m Spinnewebjes Standenraden of Bedrijfsraden Telegrafisch Weerbericht BUREAUXNASSAULAAN 49 - M ADVERTENTIËN 35 ct. p. rege! 9 dit nummer bestaat uit drie bladen WOENSDAG 8 MEI 1929 DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17150 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN MEELIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. Bezoek van H. M. de Koningin-Moeder aan Zandvoort De tragische ongevallen met legervliegtuigen Het drama te Grootegast De bloembollenvelden K.R.O.-congres 1929 Het ernstig vlieg-ongeval te Bourget Het na-spel van de gas- corruptie De twee Dornier-Wal vlieg- booten op weg naar Indië Oud-minister mr. dr. J. Schokking 65 jaar Een onderscheiding Een samenzwering voor een nieuwen opstand te Kotari ontdekt Zestien contract-arbeiders gearresteerd Het bezoek van den Belgische Kroonprins aan Ned. Indië Een boerderij afgebrand De Ned. Spoorwegen in het eerste kwartaal van 1929 De Plechtige Herden- kingsvergadering ter eere v. d. Paus-Koning KL. HOUTWEG 16 Pater Borromaeus de Greeve BERICHT Wegens don feestdag van O. H. Hemelvaart zal De Nieuwe Haar- lemsclie Courant morgen niet ver schijnen. Voornaamste Nieuws J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Een waanzinnige race tusschen twee autobussen Twee dooden, elf gewonden ft; Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTENvoor Haarlem en Agentschappen: per week 25 et.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 bü vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 1—4 regels 60 ct. p. plaatsing; elke regel meer 15 ct., bü vooruitbet Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regel. q AUeabonné'sopditbladzijningevolgede verzekeringsvoorwaardenf Levenslang^geheele ongeschiktheid tot werken door TFft bij een ongeval met JKJCft bij verlies van een band, £4 Ar bij verlies van een |PJJ bij'n breuk van I/jn bij verlies v. een tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen ;i iSyiiy,™ verliesvanbeidearmen,beidebeenenof beideoogen: I jf JU»™doodelijkenafloop; IfcwU»"" een voet of een oog; I I fcW»~duimofwijsvinger: luU been ot arm: I ÏU, anderen vinger. In ons vorig artikel, getiteld „Een Standenhuis of Standenraad" hebben w'j ons cor te luisteren gelegd bij Prof. Ude van de Universiteit van Gras. Wij hebben dit volgaarne gedaan, °mdat wij bij dezen geleerden schrijver vele verwante denkbeelden ontmoetten. °ok hij was ontevreden over het be loop, hetwelk de parlementaire demo oratie in onze dagen maar al te dikwijls heeft genomen; ook hij wil er niet van Weten, die democratie te vervangen hoor de dictatuur; ook hij ziet steeds Broeiend gevaar in die richting; ook hij bieent, dat men de fouten uit het hui dige vertegenwoordigend stelsel moet Wegnemen, wil men de zaak zelf, waar het ten slotte om gaat, het behoud van hen volksinvloed, nog bijtijds redden en streeft er uit dien hoofde naar, de te genwoordige mechanische democratie te vervangen door de organische demo cratie. Daarom hebben wij Prof. Ude vrijwel critiekloos aan het woord gelaten en hebben wij den geachten schrijver niet willen interrumpeeren. Dit neemt ech ter niet weg, dat wij toch wel een enkele principieele opmerking' naar aanleiding van zijn betoog zouden wil len maken. De geachte schrijver wil de volks vertegenwoordiging doen aansluiten, zoo nauw mogelijk, bij het beeld, dat de vrije maatschappij vertoont. De maat schappij, zoo zegt hij, vertoont verschil lende standen, n.l. de werkgevers, boe ven, middenstanders, arbeiders. Welnu, Iaat elke stand in een bepaalde ver houding zetelen in den Standenraad.... en ge zijt er! Gelijk in de vrije maat schappij elke stand op zich niets be- teekent, maar allen elkaar noodig