Stadsnieuws J. Th. KORT LEEUWIN Anegang46 Haarlem GEMEENTERAAD VAN HEEMSTEDE! HET BEWIJS IS!!!! WPHILIP DE VRIES!!! 29.75 2 crapauds, 4 stoelen, prima trijp 95.00 33.50 Krimpvrij uitschuif taf el 14.90 11.90 Eiken Salontafel LEDIKANTEN MATRASSEN DEKENS enz. 1790 Stoelen met leer bekleed 5.95 39.50 2 Fauteuils. 4 Stoelen (leer) 32.50 8.90 Dito stel met moquette 35.00 11.90 19,75 Eiken Buffetten 47.50 6.85 Eiken Kasten 39.50 DERDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VRIJDAG 26 APRIL 1929 BLADZIJDE 3 De steunregeling voor de werkloozen - vaartweg Onderwijsbenoemingen bouwde kom. - Verbetering van den Leidsche- Maximumsnelheld in de be- HEEMSTEDE BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HAARLEMMERLIEDE HAARLEMMERMEER VIJFHUIZEN Haarlemsche R. K. Vereen i- ging voor Groote Gezinnen LANDBOUW EN VISSCHERU De koude en de Betuwe Stamboek voor het Nederlandsche trekpaard Rabarber-veilingeri geleverd dat ik het goedkoopst ben ZIET DE 48 48 16 et. 16 21 25 25 24 27 16 10 15 GIERSTRAAT 73 TELEFOON 11008 Lange Veerstr. HAARLEM. WIJ HEBBEN EEN PRACHT- COLLECTIE BEDSPREIEN. Kapokmatrassen opnieuw opmaken, in één dag terug PRIMA EN BILLIJK Gisterenavond kwam dc raad dezer ge meente in Vergadering bijeen onder leiding van den burgemeester jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig Wegens ongesteldheid was de heer Schelvis. Vaststelling notulen De notulen der vergadering van 21 Maart ■929 worden z.h.st. ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken Voor kennisgeving worden aangenomen eenige besluiten van Ged. Staten tot goed keuring van raadsbesluiten. Aanvrage van het bestuur van de Instel ling, het Roomsch-Katholiek Kerkbestuur van den Heiligen Bavo te Berkenrode, ge meente Heemstede om een vergoeding voor de kosten van verbouw, verandering van inrichting en uitbreiding van de St. Anto- niusschool aan de Kerklaan no. 56. Burgemeester en Wethouders stellen voor, dit verzoek in hunne handen te stellen om prae-advies. Conform wordt besloten. Adres d.d. 21 April 1929 van het bestuur van de afdeeling Heemstede van de S.D.A.P., houdende verzoek den gemeentelijken werk- loozensteun met 1 Mei a-s. niet te doen ein digen. Burgemeester en Wethouders stellen voor, onder verwijzing naar het op 18 April 1929 terzake door de Werkloosheidscommissie uitgebrachte rapport, op dit adres afwijzend te beschikken. Mevr. BIGOT zegt, dat deze aangelegen heid al meerdere malen ter tafel is gebracht. Zij zag gaarne, dat de Raad nu eens in ern stige overweging nam om de steunregeling voor de werkloozen niet tijdens de zomer maanden stop te zetten, omdat dit zeer on logisch is. Zijn "er werkloozen, dan moeten dezen een uitkeering krijgen, ook in de maanden MeiNovember. Nu spreekt het rapport van de Werkloosheidscommissie wel over goede en minder goede werkloozen, maar dat doet voor de steunverleening niets ter zake. De werkloozen krijgen steun, omdat ze werkloos zijn. Een stopzetten van deze regeling zou verplichten tot een gang naar het Burgerlijk Armbestuur en hier zit iets vernederends in, hetgeen de beter ge situeerden misschien niet zoo goed kunnen inzien. De heer v.d. LINDEN is op dezelfde gronden als mevrouw Bigot voor de voort zetting van de steunregeling. Spr. noemt den gang naar het Burgerlijk Armbestuur ook iets vernederends. De heer VRING zegt, dat de datum van I Mei weliswaar