VAN COCHET HET TENNISFENOMEEN $4' 4^- «-mr nri TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT - MAANDAG 27 MEI 1929 BLADZIJDE 1 PAARDENSPORT KAATSEN LAWNTENNIS Een zomer, volgestampt met tenniswedstrijden ATHLETIEK HaarlemOranje T.C. 5—3 T.C.H.Festina II 3-4 Topping IT.E.D. I 61 R.K.A.V. „Holland" GOLF Kennemer—N oordwij k i)e Draverijen op het Oude Slot te Heem stede. Moment uit de heatdraverij 2e en 3c klasse Gem. dubbelspel: Mej. Jurgens en Koners- man slaat mej. Verster en Ramaker 6—3, 63, niej. v. Cranenburgh en Klauwers sl. mej. T. Senft en v. d. Weiden, 97, 46, 6—1. Heerendubbelspel: Klauwers en Koners- man sl. v. d. Weiden en Rademakcr 86, 6—3. Damesdubbelspel: -Mej. Jurgens en me), v. Cranenburgh verliezen van mej. T. Senft en mej. B. Verster 63, 64. DRAVERIJEN „OUDE SLOT" TE HEEMSTEDc. Zondag had de Sportvereeniging „Het Oude Slot" te Heemstede, hare hekken we derom geopend voor haar eersen cours in dit seizoen. Het weer was voor deze sport buitenge woon .mooi. Hierdoor, en ook door een uit stekende inschrijving, was de publieke be langstelling voor Heemstede vrij groot, en mag zeker op een 5 a 600 menschen geschat worden. De Roode Kruis Transport Colonne voor Haarlem en Omstreken was vertegenwoordigd om te voorzien, zoo noodig, in de Eerste Hulp bij Ongelukken. Ongevallen deden zich gelukkig niet voor. Er was een viertal nummers, waaronder 2 Engelsche heats. De jury bestnd uit de heeren G. Hare maker, rechter, J. C. Bennink, baancommis saris en P. Oly, handicappen-starter. na 1 ronde aan den kop gaan. Omega loopt in de bocht weer iets voor, doch aan de overzij wil Ockhorst weer probeeren binnen door te gaan, wat Van Leeuwen hem belet. Dooh in de laatste bocht zet Qunitesse er een geweldige spurt in, gaat aan den kop, om dien niet meer af te staan, ook al was de strijd fel. 1. Qunitesse, tijd 2.34 4/5; 2 On"""!, tijd 2.35 2/5. Prijzendraverij 4e klasse. Afstand 1600 meter. Van de 9 ingeschreven paarden verscheen aan den start: Petite Amie C., C. Verhorst, Bever wijk, rijder J. v. Leeuwen Jr., 1600 M.; Nannie B., eig. M. D. Bos te Beemster, rij der J. Vergaii, 1600 M.; Quanna C., eig. J. C. Braakman, Haarlem, rijder L. Ensing, 1600 M.; Sara, eig. Th, de Lange. Katwijk a. d. Rijn, rijder N. v. Leeuwen, 1600 M. Radio S„ eig J. Span Deinum, rijder G. Ensing, 1620 M.; Monte Carlo, eig. P. J. de Boer, Den Haag, rijder J. de Vlieger, 1620 M.; Qualiteit, eig. Th. Smit, Alkmaar, rijder B. P. ten Hage, 1620 M. Een langdurige stoet en als dan de paar den goed staan, Sara een hoogstandje, 't Liep goed af. Radio S. toonde zich hier al direct als de beste. Het paard liep buitengewoon mooi en eenmaal zich losgemaakt hebbende uit de kluwe, blijft zij onbedreigd den kop houden. Quanna C., die nog even gevaar opleverde was er in de tweede ronde uit en liet alle passeeren. 1. Radio, tijd 240 4/5, 2. Monte Carlo, tijd 241 3/5. C-prijs (3.10) Heatprijzendraverij le klasse. (Engelsche heat). Afstand 1610 m. Van de 7 ingeschrevenen verschenen er Quitewell eenmaal den kop hebbende, wil dien niet afstaan. In de 2e ronde is Quitewell er geheel uit en wordt door alle gepasseerd, maar Ockhorst weet hem weer spoedig naar voren te bren gen. 