Het drama „Grootegast" voor de Rechtbank te Groningen HQ m m DONDERDAG 25 APRIL 1929 Wmm m m Ti NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Dinsdagmorgen vertrokken Mgr. A. F. Diepen en Mgr. H. v. d. Wetering naar Rome ter gelegenheid van het Gouden Priesterjubileum van Z. H. Paus Pius XI. Het hoogwaardig gezelschap in den trein Weer een record verbeterd! Het record pianospelen in de lengte dan stond op naam van een zekeren Kemp uit Berlijn, die onafgebroken 75 uur speelde. Nee, zei de Weensche pianist Ledofsky, dat kunnen we langer, en hij maakte er 76 uur van. Een knappe prestatie, vindt u niet? Gisteren begon de behandeling van het drama van Grootegast, waarbij vier veldwachters vielen door de hand van Uje Wijkstra, voor de rechtbank te Groningen. Zooals men uit deze foto ziet was de belangstelling voor deze gerucht makende zaak zeer groot. Op de foto links een kijkje voor het Paleis van Justitie in de Boteringestraat. In het midden: de aankomst der getuigen voor het Rechtsgebouw; rechts: vrouw Wobbes, die na in Groningen als getuige te zijn voor geweest, onder geleide van een Heilsoldate uit Amsterdam, waar zij een onderdak gevonden heeft, weer naar de inrichting teruggebracht wordt In een der hallen van de Nenyto te Rotterdam, is Woensdag de groote Voorjaarsbloementen toonstelling en Plantenkeuring gehouden. Hierboven een kijkje op een prachtige inzending Hortensia's, van den heer Baardse uit Aalsmeer Dinsdagmiddag kwam met de Nieuw-Amsterdam der H. A. L. te Rotterdam aan, onze bekende schipper Schnttevaer die, na opgepikt te zijn door het Spaansche stoomschip „Marqués de Comillas", naar New-York vertrok om vandaar weer naar Rotterdam terug te keeren. Proost! zei Schnttevaer na zijn behouden thuiskomst en deed net alsof er niets gebeurd was De watertoren van den Dolder werd Dinsdag door Z.Exc. Min. Lambooy geveld. Op onze foto zien we het groote reservoir op het punt naar beneden te storten, vlak nadat Minister Lambooy door op een contact-knop te drukken de ontploffing veroorzaakt had, waarvan de rook op onze foto zichtbaar is

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 8