit den strijd waren getreden. Waren zij echter volledig opgekomen, dan had H.B.C. een zwaren dobber gehad. Op de hem eigen soepele wijze, leidde de heer Van Bemme- len. Bedriegen wij ons niet, dan ware het hem aangenamer geweest, als de vastge stelde scheidsrechter verschenen was. Ons tweede „elftal" vertegenwoordigd door „acht" spelers bracht een bezoek aan Alliance op het Sportpark V. V. F. kreeg aanstonds een overwicht op de wel iswaar vlug spelende geallieerden. Door de vele, vaak onaangename op- en aanmerkingen op het beleid van den scheidsrechter, werd het dezen functionna- ris niet gemakkelijk gemaakt, zijn taak naar behooren te vervullen! 't Lijkt niet overbodig, dat de Junioren eens gaan in zien, dat oók zij zich, onder alle omstandig heden, hebben te onderwerpen aan den scheidsrechter. V. V. F, heeft een verdiende overwinning genoteerd, dank zij zijn snel en goed combineerend spel. Wat Alliance bezielde, om, na den wed strijd, geen ruilformulier te willen over reiken, is een raadsel, dat alleen zijn cap tain vermag op te lossen.... B. O. VIS. UITSLAGEN ZONDAG 14 APRIL A.D.O. I—Geel Wit I 2—2 In een vjug gespeelden wedstrijd heeft Geel Wit I de punten moeten deelen. Bij den aftrap neemt de G. W.-voorhoede den bal mee en voordat men weet wat er gebeurd lag de bal achter den A.D.O.- keeper. Het spel gaat dan gelijk op en neer met Geel-Wit iets meer in den aanval, dank zij den sterken wind. A.D.O. forceert een gevaarlijken dorbraak en brengt dan den stand op 11, waarmede tevens de rust inging. Na de hervatting hetzelfde spel, geen van beide partijen kunnen eenig overwicht be halen. Wanneer echter de A.D.O.-rechtbuiten den bal krijgt toegespeeld, volgt 'n mooden solo ren en brengt bij den stand in het voordeel van A.D.O. Tien minuten voor tijd ziet de Geel Wit-voerhoede haar kans en met ge lijken stand komt het einde van dezen, van beide kanten fair gespQelden wedstrijd. Scheidsrechter Pirovano leidde goed. De reactie is al weer tot staan gebracht. Zag het er de vorige week voor Alliance donker uit en dreigden alle kampioenskansen naar het rijk der vrome wenschen te verhui zen gisteren werd aan al die sombere ge dachten een onverbiddelijk halt toegeroe pen. De laksheid was verdwenen, de prettige geest weer teruggekeerd, enthousiast werd er gespeeld. Allemaal feiten, die meer dan over winningen tot vreugde stemmen. Dat het zoo blijven moge! Het eerste speelde dan een aangenamen en enthousiasten wedstrijd te gen het derde van Santpoort en wist een kleine overwinning te behalen. Het kreeg meer dan het toekwam. S. had minstens een gelijk spel verdiend. De resrves wonnen op hun sloffen van hun niet al te sterken tegenstander en maakten zoo weer goed, wat zij tegen H.B.C. verbruid hadden. Krouwels c.s. had het al erg gemakkelijk: wat ten minste wel uit de abnormale cijfers blijkt. Het vierde was do déb&cle van. den vorigen Zondag nog niet te boven en ver loor tegen de jongste V.V.F.