TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 27 MEI 1929 BLADZIJDE 2 HONKBAL HONKBAL Haarlem wint van Blauw-Wit Programma voor Juni Negentallen der Middelbare Scholen w. CRICKET R.C.H. I-Rood en Wit II AlbionHaarlem II R.C.H.—Bloemendaal Rood en Wit I-V.R.A. I H.Z. en P.C. De Waterratten KRACHTSPORT Gewichtheffen Worstelen Rood en Wit III—C.V.H. HAARL. ZWEMBOND Indeeling der polo-competitie N. V. B. Kampioenschap van Nederland Sparta—Feijenoord 0—2 P.S.V.—GoAhead 2—1 België—Frankrijk 4—1 Haarlem's promotie-strijd U.V.V. opnieuw geslagen A.G.O.V.V.—R.C.H. 1-4 H.F.C—V.S.V. 2-6 N ederlaag-wedstri j den K. F. C. Uitslagen Eerste Klasse Z.R.C.Concordia 1723 HaarlemBlauw Wit353 Tweede klasse ^jax IIQuick IIn37 V.V.G.A. I—Togo I30—5 Concordia IIIV.V.G.A. II417 G.H.C.Blauw Wit II275 Eerst om half twaalf trekt V.R.A. met 1 kans op een R.C.H.-overwinning lang niet v. d. Berg en v. Boven naar de wickets,'tot de onmogelijkheden behoorde, waar Schmeink en Bruin bowlen. Beide batsmen spelen kalm en zijn het bowlen volkomen meester. Als op 35 v. d. Togt In ons overzicht veronderstelden we dat er nog wel kans bestond voor Haarlem om te winnen. We zijn wat pessimistisch geweest want Haarlem heeft gewonnen met 353. Haarlem verscheen in het veld met de vol, gende negen spelers M. Branse, W. Smit D. Beets, P. Parson, C. Hunik, K. Wulf horst, J. Veenhof, C. Kouw en j. Cats. Dat Smit weer zijn plaats op de werp- plaats kon innemen, was voor Haarlem een groote steun. Vrugt moest ook nu nog voetballen, doch gemist werd hij niet. Geslagen werd er toch wel en Wulfhorst op het eerste honk kon het „op zijn sloffen af. Dat slaan van Haarlem was een openba ring. Er was letterlijk niet één speler die er niet in slaagde den bal te raken, terwijl er ontelbare het verre veld ingegaan zijn. Dat was natuurlijk voor een gedeelte de schuld van de Amsterdamsche werpers. Drilling en Smit probeerdenjhet om beurten, doch brach ten er geen van beiden iets van terecht. En d*t terwijl de Haarlemsche Smit zoo in vorm was, dat zelfs de beste Amsterdamsche slag- lui geen kans op een behoorlijken slag kre gen. Ook C. Hunik was als achtervanger beter dan tegen Quick. Hij heeft een massa ballen gevangen, zoodoende Smit in de gele genheid stellende 9 maal een speler uit te werpen ftiet drie slag. Gast, de achtervanger van Blauw-Wit was daarin verre zijn mindere. In die omstandigheden zakte de stemming in de Blauw-Wit-gelcderen. Gast kon zich zelfs zoo slecht beheerschen dat hij een Haar lemmer uitmaakte, zonder dat daarbij van „tikken" gesproken kon worden. Slaan of timmeren zou dat beter uitdrukken. Hij ont ving daarvoor natuurlijk een waarschuwing van den scheidsrechter. Blauw-Wit gaf halfweg de zevende in nings den strijd op, waardoor Haarlem met 333 won. De cijfers der innings zijn Haarlem 44422 811 is 35 Blauw-Wit 20000 1o is 3 inplaats van Bruin gaat bowlen heeft hij reeds in z'n eersten over succes, want v. d. Berg ziet z'n palen duikelen voor 20. Witte- bol speelt een bal van Schmeink in z'n wicket (o) en dan houden v. Boven en Mr. Hamburger tot de lunch stand. De score V. Baasbank met den nu inkomenden bats man C. Bultman zetten echter voor het ver lies van het zesde wicket een stand van 40 runs op. Wederom is het S. Houtkamp, welke met een schitterenden vang achter het wicket J. de Graaf behulpzaam is om v. Baasbank voor een solide 28 uit te krijgen. C. Bultman met een keurige gespeelde 33, wordt bij een hoogen slag door Segerius in-j Heeren le klasse: I-I.V.G.B. Ill; H.P.C. Ill: D.W.R. II. Heeren 2e klasse: H.V.G.B. IV; H.P.C. IV. De Delft I; Halfweg. Veteranen: Politie Sportvereeniging; D.W. R.: De Delft. Adspiranten: H.V.G.B. A; H.V.G.B. B; H.P. C. A; H.P.C. B. Er wacht onzen joneè polospelers dus weer een druk seizoen. Na de lunch wordt v. Boven spoedig in de gepikt, waarmede J. de Graaf zijn zevende I slips gevangen {388). Dan komt de groote i wicket noteerde, stand 'usschen de Waal en Hamburger. Op 88 wordt