a f3000. f125.- f50.- f40.- Verborgen schatten Spinnewebjes Telegrafisch Weerbericht BUREAUX:NASSAULAAN49 ADVERTENTIEN 35 ct. p. regsla dit NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN VRIJDAG 19 APRIL 1929 DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17135 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. De Paus-hulde van Katholiek Nederland Belangrijke aankoop van grond W. Meijer f Een mooie onderscheiding Nekkramp De wettelijke aan sprakelijkheid op bouwwerken Holland—België op 5 Mei a.s. Een geheimzinnig geval Een berucht inbreker voor de Rechtbank Erger voorkomen De Graf Zeppelin maakt een tocht boven Zuid- Duitschland Een brievenbus bij de spoorweghalte Heemstede Aerdenhoüt De eerste asperges Het initiatief-voorstel tot steun aan de beetwortel- suikerindustrie Onder een vallende deur geraakt Met een dolk ernstig verwond Toerisme in Duitschland Onvolwaardige arbeids krachten 41600 gram morphine gesmokkeld Gouverneur-generaal Pasquier op bezoek in Ned.-Indië Voornaamste Nieuws J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem T weede-Kamerverkiezingen Beruchte inbrekers in appèl veroordeeld Teleloon No. 13866 (drie liftten) Postrekening No. 597Q. ABONNEMENTEN: voor Hanrlem en Agentschappen: per week 25/ ct.; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal i 3.58 bij vooruitbeta/iing. NIEUWE VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN- TIES. 1 4 regels 60 c! p. plaatsing: elke regel meer 15 cL, bi| roornitbet. Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusscbcn den tekst 60 ct. per regel, p# Alleabonné'sopdit blad zijDfingevolgede verzekeringsvoorwaarden Levenslange gebeele ongeschiktheid tot werken door/ bij verliesrvan een hand; rnrn bij een ongeval met£ A C ft legen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen: I tJUUU»" verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen; I 1 tlU»"doodelijkehafloop; I faull»™een voet of een oog; I I £U»"duim of wijsvinger: I UU» been of arm; bij verlies van een bij 'n breuk van bij verlies v. een anderen vinger. Een beroemd Britscli archeoloog, Sir binders Petrie, verricht op het oogen- blik met een staf van vierhonderd man °Pgravingen in Zuid-Palestina, waar ko ning David eens zijjn verblijf had. Tot 3e vondsten, die tot hu gedaan zijn, be-, hooren lijfsieraden, wapenen, aarde werk, e.d. Maar het hoofddoel dezer expeditie is het opsporen van, het tabernakel der koningen van Israël, dat, naar beweerd Wordt, van massief goud en met kost bare steenen moet zijn ingelegd en Waarvan de wazarde op millioenen ge schat wordt. In Italië wordt, op last van Mussolini, hu al maanden gewerkt aan het leeg pompen van het meer van Nemi. Lang zaam daalt de -waterspiegel en reeds uioet de achtersteven van een der ga leien, welke daar twee duizend jaar ge leden op bevel van Caligula tot zinken Werden gebracht, zichtbaar zijn. Het is hog maar een kwestie van dagen en we zullen zfjn in/gelicht, of inderdaad uit den slijkerigau bodem de schatten wor den opgeviscJnt, waarvan schrijvers der oudheid gewagen Hoe vaak reeds hebben we gehoord Van Opgravingen, die ten doel hadden Verborgen of verloren schatten aan het daglicht te 'brengen? Hoe vaak 'needs is naar bepaalde pun ten van de wereldzeeën een expeditie Uitgezonden, Dm te zoeken naar schepen hiet kostbare ladingen, die door de zee verzwolgen "werden en die ze in haar diepste diepfte verborgen hield? Nog onlangs hebben Duitsche duikers den bodeni van het Kanaal afgezocht, Waar tijden.'; den oorlog een schip zou gezonken zfjn, dat aan boord had een kistje met kostbaren inhoud: edelstee- hen van hooge waarde. De cassette werd