-ers. De pres taties bewegen rich echter in stijgenden top. P. H. De feestavond. We zijn aan den vooravond van ons jaar feest en nog enkele kaarten zijn aan het secretariaat en de verder bekende adressen voorhanden. Uitdrukkelijk maken we at tent, dat geen kaarten aan de zaal ver krijgbaar rijn. We rekenen op een volle zaal en danken bij voorbaat allen die hieraan hebben meegewerkt. Uitslagen 14 April. R. K .V. Z. n—B. S. M. II, 5—0. H. B. C. IV—R. K. V. Z. III, 1—1. De reserves rijn op geweldige wijze uit him slof geschoten en hebben de Benne- broek-boys met een sprekende 50 neder laag naar huis gezonden. Proficiat! Dat geeft vertrouwen voor de volgende week te gen Alliance, dat zal spannen. De Junioren, die tusschen twee haakjes een minder plerierfgen wedstrijd schijnen gespeeld te hebben, sleepten slechts een punt in de wacht. Ondanks dat bezetten zij nog de eerste plaats en ik vertrouw dat z\j op den goeden weg zullen blijven voort gaan. JOOP. Officieel. Zooals alle leden wel bekend is. begint het Triduum a.s. Donderdag in de kapel van het R.K. Lyceum aan den Zijlweg. Ik hoop. dat de leden het nuttige met het aange name weten te vereenigen, en in grooten getale opkomen. Verdere aansporing is over bodig. VIOTRIX 2—D. S. S. 2, 1—2. D. S. S. trapt af en valt direct onstui mig aan, doch de keeper keert allesuit een voorzet van links, trapt een Victrixback den bal in eigen doel. Even daarna scoori Victrix onhoudbaar den gelijkmaker. Rust 1—1. Na de hervatting is D. S. S. nog meer aanvallend, doch eerst tegen het einde komt het verdiende winnende doelpunt, als de rechtsbuiten enorm hard in schiet. Met dezen stand komt het einde en D. S. S. kan op een goeden wedstrijd terugzien. J. H. De doelman heeft tevens uitstekend werk verricht en had aan de doelpunten geen schuld. Middenlinie en achterhoede bleven wei iets onder de verwachtingen. Beurtelings vallen de respectievelijke voor hoeden aan. Als bij een Santpoortaanval Alliance's doelverdediger een hoog Ingescho ten bal verkeerd beoordeelt, draait deze met eenige capriolen in de touwen, 1—0. Geens zins ontmoedigd valt Alliance aan. Eensklaps krijgt de groenzwarte middenvoor het op zijn heupen, passeert drie a vier tegenstan ders, en scoort 1—1. Als A.'s-rechtsbinnen een'tam schot op het doel lost, rolt de bal tot aller verbazing door de handen van den keeper in het net, 1—2. De roodbroelcen vallen onstuimig aan. Een hard ingeschoten bal slaat de linkshalf van A. met zijn han den uit het doel. De toegestane penalty wordt rakelings overgeschoten. Kort hierop is het rusten. De tweede helft kenmerkt zich door een groot overwicht van Santpoort. Drie kwart van den tijd is het in den aanval. A.'s-achterhoede verdedigt uitstekend, de haXflinie zwoegt geweldig, de voorhoede komt af en toe een handje helpen, doch blijft meestal werkeloos. Tal van schoten worden door Santpoort ingezonden, doch als door een wonder ontsnapt het A.-doel aan een doorboring. p' H- UITSLAGEN 14 JANUARI Santpoort 3Alliance I Santpoort 4Alliance 2 Alliance 3Concordia 3 Alliance 4—V.V-F. 2 1—2 0—9 17—0 1—4 Het H. V. B.-elftal speelde Zondag morgen aan den Brederodeweg een oefen wedstrijd tegen Bloemendaal. Alhoewel de witten, zonder doelman Beyk, Bakker en hun beide vleugelspelers verschenen, be schikten zij toch over een sterk elftal en hadden o. a. J. Kammeyer (ex-Haarlem mer), op de buitenplaats, die uitstekend voldeed. Het H. V. B.