Plaatselijk nieuws Cheque -koersen Amsterdamsche Beurs 'I sf if I 0 H «I Heringa Wuthrïch, Haarlem Stofzuigerhuis MAERTENS gs i'l fiï EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VRIJDAG 31 MEI 1929 BLADZIJDE Centrale Verwarming ;er aar Groote meeting te Lisse 3 October-Vereeniging LAATSTE NIEUWS De Britsche verkiezingen MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam 6431 m sk {g£ SÖ HEEMSKERK MIJDRECHT LIMMEN NIEUWVEEN CASTRICUM EDAM NIEUWER-AMSTEL BOVENKERK WEESP HOORN WIJK AAN ZEE ZILK. HAARLEM FAILLISSEMENTEN VAN ONZE RECHTBANK DE ROOFOVERVAL TE OOSTZAAN Met een Ford in den nacht op stap! Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 V erkoop. V erhuur, Inruilen, Reparaties MARKTNIEUWS 101 v„ ik 9#{ 16fl 19^1 .Raadsvergadering Woensdagmiddag te t uur kwam de Raad onzer gemeente bijeen. Afwezig de heer P. Klaasse wegens ziekte. Voorzitter burgemeester Wiegman. De notulen worden vastgesteld. Ingekomen stukken en mededeelingen. a. Aangeboden wordt balans en vrelies- en winstrekening van den Keuringsdienst te Haarlem. Voor kennisgeving aangenomen. b. Het bestuur van Wit-Gele Kruis, alhier, verzoekt aan den Raad, 't bedrag, bestemd voor de T. B. C.-bestrijding en uitgetrokken op de begrooting, te brengen van 800 op 1500, aangezien in de eerste 4 maanden reeds besteed is 600 en 't zich laat aan zien, dat dit jaar zeker de 1500 zullen wor den bereikt. B. en W. stellen voor, aan dit verzoek te voldoen. Van de Provincie wordt 50 pet., d. i. dus 750, bijgedragen. Goedgevonden. c. Medegedeeld wordt de uitslag der aan besteding voor de wegenverbetering. Deze uitslag is ver boven de raming uitgegaan. Daarom vonden B. en W. 't beter 't werk niet te gunnen. Aan de leden van de Raad is 'n schrijven gericht, waarin den leden werd verzocht B. en W. te machtigen het werk in eigen beheer uit te voeren. Acht leden hadden hiertoe hun toestemming gegeven. Alleen de heer De Vries had dit niet gedaan. Deze kwam nu op de zaak terug en wenschte de oorzaak te weten van de hooge inschrijving. Deze oorzaak ligt in 't duister, maar B. en W. zijn van meening, dat in eigen be heer 't werk pl.m. 2000 goedkooper kan gemaakt worden. Vandaar hun schrijven. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. d. De bestrating van de Kerklaan zal yoorloopig nog niet plaats hebben. Wel stellen B. en W. voor, van het R. K. Kerkbestuur te aanvaarden 'n strook grond ter breedte van 1 M. langs genoemde weg, tegen den gebruikelijken prijs van 1.25 per M. of 'n hek met beplanting. Goedgekeurd. Vaststelling jaarrekening G. E. B., dienst 1928. Aangeboden wordt balans en verlies- en 1928. De winst bedraagt 4168.88. Door B. en W. wordt voorgesteld dit be drag te reserveeren, waardoor deze reserve dan ongeveer zal bedragen 29.000. Aangenomen. Wijziging stroomtarieven G. E. B. In verband met reeds vroeger gedane toezeggingen komen B. en W. met 'n nieuwe tariefregeling, waarmee tevens gepaard zal gaan 'n verlaging. Allereerst heeft bij 't sa menstellen van de nieuwe regeling voorop gestaan, dat de ontvangsten dezelfde zouden zijn. Echter is thans voor alle gebruikers 't vastrecht-tarief mogelijk, terwijl men vroeger minstens 80 K.W.U. moest afnemen, om daarvoor in de termen te vallen. De afnemers zijn daartoe ingedeeld in 22 klassen, welke allen hun eigen vastrecht hebben. Ongetwijfeld zal door deze -egeling 't ver bruik in de hand gewerkt worden. De heer G. de Ruyter zag gaarne, dat deze zaak uitgesteld wordt tot de volgende ver gadering, opdat de leden eerst 't ingewik kelde plan nader kunnen bestudeeren. De voorzitter acht dit uitstel niet noodig. Iedereen is in de gelegenheid geweest 'tplan in te kijken. Nu ontspint zich 'n verwarde, vreeselijk langdradige discussie, waaruit blijkt, dat het velen leden niet duidelijk is, wat de nieuwe plannen zijn. De heer Gouweleeuw toont aan met enkele voorbeelden, dat deze nieuwe regeling voor sommige gebruikers geen of zeer weinig voordeel geeft. De voorzitter geeft dit toe, maar B. en W. verbinden aan deze nieuwe regeling 'n ver laging en wel van 3 ct. per K.W.U. voor 't vastrecht, waardoor dit komt op 32 ct. Nadat B. en W. de toezegging hebben ge daan, dat de noodige correcties ingeval van onbillijkheden voor sommige gebruikers, zul len worden aangebracht, wordt het voorstel met algemeene stemmen aanvaard. Een afzonderlijke regeling wordt gemaakt voor krachtstroomafname. Hiervoor worden 2 tarieven vastgesteld, welke resp. naar de verbruikte P.K. of naar de totale afname per jaar worden berekend. Mocht voor de gebruikers der Siki-pompen deze regeling erg cfivoordeelig zijn, dan zullen B. en W. hiervoor nog met andere voorstellen komen. Zonder discussie wordt ook deze regeling yftst^Bstdd. B. en W. stellen voor om aan te schaffen *n z.g. ijktafel, waarop de electr. meters ge controleerd kunnen worden. Deze meters gaan nJ. op den duur langzamer loopen en zijn dus onvoordeelig voor de gemeente en moeten opnieuw gesteld worden. De manier, waarop de controle thans geschiedde, was niet de juiste. Als de meers, terwijl ze in 't gebruik zijn, gecontroleerd worden, is repa ratie niet mogelijk. Door B. en W. is reeds geprobeerd in com binatie met omliggende gemeenten voor ge zamenlijke rekening 'n ijktafel aan te schaf fen, maar dit heeft groote practische be zwaren. De kosten van bedoeld toestel ligt tusschen 12001800. De controle op deze manier maakt geen uitbreiding van personeel noodzakelijk. De Raad verleent dan de gevraagde toe- jstemming. Ook deelt de voorzitter nog mee, dat het de bedoeling van B. en W. is, 't ophalen der financiën anders in te richten. Dan zal men voortaan op 't eind van elke maand t wer - kelijk verbruikte bedrag moeten betalen. De inwerkingtreding van deze nieuwe rege ling zal zoo spoedig mogelijk geschieden. Intrekking verordening heffing en invor dering keurloon. B. en W. stellen voor bovengenoemde ver ordening in te trekken in verband met de a.s. opening van het Openbaar Slachthuis te Beverwijk. Dit besluit treedt in werking op den dag der opening. Z. h. st. goedgekeurd. Wijzigingen en vaststelling Vleeschkeu- ringsverordening. Deze wijzigingen hebben betrekking op de nieuwe regeling door het tot standkomen van het slachthuis. De mogelijkheid wordt geschapen, dat het in noodgeslachte vee uit Heemskerk evenals vroeger ook in onze gemeente kan verkocht worden, op de ma nier, zooals dit tot nu toe gebeurde. Deze wijzigingen worden goedgekeurd. Subsidieverleening Wijk aan Zeeër Red dingsbrigade. Bovengenoemde brigade verzoekt subsidie. B. en W. stellen voor 50 te verleenen. evenals 't vorig jaar, op voorwaarde, dat de N. V. Expl. Noorderbad dezelfde som geeft. Goedgekeurd. Overeenkomst met Hoogovens inzake rege ling ziektegeld. B. en W. hebben zich in verbinding ge steld met de directie der Kon. Hoogovens te Velsen omtrent 'n nieuwe ziekteregeling met 't personeel aan die bedrijven. Naar aanleiding daarvan stellen B. en W. *t volgende aan den Raad voor: 'n Zieke arbeider zal, nadat hij volgens de aan de Hoogovens geldende ziekteregeling 13 weken lang 70 pet. van 't normale loon heeft getrokken, worden uitgekeerd 'n bedrag van ten hoogste 24, welk bedrag wordt ver minderd met eventueele verdienste der echt- genoote en met 2/3 van het loon van in wonende kinderen. Van deze 24 wordt door de gemeente 8 bijgedragen, de rest, dus ten hoogste 16, door 't aan de Hoogovens gevestigde Wencke- bachfonds. Deze regeling zal enkel gelden voor gehuw den en kostwinners. Hierdoor wordt aan de betrokken arbeider 'n gang naar het Arm bestuur bespaard. De heer N. Henneman vindt deze regeling niet juist; niet de gemeente, maar de be drijven moeten voor de zieke arbeiders zor gen. Spreker vindt 't een taak voor de or ganisaties daarvoor te ijveren. De heer G. de Ruyter kan zich met 't voor stel vereenigen. Wanneer 't Armbestuur moet helpen, worden de lasten voor de ge meente nog zwaarder. De heer Gouweleeuw brengt hulde aan B. en W. voor dit voorstel en geeft nog 'n korte uiteenzetting van de werking van het Wenckebachfonds. Het voorstel, in stemming gebracht, wordt aangenomen met de stem van den heer N. Henneman tegen. De rondvraag heeft geen liefhebbers, waarop de vergadering wordt gesloten. R.K. Voetbalver. S. D. O. te Langeraar Dinsdag hield deze Vereeniging haar verga dering in het Patronaatsgebouw. De Voorzitter opende de vergadering met den Chr. groet, heette allen welkom en uitte den wensch, dat deze vergadering een goed verloop mocht hebben tot steun van d'eze R.K. Vereeniging. De notulen