VAN gERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 15 APRIL 1929 BLADZIJDE 1 StormvogelsA.D.O. 41 R.H.C.—Sparta 1—2 Internationaal Voetbal Misleidende reclame en gevolgen N. V. B. Uitslagen ^ïilversum—Ajax 1—2 V.U.C—H.F.C. 1—2 U.V.V—H.D.V.S. 2-4 AFDEELING II Eerste Klasse Feyenoord—Excelsior 4—2 Blauw-Wit't Gooi 5-1 Res. derde klasse Den Haag: Vios II—U.V.S. II 3—1 Delft: Concordia II—H. v. H. II 3—2 Delft: D.H.C. Ill—V.E.C. II 2—4 R'dam: Leonidas IINeptunus II 44 Gouda: O.N.A. II—G.S.V. II 0—3 R'dam: Overmaas IIS.V.V. III 2x Schiedam: H.D.V.S. IITransvalia II 8x Leerdam: L.S.V. II—D.C.L. II 1—1 R'dam: Excelsior IIILeerdam II 43 De thuisclub in actie 6 doelpunten gemaakt en een penalty gemist Stormvogels heeft gisteren een partij voetbal gespeeld, zooals we het geheele jaar nog niet gezien hebben en dit ondanks het feit, dat men Koster en Walst nood gedwongen had moeten vervangen. De tweede elftal-backs hebben zich, de omstan digheden in aanmerking genomen echter best geweerd Een bijzonder woord van lof komt toe aan de Stormvogels-middenlinie, die werke lijk uitstekend gewerkt heeft, speciaal v. d. Velde. In de voorhoede zagen we met buiten gewoon genoegen Tol en Kuikens aan het werk. Ook de Jonge was stukken beter dan we van hem gewend zijn. Deze voorhoede scoorde 6 doelpunten en Haak miste een penalty. Bij A.D.O. vielen de Tappen niet mede. We hebben ze vrijwel geen schot zien lossen. 2e kwamen er door het fanatieke verdedi gen van Haak c.s. ook niet aan toe. De elftallen Thijssen Blinkhoff v.d. Lugt Effern Haak v. d. Velde Hoogerduin, Kuikens, Tol, Boekelaar, de Jonge. v. Soldt, W. Tap, G. Tap, v. Osch, v. d. Meer. Breitner Ramaker v. Maren de Groot Van Es Quax Den eersten gevaarlijken aanval onder neemt Tol. Hij rent snel op Quax af, een schot, doch Quax redt fraai. Weer een Stormvogels-aanval. Corner. Prachtig zet de Jonge voor het doel, maar weer toont Quax zich een keeper van klasse. De thuisclub blijft in den aanval. Tol krijgt een dot van een kans. doch maakt, alleen voor Quax staande, hands. A.D.O. waagt thans ook eens een kansje, doch het fanatieke spel der Vogels doet hen terugdeinzen. Plotseling een uitval van Kuikens, die wordt gehaakt. Penalty. Haak neemt hem, doch Quax redt schitterend. Meteen trekt Tap er tusschen uit, Blinkhoff laat zich in de luren leggen, doch het harde schot van den internationaal komt tegen v. d. Lugt. De Stormvogels spelen verrassend goed. In de voorhoede is Tol zeer actief. Voort durend moeten Van Es en de Groot ingrijpen en ook Quax moet steeds in actie komen. Zullen de Vogels dat tempo kunnen vol houden Ook Kuikens speelt een vurige, handige partij. Alleen Hoogerduin valt eenigszins buiten het kader. Na 20 minuten weet A.D.O. het spel meer gelijk te doen opgaan. Een corner wordt in den doelmond gewerkt, doch Thijs sen redt schitterend. Bij de wederzijdsche aanvallen blijken de B id: links-halves uitnemende krachten. Zoo wel v. d. Velde als Breitner werken als paar den. Na ruim een half uur spelen breekt van Soldt door. Hij zet voor, v. d. Lugt kan ge makkelijk wegtrappen, doch mist en Van Osch kan Thijssen passeeren (ox). Met dezen stand is het rusten. Als weer wordt begonnen, blijkt Storm vogels zijn aanval gewijzigd te hebben. Weer zit de thuisclub direct voor Quax. Na 3 minuten mag Kuikens een vrijen trap nemen en weet via een A.D.O.