even gestopt voor de thee, Terwijl de eerste uitsluitend verdedigt l welke de R. en W.'ers blijkbaar goed heeft laat Hamburger schitterend spel zien. Hij slaat de ballen in alle richtingen en het is een genot z'n spel gade te slaan. In het ge- zich van z'n century strandt hij, want als hij er 86 heeft kruipt hij voor een rechten bal van Schmeink (4159). Dan schijnen de batsmen de kluts kwijt te zijn, want Schmeink is niet meer te bespelen en sticht een ge weldige verwarring in hun palen. Van 4-159 wordt her all out voor 168. Schmeink had met 854 schitterend gebowld en ontving dan ook een welverdiend applaus. Vol goeden moed trekt Rood en Wit met v. Bueren en Bierman naar de wickets, doch deze brengen er zeer weinig van terecht en op 7 hebben beiden een beurt gehad. Ook Hagenaar (14) en Schmeink (4) zijn de fastballen van Rincker te machtig, en met de stand 425 ziet het er zeer don ker voor de Haarlemmers uit gedaan daar Jhr. Elias en G. J. Droste on middellijk hierna met forsche slagen het R.C.H.-totaal benaderen en zelfs over schrijden. Op 126 loopt G. J. Droste in de val, als W. Kleijn hem met een listigen bal uitgevangen weet te krijgen, voor een harde 15- Ook Jhr. Elias (25) laat zich verleiden en het is nu S. Houtkamp welke W. Kleijn hiertoe in de gelegenheid stelt. Jhr. v. Lennep blijft tenslotte met 7 not out als de Graaf met een harden bal de palen van G. de Vries doet duikelen. Het totaal sluit op precies 150 runs. J. de Graaf met 8 wickets voor 58 was er heden weer beter in als de laatste weken en Kleijn met 2 voor 24 bowlde niet onver dienstelijk. Rood en Wit 2 schijnbaar van meening R.C.H. nog eens uit te kunnen krijgen, S. Posthuma en Elias brengen dan geluk- doch dan voor slechts max. 46 runs stuurt kig eenige verbetering en vooral Rincker R.C.H. nogmaals wordt nu goed bespeeld. Op 69 gaat Elias l.b.w. Rincker voor een goede 19. V. Baas bank maakt snel 7 en wordt dan door v. d. Chijs gebowld. Met Swens zet Postuma z'n innings voort. Beiden batten nu zeer goed en de hoop in het Rood en Wit-kamp herleeft. Dan beoordeelt Posthuma een bal van van Boven verkeerd en wordt voor een goede 31 gevangen. Captain v. Eeghen. wordt voor o gebowld en dan verleent v. d. Togt Swens nog de noodige steun. Op 121 echter wordt v. d. Togt van een mislukten slag gevangen voor 11 en met Bruin in tracht Swens het spel te forceeren. Dit lukt hem eenigen tijd, doch op 133 wordt hij achter het wicket gevangen voor een verdienstelijke 25. Bruin bleef met 7 not out. Rood en Wit verloor dus dezen mooien wedstrijd met 35 runs. A.s. Zondag de eerste derby n.l. Rood en WitHaarlem aan de Spanjaardslaan. De voornaamste wedstrijden van het voor- loopige pregramma voor Juni zijn Zaterdag 1 Juni AjaxHaarlem. ConcordiaBlauw-Wit V.V.G.A.—A.G.H.C. Zaterdag 8 Juni Z.R.C.Qucik A.G.H.C.—T.O.G.O. Concordia IIV.V.G.A. Zaterdag 15 Juni Blauw-WitAjax. Concordia IIT.O.G.O. Zondag 16 Juni HaarlemZ.R.C. Zaterdag 22 Juni QuickConcordia. Ajax—Z.R.C. Blauw-Wit II—H.G.H.C. Zaterdag 29 Juni Blauw-WitQuick. A.G.H.C.—V.V.G.A. T.O.G.O.Concordia II. In Amsterdam organiseert de A'damsche Honkbalbond ieder jaar een ontmoeting tus- schen negentallen van Middelbare Scholen. In het vorig seizoen deden daar zeven ne gentallen aan mee. De H.C. Haarlem tracht dit jaar een der gelijke ontmoeting in Haarlem te organisee- ren. Het begin is niet slecht. Van zes derge lijke scholen is bericht ontvangen, dat men zich voor een dergelijke ontmoeting interes seert en gaarne in de nadere regeling gekend zou worden. Een paar scholen deelden mee dit jaar niet mee te kunnen doen; doch vermoedelijk het volgend jaar wel. Op een vergadering Dinsdagavond in De Nijverheid te houden, zal de regeling wor den vastgesteld. De volledige scores luidden iste innings V.R.A. O. v. d. Berg bowled A. v. d. Togt H. v. Boven c. Elias bowled Bruin W. Wittebol bowled J. Schmeink Mr. G. Hamburger l.b.w. Schmeink R. de Waal c. J. v. Eeghen b. idem M. Hartog idem idem K. Leeser