voor velen beteekent het op houden van de werkloosheid, maar niet voor alle arbeiders zooals bijv. voor de bouwvak arbeiders. De gang naar het Armbestuur is inderdaad een moeilijke gang. Zijn er werk loozen die den steun niet verdienen, dan is er toch nog altijd een controleur die dit nagaat en daarover kan rapporteeren en mag om die enkelen het geheel toch niet lijden,z egt spr. De heer v. d. ERF merkt op, dat de ge luiden, die hij hier gehoord heeft, sympathiek aandoen. Er is hier echter een werkloosheids- commissie die haar werk zeer goed doet en op gegronde motieven haar advies heeft gebaseerd. Die commissie bestaat bovendien uit werkgevers en werknemers. Spr. ont raadt daarom, af te wijken van haar advies. De heer DE BOER merkt als voorzitter van de Werkloosheidscommissie op, dat de commissie unaniem heeft besloten te adviseeren de steunregeling niet voort te zetten tijdens de maanden MeiNovember. Doet men dit wel, dan zal men een zeer groot aantal arbeiders prikkelen tot werkloosheid. De historie heeft dit bewezen. Wethouder v. d- POLL kan niet anders adviseeren dan mee te gaan met het advies van de commissie, die haar werk zeer serieus doet. Er is na de vorstperiode nu weer volop werk en het aantal werkloozen is tot 13 ge daald. Als iemand dus wil werken, is er wel werk en daarom acht spr. het verkeerd om tot werkloosheid te prikkelen. Wat betreft dien gang naar het Burgerlijk Armbestuur, zegt spr. dat hierin toch niet zooveel meer vemedereods zitof men nu hier zijn geld haalt of bij het armbestuur, geen van beide is erg aangenaam. Mevr. BIGOT zegt, dat het hier gaat om een stuk arbeidersrecht. Komt er een cata strophe, dan zullen er toch in ieder geval wel goede werkloozen zijn. Met deze regeling beleedigt men een groot aantal arbeiders. De heer v. d. ERF merkt op, dat B. en W. bij een catastrophe wel extra maatregelen zullen treffen, die de Raad ongetwijfeld zal sanctionneeren. De heer DE BOER vestigt hierop de aan dacht, wat B. en W. deden bij de jongste vorstperiode. Bovendien zullen dan nog wel andere categoriën getroffen worden, die toch niet alle geholpen kunnen worden. Op de vraag van Mevr. Bigot of er in Heemstede dan zooveel werkzschuwen zijn, antwoordt de heer de Boer, dat er menschen Zijn, die elders voor ƒ3.50 wonen en hier 6 1 7 komen verwonen, omdat de steun regeling zoo goed is. De heer VRING vraagt of speciaal Heem stede een dergelijke regeling heeft. De VOORZITTER antwoordt hierop ontkennend. De heer KWAK merkt op, dat het met logisch is, dat, waar hier het principe van werkloosheidsuitkeering is aanvaard, deze uitkeering terwille van enkele onwilligen gedurende 6 maanden wordt stopgezet. Wethouder v. d. POLL zegt, dat eens een eind moet komen aan de steunverleening. Ten slotte wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 104 stemmen. Tegen stemden mevr. Bigot en de heeren Kwak, Vring en van der Linden. Adres van de N. V. „Gruno's Grond bezit" te Groningen, houdende verzoek ver gunning te verleenen voor den bouw van drie winkelhuizen, elk bestaande uit winkel met ruime woning en vrij afzonderlijk ver huurd wordend bovenhuis, op het aan deze Naamlooze Vennootschap in eigendom toe- behoorende terrein, gelegen aan de Camp laan, kadastraal bekend gemeente Heemstede, Sectie A no. 3627. Bij dit adres zijn gevoegd een tweetal adressen van bewoners van de Hendrik de Keijserlaan