-speler gelijk te maken (ii). Stormvogels is nu niet te houden en vijf minuten later geeft Kuikens met een gewel digen kogel Quax het nakijken (21). Tap gaat nu linksbuiten spelen, maar evengoed maakt Tol er 31 van, doch het doelpunt wordt geannuleerd. De Jonge doet echter alle leed vergeten en scoort een geldig doelpunt (31). A.D.O. geeft zich nog niet gewonnen, maar de Stormvogelsverdediging is enorm. Vooral v. d. Velde en Haak zijn schitterend op dreef. De Jonge verlaat het terrein en wordt vervangen door van Pel, die al spoedig Quax aan het werk zet. Geweldig wordt de spanning. Als Storm vogels weer eens heftig aanvalt, weet Tol met een enormen kogel te scoren (41). Stormvogels is thans binnen, en pakt de zaken iets kalmer aan, waardoor A.D.O. wat meer aanvalt. Ze krijgt echter geen kans tot scoren. Vlak voor het einde maakt Boeke laar nóg een doelpunt, doch ook dit wordt ongeldig verklaard. Onder ontzettend ge juich wint Stormvogels tenslotte met 4x. R.C.H. VERSPEELT ZIJN KAMPIOENSKANS SPARTA WINT VERDIENT De nederlaag die gisteren door R.C.H. werd geleden, heeft gelijk de kampioens kansen van onze stadgenooten om zeep ge bracht. Laten we direct zeggen, dat de over winning van de Rotterdammers volkomen verdiend was en mede door de nederlagen van A.D.O. en V.U.C. staan de Rotterdam mers er wel zeer goed voor. R.C.H. is na het veel betere spel van de vorige week tegen H.F.C. wel tegengevallen. Er zat onvol doende verband in het elftal, hetgeen vooral duidelijk werd, toen Geutskens even voor rust wegens een enkelblessure moest uit vallen. Het medespelen van van de Werve is bovendien geen succes geweest, al zal hi) alles gedaan hebben wat mogelijk was. De beste spelers tn de R.C.H.-voorhoede waren Hanse en Verkerk en het is daarom zoo lam mer dat Hanse wederom weinig te doen kreeg en als regel nog onvoldoenden steun. Brugman had weinig geluk als hij in de buurt van het doel kwam en daardoor kwam er van de vele goede centers die Verkerk hem toe speelde, weinig terecht, Roelfsema speelde wel iets doortastender dan tegen H.F.C., Italië lu-ijgt een bittere pil te slikken Verleden week Zondag was een uiterst ge- Wchtige dag in internationaal voetbal. Italië ®Peelde nX te Weenen tegen Oostenrijk. ®et Italiaansche succes op de Olym pische Spelen en de talrijke overwinningen, Nelke daarna konden worden genoteerd, had den de Azurris weliswaar niet overmoedig Eemaakt, doch wel de gedachte doen post vatten, dat men op het oogenblik moeilijk te Verslaan was. In Oostenrijk was men echter den laatsten tijd niet zoo optimistisch ge stemd en daar geven de resultaten der laatste landenwedstrljden ook wel aanleiding toe. j Vfel demonstreerde men nog steeds een uit nemende techniek, doch de practijk heeft de Matste jaren wel geleerd, dat men met tech niek als eenigst strijdmiddel' het niet tot eervolle resultaten kan brengen. Daarom bestond er, behalve in de be trokken landen, ook ver daarbuiten, veel be langstelling voor dit treffen, niet in het minst in Duitschland, dat op 28 April te Tu rijn tegen de Italianen in het veld treedt. De „Hohe Warte" was dan ook overvol en legde weer getuigenis af. niettegenstaande de groote malaise, dat de interesse voor voetbal bog leeft als wat bijzonders geboden wordt. Ter staving van het eenigszins geschokte Dostenrijksche prestige, heeft men knap werk geleverd door de Azurris met 3O te ver slaan. welke score reeds met de pauze was bereikt. Met veel élan wierpen de Oostenrij kers zich in den vaak heeten strijd en werk ten zoo overtuigend, dat de Italianen eeniger- xnate verbulft. twee doelnunten tegen zich ragen maken. Tot overmaat van ramp scoor den de hemelsblauwen zelf het d°rde doel punt, doch waren toen ook leelijk in het Pauw gedreven. In de tweede helft had het aspect van den kamp zich danig gewijzigd. Coüte que coüte wilden de gasten den wed strijd forceeren, waarbij men 't echter met de goede manieren nu niet zoo nauw nam. Ket karakter werd zoo hard en fel, dat de Engelsche arbiter. A. J. Prince-Cox, zijn groo- ten invloed in het geding moest brengen, om de gemoederen eenigermate te kalmeeren. Natuurlijk liet het publiek zich evenmin on betuigd en toen o.m. Caligaris, die het spe ciaal op de scheenen zijner tegenstanders bad gemunt, zich onhebbelijk gedroeg, was 't op de tribunes een ware heksenketel. Oosten rijk liet echter zijn met moeite en vlijt be haalden voorsprong niet los en zonder zelfs de eer te redden, leed Italië sinds tijden Neer een nederlaag. Dat in Weenen, na de sombere voorspel lingen de vreugde en voldoening des te groo- ter waren, laat zich gemakkelijk raden en Zoo draagt deae mooie overwinning veel bij, om het evenwicht te herstellen. Natuurlijk Verlieten de Italianen met gebogen hoofd het strijdperk en bleek het vertrouwen in eigen kracht deerlijk geschokt. Had men naar Weenen het Italiaansche elftal zoo ongeveer in de beproefde Olym pische formatie gezonden, gelijktijdig speelde in Athene een elftal, geselecteerd uit jongere, veelbelovende krachten. Dezer dagen wordt het beschikbare materiaal gewikt en gewogen *U zal nader worden besloten, welke samen- Stelling voor de eerste toekomst de beste uit lichten biedt. Met groote zekerheid kan dan Ook worden vastgesteld, dat Duitschland over Veertien dagen een warme ontvangst te Nachten staat! t Is langzaam een goede Belgische ge- Noonte geworden om met Paschen tour hooien te houden. Luik is reeds lang hierin Voorgegaan, door de Standard C. L„ waarin reeds tal van Hollandsche elftallen mede dongen. Ook Antwerpen en Brussel kennen deze Paasch-evenementen. Zoo ook dit jaar. Brussel had er veel werk van gemaakt en annonceerde o.m. dat Slavië zou mededingen. Natuurlijk liep het publiek te hoop, omdat de haam Slavia op de publieke belangstelling Nerkt als een sterke magneet. Den eersten Paaschdag zou dit Slavia dan te Brussel spelen tegen de R. C. Mechelen. Doch de ver richtingen vormden zulk 'n verbazende te leurstelling, dat het publiek zich afvroeg: is dat nu Slavia? want Mechelen won zonder al te veel inspanning met 31. Direct kwam toen de aap uit de mouw en bleek de ploeg wel naar den naam Slavia te luisteren, doch voluit heette men Brünner Moravska Slavia, hetgeen niets met het Braagsche Slavia gemeen heeft. Uit protest was den tweeden Paaschdag zoo weinig pu bliek aanwezig, dat de organisatie dik geld kostte. Bovendien