't Is een geweldig spannenden strijd tus- schen Quitewell, Present H en Traviata, waar bij op het laatste eindje, komt Quitewell naar voren en is met een minimum verschil on. 1, maar wordt zeer terrecht gedisquali- ceerd wegens onzuiver draven. Vlak naast Quitewell komen de 2 volgende kop aan kop binnen. De jury besliste, dat no. 1 was Traviata, tijd 2.27 3/5 in denzelfden tijd als Present H eveneens in 2.37 3/5. Als slot de D-prijs. Kortebaandraver-handicap. Prijzen 200, 75 en 25. Hiervoor verschenen er 20 van de 22 in geschreven paarden. Er werd in 4 series ge reden. le Serie. Petite Amie C geeft er direct den brui aan. Remplacante gaat snel weg en wint m 1.08 4/5. 2e Serie. De strijd gaat hier tusschen Pieternel en Idylle, dien Pieternel wint in 1.09 4/5 Quinte II ingehouden. 3e Serie. Oplooper loopt zeer snel in. Medrigal heeft blijkbaar grootsche plannen, maar eenmaal bij den koppel, kan hij niet voor komen en moet de eer aan Oplooper laten, tijd 1.09. Dat Medrigal niet no 1 werd, was stellig te wijten aan een kleine fout in de verste bocht. 4e Serie. L.l. Donderdag werd de jaarvergadering van „Holland" gehouden in St. Bavo. Na een kort openingswoord werden de notulen gele zen en onveranderd goedgekeurd. Het jaa- verslag van den Secretaris, dat met veel zo: was samengesteld, gaf een juist beeld over het afgeloopen jaar, o.m. werden daarin ge memoreerd de gehouden wedstrijden met de door „Holland" behaalde successen; de wed strijden te Kerkrade en Arnhem, waar Hol land de eerste plaats bereikte in athletiek- beoefend R. K. Nederland. Het verslag van den penningmeester werd na een kleine opmerking goedgekeurd. Het aftredend bestuur werd in zijn geheel her kozen, alsmede de Technische commissie leden. Het programma 1929 bevatte o.a. 2 dagen om den „Holland"-beker alsmede een nationalen athletiekdag. Verder werd 't be stuursvoorstel tot samenwerking met het be stuur van „Onze Gezellen" te Haarlem- Noord aangenomen. Na een geanimeerde rondvraag, waarin een voorstel tot het houden van onderlinge wedstrijden werd aangenomen, sloot de voor zitter de vergadering op de gebruikelijke wijze. P.S. Diegenen, die Donderdag 1.1. in ant woord op onze uitnoodiging een vergeefsche reis hebben gemaakt naar 't Lyceumterrein, worden vriendelijk verzocht Dinsdag- of Donderdag a.s. hun bezoek te herhalen. Van de laaatste zonnige Zondagen heb ben de meeste Prisa-leden goed ;gebruik ge maakt. Geregeld kon er in drie perken ge speeld worden, wat wel een bewijs- i3> van de animo waarmee er gekaatst werd. Zondag 2 Juni a.s. zal er een partuur worden aangewezen, dat Frisia zal' moeten vertegenwoordigen op de competitiewedstrijd van eerste klassers. Deze wedstrijd zal ge houden worden in Den Haag, waarheen de beker het vorig jaar verhuisd was. Hij doet het al jarenlang Cochet; iede- reh zomer weer begint hij de aanbiedingen te accepteeren en dan begint ook zijn vlucht door Europa, buiten EuropaEr was eens ecn tijd dat Frankrijk niet de bezitter was Van de Davis-cup. To enheelemaal reisden de Franschen den halven aardbol langs en telkens kwamen ze in de volgende ronde, tot 111 de finale toe. Dat was de d'rukke tijd van Cochet. Nu zou het dus zijn slappe tijd teoeten zijn../.. Cochet was in Amsterdam, bij de jubl- 'eUmswedstrijden van D, D. V. Bij die g.ol0- het oog verloren, dat deze partij wel een wedstrijd' maar toch niet eene krachtmeting van volkomen emstigen aard was. Een speler als Cochet, nummer één op de we reldranglijst, en de drie of vier andere spe lers van zijn klasse, kunnen niet altijd met de volle concentratie spelen, die noodig is om hunne kracht te spelen. Het is de fout van Suzanne Lenglen geweest dit wel te willen doen. Haar wedstrijd-temperament