-elftal telde invallers voor midhalf en beide achterspelers. Direct na het begin, pakt het H. V. B.- elftal stevig aan en aangezien enkele Bloe mendalers de zaken wel wat al te gemak kelijk opnemen, wordt, na 5 minuten sPe- len, Lever reeds gepasseerd: 1—0. Bij de witten is het Kammeyer, die met eenige snelle rennen en goede voorzetten, het doel der gasten in gevaar brengt. De linkerwing der H. V. B.-ers, is goed op dreef en het gelukt den midhalf een terugsprm- genden bal onhoudbaar in te schieten: 2-4). Een zwak moment van de achterhoede der gasten het minst sterke deel en Immer kan kalm doelpunten: 21. Kort daarop iS het weer Immer, die een voorzet van rechts uitstekend benut: 2—2. Tot rust blijven de H. V. B.-ers volkomen gelijkwaardig aan de 2de-klassers en Lever heeft over werk dan ook niet te klagen. Rust: 22 In de tweede helft pakt Bloemendaal steviger aan en domineert over alle linies. De gasten blijken voor rust te veel van hun krachten gevergd te hebben, vooral haar middenlinie speelt een stuk minder, korte tusschenpoozen voeren dan de witten den stand op tot 62 waaraan Immer en A. Cassee een werkzaam aandeel hadden. Een strafschop werd door de gasten ge mist. Kort voor tijd geulkt het den H. V. B.- ers er 63 van te maken, waarmede oen ook het einde aanbreekt van dezen vrij aardigen wedstrijd. In de voortioede van het N. V. B.-Elftal werd meermalen uitstekend gespeeld, waar van de drie doelpunten tegen de hechte achterhoede der witten dan ook het bewijs zijn. PROMOTIEWEDSTRIJDEN 2e klasse D.W.O.—D.O.A. Beker: Schoten 2Zandvoort 2 Competitie: I A: D.I.O.—Hillegom E.D.O. 4Stormvogels 3 H.F.C. 3Haarlem 4 I B: Haarlem Veteranen—I. V. O. n A: Haarlem 6—T.H.B. 2 II B: SpaamestadD.W.O. 2 n D: R.C.H. 5Aurora 2 III A: Ripperda 2Zandvoort 3 SpaarndamDamiate 3 m C: Damiate 2—H.O.S.C. Kinheim 3—D.O.A. 3 m D: Spaamevogels IISwastika in E: R.C.H. 7—E.D.O. 6 1—2 4—2 1—0 3—2 2—7 6—4 3—2 afgek. uitgest. 1—5 3—2 4—1 2de klas. i. P. A. Deken, 97 p.; 2. J. Jacobs, 96 p.; 3. G. Moojekind, 94 p. steun 99; 4. P. Zon neveld, 94 p. steun 94. 3de klas. 1. Fortgens Jr., 88 p.; 2. B. A. Dammers, 87 p. Vrije baan iste klas. 1. W. Faase, 120 p. 3x60 steun; 2. J. Rompa, 120 p. 1 X 60, 5 x 59 steun; 3. H. Spoor, 120 p. x x 60, 3 x 59 steun; 4. A, Hekker, 120 p. 3x59; 5. H. v. Tongeren. 119 p., 4x59. 2de klas. 1. H. v. d. Laan, 119 p., I X 58 steun; 2. P. Zonneveld, 118 p., 2x58 st.; 3. N. Hoog land, 118 p., 1X 58 st.; 4. D. Teekens, 118 p. x x 57 st.; 5. G. Moojekind, 118 p., 4x56; 6. W. Koelemij, 117 p., 2x58 st.; 7. Mr. W. Stam, 117 p., 5x57 st.; 8. P. Duiker. 116 p. 2X58 St.; 9. J. Blauwhof, 116 p„ I x 57; 2x56 St.; 10. J. Jacobs, 116 p., 1 X57, steun. Vrije baan 3de klas. 1. J. Bakker, 119 p.; 2. B. K. Wolters, 115 p.; 3. A. Lagendijk, 114 p., steun 1x56; 4. C. Diekman, 114 p., 3X55; 5. Woltering, 113 p., 2x53; 6. P. Gulikers, 113 p., 1x53 st.; 7. L. van Meesche, 111 p.; 8. H. Bakker, iio punten. 1—2 3-0 A.G.T. wint den toss en wenscht met den sterken wind tegen te spelen, wat tot gevolg heeft, dat de N.Z.H. van den aftrap steeds in de meerderheid is. Reeds spoedig heeft Ruigrok voor de N.Z.H. succes (o1). Uit een goed opgezetten aanval scoort A.G.T. fraai tegen (11). Daarna is het weer de beurt van de N.Z.H. en Ruigrok brengt den stand met een fraai schot uit een voorzet en uit een strafschop op 13. Een te lang tal men van den N.Z.H.