inderdaad maar boven gebracht, doch bevatte niel den kostbaren inhoud, waar- Van de ondiernemers der expeditie zich Zooveel hadden voorgesteld. Reeds wordt gemompeld, dat de drooglegging" van het meer van Nemi hiet de schatten aan het licht zal brengen, die volgens overlevering in het tneer heeten.te zijn verborgen. Om bij Wrik te blijven. Ook in onze eigen geschiedenis Mfennen we een voor beeld van «onderzoek naar verborgen schattén. Dc: Lutine, in 1799' te Ter schelling mat een kostbare lading aah goud gezonken, heeft in den loop der tijden tot menige expeditie geleid. Het moet erkend,, niet geheel zonder succes. In de geschiedenis vinden we telkens en telkens weer voorbeelden van het zoeken naar verborgen schatten. In alle tijden en tU alle eeuwen zijn er men- schen gevonden, die aan de opgraving of aan da opsporing financieel wilden meewerken. Wij vindon hier terug iets typisch ttienschelijks,. dat niet is van dezen tijd, maar altijd aanwezig is geweest. Ook thans nog. Een klein financieel offer wordt gevraagd; de kans wenkt, de for tuin kan goedgunstig zijn. De juiste plek in den diepen oceaan wordt misschien gevonden; de fortuinlijke spade kan de handvol aarde brengen, waaruit dc kostbaarheden worden opgedolven, die daar in den omtrek, voor hoe lang reeds, aan menschonoogen waren onttrokken. De zucht, om ook zijn aandeel te krij gen in de verborgen waarden, verlokt den mensch zelfs zijn geld te offeren aan bedrieglijke trucs. Kennen we niet allen den Spaanschen schatgraver, die nog juist een klein bedrag te kort komt, om zijn winstgevende onderneming te kunnen aanvangen? tu een klein dorp, waarvan niennand ooit den naam heeft gehoord, zijn; de gouden dukaten verbor gen. Hoèvelem zijn reeds slachtoffer ge worden en hioevelen zullen nog ten offer vallen aan deze speculatie op s men- schen lichftgeloovigheid in 't opsporen van schattig die hier of daar kunnen Worden opgedolven? Het is bekend, dat de Spaanscjhe schatgravers goede zaken maken. Nu .al zoovele jaren achtereen. Gedurende eonigen tijd hooren we niets meer van hen en onverwacht duiken ze weer op, op zoek naar nieuwe slacht offers, dia bij elke hernieuwde poging weer worden gemaakt. Al te gyoot geloof en vertrouwen in schatten, die ons zonder groote offers in den schoot vallen, koestere men niet. Wij kennen de fabel van den landbou wer die bij jzijn dood een stuk land aan zijn' kinderen vermaakte, waarin naar zijn zeggen, een schat zou zijn verbor gen. OnmSddellijk na den dood huns vaders tog an zij aan den arbeid, door groeven en .doorwoelden de akkers, maar de beloofde .schat werd niet te voorschijn gebracht. Toen kwamen ze tot het in zicht, dat hun werk vergeefsch was ge weest, de vnder met zijn laatste verkla ring een andere bedoeling moest hebben gehad en $it de grondige, geregelde en zorgvuldige bewerking der velden den schat zou aanbrengen, dien de vader beoogde. De monaal in deze fabel is zoo erg simpel en lal zoo heel oud. En toch, hoe Weinigen afin er nóg door bekeerd? Waarom.."zouden we dan aan de gra vers niet hun hoop laten op den groo- ten, onverwachten buit? Waarom zouden we de illusie ontnemen aan degenen, die van den bodem der zee de schatten hopen op te delven, die hun een onge- kenden rijkdom zullen brengen? Als de kans wenkt, als de fortuin lacht, zullen er altijd weer gevonden worden, die tot offers bereid zijn, om deelgerechtigdheid te verwerven. Maar valt 't anders uit, dan ze gehoopt heb ben, laten ze dan niet van ons vergen, dat wij ze beklagen, wijl wij immers hun illusies niet verstoord hebben. Een schrijven van Mgr. Aengencnt aan dc Utrcchtschc Vergadering Bij zijn thuiskomst