Plaatselijk nieuws Fibbe Wiers 679'5 «fa Heringa Wuthrich, Haarlem Stofzuigerhuis MAERTEIS 5 Philips' Radio-Toestellen Assurantiën op elk gebied EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT WOENSDAG 22 MEI 1929 BLADZIJDE 2 Eerste Kath. Onderwijzers dag te Leiden 14 Nassausfraat 14 NOORDWIJK MONNIKENDAM HOORN ENKHUIZEN NIEUWVEEN HEEMSKERK PURMEREND VOLENDAM HAARLEM. De Tweede Kamer verkiezingen Pastoor O. A. v. d. Bosch Barteljerisstr. 16 - Tel. Ho. 10756 Apex Electr.Waschmachiiiesf 275.- Doodelijk berg-ongeluk W ff/, DAMMEN Om het damkampioenschap van Nederland l'f, Pil' 311* 03 10651 S7 Door de afdeelingen Leiden en Hillegom van de Dioc. Ver. van RK. Bflzanojre On derwijzers werd te Leiden de eerste onder wijzersdag gehouden waarvoor zeer goede belangstelling bestond. De dag begon met een H. Mis, te hall tien in de St. Petruskerk, opgedragen door den Zeereerw. Hooggel. heer P. J. M. Hes- hes, geestelijk adviseur der afdeeling Leiden en Omstreken. Gedurende de H. Mis bracht een knapen koor onder leiding van den heer A. H. Win kelmolen een aantal liederen ten gehoore, waardoor de 'aanwezigen zeer gesticht wer den. Na het Evangelie hield de geestelijke ad viseur een korte toespraak. Na de H, Mis begaven de talrijke onder wijzers en onderwijzeressen, w.o. vele eerw. zusters zich naar den foyer der Stadsgehoor zaal. alwaar een expositie van schoolboeken en schoolbehoeften was aangericht. Te kwart voor elf begon daarna de och tendvergadering, alwaar als spreker zou op treden: de Zeereerw. heer W. R. de Jong, uit Hilversum, hoofdinspecteur van het Ka tholiek Bijzonder Onderwijs in het Aartsbis dom. Nadat het Bondslied op kloeke wijze was gezongen, sprak de voorzitter van de afd. Leiden, tevens voorzitter van het comité voor dezen Onderwijzersdag de heer H. G. de Boer het openingswoord. De onderwijzersdagen zijn nieuw, nieuw voor ons Katholiek Onderwijs, maar het instituut is niet nieuw, hetgeen spr. nader de Soutter. een dronk uit te brengen op het jubileeren- de korps. Daarna werd eerewijn en sigaren aangeboden. Hierna nam de heer C. J. Groenewoud als voorzitter van het uitvoe rend comité het woord. Spr. wenschte cs deelnemende korpsen een aangenamen strijd toe en deelde nog even terloops mede. dat bij de vorige officieele ontvangst niet alleen het jubileum van het korps was her dacht. maar ook van een der werkende le den. Dit was nu niet het geval, maar toch bestond er ook ditmaal rede voor een der aanwezigen te feliciteeren, n.l. de Burger vader dien heden jarig was. Op deze mededeeling volgde een langdu rig applaus, terwijl de jubilaris veie geluk- wenschen in ontvangst mocht nemen. De heer S. Simons, voorzitter van Werk- mans Wilskracht uit Leiden, sprak vervolgens eenige woorden van hartelijken dank uit aan het Comité, met aan het hoofd daarvan den heer Burgemeester. Marschwedstrijd. Te ongeveer kwart over één weid de marschwedstrijd gehou den. Het geheele Noordeinde stond vol van belangstellenden, zoodat de politie moeite had ruim baan te maken. Aan den wed strijd namen deel de korpsen Crescendo van Ouderkerk a. d. Amstel, St. Caeeilia van Ketloo en Werkmans Wilskracht van Leiden. Vooral dit laatste korps trok aller be langstelling toen het in de schitterende uni formen, voorafgegaan door de tamboer- maitre en een achttal trommel-lagers door het Noordeinde marcheerde. Om ongeveer 2 uur was een duizendkop pige menigte op het concours-terrein aan wezig, slechts met veel moeite kon men een plaatsje bemachtigen. Aan den te houden concert-wedstrijd namen deel: 2e afd. Fanfare. Verplicht nummer: Fête Provencale, van Popy. 1. Kunst na Arbeid, Grootebroek; vrij nummer Ouverture Pathè- tique, van Edmond Avon. 2. Broek in Wa terland, van Broek in Waterland, vrij num mer Marie Henriette, van L. Montagne. Ie Afd. fanfare. Verplicht no. Prairial, ouverture van F. Andrieu. 1. Crescendo. Ou derkerk a. d. Amstel, Vrij nummer Harmonia, van Emil Lousné. 2. St. Caeeilia van Hello, vrij nummer Britanicus, ouverture van B. en G. A. Schellevisch J. Pletting. Gehuwd: C. C. Wernke en M. Wen tink J. Bchoorl en A. M. Beentjes. G. Houtwipper en E. jProf. Dr. Eerdmans, Lelden; 5. E. M. Teen- jstra. Den Haag: 6. C. G. Roos. Lekkerkerk; uiteenzet. i Spr. zette hierna in korte trekken uiteen het doel van de Katholieke Onderwijzers- dagen. Spr. heette hierna de verschillende ge- noodigden allen hartelijk welkom. Spreker dankte de verschillende schoolbesturen, die dezen Onderwijzersdag hebben mogelijk ge maakt, niet in het minst den Hoogeerw. heer J. N. W. Borsboom, deken van Noordwijk. Hierna stelde de voorzitter voor een tele gram van hulde te zenden aan Z. D. R. Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haar lem, met den volgenden inhoud: „Onderwijzers en onderwijzeressen, leeken en religieuzen, vereenigd in vergadering in den Foyer der Stadsgehoorzaal, op dén eer sten R.K. OncTerwijzersdag onder Uw Epis copaat, bieden eerbiedig betuiging van hulde en onderdanigheid aan." De vergadering heohtte met applaus haar goedkeuring aan dit voorstel. Onder leiding van den heer M. Lakeman •werd door een koor van dames en heeren een zangnummer „In Mei" op voortreffelijke wijze ten gehoore gebracht. Vervolgens leidde de voorzitter den Zeer eerw. spreker, rector de Jong, bij de aan wezigen in, hem denkend voor zijn bereid willigheid het woord te willen voeren. Rector W. R .de Jong, Inspecteur van het Katholiek bijzonder onderwijs in het Aartsbisdom Utrecht, hield een rede over: „Godsdienstige opvoeding." Spr. betoogde o.m„ dat de opvoeding "TKeöcentriscïf móet zijn, met geen ander middelpunt dan God en God alleen, zulks in tegenstelling met den modernen tijd, die de stof zet in het middelpunt van- de Op voeding. Daarbij moet ieder voor oogen staan de Katholieke leer, die aanspoort tot voortdu- renden arbeid, met in het vooruitzicht re sultaten, die waarde hebben voor de eeu wigheid. Spr. wees er verder op. dat de onderwij zers moeten zijn een doorloopend voorbeeld, want niet wat wij zeggen, maar wat wij doen is in de eerste plaats van belang. Met een opwekking om te vormen een keurkorps van leekenapostelen in den mo dernen tijd en mede te werken aan de be vestiging en het uitstrooien van het zaad in de kinderzielen, welke aan hun zorgen zijn toevertrouwd, besloot de eerw. spreker zijn rede. De middagvergadering was van geheel an deren aard dan de ochtendvergadering, maar daarom niet minder interessant. Nadat het dames- en heerenkoor gezon gen had: „Viooltjes" van Heye, was het woord aan mevr. Ellen Russe uit Bloemen- daal. Deze hield een voordracht over het wem van Joost van den Vondel. Met veel smaak wist mevr. Ellen Russe haar gehoor te boeien. Aanbesteding arbeiderswonlngboub Al hier heeft in bet Raadhuis de aanbesteding plaats gehad bij openbare inschrijving van het bouwen van 22 arbeiderswoningen op een terrein, gelegen tusschen de IJmuiderstraat en de Egmonderstraat alhier. Ingekomen wa ren 16 geldige biljetten en 1 ongeldige wegens te laat inleveren, door dezen werd als volgt Ingeschreven: Fa. Haring en Zn.. Schipluiden 73.400, Fa. Maaten en Snoodijk, Veur 71.680, Gebr. Vriesekoop, Alphen 69.900, fa. v. d. Wal en Kloppenburg, Leiden 69.333. fa. v. d. Lely en Kantebeen, Leiden 67.270, N. Hooger. vorst, Alkmaar 67.000, N. V. Eerica, Noord- wijk 65.664, P. Heere, IJmuiden 65.300, H. Ouöshoom. Vrtzen 63.540, G. Broertjes, Heemstede 62.840. J. Sluis, Boskoop 62.800 fa. Kort en v. d. Wiel, Noordwijk, 62.674. fa. v. Duin en Vink, Noordwijk 60.889, A. Voordauw, Zwammerdam 60.000, Gebr. Koren, Boskoop, 59.999, J. Th. Zijm en Co. Rotterdam, 50.380. De gunning is aange houden. Groot nationaal Muziekconcours Dank zij het schitterende weer, is het concours op den 2en Pinksterdag in alle opzichten ge slaagd. Reeds om 10 uur 's morgens brach ten extra trams en autobussen honderden bezoekers aan, zoodat er weldra een zeer gezellige stemming in ons stadje heerschte. Om 12 uur had ten stadhuize de officieele ontvangst van afgevaardigden der verschil lende korpsen, juryleden en genoodlgden plaats. De beschermheer van het Jubilee- rende fanfarekorps Olympia heette alle aan- wezgien hartelijk welkom. Spr. zette in het kort uiteen hoe Olympia na de oprichting Afd. Uitmuntendheid Harmonie. Verplicht nummer 2 ième Grande Ouverture, van L. Langlols. Vrij nummer Alcée, ouverture van Femand Rogister. Afd. Uitmuntendheid Fanfare. Verplicht nummer „Le Lac Mandit, ouverture drama van H. Star. Vrij nummer Macinie, ouver ture van J. Guillement, Excelsior, van War der. Eere-afdeeling Harmonie. Verplicht num mer Les Dragons de Villars, ouverture van A. Mallart. Vrij nummer Ouverture Egmonts van L. van Beethoven. Om ongeveer half zeven was deze concert wedstrijd beëindigd en maakte de Burge meester namens de jury den uitslag bekend. Marschwedstrijd. 1. Crescendo. Ouderkerk a. d. Amstel, 47 punten. 2. St. Caeeilia, Heilo 2e prijs, 49 punten. 3. Werkmans Wilskracht, Leiden, le prijs, 60 punten (met bijzonder lof van de jury). 2e Afd. Fanfare. 1. Kunst na Arbeid. Grootebrcek, 3e prijs, 68 punten. 2. Broek in Waterland, te Broek in Waterland, 3e prijs 55 punten. le afd. fanfare. 