Onze Vrouwenrubriek Een druppeltje olie o\°ach tjaponnetjes voor meisjes van twee jaar c.De bruid d)e aantrekkelijke middelbare leeftijd CAppelboomen uit pitjes! Recepten voor de keuhen (Drie aardige voorjaars japonnetjes DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT BLADZIJDE lengte 55 cfM. JA Spiegeltje aan den wand Goedkoope Patronen Van Bloemen en Planten 150 "'fïam s'ültahèn 25 "gfraim SriJppéfs óf' 50 grain Het huishoudelijk raderwerk is een machinerie, die erg gauw gaat kraken en rammelen. Ik bedoel daarmee niet, dat er iets aan gaat haperen, dat een kleinigheid vol doende is om den goeden gang van za ken te verstoren. De machine verricht zonder onderbreking werk; alleen ze loopt niet altijd volkomen geruisehloos! Ze zucht en steunt, dat het ver in den omtrek te hooren is. Het is een droevige waarheid, dat huis houdelijke bezigheden, vooral nuishoude- lijke zorgen en tegenvallertjes, in het nauwste verband staan met het vrouwe lijk humeur. En hoe meer de doorsnoè- vrouw op dit gebied op haar schouders geladen krijgt, des te harder en zakelijker wordt haar gezicht, des te luider en schreeuweriger haar stem, des te jach- tlger en klossender haar ganghet type van de echte volksvrouw, dat voor velen, hoe schilderachtig ook, zoo onverkwikke lijk en onsympathiek is, heeft zijn eigen aardigheden geheel en uitsluitend te danken aan de overmaat van huiselijk werk en de zorg voor lastige kinderen. Hoe hooger we komen in de maatschap pelijke lagen, des te bedaarder, opgeruim der huisvrouwen treffen we aan de hysterische persoontjes met aangeboren slechte humeuren natuurlijk uitgezon derd! Dit is niet de verdienste dier beter gesitueerden, 't is het natuurlijk gevolg van het feit, dat ze minder overladen zijn met vermoeiend werk, minder ontzenuwd worden door voortdurend kinderlawaal en meer tijd hebben om tot zichzelf te komen. We ontkomen nu eenmaal niet aan de werkelijkheid, dat niets den geest op den duur zoo afstompt, de gedachten zoo zin loos in een kringetje doet hollen, de be langstelling zoo neerhaalt, als een be staan, dat geheel gevuld is met huiselijke zorgen en problemen. Ik bedoel met die problemen niet kwesties als kinderopvoe ding. godsdienstige vorming, 't streven naar onderlinge harmonie, 't handhaven van den lieven vrede en dergelijke, maar de alledaagsche pro za-vraags tukken van den nederigsten rang: de waseh en de in maak en het klemmende raam en de ka raffen met randjes en de pannen met aangebakken korstjes.... En de zorgjes voor de naaste en meer verwijderde toe komst, die dag en nacht door het hoofd malen: de nieuwe schoenen, die bij den nieuwen mantel noodig zijn, en de nieu we hoed, die bij vier verschillende jur ken zal dienen te passen, en het vraag stuk, hoe met twintig gulden toe te ko men voor een vurlg-begeerden aankoop, die minstens dertig eischt. Dat zijn de onuitstaanbare hebbedingen, die de vrouw alle uitzicht op hoogere en onstoffelijke waarden benemen, die haar den lust ont- rooven tot interessante lectuur, tot leven dige gesprekken over onderwerpen van den dag, tot geïmproviseerde uitgangetjes in een fleurig toiletje En de man, wiens vrouw zich zoo ge heel laat wegzakken in dat zuigend moe ras van huiselijke bagatelletjes, wiens vrouw volstrekt geen vrees heeft voor de gedachte, een bekrompen sloofje te zullen worden, wiens vrouw zich nooit eens rekt en opricht in het besef, boven al dat gepruts en gepeuter uit te moeten staan, en het van zich afgooit voor iets belang- rijkers, zoo'n