De Viering van Julianadag tweede blad HET 10-JARIG BESTAAN VAN DEN „OESTERREIC HISCHE KATHOLISCHE REICHSBUND" Sproefen komen vroeg in het vooriaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT WOENSDAG 1 MEI 1929 BLADZIJDE 1 Ingezonden Nederl. Middenstandsbank De muziekuitvoering op de Groote Markt en de avondfeestviering IS Viering in binnen- en buitenland bijeen in de schitterende zaal van het „Holland.Huis", welke met Hollandsche tul pen, narcissen en andere bloemen versierd was. Op het podium prijkte te midden van een bloemenweelde het bekende, door Fallisc vervaardigde borstbeeld van H. M. de Konin gin. Bij het binnentreden van den Nederland- schen gezant, jhr. O F. A. M. van Nispen tot Sevenaer en dr. Zimmerman, werd door een orkest het Nederlandsche Volkslied ten ge- hoore gebracht. Hierna bracht de voorzitter van den Baad van Beheer van het Holland Huis. de heer Bernard J. Veldhuis, den aan wezigen dank voor hun tegenwoordigheid en sprak er zijn teleurstelling over uit. dat me vrouw van Nispen tot Sevenaer. die wegens haar gezondheidstoestand in het buitenband vertoeft, niet aanwezig kon zijn. Verder ver klaarde hij. dat de Nederlandsche kolonie zich van ganscher harte aansluit bil de feest vreugde, die thans in geheel Nederland heerscht. Ons hart blijft, ondanks de Belgi sche gastvrijheid, steeds trekken naar het vaderland. Wij ziin fier op de beteekenis van Nederland in 't economisch, artistiek en in tellectueel leven Als concreet bewiis van onze dankbaarheid, besloot de heer Veldhuis, stel ik voor het volgend telegram aan de Prinses te zenden: „De Nederlandsche Kolonie te Brussel en omgeving met H. M. Gezant Van Nisnen tot Sevenaer in het Holland Huis ver- eenigd ter gelegenheid van den twintigster verjaardag van uwe Koninklijke Hoogheid biedt uwe Koninklüke Hoogheid haar zeer eerbiedige gelukvensehen aan en spreekt den hardgrondigen wensch uit. dat uw Konink lüke Hoogheid nog lang moge bewaard blijven voor uwe Doorluchtige Ouders en voor ge. heel Nederland en Indië." (Voor den inhoud van deze rubriek stelt de redactie zich niet aansprakelijk) VOOR VAN DE BILT De leden onzer R.K. Kiesvereeniglngen moeten straks stemmen voor de groslijst voor de in Juli te houden Kamerverkiezin gen Wie zal nummer één van die lijst wor den? Hoevelen van die lijst zullen er gekozen worden? Deze twee vragen worden voornamelijk gesteld ten opzichte der candidatuur van de Bilt. Ditmaal zal het alleen over de eerste vraag gaan. Wie zal in de kieskringen HaarlemHel der lijsttrekker zijn? De heer Ch. van de Bilt werd door het adviescollege geadviseerd niet alleen a's eerste voor de z.g. vrije lijst, doch ook met algemeene stemmen a's nummer 1 der gan- sche Hist, dus zelfs vóór de candidaten der kwaliteitszetels. Deze uitslag was te voren voorzien, het geen zeer begrijpelijk is voor degenen, die weten, wie de heer van de Bilt is en wat hij als kamerlid heeft gepresteerd. Het da- gelijksch partijbestuur staat zelfs achter dezen wensch van het vertrouwenscollege, zoodat van die ziide geen gevaar zal drei gen. Er dreigt echter wel gevaar voor de verwezenlijking van dit denkbeeld van de zijde der tegencandidaten. Voor de candidaten mr. Hellenberg Hu- bar, Max. van Pol en mogelijk nog voor meerdere candidaten werden kiescomité's opgericht, welke alle de candidatuur van de Bilt afbreuk kunnen doen. ook al zegt men zulks niet te willen. Bij wijze van te genweer wil men volgens ons nieuw kies reglement door middel van een