Een oad Pinkstergebruik - De St. Gerlaeh-proeessie DONDERDAG 23 MEI 1929 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT In goede handen! Kwijt geraakt in de drukte der Pinksterdagen Londensche een veilig plaatsje gevonden op den arm van dezen beter op haar op het Engelsche strand te South-end, bij Londen, heeft deze kleine fors chen Engelschen bobby, ofschoon ze zich bij mama blijkbaar gemak gevoelt Onze Hollandsche stayer Piet Moeskops heeft in het buitenland weer eens van zich doen spreken, door op de Parijsche wielerbaan met eclatant succes te winnen van den Italiaan Borgamini en den Franschman Michard. Van links naar rechts: Borgamini, Michard en Piet Moeskops personen Na zestig jaren.niet getoond te zijn geweest, werd te Houthem-Gerlach (bij Valkenburg, L.) voor het eerst weer de reliquie van den H. Gerlachus getoond aan het toegestroomde volk, dat voor den heilige een groote vereering koestert. In het midden der foto de kist met de reliquiën, gedragen door de priesters bij het verlaten der kerk Gooi geen brandende sigaar of sigaret weg in hei of bosch! Dit moge bij deze foto nog eens worden, herhaald aan hen, die 's zomers naar buiten trek ken. Anders gaat bet wellicht zooals te lleeze-Lierop in N.-Bra- bant, waar door een heidebrand, gedurende de Pinkster dagen meer dan vijftig hectaren bosch en hei door het vuur werden vernield De Plaza de Espana, het plein vóór het hoofdge bouw, tijdens de opening, der Wereld tentoonstel ling te Sevil- la (Spanje) Links de koninklijke tribune; ver der tribunes voor officieele De Koninginnebrug te Rotterdam nadert haar vol tooiing. We geven hierboven een interessante detail- foto van dit groote bouwwerk in de Maasstad, waardoor het verkeer tusschcn de beide Maasoever» ten zeerste zal zijn gebaat Het kiezen van koninginnen is niet slechts van dezen tijd! In Cromvoirt bestaat het gebruik reeds eeuwen. Daar wordt met Pinksteren door en uit de kinderen van het landelijke dorp de „Pink sterblom" gekozen. Op onze foto de Pinksterblom te midden van den kring

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 8