en Camplaan, waarin met klem wordt verzocht de gevraagde afwijking van het uitbreidingsplan niet te verleenen. B. en W. stellen voor de gevraagde afwij king van het uitbreidingsplan niet toe te staan. De heer VAN UNEN merkt op, dat de N. V. „Gruno's Grondbezit" wist welke be palingen golden voor dit terrein, toen zij dit kocht. Nu stuit het hem tegen de borst om anderen te dupeeren, die overeenkomstig het bestaande uitbreidingsplan hun huizen kochten, terwille van deze N. V. Het alge meen belang komt hier niet in het geding, doch het belang van een N. V. ten koste van meerdere andere ingezetenen. Met algemeene stemmen wordt conform het advies van B. en W. besloten, terwijl de heer Kwak zich van stemming onthoudt. Voorstel tot het aangaan van 2e kasgeldleening 1929 B en W worden gemachtigd voor het jaar 1929 kasgeldleeningen aan te gaan tot een bedrag van f 2 000 000 om in de gelegen heid te zijn loopende kasgeldleeningen te verlengen en voor zoover noodig, nieuwe te kunnen sluiten. Benoeming onderwijzend personeel Benoemd worden a. tot onderwijzer aan de O. L. School aan den|Voorweg de heer B. W. E. Veurman, tijd onderwijzer u.l.o., Zaandijk. b. tot onderwijzer aan de O. L. School aan den Bronsteeweg de heer J. M. Over- meer, tijd. onderwijzer Bronsteeschool c. tot onderwijzeres aan de O. L. School aan den Bronsteeweg Mej. A. A. de Vries, tijd. onderwijzeres Bronsteeschool. Overplaatsing Hoofd Open bare Lagere School B. en W. stellen voor den heer D. Kikkert, Hoofd der Openbare School voor Gewoon lager onderwijs aan den Voorweg, als zooda nig met ingang van 1 September 1929 over te plaatsen naar de derde openbare school voor gewoon lager onderwijs, welke zal worden ondergebracht in een nieuw te stichten schoolgebouw aan de Heemsteedsche Dreef. Conform wordt besloten. Voorstel tot verbetering van den hoek Adriaan Pauwlaan en Crayenester- singel B. en W. vragen machtiging voor de ge meente te aanvaarden voor wegverbetering een perceel grond van plm. 7 Ma, voor den prijs van f 100. De heer RIJKES noemt een prijs van plm. f 15 per Mz wel wat hoog. Wethouder Dr. DROOG zegt hierop, dat in dezen prijs is berekend de bijbehoo- rende werkzaamheden. Het crediet wordt vervolgens z.h.st. ver leend. Credietaanvrage voor verbetering Leidsche- vaartweg nabij de nieuwe spoorweghalte B. en W. vragen crediet, groot f 39000.- voor het verbeteren van den Leidschevaart- weg tusschen de Zandvoortschelaan en de Houtvaart, het aanbrengen van een gewapend betonschoeiïng ter lengte van plm. 60 Meter en het vernieuwen van de Boekenrodebrug. De heer VRING merkt op, dat in de Commissie voor Openbare Werken was besloten om de opslagplaats over den ge- heelen Leidschevaartweg te doen vervallen. Dit blijkt echter niet uit deze voordracht. Wethouder Dr. DROOG antwoordt hierop dat het contract met Feije en eenige anderen nog loopt, dus niet direct kon worden opge zegd. Deze contracten zullen echter na afloop niet meer worden verlengd. Vervolgens wordt z.h.st. het gevraagde crediet verleend. Ontheffing art. 15 ter der Bouw- en Woning verordening B. en W. stellen voorontheffing te verleenen van het bepaalde in artikel 15 ter der Bouw- en Woningverordening voor den bouw van een houten hulpgebouw op de terreinen van het gesticht „Meer en Bosch" aan den Achterweg. De heer RIJKES acht het onjuist om voor den bouw van een hulpgebouw