idem idem J. Rincker not out Dr. A. F. Lobry de Bruyn b. Schmeink o J. Stroeve l.b.w. idem o J. v. d. Chijs bowled idem o Extra's 16 Totaal 168 Wicketval x—35, 2—37; 3—88; 4—159; 5162; 6162; 7168; 8168; 9168; O. M. R. M. Bruin 30 9 60 I J. Schmeink 29 2,3 10 54 8 A. v. d. Togc 4 r 16 1 S. Posthuma 4 1 22 0 iste innings Rood en Wit: P. A. Lammerts v. Bueren c. M. Hartog bowled v. Boven G. Bierman bowled J. Rincker P. C. Hagenaar c. Hartog b. J. Rincker J. Schmeink bowled v. d. Chijs Jhr. B. Th. Elias l.b.w. Rincker S. Posthuma c. and b. H. v. Boven A. v. Baasbank bowled v. d. Chijs J. J. Swens c. Leeser bowled v. Boven J. v. Eeghen bowled idem A. v. d. Togt c. and b. idem M. Bruin not out Extra's 1 5 13 4 19 31 7 25 o IX 7 10 De uitslagen van gisteren zijn: le klasse. V.V.V.Quick <N.); gew. door V.V.V. met innings en 7 runs .V.V.V. 194. Quick 71 en 116. A.C.C.—Hermes D.V.S.. gew. door A.C.C. met 27 runs op de eerste innings. RW.—H.C.C. 2: gew. door H.C.C. op de 2e innings met 6 runs. Rood en WitV. R. A.; gew. door VR.A. met 35 runs op de le innings. H.C.C.—V.O.C.: gew. door H.C.C. op le innings met 25 runs. Wicketval 1- 5—69; 6—82; 10—133. Bowlingcijfers J. Rincker H. v. Boven J. v. d. Chijs G. Hamburger -7; 2—7; 7—99; 8- Totaal 133 3—22; 4—25; -103; 9—121; O. M. R. W. 15 2 58 3 14 2/3 3 29 5 10 2 28 2 2 O 8 0 Waar ook de speeltijd nog geen twee uur meer bedroeg meenen we te moeten aan nemen dat dit op een vergissing van den R. en W. 2 capt. moer berusten, vooral daar hij toch wel overtuigd is, dat R.C.H. of kans ziet om dit luttele totaal te scoren óf desnoods dezen tijd uit te prikken. Blankensteijn en Hellingman openen en de runs komen al spoedig. Op 16 wordt Hellingman door Droste gebowld. J. Se gerius begint al direct met hitten iets wat wij van hem allerminst gewend zijn. Als Blankensteijn (14) een vuurpijl geeft heeft Jhr. v. Lennep weinig moeite hem uit te vangen. Stand 2 voor 39. Nog geeft de R. en W. captain geen blijk van zijn kans af*te zien. Als P. Dik nog gevangen wordt door H. Kruseman, verzoekt R. en W. om te mogen stoppen, waaraan R.C.H. onmiddellijk gevolg geeft. Rood en Wit 2 won deze wedstrijd dus met 49 rans op de te innings. Ook de tweede wedstx-ijd van de Haarlem reserves was een uitwedstrijd, en wel tegen Albion. Albion wint den toss en gaat fielden. Het Haarlem-totaal wordt 77. Hiervan had den Smits 15, van Dalsum 18 en Vos 18 not out. Voor Albion bowlde Kainé 1 voor 37, Kluiver 5 voor 27, Swyghuisen 0 voor 3 en Malief 3 voor 2. Albion overschrijdt het Haarlem-totaal met 1 run. Het wordt 78. Hiervan hadden Meyer 29 en Malief 17. Voor Haarlem bowlde de la Mar 5 en 28 en Van Dalsum 3 voor 22. Haarlem probeert een tweede innings en maakt 88. In de dubbele cijfers kwamen de la Mar met 17. de Noo met 17, v. Dalsum met 15 en extra's 11. Nu bowlde Kaine 5 voor 37. Kluiver 2 voor 9, Malief 2 voor 15 Swyghuisen 1 voor 12. De Albion-innings is een komen en gaan. Op 47 hebben allen een beurt gehad. Alleen de Winter met 14 biedt tegenstand. De la Mar schijnt voor de Albineezen niet te be spelen te zijn. Nu nam hij 6 voor 18, vaxi Dalsuin 1 voor 19 en de. Noo 1 voor 7. Haarlem II wint dus met 40 runs op de tweede innings. Bloemendaal wint met 71 runs De traditie getrouw is R.C.H. 2 ook dit maal het gewillig slachtoffer van Bloemen daal geworden. Bloemendaal dat eerst bat, bereikt het behoorlijke totaal van 115 runs. J. Beijk had er geducht her oog in en ranselde de bowlerij naar alle kanten, het geen zijn 54 waaronder geen enkele kans, wel boekstaven. C. Heemskerk met 13 was verder de eenige die de dubbele cijfers be reikte. J. Nieman bowlde 4 voor 31, W. Spoor 4 voor 32, terwijl het fielden der R.C.H.'ers buitengewoon slecht was. R.C.H. 2 brengt er met batten niet veel van terecht, alleen Muller met 10 n.o. is de gelukkige welke de dubbele cijfers bereikt. Het totaal werd slechts 44. de 26 klasse HilversumV.V.V. 2; gew. door V.V.V. 2 met innings en vier runs. Hilversum le in nings 37, 2e Innings 69. V.V.V. 110. R.C.H.