heeft de sympathie zich danig tegen de Brusselsche vereenigingen Daring- en Racing-Club gekeerd, de organi satoren van dit toumooi. En ten onrechte...? Men weet, dat de onderlinge afspraak bestaat, dat. behalve deze kampen het karakter dragen van gewone interlandwed strijden, de resultaten evenzoo gelden voor den Europeeschen Beker. De stand is momenteel: Italië 1 Oostenrijk 7 4 0 3 Hongarije 5 3 0 2 1413 6 Tsj. Slowakije 5 2 1 2 7— 8 5 Zwitserland 4 0 0 4 511 0 De uitzichten der Italianen zijn voorshands hog het gunstigst, terwijl de eerste overwin ning der Zwitsers zich nog steeds wachten laten. EERSTE KLASSE Afdeeling I IJmuiden: StormvogelsA.D.O. Den Haag: V.U.C.—H.F.C. Utrecht: U.V-V.—H.D.V.S. Hilversum: HilversumAjax Haarlem: R.C.H.Sparta Afdeeling II Rotterdam: FeyenoordExcelsior Den Haag: H.V.V.—V.S.V. Amsterdam: Blauw-Wit't Gooi Afdeeling III Apeldoorn: Rob. et Vel.Vitesse Almelo: HeraclesEnsch. Boys Hengelo: TubantiaWageningen Enschedé: EnschedéZ.A.C. Deventer: Go AheadA.G.O.V.V. Afdeeling IV Den Bosch: WilhelminaN.A.C. Tilburg: N.O.A.D.Eindhoven Eindhoven: P.S.V.Longa Tilburg: Willem II—B.V.V. Afdeeling V Leeuwarden: LeeuwardenG.V.V. Leeuwarden: FrieslandVelocitas Groningen: Be QuickAchilles Groningen: G.V.A.V.Alcides 4—1 12 24 I2 I2 4—2 3—2 5—x 2—3 6—3 2o O2 3—2 82 0—3 5—t 5—3 4—x 3—3 x2 7—5 Alkmaar: AFDEELING I Tweede klasse AlcmariaH.R. C. Derde klasse A'dam: D.W.S.Zaanlandia Amersfoort: QuickHortus Beverwijk: KennemersKinheim Assendelft: AssendelftE.D.W. Schoten: SchotenE.H.S. Haarlem: T.H.B.—L.F.C. Leiden: U.V.S.Alphen Vierde klasse A'dam: MeteoorElectra A'dam: SwiftHalfweg A'dam: S.C.A.Zeemeeuwen A'dam: AhrendsD.O.S. Amersfoort: AmsvordeRivalen Res. Eerste klasse A'dam: A.F.C. IIStormvogels II A'dam: Ajac II—H.F.C. II A'dam: Spartaan IIE.Q.O. II Zaandam: Z.F.C. IIHilversum II A'dam: BI. Wit II—R.C.H. II Res. tweede klasse A'dam: V.V.A. II—K.F.C II A'dam: A.F.C. IIIHaarlem II Hilversum: 't Gooi II—U.V.V. III Utrecht: Hercules IIVelox II Hilversum: Hilversum III-Rapiditas II Res. derde klasse Helder: H.R.C. II—Q.S.C. II 4—0 A'dam: Zeeburgia IIT.O.G. II 71 A'dam: WUh. Vooruit II—Z.R.C. II 0—9 A'dam: O.D.E. IISpartaan III 0—0 Hilversum: 't Gooi IIIBI. Wit IV oo Utrecht: U.V.V. IV—H.V.C. II Zeist: Zeist IIKampong II AFDEELING II Tweede klasse Den Haag: B.M.T.Overmaas Dordrecht: MerwedeGouda Schiedam: S.V.V.Neptunus 7—1 3—4 1i 5—2 4—1 2O 3—3 22 0I 12 OI 4—2 4—2 1—3 4—0 3—0 62 4—2 5—7 7—3 1—7 4—2 1—4 2i 6—4 1i 4—0 Derde klasse Delft: Delft—R.V.C. Rijswijk: Rijswijk-Delfia Hoek v. Holland: H. v. H.D.V.C. 3—1 Bodegraven: Bodegraven-Schoonhoven 11 R'dam: TransvaliaD.H.S. 21 R'dam: 't NoordenCoal 3o Gouda: G.S.V.Culemborg 2o R'dam: D.C.L.St. Volharden 2o Culemborg: Vriendensch.Musscheri 31 Vierde klasse Den Haag: Laakkw.Naaldwijk o4 Den Haag: V.D.S.T.O.G.O. 51 Den Haag: D.V.V.O.B. 23 Den Haag: CeleritasM.A.A.S. o4 Den Haag: H.D.V.B.E.C. 25 Vlaardingen: HollandiaanTonegido 5o Den Haag: VogelArchipel 62 Dordrecht: FluksD.O.S.B. 13 Res. Eerste klasse R'dam: C.V.V. II—D.F.C. II 4- Delft: D.H.C. IIFeyenoord II 1- Res. tweede klasse Den Haag: H.B.S. IllQuick II 34 Den Haag: H.V.V. Ill—R.F.C. II 3—2 R'dam: Excelsior IIOlympia II 53 R'dam: Feyenoord IIIO.D.S. II 71 WEDSTRIJD R. C. H.