1. Crescendo, Ouderkerk a. d. Amstel, le prijs 83 punten. 2. St. Cae eilia, Heiloo. 2e prijs 106 punten. Afd. Uitmuntendheid Harmonie. 1. Nut en Genoegen, Edam, le prijs 102 punten. Afd. Uitmuntendheid fanfare. 1. Excelsi or, Warder, le prijs 126 punten (met lof). Eere-afd. Harmonie. 1. Harmoniekapel „Werkmans Wilskracht", Leiden, le prijs 119 punten (met lof). Hierna volgde uitslag tflrecteürspr ij zen le Prijs de heer Ger. Dik, directeur Har- mcniekapel Werkmans Wilskracht te Lei den. 2e Prijs de heer J. Wolff te Edam, direc teur der korpsen Excelsior te Warder en van Kon. Edam's Fanfarekorps te Edam. 3e Prijs de heer R. van 't Hoff te Haar lem, directeur van Excelsior te Heemstede. Eereprijzen. Groote bronzen medaille, be schikbaar gesteld door Z. K. H. Prins Hen drik. Workman's Wilskracht te Lelden. Groote bronzen medaille, beschikbaar ge steld door H. M. de Koningin, Excelsior, Warder. Gebrand zilveren medaille, beschikbaar gesteld door den Commisaris der Koningin in N. H„ Werkman's Wilskracht, Leiden (voor Marschwedstrijd). Te ongeveer 8 uur werd de eere-wedstrijd gehouden. Het schitterende weer, zoo goed als geen wind, maakte, dat het terrein we derom geheel met publiek gevuld was. Hier van was de uitslag als volgt: le Prijs Excelsior, Warder. 80 punten; 2e prijs A Kon. Edam's Fanfarekorps. Edam, 74 punten: 2e prijs B Werkman's Wils kracht, Leiden, 50 p.; 3e prijs Wilhelmina, Volendam, 47 p.; 4e prijs Nut en Genoe gen, Edam, 40 p. R.K. Gem. Zangvereen. „Viribus Unltas" Mocht genoemde vereeniging op Hemel vaartsdag het succes boeken in de 4de af deeling, op het gehouden nationaal con cours te Amsterdam, een len prijs te be halen, nu op den 2den Pinksterdag het con cours werd voortgezet, werd bij den eind uitslag door de jury mededeeling gedaan, dat „Viribus Unitis", tevens een directeurs- prijs behaald had, benevens den zilveren lauwerkrans voor het hoogste aantal pun ten, behaald gedurende het concours, waar aan door 25 vereenigingen werd deelge nomen. Een groot succes voor den directeur, den heer R. Moeskops, uit Medemblik, benevens voor de jeugdige vereeniging, welke verle den jaar 28 Juni werd opgericht. Het aantal door de vereeniging behaalde punten bedroeg 362. Burgerlijke stand Geboren: A. M. A., d. v. A. Hartkoorn en A. Hop, Gr. Noord 44 Th. G„ z. v. M. Eeken en G. W. Schaap, Vee- nenlaan 122 W. P., z. v. C. H. Veld en A. E. Valkenburg, Drieboomlaan 37 A. J„ z. v. A. A. van Duimen en A. Buis, Zon 18 A., d. v. C. Blokker en D. Burger, Gerrtsland 24 C. G„ d. v. J. Waard en G. Kroonen- burg, It. Zeedijk 31 S„ d. v. K. de Graaf en H. Weerman, Tweeboomlaan 3. Ondertrouwd: J. C. Berkhout (Haarlem) en E. Belt (Nieuwstraat 21) L. Groenwoudt (Achterom 101) en N. Tol (J. Pzn. Coenstr 59) H. Delcour (Lindestraat 12) en A. Rozen berg (Korte Achterstr.) M. O. Thoml (Munt straat 8) en M. C. Visser (Merensstraat 32) P. Freerkstra (Ned. Indië) en J. ter Braake (Ape'doorn) C. v. d. Veen (Kuil 13) en J. Goed (Medemblik) P. Baas (Berlchou- terweg 1) en C. C. Appel (Blokker). Getrouwd: Th. Smit en G. Bakker M. Voetbalwedstrijd „Hollandia" IBalspiel Verein Union '05 3—9 De zoo met belangstelling tegemoet geziene ontmoeting tegen het Duitsche Union uit Crefeld is voor het Hollandla-team een groote nederlaag geworden. Hollandia had voor deze zware ontmoeting de medewerking ver kregen van twee spelers van Alcmaria I, namelijk Bos en Homan en den W. F. C.- back Dietz. Klinkhamer uit Alcmaria, was blijkbaar ter elfder ure verhinderd, althans hij ontbrak Op het appèl. Dit laatste was een tegenvaller, daar de Invaller Wagemakcr als half, absoluut ln dezen wedstrijd kon worden uitgeschakeld. Ondanks de hierboven aangegeven medewerking was het spel der Duitschers een klasse hooger dan dat van Hollandia. Schutte in het doel was na half time zeer onbetrouwbaar, daarin bijgestaan door Dietz en de Groot als backs, waarvan eerstgenoemde soms enkele keeren achter een onbenullig over den bal heenmaalde. In de middenllnie was Neefjes de ster van het veld. Onvermoeibaar met een bewonderens waardige balcontróle en daarbij snel en door tastend. was hij zooals Immer een op den voorgrond tredend speler. De rest kon ons matig bekoren. Homan en Bos ontvingen wei nig steun van Wagemaker en wissglden goede met minder goede momenten af. De Duitsche ploeg bestond uit elf hard werkende spelers, met mooi driehoekspl. De keeper was bijna niet te passeeren, terwijl beide backs goed waren te noemen. Middenlinie, halflinie en voorhoede, alles s'oot als een bus, zoodat het voor de Hollandia-spelers soms wanhopig werken was. Over den strijd zeïvê kunnen we kort zijn. Onder de uitstekende leiding van arbiter Bos stellen zich half drlê belde ploegen op, nadat deHarmonie Apollo" beide volksliederen ten gehoore had gebracht. Voor een flink publiek, trapt Freezen dan om 2.35 tegen den schuin over het veld staanden wind in af. Direct nemen de Duitschers dan den aanval over. Het spel blijft echter mooi verdeeld. In deze periode gaf Bos eenige zeer goede voorzetten, welke steeds door de Duitsche backs worden onderschept. Ze zijn steeds een tikje eerder bij den bal dan de Holle.ndla- mannen. De eerste goal wordt dan uit een penalty door de Duitschers gescoord en aJs half-time wordt aangekondigd, hebben ze een 30 voorsprong. Na de thee krijgt Hollandia eenigszins den wind mede. Dit heeft achter op het spel der Duitschers weinig invloed en weten nog twee maal te doelpunten. Een der backs schiet dan in eigen doel en het is 51. Kort achter el kander doelpunt Freezen nog tweemaal zeer mooi. De hoop herleeft, doch de Duitschers nemen hierna weer het spel geheel in han den en in korten tijd maken ze er 9—-3 van, waarmede het einde wordt aangkondigd. Twee tweede Prijzen Op hét tijdêns de Pinksterdagen te Óosterbeek gehouden con cours voor fanfare en harmoniecorpsen, be haalde het muziekgezelschap „De Een dracht" een tweeden prijs. Ook in den marschwedstrijd, werd een tweede prijs behaald. Een plaatsgenoot Tweede Kamer-candi- daat Dinsdag werd ten gemeentehuize, alhier, ingeleverd de van de nóodige hand- teekeningen voorziene candidatenlijst voor de a.s. verkiezingen voor de Tweede Kamer, waarop als no. 1 voorkomt de heer D. van der Weij, wonende Breedstraat, alhier. De partij, welke deze lijst indiende, noemt zich Algemeene Wclvaartspartlj. De Ansjovisvisscherlj Hoewel het reeds midden in 't seizoen is wat betreft de vis- scherij naar Ansjovisch, was de uitkomst hiervan tot nu toe zeer onbevredigend. Maandag, 2en Pinksterdag, kwamen de visschers binnen met betrekkelijk zeer goede vangsten. Op de ongeveer 70 visschersvaar- tuigen werd een besomming gemaakt van 5500.—. Luchtpost Door de Enkhüizer duiven- houdersvereeniging „De Luchtpost" werd een wedstrijd gehouden vanaf Quevrain, 278 K.M. Deelname 25 duiven, los om 8.10 uur. Wind richting Noord-Oost. 1. D. Scholten, 2, 35, 32; 2. F. Bootman, 2, 59, 34; 3. Ph. Visser, 3, 8, 43; 4. S. Bakker, 3, 10, 25; 5. J. Duin, 3, 11, 22; 6. idem, 3, 13, 46; 7. D. Scholten, 3, 15, 22; 8. Ph. Visser, 3, 18. 42; 9. D. Scholten, 3, 39, 33e 10. Idem, 3, 40, 3; 11. J. Slok, 3, 48, 8; 12. D. Schoiten, 3, 56, 41; 13. idem 4, 14, 50. Volkenbond en Vrede Ter gelegenheid van den herdenkingsdag van den Volkenbond en Vrede, op 18 dezer, luidden van de beide torens de klokken. langzamerhand zelfstandig is geworden. Bakker en A. Haas (Kerkplein 33) A. Dof r-.i. j. in; j;M/« ..om 4<«aa fer op* T<*r»!o T*1 fRInlrlr^r A Dank zij de eminente leiding van den direc teur den heer J. Wolff te Edam, is 't korps tot bloei gekomen en spr. hoopt dan ook, dat het korps ond'er zijn leiding zal mogen bloeien en groeien. De eerste dag is een groot succes geweest en mag dan ook in alle opzichten geslaagd heeten. Met den Wensch dat deze concours dag ten volle zou mogen slagen, waarbij de deelnemers een aangename herinnering aan fer en Tecla D. Keizer (Blokker A. 143) N. Wessemius en J. P. van Enk (Gr. Noord 12, boven.) Overleden A. Kolkman, 63 jaar, gehuwd met P. de Vries (Gr. Oost 120) H. de Vries, 83 J„ echtgenoot van C. van Riel, St. Pieters hof—K. Wittcbol, 21 j., It. Zeedijk 68 S. Kruisman, 80 j., Ged. Turfhaven 10 C. Ritz, 62 J„ echgenoote van J. H. C. Sluiter, Niéuw- straat 6 A. Beemsterboer, 42 j„ echtgenoote Monnikendam zouden bewaren, wenschte spr. van C. Dudink, Baanstraat 26. „Eigen Hulp" In café Schreuder ver gaderde de werkliedenvereenlglng „Eigen Hulp", ter huldiging van den voorzitter, den heer Braat, die 25 jaar lang als voorzitter der vereeniging fungeerde. De jubilaris werd per auto Van zijn wo ning gehaald. Hij werd eerst toegesproken door den bur gemeester, die eere-voorzitter is, die in waardeerende woorden de verdiensten van den jubilaris herdacht en hem een enve loppe met inhoud, namens de vereeniging, overhandfg.de. Getroffen door dit bewijs van belangstel ling, dankte de Jubilaris. Verschillende andere sprekers voerden nog het woord. Eenige liederen, waaronder een feestlied voor dezen avond, werden gezongen. De vereeniging telt thans 140 leden. In kas is 2000. Gedurende den tijd, dat de heer Braat voorzitter is, werd 17000 uitgegeven. 