—Rood en Wit 2; gew. aoor Rood en Wit met 47 runs. R.C.H. 103, Rood en Wit 150. H.C.C. 3—VR.A. 2; gew. door H.C.C. 3 op de le Innings met 31 runs. 2e klasse B. AlbionHaarlem 2; gew. door Haarlem II met 40 runs. 2e Klasse C Quick fH.)— Hermes D.V.S. 2; gew. door Quick met 9 wickets en twee innings. H.D.V.S. en gesloten 7 voor 81Quick 91 en gesloten 1 voor 81 Phoenix 2—V.O.C. 2: gew. door V.O.C. met innings en 58 runs. V.O.C. 166. Phoenix 41 en 67. V.R.A. wint met 35 runs op de eerste innings Onder ideale weersomstandigheden speelde Rood cn Wit gisteren zijn derden thuis wedstrijd maar het is niet de 3e overwinning in successie geworden, hoewel dit niet noo- dig was geweest daar wanneer v. Bueren en Bierman niet voot 7 runs aan den kant gezeten hadden Rood en Wit den wedstrijd zeker had gewonnen. R.C.H. wint den toss en verkiest eerst te batten. J. Segerius en J. Blankensteyn openen op het bowlen van G. J. Droste en G. de Vries. J. Blankensteyn speelt een aantrekkelijke innings en het is dan ook jammer dat hij na 19 runs gescoord re hebben run out gaat. J. Segerius is niet zoo vast als wij van hem mogen verwachten. Voor een achttal runs wordt hij het slachtoffer van Droste als deze hem door Jhr. Elias gevangen krijgt. H. de Jong, W. Spoor en J. de Graaf zijn er spoe dig geweest, zonder de telegraaf merkbaar te doen stijgen. Hellingman legt er even het hout op, maar moet zich met 12 runs tevreden stellen als een bal van de Vries hem te machtig blijkt te zijn. Met 6 wickets neer voor 45 runs ziet het er niet rooskleurig uit, doch G. Kamoen met 23 waaronder een formidabele zes en S Houtkamp met 12 not out, redden de situatie zoodat met 17 extra's het toiaal nog juist de honderd overschrijdt (103). Het fielden van Rood en Wit was als gewoonlijk uitstekend. G. de Vries had met bowlen een goeden dag en leverde met 6 voor 45 uitstekend werk. G. J. Droste nam 3 wtckets voor 37 runs. H. v. d. Berg had geen succes. R. en W. nu ingaande openi met H. Kruse man cn J. W. v. d. Bogaard op 't bowlen van J. de Graaf en H. de Jong. Reeds bij den tweeden bal heeft de Graaf succes en kan H. Kruseman van de mat vertrekken. V. Baasbank nu inkomende scoort er in heel goeden stijl aardig op los. Op 28 wordt J. W. v. d. Bogaardt schitterend door S. Houtkamp achter het wicket op het bowlen van J. de Graaf uitgevangen. Ook de beid- volgende batsmen H. Chabot en Mr. F. A. Davidson vallen spoedig als slachtoffer van de Graaf, resp. uitgevangen door P. Dik en H. Kuyt. Vervolgens velt deze bowler nog de palen van v. d. Berg, welke snel een negental runs bijeensloeg. De j stand is intusschen 5 voor 43 geworden, zoodat de Door R. en W. II met 47 runs gewonnen hJ'Z„u,'f T 3 uitsteKena, hetgeen hun cijfers 6 voor 15 en 4 voor 17 voldoende weergeven. Het fielden was goed en het wicketkeepen van H. Beijk uitste kend. Bloemendaal stuurt R.C.H. 2 nog maals in, doch dit vermocht hun geen succes op te leveren. Wanneer R.C.H. het totaal passeert voor het verlies van 7 wickets, wordt onmiddellijk gesloten. R. de Vries 17', A. Muller 10, J. Nieman 10, J. Hellingman 10, kwamen in de dubbele cijfers. J. Beijk bowlde 1 voor 13, van Dam 2 voor 20. Eijsten 3 voor 30 en de Zeeuwen o voor 4. Bloemendaal won dus met 71 runs op de eerste innings dezen aangenamen wedstrijd. Op Vrijdag 24 Mei hield .,De Watêi-ratten" haar jaarvergadering in Hotel Central. Met 'een kort woord opent de voorzitter, de heer Jager, de vergadering, memcreeren het moeilijke jaar, hetwelk de Vereeniging heeft doorgemaakt. Uit het jaarverslag vaxi de se cretaresse blijkt echter, dat alles zich de laatste maanden ten goede keért. Hoewel de opkomst dezen winter niet zoo groot was, als mogelijk en gewenscht is, is dit vóór een groot deel toch toe te schrijven aan de felle koude en vele ziekte. De-zomermaanden zul len echter ruimschoots gelegenheid geven dit in te halen. Het verslag van den penning meester, dat eveneens