—SPARTA 1—2. Aanval op het Rotterdamsche doel, waarbij Cohen het gevaar bezweert. V.U.C. stelt nu de resteerende 15 minuten alles in het werk om op te halen, maar H.F.C. houdt dapper stand, krijgt zelfs nog enkele kansen. Verandering in den stand komt er niet meer, en als scheidsrech ter v. Bisselick tijd fluit heeft H.F.C. een zwaarbevochten overwinning behaalt. Een leelijke streep intusschen door de rekening van V.U.C., hetwelk nu vrijwel alle kans om kampioen te worden zich ontnomen ziet. Hulde intusschen aan de H.F.C.'ers voor hun kranig stukje werk. Speciaal willen wij v. d. Meulen, Wamsteker en de Ruyter rermelden. Bij V.U.C. waren v. Gelder, v. d. Zalm en de Wilde uitblinkers. Spelmoment uit de ontmoeting tusschen Sparta en R. C. H., welke door de Roiterdam- mers met 21 werd gewonnen. toch ging er te weinig kracht van hem uit om de aanvallen van R.C.H. regelmatig ge vaarlijk te doen zijn. De middenlinie heeft feitelijk maar een goed half uur op volle sterkte gespeeld en moest toen reeds meerdere malen het onder spit delven tegen de rappe Sparta-aanvallen. Ruys was ditmaal wel de beste, mede doordat Krom nogal eens zijn wingspeler te veel vrij liet. De beide backs hebben goed gespeeld en ook Radsma in het doel, heeft zeer veel en goed werk verricht. Het tweede doelpunt verraste hem blijkbaar en hierbij stond hij. niet juist opgesteld in zijn goal. Het geheele Sparta-elftal speelde vlotter dan dat van R.C.H. In de voorhoede was het vooral Formenoy die leiding gaf aan den aanval, terwijl hij individueel soms zeer goed werk liet zien. Ondanks de vele kansen die deze linie zich wist te scheppen, kwam er toch weinig van het maken van doelpunten en inderdaad leek dit ons de zwakke zijde van Sparta. De middenlinie speelde goed, evenals de backs die door hun robust op treden, nogal veel vrij spel kregen. Keeper Cohen heeft weinig lastigs te ver werken gehad, waardoor een beoordeeling wel lastig is, een groot doelman lijkt hij ons echter niet. Evenals de vorige week tegen H.F.C., was het R.C.H.-terrein als het ware uitverkocht, en zullen bij den aanvang ruim zesduizend menschen aanwezig zijn geweest. Scheids rechter Aerts floot de elftallen bijeen en dan blijkt dat zij in de volgende opstelling uit komen Radsma Vrugt, Prevost Geutskens, Ruys, Krom, Hanse, van de Werve, Roelfsema, Verkerk, Brugman. Sparta van Eerden, Formenoy Wendt, Viergever, van de Welle de Jong, van de Heyde, de Ridder de Geest, van Zwieteren Cohen R.C.H. trapt tegen den matigen wind in af, doch reeds dadelijk is Sparta aan het woord. Radsma moet er reeds spoedig aan te pas komen, als de midhalf een hoog schot inzendt. Sparta blijft geruimen tijd in de meerderheid, doch de R.C.H.-defensie staat pal. Plotseling een snelle doorbraak, geleid door Hanse, die wel gevaar oplevert, doch ten slotte werdt afgeslagen. Veel gevaar ont staat voor het R.C.H.-doel uit de meestal van rechts komende voorzetten. Uit een paar aanvallen van de thuisclub ontstaan cor ners, die eveneens worden afgeslagen. Uit een hoog schot op het R.C.H.-doel krijgen de Spartanen een corner te nemen, doch ook Prevost c.s. houden stand. Inmiddels blijven de Rotterdamsche aanvallen menigvuldiger en gevaarlijker, totdat Krom er in slaagt het spel wat meer te verplaatsen. Hanse laat dan eenige malen zijn tegenstanders de hielen zien, schiet zelf een keer hard naast. Een goed door Brugman voorgezette bal rolt langs het doel, wel zet daarna van de Werve weer voor, doch dan redt de keeper. Het valt op dat diverse Spartanen zich schuldig maken aan vasthouden hetgeen de scheidsrechter meestal ontgaat. Tegen het verstrijken van de eerste helft, moet Geutskens uitvallen en komt Muller het elftal completeeren. Krom gaat dan rechtshalf, Muller op Krom's plaats. Sparta komt dan weer wat in de meerderheid, doch voor de rust wordt door beide partijen niet gescoord. Na een vrij lange rust komen de elftallen weer in het veld en direct doet het spel van R.C.H. het beste verwachten. Roelfsema kogelt hard naast en vooral Hanse is in den beginne zeer actief. Langzamerhand komen de Rotterdam mers dan weer opzetten en eenige prachtig opgezette aanvallen worden door de rood witte voorhoede ondernomen, die deels door goed verdedigen, deels door onvoldoende afwerken zonder resultaat blijven. Nadat eerst Krom een prachtigen aanval onschade lijk gemaakt heeft, krijgt Formenoy den bal en met Vrugt op zijn hielen, rent hij op Radsma af. Wel loopt Radsma uit, doch met een kalm tikje rolt de Spartaan den bal in den uitersten hoek van het R.C.H.-doel. De Racingclub geeft zich echter niet gewon nen en eerst nu ontstaat er wat meer ent housiasme tusschen de lijnen, dat tot dusver alleen daarbuiten bestond. Enkele zeer snelle aanvallen worden onder nomen door Verkerk c.s. en reeds spoedig gelukt het R.C.H. om uit een scrimmage gelijk te maken. Wel protesteert geheel Sparta, doch onverbiddelijk wijst Aerts naar het midden. Door beide partijen wordt nu hard gestreden om het winnende punt en het is met twijfelachtig wie dat zal maken. Sparta wint meer en meer terrein, de R.C.H.-achterhoede moet alle zeilen bijzet ten om zich staande te houden, doch ten slotte moei Radsma ten tweede male vis- schen. Een listig boogschot van Viergever is hem te machtig. Er is dan nog ongeveer een kwartier te spelen, van de Werve moet ook uitvallen en Kedde neemt zijn plaats in. Het is echter met de Racing gedaan. Welis waar volgen er nog eenige doorbraken, doch van te weinig kracht om gevaar op te leveren, en als dan ten slotte de scheidsrechter een einde maakt aan den wedstrijd, heeft Sparta zeer verdiend gewonnen. De spelverhouding in aanmerking geno men hebben de H.F.C.'ers de overwinning nu niet bepaald verdiend. V.U.C. is meesten tijds in den aanval geweest, ja zelfs waren er oogenblikkcn dat het leek op spel van kat en muis. Niet benutten van kansen, echter ook uitstekend werk van den H.F.C.-doel- man waren oorzaak dat V.U.C. slechts een maal kans zag tot doelpunten. H.F.C. deed handiger en waar het tweemaal den vijande lijk en doelman het nakijken gaf, wist het Zoodoende wel tegen de verwachting in de overwinning te behalen. De belangstelling voor den strijd was vrij groot. Het spelpeil heeft echter over het algemeen niet op hoog peil gestaan. In het veld werd er, vooral'door de V.U.C.