kiescomité de candidatuur van de Bilt bevorderen, vandaar het antwoord op de twee gestelde vragen. Wie is de heer van de Bilt? Hij is de opvolger van wijlen den heer W. O. J. Pastoors, den vertrouwensman van de R.K. georganiseerde arbeiders. Na- KANTOOR HAARLEM NASSAUPLSIN I - TELEFOON 13098 AAN- EN VERKOOP EFFECTEN COUPONS dat hij jarenlang met Willem Pastoors had samengewerkt in het Centraal Bestuur van den Nederl. R.K. Volksbond en als mede-redacteur van het weekorgaan „De Volksbanier" werd hij alom waardig ge keurd den roomschen volksman bij uitne mendheid te vervangen. Nadien bleef hij zich desniettemin toch geheel geven aan de R.K. arbeidersbeweging, zoowel als redac teur van de „Volkscourant", als lid van het Hoofdbestuur van ons R. K. Werkliedenver bond. Hij is in die kringen een der meest geziene leden. Wat presteerde hij als Kamerlid? Gaarne wordt toegegeven, dat er meer hervorragende Kamerleden zijn. dan de heer van de Bilt is en wil zijn; daar is nu eenmaal nuanceering op dit gebied. Opzet telijk en voor de tribune spreken is zijn fort niet, wat maai gelukkig is. Hij is in ruwe trekken weergegeven een der meest naar voren tredende kamerleden op verschillend terrein. Altijd op post: een der beste bezoe- Machine no. 12 Dinsdag, 30 April kers der vergaderingen. Genaakbaar voor al zijn kiezers" Hij houdt op verschillende tijdstippen en plaatsen zitting om zich met zijn kiezers te verstaan. Wil men hem spre ken. hij staat voor u klaar; hij komt u voor dit doel opzoeken. Vraagt men zijn mede werking in iets, hij is steeds bereid te doen, vat mogelijk is. In de Kamer toonde hij zich een kenner en ijveraar voor de volksgezondheid: h(j wierp zich op als een krachtige verdediger voor het vlootpersoneel, zoowel voor hunne geestelijke als stoffelijke belangen. Op het eerste seintje stelde hij zich in verbinding met degenen, die vanwege het droogleggen der Zuiderzee schade zouden kunnen lijden; hij beijverde zich voor zijn kieskring voor zoover de algemeene belangen daarmede harmonieerden en boekte meermalen suc ces. Als Kamerlid wist hij zich toegang te ver werven tot verschillende departementen, waardoor hij voor velen een pleitbezorger kon zijn, zonder dat buitenstaanders er iets van merkten; er wordt soms meer buiten dan binnen de Kamer voor he± algemeen en bijzonder belang klaargespeeld. Het is te dol om los te loopen om zulk een candidaat plaats te laten maken voor de hierboven genoemde nieuwelingen, die moge lijk groote krachten zijn, doch die als zoo danig hun sporen nog zullen moeten ver dienen. Ook is het af te keuren, hem achter de twee z.g. >waliteitscandidaten te laten volgen, want indien onverhoopt de stem- mental'en voor de R.K. Staatspartij terug- loopen, zouden de minst gewilden wel en de algemeen verlangde candidaat niet gekozen worden. Wanneer dus gevraagd wordt te stemmen op den heer van de Bilt als eerste der vrije lijst, dan werkt men mede aan zijn herkie zing als Kamerlid, doch de *ele stemmen op hem uitgebracht moeten hem des te ze kerder op nummer 1 brengen der geheele lijst, om deze lijst zoo aantrekkelijk moge lijk te maken. Dit kan alleen vast komen te staan, wanneer men van de Bilt stemt en hem op het daarvoor bestemde biljet stemt en een plaatsvervanger. Arbeiders, stemt dus uw candidaat, hij is het waard. Middenstanders, stemt vooral dengene, die reeds jaren voor dit gewest zitting heeft, die getoond heeft een open oog en hart te hebben voor allen. Inte'lectueelen stemt hem. die