man hoort dag en nacht als eenige ..muziek des levens" 't gepiep en geknars en geratel van het huiselijke raderwerk, dat naar zijn bescheiden en schuchtere meening zoo uitstekend ge baat zou zijn met een enkel druppeltje olie. Evenals zijn eigen rust en gezellig heid trouwens! Ik weet het, de verleiding is voor een huisvrouw groot om op dit punt niet veel égards voor haar man te hebben, geen bijzondere moeite te nemen, hem huiselijk proza te besparen. Het vlot en geruisehloos afwerken van alle onge noeglijke karweitjes in zijn afwezigheid of althans bulten zijn gezichtskring, vergt een dubbele opoffering. Want een volkomen onderschatten van wat onze taak van ons vergt, een nog veel gebrekkiger waardeering van onze moeite en zorgen aal er het onmiddellijk gevolg van zijn. Vergeten we dat niet! En mis schien speelt de overweging hiervan in het onderbewustzijn der huisvrouw een veel grooter rol dan ze zelf weet, wan neer ze, naar ze meent, zonder den min sten opaet, door nadrukkelijker gezucht en gedraaf en gehijg te kennen geeft, hoeveel laat de heer des huizes veroor zaakt met zijn slordige gewoonten, zijn te laat thuiskomen en ongelegen verzoek om vlekkenwater, een pleister of het aanzetten van een knoop Maar wanneer we meenen, waardeering te verwerven door blazend op een drafje te loopen, zooveel mogelijk huiselijke kar weitjes in de woonkamer op te knappen en met zenuwachtige bewegingen de nij. vere bij te spelen, dan bereiken we nog veel minder. Het is een waarheid-om-te- huilen, maar te constateeren, hoe 'n nuttig, bedrijvig, handig schepsel zijn vrouw toch wel is, is niet de hoogste vol doening, die de doorsnee-man kent. Een man is niet zoo diep doordrongen van het alles-overheerschend gewicht der al leen-zaligmakende huishoud-kunst. Het zijn heusch niet de sympathiekste man nen, die in hun vrouw de kameraad zien, die gelijk-op moet ploeteren, zij op haar terrein, zooals hij op het zijne, en in wier waardeering zij stijgt, naarmate ze steviger en zakelijker voor haar taak berekend is. De eclite man, die ons oor spronkelijk, misschien wat ouderwetsch meisjes-ideaal was, ziet in zijn vrouw ik bezig het woord in den fijnsten en meest asthetischen zin een luxe-voor werp, een weelde-artikel: de verkwikking na zijn eigen prozaïsch, vaak eentonig werk, de koelte en de rust na de hitte van zijn dag, de poëzie van zijn leven. Wordt die typisch-mannelijke behoefte bevre digd, wanneer hij verwelkomd wordt met een vloed van berichten en bezwaren be treffende weer andere werkzaamheden, in zijn oog nog veel saaier en onbelangrijker dan de zijne? Weer is hier de verleiding groot, ik weet het! Wanneer een man géén belangstel ling toont in öns werk, prikkelt ons dit juist, het onder zijn aandacht te duwen, omdat hij „óók maar eens moet beseffen, wat er allemaal komt kijken," en doet hij dat, met aandoenlijk altruïsme, wèl, dan maken we er zoo licht en zoo gretig mis bruik van. Waar het hart van vol is, loopt zoo gauw en zoo onophoudeijik de mond van over! Toont hij maar een ietsje toeschietelijkheid en belangstelling, wan neer we voorzichtig trachten, in huiselijke vraagstukken met hem ten rade te gaan, steekt, hij ons één vinger toe, dan nemen we zoo graag de heele hand! Laten we ons zelf een „tot hiertoe en niet verder" weten in te scherpen, eer zijn aandoenlijk geduld uitgeput raakt, eer we over niets anders een gesprek met hem weten te beginnen dan over de buis- houd-week dé.lr-en-daar en over den nieuwen zeilstoffer, die zoo tegenvalt in het gebruik! We moeten sluizen in ons gedachten-leven en in onze conversatie hebben, die we met vaste hand sluiten, wanneer onze al te huiselijke hartsbe langen dreigen door te sijpelen in den tijd, die behoort aan den man, aan zijn lievelings-onderwerpen, aan zijn uitver koren manier om den avond met ons door te brengen. Geen manden met kapotte sloopen of sokken 's avonds, wanneer ze 's middags kunnen gerepareerd worden, geen droef verhaal van het gebroken nest schalen met omstandige vermelding van wat de hit zei, en wat wij zelf toen ant woordden, al moeten we dan de sympa thie en het beklag derven, die ons van het oogenblik der catastrophe een troos tend vooruitzicht zijn geweest. We zien, het kost niet alleen moeite, maar ook ontbering, de huiselijke machinerie wat olie toe te dienen, zoodat ze geruisehloos, ja, onopgemerkt loopt! Als we óns eens uit onze subjectiviteit willen losmaken en weer eens beseffen, was ons nu bijna onbestaanbaar lijkt: dat iemand verveeld kan worden door huis houdelijke conversatie, laten we dan eens terugdenken aan onze jeugd, aan de hope- loos-lange-minuten en kwartieren, dat we. aan de hand van moeder of dienst bode hangend, dreinig luisterden naar de eindelooze gesprekken over gew&sscheu gordijnen en „zoete" aardappelen; of la ten we bedenken, hoe we nu zelf nog dikwijls geïrriteerd worden door het ver velend gepraat van eenzijdig-ontwikkelde vakmenschen. van wier beroep we geen verstand hebben. En juist datzelfde ondergaat de man, die ons getrouwd heeft om rust en schoonheid, verkwikking en ontspanning bij ons te vinden, dag in, dag uit wanneer we het reddende druppeltje ma chine-olie blijven verachten! MACHTELD. Benoodigd: l'A el f'jne katoen van 80 c.M. breedte, 3 kleine knoopjes. 3 el kant van 4 e.M. breedte, 1 el smal kant voor het splitje. Men maakt eerst een pa troontje van het geheel, waarna ge het zóó op de stof legt, dat ge de mouwtjes naast het voorpand nog weg kunt knip pen. Midden voor maakt ge een 20 c.M. lang split in, waarvoor ge dan 2 split- reepen knipt van 24 c.M. lengte en 7 c.M. breedte. Ze worden aan den achterkant opgestikt, op één c.M. vanaf het mid den, waarna ze op den goeden kant wor den overgestikt, tegelijk met het smalle kantje, dat men er ter versiering tus- schen kan naaien. De zij- en schouder naadjes worden met 'n platten naad ver bonden, waarna men onderaan een 2 c.M. breed en zoom instikt. Voor het kraagje knipt ge van het kant 40 c.M. af. waar na ge dit rimpelt, 5 c.M. vanaf het be gin te beginnen en te eindigen. Vervol gens legt ge het op den goeden kant van het nachtjaponnetje langs het halsje, aan weerskanten van het split even rond, zooals het plaatje u laat zien. Tegelij kertijd stikt ge een schuin biesje mee, wat 3 c.M. breed geknipt moet worden, en later op den achterkant wordt over- gezoomd. Aan den onderkant van de mouwtjes wordt het resteerende stuk kant aangezet en de rafels met een recht biesje weggewerkt, waarna ge de mouwtjes met 'n platten naad kunt verbinden. Nu kun nen de mouwtjes ingezet worden, en wel zóó. dat de naad van het mouwtje 2 c.M. meer naar voren komt dan de zijnaad van het nachtjaponnetje. Men stikt op het mouwtje, terwijl dit dan op de nacht japon wordt overgestikt. In het splitje worden 3 knoopsgaatjes gemaakt, waar van alleen het bovenste in horizontale richting, waarna men op de daarvoor be stemde plaatsen op het onderbelegje de knoopjes aanzet. DINY. Overneming uit deze rubriek zonder schriftelijke toestemming verboden Als 't bruidje binnenkomtjuichen de tenen van het orgel het „Veni Crea tor", rekken zich de balzen van alle be langstellenden, die zich een plaatsje In, naast of achter de banken hebben kun nen veroveren, en wordt meer of minder luid het ooit;eel over het csostuum der bruid uitgesproken. En wee. als het In haar nadeel uitvalt. De bruidegom mag desnoods een knoop aan zijn overhetnd missen, zijn das mag scheef zitten of hy mag in zijn haast-vergeten hebben, schoone sokken aan te trekken pracht nichts de bruigom is dien dag een quantité négligeabie. Maar de bruid! Aan haar mag letterlijk niets ontbreken, want van het hoofd tot de voeten wordt ze opgenomen. Er zijn zelfs families, die vóór den bruiloftsgang een overeenkomst slui ten als volgt: Ma kijkt, hoe de japon ge maakt is, en dochter wijdt haar aandacht aan den vorm van den sluier. Ook zijn er familieleden, die elk afzonderlijk de critiek van de costuums der naaste bloed verwanten op zich nemen- Laten we ons hier vandaag bij aansluiten. Het kleed der bruid is van witte crêpe satin. De zijstukken van den rok zijn lang en klokkend. Bijzonder aardig is, dat de vrij diepe halsuitsnijding is aange vuld met guipurekant, waaruit ook de wijduitstaande manchetten bestaan. De sluier wordt nog steeds strak om het polkakopje geplooid en opzij met een toefje oranjebloesem vastgehouden (4821) De bruidsmeisjes zijn in het geel crêpe de chine of crêpe georgette. Die nieuwe kleur kanariegeel, ten minste, als ze don ker van haar zijn, want een blondje staat dit geel bepaald zeer slecht. Laat de lichtgelokte haar keus dus laten vallen op pastelblauw, blauwgrijs of zeegreen. Het model is zeer jeugdig en feestelijk. De taille is glad; enkel op den rug is een strik aangebracht, die even boven den rechterschouder uitsteekt,. Het rokje be staat uit twee geplissaerde strooken, die linies worden opgenomen door een groote sierlijken strik. De traditioneele bouquet passend bij het eostuumpje, het vroolijke snuitje passend bij het keurig geondu- 1 eerde kopje .ziedaar een model bruids meisje (4818). De gelukwenschende nicht draagt een gekleeden mantel van zwart satijn, waar van het onderstuk bestaat uit biezen, die over elkaar vallen en daardoor het idee geven van platte plooien. De rug heeft een V-vormig schouderstuk. Het model is wat meer gecompliceerd en daardoor uit stekend geschikt voor wat oudere dames (4916). De feestkleederen der andere familiele den laten wij de volgende week éten. POLA li De middelen, die we moeten aan wenden om op middelbaren leeftijd een werkelijk aantrekkeiyke verschijning te zijn, bestaan niet zoozeer in uiter lijke schoonheidsmiddeltjes, die we „er bovenop" smeren en the alle ongerech tigheden, die daaronder liggen, moeten verbergen, als wel in een verstandige, gezonde levenswijze, doelmatig voedsel, voldoende beweging in de frissche lucht en dergelijke. De vrouw van middelbaren leeftijd is dikwijls geneigd, indolent te worden. Ze zit veel liever rustig in een gemakkeHjken stoel, dan dat ze een flinke wandeling gaat maken. Maar wanneer ze die overtollige gezetheid, die ze zoo vreest en verafschuwt, wil voorkomen of kwijt raken, moet ze, in plaats van zich op 'n belachelijk honger-dieet te stellen, liever die kleine iuie gewoontetjes af- leeren. Het dutje, na de koffie, deugt niet voor haar, en ze moet 's morgens bijtijds opstaan en lustig op haar huis houdelijke bezigheden lostrekken. Zelfs al behoeft ze het zelf niet te doen, bedden-opmaken bijvoorbeeld