werden niet voorgelezen. Nu kwam het belangrijke punt van de agenda: Bespreking toestand van de Veree niging. De voorzitter gaf een uitvoerig ver slag, hoe of de Ver. er nu op heden voor staat, vooral met het ledental en de terrein- huur. Spr. zegt, dat zij dit terrein kunnen huren voor een jaar, te verstaan van heden tot 31 December voor 150, zij hebben het nog niet gehuurd, om te zien, hoe de leden er tegenover staan. Een van de leden vindt de huur van dit terrein wel een heel beetje te bar, ja zelfs afzetterij en betreurde het ten zeerste, dat vooral nu de Vereeniging zoo critiek er voor stond, de huur zoo buitengewoon hoog was. De voorzitter antwoordt hierop, dat hij het met spr. eens is wat betreft <Je huur en de medewerking. Verder vraagt hij, of de aanwezigen er voor zijn tot in stand houden van de Vereeniging ja of neen. Hierop wa ren de leden allen pessimistisch gestemd. Ondertusschen was de Weleerw. Kapelaan gekomen en die vond het niet mooi, d'at de leden den moed lieten zinken en hij spoorde hen aan, om toch de Vereeniging te laten blijven voortbestaan en spr. vervolgde, dat er geen neutrale Vereeniging mocht komen, noch dat deze spelers van S. D. O. er in mogen gaan. Een van de aanwezigen was zeer zeker gesterkt door de woorden, gespro ken door den Kapelaan, maar toch zei hij, dat het zoo niet langer kon gaan, er moet medewerking komen, vooral door de ouders, die hun jongens aansporen lid te worden van de R.K. Voetbal Ver. S. D. O. en dan kan deze Vereeniging in de hoogte komen, maar als er tegengewerkt wordt gaat zij ten gronde. De Kapelaan vroeg, of de aanwezige leden jongens wisten, die lid wilden worden van deze Vereeniging, dan zou hij daar naar toe gaan. Er werden verschillende jongens ge noemd, dus wij hopen, dat hij succes moge hebben. Verder deelde de voorzitter mede, dat, wanneer de jongens er voor zijn tot inhu ring van het terrein, dat een teeken is van blijven voortbestaan van de Vereeniging er Zondag a.s. een vriendschappelijke wedstrijd zal gehouden worden tegen D. O. S. 2 uit Roelofarendsveen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering met den christelijken groet. Personalia De gemeenteveldwachter G. J. v. d. Vlis is als zoodanig benoemd te Ka- merik. Tot onderwijzeres aan de R. K. Meisjes school alhier is benoemd mej. M. P. P. van Dijk uit Schijndel. Concert De muziekver. V.I.O.S. gaf een concert in de tent. Liet het weer zich aan vankelijk niet zoo mooi aanzien, 's avonds was het schitterend zoodat er ven de burgerij zeer veel belangstelling was. Alle nummers werden keurig afgewerkt. Het was voor V. I. O. S. een succesvolle en voor het publiek een genotvolle avond. Landarbeiderswet Bij notarieele akte is in deze gemeente opgericht een stichting be. doeld volgens art. 6 der Landarbeiderswet. Aan de Kroon is de goedkeuring der Sta tuten aangevraagd. Zoodra deze is afgeko men, kon deze nieuwe vereeniging haar werkzaamheden aanvangen. Als bestuursleden treden op de navolgen de heeren: J. Mimman, voorzitter, G. J. J. Blauw, vice-vcorzitter I. J. M. Mak. secreta ris-penningmeester, J. Metselaar. M. Metse laar, G. S. Hageman en C. Pepping. Personalia Wegens vertrek van den heer A. C. Twisk. die het onderwijs gaat ver laten. is met ingang van 1 Juli benoemd tot onderwiizer aan de R. K. Jongensschool alhier de heer H. J. M. Brusschke uit Haar lem. Burgerl. stand Geboren: Francina, Maria, dochter van P. van den Berg en G. Brouwer. Overleden: Maartje Dompeling oud 69 jaar echtgenoot van J. Slingerland Johanna Petronella Welffer 56 Joseph Maria Kern- pers 15 weken; Marinus de Langen 80 jaar. Auto-ongeval De veehouder R. alhier, met een auto op weg naar Bodegraven, moest nabij Zwammerdam een woonwagen passee- ren. Door verkeerd uitwijken met den auto, geraakte de vrouw van de woonwagenhou der onder den auto. Ernstig gewond werd zij opgenomen. Dr. van B. verleende de eerste hulp, Proces Verbaal werd opgemaakt. Burgerlijke stand - Geboren: Theodoras, zoon van F. Twisk en C. Zonneveld Mar- garetha. dochter van D. Bakker en M. van der Peet. Ovurleden: Willem Groeneveld. 76 .1., wonende te den Helder Gecrtruida Stuif bergen. 