is hieraan ter slotte ten gronde gegaan, even als hare speelkracht werd ondermijnd. Want c-,r.verliezen en wint aan de Spanjaardslaan van Rood en Wit. Kiekje uit deze ontmoeting. Bruin bowlt op den Amsterdammer v. d. Berg. Aan het doode wicket de bekende cricketspeler H. v. Booven De „derby" aan den Middenweg. R. C. H. en Rood en Wit II in actie. De bezoekers wonnen met 47 runs Op onze foto bespeelt de R. C. H.'er Segerius het bowlen van Bood en Wit santpoort" kampioen van de 1ste klasse B van den D. H. V. B. De Santpoorters be sloten Zondag de competitie met een overwinning op II. B. C. II êenheid troggelde men hem een voorloopige gelofte af, dat hij op de internationale kampioenschappen in Noordwijk zou komen hij knikte zoo tusschen ja en nee in. Amsterdam, waar hij in een druillerigen tegenval bijna van Timmer verloor, ging hij haar de Prater, Wien, Wien, nur Du al- etnhij kwam zag en overwon er. Het volgende tennisafspraakje was in Keulen van de Eau de Cologne moest hij naar hs Radio-conferentie, edoch, niet om te con- tereeren, maar om te tennissenen hij ^'°n er. En weer moest hij. hals over kop haar het station en naar de Lichtstad', Pa- rÜs, waar hij eindelijk weer in eigen land *as. Maar het was slechts voor korten tijd. Nu herinnert Zuid-Duitschland hem er kan, dat hij ja geschud heeft toen men hem vroeg te komen en Cochet gaat naar Zuid-Duitschland Als hij er gewonnen heeft zal hij wel teldoende ingeslagen zijn voor Wimbledon. ~aar komt voor hem de belangrijkste strijd. Haar zullen hem de oude en geweldige ri- valen ontmoeten. Big Bill Tilden zal er zijn ®h Lacoste, hij zal er zijn werkelijke krach- ,®h moeten ontplooien 8ls hij de grootste van jcdere eer, de eer van Wimbledon's tennis kampioen wil genieten. De groote William Nden 2nd is nog steeds een heer, waar- rtee niet gespot mag worden en een kleine hzinking, een physieke afwijking, misschien et gevolg van het overladen programma, an oorzaak zijn, dat hem de titel ontgaat. Ai® hij de groote teleurstelling ondergaan eeft, of het waarschijnlijkst, als hij op houw zjjn super superioriteit bewezen teft, dan gaat Cochet om uit te blazen ^hnissen in Amerika, w Z^n zomer is volgestampt met tennis- edstrijden. Wat zou zoo iemand in zijn aeelijksch leven kunnen uitvoeren? Alleen ,eh internationale handel drijven dunkt ons, nzÜ hij zoo om en nabij millionnair is 'w-z- niet in francs). En later...... Oek 1ter Cochet komt de tijd dat hij afgedaan teit als tennisgod. Natuurlijk zal hij niet aet slachtoffer worden van zijn sportleven ^hleg. Hij kan trainer zijn. Of zou de groote an een dergelijken werkkring hebben dat Van ieder jaar plus minus 10 maanden B reis is. Een interessant dispuut. „tei laatste nummer van Lawn-Tennis er3 een zeer interessant dispuut opgeno- tusschen de heeren G. J. S(cheurleer) ■j,, C. V(reedenburgh) over den wedstrijd temer versus Cochet. Zooals de lezers we de Werd in een belangrijk deel van de Ne- g 1andsche pers de houding van Cochet siaatet. Toen de score n.l. 63. 63, 31 in het voordeel van den blonden jon- >a te® die Timmer heet, werd deze genood- 0„ door de lauwe manieren van Cochet v0„ te vragen of deze het mischien beter Ita, °m in verband mét den regen maar va'er op te houden. De Franschman aan- |w teifle dit aanbod dadelijk en zoo bleef de ty 'j onbeslist. De' heer S. 