heb ben om de volkswelvaart als geheel tot haar recht te doen komen, zoo zal het ook zijn in den Standenraad. Nu komt het ons voor, dat Prof. Ude wel op den goeden weg is, maar dat hij halverwege blijft staan en daarom tot een absoluut verkeerd resultaat komt. Prof. Ude wil zich aansluiten bij het fnaatschappelijk leven; hij wil een huls of raad voor behartiging van zuiver zakelijke belangen; hij wil daarin groepsgewijze plaats geven aan hen, die °P grond van die zakelijke belangen hij elkaar hooren. Perfect! Maar dan moet de professor zich niet baseeren op den grondslag der stan den, maar op dien van de zaken zélf, dus op dien van de bedrijven. Wie vor ken nu de bedrijven? Dat zijn de werk gevers en de werknemers samen-, beide categorieën hebben dezelfde belangen. Werkgevers, middenstanders en boeren kunnen uiteenloopende belangen heb ben, vullen elkaar aan, vormen te za- taen het maatschappelijk volksgeheel, klaar werkgevers en werknemers in de Industrie, in den landbouw, in den mid denstand hebben, wanneer rechtvaar digheid en naastenliefde gelden, geen Uiteenloopende, doch volkomen samen vloeiende belangen. De arbeiders vormen samen met de Werkgevers, met de boeren, met de mid denstanders hun gemeenschappelijk bedrijf. Dat is de solidaristische ge dachte. Men moet kapitaal en arbeid niet uit elkaar rukken; trouwens, in de kleine onderneming is het kapitaal ook diaar al te vaak in één persoon met den arbeid vereenigd. Prof. Ude doet daarom goed, wanneer hij tot behoud van de parlementaire democratie streeft naar verandering, baar los-making van zuiver zakelijke belangen van de politiek, naar andere g''oepeering, maar o.i. faalt hij, waar hij als grondslag dier groepeering kiest de banden. Zijn keuze had o.i. moeten vailen op de bedrijven, waarbij dan had boeten worden bedacht, dat in de be kijven werkgevers en werknemers een 'b het algemeen belang onverbrekelijk Seheel vormen. Wanneer Prof. Ude zich wil aanslui- ^eb aan het bestaande in de maat- Schappij zooals ze behoort te zijn en 2°°als wij haar moeten nastreven dan moet hij niet pleiten voor een Mandenhuis waarin de arbeiders ge acht worden andere belangen te heb- &n dan de overige standen, naast Welke zij in den Raad of het Huis zullen 2ltting hebben maar wel voor een Be- rijvenraad of Bedrijvenhuis. De naam van bedrijvenraad zou hier ot eenige verwarring aanleiding kun- hen geven, omdat hij doet denken aan ,en Centralen Raad van Bedrijven of cn Algemeenen Bedrijfsraad, zooals we le benamingen kennen uit de hier e lande, vooral onder ons katholieken, ekende denkbeelden over economische edrij fsorganisatie. Trouwens, het stelsel van prof. Ude, aar dan met de ingrijpende correctie, dke wij daarop zouden willen zien °egepast, gaat geheel uit van dezelfde 'ondgedachte, waarvan ook de ont- ■ctpers der bedrijfsorganisatie uitge- publiekr echtelijke bedrij fsorganisatie, tot organen, welke nevens de gemeen ten, de waterschappen enz. met pu bliekrechtelijke bevoegdheden zullen zijn bekleed. Zooals men weet, schept de grondwet na de laatste wijziging, reeds de moge lijkheid, om dergelijke publiekrechte lijke lichamen in het leven te roepen. Zelfs werd bij de behandeling van het ontwerp ziektewet in de Tweede Ka mer, aan de bedrij fsvereenigingen ter uitvoering dier wet, ingevolge een amendement-Kortenhorst, reeds een klein stukje publiek recht toegekend. Al gaat echter de gedachte van het bedrijfsraden-stelsel en het door ons hierboven ontwikkelde denkbeeld van een Bedrijvenhuis, een Bedrijvenraad of een Kamer van Bedrijven, van dezelfde gedachte uit, omdat wij beiden uitgaan van de organische staatsgemeenschap, omdat wij beiden ook willen „een eco nomisch