55-jarige echtvereeniging Onder groote belangstelling heeft het echtpaar Henneman- Gijsberts Zondag zijn 55-jarige echtvereeni ging gevierd. Des middags bracht de patronaatsfanfare een serenade. Burgerl. stand Geboren: P. T. z. v. J. J. Sap en M. A. de Boer G. W„ Zoon van W. O. Roling en A. M. van Lieshout W„ d. v. J. Kuijper en A. de Ruijter'J. z. van A. de Boer en M. Swart M., d. van H. Wei- boren en C. de Wildt J. H„ d. v. K. L. Docter en H. de Koter. Overleden: H. J. Pekel 1 jaar J. Zonne veld 46 jaar. Ondertrouwd: J. Schoorl en A. M. Beentjes A. Beentjes en G. Duineveld C. Winter Afslagvereenlging B. P. en O. In de Za terdag alhier gehouden vergadering van bovengenoemde vereeniging werd na langduri ge bespreking de begrooting vastgesteld. Volendam IBergfried 112. Niemand, die wist dat Bergfried vérleden jaar Venlo, eén eerste-klaser der R. K. F., versloeg met 41. had kunnen verwachten, dat het verpletterd zou worden door Volen dam. De Duitschers hebben het echter te licht opgenomen en meenden het met vijf in vallers te kunnen klaar spelen, terwijl Volen dam op Zijn sterkst uitkwam. Terrein en tribunes waren stampvol, toen de Duitschers in hun roodwitte plunjg en Volendam voor het eerst in de frissche oranjekleur op het veld verschenen. De eerste kansen zijn voor Volendam, maar alles wordt hoog overgeschoten. Het succes komt voor Volendam van den linkervleugel, waar J. Molenaar in het Berg- fried-doel kogelt. Scheidsrechter Piët annu leert dit doelpunt wegens off-side. J. Molenaar herhaalt dit nog eens en thans vliegt de bal via 's keepers vuisten in dé net ten, 10 voor Volendam. Bergfried, dat een zeer kort en vernuftig samenspel ontwikkelt, komt nu beter opzet ten. Een eerste roller wordt door den Vol- lendam-doelman gestopt. Een tweede schot schot gaat langs den Volendam-dóelman in den hoek. 1—1. De Duitschers komen niet verder dan de Volendanl-backs. Bij een vliegenden aanval vah Volendam geeft J. Molenaar een pracht voorzet, de bal vliegt voorbij de doellijn, waar Runderkamp juist op tijd verschijnt en onhoudbaar scoort, 2—1 voor de thuisclub. Bergfried zet thans geweldig op, de voor spelers verknoeien alles door te hoog schie ten. Aan de andere zijde toovert Steur een kleinen voorzet om in een doelpunt, 3—1 voor Volendam. Een mooie voorzet van H. Smit. kopt Run derkamp rakelings langs dé zijlat. Th. Bond kanjert op een afstand no. 4 er in, den keeper geen schijn van kans latende. Hierna is het rusten. Na de hervatting zit Volendam dadelijk voor het Bergfried-doel. Als Fr. Tuijp den bal opbrengt en naar H. Smit passeert, zet deze mooi voor aan Th. Bond, die no. 5 over den vallenden keeper in het net zendt. Bergfried verslapt zichtbaar. Bij een der zeldzame aanvallen weet het nog een comer te forceeren op het Volendam-doel, waar de keeper den terugkeerenden bal nog juist on der de lat stopt. Aan de andere zijde gaat Steur er alleen met den bal vandoor en schiet no. 6 ln het Bergfried-doel. Thans is Berg fried een geslagen elftal en laat den moed zakken. Zonder moeite brengt Th. Bond den stand op 7—1 en Steur op 81. De Duitschers schijnen geen aanval meer in elkaar te kun nen zetten. Th. Bond zet no. 9. Bij een corner op het Volendam-doel, lonkt Fortuna Bergfried nóg even toe, de achter stand wordt Verkleind tot 92. Er volgt eeni ge opleving bij Bergfried, het heeft niet mo gen baten. Een schitterende voorzet van Th. Bond wordt door een dito goal van Steur gevolgd 10—?. Ten slotte voert Steur één van zijne gewone soio-rehnen uit en brengt den stand op 11—2, waarna 't einde komt. De candidaatstelling Dinsdag had ten stadhuize de indiening plaats van de candidaten-Hjsteh voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer. Tot hedenmiddag 1 uur waren de volgende lijsten ingediend: R. K. Staatspartij. 1. Ch. v. d. Bilt, Haar lem; 2. Mr. Dr. L. G. Kortenhorst, 's Graven hage; 3. Annie, Meyér, Rotterdam; 4. Mr. A. J. M. Leesberg, Alkmaar; 5. J. Kamphuys, Zaandam; 6. A. Hutten, Utrecht. Axitirev. Parten. 1. C. van den Heuvel, Heemstede; 2. H. Amelink, De Bildt; 3. Mr. Bijleveld, Den Haag; 4. Mr. H. A. Dambrink, Utrecht; 5. L. F. Duymaer van Twist, Den Haag; 6. Prof. Dr. H. Vtescher, Huis ter Heide gem. Zeist; 7. G. Hofstede, Blokzijl; 8. H. A. Leenstra, Haskerhorne; 9. Mr. A. Bruch, Haarlem; 10. F. V. Valstar, Naaldwijk; 11. A. Gravestein, Urk; 12. Mr. J. Terpstra, Den Haag; 13. Dr. W. J. Kolkert Jr., Hilversum; 14. G. Baas Kzn., Amsterdam; 15. F. P. Ver meulen, IJmuiden; 16. P. G. Dieperslóöt, Haarlem; 17 L, Slingenberg, Zaandijk; 18. L. Attema, Hilversum en 19. Mr. D. Sluis, Alk maar. Chr. Historische Parij. 