-keeper heeft tot gevolg dat de A.G.T. den achterstand kan verklienen tot 23, met welken stand ook rust ingaat. Na het kopje thee verwachten wij een offensief van de A.G.T., doch niets is minder waar. Het gelukt de N.Z.H. goed, geregeld het spel te verplaatsen. Uit twee der ver schillende, niet van gevaar ontbloote aan vallen der N.Z.H. worden eenige goede doelpunten geboren (25). Uit een doel- worsteling voor het N.Z.H.-doel ziet A.G.T. gelegenheid tot scoren (35), terwijl kort hierop een N.Z.H.-back het leder achter de achterlijn opraapt om het te doen uit trappen zonder het fluitsignaal van den scheidsrechter af te wachten. Uit de hiervoor gegeven strafschop brengt A.G.T. den stand op 45- Wanneer kort hierop het einde aangekondigd wordt van deze aangename ontmoeting, heeft N.Z.H. met 54 ge wonnen. A.G.T. 2—N.Z.H. 2—2 N.Z.H. met wind mee spelende, zet ter stond eenige goede aanvallen op. Reeds binnen enkele minuten brengt de rechts buiten den stand op o1. Daarna houdt de A.G.T.-achterhoede taai vol en weet door goed verdedigen tot 10 minuten voor rust de score onveranderd te laten. Dan moet de A.G.T.-doelman, die overigens zeer ver dienstelijk zijn heiligdom verdedigt, voor een harden punter van den linksbinnen der N.Z.H. zwichten (o2). Met o2 in het voordeel der N.Z.H. breekt de rust aan. Na de hervatting is de A.G.T. terstond in den aanval en weet geruimen tijd het offensief te behouden. Het gelukt den links binnen der A.G.T.-'ers dan ook vrij spoedig, den achterstand te verkleinen (12). Een misverstand in de N.Z.H.-achterhoede benut de A.G.T. en de gelijkmaker is geboren (2—2). Het laatste kwartier der ontmoeting brengt nog eenige aanvallen der N.Z.H.-voorhoede, waarbij een hard schot van den linksbinnen der N.Z.H.'ers van de doelpaal in het veld terugsprong. Met N.Z.H. in den aanval kondigt scheidsrechter Wagtendonk, welke beide ontmoetingen zeer goed leidde, het einde aan en is een draw het resultaat, het welk uitstekend de verhouding weergeeft. Gisteren is in Hotel l'Europe te Utrecht een vergadering gehouden van de federatie van Wielerclubs in N. Holland. Naar de Mnd.morgen meldt werd de bij eenkomst gepresideerd door den heer C. Huibrechfsen van Amsterdam, voorzitter van de Federatie. In zijn openingswoord gaf deze een uiteen zetting van de werkwijze van het N. W. U.- besluur, welk bestuur in tal van gevallen blijk gaf van totale onbekendheid met de wielersport. De kwestie der te hooge licenties vooral heeft volgens spreker kwaad bloed gezet, terwijl de progressieve contributie-heffing, aanleiding voor aansluiting bij de Unie, de onderlinge concurrentie der clubs doet toenemen. Het geringe aantal clubs, dat tot de Unie is toegetreden, en het dalende aantal licentie- aanvragen is wel een bewijs, dat de huidige leiding de gezonde ontwikkeling der wieler sport in den weg staat. De heer Van Eek (Den Haag) ziet in den heer Swaab de Beerdendespoot, die de Unie regeert. De reglementen, die aan de clubs de zelf standigheid ontnemen, zijn zijn