een perma nente vergunning te verleenen en acht het daarom beter om deze vergunning telkens voor den tijd van 5 jaar te verleenen. De heer ANDRETSCH ondersteunt dit voorstel, temeer waar in den Achterweg nog een leelijke bocht is gelegd, waarvoor straks de medewerking van „Meer en Bosch" moet worden verkregen. De heer VAN UNEN acht het juist om die medewerking nu reeds vast te leggen. Hij acht het echter een bezwarende bepaling voor het Bestuur van deze inrichting om die vergunning slechts voorloopig voor 5 jaar te verleenen. De VOORZITTER merkt op, dat er aan het stellen van voorwaarden toch ook grenzen Zijn verbonden. Men kan toch niet zeggen „ik verleen de ontheffing maar dan moet deze voorwaarde worden nagekomen en die en die voorwaarde." Zoo kan men nu niet eischen dat te gelegener tijd een stuk grond aan de overzijde voor niets moet worden afge staan om een bocht uit den weg te kunnen ruimen. De heer ANDRETSCH zegt, dat het ook heelemaal niet zijn bedoeling was om dien grond voor niets te krijgen, maar om dit nu gelijktijdig te behandelen. De VOORZITTER acht het onjuist om het bestuur het zwaard boven het hoofd te hangen, dat het na 5 jaar misschien dat ge bouw weer moet opruimen. Daarvoor zijn de kosten van installatie ook veel te hoog. Wethouder dr. DROOG merkt op, dat er over 5 jaar misschien een geheel andere Raad is die de ontheffing niet meer toestaat en dit is te bezwarend voor deze inrichting. De voorzitter wijst nog op de goede verstandhouding tusschen Meer en Bosch,, en de gemeente en verzocht den raad dan ook geen beperkende bepalingen te stellen. Hiermede verkrijgt men ook den besten waarborg, dat later de noodige medewerking zal worden verkregen voor de verbetering van dit weggedeelte. Z.h.st. wordt het voorstel daarna aange nomen. Voorstel tot wijziging der algemeene Politieveror dening Conform het advies van B. en W, wordt besloten Art. nq der A. P. V. te wijzigen en te doen luiden als volgt „Het is aan bestuurders van motorrijtui gen en rijwielen verboden binnen de be bouwde kommen der gemeente gelegen wegen of gedeelten van wegen, waarvoor Burge meester en Wethouders blijkens openbare kennisgeving een maximum-snelheid hebben vastgesteld, met een grootere dan de vastge stelde snelheid te berijden. De bovenbedoe'de maximum-snelheden worden aangeduid door de ingevolge art 7 der Motor- en Rijwielwet vastgestelde waar schuwingsborden, geplaatst en bevestigd op de door Burgemeester en Wethouders aan te wijzen plaatsen." De heer KWAK vraagt of deze wijziging van de politieverordening wordt voorgesteld om er de hand aan te houden en zegt dat dit practisch niet mogelijk is. De VOORZITTER antwoordt hierop, dat deze verordening soepel zal worden toegepast. Een hoogere snelheid dan 20 K.M. zou voor de Raadhuisstraat b.v. on verantwoordelijk zijn. De heer RIJKES zegt, dat het niet mogelijk is om 20 K.M. te rijden. De heer VAN UNEN merkt op, dat men in Amsterdam zelfs hier en daar 12 K.M moet rijden. De VOORZITTER vestigt er de aandacht op, dat voor de bebouwde kom één maximum snelheid voor alle wegen moet worden vast gesteld. Men kan dus niet zeggen voor dezen weg 40 en voor die straat 20. Nu is 20 K.M. in ieder geval een maximumsnelheid voor de Raadhuisstraat, maar nogmaals zegt spreker, dat de verordening soepel zal worden toegepast. Z. h. st. wordt deze wijziging vervolgens vastgesteld. Rondvraag