het peil der Kamer wist hoog te houden en om wille eener algemeene bevrediging onder de R.K. kiezers. Leden onzer kiesvereeniglngen, kent uw plicht. M. L. A. KLEIN. Ter gelegenheid van het eerste lustrum der Vrijwillige Brandweer „Bloemendaal", werd gistermiddag een groote demonstratie gegeven op het terrein tegenover den vijver van Duin en Daal, te BloemendaaL «ei DiusscmngswerK van een pseuao-nun in vollen gang Hoe druk het gistermiddag op de Groote De verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana is gisteren in geheel het land met veel geest drift gevierd, hoewel het slechte weer en de regen aan de feestelijkheden veel afbreuk hebben gedaan. Te Amsterdam Ter gelegenheid van den verjaardag var Prinses Juliana werd gisteren van alle open bare en vele particuliere gebouwen te Am sterdam gevlagd. Ook de trams waren met de gebruikelijke vlaggetjes versierd. In den loop van den dag werden op verschillende plaatsen in de stad concerten gegeven. In de residentie. Ter gelegenheid van den 20sten verjaardag van Prinses Juliana was gisteren de residen tie weder m vlaggentooi gestoken. Door den aanhoudenden regen was de aanblik van het geheel niet zoo fleurig als anders. In het Lange Voorhout was de gebruikelijke vlaggenversiering aangebracht, terwijl de trams van de H. T. M,de wagens der blauwe tram en de autobussen op de bekende wijze waren gepavoiseerd. Van alle Rijks-, provinciale en gemeente. Markt was, tijdens de muziekuitvoering van 5000 kinderen. Haarlem heeft Juliana- dag wel waardig gevierd Machtig dreunden de klokken van Weenen's Dom over de huizen. De straten en het plein rondom de St. Ste- fansplatz, op welk plein dit grootsche bouwwerk gelegen is, waren vol men- schen. Vlaggen en wimpels gaven aan het geheel een vroolijk tintje, terwijl hoog daarboven de zon met haar warme stralen de gansche omgeving tot één groot feest maakte. En1 inderdaad, het was ook feest. De „Oesterr. Kath. Reichs- bund", een vereeniging in Oostenrijk, die 46000 leden telt, vierde zijn 10- jarig bestaan: en het feit, dat hij zich in die 10 jaren reeds had opgewerkt tot een bond van een kleine 50.000 leden, gaf haar dan ook terdege reden om feest te vieren. Zoo trokken dan in den vroegen mor gen van Zondag 28 April door Weenen's straten van alle kanten vereenigingen naar den Dom op: een bonte mengeling van kleuren door de vele verscheidene drachten van studenten en padvinders, van landslieden en sportvereenigingen en dat alles had slechts één doel: de Pontificale mis in Weenen's hoofdkerk. Ofschoon in de kerk slechts feestgan gers toegang konden krijgen, wist schrijver dezes toch, dank zij de wel willendheid van een Dom-kapelaan, een zeer goede plaats te bekomen, recht boven het hoofdaltaar, vanwaar men een schitterend overzicht had over de gansche kerk, een overzicht, dat ik niet gauw zal vergeten. Vooraan bij het hoofdaltaar, waar de wij-bisschop van Weenen mgr. dr. Kamprath, voor de Reichsbünder de H. Mis las, stonden rondom opgesteld de vaandeldragers der vereenigingen: ontelbare banieren had toen meegebracht, de een nog mooier dan de andere. Daarachter volgden de padvinders, groot en klein, maar al len even correct; gedurende de geheele H. Mis stonden zij in de houding, zich geheel niet verroerend; slechts bij de consecratie klonk het commando van hun generaal om hun groet te brengen aan Christus Koning, maar verder weer even stil als te voren. En daarachter was de geheele Dom gevuld; tot in de uiterste hoeken