van de .schitterend geslaagde Paus-vergadering te Utrecht, vond de secretaris het volgend schrijven. Aan den Secretaris der Nederlandsehe Katholiekendagen Vertoevende in de Eeuwige stad, in de nabijheid van den H. Vader, om het herstel van Wiens Koningschap- katholiek Neder land thans in blijden jubel bijeen is, ver eenigen wij ons in den geest met U allen, en sluiten wij ons volgaarne aan bij de uiting der gevoelens van kinderlijke aan hankelijkheid aan den Opvolger van den H. Petrus, dien Wij thans'weer mogen noe men Paus-Koning. J. D. J. AENGENENT, Bisschop van Haarlem. In voormalig Schoten In het belang der volkshuisvesting achten B. en W. het gewenscht aan te koopen tegen 0.60 per c.A., in totaal 22 H A. 54 A. 60 c.A. grond, gelegen aan den Vergierde- weg. Voor dien aankoop vragen zij een crediet van 136.700 aan. Donderdagmorgen is op 69»jarigen leef tijd overleden de heer Willem. Meijer, die tal van jaren in Haarlemmermeer en ook in Hdarlem als brieVen- telegrambesteller bij den dienst der Posterijen en Telegrafie is werkzaam geweest. Na zich eerst van 1878 tot 1900 in Haar lemmermeer en daarna van 1900 tot 1923 in Haarlem als een ijverig en plichtsge trouw ambtenaar te hebben doen kennen, kwam hij weder naar Hoofddorp, om van zijn pensioen en de welverdiende rust te genieten. De bekende Bloemendaalsche zangeres, mevrouw Demarquette IJzerman, in de muziekwereld bekend als Joy Mac. Arden, is benoemd tot professor aan de Universiteit te Melbourne (Z. O. Australië). Aan deze Universiteit is namelijk een faculteit voor muziekleer verbonden. Te Susteren is in de woning van J. M., nekkramp geconstateerd. De patiënt is geïsoleerd. Een aannemer veroordeeld. De 5de Kamer der Amsterdamsche Rechtbank heeft een vonnis geveld, dat voor velen in de bouwwereld van groote be- leekenis is. Het betreft de aansprakelijk heid voor de veiligheid op de bouwwerken. Op 13 September van het vorig, jaar was door de Arbeidsinspectie verbaliseerd de directeur van de N. V. Bouw-, en Handels vereniging „Aerbus", de heer T., wegens het niet voldoende zorgdragen voor de vei ligheid op het bouwwerk aan de Beethoven- straat te Amsterdam. Geconstateerd was, dat de trapgaten op de 4e verdieping niet waren beschut, wekle vloeropeningen gevaar opleverden aan een aantal in de nabijheid werkzame arbeiders. Voor den Kantonrechter waar, de zaak op 2 November 1928 voorkwam, voerde ver dachte te zijner verdediging aan, dat hij zelf geen arbeiders in dienst en het werk in onderdeden aan verschillende aannemers uitbesteed heeft en dat naar zijn mee ning deze onderaannemers voor de nale ving van alle voorschriften, van welken aard ook, hebben zorg te dragen. Van het vrijsprekend vonnis van den Kantonrechter ging de Ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie, Mr. Meiscl'&e, die veroordeeling v'an verdachte had' gevraagd, in- hooger be roep en kwam de zaak opnieuw voor. dit maal voor de 5de Kamer der Rechtbank op 2 April 1929. De Technische Ambtenaar bij de Arbeidsinspectie, de heer Zweek- horst, als verbalisant gehoord, lichtte de zaak uitvoerig toe en wees er op, dat de uitspraak van groote principieele betecke- nis is voor de bouwwereld, alwaar men op allerlei wijze de aansprakelijkheid voor wettelijke voorschriften op economisch- zwalckeren tracht af te schuiven. Nadat verdachte was gehoord, vroeg de Officier van Justitie bevestiging van het vrijsprekend vonnis van den Kantonrechter. In haar schriftelijk vonnis d.d. 16 April 1929 overwoog de Rechtbank, dat blijkens het verweer van verdachte tiet benoodigde materiaal, zooals hout en steenen door hem ter bewerking werden geleverd en dat ver dachte weliswaar heeft aangevoerd, dat de N.V. Bouw- en Hande.lsverpeniging .Aerbus" geen werklieden in haar dienst en de ver schillende onderdeelen van het werk uitbe steed heèft, doch dat dit verweer niet op gaat daar, al worden de onderdeelen uit besteed, verdachte toch blijft hoofd der werkplaats in deh zin dér Veiligheidswet, en veroordeelde den heer T. tót een boete van f 10, subsidiair 5 dagen hechtenis. Naar de „Sportkroniek" meldt, heeft het bestuur van den Belgischen Voetbalbond aan den N. V. B. voorgesteld den uitgestel- den interlandwedstrijd BelgiëNederland op 5 Mei a.s. te laten spelen. Het bestuur van den N. V. B. heeft zich hiermede accoord verklaard, zoodat ge noemde wedstrijd thans definitief op 5 Mei a.s. te Antwerpen is vastgesteld, Over het feit, dat de uitgestelde wed strijd toch nog zal worden gespeeld, zal eik verheugen. Een bewoner van een perceel in de Soe- rabajastraat te Amsterdam heeft bij de po litie aangifte gedaan, dat een portefeuille, die hij 's avonds, toen hij naar bed ging, onder zijn hoofdkussen had gelegd, des morgens bij zijn ontwaken verdwenen bleek te zijn. De portefeuille bevatte ongeveer 5000 aan geld, een schuldbekentenis, groot 1000 en een cheque ten bedrage van 46. ;v -ri- Mgr. Acngcnent en gezellen ontvangen in private audiëntie door den H. Vader. Het gezelschap op het St. Pietersplein voor de Bronzen Deur Gisteren stond voor de Groningsche Rechtbank, terecht de Spanjaard M. V. Basterrechia, de internationale inbreker, die in dëh nacht van 13 op 14 Augustus j.l., in den'goud- en zilverwinkel van de firma Kiestra, aldaar, inbrak en daar voor pl.m. 10.000 aan gouden en zilveren voor werpen stal. In ons land heeft Basterrechia zich, zoaols men zich nog wel zal herinneren, in Juni schuldig gemaakt aan inbraken o. a. te Am sterdam, Arnhem en Utrecht. Begin September is de inbreker te Ant werpen gevat en eerst haar Arnhem ge bracht waar hij tot gevangenisstraf is ver oordeeld. Het O. M. eischte drie jaar gevangenis straf. Dc verdediger, mr. Buwalda, pleitte voor een lichtere straf. Uitpraak over 14 dagen. In verband met den brand, die gisteren te Brielle heeft gewoed io de hnutopslagplaat- sen van de N.V. van Dijk's houthandel, wordt nader gemeld, dat de brandweer het vuur wist te beperken tot 5 a 6 groote stapels. Alles was op beurspolis verzekerd. Men seint ons uit Friedrichshafen: Het luchtschip Gral' Zeppelin is heden morgen te 7 uur 18 opgestegen, tot het ma ken van een vlucht boven Zuid-Duitsch- land, welke ongeveer zes uur zal duren. Het luchtschip zal verschillende plaatsen aan den Boven-Rij n aandoen. De leiding berust bij kapitein Lehmann. In de stuurkabine van dit luchtschip is een nieuw reiskoropas ingebouwd. Het voornaamste doel van deze vlucht is een onderzoek naar de wijze van werken van dit kompas. De Directeur van het Postkantoor te Haarlem brengt ter kennis van belangheb benden, dat een brievenbus is geplaatst bij de spoorweghalte HeemstedeAerdenhoüt. De eerste asperges van den kouden grond zijn aan H. M. de Koningin aangeboden door de firma W. v. Riet te Gennep. Door dc. Tweede Kamer aangenomen De Tweede Kamer heeft gisteren het initiatief-voorstel van wet van het Kamerlid v. d. Heuvel c.s. tot het verleenen van tijde- lijken steun aan de beetwortelsuiker-in- dustri eaangenomen met 4743 stemmen. Tegen stemden de liberalen op Bierema na, sociaal-democraten, de vrijzinnig-democraten, Kersten, Zandt, Schokking, Tilanus, mejuf frouw Katz, Snoeck-Henkemans en Van Boetselaar. De motie Vliegen tot afschaffing van de opcenten op den suikeraccijns werd verwor pen met 6030 stemmen. Vóór stemden de sociaal-democraten de