werk. Dat de pers op de laatste vergadering van de N. W. U. is geweigerd, is eveneens het werk van den heer Swaab de Beer geweest, die de publiciteit vreest, daar men hem op elke vergadering krasse waarheden heeft te zegSen' Andere sprekers voerden daarna nog het woord, waarvan er enkele wezen op de des- j potische houding van den voorzitter van de I Unie, jhr. v. d. Bergeh van Heemstede, doch het ook eens waren met het inzicht, dat de heer Swaab de Beer, de onruststoker in den ouden N. W. B., ook in de Unie de man is, die door zijn Russisch optreden on- I rust onder de renners brengt. 1 Ten slotte werd een motie ingediend, i waarbij het bestuur van de N. W. U. werd I uitgenoodigd die zijner leden te doen af- j treden, die een leidende rol hebben gespeeld I in de achter ons liggende crisis, i Deze motie werd met algemeene stemmen aangenomen. Besloten werd daarna tot het benoemen van een commissie, die bij het N. W. U.- bestuur de grieven en klachten der clubs zal gaan bespreken. In deze commissie werden benoemd de heeren J. v. Eek, C. Dekker, en Huibrechtse. Meer in het bijzonder zal de aandacht van het N. W. U.-bestuur gevraagd worden voor 1. Aftreden van den heer Swaab de Beer c.s., indien geen uitvoering mocht worden gegeven aan de motie 2. Instelling van stemrecht voor alle Unie-leden. 3. Uniforme contributie-regeling voor aan sluiting bij de N. W. U. voor alle leden en clubs. 4. Vermindering van het bedrag der licenties. I 5. Vrijlating in de Kon. goedkeuring van Verenigingsstatuten. 6. Organisatie van open wedstrijden op dén ouden voet. Zaterdag en Zondag heeft de gebruikelijke voorjaarswedstrijd plaatsgehad wkar o.a. het kampioenschap van Haarlem en Om streken in de staande houding verschoten is. De kampioenstitel xste klas is wederom be haald door W. Faase met 974 punten (maxi mum 1000). De aan dezen titel verbonden wisselbeker is thans definitief in eigendom overgegaan, daar dezelfde schutter driemaal achtereen dezen beker gewonnen heeft. De daarop volgende mededingers waren A. Hekker 967 punten; Fr. van Pelt 951 en H. Spoor 943 punten. De kampioenstitel 2de klas is behaald door J. Jacobs met 561 punten van de 600, de daarop volgende mededingers waren: M. Thierry de Bije Dolleman, 560 p.; P. Duiker, 557 p.; Mr. W. J. H. Stam, 551 p.; J. Blauwhof, 547 p.; P. Zonneveld, 546 p.; H. J. van der Laan, 541 p. enz. De kampioenstitel 3de klas is behaald door P. Gulikers, IJmuiden met 268 punten van de 300; gevolgd door A. Tol, 266 pun ten, Martens met 252 punten, Borst 232 punten. Van den Korpswedstrijd is de uitslag I. Generaal van Merlen, 474 punten; 2. Generaal Joubert, 474 P> 3- Voor Vaderland en Koning, 469 p.; 4- Generaal Cronjé, 455 p.; 5. Graaf Floris, 451 P-l 6- Oranje, 446 p. Om den prijs voor den hoo gstenkorps- schutter moeten Fr. van Pelt en J. Rompa loten, ieder met 97 punten. Personeel iste klas. 1. Fr. van Pelt, 99 punten; 2. W. Faase, 97 punten. Zaterdag 13 April hield Rood en Wit zijn jaarlijksche algemeene vergadering in café Brinkman. Om 8 uur opende de voor zitter, de heer J. J. Swens, deze niet druk bezochte vergadering, waama de notulen van de vorige algemeene vergadering wer den voorgelezen. De