De Betuwe bloei Jeanne d'Arc-feesten te Orléans DINSDAG 14 MEI 1929 NIEUWE HAARLEMSCHE Miss Eileen Bennett, de beroemde Engclsche tennisspeelster, behoorde met een groot aantal jongedames der Engclsche Society tot de debutantes, die dezer dagen haar opwachting maakten aan het Engclsche hof Dnizenden trokken op den eersten bloesem-Zondag per auto en per fiets naar de bloeiende boomgaarden in de Betuwe, terwjjl extra-treinen uit Amsterdam en Den Haag reeds vroeg talrijke bezoekers aanvoerden. Onze foto werd genomen in de buurt van Tic! We plaatsen hierboven nog de hoofdgroep uit den historischen optocht, welke ter gelegenheid van den vijfhonderdsten verjaar dag der bevrijding van Orleans, door Jeanne d'Arc, werd gehouden. De Fransche nationale heldin, voorgesteld door een afstammelinge van den broeder van Jeanne d'Arc, in den stoet Een maquette van het nieuwe Boymansmuseum, dat eerstdaags te Rotterdam verrijzen zal en een uitstekend beeld geeft van het monumentale bouwwerk, dat een waardig tehuis zal zijn voor de kunst schatten, waaraan het tegenwoordige Boymansmuseum rijk is, maar welke door de te gedrongen opstelling niet dien indruk maken, welken zij zouden kunnen geven Zaterdagmiddag werd te Den Haag de nieuwe reddingszuil, waarin een opvouwbare brancard, verbandstof- fen enz. zijn geborgen, voor eerste hulp bij ongelukken, aan den Lcid- schen Straatweg, in gebruik gesteld, waarbij door de Roodc Kruistrans- portcolonnc eenijje demonstraties werden gegeven. Een uitvinding, welke we ongetwijfeld binnenkort op al onze hoofdwegen zullen vinden Door allerprachtigst lenteweer begunstigd werden te Scheveningen de internationale tenniswedstrijden gehouden, waarbij Miss Helen Wills, de wereldkampioene deelnam. H ij zien haar op bovenstaande foto in gezelschap van Kea Bouman, onze Hollandschc tennis-ster zich naar het terrein begeven Te Hilversum werd Zaterdagmiddag door den burgemeester P. J. Revmer, die eerst sedert kort van een langdurige ziekte is hersteld, de eerste steen gelegd voor het nieuwe Raadhuis. Onze foto geeft het moment weer, waarop de burgemeester den steen laat zakken op de door hem gelegde kalklaag

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 8