De heer BREED vestigt er de aandacht op, dat hem klachten bereikten over los- loopende honden in Groenendaal, die het publiek lastig vallen. De VOORZITTER zegt toe hiernaar een onderzoek in te zullen stellen. De heer BREED vraagt hoe het staat met de verbetering van den hoek, gevormd tusschen Kerklaan en Bleekersvaartweg. Wethouder dr. DROOG antwoordt hier op, dat deze zoo gauw mogelijk onder handen zal worden genomen. De heer v. d. LINDEN wijst op den toegang van de nieuwe brug over de Zand- vaart, die de Eschdoomlaan met de Kerklaan verbindt. Deze is al zeer slecht. Wethouder dr. DROOG zegt toe de aandacht van het Hoofd van den Dienst van Openbare Werken hierop te zullen ves tigen. Hierna sluit de Voorzitter de openbare vergadering. Vereeniging Vreemdelingenverkeer Gis terenavond vergaderdie in Hotel van Ree de Ver. Vreemdelingenverkeer afd. Heemstede- Beimebroek. Omstreeks half negen opende P. N. Quarles van Ufford de vergadering, welke goed bezocht was, waarna Ir. w. J. a. Duynstee de notulen der vorige vergadering las. Uit het jaarverslag lazen wij, dat dit jaar voor de vereeniging wederom een goed jaar was geweest. Beide gemeenten groeiden steeds, zelfs was er in Heemstede een groote vooruitgang zichtbaar. Dank zij de medewerking van de gemeen tebesturen van Heemstede en BloemendaaJ, was dit jaar het station Heemstede-Aerden- hout geopend. Ook het ledenaantal was sterk toegeno men en van 138 tot 182 gegroeid, ken te Heemstede geplaatst, terwijl de ban ken te Bennebroek grondig zijn hersteld. Het financieel verslag, uitgebracht door den heer D. J. v. d. Stam, stond ook vrij gunstig. De inkomsten bedroegen 1141.34, terwijl de uitgaven 715.05 waren, zoodatt er een batig saldo was van 426.29. De kascommissie, bestaande uit de heeren Vaags en Stoutjesdijk, brachten een goed keurend verslag uit. Als bestuursleden waren aftredend de hee ren H. H. Ruysena&rs, Dr. E. A. M. Droog, J. Molenaar, D. J. v.d Stam en Jhr. P. N. Quarles van Ufford, welke bij acclamatie werden herkozen, terwijl door bedanken van de heeren G. N. Aberson e» M. Lugt werden gekozen de heeren Vaags en Stoutjesdijk. Als afgevaardigde en plaatsvervanger voor de algemeene vergadering voor Vreemdelin genverkeer werden gekozen de heeren Dr. E. A. M. Droog en N. Vos. Bij het Bestuur was een klacht ingeko men over het propaganda maken van de afd. Haarlem. Deze afd. heeft in Heemstede propaganda gemaakt door het Verspreiden van circulaires om zich op te geven als lid of begunstiger der afd. Haarlem. De voor zitter meende, dat dit een zeer ongemoti veerde propaganda was en betreurde deze handelwijze ten zeerste. Na een lange dis cussie over dit onderwerp, werd besloten over deae kwestie met de afd. Haarlem te onderhandeen. Bij de rondvraag werd voorgesteld dit Jaar 2 banken te plaatsen en wel een nabij het station Heemsbede-Aerdenhouit en een te Bennebroek. Ook werd voorgesteld een bord te plaat sen aan of nabij het station. De nieuwe kaart van Heemstede - Benne - broek, die op de vergadering te bezichtigen was, zou binnenkort aan alle leden worden toegezonden. Hierna sloot de voorzitter deze geanimeer de vergadering. Vacantlekolonies De afd. Bloemendaal van het Centraal Genootschap van Vacan tlekolonies hield Donderdagavond haar jaarvergadering in hotel Vreeburg, onder leiding van mevr. MolièreGouda. De secretaris, de heer D. Kuiper, las