Middelb. Techn. School Heerlen - H. Bloed-processie Brugge VRIJDAG lO MEI 1929 Maandag vond te Heerlen de plechtige opening plaats van het nieuwe gebouw der Middelbaar Technische School, in tegenwoordigheid van vele autoriteiten. Hierboven een foto van het imposante gebouw even voor de officiecle opening. Hechts: De Minister van Onderwijs, mr. M. H. M. Waszink onthulde in de vestibule der Middelbaar Technische School te Heerlen een marnieren gedenkplaat. Op onze foto is de minister bezig de laatste hahd te leggen aan het metselwerk Te Brugge (België; had Maandag onder enorme belangstelling, ook van Nederlanders, de jaarlijkschè wereldvermaarde processie plaats van het H. Bloed, welke steeds wordt gehouden op den eersten Maandag na 2 Mei. Op de foto links ziet men de II. Blocd-schrijn gedragen door de geestelijkheid, en er achter Mgr. Waffelacrt met gevolg. Op de foto rechts'ziét men een der vele groepen uit dekleurige processie: Jezus voor Pilatus geleid, cr achter schriftgeleerden cn I'harizceën. Op den achtergrond de prachtige bélfroit, Brugge's beroemde stadhuistoren. gen der kleinste Duitsche luchtschepen, dat 40 meter lang en 12 meter breed was, en zou gebruikt worden voor reclame doeleinden, is dezer dagen door den storm van den landingsmast gerukt en totaal vernield. Het luchtschip gekiekt voor de ramp Vorige week werd te Frankfurt a M. de in bijzonder eigenaardigen, half byzantijnschen stijl opgetrokken kerk ingewijd, welke is toegewijd aan O. I» Vrouw, Koningin van den Vrcti.. >e belangstelling en de processie tijdens de plechtigheden De hier afgebeelde Duitseher, Paul Miiller, die den Gen Juli 1928 Hamburg verliet in een 22 voet lange roeiboot, is Zondagavond weibehouden in de haven van Gibara (Cuba) binnengevaren. Vandaar wil hij naar New-ïork roeien en zelfs den terugweg óó'c per roeiboot afleggen. Een kranige prestatie! De eenzame roeier-zeiler op zijn boot Voor zakenmenschen, die haast hebben heeft een vernuftig Berlijnscli Café- houder een zijner lokalen ingericht als eorrespondentiekamcr, waar een tiental stenotypisten gratis de brieven tikken, welke haar door de clientèle onder het genot van een kopje koffie worden gedicteerd NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ,J. .je r-xair-'"-' :i.T— a.. .W»| li-u. ,-....1 I.J.-I- ,i..u i—- n.- .i"1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 8