stonden de menschen en toch was het doodstil. Tijdens de preek van den bisschop kon men een speld hooren vallen, zoodat men ook in de achterste rijen zijn welluidende stem wel moet verstaan hebben. En dan de consecratie! Welk een devotie! Maar ook, welk een machtige indruk maakt het, als daar de vaandels hun groet brengen, de padvinders aanslaan en de muziek, bestaande uit een achttal korp sen, met schitterende fanfares Christus verwelkomt. Na de H. Mis was het vóór den Dom, défilé. Nadat de bisschop door het be stuur was begroet en op een kleine ver hooging had plaats genomen, marcheer den allen langs hem. Terwijl één har monie zich recht tegenover de eeretri bune opstelde, trokken de anderen voorop, aan den kop van den stoet. Eerst de muziek, en daarachter volgden al len: eerst weer de padvinders, dan de studenten in hun bonte uniformen, ver volgens de turnvereenigingen, de lands lieden enz., allen enthousiast en be geesterd den prelaat met hun „Heil"- geroep begroetend. Zoo trok deze stoet een drie kwartier over de St. Stefans- platz, totdat men zich naar een feest zaal begaf, waar verder de dag werd doorgebracht. Voor mij Hollander was het echter wel zeer vreemd plotseling achter mij een dame tegen een heer in zuiver Hollandsch te hooren zeggen: Gelukkig hebben wij die poppenkast bij ons in Amsterdam niet.". Zij zeide „ge lukkig", ik dacht „Leider". W. v. LIEMT. De heer P. J. M. v. Tetering dankte den heer v. d. Linden, den penningmeester voor zijn propagandistische werk. Hij admini streerde alle leden die er de laatste weken bijkwamen en die penningen moesten be talen. Hij schreef er in 887. Er zijn nu ruim 1000 leden! Men beseffe wel dat dit feest ongeveer 2600 kost en ook wat hoofdbre kens het den penningmeester daarom kost. Het gezelschap bleef nog een half uurtje gezellig bijeen. „Prinses Juliana" Regen, regen, steeds neerdrensende regen uit het grijze, laag.neerhangende wolken zwerk. Maar op het Teylerplein stond giste renmiddag half 2 'n juichende kinderschaar, vol ongeduld wachtende op het begin der feesten, georganiseerd door den Kinder- Oranjebond „Prinses Juliana". En in vroolijke stemming trokken zij, met het muziekkorps der Haarlemsche Politiemuziekvereeniging in hun midden, het Amsterdamsche kwartier en Bavodorp door. Overal stonden, ondanks het slechte weer, vele belangstellenden, die den gecostumeerden stoet met welgevallen gadesloegen. Het was een werkelijk aardige stoet met heele mooie groepen. Deze waren de volgende: Fee met elfjes, Nationale Hulde, 4 kabou ters met fiets, 2 slagers, 3 slagers, 3 oranje- clowns, 2 jagers, Tyroler paar, Doornroosje. Dan mogen nog eermeid worden de Oranje Pierrot, kleine Pierrot, Cowboy, Oostelijke prinses, politie-agent. bakker, clown, Indiaan, Lodewijk XVI, page en zigeunerin. Na den omgang door de kwartieren trok men opnieuw naar het Teylerplein, waar de kinderen in 't Patronaatsgebouw op heer lijke tractaties onthaald werden. Om 5 uur kwamen zij weer op hetzelfde plein samen, om met vaandel en muziek langs Spaarnwouderstraat, Wijdesteeg en Spaarne naar gebouw „St. Bavo" aan de Smedestraat te trekken, waar hun een feestavond werd aangeboden. Het was een feest volgens het bekende recept der vereeniging d.w.z. goed ingericht en uitstekend verzorgd. De heer en mevr. Kellerbach uit Den Haag hielden de kinderen op de meest aangename wijze bezig met hun paedagogisch poppenspel. Tijdens de pauze werden de kinderen gedurig getrac- teerd en de vroolijke