Een strand in Amsterdam - Tentoonstelling te Barcelona ZATERDAG 25 MEI 1929 1SÉS NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Brcda- r Prof. In verband met den aanleg van den nieuwen dijk op Ameland, bracht minister v. d. Vegte begin dezer week een bezoek aan dit eiland, waar hij ter opening der werkzaamheden onder ecnig feestelijk vertoon de eerste spade in den grond zette. De minister bij zijn graversarbeid Te 's-Bosch kwamen op de Pinksterdagen de leden van den Euch. Kruistocht in de diocese Den Bosch bijeen. Bij het prachtige H. Hart-monu ment werd de toewijding uitgesproken d Frenken van Breda, welk plechtig moment onze foto in beeld brengt Een ontzaglijke menigte was den dag der opening van. de Ibero-Amerikaan sche tentoonstelling te Barcelona aanwezig bij de plechtigheid, welke door het geheele Koninklijk Huis werd meegemaakt. We zien op onze foto hoe de toeschouwers vanaf het Paleis der Naties de voorbijrijdende Koninklijke familie toewuiven, terwijl nog duizenden bezoekers op het achter plan de komst v. d. koning op dat gedeelte van 't feestterrein afwachten Een radiografische foto van de ontzettende ontploffing welke voor eenige dagen het ziekenhuis te Cleveland (Am.) teisterde, en waarbij meer dan honderd personen den dood vonden, terwijl tal van anderen zwaar gewond werden. Op onze foto draagt men dooden en zwaar gewonden het gebouw uit Z. K. H. Prins Hendrik bracht Donderdag een bezoek aan Veendam, waar hij o.m. de Stroostoffenfabriek „De Phoenix" bezichtigde. We zien hem hier in gezelschap van den Directeur der fabriek, den heer A. Pauli-Wilkens in een der afdeelingen De heer met den ambtsketen is de burgemeester van Veendam Aan den Westerdokdijk te Am sterdam, tegen het emplacement der Ned. Spoorwegen, heeft de jeugd van de hoofdstad een gratis badgelegenheid en heeft zich langzamerhand een intens strandleven ontwikkeld, zooals de lezers op onze foto kunnen zien Met man en macht is dezer dagen gewerkt aan de reparatie van het Duitsche luchtschip „Graf Zeppelin" ten einde het in staat te stellen, de vlucht naar Amerika voort te zetten. Onze foto brengt in beeld het transport van een zware kist met onderdeelen voor de reparatie Bégin der vol gende maand zal het duizend jaar geleden zijn dat de stad Meissen, in Saksen, be roemd om haar porcelein, door Hendrik de le werd gesticht, welk feit met schitterende feesten, van den 2cn tot den 9en Juni, zal worden gevierd. Onze foto geeft een .tadsbeeld, met de domkerk als bekroning ervan

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 9