de notulen en bracht het jaarverslag uit. Hier uit bleek, dat in 1928 weinig kinderen door de afdeeling zijn uitgezonden, omdat het elk jaar moeilijker wordt om candidaten te vinden. Voor het nieuwe seizoen is slechts een candidaat tot heden ingeschreven. De gewichtstoename der kinderen was bevredigend en klachten werden niet verno men. De rekening van de penningmeesteresse, mevr. Molière, werd nagezien en in orde bevonden. Zij bedroeg in totaal aan inkom sten en uitgaven 1271.13 <4. Voor het 10de huis te Ellecom werd 25 uit de kas beschikbaar gesteld. De aftredende bestuursleden, mevr. L. de W«sRobinson en de heeren S. P. B^i- nierse en H. Lemstra van Beusekom werden bij acclamatie tot bestuurslid herkozen. Burgerlijke Stand Geboren: Geer truidis Jacoba, d. van Stokman-Mesman. Willem, zoon van Verhagen-Klaasse Bos. Ondertrouwd: Q- van Gils en C. Poel. p. Schouten en H. A. Korstanje J. O. J. Nleuweboer en J. van der Aar. 1 Getrouwd: V. Lucke en J. Issijen. Statuten De „Staatscourant" bevat de statuten van de N. V. Hotel-Pension Dier gaardepark, te Houtrakpolder, gemeente Haarlemmerliede. Burgerlijke Stand van 2325 April Geboren: Helena, d. v. D. Slootweg en P. W. Oerlemans Johannes Carolus, z. v. C. Wyn en H. P. Smit. Johannes Hendricus, z. v. H. Harding en A. B. v. Es. Jobina Cornelia, d. v. A. Nuyten en B. Knopjes. Anna Maria, d v. H. W. Vermeulen en M. Bourgonje. Ondertrouwd: Peter Roeland van Andel, 43 J. en Maria Heijstek, 31 J. Cornells Dirk Schouten,32 j. en Harmina Henderika Jeuring, 23 j. Casparus Moleman, 25 J. en Johanna van Wieringen, 20 j. Cornells Bos, 25 j. en Margaretha de Heer, 24 j. Bouwen Cornells Isak Bastiaan Teunis van den Berg, 25 j. en Klasina Cornelia van Keulen, 23 j. Johannes Baarsen, 29 J. en Jacoba Neeltje Hogenblrk, 23 j. Johannes van Andel, 22 j. en Neeltje Benschop, 24 j. Getrouwd: Adrianus Monster, 27 J. en Heiltje de Vries, 20 j. Gerrit Verhoeven, 24 j. en Cornelia Klasina van den Ochtend, 19 j. Johannes Millenaar, 23 J. en Berendtje Johanna den Daas, 22 J- Overleden: te Amsterdam: Catharina Louisa Paddinge, 58 j„ geh. met H. de Boer. Motorrijwiel ontvreemd Bij de rijks politie is aangifte gedaan, dat een motor rijwiel, dat de heer P. J. v. d. L. geruimen tijd geleden wegens een defect had neergezet bij den heer A. J. v. B., aan den Vijfhuizer- dijk, eenige dagen geleden is ontvreemd geworden. Concert Naar wij vernemen, zal a.s. Maandag het muziekcorps „Excelsior" van Hoofddorp, directeur L. Thuis, te Vijfhuizen, een concert komen geven. Gisteravond werd in „St. Bavo" de jaar vergadering van bovengenoemde vereeniging gehouden. De vergadering was slechts zeer matig bezocht. Aan de bestuurstafel had mede plaats genomen de eere-voofzitter der vereeniging Mr. Heerkens Thyssen. In zyn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer W. J. B. van Liemt, in het kort de verschillende werkzaamheden der vereeniging in het afgeloopen jaar en deed daarbij in het bijzonder den nadruk vallen op de groote uitbreiding, welke in het ledental gekomen is, in hoofdzaak ten gevolge van het werk der vacantie-uitstap jes. Gewezen werd voorts o.ra. op-het nieuwe werk, door de vereeniging behartigd met de mede-exploitatie van den Gemeentelijken Speeltuin aan de Zom ervaart, waardoor het voor onze leden mogelijk is geworden hun kinderen in den speeltuin te zenden, zonder dat het