stemming was er dan ook wel in Tegen 9 uur was de pret afge. loopen. Alvorens het feest begon, sprak de voor. zitter der vereeniging, de heer J. H. van En gelen, een kort woord van welkom, waarin hij dankwoorden laschte jegens het gemeentebe stuur van Haarlem en allen, die op eeniger- lei wijze steun en medewerking verleend had den. Julianadag is hier in Haarlem prettig en amusant gevierd. De kinderen zoowel als de volwassenen hebben zich den geheelen dag kunnen amuseeren. Want de pret in de hoofd straten was niet beperkt tot een concert of volksspelen, doch duurde tot middernacht voort. Dp programma's waren bovendien van dien aard, dat het een algemeene feestdag was. Allen konden den geheelen dag hun deel van de feestvreugde genieten. De straten hadden door vlaggen en wimpels en de drukte een ander aanzien. Zoowel de hoofdstraten, als de steegjes werden afgeraasd door han delaren in zuurtjes, serpentines, etc., en op Als een wachtwoord ging het door de stad: „t Is droog". En de kinderen kwamen naar buiten in regenjassen en capes, maar met een blij gezicht en een kinderlijk enthou siasme. Weken had de voorbereiding in be slag genomen en zou al dat harde muzikale werken nu in het water vallen? Van een Oranje-zonnetje was geen sprake, maar droog was het in ieder geval wel. In de binnenstad was het een drukte van belang Alle moeders waren present, terwijl broertjes en zusjes moesten luisteren naar de presta ties van grooten broer of groote zus. De mu ziek daverde door de lucht; nauwelijk was het eene muziekcorps voorbij getrokken, of daar klonk alweer muziek, waarachter weer honderden kinderen joelend' en lachend en zwaaiend met de vaderlandsche driekleur manifesteerden voor het Koninklijke Huis. Er kwam schier geen einde aan den optocht en het was heusch niet overbodig, d'at een vijftal afgevaardigden van onze bereden politie met het schoone paardendeel de men schen op een afstand hield. Toen de klok van de Groote Kerk drie uur sloeg, waren d'e kinderen opgesteld op de Groote Markt, met het gezicht naar Brink- mann. De microfoon, die ons kinderfeest zou opnemen voor het Radiostation Huizen (een aardig denkbeeld van onzen K. R. O.) werd midden op de markt neergezet en het spel kon beginnen. De heer Stinis beklom het dirigeerge- stoelte, toeterde met een scheepsomroeper en gaf vervolgens enkele aanwijzingen. Toen de heer H. W. Hofmeester, als leider van de Uitvoering zijn dirigeerstokje omhoog hief, ontstond er stilte onder die duizenden men schen, waaronder zich ook Mr. Heerkens Thijssen, waarnemend burgemeester bevond. Met begeleiding van de muziekvereeniging ..Harmonie Crescendo" waarvan de heer Hofmeester directeur is, werd het Wilhelmus en het Wien Neerl. Bloed gezongen. De „Piet Hein" Defileermarsch van de Kon. Ned. Marine ging er in als koek. Als bijzonderheid werd ditmaal een uitge breid muzikaal tintje gegeven aan de kin- derhulde. Daar stonden 500 kinderen met kleppers ge reed, 250 met trommen, 200 met mondhar monica's en 100 met fluiten .Eerlijk gezegd is ons 't resultaat van de proef niet meegevallen. Het geluid was veel te zacht, vooral de mond harmonica's moeten een volgende maal hon derdmaal versterkt worden, terwijl we de buiten niet eens gehoord hebben. De kinderen hadden er echter pleizer in en j Per slot van rekening is dat toch het voor naamste. De jongens met de trommen sloe-| gen de zaak zoo nu en dan aan stukken. Dat was pas eens een lolletje! De kleppermarsch voldeed het beste, de