9 j.. wonende te Castricum. Ondertrouwd: Nicolaas Veldt. oud 27 .1.. tuinder en Johanna Jacoba Neelissen, 29 1 zonder beroep." beiden wonénde te Castri cum Gerrit Hoek, 22 j„ fabrieksarbeider, wonende te Graft en Johanna Verver. 26 j-, zonder beroep, wonende te Castricum. Getrouwd. M. W Schoorl te Velsen en J. Beentjes te Castricum. Burgerlijke Stand Geboren: 24 Mei: Wolmoed Cornelia, d. van C. Steur en A. Kwakman; 25 Mei: Jacobus Maria, z. van P. de Boer en M. Tuip; 26 Mei: Theodora Johanna, d. van A. J. de Wit en G. Kemper; Klaas, z. van H. de Boer en A. Kwakman; 27 Mei: Andries, z. van F. Jansen en T. Vis ser. Getrouwd: 25 Mei: Jacob Onne van Duijn, oud 24 j., te Krommenie en IJtje Rus, oud 25 j„ laatst te Wormerveer; Klaas Bijl, oud 26 jaren, te Durgerdam gem. Amsterdam en Neeltje Roos, oud 21 jaren, laatst te Mon nikendam en Edam. Overleden: 25 Mei: Martha Maria ten Hoope, oud 69 jaren, ongehuwd. 27 Mei: Maria Jonk, oud 34 jaren, echtgenoote van Thomas Veerman. Aanbestedingen Op verzoek van de pa troons in de bouwvakken, aan B. en W. al hier, is gunstig beschikt en zoo zullen voor aanbestedingen voor de gemeente Edam geen borgen meer worden geëischt en zal arbitrage in alle geschillen worden toegestaan, zooals dit in vele plaatsen van ons land al gebrui kelijk is. Nieuwe bad- en zwemvereeniging Alhier is opgericht een tweede bad- en zwemver eeniging. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren: K. Kikke, G. Nordman en Beets. De contributie bedraagt 1.50 per jaar; 60 leden hebben zich opgegeven. Bloempjesdag Zondag 2 Juni zal alhier een bloempjesdag worden gehouden tot steun voor het uitzenden van zwakke schoolgaande kinderen naar buiten. Inkwartiering B. en W. van Nieuwer- Amstel maken bekend, dat gedurende veer tien dagen, van 29 Mei tot en met 11 Juni aanstaande, ter gemeente-secretarie voor een ieder ter inzage is gelegd de herziene lijst, bevattende de namen der inwoners, die voor het verleenen van inkwartiering en onder houd aan krijgsvolk in aanmerking komen, met aanduiding van de mate waarin ieder hunner, naar gelang van de beschikbare ruimte zijner woning, en van de gebouwen en getimmerten voor stalling bruikbaar, ge acht wordt daarin te kunnen voorzien. Inlichtingen omtrent het indienen van be zwaren tegen de lijst zijn ter gemeente secretarie te bekomen. Gemeenteraad De Raad dezer gemeente vergadert Zaterdag 1 Juni a.s. ten Raadhuize. Op de agenda komen de volgende punten voor: 1. Benoeming van een Gemeente-Ont vanger; 2. Aankoop van de perceelen aan den Handweg hoek Noorddammerlaan; 3. Voorstel tot verlenging van een kasgeldlee- ning, groot 500.000; 4. Eervol ontslag van den Gemeente-Secretaris, H. J. Scharp. Burgerlijke Stand Geboren: Theresia, d. van H. Th. J. van Mook en E. M. L. Busch Anna Dorothea Elisabeth Maria, d. van G. M. Leeuwenburg en M. A. M. Rademaker Theodora Agatha, d. van V. Erdin en K. Kroon Carolus Adrianus Cornells, z. van Th. M. C. Verheyden en W. J. Sterk Cor nelius Leonardus Maria, d. van C. B. Schou ten en M. P. van der Zon Johannes Jacobus, z. van Th. P. van Muyen en K. J. van Tol Coenraad, z. van J. Henneveld en I. E. Wurtz Hendricus Johannes, z. van H. J. Meyer en J. M. W. Grevelt Petrus Wilhelmus, z. van A. P. J. van Scheppingen en C. van Diemen Emil, z. van R. J. E. Scherft en J. A. Meurs. Ondertrouwd: Adrianus Ravestein, 26 j. en Geertruida Lize van Leeuwen, 22 j. Getrouwd: B. M. van Kasteren en J. M. van der Poel W. van der Linden en G. W. Brinkhuis H. Verlaan en W. M. Boer lage. Lustrumfeest Zondag wordt het eerste lustram gevierd van de St. Jozefgezellen en het Patronaat in deze Parochie. Vooraf wordt een Triduum gehouden door een Eerw. Pater; terwijl Zondagmorgen een Algemeene H. ommunie wordt gehouden onder de K. Mis van 9 uur, waarna gemeenschappelijk ontbijt in het Patronaatsgebouw. Om half 11 uur wordt een plechtige Hoogmis opge dragen, waaronder feestpredikatie. Des mid dags 2 uur worden in het Patronaat ver schillende wedstrijden gehouden met prijzen, waarna om 6% uur Lof. Daarna heeft een feestuitvoering plaats in het Patronaatsge bouw, waarbij ook de ouders der gezellen en Patronaatsjongens zijn uitgenoodigd. De toestand van onzen Zeereerw. Heer Pastoor J. van Veen, is gelukkig vooruitgaan de. De patiënt heeft reeds 't bed mogen ver iaten en we mochten onzen herder reeds weder op het Priesterkoor