noodig is daarvoor lid te worden van een neutrale vereeniging. Uitgebracht werd het gecombineerde ver slag van secretaris en penningmeester. Door den voorzitter werd aan den secre taris lof toegezwaaid voor den liver, door hem in het belang der vereeniging tentoon gespreid. In het bijzonder vestigde de heer van Liemt hierbij de aandacht op het veelom vattende werk, verbonden aan de vacantie- uitstapjes. De heer van Liemt, hoewel dankbaar voor den lof, welke hem in het jaarverslag was toegezwaaid, wilde er toch wel eens uit- drukkeiyk op wyzen dat de vereeniging haar bloei voor een groot deel dankt aan de werk zaamheid van den secretaris den heer Ste rnare Ook aan den penningmeester, den heer Th. o. J. M. Smit, werd hulde gebracht voor de accurate wijze waarop door hem de fi nanciën der vereeniging worden beheerd. De dankwoorden aan het adres van den secretaris en den penningmeester werden door de vergadering met appIZus onder streept. De aftredende bestuursleden de heeren H. Th. J. Coebergh, J. J. van Rossum en Th. S te man werden herbenoemd. In de plaats van den heer A. F. Bos, die wegens vertrek uit de gemeente voor het bestuurslidmaat schap moest bedanken, werd door de verga dering benoemd de heer J. D. Felix, die op treedt als voorzitter der Commissie voor het speeltuinwerk in het Amsterdamsche en Slachthuiskwartier. Bekrachtigd werd voorts het besluit van het bestuur, waarby in die commissie tot leden waren benoemd de le den der Vereeniging F. Keesen, O. F. van Dijk en J. Assendelft. Het voorstel van het bestuur tot aanslui ting aan den laredelijken bond voor Groote Gezinnen gaf aanleiding tot breedvoerige gedachtenwisseling in hoofdzaak loopende over dc vraag, of tengevolge van die aan sluiting al dan niet tot contributie-verhoo ging zou moeten worden overgegaan. Hoewel duidelijk bleek, dat van de aan wezigen verreweg het meerendeel een ge ringe contributie-verhooging welke door de aansluiting noodig zou kunnen zijn alles zins gemotiveerd en zelfs wensehelijk achtte, meende de voorzitter toch te moeten ont raden thans tot contributie-verhooging te moeten overgaan, nu op den beschrüvings- brief daarvan geen melding was gemaakt, integendeel daaruit met grond mocht wor den opgemaakt, dat op deze vergadering geen besluit tot contributie-verhooging zou vallen. Naar voren werd nog gebracht de ge dachte om, zonder verhooging der minimum contributie, de leden, die tot betaling van een eenigszins verhoogde contributie in staat zijn. aan te sporen vrijwillig tot. ver hooging van hunne bijdrage over te gaan. Toegezegd werd, dat het bestuur een en ander nog nader zal overwegen. Bij de rondvraag werd op een desbetref fende vraag uit de vergadering nog de aan dacht gevestigd op de wenscheiykheid, dat de vereeniging ook in andere kwartleren der stad, het speeltuinwerk ter hand zou ne men. In de eerste plaats zou Haarlem-Noord daarvoor in aanmerking komen. De voorzitter wees ten slotte nog op dc mogelijkheid dat de vereeniging in de toekomst ook gaat medewerken aan het vraagstuk van de woningvoorziening voor de greote gezinnen. De eere-voorzitter wees naar aanleiding daarvan op een zeer gelukkig voorbeeld, door hem waargenomen te Helmond, waar door een Woningbouwvereeniging op de ge bruikelijke wyze met steun van gemeente en Rijk een grot woningcomplex tot stand ge bracht is. Het byzondere daarvan was ech