'schrijft nu: iti f teet het het tennisbelang geldt, wil ik cTj,officieel orgaan opkomen tegen de tgj lek die in onze dagbladen werd uitge- op Cochet, wegens zijn accepteeren bre- Timmer's aanbod hun wedstrijd af te 5ta op een voor Timmer zeer gunstigsn Jit T/ zonder dat de weersomstandigheden Vp 1 !ist noodzakelijk maakten. Cel tp vppI 1 - oit altijd hare volle superioriteit toonen. Cochet daarentegen wordt in minder belangrijke ontmoetingen vaak geslagen. Van den win ter verloor hij nog in Bordeaux van Landry en elders van Boussus. Dit waren wed strijden, geen oefenpartijen, maar ook geen serieuze krachtmetingen. En daar komt het juist op aan. Het zou niet te pas zijn ge komen, indien Cochet in eene serieuze krachtmeting zich teruggetrokken had op een voor Timmer gunstigen stand, tenzij de om standigheden dit absoluut noodzakelijk maakten. En Cochet zou dit dan ook zéker niet gedaan hebben. Maar zoo was het ge val hier niet voor Cochet en niet voor Timmer. En deze laatste heeft het ook al lerminst zoo opgevat. Er is mij gevraagd: „Dat moge nu allemaa: wel waar zijn, en daargelaten welke waarde aan den uitslag te hechten ware geweest, waarom heeft Cochet zich dan niet laten slaan, die paar games er nog bij verloren?" Het antwoord hierop is, omdat het spelen onder zulke omstandigheden wel niet on mogelijk, maar toch zeker ook geen plei- zier was. En dat zou geen afdoende argu ment zijn voor het afbreken van een wed strijd te Wimbledon, Parijs of Forest Hill, ook niet een Davis Cup-wedstrijd, maar het is volkomen wel voldoende voor eene party zooals te Amsterdam werd gespeeld. Cochet had niet mogen staken! Aldus de heer G. J. S., waarop de heer C. V. als volgt antwoordde: „Aangezien ook ik het als een tennisbe lang beschouw, wil ik wel afwijken van de journalistieke gewoonte om te verwijzen naai de bladen, waarin geschreven is en wil ik nader ingaan op wat de heer S. schreef." „Welaan wij hebben ons alle omstan digheden van dezen wedstrijd ingedacht, kunnen meevoelen dat het voor een sterk speler onaangenaam was om in minder goed weer niet zijn sterkste peil te kunnen spe len, we hebben ons zelfs kunnen voorstel len, dat Cochet na de eerste set zelf ver zocht had om te wachten, tot dat de regen over zou zijn maar wij kunnen ons niet voorstellen, dat zulk een speler in zulk een situatie (3—6, 3—6, 13) een aanbod aan vaardt om te stoppen. Niet ter wille van hei publiek, niet ter wille van den schijn had hij moeten doorgaan tot het einde doch ter wille van zijn tegenstander en zeker ter wille van zichzelf, van zijn naam, zijn stand. Hij had als een flinke kerel als een groote figuur, als drager van een wereldkampioen schap, als voorganger in een internationalen tak van sport, hier in ons land een voor beeld kunnen en moeten geven van de wijze, waarop zulk een figuur niet alleen wedstrij den weet te winnen, maar wat dikwijls nog moeilijker is, waardig weet te verliezen. Dit ware een tennisbelang van de eerste orde geweest in dit genre wedstrijden, waar van hij de strekking heel goed wist, zooals ons persoonlijk bekend is. Van tennisbelang geschreven de ge achte inzender spreekt er van in den aan hef van zijn stukje, doch welk belang hij daarmee bedoelt, stipt hij niet nader aan. Wij tasten in het duister welk belang er mee geschaad is, dat op de houding van Cochet critiek geoefend werd. Is het de vrees dat die critiek (door velen te matig bevon den) Cochet van verder bezoek zal afhou den? Indien hij zoo klein is dat hij weg- n mensch nog ai- G. J. S. zelf niet geweest, die indertijd schreef: „In tennis gaat fatsoen nog