verslagen van den secretaris en den penningmeester werden vervolgens goedge. keurd. Hierop volgde bestuursverkiezing: het bestuur werd bij acclamatie herkozen en bestaat dus uit de heeren: J. J. Swens, voorzitter: mr. F. A. Davidson, vice-voor- zitter; W. Bok, secretaris-penningmeester en jhr. C. L. v. Lennep, J. W. v. d. Bo- gaardt, S. Posthuma en J. H. N. v. Eeghen, commissarissen. In de kascommissie^ werd benoemd G. J. Droste inplaats van* Jhr. B. Th. Elias en als captains van het. eerste en tweede team zullen evenals verleden jaar fungeeren de heeren J. v. Eeghen en mr. F. A. Davidson. Hierop volgde een geanimeerde rond vraag. Na den wensch uitgesproken te hebben, dat 1929 voor Rood en Wit een voorspoedig jaar moge zijn, sloot de voorzitter om 10 uur deze vergadering. Voorgesteld als nieuwe leden: Bij de heeren-afdeeling: J. Mohr, Graaï WUlemstraat; bij de jongensafdeellng: A. Bezem, Adr. Loosjesstraat 60 en J. Beek huis, Jac. Geelstraat 27. De oude snelheid teruggevonden!! De mannelijke „Urslanen" zijn op weg om het record te verbeteren. Natuurlijk zijn we er nog niet, zoodat nog altijd waakzaamheid geboden blijft. Waakzaamheid, ook voor de uitvoering van Woensdag, waarvoor de animo bijzon der groot is. Wat de kaartverkoop aangaat, een groote pluim aan ons jonge volkje, dat schijnbaar met het grootste gemak de on mogelijkste hindernissen weet te nemen. Zij geven het voorbeeld, zoodat de laatste twee dagen ons het noodige vuur zullen geven om minstens onze eigen kaarten aan den man te brengen. Voor de uitvoering nog dit: de jongens worden Dinsdag om 7 uur in het Zander verwacht, voor een laatste repetitie. Woensdagavond worden alle deelnemers om kwart voor acht in den schouwburg verwacht! Denk vooral om den kaartver- koop! Wie slaat daarmee het record? „PIM". Het blijkt elke week duidelijker, dat deze nuttige vereeniging hier te Hillegom in een behoefte voorriet. Het steeds groeiend aan tal leden en adspirantleden, de groote me dewerking alom en als jongste gebeuren, de bereidwilligheid der Hillegommers om steu nend op te treden als donateur. Aan het laatste rit natuurlijk ook een zakelijke kant. Vrijkaarten voor twee goedverzorgde uitvoe ringen voor heer en dame en het besef, tevens nog een vereeniging te steunen, die de jongelui gelegenheid biedt tot hooger opvoeren van lichamelijke en geestelijke kracht, da's een koopje en geeft groote voldoening. De lichaamskracht wordt des kundig ontwikkeld onder leiding van oen gymnastiekonderwijzer. Op den duur vindt de geest een betere werkingssfeer in het harmonisch ontwikkelde lichaam, terwijl het beoefenen der gymnastiek in rustige orde en tucht plaats vindt. Immers, alle oefenin gen zijn aan bepaalde grenzen gebonden. Schiet de energie te kort, dan wordt zij ge leidelijk opgevoerd; wil haar kracht te ver reiken, dan wordt zij ingetoomd totdat be paalde oefeningen met groote juistheid wor den uitgevoerd. Ziet ge eenigszins hoeveel voordeel èn lichaam èn geest kunnen Wek ken van goedgeleide gymnastiek. Maaral dat nut schep je niet maar zoo onder den rekstok of de brug vandaan. Dat moet en kan door iedereen veroverd worden, door zooveel mogelijk eiken Dinsdagavond te ko men