■Stadsnieuws Heringa Wuthrïch, Haarlem Electriciteit UIT DEN OMTREK KEHNEMERLAND Cheque-koersen Stofzuigerhuis MAERTENS S ss i;| SS EERSTE BEAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DINSDAG 4 JUNI 1929 BLADZIJDE 2 Agenda 5 Juni De pers is geduldig De verbetering van het Kennemerplein Gedeputeerde Staten van Noord Holland Voor den Politierechter - De nieuwe gemeente-secre taris van Nieuwer-Amstel De Haarlemsche werkloozen in Drenthe Verkeersongevallen In de knel TANDHEELKUNDIGE KLINIEK Te Haarlem Als de zenuwen over winnen SASSENHEIM LISSE OVERVEEN BENNEBROEK HAARLEMMERMEER VIJFHUIZEN IJMUIDEN HEEMSKERK CASTRICUM De staking van sleep boot-personeel Staat van Besommingen Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 VAMPYR STOFZUIGERS f 98.- Marktbericht Rijksvischafsl ag MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam1 WATERPOLO LAATSTE NIEUWS Z.K.H. Prins Hendrik naar Mecklenburg Na de Britsche verkiezingen MARKTNIEUWS M "7i '58 6-?6 k fSocisteit „St. Bavo" 8 uur Proza en Poëzie 8 uur „Kunst na arbeid'- half 9 uur ledenvergadering ,.St. Joseph" 8 uur propagandaclub R. K. Vrouwenbond half 9 uur Haarlemsche Inkoop Combina tie 8 uur bestuur Trampersoneel 8 uur Bevolkingsbureau. J5t. Josephgezellenvereeniging, Jansstraat 59 half 9 uur vergadering Commissarissen Van 810 uur repetitie Harmonie „Utile Dulci." Statenzaal, Prinsenhof half 3 uur verga dering van den geme'enteraad. •Cinema Palaee, Gr. Houtstraat 8 uur Bioscoopvoorstelling. Rembrandt-Theater, Gr. Markt 7 uur en kwart over 9 Bioscoopvoorstellingen. (Al leen voor volwassenen.) „Stel je voor, dat gaat toch niet" Wij leven op het oogenblik weer in den examentijd, waarin de hersens van onze middelbare scholieren tot het uiterste ge pijnigd worden en de zenuwen van die slachtoffers worden opgevoerd tot hoog spanning. Doch glorieus is het einde niet van den scholier maar van den zenu- wentijd, wanneer een klein papier tot waar devol document verheven wordt, door de handteekeningen van hooggeplaatste perso nen, die men gecommitteerden noemt. Dan is de scholier geen scholier meer, maar een mensch met een diploma, een passe-par- tout voor alle advertenties, waarin perso neel gevraagd wordt. Dat diploma geeft aan jongelui zonder diploma een zekeren aclï- terstand en het is daarom te begrijpen, dat het certificaat waardevol is. Vroeger, in den tijd van de gilden, kreeg de leerling na een bepaalde leerperiode een bewijs, dat hij als aankomend vakman in dienst genomen kon worden, tegenwoordig geeft een baas een papiertje, waarop ge schreven staat, dat de employé eerlijk en ijverig was. In Haarlem was echter een schoenmaker, die een eigen zaak wilde be ginnen en liefst 2000 circulaires liet druk ken, waarop met groote woorden de noo- dige eigen roem verkondigd werd. Vakman was hij, want hij had vele jaren gewerkt bü meneer Zooi, een schoenmakers-poten taat. De circulaires gingen van hand tot hand en ook voor meneer Zool was het een nieuwtje, want hij had den geroutineerden vakman nog nooit gezien. Verbolgen en ver ontwaardigd, besloot mijnheer Zool, zijn kersverschen concurrent een hak te zetten en hij ging naar de politie. Gistermiddag kwam de zaak voor den rechter, die verdachte er opmerkzaam op maakte, dat het niet aangaat, om jezelf capaciteiten toe te meten, die je niet hebt. Stel je voor, dat gaat toch niet. Met 40 boete of 20 dagen hechtenis ging <de ontwerper van de bedriegelijke circulaire naar huis -Is 't wonder, dat hij een beetje sip keek? Aankoop van voortuinen aldaar In verband met de asphalteering van het Kennemerplein en een noodig geachte wijziging in het tramspoor der Noord-Zuid- Hollandsche Tramweg Maatschappij op den hoek van het Kennemerplein en den Jans- weg, zijn door B. en W. onderhandelingen gevoerd met de trammaatschappij. Met op offering van een gedeelte van de voortuinen van de perceelen aan den Jansweg Nos. 2. 4 en 6, kan ter plaatse zoowel voor de tram maatschappij als voor de gemeente een goede toestand worden verkregen. Het resultaat van de gevoerde onderhan delingen is geweest, dat tegelijk met de uit voering van de asphalteeringswerken op het Kennemerpleiri de gewenschte toestand op eerdergemelden hoek, tot stand is kunnen komen. De boog van het tramspoor met een straal van 20 M. is gewijzigd in 'n boog met een straal van 27.50 M. Na achteruitbrenging van gedeelten van bovengenoemde voortuinen is voor het rijverkëer ter plaatse evenals zulks het geval is op den hoek van de via duct Kruisweg tusschen het trottoir (breed 2.50 M.) en de tramrails, een vrije ruimte verkregen van 4 M. Vóór de totstandkoming van bedoelde ver betering had de Directie der Nederlandsche Spoorwegen zich bereid verklaard, om grond (voortuingedeelten van de perceelen aan den Jansweg Nos. 2, 4 en 6) aar. de gemeente in koop af te staan tegen een prijs van10 per M2. Met dé trammaatschappij is over eengekomen, dat deze aan de gemeente, bij aankoop van dien grond, 5 per M2 zal ver goeden. In verband met het feit. dat tevens een wijziging noodzakelijk was in de oppervlakte van dé bij de Nederlandsche Spoorwegen in huur zijnde strook grond aan het Kennemer plein (tuingrond naast het perceel Jansweg Np. 2), is aan de Directie der Nederlandsche Spoorwegen naar aanleiding van een door deze gestelde voorwaarde medegedeeld, dat B. en W. bereid zijn te bevorderen, dat de verkleinde oppervlakte met den tuingrond vóór de perceelen aan het Kennemerplein Nos. 34 en 36. bij haar in huur kan blijven tegen verlaagden prijs, n.l. in plaats van 0.48 per M2 per jaar, 0.12 per M2 per jaar. houder J. Gerrits trad op namens het ge meentebestuur. Mr. Lindeboom beschouwde de zaak eerst van den formeelen kant, waarbij hij het btereurde, dat de gemeente geen bericht gezonden had aan de eige naars van het genomen besluit, