WELKOM IN HET PARADIJS TWEEDE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 3 JUNI 1929 BLADZIJDE2 Haarlem—Zeeburgia Haarlem promoveert N.V.B.-UITSLAGEN Kampioenschap van Nederland Om het voetbalkampioen schap van Haarlem Promotie 2de klas Seriewedstrij den B.V.V.—Allen Weerbaar T ramvogelT ram vogels diaconie 12—4 CRICKET innittë* Rood en WitHaarlem Ff Inmid' pa- steeds getoond hadden te bezitten en die Haarlem in het geheele land tot een geziene tegenstander hadden gemaakt ook in de tweede klasse zou blijven een van de goede eigenschappen- Het is altijd moeilijker om verloren ter rein te herwinnen dan het strijden voor het behoud. Van een bezit en allen die wisten, hoe moeilijk het is om de zware tweede klasse weer uit te komen zagen met eenige bezorgdheid de komende jaren tegemoet. Er waren gelukkig ook optimisten. Een vereeniging met zooveel leden en zooveel goede spelers in de lagere elftallen, een vereeniging waarin de geest gezond is kan er weer boven op komen redeneerden zij. De optimisten hadden gelijk. De goede spelers bleven ook na de degra datie hun club trouw en met medewerking van allen werd de strijd in de tweede klasse begonnen. Het eerste seizoen was moeilijk want overal waar Haarlem kwam beschouwde men het als een eer om juist van de rood- broekenclub niet te verliezen. Desondanks werd het kampioenschap behaald maarhoewel op D.E.C. de kampioenen van de andere tweede klasse afdeeling 3 van de 4 punten werden veroverd tegen H.V.V. werd 2 maal verloren en het seizoen 1927/1928 begon Haarlem opnieuw in de tweede klasse. De eerste plaats was dit seizoen echter voor Velox en Haarlem en Zeeburgia waren met een gelijk aantal punten no. 2 en 3. Het seizoen 1928/1929 deed aanvankelijk weinig vermoeden dat Haarlem het tot de eerste plaats zou brengen want in de uit wedstrijden gingen nogal wat punten verloren maar toen na de vorstperiode Haarlem weer ging voetballen, ging het rechtstreeks op de eerste plaats af die na een beslissingswedstrijd tegen D.E.C. in Hilversum dan ook werd bereikt. In de drie seizoenen dat Haarlem in de tweede klasse uitkwam werd dus tweemaal het kampioenschap behaald. Beter bewijs dat door dedegradatie de kracht van de vereeniging niet was geschaad is moeilijk denkbaar. De promotie-competitie was wel bijzonder spannend en fel werd gestreden om het zoo begeerde eerste klasseschap. U.V.V. bleek wel de zwakste van de drie deelnemende elftallen en was vrij spoedig uitgeschakeld, maar het kranige Zeeburgia hield vol, zoodat gisteren eerst in den laatsten wedstrijd de beslissing viel. Haarlem weer eerste klasser. Ziedaar de tijding die om 4 uur het ge heele land doorging en allerwege voldoening schonk. Wel duidelijk is in het bijzonder gedu rende de laatste weken gebleken hoe Haar lem zich verheugen kon in de sympathie van een veel grooter aantal voetballers en sportenthousiasten dan buitenstaanders zelf bij benadering kunnen vermoe oen. Voldoening in voetbal-wereld maar groote vreugde bij hen die jaar in jaar uit hun hart aan de rood-blauwe kleuren hadden verpand. Wij denken hierbij aan de spelers die in de vroegere jaren gestreden hebben voor hun Haarlem, een Jan van den Berg, Piet Stol, M. de Koek, Gorter, Healy, Bos, Van der Dussen, De Wolf en zoovele anderen, spelers uit de latere jaren als Jur Haak, de Houtkoopers, Bieshaar, Maas e.a., spelers die van uit Indië Haarlem volgden als Utermark, Tekelenburg, Angenent e.a., spelers als Van Daalen, Bieshaar, Dik, DeVries die in het elftal speelden dat drie jaar geleden degradeerde en thans weer mee hebben geholpen om Haarlem terug te brengen op de plaats waar zij Haarlem vonden toen zij de roode broek aantrokken. Vreugde ook bij de trouwe schare van supporters die niet alleen kwamen kijken wanneer het Haarlem goed ging maar ook de laatste jaren present waren wanneer Haarlem in Hoorn, Enkhuizen, den Helder, Amersfoort, Bussum of Baarn speelde. Zij bleven Haarlem trouw en bleven opti misten. Haarlem zou toch eerste klasser worden was hun vast vertrouwen. Ook voor hun was het gisteren een feestdag. Zullen wij nog geschiedenis ophalen Laten wij hiermede wachten tot Haarlem over eenige maanden zijn 40-jarig bestaan herdenkt. Dat feest kan thans in de goede feeststemming worden gevierd en kan tevens het begin zijn van een nieuw tijdperk van