trommelmarsch was zelfs niet naar den zin van den heer Hofmeester, terwijl Klokke Roeland van die mondharmonica's zacht- spelend naar voren kwam. Het Comité moet een volgende maal met meer van die instru menten werken, de muziek klonk heel aardig. Het concert werd met het „Wilhelmus' ge sloten' waarmede de duizenden menschen op de Markt instemden. Aan het slot complimenteerde Mr. Heer kens Thijssen den heer Hofmeester voor diens sublieme leiding. Dan ging het weer in optocht door de stad, de lange, lange rij kinderen, waar- tusschen vier muziekkorpsen de maat er in hielden. Langs Koningstraat, Zijlstraat, Wilhed- minastraat, ging het naar het Wilsonsplein, alwaar bij den Stadsschouwburg, een Ju- lianapakket aan alle kinderen werd aan geboden. De stoet werd hier ontbonden. Gezellige bijeenkomst In de foyer van het Rembrandt-Theater bood het Centrumcomité den leiders om 5 uur een kopje thee aan. Het was er gezellig en opgeruimd, een bijeenkomst van menschen, die zich bewust zijn allen een stukje bijgedragen te hebben voor het welslagen van het feest. De voorzitter der vereeniging, de heer W. Worst, herinnerde aan de troosteloosheid waarmee de dag begon. Maar toch was hij dankbaar, dat alles zoo goed verioopen was, zonder regen, zonder wanklanken, opgewekt en in goede organisatie. Spr. dankte ni de eerste plaats den heer H. W. Hofmeester. Deze was onvermoeibaar en leidde de repe tities met veel tact en kennis. Het bestuur is hem daarvoor dankbaar. Den dirigent werd een enveloppe aangeboden. De heer Worst dankte voorts de hoofden van scholen, mevr. Gussenhoven, o e steeds een en al bereidwil ligheid was bij de repetities, de heeren Cas- sée en Ter Horst, den dienst der Eerste Hulp bij Ongelukken en den secretaris den heer H. Stinis, de man die het initiatief nam en die zeker een extra pluim ten volle verdiend. De bedoeling van het feest, om de band tusschen de jeugd en het vorstenhuis te ver sterken was zeker bereikt. De heer C. ten Boom, lid van het comité herinnerde aan het vele werk dat achter de coulissen verzet is. Spr. prees den actieven voorzitter den heer Worst. Een hartelijk lang zal hij leven onderstreepte deze woorden. Een dapper troepje kinderen met een blfl gezicht manufesteert met de vaderlandsche driekleur tijdens de kinder-muziek-nitvoering op de Groote Markt, ter gelegenheid van den 20en verjaardag van Prinses Juliana Op verschillende punten in de stad waren draaimolens geplaatst, waarvan de jeugd druk gebruik maakte. Op het Soendaplein zon het wel kermis hebben kunnen zijn. Ook de poppenkast en de boeien koning ontbrak er niet de Nassaulaan was het een volmaakte ker mis. Het vroolijke kermis-idee was er vooral door den draaimo'en. De schitterijend opgetuigde molen, die reeds een dag te voren geplaatst was, vond veel aftrek. De ouderwetsche draai molen, met de glinsterende en blinkende versiersels, de paardjes en schuitjes, het draaiorgel en de bekende bel, bleek nog steeds 'n geliefkoosd vermaak voor de jeugd te zijn. Voor de kinderen beneden de 13 jaar waren vrij kaartjes voor den draaimolen ge geven. Ook voor de tractaties waren weder om bonnen verstrekt. Op de verschillende punten der stad waar straatconcerten werden gegeven, was het een drukte en levendigheid van belang. De avond- fuif op de Nassaulaan en het Soendaplein. vlotte dezen keer beter dan andere jaren, al was de hoeveelheid menschen daar o.i. niet zoo groot. Dit wilechter geenszins zeggen, dat het er „stil was", integendeel het was