met applaus werd be. groet, gaf hiertoe alle aanleiding. De finan- cieele toestand toch liet zich aanmerkelijk beter aanzien dan het vorig jaar. Bij de bestuursverkiezing werd het vorig bestuur in zijn geheel herkozen, terwijl in de Techn. Comm. werden benoemd: Mevr. Perry-Meyer en de heeren Van Leersum, Vrugt en De Bruyn. Na een geanimeerde rondvraag werd deze goed bezochte vergadering besloten. Nog werd medegedeeld, dat het oefenuur wederom is vastgesteld op Woensdagavond in het heerenba<rsin aan de Houtvaart, voor dames van 78 uur en van 8—9 uur voor de heeren. Het bestuur rekent op een goeden opkomst. In het geb uw ,,01ympia" te Haarlem zijn Zondag de wedstrijden om het tweede klasse kampioenschap van Nederland gehouden, waarvan de Nederlandsche Krachtsport Bond de organisatie had opgedragen aan de H.K.V. te Haarlem. De uitslagen luiden tweehandig drukken, trekken, stooten P. Caffa, K.D.O Den Haag Lichtgewicht: J. Morien, San- dow Zaandam H. de Jong, S.S.S. Alkmaar G. v.d. Putten, K.D.O. Venlo H. Hoorning, H.K.V. H'lem 67 U 75 62'i 65 65 85 iepr. 65 90 72' 2 90 iepr. 672 90 2e 65 80 3e J. Morien won Zondag j.l. reeds een eersten prijs en is reeds eerste klasser geworden. Hij bleef hier buiten mededinging. Ban tamge wicht Vlaming, Ursus Amsterdam, ie pr. 28 p. Engelsbel, Ursus Amsterdam, 2e pr. 20 p. C. Bekker, H.K.V. Haarlem, 3e pr. 20 p. Vedergewicht Evers, Hercules Deventer, ie prijs 25 p* Kokkelkoren, H.K.V. Haarlem, 2e pr. 25 p. Plekker, Halter Zaandam, 3e pr. 23 p. Lichtgewicht Van der Kar, Hercules A'dam, ie pr, 30 p. Kessens, H.K.V. Haarlem, 2e pr)»30 p. Slenters, Sandow Zagndam, 3e pr. 23 p. De Roode Kruis Transport Colonne, afd. Haarlem, verleende haar welwillende mede werking bij een paar niet ernstige ongevallen. saterdag werd C.V.H. het derde slacht offer van Rood en Wit III. R. en W. III batte eersr en scoorde het totaal van 118 runs. Hiervan maakten A. v. Baasbank 32 F. v. Aken 16, H. Chabot 18, J. de Vries 10, N. N. xo. Bij C.V.H. bowlden A. J. Roodt 454; G. v. Langeraar 1—45 en A. C. Kroon 312. C. V. H. dat hierna inging scoorde 53, waarvan Koch met 11 z'n bat dooi de innings droeg. Verder maakte G. v. Langeraar 10. Rood en Wit III won dezen wedstrijd dus met 65 runs. Bowlingscijfers R. en W.: H. v. d. Berg 620; G. de Vries 319; J. Faber o5. Voor de competities van den Haarlemschen Zwembond hebben dit jaar 17 zeventallen in geschreven een gelijk aantal als vorig jaar. Door de competitieleiding van den Haar lemschen Bond zijn de klassen als volgt in gedeeld Dames: D. W. R.; De Delft I; Zignea II. Kampioenschap van Nederland R'dam: SpartaFeyenoordo2 Eindhoven: P.S.V.—Go Ahead.2—1 AFDEELING I Utrecht: U.V.V.Haarlem 35 AFDEELING II R'dam: ExcelsiorFortuna 32 AFDEELING III Zwolle: P.E.C.Ensch. Boys 43 AFDEELING IV Vlissingen: VlissingenDe Valk1—2 's-Hertogenbosch: WilhelminaSt.m. Emma 31 AFDEELING V Leeuwarden: FrisiaG.V.V41 (Frisia promoveert; G. V. V. degradeert) AFDEELING. I Prom. derde klas RapiditasHelder21 KennemersV.V.A. r1 Derde klas PurmersteynO.D.E51 QuickDonar2—3 Na een half uur spelens scoorde Pijl met een flink schot het eei'ste doelpunt voor de gasten. 01. Voor halftime kwam in deze stand geen verandering. Tien minuten na de hervatting vergrootte Barendrecht voor Feijenoord den voor sprong, waarbij het bleef. Bijna 30000 toeschouwers omzoomden de lijnen. De Deventenaren namen in deze ontmoe ting de leiding 0H1. Eerst ruim 10 minuten na de hervatting maakte P. S. V. door v. d. Broek gelijk, terwijl kort. voor het einde deze zeilde speler Halle voor de tweede maal De Belgen wonnen gisteren hun laatsten internationalen wedstrijd van dit seizoen met 4—1- De ontmoeting vond plaats te Luik. Rust 11 Einde 53 voor Haarlem Hoewel voor U. V. V. de degradatie naar de tweede klasse reeds een voldongen feit is, hebben de Utrechtenaren in hun laatsten wedstrijd van deze voor hen zoo ongelukkig verloopen competitie er nog eens alles opge zet om de overwinning te