Encycliekmeeting te Amsterdam Brand te Maastricht DONDERDAG 30 MEI 1929 i^F^i mmm :X NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Ter gelegenheid van het jubileum van „Concordia" het ontspanningsgebouw van het personeel van v. Gelder's Papierfabrieken te Velsen, is door het personeel een glas in lood raam aange boden hetwelk boven den Ingang van 't Concertgebouw is geplaatst. Het raam ls door den Heer van Gelder mede-Directeur van de fabriek en zoon van den stichter van Concordia onthuld. De Heer van Gelder bjj het raam De Prins van Wales inspecteert het corps der Londensche bobbys, de 13000 ordebewaarders van Londen, die begin dezer week hun honderd jarig bestaan vierden met grootsche feestelijkheden. De kranige manschappen zijn een voorbeeld voor eiken politieman Een wilden-invasie te 's-Hertogenbosch. Somali-negerda mes van circus Hagenbeek, dat 'n toumée maakt door Nederland, op het terras van hotel Noord-Brabant, met haar kroost wachtend op 'n kleintje koffie, of 'n portie ijs Den 27en Mei vierden de Eerw. Broeders van Veghel hun gouden jubileum. Een foto van de Ecrw. Broeders met de Eerw. Geestelijkheid en den Edelachtb. Heer burgemeester van Veghel (met ambtsketen) Te Amsterdam had den 26en Mei een encycliekmeeting plaats voorafgegaan door een optocht met ontplooide banieren, waaraan ook werd deelgenomen door de jeugdige leden van den Patronatenbond ten getale van c.a. 1500. We zien den kop van den langen stoet op onze foto in de Oosterparkstraat De ruime panden waarin eertijds de welbekende wapenfabriek van de firma Beaumont te Maastricht was gevestigd, zijn deze weck door een brand totaal verwoest. De panden waren in gebruik als opslagplaatsen voor brandstof, verven en chemicaliën. Wij geven hier een doorkijkje op de ruïnes De nieuwste methode van aanschouwelijk onderwijs past men momenteel natuurlijk in Amerika toe. De kinderen van het Californische klasje worden door de onderwijzeres mee de lucht in genomen om cirkelende op een hoogte van 1000 M. het panorama van hun land te bestudeeren en aldus onuitwischbaar vast de aardrijkskunde van hun omgeving in hun bol te prenten

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 8