is een van de allerbeste gymnastiek-oefenin- gen voor het figuur; en de verschillen de armbewegingen en rompbuigingen, die we daarbij uitvoeren, zijn juist, wat we noodig hebben, om soepel en lenig te blijven. Er zijn niet veel menschen, die dit weten. Op dezen leeftijd beginnen veel vrou wen voorts de gewoonte aan te nemen, te veel te eten. Zonder er zich reken schap van te geven, beginnen ze zich al te veel te interesseeren voor het menu, en eten ze, niet om hun honger te stil len, maar omdat de gerechten hun bij zonder aanstaan. Dit is een groote fout, want het feit bestaat, dat we, wan neer we ouder worden, juist minder voedsel noodig hebben. Een jong, actief en nog groeiend lichaam heeft overvloedig voedsel noo dig, niet alleen om, wat eiken dag ver bruikt wordt, weer te herstellen, maar ook om nieuwe cellen en weefsels op te bouwen. Dit geldt echter niet meer voor wie volkomen uitgegroeid is; en wan neer men daarna jaar in, jaar uit voort gaat, dezelfde hoeveelheden voedsel tot zich te nemen, is ongewenschte en over tollige vleeschvorming daar een on vermijdelijk gevolg van. Te veel vleesch, vette, „machtige" gerechten, thee, koffie, puddingen en ge bakjes, zijn allemaal uit den booze. niet alleen voor onzen omvang, maar ge deeltelijk ook voor onzen teint, onze huid enons humeur! v/ie er bij voorbeeld toe zou kunnen komen, in- plaats van haar onafscheidelijke eerste ochtend-kopje-thee, een glas sinaas appelsap te drinken en later een glas melk bij het ontbijt, zet al een belang rijken stap in de goede richting. Drink om elf uur weer een glas melk en eet daarby een appel; dit is een erkend schoonheidsmiddel en maakt op den duur uw huid frisch en bloeiend, vooral wanneer ze slap en vaal is. Hebt u last van een te hooge gelaatskleur, dan moet u uw dagelijksche portie vleesch tot een minimum terugbrengen en zooveel fruit en bladgroenten eten als u maar kunt. Voorts moet u er een gewoonte van maken, tweemaal per dag te wandelen, al is het maar een kwartiertje. Stap flink en regelmatig door; aan drente len of kuieren hebt u niets. Iedereen zou minstens vier kilometer per dag moeten wandelen, om gezond en veer krachtig te biyven! De volgende maal zal ik nog Sets ver tellen over de uiterlijke schoonheids- verzorging, waardoor de vrouw van middelbaren leeftijd haar aantrekkelijk heid kan bewaren en verhoogen. EVA. ran al onze motjeWen zijn verkrijgbaar aan ..Het Patro- naokantoor", Poetbys no. i, Haarlem. Onberispelijke coupe. Oamesklecdirjg in de maten 88. 96. 104 boven wijdt», 5 f 0-55- KmderkUcding, alleen voor den »n de beschrijving genoemden leeftijd i f 0-35- Bij elk pa troon handleiding voor her knippen en naaien, bene- rens een verkleinde patroonschet». Franco toezending, direct na ontvangst van befal ling, me» het verse huldigde bedrag aan postzegels ingesloten, waarbij vermeid naam en adres," nummer van het model en bet blad, waarin het voorkomt, en bovenwijdte. Men meet deze maat rondom het lichaam, recht onder 4i armto door, gewoon gUd zonder extra toegift. Dat dit maar een aardigheid is voor liefhebbers, en geen serieuze cultuur, be grijpt iedereen. De groote appelboomen in de boomgaarden der kweekers, die ons d'en heelen herfst van vruchten voorzien, zijn gewoonlijk niet uit pitjes voorgeko men! Het is echter een alleraardigste lief hebberij, dit kweeken van parmantige kleine appelboompjes uit doodgewone pit ten, al net zoo gi-appig als het kweeken van eigen oranjebloesem, waarover ik het een vorige maal had. Eer het boompje vruchten draagt, gaan er gewoonlijk wel een jaar of vijf voor- by, zelfs wanneer er goede zorg aan be steed wordt. En zelfs, wanneer ze een maal vruchten hebben, kan het blijken, dat dit waardelooze, oneetbare a.ppeltjes zijn. Daartegenover staat echter altijd de kans, dat een heel nieuwe appelvariëteit wordt verkregen, en wanneer die bijzon der smakelijk mocht blijken te zijn, betee- kent dit een onverwachte winst voor den eigenaar, en het voorrecht, den nieuwen appel zijn naam te mogen geven! Men kan een half dozijn pitten van denzelfden appel planten, en alle zullen ze verschillende resultaten opleveren, wan neer ze opgroeien. In spijt van dit alles blijft het kweeken van appelboompjes uit pitten een aleraardigst werkje, en men kan heel wat omtrent boomen leeren door het snoeien en fatsoeneeren, dat noodig wordt, wanneer ze hooger opschieten. De pitjes, goede rijpe, en van een mooie, gezonde appelsoort, die men tijdens den winter verzameld heeft, worden op een blad vloeipapier gedroogd, en daarna wordt de naam van den appel, waarvan ze afkomstig zijn, aangeteekend. Ze mo gen echter niet geplant worden voor Maart, wanneer de natuur weer uit haar winterslaap wakker wordt. Dan worden ?e binnenshuis in potten gezaaid, anderhalve centimeter van el kaar en anderhalve centimeter diep. Er gaan er gemakkelijk zes in een pot van middelmatige grootte. Na een week of zei beginnen ze te ont kiemen, en wanneer de jonge plantjes hun eerste paar echte blaadjes hebben, worden ze uit dg potten genomen en 3D c.M. van elkaar, in den tuin geplant, in goeden, lossen grond. Tegen het najaar zullen het aardige kleine boompjes zijn van 30 tot 45 c.M. hoog', en zoodra ze hun laatste blaadjes hebben laten vallen, moeten ze uit den gyond genomen enopn'euw geplant wor-" den, ditmaal met 90 c.M. tusschenruim- te. Omstreeks dezen tijd beginnen wé ze te fatsoeneeren, en daar fruitbeoiften in struikvorm erg gewild zijn, zullen we hun dezen vorm trachten te geven. Knijp den top van den hooggten scheut weg en eveneens alle zij-scheuten, op de vier bovenste na. Zoo krijgen we vier goedgeplaatste takken, die don grondslag vormen voor de kruin van don boom. Neem ze het volgend najaar weer uit den grond, snoei allen wilden groei weg en plant ze daarna opnieuw. Doe hetzelf de in 't volgend jaar, en 't jaar daarop kunt u dan de eerste vruchtt oppen zien verschijnen en in dien zomer constatee ren, of het experiment de moeite waard is geweest. Zelfs, als de vrucht waardeloos blijkt, kan de boom altijd geënt worden met e?a populaire variëteit en zoo na een paar jaar uitstekende vruchten voortbrengen. En het kan niet ontkèiid worden, dat sommige van de beste appels' wérke lijk uit pitjes gekweekt zijn! Het is pen tref, een toeval maar juist dat maakt 't probeeren zoo aantrekkelijk en sensa tioneel! CRÓCÜS. EENVOUDIG MOCCA-TAARTJE 200 gram biscuits de Savoye 50 gram amandelen Voor het vulsel: 200 gram ongezouten boter 100 gram poedersuiker y, d. L. koffie-extract l'A 4-2 blaadjes gelatine Bereiding Schik de biscuits in lagen, die elkaar kruisen, op een taartschotel. Snijd de ronde kanten van de biscuits af, waar door deze goed aan elkaar sluiten. Kneed voor het vulsel de boter goed uit in koud water, tot deze niet meer zout smaakt. Roer ze vervolgens tot room, voeg de gezeefde poedersuiker toe. Los de geweekte gelatine öp in het koffie-extract en voeg deze druppels gewijs, steecis roerende, toe aan de boter. Strijk van dit mengsel, wanneer ze geheel