behalen, waartoe zelfs de samenstelling van het elftal weer was gewijzigd. Dóór hun enthousiast spel wisten zij in de eerste helft van dezen wed strijd de roodbroeken, die het wat kalmer deden, te bedwangen, maar na de pauze overspeelde 'Haarlem vrij spoedig de thuis club en was de overwinning voor Haarlem. Haarlem behoeft in den thuiswedstrijd tegen Zeeburgia dus slechts gelijk te spelen om zich weer in de rij van eerste klassers te plaatsen al zullen de duizenden bezoekers, die ongetwijfeld a.s. Zondag op Schoten aan wezig zijn het heel wat rustiger vinden, wanneer de roodbroeken huri beste beentje voor zetten en door een overwinning een schitterend seizoen besluiten. Nog één wed strijd alles geven en het ideaal is bereikt. In Utrecht moest Haarlem uitkomen zon der aanvoerder Van Daalen en zonder Ver waal. Bieshaar stond nu weer op de spil- plaats en Kammeyer was in de voorhoede geplaatst op de rechtsbuitenplaats. Iseger speelde middenvoor. Een gelukkige oplos- sing was dit voor den aanval niet en toen ook Snooy na een botsing moest uitvallen en vervangen werd door Onkenhout, kon de voorhoede eerst haar beste spel ontwikkelen met de opstelling: Iseger, De Geus, Olden burg, Kammeyer. Onkenhout. De leiding was toevertrouwd aan scheids rechter Fontein, die niet voor zijn taak be rekend bleek en na afloop zelfs aan den lijve ondervond, dat het Utrechtsche publiek niet over zijn optreden gesticht was. De opstelling der elftallen was: U. V. V. Balt, Smelt, Van Dillen. Pagee, Slingerlandt, De "Man, Spoon, Van Doorn, Iseger, De Geus, Rantwijk. Snooy, Oldenburg, Iseger, De 6*us, Kammeyer, Huisman, Bieshaar, Dik, Goedhart, P. v. Daalen, De Vries. Haarlem. In een voor voetbal weinig geschikte tem peratuur en op een hard slecht veld wordt begonnen en het eerste kwartier is U. V. V., dat geweldig op bal zit, sterker. De Haarlem-achterhoedte verdedigt goed, maar ten slotte weet Van Doom niet een onhoud baar schot U. V. V. de leiding te geven. Dik wijzigt zijn voorhoede en zet Iseger rechtsbuiten, Oldenburg middenvoor, Snooy linksbinnen en Kammeyer linksbuiten. Dit blijkt een verbetering en wanneer Iseger op fraaie wijze de U. V. V. verdediging passeert, plaatst hij den bal voor de voeten van de Geus en deze speler doet wat zijn plicht is. 11. Snooy komt in botsing en moet uitval len. Onkenhout valt in op den vleugel en Kammeyer komt op de linksbinnenplaats. Voor de rust gebeurt er dan niet veel meer en met 1—1 wordt een hoog noodige ver- frissching gebruikt. In de tweede helft komt Haarlem eerst goed op dreef en de voorhoede passeert keer op keer de U. V. V.-verdediging en hoe Balt zich ook weert in het U. V. V.-doel, hij kan niet verhinderen dat De Geus (2) en Kam meyer Haarlem een 4—1 voorsprong geven. Wanneer De Geus nog eens tegen de lat heeft geschoten, komt U. V. V. weer in den aanval en Kerkhoven weet zelfs door 2 doel punten Haarlem's voorsprong tot 43 te ver kleinen. Onkenhout scoort dan Haarlem's vijfde doelpunt, waardoor tevens de beslissing gevallen is en nadat aan Bieshaar op min der fraaie wijze het scoren van een doel punt is belet, komt het einde met 5—3 voor Haarlem. wei'kelijk gelukt het den midvoor om Kos eveneens van dichtbij te passeeren. Nadat N.N. een kans voor open doel gemist heeft is het rusten. Na de rust is het weer hetzelfde spelletje- R.C.H. technisch volkomen in de meerder heid, A.G.O.V.V. almaar verdedigend. Met het gx'öotste gemak wordt den bal opg® bracht, doch voor doel is het meestal mis- Kedde mist bijv. op een halven meter af stand nog een kans terwijl bij even overge ven van den bal onherroepelijk een doel punt gevolgd zou zijn. Verkerk zorgt dan kort na elkaar voor het derde en vierde doel punt, waarvan vooral het derde zeer mooi was en dan begint de warmte zich te laten gevoelen. De spelers raken vermoeid en al volgen nog diverse goed opgezette aanval len, er wordt niet meer gescoord, zoodat als Kolkman voor het laatst fluit, de Racing met 41 wint. Direct na