parlement", toch meenen wij, dat er nog wel een belangrijk verschil bestaat. Volgens het bedrij fsradenstel- sel wordt de vertegenwoordiging der bedrijven een organisme van lager orde in het staatsorganisme, gelijk de ge meenten, terwijl wij het juist van be lang zouden achten de vertegenwoordi ging der bedrijven, van het geheele za kenleven dus, te maken tot een tak van onze opperste volksvertegenwoordiging. Zij zou een der beide bestaande kamers moeten vervangen en de zaken-kamer moeten zijn, naast de politieke kamer. Zóó zou zij op de bedrijfsorganisatie kunnen worden opgebouwd en daar\'an in zekeren zin de bekroning vormen. Het behoort niet tot de taak van een dagblad-artikel om deze gedachte ver der in bijzonderheden uit te werken. Onze bedoeling was alleen een vluch tige schets te leveren, om aan te too- nen hoe, door wijziging in het verte genwoordigend stelsel, de belangstelling voor een democratisch stelsel zou kun nen worden behouden en het fascisme geweerd. Dit staat echter wel vast, dat de ge dachte van de organische democratie, als tegenhanger van de massa-demo cratie op individueelen grondslag, op de basis van de vertegenwoordiging der bedrijven, internationaal de aandacht heeft en dat reeds in verschillende lan den kleine bouwsteenen zijn aange voerd, welke te zijner tijd van belang kunnen zijn bij het optrekken van het nieuwe gebouw. Ten slotte roept de vraag, of in een dergelijken Bedrijvenraad niet ook te vens de consumenten moeten zitting nemen, omdat ook die tot het volk be- hooren en stoffelijke belangen hebben. Men kan hierover zeker verschillend oordeelen, doch vrij klemmend lijkt ons dit voorshands nog niet, omdat niet vergeten mag worden, dat elke groep, welke in de Kamer, den Raad of het Huis van Bedrijven zal zitting nemen, tegelijk consument en producent is. Dezelfde vraag rijst trouwens ook voor hen, die niet georganiseerd zijn. Ook mgr. Aengenent roert in zijn „Handboek voor den Leekenapostel" de kwestie van een „sociale Kamer" naast een „politieke Kamer" als een aanbeve lenswaardige en na te streven instel ling, vluchtig aan, in een nota als aan vulling op zijn uiteenzetting van de bedrijfsorganisatie. Dit doet ons ver trouwen, dat de door ons in dit artikel ontwikkelde gedachten niet al te zeel uit de gangbare lijn Ioopen en dat We bij ons pleidooi in deze richting langs veilige paden wandelen. Deze korte opmerkingen schenen ons naast het betoog van den professor van Graz wel op haar plaats. Dinsdagmiddag bracht H. M. de Ko ningin-Moeder Zandvoort een bezoek. Even voor drie uur kwam H. M. op de grens der gemeente te Bentveld, waar zij verwelkomd werd door den burgemeester van Zandvoort. Vandaar werd doorgereden over de Zand- voortschelaan, de Haarlemmerstraat, over den Hoogeweg naar het Badhuis Zeeduin. Hier stapte H. M. af tot veen bezoek aan deze inrichting. Hierna, omstreeks kwart over 4 uur, vertrok H. M. van het Badhuis Zeeduin en reed naar het Tramplein, waar de school kinderen waren opgesteld. Ongeveer een duizend kinderen stonden op het plein en zongen H. M. het eerste couplet van het Wilhelmus toe. Na afloop daarvan, werd de heer H. Meijer, voorzitter van de Zandvoortsche feestcommissie aan H. M. de Koningin- Moeder voorgesteld. Kinderen van de verschillende scholen boden H. M. bloemen aan. De kleintjes kregen allen een hand van H. M. en eenige vriendelijke woorden, waarmede zij zeer vereerd waren. Ook de hoofden der scholen, die de kleintjes begeleidden, werden aan H. M. voorgesteld. Na afloop stelde de burgemeester den heer E. Dees, die de leiding van het zin gen der kinderen had, aan H. M. voor. Nadat H. M. de kinderen had toege wuifd, reed de auto door de Haltestraat