1. Mr. Dr. j. Schok king, Katwijk aan Zee; 2. Jhr. Mr. D. J. de Geer, 's Gravenhage; 3. J. Bakker, Menal- dum. 4. Jr. Snoeck Henkemans, 's Graven hage; 5. J. Weltkamp, Hardenberg; 6. Dr. J. r. slotsmaker de Bruine, 's Gravenhage; 7. J. M. Kryger Jr., 's Gravenhage; 8. Dr. H. J. Lovink, Alphen a. d. Rijn; 9. H. W. Pela- nuS, 's Gravénhaye; 10. MeJ. Mr. C. F, Katz, Amsterdam; 11. Dr. C. W. Th. Baron Van Boetzelaer van Dubbelman, De Bilt; 12. Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland, 's Graven- lage; 13. Jr. Dr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, Baam; 14. J. Langman, Voor burg; 15. Mr. J. A. de Visser, Rotterdam; 16. P. J. Vahuisen, Utrecht; 17. Mr. N. J. Veldhoen. Voorburg; 18. T. Krol, Uithulzer- meiden; 19. Mr. Dr. J. van Bruggen, Dord recht; 20. A. Broen, Enschede. S. D. A. P. 1. Dr. J. E. W. Duys, 's-Gravenhage; 2. Ch G. Cramer, Haarlem; 3. C. Thomassen, Bus- sum; 4. J. S .Stokvis, 's-Gravenhage; 5. F. v. der Walle, Amsterdam; 6. W. v. d. Vail, Hilo; 7. A. de Vries, Zaandam; 8. P. Zeeman, Zuid- Scharwoude; 9. F. v. Deurs, Amsterdam. VRIJZINNIG-DEMOCRATEN 1. H. P. Marchant, Scheveningen; 2. P. J. Oud, 'S-Gravenhage; 3. Mevr. B. Bakker, Groningen; 4. Th. M. Ketelaar, Amsterdam; 5. F. E. H. Ebel, Nieuw Beerta; 6. A. M. Joe- kes, 's-Gravenhage; 7. Mevr. H. W. B. van Xtallie, Leiden; 8. R. de Vries; Amsterdam; 9. C. Wijdenes Spaans, Anna Paulowna; 10. S. Elzinga, Haarlem; 11. W. K. S. Lustig, Utrecht; 12. a. van Raalte, Amsterdam; 13. M. M. Cohen, Amsterdam; 14. P. van Mever, Zaandam; 15. J. van den Brink, Baarn; 16. R. Steljn, Beverwijk; 17. Mevr. L. H. Droste. Soest; 18. G. W. Comello, Hilversum; 19. J. Best Nz., Berkhout; 20 A. Goudsmlt, Am sterdam. VRIJHEIDSBOND 1. Dr. Vos, Amsterdam; 2. C. J. v. Kempen, D« Haag: 3. J. Westerman, Den Haag; 4. 7. Mr. J. Rutgers, Amsterdam; 8. E. G. SchÜrmann. Rotterdam-; 9. A. Stroink, Stad Vollenhove; 10. Mevrouw BoissevainPijn appel, Biaricum; 11. p. Stapel, Hoogkarspel; 12. L. van Eeghen, Doorn. MIDDENSTANDSPARTIJ STAD EN LAND 1. F. Vos, Naarden; 2. Mr. Schultz van Haegen, Bloemendaal; 3. Jac. Molenaar Dzn., H.meer; 4. J. H. Rippe, Delft; 5. J. M. Cohen, Almelo; 6. E. L. Duiker, Amsterdam. 16—6 21 Mei COMMUNISTISCHE PARTIJ HOLLAND I. L. de Sisser, den Haag; 2. Darsono, Amster dam; 3. L. Seegers, Amsterdam; 4. Moeso, Moskou; 5. H. v. d. Glas, Hilversum; 6. Ali- min, Moskou; 7. J. v. Wijngaarden, Amster dam; 8. H. v. Zelus,v. d. Berg, Amsterdam; 9. P. Bergsma, Amsterdam; 10. L. v. Laker- veld, Amsterdam; 11. G. van Munster. Am sterdam, 12. J. Schaap, Rotterdam; 13. J. P. Baars. Amsterdam: 14. de Vriesde Hondt, Amsterdam; 15. P. Kuiper. Wormer- veer; 16. L. Peper, Haarlem; 17. F. Bosman, Zaandam; 18. G. van 't R.eve. Amsterdam; 19. H Koch, Amsterdam; 20. C. J. P. Schal - ker, Delft. SOC. ECON. VOLKSPARTIJ H. Herold. Rotterdam; G. Groenewegen. Leiden; J. Megchelse, Leiden; K. Vonk, Lei den; A. F. V. Schouwen—Platje, Leiden. CHR. ARBEIDERSPARTIJ N. Dekker, Hilversum; A. v. d. Weerd, Vee- nendaal; L. v. d. Velden, Hilversum; H. N. V. Vulsen, Hilversum; J.- Haverlach. Hilversum; F, Voorn,- Hilversum; D. v. Asselt, Veenen. daal. Staatk. Geref. Partij. 1. Ds. G. H. Kersten, Rotterdam. 2. Ds. P. Zandt. Delft. 3. Ir. c. N. van Dis. Rotterdam. 4. E. Kuyk, Amsterdam. 5. A. J. Kersten, Rotterdam. 6. J. W. van Hondt, Herkingèn. 7. D. Kodde, Zoutelandè. 8. Ds. A. v. d. Kooy, Kampen. D. van Leeuwen, Alphen a. d. Rijn. 10. C. B. v. Woerden, Akkrum. 11. H. Hoogencïijk. Zeist. 12. B. J. van Putten, Kampen. 13. W. v. d. Vate, Rhenen. Federatief Verband. 1. H. ter Hall, Rijswijk. 2. J.A. Alketna, den Haag. 4. Antoinette van Dijk, Voorburg. 5. F. W. Langhorst, Hoek van Holland. 6. Chr. de Vos, Amsterdam. 7. W. Wessel, Amsterdam. 8. B. Niewold, Amsterdam. 9. J. den Hollander, den Haag. 10. K. A. Pronk, Ulrum. 11. P. Brasser, Vlissingen. 12. E .Bekkering, Harp (G.) 13. H. v. Woudenberg, Utrecht. 14. C. Nasset te, santpoort. 15. Dr. Koster, Amsterdam. DEMOCRATISCHE PARTIJ I. Mevrouw A. C. Luyken, Rotterdam; 2. W. L. van Warmelo, Biaricum; 3. K. Bree- baart Azn„ Koehorn; 4. G. van Dijk, Am sterdam; 5. G. A. Wilman, Diemen; 6. Mr. W. A. Elink Schuurman, Den Haag; 7. Mej. W. A. H. A. van de Pauvert, Utrecht; 8. J. A. var. Sijn, Rotterdam: 9. Mevr. A. Schwier, Amsterdam; 10. K. Dtlling, Rotterdam; 11. Chr. F. Hossen, Middelharnls; 12. W. F. H. Busch, Soest. IIERV! GEREF. STAATSPARTIJ l. Ds. C. A. Lingbeek. Den Haag; 2. G. Nieuwenhuijzen, Den Haag; 3. Drs, J. J. Woldendorp, Groningen; 4. Dr. L. C. W. Ekering, Amsterdam; 5. Dr. A. O. O. den Hertog, Rotterdam; 6 K. Eeldërink, den Burg (Texel); 7. B. G. Peereboom, Den Haag; 8. G. J. Prins Jzn., Oldebroek; 9. J. va nder Pol. Veen (N.