afloop wordt het Zilveren doel door Apeldoorns raadslid aan aanvoerder Krom uigereikt. en dan behoo- ren daarmede deze wedstrijden tot het ver leden. Zfj nog even vermeld dat behalve R. C. H- ook P. S. V., A. D. O. en Roermond ge speeld hebben om dezen prijs, maar R. C. F- de beste cijfers behaald heeft. R. C. H. wint in Apeldoorn hel zilveren Berg en Bosch-doel Verkerk scoort viermaal In een temperatuur, die voor voetbal to taal ongeschikt is, heeft R. C. H. gisteren nog strijd gègeven aan A. G. O. V. V. in Apeldoorn en is er zelfs in geslaagd om met flinke cijfers te winnen. Weliswaar ontbrak bij de thuisclub Kluin, het Oostelijk kanon, doch ook de Récing was niet geheel com pleet en miste o.m. Hanse, Brugman. Prevost en Geutskens. Desondanks werd er door Krom c.s. behoorlijk gespeeld en in elk geval be langrijk beter dan door de Apeldoorners. Het samenspel tusschen de R. C. H.-voorwaart- sen was soms verbluffend goed en vooral de linkerwing met midvoor blonken daarin uit. Kenmerkend was overigens het groot aantal kansen, dat door de R. C. H.-voorhoede, on danks de hooge score, nog om zeep gebracht is. Voor open doel werden soms de gemak kelijkste kansen gemist. Ook in de achterhoede van R. C. H. werd hee goed gespeeld, ondanks de tropische tem peratuur en zoo had b.v. Krom onzen, inter nationalen rechtsbuiten Landaal geheel in bedwang, terwijl ook Kos weer zijn doel uit nemend verdedigd heeft. Over den scheidsrechter Kolkman. oud- Go Aheadsoeler, kunnen we niet zeer en- j thousiast zijn, daar deze over het algemeen te laat floot en dan dikwijls in buitenspel- gevallen geheel ten onrechte. Om half drie liet hij de volgende elftallen aantreden: A. G. O. V. V. Kranenburg Boschrnans Hoekstra Landaal Jr. Van Schaik Wilgenhof Landaal Graats Koens Hijman Van de Pol R. C. H. Paape J. Kedde Verkerk N. N. Warren Muller Ruys de Vos Krom Vrugt Kos R. C. H. trapt tegen wind en zon in, af. doch is terstond in de meerderheid. De voorhoede combineert dat het een lust is en de achterhoede der thuisclub heeft alle mo gelijke moeite om zich in deze begin periode staande te houden. De keeper krijgt diverse goede schoten te venverken terwijl ook al spoedig eenige goede kansen door slecht schieten verloren gaan. Een doelpunt zit in de lucht en het is Verkerk die met een van korten afstand gelost schot, uit een door Warren opgebrachten bal. het eerste doel punt maakt. De corners op het A.G.O.V.V.- doel zijn niet van de lucht en vooral Paape neemt deze bijzonder goed waardoor er steeds gevaar dreigt. De kansen worden echter niet benut. Dan plotseling komt er eenige op leving in het Apeldoornsche kamp en moet Kos er aan te pas komen. Keurig stopt hij een paar goede schoten, waarna Verkerk na een algemeenen aanval met een mooi schot den tweeden goal maakt. Dat schijnt de te genpartij te inspiréeren tot beter werk en Nog steeds heeft men de eerste ronde van de door den Haarl. Voetbalbond georgani seerde wedstrijden om het kampioenschap van Haarlem niet kunnen afwerken en af zijn er verschillende factoren, die tot deze stagnatie hebben bijgedragen (de vorstperi ode zeker b.v. in belangrijke mate), aan den anderen kant komt toch de vraag naar vo ren, of de inschrijvende vereenigingen wel al het mogelijke doen, om deze wedstrijden zoo goed mogelijk te doen slagen. Heeft de H.V.B. onjuist gezien door over te gaan tot het instellen van deze wedstrij den? Wij meenen van niet, want in een voetbalcentrum als het onder dezen Bond behoorend gebied met 5 eerste-klassers en 3 sterke tweede-klassers, moest een derge lijk tournooi een evenement zijn. Het is echter anders en de H. V. B. za' o. i. moeten trachten door wijziging van het tot nu toe bij deze wedstrijden gevolgde sys teem het peil te verhoogen en de belangrijk heid meer in overeenstemming te brengen met de namen van de deelnemende vereeni gingen. Het inschrijven voor bepaalde wedstrijden brengt intusschen verplichtingen mede en al begsijpen wij zeer goed. dat b.v. een vereeni ging als H. F. C. in dezen tijd van het jaar Zaterdagavonds om 7 uur niet een volledig elftal in het veld kan brengen, het is. voor zichtig gezegd, wel eenigszins bedenkelijk, dat als tegenpartij voor het op Böhm na volledig V. S. V. in het veld komt een combinatie, waarin één speler van H. F. C.'I is opg®* nomen. 