-voorhoede dik wijls goed spel vertoond. Voor doel echter werd veel gepingeld. Bovendien waren de Hagenaars enkele malen niet gelukkig toen de paal als sta-in-den-weg optrad. H.F.C. miste v. Haeren en v. Renesse. Voor eerstgenoemde trad de geregelde plaatsvervanger v. Baasbank op, terwijl voor v. Renesse blijkbaar een aanwezig supporter of speler van een lager elftal optrad. Wij zagen zoodoende van H.F.C.-zijde dit elftal. V. d. Meulen Wamsteker v. Baasbank Jongeneel v. d. Lee Lamp De Ruyter, Daniels, Volmer, Miezerus, v. d. Berg. V.U.C. speelt in deze opstelling v. d. Meer v. d. Zalm J. Hendriks v. Leersum de Wilde Logjes Verstoep, Klein, Dill, P. Hendriks,v. Gelder. Wanneer H.F.C. heeft afgetrapt, wordt het spel al dadelijk naar de Haarlemsche helft verplaatst, maar ook al dadelijk blijkt, dat de H.F.C.-achterhoede uitstekend op dreef is. Het H.F.C.-doel krijgt het hard te verantwoorden. Het werk der H.F.C.-voor- hoede beperkt zich tot eenige uitvailen. Veel verband is er echter hierbij niet te zoeken, en wordt het al eens tot het V.U.C.-doel gebracht, dan blijkt een schutter nog niet aanwezig. De vleugel v. Gelder-Hendriks begrijpt elkaar best en Jongeneel, maar vooral Wam steker hebben de grootste moeite hen in bedwang te houden. Deze grootste moeite hunnerzijds wordt echter ook herhaaldelijk met succes bekroond. Ieder verwacht V.U.C. de leiding te zien nemen. Dit duurt echter nog een ruim half uur wanneer Hendriks met een laag hard schot v. d. Meulen passeert (10). Daniels in de H.F.C.-aanval is vrij actief, maar ook schieten blijkt bij hem niet de grootste kracht. Genieten van fraai spel, doet het publiek inmiddels niet. Voor rust komt er geen ver andering meer, zoodat deze met 10 voor V.U.C. ingaat. In de tweede helft is V.U.C. weer het eerst het meest aan het woord. De diverse spelers willen het echter veel te veel alleen doen. Intusschen geeft v.d. Meulen fraaie staaltjes van verdedigen te zien. Hoewel het spel vrij vlug is, wordt <ér toch aan weerszijden heftig geknoeid. Vrij onverwacht maakt dan De Ruijter gelijk en dit punt doet gelukkig wat spanning ont staan. Hoewel V.U.C. er alles opzet, is in deze periode ook de Haarlemsche aanval beter op dreef. Dan blijkt echter ook dat v. d. Zalm geenszins pro-forma reserve back is voor ons nationaal team. Hij weet nu ook herhaaldelijk keurig te onderbreken. Wanneer succes van z'n voorhoede uitblijft, gaat hij het eens in den aanval probeeren. De Haarlemmers komen er hoe langer hoe beter in. Nadat een corner op het V.U.C.- doel is weggewerkt volgt even later een goede voorzet van den rechtsbuiten. Listig staar Miezerus af te wachten en met een fraaien omhaal geeft hij H.F.Cde leiding. Deze weinig belangrijke wedstrijd heeft goede spelmomenten opgeleverd aan de zijde der Amsterdammers, wier voorhoede- spel in technisch en tactisch opzicht heel wat meer te genieten gaf dan het vrij on samenhangende spel der Hilversummers. Hoewel deze vrij aardig begonnen, won Ajax na 10 minuten meer en meer terrein, waarvan twee doelpunten, één door een aarzeling in de Hilversumsche verdediging, het gevolg waren. Zij werden respectievelijk door Strijbosch en Van Deyck gemaakt. Na de rust probeerde Hilversum het met een gewijzigde opstelling, die al evenmin succes had. Toen evenwel Windt in eigen doel had geschoten (12), zocht de Hilver sumsche voorhoede de gelegenheid om al thans gelijk te maken, maar