vrijz. democraten, Engels en Staalman. Te Deventer is in de machinefabriek dei- firma Nering. Bögel en Co., een ijzeren deur van een der bovenverdiepingen naar beneden gevallen. De werkman T. geraak te er onder en bekwam een zeer ernstige schedelfractuur. In zorgelijken toestand werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Na de verwoesting van het Paleis voor overblijfselen wordt neergehaald, omdat Volksvlijt te Amsterdam. Een der laatste het gevaar voor de omgeving opleverde Te Heerlen fietsten gisternacht de ge broeders S., in de Kasteellaan. Toen zij zagen, dat een onbekende bezig was met het vernielen van geplante boompjes, maakte een van hen daarover een opmerking. De onbekende keerde zich plotseling om en stak met een dolk naar dc fietsers. Een van hen, Oscar genaamd, werdA getroffen en stortte ter aarde. De getroffene werd naar het ziekenhuis overge bracht, waar zijn toestand zeer ernstig bleek te zijn. Het nieuwste deeltje van de bekende Duitsche reisgidsjes (No. 23), is thans ver schenen en behandelt Oost-Pruisen. Hoewel Oost-Pruisen voor het toerisme, vanuit Holland niet zoo zeer in aanmer king komt, heeft het voor zakenreizigers, die mischien aan een zakenreis een uit stapje naar Oost-Pruisen willen vastknoo- pen, zeker belangstelling. Ook dit deeltje is wederom keurig ver zorgd. Talrijke foto's verluchten den tekst, terwfji een duidelijke kaart en een register het opzoeken van plaatsnamen er ver gemakkelijkt. Ook dit boekje is, zooals de andere reeds uitgegeven Duitsche verkeersboekjes gratis verkrijgbaar bij alle reisbureaux, evenals bij de Generalvertretung der Reichsbahnzentrale für den Deutschen Reiseverkehr, Parklaan 28, Rotterdam. Een Staatscommissie ingesteld Bij Kon. besluit van 12 April is ingesteld een Staatscommissie in zake onvolwaardige arbeidskrachten. Benoemd zijn: als lid en voorzitter dier commissie dr. N. M. Josephus Jitta, voorzit ter van den Centralen Gezondheidsraad; als leden en onder-voorzitters: R. N. M. Eykel, arts, hoofdinspecteur van de volks gezondheid; L. Heijermans, arts, directeur van den gemeentelijken Geneeskundigen en Gezondheidsdienst te Amsterdam, en Anth. Folmer, directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemid deling; als lid en- secretaris ir. R. A. Verwey, ad ministrateur bij den Rijksdienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling; als leden: dr. A. H. J. Belzer, directeur van het Instituut tot Onderwijs van Blinden te Amsterdam; mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, algemeen secretaris van het Verbond van Nederlandsehe werkgevers; W. F. Deti- ger, secretaris-penningmeester der Neder landsehe Vereeniging tot Bevordering van den Arbeid voor Onvolwaardige Arbeids krachten (A. V. O.), directeur van de ge meentelijke, tevens districtsarbeidsbeurs te Amsterdam; H. W. D. Hellebrekers, lid van het bestuur van de Algemeene R. K. Werk- geversvereenigingdr. Murk Jansen, arts; K. Kruithof, voorzitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond in Nederland; A. Lathouwers, leeraar aan het Instituut voor Doofste timen te St. Michielsgestel; C. van der Lende, lid van het dagelijksch bestuur van liet Nederlandsch Verbond van Vakver- ëenigingen; J. J. van Male, hoofdinspecteur van den arbeid; dr. L. M. Metz, medisch adviseur van „Centraal Beheer"; H. Munnik, accountant, lid van de Christelijke Werk geversvereniging; Th. W. te Nuyl, voorzitter van den Raad van Arbeid te Deventer; J. A. Schutte, secretaris van het R. K. Werklieden verbond in Nederland, en dr. W. L. Slot Jr., directed van de Rekkensche Inrichtingen. Aan de Staatscommissie is als adjunct secretaris toegevoegd