grooten bloei van de H.F.C. „Haarlem" de roodbroekenclub. De strijd is gestreden, de zege behaald! Na weken van spanning is dan de be slissing gevallen, en zoo ooit, dan kan hier gezegd worden, dat de gevallen beslissing de instemming heeft van het grootste deel van voetballend Nederland. Hoezeer men het ook betreurt, dat een stad als Utrecht zijn laatsten eerste-klasser heeft moeten verliezen, het feit, dat het Haarlem is, de roodbroeken-club, de club van Jan van den Berg, dat daardoor, na een driejarige afwezigheid de eerste klasse weer binnentreedt, heeft algemeene vol doening geschonken. Het resultaat moge ten slotte voor Haar lem gunstig geweest zijn, de laatste wed strijd van deze competitie heeft aan span ning zooveel gebracht, dat de zenuwen van het grootste deel der meer dan 12.000 bezoe kers tot het uiterste gespannen werden. Zeeburgia heeft alles in het werk gesteld, om de fraaie kans om eerste-klasser te worden te benutten en Haarlem heeft alles moeten doen, om aan de minimum ver- eischte, een gelijk spel te voldoen. Was de spanning dan ook tot het hoog ste punt opgevoerd, het spelpeil was even als in de vorige wedstrijden dezer compe titie niet altijd in overeenstemming met de capaciteiten der beide elftallen, maar deze wedstrijden worden nu eenmaal alleen om de punten gespeeld. Haarlem gaf blijk de les in den uitwed strijd tegen Zeeburgia ter harte te hebben genomen en ditmaal werd van meet af aan flink aangepakt en alle spelers hebben zich ten volle gegeven om het Ideaal van alles wat Haarlem een goed hart toedraagt ie verwezenlijken. Van de vier gespeelde promotie-wedstrij den werden er twee gewonnen en twee ge lijk gespeeld Zeeburgia bleef ook ongesla gen, maar won één wedstrijd en speelde driemaal gelijk. De belangstelling voor dezen wedstrijd bleek geweldig te zijn en toen er meer dan 12000 bezoekers waren, moest geconstateerd worden, dat het Haarlem-terrein uitverkocht was. Scheidsrechter Laarmans bleek een uitne mend leider vor dezen belangrijken wedstrijd en vooral door zijn juiste opvatting om trent de toepassing der spelregels bevorder de hij het regelmatig verloop van dezen 200 uitermate belangrijken wedstrijd die door de volgende elftallen werd gestreden. Haarlem. De Vries, P. v. Daalen, Goedhart, Dik, W. van Daalen, Huysmans, Iseger, De Geus, Verwaal, Oldenburg, Snooy Bijlsma, van Leeuwen, Bokhove, Wagenin- gen, De Vries, Kruiselbergen, Termeulen, Daalman, Hoogestrijd, D. Bijlsma, Geelhuizen. Zeeburgia. Zeeburgia heeft den toss gewonnen en laat Haarlem eerst het doel aan de zijde van den Schoterweg verdedigen. Haarlem huldigt d'an Zeeburgia met het behaalde afdeeiingskampioenschap onder aanbieding van bloemen en dan gaat de groote strijd beginnen. Een minuut over twee brengt Verwaal den bal aan het rollen, maar Zeeburgia neemt onmiddellijk den bal mee, waarbij de bal over de zijlijn gaat. Het begint reeds na eenige minuten flink te regenen, waar door de controle over den bal vrij lastig wordt, wat Haarlem minder moeilijkheden oplevert dan de bezoekers en in tegenstel ling met den wedstrijd in Amsterdam gaat thans het initiatief tot aanvallen meestal van Haarlem uit, maar de verdediging van Zeeburgia met den rechts-achterspeler als uitblinker, speelt een soiled spel, terwijl in laatste instantie de doelverdedigcr van de Amsterdammers op rustige wijze eenige las tige schoten stopt. De aanvallen van de Zeeburgia-voorhoede plaatsen intusschen de Haarlem-verdediging voor vele moeilijkhe den én wanneer na een kwartier spelen Bijlsma den bal fraai voor het Haarlem- doel plaatst, komt Wageningen alleen voor De Vries en met een onhoudbaar schot geeft Zeeburgia's rechtsbinnen zijn team de leiding, 01. Haarlem antwoordt direct met een krachtig offensief, waarbij de bal eenige malen goed wordt ingeschoten, maar steeds staat Geelhuizen op de goede plaats om op rustige wijze in te grijpen. Na een voorzet van Snooy loopt De Geus actief door, maar wordt dan vlak voor het Zee- burgia-doel in den rug aangevallen, wat den scheidsrechter niet ontgaat en terecht wordt dan ook aan Haarlem een strafschop toe.- gekend. Aanvoerder Van Daalen wijst Ver waal aan om dezen zoo belangrijken trap te doen en op kalme wijze plaatst Haailem's middenvoor den bal in den rechter boven- hoek, maar de sterke wind doet den bal juist zooveel afwijken, dat het leder langs den buitenkant van het doel gaat, tot groote te leurstelling van het Haarlem-gezinde deel van het publiek. Door dezen tegenslag blijkt Haarlem niet ontmoedigd en steeds worden goede aanvallen opgezet, waarbij de Zee- burgia-achterhoede nogal eens te krachtig ingrijpt en een aantal, vrije schoppen tegen Zeeburgia en een waarschuwing van den linkshalf zijn hiervan het gevolg. Haarlem is in deze periode bijna steeds in den aan val en scoort zelfs door Snooy, maar we gens buitenspel wordt dit doelpunt terecht geannuleerd. Bij een der Zeeburgia-aanval- len voorkomt P. van Daalen op fraaie wijze een doelpunt. Van Wageningen van Zeebur gia valt dan uit en wordt vervangen door Visser. Haarlem is bijna voortdurend in den aanval en een goed schot van Verwaal gaat juist over het doel en even later geeft Ver waal een center naar den niet a^|vezigen rechtsbinnen als een schot geboden was ge weest. Vijf minuten voor de rust komt dan het groote moment waarop duizenden heb ben gewacht, als Huisman, die steeds uit stekend met den aanval naar voren ging, even buiten het strafschopgebied zijn kans schoon ziet en met een krachtig schot Geel huizen passeert en daardoor een geweldig enthousiasme buiten de lijnen ontketent. De stand is dan weer gelijk 11. Zeeburgia tracht nog voor de rust de leiding te her nemen en na een zeer gevaarlijk mo ment voor het Haarlem-doel gaat de bal juist langs het verlaten doel. Rust 11. De algemeene verwachting dat Haarlem ook nu door een kwartiertje opgevoerd spelpeil den wedstrijl zou winnen, werd ditmaal niet bewaarheid, hoewel Iseger eenige malen op keurige wijze den bal voor het Zeeburgia- doel plaatste. Wanneer Zeeburgia zich na eenigen tijd van Haarlem's overwicht weet los te werken, komt Bokhove plotseling al leen voor De Vries en wanneer deze speler even aarzelt om juist te kunnen richten, is dit het moment voor De Vries om zich moedig en met succes voor den bal te gooien en op fraaie wijze een zeker schijnend doelpunt te voorkomen. Iseger geeft nog eenige goede kansen aan zijn binnenspelers, waarbij Verwaal eenmaal iets te hoog richt en daardoor zijn schot via de bovenlat over het doel ziet gaan. Het laatste kwartier Is geweldig enervee rend en iedereen voelt, dat waar aan de eene zijde de Haarlem-voorhoede er niet in kan slagen door een doelpunt eenige zeker heid te brengen aan de andere zijde een on gelukkig moment in de achterhoede van Haarlem de beslissing ten gunste van Zee burgia kan doen vallen. De spanning stijgt met de minuut en wan neer tenslotte het eindsignaal de zekerheid brengt, Is het enthousiasme ongekend groot. Na den strijd. Nauwelijks heeft het eindsignaal geklon ken, of van alle kanten stroomt het publiek het veld op om de spelers te huldigen. Het is een niet te vergeten moment, als dan op de tribune de vlag wordt geheschen met het opschrift: Haarlem weer eerste klasser. Het enthousiasme is ongekend en wan neer de spelers eindelijk de kleedkamer heb ben kunnen bereiken, komen reeds onmid dellijk de gelukwenschen los. Dr. C. Spoelder, voorzitter van H .F. C., Is een der eersten om Haarlem geluk te wenschen met het zoo juist herwonnen eer ste klasserschap. De heer H. Scheen, voorzit ter van R. C. H., overhandigt nevens zijn gelukwenschen aan de bevriende buren een fraaien krans. Van Amsterdamsche zijde biedt A. F. C. bloemen aan, wenscht de se cretaris van Ajax, de heer Koolhaas, Haar lem eveneens geluk, waarna een sportief oogenblik aanbreekt dat allen stil doet zijn als de voorzitter van Zeeburgia namens zijn vereeniging een woord van hulde brengt aan het Haarlem-elftal. Een gelukwensch, die zeer zeker bijzonder werd gewaardeerd. Namens het gemeentebestuur van Haar lem spreekt de wethouder Mr. M. Slingen- berg enkele hartelijke woorden en dan zegt de heer Hin, als voorzitter van Haarlem, allen dank voor hun blijken van sympathie. Het was een grootsch einde van een schit terend seizoen. 1909/1910 18 7 4 7 18 2930 6 1910/1911 20 b 7 7 19 34—39 7 1911/1912 18 7 2 9 xb 39—46 7 1912/1913 18 8 4 b 20 39—29 3 1913/1914 18 9 X 8 19 41—30 3 1914/1915 18 8 3 7 19 32—38 4 19x5/1916 18 3 5 10 li 27—37 10 1916/1917 20 9 1 10 19 35—47 b 1917/1918 22 13 2 7 28 5028 2 1918/1919 22 14 I 7 29 54—35 3 1919/1920 22 8 5 9 21 35—31 7 I920/1921 22 JO 1 11 21 39—31 b 1921/1922 22 9 7 b 25 43—39 4 1922/1923 22 9 3 10 21 43—45 7 1923/1924 18 7 b "5 20 33—33 4 1924/1025 18 6 5 7 17 3640 b 1925/1926 18 2 2 14 6 33—53 10 HAARLEM ALS EERSTE KLASSER Nu de roodbroeken hun oude plaats in de eerste klasse weer hebben veroverd, volgen hieronder enkele cijfers omtrent de resultaten van de wedstrijden die Haarlem gedurende haar 29 jarig verblijf in de eerste klasse wist te behalen. In het eerste seizoen (18971898) speelde Haarlem 12 wedstrijden, waarvan er 4 wer den gewonnen, 3 gelijk gespeeld en 5 ver loren. 11 punten. Goals 2323. Jan v. d. Berg nam van de 23 goals er 13 voor zijn rekening. Haarlem eindigde als no 4 van de 7 elftallen. In de volgende jaren waren de cijfers plaats seizoen ges. gew. gel. verl. p. goals rang lijst 1898/1899 1899/1900 1900/1901 1901/1902 1902/1903 1903/1904 1904/1905 1905/1906 1906/1907 1907/1908 1908/1909 12 5 3 4 13 2923 3 12 5 1 6 11 2326 4 14 5 0 9 10 26—45 6 14 4 2 8 IO 25—38 6 IO 1 6 3 8 19—27 5 IO 4 3 3 11 32—27 5 22 10 2 10 22 73—54 8 18 5 3 IO 13 39—47 9 18 7 2 9 16 30—40 6 l8 9 I 8 19 44—42 4 l8 5 4 9 14 27—46 8 BETER TEN HALVE GEKEERD, DAN TEN HEELE GEDWAALD!!! „WE" HEBBEN „HEM" Ik ben er niet geweest! Zeker, het was laf, maar toch staat vast, dat mijn zenuwen niet minder in werking zijn geweest dan wanneer ik onder de tienduizen den was opgemerkt, die den strijd aanschouw den. Ik dorst niet, en laat ik u als excuus ver tellen, dat ik de eenigste niet was. Zondagmiddag om twaalf uur zei mijn vrouw tegen mij„Man, wez uilen vroeg eten, want wij gaan toch zeker naar de match!!!" O, die, vrouwen, wat kunnen zij in haar onschuldige onnadenkendheid toch een storm te weeg brengen. Ik verzamelde al mijn wils kracht, om niet in woede uit te barsten en antwoordde slechts: „Neen." Stilte. Eén uur: „Man, willen wij eten?" „Niet voor zes uur." Stilte. Het loopt tegen twee uur. In gedachten zie ik de drommen naar den Schoterweg trekken. Zou ik ook nog? Neen, m'n gezon- heid is me te lief. Kwasi rustig ga ik in een hoek van de kamer zitten en lees een courant. M'n vrouw, die „het geval" in het geheel niet heet te interesseeren, zit in den ande ren hoek, eveneens met een courant. Onrustige blikken werp ik steeds naar de telefoon. Een vriend van mij zit namelijk met een toestel op den wedstrijd en zal mij op de hoogte houden, als er iets gebeurt, dat mij interesseert (Nou dan kan hij vandaag wel aan het bellen blijven! Een minuut over twee. „Man, weet je, dat je je courant onderste boven hebt?" Ik denk aan een technische term van het hockeyspel en smijt m'n krant in een hoek. Rrrrrrrrrrrrrrr. „Ja, hallo! Wat zeg je? Eén nul voor Zee burgia? (M'n vrouw geeft een gil.) Niet bang zijn??? Welnee waarom? Als ze niet winnen, nou, dan winnen zij niet. Wat? Winnen zij wel? Nou, toch wel beter!" Tien miuten later „Hallo ben, je daar? Penalty. Meneer Laar mans, die een goed afnemer van kauwgummi schijnt te zijn, heeft een overtreding gecon stateerd in de beruchte lijnen. Verwaal zal hem nemen. Ik bel onmiddellijk weer." Die seconden duurden voor mij een eeuwig heid. Ik hield instinkmatig m'n oogen geslo ten, net zooals ik gedaan zou hebben, als ik er wèl geweest was. „Ja, hallo! Verwaal schoot naast, broeder. Maar geen nood, wij moeten het niet van penalties hebben. Wij maken echte kooltjes. Wacht. Kijk, daar rennen Oldenburg en Snooy. Blijf even aan het toestel. Ja goal!!! Van, schrik laat ik den hoorn uit m'n han den vallen. Hoera, gelijk, genoeg voor het eerste-klasseschap. Hè, wat zeg je buiten spel? Hoe kan dat nou? Niks van gezien." Bel mü het eerste kwartier maar niet meer. Ik weet genoeg. Eén nul achter, een penalty naastgetrapt, een buitenspel-doel punt. Da's huilen met de lamp op. Ik weet reeds genoeg. Geen uitbreiding van eerste klassers in Haarlem. Amsterdam een eerste klasser meer, ondanks het feit, dat Amster dammers buiten de stad voetballen Rrrrrrr. Zeg, het is toch voor mekaar. Joo- pie Huismans heeft de voorhoede even laten zien, hoe je dien Zeeburgia-keeper moet ver nikkelen. Een ver schot met een boogie. Het is nou gelijk en zoo rusten. Wij voelen ons safe. Safe, zeg jeik kom. Tien minuten later had een taxi mij op het Haarlem-veld ge bracht. Moet ik u nu vertellen, wat ik in de tweede helft heb gezien? Het was geen voetbal, dat was ook niet te verwachten. Wat zou Sanatogen, Valeriaa en Hofman onder de tienduizenden om en de twee en twinitig in het veld een productieve reclame hebben kunnen maken. De respectielijke oud voorzitters van Haarlem brulden hun advies vanaf de „offlcietele" tribune. Adviezen, „die onmiddellijk door tegenorders van andere zijden werden opgevolgd. „Oldenburg, terug, achter blijven"..™... „Nee Olden.burg, naar voren, aanvallenGoed, Bruun, laat je niet kistenVooruit, van Daalen. Als je niet meer kan schei er dan uitDe systeri- sche gilletjes van nauwverwante dames-sup porters waren niet van de lucht en inmid dels werd Zeeburgia al maar sterker en het spel der roodbroeken steeds nerveuzer. Maar juist die nervositeit heeft de roodbroeken, dat is mijn overtuiging, voor een nederlaag behoed. Want gezegd, dient te worden, dat allen van die eene gedachte bezield waren. Niet anders dan over mijn lijk. Nou dat be- teekent tegen een potig stelletje als de Zee- burgianen toch vast, twee blauwe plekken de man Nog vier minuten nog drie, twee een tijdTijd. Scheidsrechter heti s tijd, laat nou niet doorspelenHaarlem valt aan. Even stilte Het gevaar wordt bezwo ren. Weer komt ZeeburgiaHet zou nou toch jammer zijn als er nog een goaltje kwam, terwijl alle Haarlemmers er van over tuigd zijn als er nog een goaltje kwam, ter wijl alle Haarlemmers er van overtuigd zijn, dat de speeltijd verstreken is RrrrrRrrrr. Rrrrr rrr Wat er nu gebeurde is met geen pen te beschrijvenAlles stroomt onmiddellijk het veld op. Spelers gaan de hoogte in. Voor de tribune wordt Jan van den Berg een ovatieb gebracht, terwijl onmiddellijk de rood blauwe vlag met witte letters „Haarlem eerste klasser," onder oorverdoovend lawaai ge heschen wordt. Ik weet niet wat mij bezield. Ik wil mee- juichen, ik kan nietHet duurt eenigen tijd, voor ik van de werkelijkheid ben door drongen. Twee arme schooiertjes, die hun zakcentjes aan dezen wedstrijd versnoept hebben, overtuigen mij... „We hebben hem"!! Welkom in het paradijs, rood-blauw leeu wen enDriewerf hulde!!!! Heel Holland juicht omdat de roodbroe ken uit Haarlem weer op de plaats zijn ge komen, waar zij hooren. Laten zij zorgen er nimmer van verjaagd te worden De Vries, P. van Daalen, Goedhart, Bruun Dik, W. van Daalen en Huysmans, Iseger de Geus, Verwaal Oldenburg en Snooy en de reserves ,die eveneens hun medewerking ver leenden wij zijn U uiterst, dankbaar, dat gij ons Zondag de roodblauwe vreugde hebt deelachtig gemaakt. Wij gunnen U een welverdiende rust van harte, om straks met nieuwe energie aan de eerste klasse competitie te beginnen. Maar voor het zoover is, zal de H. V, B. u nog oproepen voor de wedstrijden om 't Haarlem-, sche kampioenschap. Wat zou Haarlem een prachtdaad stellen, door aan deze wedstrij den met dit volledige sublieme team deel te nemenen dan Haarlem eerste klasser en.kampioen van Haarlem. Waarom niet???? 1) A. I. 1) Waarom niet? Omdat het thans beter voor de roodbroeken is eens 'n paar maand jes rust te nemen. Het programma is vooral gedurende de laatste maanden zwaar ge noeg geweest. Rust is hier zalf. We zijn het bruine monster beu. (Sportred. N. H. Crt.) Rotterdam: FeijenoordVelocitas 12 Deventer: Go-AheadSparta 21 HET WESTEN. AFDEELING I. Promotie 2e klasse Haarlem: HaarlemZeeburgia 11 Door dezen uitslag is Haarlem ie klasser geworden. x Promotie 3e klas Den Helder: HelderRapiditas 21 Beverwijk: De KennemersAlphen 31 4e klasse A Edam: E.V.C.—Uitgeest 34 Wormerveer: Q.S.C.Meervogels 4—3 Promotie reserve 3e klas Amsterdam: Spartaan 3Hercules 3 101 Wormerveer: W.F.C. 2Hollandia 2 22o AFD. II Promotie 2e klasse Vlaardingen FortunaXerxes 21 Promotie 3e klasse Leiden: A.S.C.Leonidas o2 Gouda: OlympiaHercules 13 AFD. III. Promotie 2e klasse Zwolle: P.E.C.—N.E.C. 3—2 AFD. IV. Promotie 2e klasse Treebeek: Staatsm. EmmaVlissingen 52 Valkenswaard: De ValkWilhelmina oo P.S.V. 6402 8 198 1.33 Feijenoord 6402 8 13-8 1.33 Go Ahead 6303 6 15—9 1. Sparta 4 1 1 2 3 3—5 0.75 Velocitas 6114 3 5—25 0.50 Promotie. Afd I Haarlem 4220 6 127 1.50 Zeeburgia 4130 5 4—3 1.25 U.V.V. 4013 1 4100.25 Promotie. Afd. II Excelsior 3201 4 7—5 1.33 Fortuna 4202 4 1010 1. Xerxes 3102 2 5—7 0.66 Promotie. Afd. III 1 N.E.C. 3201 4 64 1.33 P.E.C. 3201 4 7—6 1.33 Ensched. Boys 2002 0 4—7 0. Promotie 3e klasse Afd. I A. Rapiditas 3 2 O I 4 5—4 1.33 D.W.S. 2 I O I 2 7—2 1. Helder 3 10 2 2 3—9 0.66 B. V.V.A. 3120 4 3—2 1.33 Kennemers 3 1 1 1 3 5—5 1. Alphen 4 I I 2 3 5—6 0.75 Promotie Afd. IV. Staatsm. Emma 4301 6 18—8 1.50 Wilhelmina 2 1 1 0 3 3—1 1.50 De Valk 3 1 1 1 3 3—7 1. Vlissingen 3003 0 5120. R.C.H.—STORMVOGELS 4—0 Jammer was het dat de verstandhouding ook nu weer tusschen de beide elftallen niet bepaald vriendschappelijk was en enkele malen moest er zelfs gestraft worden voor natrappen en haken. Het wil ons voorkomen dat hieraan in de eerste plaats den scheids rechter debet was. De heer Paardebek, een nieuweling in dit genre wedstrijden, leek ons niet opgewassen tegen deze soms heftige verhoudingen en gaf blijkbaar mede daardoorsoms zonder linge beslissingen. Het is tenslotte ook niet onmogelijk dat wellicht door enkele van deze vermeende onjuiste beslissingen, enkele spe lers geprikkeld werden en zich daardoor wat lieten gaan. Zooals gezegd, was hij in enkele gevallen van haken veel te lankmoedig, ter wijl hij tegen het einde aan Stormvogels een penalty gaf tegen R.C.H., als gevolg van een botsing tusschen van Pel en Krom, waarbij naar onze meening absoluut de straf aan de andere zijde had moeten vallen. Krom deed niets onbehoorlijks, terwijl van Pel in den rug duwde. Deze onaangenaamheden daargelaten, werd er toch aan beide zijden soms zeer be hoorlijk gespeeld en toonde de R.C.H.-voor- hoede vooral een grootere productiviteit. Verkerk scoorde twee van de vier doelpunten, waarvan vooral het tweede een beauty was, rechtstreeks uit een voorzet van Hessels ingeschoten. Kedde maakte eveneens een goal, terwijl Hanse het laatste doelpunt inschoot. Even na half acht staan de volgende elf tallen opgesteld R.C.H. Kos Vrugt, Prevost Geutskens, Ruys, Krom Hanse, van de Werve, Verkerk, Kedde, Hessels. Stormvogels Boe keiaar, van Tol, van Pel, Hoogerduin, De Jonge1 van de Velde, Haak, Effern van de Lugt, Blinkhoff Jr. Wagenaar Van stonde af aan wordt in een snel tempo gespeeld met aanvankelijk Stormvogels iets in de meerderheid. De defensie van R.C.H. weerstaat den druk echter en langzamerhand komt ook de aanval van de thuisclub iets meer opzetten. Diverse aanvallen worden goed opgezet en herhaaldelijk moet Wage naar er thans aan te pas komen. Het valt op dat meerdere IJmuidenaars nog al eens met handen en ellebogen werken, wat direct gestraft wórdt. Kos krijgt inmid dels eveneens gelegenheid zijn kunnen te toonen en stopt o.a. een hoog schot meester lijk. Blinkhof kan telkens ook ingrijpen, zoolang getracht wordt met kort passeeren voor doel te komen. Als eindelijk Ruys een bal goed doorspeelt en van de Lugt mist, loopt Verkerk door en met een hard schot passeert hij Wagenaar. Kort hierna is het rusten. Na de rust is R.C.H. weer het eerst in het offensief. Al spoedig forceert Hanse een corner dien hij goed neemt en nadat Ruys kopt, schiet Kedde via den doelpaal nummer twee in het Stormvogels-doel. Dan is Storm vogels geruimen tijd sterker. Haak gaat naar voren en de druk op het R.C.H.-doel wordt bedenkelijk groot. Nu is het vooral Prevost die overal is en alles met ferme trappen re tourneert. Bovendien is Kos in het doel thans ongenaakbaar en houdt een paar zeer lastige schoten. De R.C.H.-voorhoede komt dan weer eens in actie en na een goeden voorzet van Hesse's naar den geheel vrijstaanden Verkerk, schiet deze laatste ineens enorm hard in. Stormvogels geeft zich niet gewon nen, integendeel er wordt zoo mogelijk nog fanatieker door gespeeld. Echter komt er een doelpunt aan de andere zijde, als Verkerk den bal vrijspeelt voor Hanse, die nummer vier langs Wagenaar kogelt. Dan volgt de bovenomschreven penalty die slecht genomen, door Kos gestopt wordt en in de laatste minuut maken dan de IJmui- denaren nog een goal die wegens buitenspel geannuleerd wordt. Het is vlak daarop tijd en heeft R.C.H. verdiend gewonnen. DE KENNEMERS—ALPHEN 3—1 In een buitengewoon goed gespeelden wed strijd is het Kennemers gelukt zijn kans op promotie te behouden door Alphen een 31 nederlaag toe te brengen, waardoor de RÜnmenschen werden uitgeschakeld. Om 2 uur fluit scheidsrechter Rommers de beide elftallen in het veld waarbij Alphen aan de thuisclub bloemen aanbiedt. De Kennemers spelen tegen regen en wind in doch direct gaat het fraai combineerend op de veste af. Voorloopig weten echter de backs onheil te