2 van H. F. C. 2. 1 Haarlem-speler en verdér spelers uit lagere H. F. C.-elf tallen. Ook voor vereenigingen als V. S. V.. die hun best doen zoo volledig mogelijk uit té komen, is het sportief genoegen van deze wedstrijden zeer betrekkelijk. Intusschen werd dan Zaterdagavond 7 u«r op het Haarlem-veld weer een wedstrijd val de eerste ronde afgewerkt. Nog vrij veel be zoekers waren afgekomen op de reclame ff' F. C.V. S. V. en al waren zij eenigszins „bekocht", het geweldig zwoegen van de elf dappere blauw-witten gaf meermalen aanlei ding tot vroolijkheid en soms zelfs tot eénig enthousiasme. De temperatuur was voor voetbal zeer goed geschikt en onder leiding van scheidsrechter Twisterling werd begonnen met: H.F.C. Smit Jongeneel. Molenaars Kruyer, Marchand, De Nijs Zwijndrecht, Overdelinden, Miezerus. Van Beem. Pareere» Hillekamp. P. Wey, De Koning. Horemans, Koning Demmers, Heyermans, J, Wey v. d. Griendt. v. d. Pieterman V.S.V. v. d. Wint Na eenige H. F C..-aanvallen neemt V. 6- V. het spel in handen, maar ziet geruim®n tijd haar aanvallen door de zich krachtig werende H. F. C.-verdediging afgeslagen- Smit. in het H. F. C.-doel stopt keurig enkel® lastige schoten, maar ziet dan een door Wey genomen hoekschop ineens in zijn doe' verdwijnen, 0—1. De voorhoede van H. F. O dringt af en toe tot v. d. Wint door. moeilijk werkt krijgt de V.S.V.-doelman nief- P. wey verhoogt de score tot 0—2, maar kort voor de rust v. d. Griendt ontactisch terugspeelt, is Van Beem er bij om tegen te scoren. Rust 12. Na de rast is Marchand bij H. F. C. u"' gevallen. Luiting staat dan in het doel, M>®" zerus speelt spil en Smit middenvoor. Luining stopt direct eenige goede schoten en dan speelt H. F. C. eenigen tijd zeer vet' dienstelijk en slaagt er zelfs in door Stn" gelijk te maken, 22. V. S. V. maakt er dan een eind aan en het onafgebroken offensief volgen dan spo®" dig 4 doelpunten, waarvan 3 door De K°* ning en 1 van P. Wey. Met 6—2 voor V. S. V. komt het eind® van dezen onbelangrijken wedstrijd. (Ais de H. V. B. nu eindelijk maar tot d® ontdekking is gekomen dat het nu we liet-'** is. Red.) K. F. C.—STORMVOGELS, 5—1 Het is den IJmuider eerste-klassers xP®' gelukt K.F.C. een nederlaag toe te breng®11' Wist V.S.V. het twee weken geleden nog ta een gelijk spel te brengen (33). Storm®;0' gels boekte een zware nederlaag. Gedeelte".' moet dit worden toegeschreven aan het 1® sche spel van enkele Vogels, gedeeltelijk aar het onfortuinlijke spel der IJmuidenaren het doel van K.F.C. Voorts was het 1®"^ gras op het zeer effectvolle terrein een £e duchte handicap. De eerste-klassers begonnen goed. Van d® aftrap af ging het op Van 't Hoff. den K- C.-doelman, af. Boekelaar baande zich resolute wijze een weg door het lange sche gras, zette netjes voor het doel, ®*'a Kuikens echter een gemakkelijke kans nlis ')e Later bleek dit het begin van een h®® serie gemiste kansen. Onderleiding van zijn midvoor Bouth"01 probeerde toen K.F.C. het ook eens, dooi1 Stormvogels-defensie gaf voorloopig thuis. j In den Stormvogelsaanval bleek Boekelaar er zin in te hebben. Meerrna zagen we hem den bal handig °Pbrer!füi- doch zijn voorzetten werden niet benut. kens ziet zelfs kans op een drietal ni® huizenhoog over te schieten. jg Toen geloofde Stormvogels het voori01"^ wel en kwam K.F.C. geducht in den aall!eri Van Pel en ook Lugt onderbraken menT^r aanval en Thijssen bleek ook uitnemend zijn taak berekend. Toen de rechtsbx".^ echter voorzette, was een kleine kopf,eWe.^.(,ct van Bouthoorn hem noodlottig (10). 15'V hierna kreeg dezelfde speler een veel geIfX

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 6