altijd boven voordeel?" Wij betreuren het, dat G. J. S. tracht te vergoeilijken, dat een speler als Cochet zulk een voorbeeld van retireerden zou mogen geven. Wanneer het spelen geen pleizier is, wanneer het geen serieuze krachtmeting is, mag een sterk speler een dreigende neder laag ontloopenMaar waarom deed Co chet hier dan niet wat hij tegen Boussus en Landry ook deed? Zulk een stelling, door G. J. S. gesteld, treft ons pijnlijk. Want het kweekt een mentaliteit, die naar ans oordeel onjuist en onwaardig is voor allen die spelen. Het is een tennisbelang hiertegen met kracht op te komen Heerenenkel: Dr. Ladenius verliest van Kroner 26, 16. Jhr. A. H. C. v. Riems dijk slaat Jhr. Schimm v. d. Loeff 64, 6-1. Damesenkel mevr. Menso verliest van mej. Schadee 62, 26, 36. Mevr. de Graaff slaat mej. v. Gennep 6o, 64. Gemengddubbel: Mej. S. de Josselin de Jong en Kern slaan Mr. en mevr. Schimm v. d. Loeff 75, 62, mevr. Kern en Mac Neill slaan mej. van Gennep en Dekker 6—3, 6—3. Heerendubbel: Kern en Mac Neill slaan Schimm v. d. Loeff en Dekker 75, 62. Damesdubbel: Mevr. Schimm v. d. Loeff en mej. Schadee slaan mevr. de Graaf en mej. S. de Josselin de Jong 6o, 63. Heerenenkel: Reuvekamp Gille verliest van Rompu i6, 36, Blom verliest van Slaghek 79, 79. Damesenkel: Mej. Redeker slaat mej. Haag 63, 63. Gemengd dubbel: Mej. Redeker en Blom slaan mej. Haag en v. Rompu 26, 75, 75, mej. Vlieger en Reuvekamp Gille slaan mej. v. Stolk en Slaghek 62, 46, 64. Heerendubbel: Blom en Reuvekamp Gille verliezen van Rompu en Slaghek 36, 64, 16. Damesdubbel: Mej. Redeker en mej. Vlieger verliezen van mej. Haag en mej. v. Stolk 16, 62, 46. Heerenenkelspel: Konersman slaat Rama ker, 62, 62} Klauwers slaat E. v. d. Weiden, 6x, 6x. Damesenkelspel: Mej. Bahlmann slaat mej. B. Verster. 62. 61 slechts 5 aan den start, zoodat er inden len rit er 3 en in den 2en rit slechts 2 paarden liepen. In den len rit kwamen uit: Oplooper, eig, rijder N. v. Leeuwen, Wasse naar 1600 M. Quitewell, eig.-rijder C. F. Ockhorst, Den Haag, 1600 M. Miss Zelda Peter, eig.-rijder S. v. d. Oord te Rijk, 1650 M. Oplooper blijft even na den start staan. Quitewell gaat snel weg, maar Miss Zelda loopt aanvankelijk toch in. Doch de afstand schijnt te ver, en Ockhorst behoeft op het laatste rechte eind geen moeite meer te doen. 1. Quitewell, tijd 2.35; 2. Miss Zelda Peter, tijd 2.35 4/5. Oplooper van achter. In de 2e rit komen uit Present H., eig. Stal Nannie B maakt het Prinses Olga alleen nog moeilijk. 1. Prinses Olga, tijd 1.10 3/5. De finale ging dus tusschen Remplacant, Pieternel, Oplooper en Prinses Olga. Oplooper werd nu bestuurd door Witte- veen. Prinses Olga heef een zeer goeden start en zit dicht achter no. X. Doch op het laatste lange eind loopt Oploo per snel naar voren en wint den eersten prijs. 1. Oplooper, tijd 107; 2. Prinses Olga; 3. Pieternel. Dank zij de goede regeling waren de coursen tegen 5 uur afgeloopen. Het roode kruis was vertegenwoordigd doch behoefde gelukkig geen dienst te doen. Secretariaat: Anslijnstraat 9 ^„gonnen werd met den A-prijs. Heatprijzendraverij 2e en 3e klasse En gelsche heat. Afstand 1610 Meter. 12 ingeschreven paarden komen er 10 aan den start, zoodat er 2 heats noodig zijn. In de eerste serie komen uit: Oakland Baron B, eig. Th. Smit, Alk maar; rijder B. P. ten Hage, 1625 M. Remplacante, eig.-rijder N. van Leeuwen, Wassenaar, 1625 M- Pieternel, eig. Joh. Kitselaar, Hilversum, rijder W. G. Geerse, 1640 M. Prinses Olga, eig. D. de Vlieger, Nieuw- Vennep, rijder J. de Vlieger, 1655 M. QQuinte II, eig.