naar de Kostverlorenstraat voor een bezoek aan de Clarastichting, waar de directrice aan H. M. werd voorgesteld. Hierna volgde een bezoek aan Huize „Sterre der Zee", waar pastoor Wijnten, de kapelaan en het hoofd der school aan H. M. werden voorgesteld. Hiermede was het bezoek aan Zandvoort afgeloopen. De ontvangst te Zandvoort is hartelijk geweest, hoewel dit niet tot uiting is geko men in het vlagvertoon. Dit moet niet ge weten worden aan onverschilligheid ten op zichte van het Vorstenhuis, maar aan het gebrek aan vlaggen der ingezetenen. Vooral de ontvangst op het Tramplein gaf uiting aan de gevoelens van Zandvoort tegenover liet Vorstelijk huls. mwi! :'.v. Op het Tramplein brachten Zandvoort's sc hoolkindcrcn gistermiddag een aubade aan H. M. de Koningin Moeder. Een der kleine n van elke klas bood H. M. een ruiker bloe men aan. Te VogelenzangBennebroek Hoewel enkele hyacintenvelden reeds „ge rist" zijn, staat het meerendeel der ïiyacm- ten nog in vollen bloei. Morgen is ongetwijfeld meer te zien dan den laatsten Zondag die voor dén Bollendag doorging daar nu alle narcissen bloeien en de tulpen, door het zachtere weer der laatste dagen ook grootendeels uitgekomen, in hun vele mooie kleurschakeeringen een pracht- aanblik opleveren. Vragen van den heer van Boetzelaer van Dubbeldam aan den minister van Defensie, Het Tweede Kamerlid, de heer Van Boet zelaer van Dubbeldam, heeft den minister van Defensie de volgende vragen gesteld: Kan de minister eenige verklaring geven van de talrijke, ongetwijfeld ook ten zeer ste door hem betveurd'e ongevallen, die de laatste maanden hebben plaats gehad bij de vliegdiensten van leger en vloot? Is c:e minister, niet van meening, dat een al te groote beperking van het aantal vlieguren het personeel in den weg staat 'om een vol doenden graad v.ali geoefendheid, te ver krijgen en ó'icn daarna te behouden? Is de minister overtuigd, dat bij de opleiding dei- laatste jaren voldoende gelegenheid wordt geboden om zich te oefenen in het bedie nen der moderne vliegtuigen? Vreest de minister niet dat de jongere vligers, ook al worden zij bij de K. L. M. aangenomen, niet over de noodige routine zullen be schikken, om de zeer verantwoordelijke taak, waarvoor zij dan geroepen zuilen zijn, naar ■behooren te vervullen? gaan zijn. Dit wordt te meer duidelijk, ^anneer men weet, dat het streven van pzc laatsten is, om te komen tot de Y. Wijkstra gaat in Hooger Beroep Y. Wijkstra, de moordenaar der vier veldwachters te Grootegast, zal tegen het vonnis der Groningsche Rechtbank, waarbij hij tot levenslange gevangenisstraf is ver oordeeld, in hooger beroep gaan. Uit Limmen meldt men ons: Het groeizame weer der laatste dagen, heeft allerwegen, maar in het bijzonder op de bloembollenvelden, een geweldige veran dering gebracht. Zag men in de vorige week nog slechts Hyacinten en Narcissen, welke begonnen te ontluiken, thans ontwikkelenook de tulpen haar schitterende kleurenpracht. Nog enkele dagen en alles staat in vollen bloei, en wanneer men thans ons dorpje bin nenkomt wordt men getroffen door die bonte mengeling van kleuren, welke het oog be koren. Flora's kinderen vieren hoogtij. Liefhebbers en vrienden van bloemen, Hemelvaartsdag en Zondag is hier zeer veel te zien. Wanneer men een wandeling door onze gemeenten wil maken, en men wil rustig genieten van dit heerlijk schouwspel, dat slechts een paar weken duurt, zouden wij aanraden de binnenwegen te zoeken. Langs den straatweg kan men links en rechts af slaan naar den Visweg, Molenweg cn Kerst- weg en vervolgens langs den Middenweg, Ouden Weg, Wisseldorp en Westerzijde, komt men in het hartje van de bloemenvelden. Ml rsüfw Gistermiddag heeft H. M. de Koningin Moeder een bezoek gebracht aan Zandvoort, I! M. werd aan liet Badhuis Zeeduin ontvangen door Jhr. van Lennep. Naar het secretariaat van den Bond van R.K. Rad'io-vereenigingen St. Willibrordus ons mededeelt, is door het bondsbestuur be sloten, om dit jaar het IC. R. O.