voorkomen. Bij een Alphen-aanval weet v. d. Ploeg nog juist den bal weg te werken. Dan bij een goed opgezetten Kennemers-aanval plaatst Groot den bal keurig naar Naberman die met een hard schot den Alphen-doelman passeert 10. Even later zet v. Stralen keu rig voor doel waar Honig klaar staat om met een hard schot den voorsprong te vergroo-- ten 20. Dan wisselen de aanvallen elkaar snel af, waarbij het den Alnhen-rechtshalf gelukt 3 minuten voor de rust onhoudbaar tegen te scoren 21. Met dezen stand komt de rust. Na de rust hetzelfde spel met beide partijen om beurten aanvallend. De Kenne- merslinie verstaat haar taak thans beter beter dan tegen V.V.A. en voortdurend wordt de voorhoede opgestuwd. Vooral Kluft valt in deze periode door zijn fraai kopwerk op. Het gelukt v. Stralen met een vleugelschot den voorsprong tot 31 te vergrooten. De Kennemers spelen thans rus tig verder en hoewel Alphen alle pogingen in het werk stelt den achterstand in te halen, slaagt het hierin door goed verdedigen van Duivemans en Lindner niet. Onder groote vreugde van het talrijke publiek blaast de goed leidende scheidsrechter einde 31. Met een zeer gehavend elftal nam Bloe- mendaal deel aan de serie-wedstrijden uitge schreven door de bekende Bussumsche voet- balvereeniging Allen Weerbaar. De eerste ontmoeting tegen Baam bracht een 2I over winning wat ongetwijfeld een fraaie prestatie was. Reeds spoedig namen de witten door toedoen van Eijsten de leiding. Nog voor rust wist Baarn de partijen op gelijken voet te brengen. Na de thee is Bloe- mendaal weer het meest in den aanval en J. Cassee geeft Bloemendaal met een fraai vleugelschot de leiding, 21, met welken stand het einde aanbreekt. De witten plaat sten zich nu in de demi-finale tegen Allen Weerbaar. ALLEN WEERBAAR—BLOEMENDAAL 2—2 Na een uur rust bond Bloemendaal den strijd aan tegen Allen Weerbaar. Reeds direct nam de thuisclub op werkelijk fraaie wijze de leiding. Maar wanneer kort daarop de doelman der gastheeren een tam schot laat glippen, is het 11. Nog voor rust trapt Beijk een voorzet van rechts hard in, 21. In de tweede helft maakt Allen Weerbaar uit een strafschop gelijk, 22. Ook de 2 maal 7>4 minuut verlenging bracht geen beslissing Ten slotte bleek bij het loten Allen Weerbaar het gelukkigst, dat zich nu in den eindstrijd plaatst tegen O. V. V. O. uit Amsterdam. De aftrap geschiedt door de „Diaconie" en reeds terstond zitten zij voor het „heilig" dom" der Geeltjes echter zonder succes. Wanneer Tramvogels dan het spel verplaatst heeft al spoedig zijn middenvoor succes, io. Weinige minuten later vergroot Tram vogels zijn voorsprong door toedoen van den rechtsbinnen, 2o. Nadat enkele Tramvogels-aanvallen on schadelijk zijn gemaakt en eenige dito der „Diaconie" op niets zijn uitgeloopen, moet al spoedig de keeper der „Diaconie" kort achter elkaar, tweemaal visschen, 4o. Dit schijnt de oude Tramvogels-spelers toch te prikkelen en wanneer zij een corner for- ceeren, wordt deze zeer goed door links ge nomen en in eens in een doelpunt omgezet, 41. .Voor rust behoudt Tramvogels het besté van het spel en draagt het zorg dat rust met 71 ingaat. Na het kopje thee hééft Tramvogels Zijn opstelling gewijzigd, zijn achterhoede speelt voor en zijn voorhoede achter, met uitzondering van den doelverdediger. Reeds spoedig heeft de oudste speler van vogels succes, 81. De „Diaconie Pr0 het dan ook nog eens en waarlijk wee rechtsbinnen fraai den achterstand te kleinen, 82. Weinige minuten later de Diaconie een vrijen trap ten deel en middenvoor maakt dat daaruit de stan 83 komt. Dan nemen de Geeltjes weder in handen en voeren den stan leidelijk tot 113 in hun voordeel op invaller der „Diaconie", heer G. We:5 cjJ zorgt dan dat de stand 114 wordt, Tramvogels daarentegen draagt zorgt, het einde door den heer Aufderheide aang. kondigd wordt met 124 voor Tratnvog Na afloop der ontmoeting deelde de a voerder der „Diaconie" aan de overwinnsa^ onder welgekozen woorden, verschill®0 surprises uit. UITSLAGEN VAN ZONDAG ie Klasse V.R.A.—P.W. Gewonnen door V.R-** met 169 runs op ie innings. V.R.A. ie innings 195 voor 5 (geslot (O. v. d. Berg 57 W. Wittebol 3°w' Glerum 70 n.o.) B. Höpink 352* P.W. ie innings 26 (Stroink 15) v. B00V 5—22 Rincker 5—3. P.W. 2e innings 44 voor 1 (gestaakt)» A.C.C.