ter, dat in dat complex een groot aantal wo ningen voor groote gezinnen aanwezig was, die hoewel grooter en ruimer dan de andere woningen, niettemin tegen dezelfde huur prijzen werden beschikbaar gesteld. Door den voorzitter werd den heer Heer. kens Thijssen dank gebracht voor de mede- deeling van dit voorbeeld, dat ongetwij feld vooral voor eene vereeniging voor groo te gezinnen veel aantrekkelüks bevat. Alles byeengenomen mocht de vergade ring, hoe matig zij ook bezocht was even geanimeerd of vruchtbaar worden genoemd. Volledigheidshalve worde nog medege deeld. dat verschillende mededeelingen uit het jaarverslag door de vergadering met applaus werden ontvangen en dat door een lid der vereeniging met instemming van alle aanwezigen aan het bestuur dank werd ge bracht, voor alles, wat het by voortduring steeds in het belang der vereeniging zoowei als van hare leden doet. Uit de Betuwe schrijft men aan heit Hbht: De strenge winter en het koude voorjaar met zyn nachtvorsten hebben hun invloed geducht doen gelden op boomgaard, welde en akkers. Het vorig jaar was Zondag 29 April «Je bloesemdag voor de Betuwe; toen brachten extra treinen en auto's duizenden bezoekers naar hier, maar van bloesempracht Is thans nog geen sprake. Een paar warme dagen kunnen veel doen, maar wanneer zullen as komen, is de verzuchting. In de weide is de toestand nog verre van gunstig. Veel vee loopt reeds buiten, maar er is nog weinig gras. En op den akker is het ook al niet roos kleurig. Wat de aardappelen betreft het nieuwe gewas zal laat aan de markt ko men. De voorzitter van het Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard heeft een com missie benoemd, om de grieven te onderzoe ken, welke worden geuit over de wyze en de uitvoering van de bevoegdheid van het stamboek om hengsten voor dekking goed te keuren. De commissie bestaat uit de hee ren: G. O. Sneep, Breda; B. C. Puylaert, Sas van Gent; C. A. de Bruyckcre, Oost burg; mr. M. C. v. d. Minne, Middelburg; D. J. den Hartog Jager, Herveld; N. Ooster huis, Overschild, en J. de Vries, 's-Graven- hage, waarvan eerstgenoemde het voorzit terschap op zich heeft genomen. De com missie is gisteren geïnstalleerd. woude en Warmenhuizen zullen binnenkort rabarberveilingen worden geopend. LET OP DE ONDERSTAANDE PRIJZEN Gebrande pindas 13 Pruimen 13 Abrikozen 38 Gedroogde peren 38 Gedroogde appelen 43 Tutti Frutti 24 Jams 1 P.-pot 3® et. uit Gember 1 P.-pot Honing 1 P.-pot Haring per pot ct. p. pond ct. p. pond ct. p. pond ct. p. pond ct. p. pond ct. p. pond de Betuwe ETALAGE Rolmops per pot et. ct. 2 bus Sardines ct. 2 bus Kipper Snacks ct. ct. ct. dubb. bus leverpastei ct. ct. ct. ALLES GOEDKOOP WIJ „.„-a* wet de moeste tevredenheid bediend hebben Dat kemt omdat wij onse CUeotl e steens w« FM mkitrct Fvr Van ouds bekend voor solied en goedk,„op 1BEDDENEN MEUBELEN DEZE WEEK EXTRA AANBIEDING: 2 persoons Kapok-bedstellen 2 persoons veeren Bedslellen 2 persoons Zeegras Matrassen 2 persoons Matras, Peluw 2 kussens, prima kapok 3 deelig Matras, Peluw 2 kussens, prima kapok 1 persoons Damast-matras 2 persoons Damast matras 2 persoons IJzeren Ledikant 1 persoons IJzeren Ledikant 2 persoons gezondheidsmatras 11.90 Eiken Dressoirs 30.50 9.95 Eiken Spiegels S./ü GROOTE KEUZE DIVANS 7.90 15 FILIALEN IN DE GROOTSTE STEDEN der| fnej..

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 11