-rijder C. Ockhorst, Den Haag, 1670 M. De baan, hoewel oogenschijnlijk zeer mooi, is blijkbaar te hard, zoodat de tij den niet waren, zooals verwacht mocht worden. Prinses Olga is er in den aanvang uit, doch weet zich spoedig te herstellen. Rem placant blijft voorloopig rustig den kop houden. Na 1 ronde gaat den strijd tusschen Prinses Olga en Remplancante, welke laat ste is in de tweede ronde en er leelijk uit raakt, om de kans te verspelen. Prinses Olga blijft nu onbedreigd den kop houden. j Tijd Prinses Olga 2, 37 3/5, 2 werd Rem placante, tijd 2.28 4/5, welke laatste, even als de overige, een te langen tijd maakte om in de finale geplaatst te worden. In de 2e serie kwamen uit: Qurville Patrick D, eig.-rijder P. J. Bak ker, Hilversum, 1640 M. Omega, eig. C. Verhorst, Beverwijk; rij der J. van Leeuwen Jr., 1640. Oblique B, eig.-rijder D. de Vlieger, Nieuw-Vennep, 1640 M. Letha, eig.-rijder K. Davicïson, Ooster blokker, 1640 M. Qunitess,e, eig.-rijder C. Ockhorst, Den Haag, 1670 M. Na 1 ronde liggen Qurville en Qunitesse naast elkaar. Na overrij weet Ockhorst handig de binnenbaan te krijgen, en komt daardoor in iets gunstiger positie. Toch zitten alle, behalve Oblique B, die te ver achter is geraakt, op een hoopje. In een feilen strijd tusschen Qunitesse en Qurville, weet Ockhorst ten slotte me 1/5 sec. verschil het eerst den finish te pas seeren. Deze rit was veel sneller dan de eerste, zoodat ook no. 2 en 3 zich in de finale plaatste. 1. Qunitesse, tijd 2.36. 2. Qurville Pa trick B, tijd 2.36 1/5. 3. Omega, tijd 2.37 2/5. In de finale, die na den B-prijs verreden werd, kwamen uit: Qurville Patrick B, Omega, Prinses Olga en Qunitesse. Na den start gaat Olga goed weg, terwijl Qurville een slechten start heeft. Spoedig is echter te zien, dat de strijd zal gaan tusschen Onnit°sso en Omega, die C„ rijder J. M. v. d. Berg, 1610 M. Traviata, eig. J. W. Schuyl, Rotterdam, rijder J. D. M. Schuijl 1640 M. Traviata blijft na het schot staan en ver liest veel terrein, maar eenmaal weggaande weet zij snel in te loopen, om na mooien strijd slechts 1/5 sec. achter te komen. Tijd President H 2.20 3/5. Traviata 2.29 4/5. In den beslissingswedstrijd komen uit: Quitewell, President H, Traclata en Miss Zelda Peter. Weer laat Traviata het in den aanvang zitten en stelt de talrijke liefhebbers zeer teleur. Miss Zelda loopt zeer mooi w°-~ Op de banen van de Kennemer Golf- en Country Club werd gisteren de handicap competitiewedstrijd Kennemer—Noordwijk verspeeld. In de morgenuren werden de foursomes gespeeld. Hiervan luidt de uit slag: Mevr. Noorduyn en H. Binnendijk win nen van mevr. Sommerhoff en P. Dyserinck 2—1. F. Noorduyn en A. Tieleman verliezen van E. A. Veltman en E. Veltman jr. 21; W. Redelmeier en G. Cremers verliezen van K. A. Horst en J. v. Munster v. Heuven 3—2. In de middaguren vonden de singles plaats. De uitslag luidt: H. Binnendijk en P. Dyserinck spelen all sa lare; P. Noorduyn wint van E. Veltman jr. 43; Mevr. Noor duyn wint van K. A. Horst 87; W. Rede' meier verliest van mevr. Sommerhoff 76 G. Cremers wint van E. A. Veltman 4Z A. Tieleman verliest van Heuven 76. De damesroeiploeg van „Het Spaarnc" won het nummer stijlroeien /op de wedstrijden van „Hollandia". Op onze foto worden de kranige Haarlemschcdames in verband hier mede gehuld'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 5