-Br.)10. J. W. Audier Jzn., Den Haag COMMUNISTISCHE partij centraal COMlTé 1. D. Wijnkoop, Amsterdam; 2. G. v. Bu- rink, Rotterdam; 3. J. Brommers, Amsterdam; 4. G. Sterringa, Groningen; 5. A. J. Frederiks. Almelo: 6. G. Roorda, Tijpje; 7. J. C. Ceton, Amsterdam; 8. Mevr. R. Stel, Groningen; 9. L. van der Veen, Beer,ta; 10. T. de Blauw, Drachten; 11. A. de Rooy, Heerlen; 12. H. Dodders, Amsterdam. R. K. VOLKSPARTIJ 1. Mr. P. M. Arts, Tilburg; 2. F. A. C. Don ders, Tllburgs 3. P. M. Beyerbergen van He negouwen, Amsterdam; 4. W. C. Setteur, Utrecht; 5. Mevr. E. M. H. Robert, Amster dam; 6. J. Houtsma, Zwolle; 7. J. Ejjking, Beverwijk; 8. G. J. Bouman, Nijmegen; 9. P. J. Goea, 's Gravenhage; 10, J. P. Setaar, Zaandam. ALGEMEENE WELVAART PARTIJ 1. D. van der Wey, Enkhulzen; 2. d. Bok- hout, Ermelo; 3. G. de Wit, Amsterdam; 4. E. Dekker, Ede; 5. F. C. den Hertogh, Harder wijk. Naar wij vernemen is de toestand van den Zeereerw. Pastoor P. A. v. d. Bosëh steeds achteruitgaande. W.Z.D.V. I Arnhem—Haarl. Darnel. I ITlm. Bord. Nr. 1. D. JurckaA. de Jong o2 2. J. LammersF. A. Berkemeier 1—1 3. M. Hendriks Jr.J. W. v. Dartelen o2 4. M. BeenJ. B. Sluiter Jr. o2 5. C. JurckaJ. van der Giessen 2o 6. I. de VriesH. Greeuw 0—2 7. W. van SpiegelR. Hartgerink 20 8. W. Bemer Jr.J. van Looij 11 9. J. ReindersJ. Poppen o2 10. H. W. van Gijn Sr. J. C. v. Waard o2 Totaal 614 voor Haarlem. COMPETITIE 3DE KLASSE NEDER- LANDSCHEN DAMBOND Voor bovenstaande competitie speelde op den aden Pinksterdag te Castricum (N.H.) in de „Rustende Jager" de „Castricumsche Dan c ub" I teg'-e de „Haarlemsche Dam club" III. Hoewel de Haar'emmers met slechts 8 spelers uitkwamen wonnen zij toch dezen wedstrijd met 119. De gedetailleerde uitslag luidt Castric. Damclub I—Haarl. Damclub III Castricum Haarlem Bord Nr. 1. C. BrakenhofP. G. M. Ottolini Sr. xX 2. C. JuffermansJ. Otter 1I 3. A. de ZeeuwJ. H. Reedijk o2 4. V. KoemanH. van Lunenburg Jr. o2 5. W. BeentjesG. Eising o2 6. C. PeperkampN. L. Somers o2 7. L. LensenJ. L. Versteeg 1f 8. G. Sprenkeling-Jac. Fr. v. Garderen 20 J. Steeman....n.o. 20 10. W. Beumer....n.o. voor Haarlem. Totaal 2O 9—XI MUNCHEN, 21 Mei Zondag is een bergtoerist uit Münehen nabij den Kampen- wand doodelijk verongelukt. Met veel moeite hebben eenige stadsbewoners het lijk er vandaan gehaald. (N i t t - O f f i c I e e I). 450ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 21 Mei 1929. Ee Klasse 5e Lijst. Hooge urllzen: 12528 ƒ2000.— 9465 1 "208 18233 1000—, 3449 19341 ƒ400.—. 1778 5246 16227 18123 18510 ƒ200.—. 4933 5111 62S8 9259 15183 16319 18945 19416 eB 19470 100—, Prllzcti van 70.— 25.3 39: 442 668 1492 1765 1951 2105 2326 2569 2612 2820 3245 3259 3298 3831 3914 3956 4462 4501 4561 5025 5243 5352 6042 6048 0065 139 183 1245 1477 2260 2277 3212 3233 3741 3773 4344 4419 4S96 5016 5881 6018 6241 6270 6411 6682 6729 6386 7249 7321 7344 7635 7638 7658 8231 8263 8388 6427 6915 7394 7816 8407 6501 6978 7549 8102 8542 9112 3369 3968 4692 5590 6091 6511 7078 7556 8120 8525 9162 871 2134 2966 3633 4021 4813 5673 6093 6526 7122 7613 8136 8658 9174 967 Z243 317'; 3731 4247 4854 5777 6145; 6675 .7233 7617) 8204 S6i>? 9191' 9945, 8750 8/64 8776 8917 9303 9305 9326 9362 9649 9809 9815 y-, 9966 10023 10178 10230 10318 10436 10492 1049'' 105.37 10744 10749 10825 10966 10972 11201 1124', .11312 11540.11553 1)693 1 1741 11763 1193.3 ij9Stl 12234 12559 12762 12887 12900 12916 15014 13034 13183'.13.394 1.3544 13581 13S08 13816 13837 13892 1407S 1409S 14168 14280 14294 14347 14530 14659 14787 14816 148S4 14894 14920 15024 15064 15209 152,39 15710 15846 15SS0 15»»7 15909 16059 16078 16085 16231 16261 16291 165!' 16445 16496 16680 16837 16988 17041 170"7 1" l?4 17150 17156 171 GO 17257 17271 17290 17.332 17602 17608 17619 17675 17735 17927 18018 18118 18144 18163 18173 18287 18461 1S49.3 18534 18538 18552 18619 18674 1S697 18817 18878 18922 19067 19142 19176 19179 191S3 19554 19565 19819 19897 20114 20140,20149 20250 20265 20283 20330 20426 20428 20484 20686 20794 20833 20863 20939 1452«! 15S0f l' 'l\ ,746»! 1804J 1853 1887» ,919? 