—V.V.V. Verregend. QuickV.O.C. Gewonnen door V.O»®* met innings en 22 runs. Quick ie innings 85 (J. Collard 25) Gibb 5—25. V.O.C. ie innings 211 voor 6 (gesiow» (Gibb 108 de Bruyn 31) E. den Haft0® 241 Burki 266. Quick 2e innings 104 (J. Hoekstra L. Al ting Mees 17) East 744. H.C.C.II—H.C.C. I. Draw. H.C.C. II ie innings 200 voor 7 (gesl°te (Ir. G. Bouwmeester 50 W. v. d. Bos 39) R. Schill 361 Edersheim 22i* H.C.C. I ie innings 97 voor o (tijd) v. Manen 46 n.o.Jhr. C. Feith 41 no.) R. en W.Haarlem. Gewonnen ^°ot R. en W. met 61 runs op de ie innings» 2e Klasse V.V.V. II—Kampong. GewoflöeB door V.V.V. met 4 wickets. Kampong 125. V.V.V. 131 voor 6» onoe° V.O.C. II—L.C.C. II. Gewon door V.O.C. met 22 runs op de ie V.O.C. 114. L.C.C. 92. AjaxU.V.V. Gewonnen door Aia* met 52 runs op de ie innings. Ajax xig. U.V.V. 67. Ontleend aan de Courant. Rood en Wit wint met 61 runs op de eerste innings De eerste Haarlemsche derbij is verdij door Rood en Wit gewonnen. Om 11 uur zf 't weer er wel erg somber uit en aan cri"* ten kon toen ook niet gedacht worden. T gen half één evenwel klaarde het een bee J op en het werd zelfs droog. Hoewel het ve blijf in het veld nog allesbehalve aaf naam was werd toch besloten te spe'et. Maas wint den toss en kiest natuurlijk b9 ten. Om 12.30 trekken Kleefstra en naar de wickets, terwijl Bruin en SchWe- ,jpK bowlen Op 18 woirdt Misset (6) mooi d" Bieman in de slips gevangen terwijl 6 later Healy over 'n langen bal van Schmeu1 heenslaat (2). Schmeink doet ook de P len van Maas duikelen voor (7) en dan h?..j den Kleefstra en Nagtzaam geruimen stand. Beiden spelen goed totdat op 59 F3ejL, stra van een mislukten slag wordt gevang® voor een uitstekende 33. Een run laat doet v. Bueren een schit renden vang op cover point waardoor Ff ,e zaam voor 21 kan vertrekken, zijn Kruyt en v. d. Togt gaan bowlen jS laatstgenoemde heeft al spoedig succes, Bruin Smits vangt voor 0 en even later vidson Sasburg prachtig inpikt voor 4, be op het bowlen van v. d. Togt. Visser efl Dalsum laten dan goed cricket zien. Met ze batsmen op de mat gebeurt er iets wel een unicum zal zijn in de annalen het Nederlandsche cricket. Schmeink b° en als de bal op het midden van de nf je hooren de sprekers plotseling een tik: bal wijkt geheel naar rechts af en op mat ligteen musch. Het stommedier was gelukkig dad® j, dood en het zal zeker niet vermoed heb dat ze de oorzaak was dat Schmeink eerste wide gooide in eerste klas cricke Na dit intermezzo was het spoedig Haarlem gebeurd. Visser (14), v. Da' p, (15) en Vos (2) vielen als slachtoffers van v. d. Togt, Bruin en Kruyt. Ton D ^et met 7 non out. Vermelding verdient n°?ne£t prachtige keepen van captain van Ees Het totaal werd 116. Het openingspaar van Rood en Wit- de Buren en Bierman, speelden nu beter da_ vorige wedstrijden, want eerst op 53 viaJ eerste wicket, n.l. dat van Van Buren een goede 23. Deze batsmen legde den Sr° je slag voor een goed totaal. Jhr. Ellas zet zaken met Bierman op denzelfden voet ^\g Beide batsmen slaan de ballen naar kanten en eerst op 96 komt de scheiding^ Elias door Ton wordt gestumped voor goede 30. Na de thee sneuvelt Bierman spoedig j een zeer aantrekkelijke 47. ^Ztagf' Schmeink en Swens passeeren dan het E lem totaal en op 119 wordt SchmeenB 0p vangen door Smits. Van d. Togt wol'pd 132 schitterend door Kleefstra met een in de slips gevangen voor 1. Captain w pjt lukt alleen Davidson en v. Baasbank. Voor eerstgenoemde heeft er geweldig het °^0pfc en hij slaat Sasburg twee maal in den Op 177 is hij echter te wild en w°r 5 pf' stumped voor een harde 25. Dan Is he geloopen want Maas verricht hierna de v£lp trick door achtereenvolgens de wickete te Davidson, v. Eeghen (0) en Bruin jpgS nemen. Maas had trouwens de heele goed gebowled en zijn cijfers 876 welverdiend. v0of- Met nog VA uur speeltijd en een cfp sprong van 61 runs probeert v. Eeghen te( derde punt te bemachtigen. Dit ls ujt» mislukt hoewel het er nog even don99 nped zag voor Haarlem. Vooral zeer slecht r. 3I was hiervan de oorzaak. Bij den sta"^d voor 7 was de tijd verstreken en heeft en Wit z'n puntenaantal weer met twe 0t« meerderd. De volgende week de Kpj» Haagsche" aan de Spanjaardslaan. Dit een cricketfestijn worden, als het w maar meewerkt! De volledige scores iUjiöde; P

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 6