-congres te houden in het schilderachtige Limburgsche stadje Valkenburg, en wel op 4 en 5 Au gustus a.s. Katholieken, die aan dit congres wen- schen deel te nemen en te Valkenburg wenschen te worden ondergebracht, in ho tels en restaurants, kunnen zich reea's van af heden opgeven bij voorzitter en secreta ris van den bond, respectievelijk de heeren G. W. ICampschoer te Monster en Gerard Derkx te Kerk rade. Aangezien de Valkenburgschc afdeeling alles in het werk zal stellen, om den decl- nemers(sters) het verblijf aldaar zoo aan genaam mogelijk te maken, zal met dit congres het aangename met het nuttige werden vereenigd'. Daarom durft het bonds bestuur op zeer gi-oote deelname rekenen. V. D. meldt uit Parijs: Gistermorgen zijn van het neergestorte vliegtuig te Bourget de beide niet ontplofte bommen tot explosie ge bracht, Eerst daarna was het mogelijk de lijken der vijf slachtoffers tot dc puinhoo- pen te voorschijn te halen. Van der Stel contra de vereeniging van gasfabrikantcn. Het Haagsche Gerechtshof heeft beves tigd het vonnis van de Haagsche Recht bank, waarbij aan den gewezen gasdirec- teur A. van der Stel te Apeldoorn ontzegd is diens vordering tot vernietiging van het besluit dér algemeene vergadering van de Vereeniging van Gasfabrikanten in Neder land, waarbij hij op voorstel van het be stuur in verband met het aannemen van steekpenningen met 35 tegen 11 stemmen uit het lidmaatschap dezer vereeniging is ontzet. Het Hof oordeelde het besluit der vergadering rechtsgeldig. Blijkens een bij het Departement van Defensie ontvangen bericht, zijn de twee vliegbooten gisterochtend te 5.35 uit Hen- jam naar Karatsji vertrokken. Tc Karatsji aangekomen. Blijkens een bij het departement van De fensie ontvangen telegram zijn de twee marlne-vliegbooten gisteren om 6.15 te Ka ratsji aangekomen. Vrijdag viert oud-minister mr. dr. J. IScliok- king, lid der Tweede Kamer en burgemeester van Katwijk aan Zee zijn 65sten verjaardag. Dr. Scliokking, leider der Chr. Historische Partij was predikant bij de Ned. Hervormde gemeente te Wezep, Koudum en Leiden. Hij was lid van Ged. Staten van Zuid-Hol land en minister van justitie in het laatste kabinet Colijn. De heer Scliokking is lid van de Prov. Staten van Zuid-Holland. Uit Amsterdam wordt gemeld: Dr. M. L. H. S. Menko, die gedurende een lange reeks v^n jaren medicus der Italiaan- sche kolonie en van het consulaat was, is in verband met het feit, dat hij de praktijk heeft neergelegd bij bevordering benoemd tot com mandeur in de orde van de Kroon van Italië. Aneta seint uit Medan: De „Deli Courant" deelt mede, dat op de onderneming Kotari zestien contract-arbei ders zijn gearresteerd, die te zamen het be stuur bleken te vormen van een Javaansche, nationalistische vereeniging. Aanvankelijk werd n.l. als doel dier vereeniging genoemd het inkoopen van kappersbenoodigdheden. De contributie zou dan echter, naar nader ge bleken is, worden gebruikt voor het finan cieren van een nieuwen opstand, welke zou moeten uitbreken op 1 Mei 1930 en welke tot resultaat zou hebben, dat alle koelies vrij zouden worden. MEDAN, 7 Mei, Aneta Nadat graaf en gravin de RCthy hier hun intrek hadden ge nomen bij gouverneur van Sandich, van Su matra's Oostkust, is de graaf naar Birencu vertrokken. Te Zwartebroek, gemeente Barneveld, zijn het woonhuis, de schuur en een berg van den landbouwer M. Kamphorst geheel af gebrand. Vee