oefenen. Verzuim nooit. Ten slotte wilt ge niet meer verzuimen. De leider geeft rich met veel kracht. Voorzitter van de Reep spreekt op vergaderingen en overal waar nuttig werk is te doen voor de Ver eeniging en met succes. Aan de leden de eereplicht trouw te oefenen en daardoor klaar te zijn, wanneer zij hun eereschuld gaan betalen door het geven van een uit voering. Een eereschuld aan allen, die thans de vereeniging steunen door bestuur sar beid door sensatie, door beschikbaar stellen van oefengelegenheid en het waken over de geestelijke belangen der leden. Nieuwe leden kunnen zich opgeven eiken Dinsdagavond aan de voormalige St. Jo zefkerk en verder bij de bestuursleden: JOH. v. d. REEP, Meerstraat 8 N. BERKHOUT, Hoofdstr. 158 A. DE BOER, Treslongstraat 8 J. PIJPERS, Hoogewerfstr. 11 A. MAAS, Veenenburgerlaan U De wedstrijden om het kampioenschap Op 5 Mei aanstaande vertrekt „DeSpaame- stad", de clubkampioen van het District H. en O., naar Den Haag, om aldaar tegen het geduchte K.D.O. te kampen. De Haar lemmers zullen zich intusschen nog wel danig moeten trainen, om een goed figuur te slaan. Voornoemde vereenigingen, als mede Semper Avanti uit Rotterdam, komen uit in de finale Noord. In de finale Zuid komen uit Excelsior uil Den Bosch, en St. Canisius (Wilnis) di huidige bondskmapioen. Deze ontmoetim zal plaats hebben op 12 Mei te Utrecht. Deze competitie heeft Woensdag j.l. een aanvang genomen. De eerste wedstrijd D.J.D. 1Alliance 1, werd een groote over winning voor laatstgenoemde en wel met 164* Het rooster voor deze wedstrijden is thans als volgt samengesteld 24 April AllianceD.J.D. H. Meure. 1 Mei S.D.O.Alliance M. Marchand. 8 Mei D.J.D.—S.D.O. H. Meure. 15 Mei AllianceS.D.O. M. Marchand. 22 Mei S.D.O.D.J.D. M. Marchand. De tweede ronde zal plaats hebben in het gebouw van de R. K. Militairenvereeniging aan de Zoetestraat. De fabrikante der Karei I sigaren had rich als uitsluitend gerechtigde tot het woordmerk „Karei I" gewend tot den President van de Rechtbank te Rotterdam met verzoek een concurrent te verbieden de merken Kleine Karei en Kleine Kareltjes te gebruiken. De President had die vorderingen ontzegd en van deze beslissing was de eischeres in hoo ger beroep gegaan bij het Gerechtshof tl 's-Gravenhage. Dit heeft thans beslist, dat in het woord- merk „Karei I" de naam Karei het voor naamste bestanddeel uitmaakt. De gebruikers der sigaren zullen zich voornamelijk den naam Karei herinneren. Dit is ook het geval bij de merken Kleine Karei en Kleine Karel tjes; de koopers zullen denken aan klein model sigaren en van het merk Karei I van appellante. Geïntimeerde maakt met zijr merken dus inbreuk op het recht van appel lante; het doet er niet toe, hoe de verpak king is, evenmin welke omgeving de merken hebben. Alleen van belang is de vraag, of geïntimeerde inbreuk maakt op het woord- merk van appellante, terwijl ook niet ter zake doet, of de sigaren in vorm, prijs en banderoUe van die van appellante verschil len. Het vonnis wordt mitsdien vernietigd, aan geïntimeerde het verder gebruik verboden en een schadevergoeding toegekend voor ieder verder gebruik der merken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 11