mej. mr. J. F. M. Bosch. Aneta seint uit Batavia: Voor den Raad van Justitie is tegen den Formosaan. Taichosko, wegens een poging tot het smokkelen van 41600 gram morphine een gevangenisstraf geëischt van 2 jaar. een boete van 5000 gulden plus kosten met verbeurdverklaring van de partij. Aneta seint uit Djokjakarta: De gouverneur-generaal van Fransch Indo china. de heer Pasquier, is gistermiddag hier aangekomen. HU bracht een bezoek aan den tempel te Prambanan, waar hij verwel komt werd door den heer Dr. P. V. von Stein Kallenpels, tijdelijk waarnemend hoofd van den oudheidkundigen dienst en den resident P. Westra. Daarna werd een bezoek gebracht aan den Kalasan-tempel. Vervolgens ging het gezelschap naar Djokjakarta. De Tweede Kamer heeft het initiatief voorstel v. d. Heuvel tot steun aan de beet. wortel-suikerindustrie met 47 tegen 43 stemmen aangenomen. De Eerste Kamer heeft de behandeling der begrooting van Koloniën en der Indi sche begrooting voortgezet. Ingesteld is een staatscommissie inzake onvolwaardige arbeidskrachten. Mr. A. baron v. Wijnbergen herdenkt heden zijn 25-jarig kamerlidmaatschap. Eenige nadere bijzonderheden omtrent de verwoesting van het Paleis voor Volks vlijt te Amsterdam. Het werk der deskundigen-commissie doodgeloopen. Geen uitzicht op resultaten. De Russische voorstellen in Genève ver wezen naar de toekomstige ontwapenings conferentie. Dc uitspraak in de zaak der valsche Hon- gaarsche papieren. Arrestaties onder de extremistische ele menten in Japan. OP GEVERFDE LIPJES Hoe ongdyk vertoont zich 's werelds ijdel- heid! D'een ziet ze en iaoht er om, en d'ander ziet ze en schreit. Brandt. OP JONGE RENTENIERS Arbeid behoedt ons tegen drie doodelijke vijanden: verveling, gebrek en ziekte. P. Chenent. OP BLINDEMAN Wat is de reden, dat een Blindeman niet ziet? Iemand, die zien kan, is de ware Blindeman niet. G. v. d. Linde. Barometerstand 9 uur v.m.: 768. Achteruit OPTICIENS FABRIKANTEN LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 7.37 uur. Hoogste barometerstand 775 m.m. te Isafjord. Laagste barometerstand 744.5 m.m. te Serna. Verwachting Meest zwakke tot matigen wind, uit zuide lijke of westelijke richtingen, licht tot. half bewolkt, aanvankelijk nog droog weer en zelfde temperatuur voor het zuiden; voor het noorden tijdelijk wellicht toenemende westelijken wind en kans op eenigen regen. C'hr. democr. candidaten De Christelijk-Democratische Unie heeft de volgende candidatenlijsten voor de Twee de-Kamerverkiezingen» vastgesteld Kieskringen Den Helder, Amsterdam, Haar lem: 1. P. L. Gerritse, Amsterdam; 2. R. v. d. Brug, Gouda; 3. A. P. Jungcurt, Den Haag; 4. H. Steketé, Gouda; 5. L. P. du Bois, Am sterdam; 6. M. de Visser, Amsterdam; 7. J. Buenk, Almelo; 8. J. C. van Goudoever, de Bilt; 9. B. v. Nordermen, Schiedam; 10. D Kalma, Huizum. Op 24 Januari 1.1. veroordeelde de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam, de recidivisten J. W. Roos, oud 44 jaar, G. F. Kuypers, oud 29 jaar, en P. J. E. M. Bri- zee, oud 48 jaar, ter zake van de in den nacht van 16 op 17 November 1.1. in per ceel Singel 270, te Amsterdam, gepleegde poging tot diefstal met braak. Roos en Brizee werd vier jaar en Kuy pers drie jaar gevangenisstraf opgelegd. Kuypers berustte in de hem opgelegde straf, maar Roos en Brizee teekenden hoo ger beroep aan. Gisterdn heeft het Hof het vonnis van de Rechtbank bevestigd, behalve ten aanzien van de straf, welke voor elk der verdach ten met een jaar werd verminderd. De waarnemende advocaat-generaal, mr. Andringa, had bevestiging van het geheele vonnis geëischt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1