zien plaatsne men. Met veel oefening van het gekwetste been zal alles naar we vernemen weer in orde komen. Dat is zeker de hartewenseh van alle parochianen. Besmettelijke ziekte In de week van 1925 Mei heeft zich in deze gemeente 1 geval van roodvonk voorgedaan. H. P. C. „Amicitia" Uitslag concours Creil. Afstand 427 K. M In concours 29 duiven. Duiven los 8 uur, 35 minuten. Eerst- aankomende duif die van J. R. Wigmans om 5 uur, 30 minuten, 8 seconden. Raadsvergadering In de gehouden raadsvergadering is benoemd tot onderwij zeres aan de openbare school te Wijk aan Zee, mej. C. J. M. Kos, te Wijk aan Duin, die vanaf 1 Juli 1927 als assistente aan die school werkzaam is. Vanaf 1 Mei 1.1. was zij als tijdelijk onderwijzeres aangesteld. Ondersteuningsfonds In de Dms'dag ge houden vergadering van het Ondersteu ningsfonds, werd door den voorzitter me degedeeld dat er 12 nieuwe leden zijn toe getreden. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een batig saldo was van 194. De inkomsten hadden bedragen 314.50 en de uitgaven 413.47. Van de rekening van het vorige jaar was nog een saldo in kas van 293.07. Gevraagd werd nog om zeven weken con tributieschuld als maximum toe te laten en daarna, bij niet betalen, het betrokken lid te royeeren. Er werd echter op gewezen, dat men dit niet zoo streng kon handhaven, daar anders veel leden verloren zouden gaan voor het fonds. In de sloot Dezer dagen was het bruiloft bij de familie H. Van een paartje, dat zich in den namiddag in den tuin begaf, geraakte J in een vrij diepe vaarsloot. De zeer ver schrikte druipnatte man werd door zijn niet minder verschrikte verloofde op het droge gebracht en naar huis geleid onder groote hilariteit van eenige in den tuin aanwezigen. Uitgesproken op 28 Mei 1929. J. W. Michielsen, garagehouder wonende te Haarlem, Turfmarkt 18. Curator Jhr. Mr. H. de Savornin Lohman, wonende te Haarlem; H. Dieckman, handelaar in pathefoonpla- ten, wonende te Haarlem, Hagestraat 29. Curator Mr. F. M. Hagemeijer, wonende te Haarlem; De Handelsvennootschap onder de firma Gebrs. Jeronimus, gevestigd te Zaandam, Westzijde 158 en hare leden H. H. Jeronimus en W. Jeronimus, resp. wonende te Amster dam, Witt de Withstraat 140 en te Zaan dam, Westzijde 158 b. Curator Mr. M. van Toulon van der Koog, wonende te Haarlem. W. Hangjas, koopman, wonende te Haarlem, Essenstraat 33. Curator Mr. Silvain Groen, wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris: Mr. Dr. W. F. M. Schutte. Vernietigd werd het faillissement van: C. Visser, wonende te Zandvoort. Curator Mr. W. A. J. Stortenbeker, wonende te Haar lem. Opgeheven werden de faillissementen van: C. van der Velde, wonende te Haarlem Noord. Curator Mr. L. V. Hoog, wonende te Haarlem. S. Goezinne, wonende te Zaandam. Curator Mr, A. Bruch, wonende te Haarlem. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uitdeelingslijst van: P. V. H. van den Heuvel, wonende te Haar lem. Curator Mr. A. A. Huizenga, wonende te Haarlem; Wilh. Bosch, wonende te Haarlemmermeer. Curator Jhr. Mr. L. U. Rengers Hora Siccama, wonende te Haarlem. De Uitspraak De 26-jarige arbeider T. K. en de 21-jarige arbeider T. M. stonden 14 dagen geleden terecht wegens inbraak. Samen en in ver eeniging, terwijl K. daarnaast terecht stond wegens afpersing onder bedreiging van een veehandelaar te Oostzaan. Straffen werden geëischt van resp. 4 en VA jaar gevangenis straf. De uitspraak luidde gisterenmorgen voor T. K. 3 jaar, voor J. M. 2 jaar gevangenis straf, zonder aftrek van preventief. De 26-jarige schilder S. uit Amsterdam, die in den nacht van 1 Maart met een Ford van den Spaarndammerdijk afzeulde, omdat hij onder invloed van sterken drank was, werd hedenmorgen veroordeeld tot: 50 boete of 25 dagen hechtenis, met intrekking van het rijbewijs voor den tijd van 6 maanden. De eisch luidde 7 dagen hechtenis en in trekking van het rijbewijs voor 6 maanden- omringd door Mooren, als van de Roofridders enz. Aan de Hollandsche grané wordt Vader Rijn dan verwelkomd door de Hollandsche provinciën. Hij trekt van Lobith naar Pan- nerden door de mooiste streken van Gelder land. Beginnend bij den 9e eeuw. waarin de Noormannen hun invallen deden in ons land. worden verschillende tafereelen der geschie denis van Holland in beeld gebracht, totdat Vader Rijn wordt binnengehaald in de Mi- nerva-stad. om ten slotte in zee te worden te raste gelegd. Een en ander zal weder worden uitgebeeld door middel van "roepen, daarin vier praal wagens, die zullen uitmunten door de nieuwste nieuwigheden, benevens zes kleine re sierwagens en tien kleinere voertuigen. De geheele stoet zal bestaan uit 17 groepen van gezamenlijk omstreeks 380 personen, met 124 ril- en trekpaarden. Naar aanleiding hiervan werden door en kele aanwezigen nadere inlichtingen ge vraagd, waarbij de heer de Quack allen naar wensch beantwoordde. De voorzitter dankte den heer de Quack voor zijn schitterend plan en zeide, dat er zelden zulk een onderwerp zal uitgewerkt zijn. Het plan werd daarna vastgesteld. De voorzitter sprak vervolgens een woord van opwekking om toch te zorgen, dat er genoegzame deelname en steun komt van leden en vereenigin^en. Dan alleen is een goed succes te bereiken. Na een korte rondvraag volgde sluiting der vergadering. Zondag, 9 Juni, zal de Ned. R. K. Volks bond in het gewest Leiden een groote mee ting te Lisse organiseeren, ter herdenking van de uitvaardiging van de Rerum Novariun- Encycliek. Het programma van dien dag luidt als volgt: Om twee uur is er een Lof met toespraak, gevolgd door een optocht met ontplooide ba nieren, opgeluisterd door vier muziekcorpsen. In den optocht gaan mede de afdeelingen Lisse, Warmond, Voorschoten, Wassenaar, Sassenheim, Oegstgeest, Leiden, Noordwij- kerhout. Voorhout, Zoeterwoude II, Zoeter- woude I, Hoogmade, Katwijk, Noordwijk. Op het terrein zal door den Weleerw. heer A. Krapier en door den heer J. W. van den Akker, hoofdbestuurslid van den R. K.Volks- bond, het woord gevoerd worden. Verder zullen nog verschillende liederen gezongen worden, o.m. Lauda Sion, O, fons amoris, Kerstnacht, die allen uitgevoerd zul len worden door de R. K. Gem. Zangvereeni- ging „St. Gregorius" te Lisse. Ten slotte zal de R. K. Reidansclub „Lisse" nog een Re®ms-demonstratie geven. Het foestplan voor 3 October a.s. Aan de Leidsche Courant ontleenen we het volgende Woensdagavond werd in een der zalen vari hotel den Burcht de jaarlijksche Mei-ver gadering der 3 Octobervereeniging gehouden onder voorzitterschap van den heer W. van der Laan. De vergadering was slechts heel matig be zocht, waarover de voorzitter zijn spijt uit drukte, omdat het zoo'n belangrijke verga dering was, waarover het bestuur al maan den lang zorg had gehad, wijl het ging over de plannen voor het middagfeest op 3 Octo ber a.s. De notulen der vorige vergadering, door den heer W. G. Spaargaren gelezen, worden onveranderd vastgesteld. Aangezien er geen bijzondere ingekomen stukken waren, werd hierna overgegaan tot verkiezig van drie leden van de kascom- missie voor dit jaar. Benoemd werden de heeren E. J. Kelder, mr. A. J. Romijn en C Mulder. Vervolgens was aan de orde de vaststel ling van het feestpian vain 3 October. De afwijking van het programma voor dezen dag, waarmede vorig jaar begonnen werd, zal ook dit jaar plaats hebben. Men wil n.l. weer een muziekavond geven in de Stadsgehoorzaal, op Dinsdag 1 October. Deze muziekavond, waarbij een zangver- eeniging zal optreden, zal per radio worden uitgezonden. Het programma zal waarschijn lijk bestaan uit Oud-Hollandsche liederen. Het programma voor 3 October luidt als volgt: 7 uur: Reveille door het politiemuzick- korps de plaats zal nader worden uitgeko zen); 8 uur: Koraalmuziek in het van der Werff- park. Hieraan zullen dit jaar geen kinderen deelnemen; 810 uur: Uitdeeling van haring en wit tebrood. Het avondfeest zal weer bestaan uit een gezellige avond in de Gehoorzaal. Naar aanleiding van het door den heer v. Lith ingediende nlan tot onvoering van de opera „Leiden's Beleg" deelt de voorzitter mede, dat aan de uitvoering daarvan veel kosten zijn verbonden, terwijl men voorts zich moet wenden of tot beroeps-zangers-spelers of tot amateurs. Het bestuur heeft dit plan echter pog niet opgegeven en zal overwegen hoe aan dit idee een oplossing kan worden gegeven. Wat betreft het middagfeest, zegt de voor zitter, dat het bestuur heeft overwogen in beeld te brengen de Rijn, die zijn oorsprong vindt in Zwitserland, om ten slotte e vroeger althans) te eindigen te