en inboedel zijn gered. Het verbrande was verzekerd. Kwartaal van 1929. De ontvangsten van de Nederlandsche spoorwegen zijn over het eerste kwartaal van dit jaar, dank zij de vorstperiode, be langrijk gunstiger dan die over hetzelfde tijdvak in 1928. De totaal-ontvangsten bedroegen volgens Schatting der directie in Januari 1929 13.552.000 13.692.375); Februari idem 13.071.452 12.419.228) cn Maart idem 15.165.420 13.600.978), totaal idem 41.788.962 (in 1928 39.712.581). Een groo- tcre ontvangst dus van 2.076.301. De opbrengst van het reizigersvervoer be droeg over het eerste kwartaal j.l. 17.166.797 tegen 17.076.243 in 1928; dus 90.554 meer. De opbrengst van het goe derenvervoer bedroeg over het eerste kwar taal j.I. 21.885.400 tegen 19.085.986 in 1928; derhalve 2.799.414 meer. zal a.s. VRIJDAG, des avonds half negen niet plaats hebben in 't Gem. Concertgebouw, doch in het nieuwe Gebouw der C. II. B. Programma's voor deze Plechtige Ver gadering (welke tevens bewijzen van toegang zijn) zijn a 30 ets. per stuk verkrijgbaar bij den Penningmeester, Gebouw „St. Bavo". Smedestraat 23, Telefoon 10049, alléén voor dc Roomsch-Katholiekcn van Haarlem cn aangrenzende Parochies FEESTREDENAAR: De Vergadering zal o.m. worden bij gewoond door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem; den H. E. Heer Vicaris- Generaal; den H. E. Deken van Haar lem en verdere Geestelijke en Wereld lijke Autoriteiten. De zaal wordt rijk versierd en ge drapeerd. Dc Tweede Kamer heeft de wetsontwerpen betreffende de voorwaardelijke veroordeeling en dc voorwaardelijke invrijheidstelling aangenomen. In dc avondvergadering der Tweede Ka mer is de begrooting van het Wegenfonds voor 1929 aangenomen. De voorzitter der Eerste Kamer heeft gis teren het overlijden van Jhr. mr. F. X. A. Vcrheyen herdacht. De twee Domier-W'al-vIiegbooten zün, 09 weg naar Indië, te Karatsji aangekomen. Y. Wijkstra, de moordenaar van Groote gast, gaat in hooger beroep. De gemeenteraad van Amsterdam heeft besloten den vcrmeningvuldigingsfactor voor het belastingjaar 1929/30 te handhaven op 0.6 De rcgeeringsverklaring van het nieuwe Oostenrijksche Kabinet. De voorloopigc agenda voor de tiende ver gadering van den Volkenbon/ op 2 Septem ber a.s. verzonden. In een Poolseh dorp zijn door een brand 97 huizen verwoest. t)z bevelhebber der Mexicaansche rebel len, generaal Escobar is naar Amerikaansch grondgebied gevlucht. Bij een race tusschen autobussen nm Kotha Sidoardja zijn twee personen gedood en elf gewond. Op de onderneming Kotari is een samen zwering ontdekt. Zestien contract-arbeiders zün gearresteerd. OP SCHOTERWEG Mijn nieuwe pak is in de maak, Het oude was te klein. Het nieuwe pak wordt „spiegelglad", 't Zou oud al kunnen zijn. Achilles. OP SLECHTE VRIENDEN Men verlaat geen beddenwinkel, zonder eenige pluizen mee te dragen. P. Chenent. OP AUTOBUS Laat mü slapend op uw wachten! O, dan slaap ik zoo gerust. Hazebroek. Barometerstand 9 uur v.m.: 758 vooruit. OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 8.09 uur, overmor gen om 8.11 uur. Hoogste barometerstand 763.9 m.M. be Stettin. Laagste barometerstand 750.4 m.M. te Lerwick. Verwachting; Meest matige, tijdelijk wellicht toenemen de zuidelijke tot westelijken wind, meer zwaar bewolkt, met tijdelijke opklaringen, waar schijnlijk eenige regenbuien, weinig verande ring in temperatuur. SOERABAJA. 7 Mei, Aneta Twee auto bussen trachtten bij Kotta Sidoardjo om 't hardst te rijden. De snelheid was zeer groot, toen één der twee voertuigen verongelukte. Twee Chineesche passagiers uit deze auto bus werden bij het ongeluk gedood en elf inzittenden werden gewond.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1