bekoeld is, tusschen elke laag van de biscuits, een gedeelte uit. Besmeer met de rest der mokka de zijkanten en den bovenkant en bespuit dezen laatsten met figuren er mee. Broei, pel, snipper en rooster de amandelen lichtbruin. Plak deze tegen de besmeerde zijkanten en gameer ook den bovenkant ermee. HALFZOUTE THEEKOEKJES 150 gram bloem 75 gram boter 125 gram suiker 10 gram zout 1 eidooier 0,5 d-L. melk. Bereiding: Zeef de bloem in een kom. maak in het midden een kuiltje, doe hierin de suiker, het zout, den eidooier en de even geroerde boter. Roer van het midden uit langzamerhand alle bloem door de an dere ingrediënten. Voeg dan steeds roe rende de koude melk toe. Neem, wanneer alles goed dooreen gewerkt is, telkens een klein deel van het deeg er af, en werk dit met de muis van de hand op de tafel zoo lang door, tot het zeer soe pel geworden is. Laat hét deeg in een met wat meél bestrooiden kom ongev. 1 uur dichtge- dekt rusten. Rol het deeg dan vlug, op een met meel bestoven tafel met een met m°oI bestrooiden claegrol, uit tot op een dikte van 0.5 c.M. Steek er met een omgekeerd glas of uitsteekvormpje koekjes van en leg deze op een beboterd bakblik. Klop een ei vit overgehouden van den dooier, los met iets zout; bestrijk hiermee de hoekjes en maak er met een vork of mes ruitjes op. Laat- de k'.skjC3 in een warmen oven gedurende 12 a 15 minuten gaar e: licht bruin bakken. KLEINE TEA-CAKES 250 gram bloem .250 gram boter 2 eieren 65" êram: fvïk<'? 6ueade Bereiding: Smeer ongeveer 12 zand taartringen met boter in; roer de ringen met een reep dun perkament papier, ook te ver vangen door z.g. vetvrij- of boterham- menpapier, die er ongeveer 1 c.M. boten en onder uitsteekt. Knip den overste-1 kenden rand aan den onderkant op kleine afstanden in, zoodat het nu ge vormde randje zich gemakkelijk naar bin nen laat omvouwen en dus rondom 1 c.M. van den bodem kap bedekken. Zet de ringen nu op een met boter be smeerd bakblik en bestrijk dan ook don papieren overling, rand en bodem, met boter. Kneed bloem, boter, suiker en geklopte eieren door elkaar tot een stevig soepel geheel; vermeng daarmee de goed ge- wasschen, opgewelde en koud geworden sultaten en de snippers of gesnipperde sucade. Vul met het deeg de gevoerde ringen tot ongeveer 1 c.M. opder den blikken rand; zet het bakblik in een warmen oven en bak daarin de cakes lichtbruin en gaar gedurende ongev. 20 a 30 minuten. Schik ze met het pame ren omhulsel op een schaal en presen teer ze koud. CATHARINA Het voorjaar, dat in Maart z;jn mddfi zon heeft laten schijnen,, brengt weer nieuwe creaties te voorschijn, Er zyn verschillende genres, maar toch blijven we nog rank en slank. De taillelijn is dikwijls zeer hoog, wat aan een slank figuurtje heel lief staat. De japon, die minder slanke figuren beter kunnen dragen, heeft een lagere taillelijn. Ook in deze modellen zijn veel variaties. Daar is de sportieve deux- pièces met geplisseerd rokje en aardigen halsdoek, welke in diverse zomerstoffen ontworpen zijn. Een andere aardige jurk is van bedrukte mousseline gecombineerd met zwarte crêpe sitin met als een ;e garneering een breêdé ceintuur. De avondjurk heeft een langeren rok, doch alleen van achteren of opzij en is dikwyls voorzien van een Berthekraag. Er worden de meest verschillende mo dellen gedragen, die men maar' beden ken kan; niets is uit de móde beh&Ive nog steeds de echte lange rok. G'olrkkig maar 1 R, K. - v» -V II

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 11