Katwijk aan Zee. De heer Jan de Quack, de ontwerper ook van dezen optocht, geeft hierna een idee van het plan. Spr, zegt in zijn inleiding daartoe, dat do optocht van October moet geven iets, dat Leiden raakt. De Rijn nu wordt als per soon voorgesteld, omdat het ten eenenmale onmogelijk is, hem als rivier voor te stellen. Spr. gaat zijn oorsprong na als baby in Zwit serland. daarna als jongeling, waarbij in beeld gebracht worden eenige episoden uit 9e en verdere eeuwen, als van Karei den Groote, De uitgebrachte stemmen. LONDEN, 31 Mei. Hedenmorgen bedroeg het aantal uitgebrachte stemmen op de Ar beiderspartij 3.278.460; op de conservatieven 2.883.211; op de liberalen 630.292 en op de overige groepen 106.318. Gedurende de eerstvolgende uren warden geen nieuwe uitslagen bekend gemaakt. In een der Londensche kiesdistricten werd de voormalige ambassadeur te Rome, Rennell Rodd, gekozen .De broer van Lord Balfour werd eveneens te Londen als conservatief candidaat gekozen. De arbeiderspartij wint tot dusver 56 ze tels en verliest 3 zetels. De conservatieven winnen 1 zetel en verliezen 54. De liberalen winnen acht zetels en verliezen* 10. De an dere partijen winnen 2 zetels en verliezen 1. De zoon van den eersten minister, Oliver Baldwin, is als Labour-candidaat te Dudley gekozen. De eenige communist in het Brit sche parlement, Saklat Vala, is door den arbeiderscandidaat verslagen. De minister van arbeid is in zijn district verslagen door een Labour-candidaat. Ook de conservatieve speaker van het Lagerhuis, Hope, moest zijn zetel aan den Labour-can didaat Moer afstaan. UITHOORN, 30 Mei 95 Lammeren 2024. Op de kaasmarkt waren aange voerd 47 partijen. Prijs Goudsche kaas, lste sccrt Rijksijierk 3942; 2e soort Rijks; merk 3538; zonder Rijksmerk 3437, 37 onge kippen, eerste aanvoer. Handel matig. TER AAR, 29 Mei 1929 R. K. Tuinders- vereeniging „St. Phocas" Peulen 4.60 Per 10 pond; Snijboonen 10.20 per lo K.G. Snii- boonen, lik, 6.70 psr 10 K.G.; Bloemkool 327 cent per stuk; Sla 704.20 per krop; Peen 11 cent per bos; Aardbeien 3—23 cent per doosje. Vrijdag, 31 Mei Berlijn Parijs Brus&el Londen Zürich Rome Madrid Weenen New-York Praag Warschau Kopenhage Oslo Stockholm Vrijdag, 31 Mei 59.30 9.70 34.55 12.06% 47.85 13.— 35.— 34.90± 2.48% 7.30 27.— 66.20 66.25 66.-r5 (cable) 59.40 9.80 34.65 12.07% 47.95 13.10 35.10 35.— 2/49% 7.40 27.10 66.30 66.35 66.55 Vorige Opening Koersen heden Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 1011S/l6 VA Nederl. 1916 99 VA Nederl. 1917 99% 6% N.-Indië 1923 D 10O'/i6 VA% N.Ind. 1926 B 9615/i6 Banken 236 Koloniale Bank Indische Bank 170% Cert. Handel Mij.... 173% exd Industrieën 468 Calvé Delft 220 Nederl. Kunstzijde 399 142% Van Berkei's Pat. 279% Nieuwe Philips 784 Industr. Buitenland 209% Separator 149 Zweedsche Lucifers 367% Mijnbouw Boeton Mijnbouw... 335% 213% Petroleum 382 108% Kon. Olie 394 216% Peudawa 38% Marland Oil 35% Rubber 264% Bandar 188% Deli Batavia Ruba 172% Rott. Tapanoeli 103% 192% Silau 96% V. I. C. O 155 Allied 86 b Intercontin Rubber 9% Scheepvaart Holl. Amerika Lijn 65 dito Gem. Eigend. 64 Kon. Ned. Stoomb. 88 Scheepvaart-Unie 218 50 40% Suiker H. V. A 649 '80 161 142.50 Tabak 412% 410 167% 456 Spoorwegen 220% Wabash 6-%, Chic. Milw. St. Paul 30 Kansas City South 84 73 Prolongatie 5% (Ni et-Off lei eel). 450ste STAATSLOTERIJ. Trekking van "riedsg 30 Mei 1529. 5c Klasse 12e Lijst. Hooge prijzen: 11351 12713 19779 ƒ1000. 1920 3772 11424 11600 400. 757 ƒ200. 1254 1893 2655 4444 4738 5070 5904 7714 '1SP 9410 9924 12834 12961 14301 16598 17826 lW- Prllzen van f 70.— |10<S 165? 2488 339? 4072 509' 59ö 70if 799* 835' 9263 9743 102j'. 11103 1118S 11302 11568 11724 11857 11982 12094 U'3? 12215 -12271 12284 12446 12512 12544 12584 135'ï 12812 12897 12927 13057 13217 13343 13374 13449 13508 13519 13550 13618 13788 13759 1384S 1359; 14037 14398 14590 14651 14759 14878 14932 149» 13036 15046 15069 15279 15292 15467 15476 15491 15536 15638 15660 15672 15694 15713 15867 l89' 23 147 245 289 419 470 471 667 737 765 891 917 950 1047 1206 1252 1440 1564 1580 1614 1645 1809 1811 2034 2123 2256 2351 2462 2712 2729 2741 2828 299! 