de Ajax-ver- dediging bood het deze niet, al was er dan ook meermalen een zekere dreiging, dat zij zou moeten bezwijken. Zoo kwam het einde dan ook met onveranderlijken stand. N. T. D. Voor de rust nam H. D. V. S. met een fraaien kopbal van v. d. Griendt de leiding (1—0). Het spel ging nog gelijk op. met vooral aan Utrechtsche zijde, vele gemiste kansen. Toch wisten de gastheeren even eens met een kopbal van Slingerland gelijk te maken (11). De tweede helft was een demonstratie van totale onmacht der thuisclub. Binnen 5 minuten was de stand door toedoen van Van der Griendt en Nolet op 13 gebracht. Een der Utrechtsche uitvallen leverde een tegen-doelpunt op (23). Een vrije schop op het U. V. V-doel maakte aan alle onze kerheid een einde en met een 24-zege voor de bezoekers kwam het einde. Crt. In eeü vrij onbeteekenenden wedsrljd heeft Feyenoord het vonnis definitief aan zijn stadgenoot voltrokken. De kampioens-club verkiest eerst met den wind mee te spelen. Toch zit Excelsior dadelijk voor het doel der gastheeren. Bij den eersten goeden uitval van Feyenoord heeft Barendregt succes (1—0). Er is dan 12 minuten gespeeld. Weer 12 minuten later komt v. d. Ende van Excel sior alleen voor Dekker en scoort onhoudbaar den gelijkmaker. Het spel gaat nu op en neer, met de technisch veel beter spelende thuis club het meest in den aanval. Bund kan dan ook niet voorkomen, dat Staal zijn club de leiding hergeeft (21). Wanneer de Excel- sior-voorhoede voor 't Feyenoord-doel komt, is zij er steeds hopeloos uit. Aan den anderen kant vergroot Barendregt den voorsprong, wederom met een kopbal (31). Na de rust heeft Excelsior het eerst suc ces als een door v. d. Ende ingeschoten bal door v. Dijke van richting wordt veranderd (32). Hierna is het echter met de Toepad- bewoners gedaan. Zonder zich veel in te spannen, weet Feüenoord, geholpen door van Rijssel. die den bal in eigen doel trapt den eindstand ten slotte op 42 te brengen. De onbelangrijkheid van dezen wedstrijd bleek niet alleen uit het geringe aantal toe schouwers, maar meer nog uit de kwaliteit van het vertoonde spel, dat voortdurend ver onder het middelmate bleef. Dank zij de meerdere doortastendheid van de Blauw Wit- voorhpede en de onverschillige verdediging der gasten, wisten de Amsterdammers met sprekende cijfers te winnen. Alleen Cohen in het Gooische doel heeft zich tegen deze score verzet en speelde voor wat hij waard was. Het begon met een twintig minuten doelloos heen en weer trappen, waaruit plot seling een doelpunt geboren werd, wanneer Ferwerda een door Dorenbos Sr. voorgezetten bal inkopt (10). Een moment later staat Smit, die de eenige uitblinker was, alleen voor doel en maakt rustig nummer twee. (20). De Gooische buitenspelers leiden eenige aan vallen, maar het binnentrio is nergens te vinden en de Amsterdamsche verdediging heeft weinig moeite. Dan lost Gerritsen plot seling een ver schot en over de handen van Schindeler verdwijnt de bal in den hoek van het doel (21). Voor de rest weet de Gooi sche acherhoede niet beter te doen dan den Een wcdstrlid van beteekenis te Beverwijk: Kennemers en Kinheim speelden gelijk (X—1). Kiekje voor het doel van de gasten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 9