wat je noemt gezellig druk. zonder te kun nen spreken van een miserabeleopeenhooping van volk, dat zichzelf in den weg loopt. Mijnheer Charlie Chaplin gaf met zijn slan genbody een extra-nummer! We waren ver- kelijk verheugd te weten, dat een mensch, in geval van nood zich als een rollade kan rol len en door een gat van nog geen halven meter kan kruipen. De verbluffende toeren van hem wer den dan ook met belangstelling gevolgd en de waardeering van het publiek uitte zich in langdurig handgeklap. Op het Stationsplein- werd geconcerteerd door Haarlem's Tramfanfarecorps; speciaal populaire muziek werd ten gehoore ge geven. Op de Groote Markt hield de Muziekver eeniging „Harmonie Crescendo" er de vroolijkheid in. Het weer werkte gelukkig nogal mee, en al waren de straten niet droog, regenen deed het ten minste niet. Om half elf werd de bevolking van Haarlem plechtig uitgenoodigd aan een taptoe deel te nemen. Twee grootsche,fakkeloptochten waren ge organiseerd en het was door de stad een feest, een blij Oranjefeest. Onordelijkheden kwamen niet voor, dank zij de waarlijk sublieme leiding van de po litie. Een woord van dank mag hier niet achterwege blijven. De Vereeniging Koninginnedag kan met voldoening terugzien op de viering van Ju- liana-dag. Ongetwijfeld heeft zij aan populariteit in onze stad nog meer gewonnen. Semper Crescendo, Oranje-mannenl gebouwen was de nationale driekleur uitge stoken en ook de verschillende gezantschans- gebouwen hadden de vlaggen ontplooid. Ver der werd ven particuliere zijde druk gevlagd vooral in de binnenstad. Verder waren nog in eenige kerken en an dere gebouwen feesteüike bijeenkomsten be- 'egd. terwijl in verschillende stadsgedeelten muziekuitvoeringen wei-den gegeven. Aan de departementen en eenige andere "•nenbare gebouwen was de gebruikelijke ver- 'lehting aangebracht. Des middags maakte de Koninklijke familie -en rijtoer. Door het Haagsche Comité voor Volksfees ten werd zooals telken jare gebruikelijk is, gis- mrenavond een vuurwerk afgestoken. Hoewel het in den vooravond nog geregend had. is het weder tijdens het vuurwerk vrii e-oed geweest zoodat de belangstelling van de Mide van het publiek verre de verwachting overtrof. Om half tien kwamen de auto's het Malie veld oprüden, waarin de Koningin, de Prins -n de Prinses hadden plaatsgenomen. Vanuit de auto's keken de vorstelijke per- "onen naar het vuurwerk. Ook Minister Lam booy, burgemeester Patijn. benevens ver schillende bestuursleden van het Haagsche Comité voor Volksfeesten waren onder de aanwezigen. Door Justien du Buisson en door Paula v. d Pol, werden aan de Koningin en aan de ^rinses bloemen aangeboden. Het vuurwerk werd besloten met een groot st.uk, waarin In het midden te lezen was: ..Leve Prinses Juliana." Na het laatste stuk reden de vorstelijke personen weer weg, luide toegejuicht door de menigte. De viering te Brussel. Men meldt ons uit Brussel: De twintigste verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana is te Brussel door de Neder landsche Kolonie op feestelijke wijze gevierd geworden. Reeds vroeg in den ochtend wap perden de Hollandsche kleuren van het ge- houw der Nederlandsche legatie, het „Hol land-Huis", de Hollandsche Club en de Nederlandsche Kamer van Koophandel. In het Gezantschapsgebouw werd door vele autoriteiten druk geteekend in de felicitatie- registers. Des middags kwam de Nederland sche Kolonie, te zamen wel 2000 menschen,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 5