2018' 2065' „De Haarlemsche Damclub" slaat „W.Z.D.V." Arnhem Maandag j.l. (2den Pinksterdag) speelden te Arnhem om het ciubkampioenschap van Nederland de Damvereemging „W.Z.D.V." te Arnhem (Oostelijk kampioen) tegen de „Haarlemsche Damclub" (Noordelijk kam pioen). Beide tientallen telden twee invallers. Te ïi uur v.m. ving deze wedstrijd aan. Het begin was voor de Haarlemmers, want van Waard won reedr vrij spoedig van van Gijn Sr. Poppen vergrootte den voorsprong en won door een fraaien slagzet van Reinders. Toen daarna Greeuw tegen de Vries een damzet uitvoerde en Sluiter na een sterk eindspel van Beem won, was de strijd vrij- wel beslist. Berkemeier bracht den stand op i voor j Haarlem en Van Dartelen maakte de Haarlem sche overwin ring tot een zekerheid door Hendriks te kloppen. Daarna haalden de oostelijke kampioenen nog even óp door twee fraaie overwinningen resp. van C. Jurcka tegen v.d. Giessen en Van Spiegel tegen Hartgerink. De Haarlemsche captain bracht daarna den stand op 135 en Van Looij deelde de punten met den kampioen van Tiel, zoodat dus de eindstand 146 voor de „Haarlem sche Damclub" was. Door deze overwinning zijn de kansen der Haarlemmers op het Nederlandsche club- kampioenschap weder gestegen. 17 243 544 759 1025 11.34 1300 1508 1748 1940 2045 2263 2659 2986 3201 3511 3837 4142 4354 4635 4920 5335 5336 5675 5807 5991 6172 6521 6695 6814 69S6 7276 7475 7646 7901 8085 8224 8424 8637 8841 9P30 j 9261 9617 9902 10125 10468 10698 10995 11263 11633 11787 12070 12235 12346 12644 13001 13105 13324 1.3634 13967 14279 14602 14817 15010 15294 15616 15892 16397 16627 16909 17111 17238 17393 17638 17854 18115 18272 18717 190.35 19233 19413 19726 19985 20190 20566 57 307 550 778 1042 1159 1329 1545 1780 1952 2051 2273 2720 3019 3339 3526 3871 4157 4.361 4656 4960 5369 5599 5847 6016 6182 6573 6712 6847 6988 7.300 7483 7689 7909 8107 8251 8431 8692 8848 9080 9285 9623 9922 ISrOl 10509 10716 11022 11281 11648 11861 12085 12263 12459 127G7 13015 13129 133S4 13637 13987 14316 14635 14824 15019 15318 15632 15977 16417 16649 16932 17122 17266 17401 17681 17870 18146 18273 18768 19047 19238 19448 19732 20001 20220 20619 81 332 583 786 1053 1241 133! 1628 1824 1977 2066 2291 2732 3048 3366 3564 3884 4198 4375 4672 4975 5407 5702 5848 6049 6197 6597 6759 6849 7068 7330 7492 77.33 7955 8112 8248 8445 8705 8859 9110 9391 9654 9934 10216 10560 107S0 11025 11321 11667 11862 12090 12276 12518 12778 13021 1.3172 13416 13672 14021 14.353 14664 14862 15101 15323 15729 16029 16449 16672 16943 17169 17268 17405 17714 17881 18165 18334 18786 19049 19246 19557 19755 20007 20247 20636 NIETEN: 83 137 345 597 842 1057 370 643 848 1102 1244 1276 1377 1378 1633 1664 1848 1S77 1994 2011 2106 2133 2295 2421 2791 2844 30,36 3129 .3396 3405 •■Ml 3713 3943 404.3 ■.220 4225 4389 4414 4685 4795 49S7 5039 5422 57G5 5S6I 610.3 6.315 6629 6763 6860 7076 7,37.3 7499 7756 7965 8119 8280 8469 8716 8881 9151 9434 9690 9986 10265 10586 108(10 "11044 11356 11700 11893 12101 12280 12532 12797 1.3023 1.3176 13464 1.3711 14104 14381 14685 14870 15145 15367 15766 16261 16517 16746 16952 17170 17283 17423 17728 17897 18172 18348 18S53 19083 19275 19575 19791 20058 20252 20732 5452 5713 5876 6120 6.317 664.3 6784 6865 7107 7,384 7504 7757 7986 814.3 8285 850.3 87.37 8889 9172 9437 9710 10006 10271 10611 10811 11087 11407 11751 11901 12118 122S2 12570 12802 13037 1.3243 13492 13749 14187 14467 14706 14915 15166 15387 15771 16265 16574 16767 16987 1717.3 17298 17453 17738 17947 18211 184.38 1890.3 19119 19291 19617 19806 20101 20314 20742 188 403 695 9.37 1117 1277 1381 1685 190! 2032 2227 2477 2879 3167 342.3 3758 4075 4227 4452 4830 5050 5471 5717 5912 6142 6353 6653 6787 6920 7117 7435 7521 7759 8017 8161 8377 8528 8791 8927 9211 9497 9739 10010 103.33 10634 10833 11139 11422 11765 11904 12134 12335 12593 12854 13042 1.3256 13523 13906 14188 14503 14750 14928 15243. 15392 15802 16283 16600 15787 16992 17183 7305 1746.8 17763 18006 18231 18450 18962 19125 19326 I9Ö32 19852 20138 20405 20838 22* 44 S 723 9/J I2S3 17.3» »9S 203» 225* 2 4# 435? 46231 4a'i 52' I 191 411 714 944 1120 1278 1465 1693 1925 20.36 2246 2478 2901 3170 3447 3795 4078 4.345 4509 4831 5052 5489 5-Ü$ 5718 5'S 5961 5, 6166 6364 6663 5 6937 7239 7-, 7'47 Uil 7531 7828 78 j 80.32 8171 Jl'j 8382 J»,* 8534 g 8796 89.36 9225 9- 9542 980' .Ltf 044J '0373 g6S 1°9!7 9o 11190 11455 Ui 11730 02? 11995 yu 12185 1 12605 J76!} 12880 '|)76 13060 13263 1^3 13556 a 13933 y.y 14220 ffl 14525 {UlJ 14755 14959 V,S 15254 -554 Ï5499 15818 16302 &0 16603 $59 16857 17075 17203 $71 77331 '572 17483 17774 $30 I8O0O 13232 ys5}0 13451 1°024 19(101 j i)2(l 19148 >j06 19363 -7! i 19651 ytf 1987 LV 20 lM lf,i* 20492 lo9o1 20870

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2