3202 3206 3427 3549 3584 3643 3653 3892 3916 4144 4152 4215 4445 4723 4879 5038 5148 5244 5532 5707 5762 5816 5838 5940 5978 6097 6111 6143 6159 6321 6433 6502 6647 6786 6938 6999 7026 7044 7055 7070 7074 7662 7800 7843 8052 8071 8127 8161 8265 8288 8316 8548 8738 8798 8865 8996 9017 9055 9279 9338 9433 9609 9619 9706 9736 9833 9891 9964 10014 10165 10182 10193 10285 10297 10440 10689 10883 11000 11017 15932 16175 16272 16363 163S3 16428 16485 15657 16986 17065 17177 17245 17251 17286 17296 17799 17816 17832 17848 17879 18401 18404 18470 18536 18577 18622 18765 18775 18980 19276 19362 19530 19536 19974 19981 20033 20495 20583 20608 20681 20690 20771 NIETEN: 12 15 35 114 121 131 136 251 277 296 348 364 410 417 481 485 503 514 532 561 590 609 611 688 703 798 805 815 820 826 929 934 938 981 998 1036 1145 1214 1218 1231 1240 1271 13S8 1406 1408 1485 1547 1639 1643 1710 1728 1784 1800 1806 1817 1830 2021 2041 2048 2072 2083 2097 2132 2195 2197 2204 2220 2244 2247 2259 2332 2333 2355 2375 2450 2513 2522 2536 2549 2558 2566 2633 '2671 2693 2921 2943 2953 2983 3032 3045 3076 3116 3118 3127 3161 3177 3178 3227 3295 3387 3390 3392 3425 3436 3455 3483 3557 3595 3607 3614 3626 3627 3693 3722 3735 3/65 3819 3856 3872 3924 3932 3953 3977 4000 4018 4023 4208 4282 4299 4301 4308 4335 4424 4439 4441 4490 4514 4546 4550 4605 4650 4651 4718 4727 4735 4790 4809 4840 4940 4942 5003 5006 5085 5103 5194 5220 5234 5286 5316 5323 5351 5375 5388 5410 5427 5475 5496 5515 5526 5576 5585 5600 5623 5651 5666 5738 5744 5767 5792 5799 5815 5846 5879 5915 5917 5990 5995 6001 6013 6128 6155 6260 6274 6314 6373 6383 6458 6519 6553 6730 6739 6752 6781 6819 6823 6894 6943 6945 6959 6975 7002 7056 7086 7153 7154 7236 7246 7251 7252 7293 7332 7362 7376 7423 7507 7511 7565 7653 7656 7661 7726 7749 7772 7790 7821 7838 7867 7880 7977 8029 8040 8047 8068 8137 8170 8210 8216 8236 8243 8259 8266 8282 8342 8441 8478 8496 8512 8561 85S2 8721 8752 8754 8779 8790 8794 8806 8833 8868 8896 8909 8938 9003 9120 9242 9270 9289 9292 9322 9404 9448 9536 9558 9563 9568 9590 9604 9635 9730 9752 9760 9782 9836 9887 9912 9999 10049 10057 10067 10103 10106 10116 10175 10183 10236 10238 10258 10287 10296 10377 10411 10417 10429 10466 10484 10486 10557 10575 10578 10597 10599 10646 10657 10667 10723 10748 10776 10785 10838 10842 10997 11011 11089 11097 11144 11157 11275 11344 11346 11355 11392 11426 11494 11524 11578 11580 11582 11612 11654 11682 11705 11728 11818 11827 11830 11840 11866 11887 11992 12023 12036 12040 12054 12074 12162 12178 12183 12197 12219 12233 12313 12316 12362 12385 12410 12417 12422 12444 12456 12520 12529 12542 12588 12617 12627 12652 12709 12730 12752 12787 12788 12790 12829 12905 12923 12937 12963 13009 13053 13055 13126 13130 13182 13219 13228 13230 13254 13291 13297 13311 13328 13339 13365 13367 13433 13445 13488 13490 13526 13530 13540 13626 13631 13662 13697 13700 13770 13852 13905 13914 14017 14041 14084 14123 14126 14144 14152 14269 14271 14284 14321 14324 14391 14484 14514 14746 14761 14810 14949 I49S4 15045 15223 15241 15263 15377 15458 15461 15692 15762 15792 15929 15948 15950 16119 16169 16198 16419 16442 16457 16646 16675 16709 16781 16782 16865 17036 17065 17110 17540 17547 17577 1-715 17719 17731 18070 18156 18170 18381 18405 18427 18572 18602 18657 18807 18965 18983 19094 19103 19157 19259 19264 19270 19402 19426 19428 19655 19662 19709 19890 19893 19899 19998 20004 20059 20317 20323 20351 20644 20665 20701 20848 20925 20969 5 e 14851 m. z. 15851 14515 14523 14582 14636 14S85 14889 14911 14919 15074 15075 15190 15197 15277 15315 15332 15335 15500 15521 15575 15583 15856 15878 15885 15890 15961 15968 16024 16094 16240 16279 16298 16394 16480 16530 16579 16596 16718 16722 16729 16731 16869 16887 16930 16956 17120 17390 17398 17448 17634 17647 17698 17703 17801 17876 17949 17959 18228 18246 18350 18358 18430 18452 18479 18483 18720 18735 18753 1S779 18984 18993 19011 19069 19180 19192 19196 19217 19299 19311 19388 19394 19508 19542 19546 19593 19724 19776 19812 19840 19941 19957 19971 19978 20099 20103 20106 20143 20369 20458 20468 20586 20702 20754 20766 20783 20978 20979 klas: lie lijst. 7855 en 18249 m. *- ™et 45) 81 l6> 25» 30 3$ 64o 61% S3i\ go; i JOSf l<$f ïofj ll3f. 1354' 14 9^ 1560® 15S'« 1940J 1950 19«8 19<$ 7024' TfflÜ 7<?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2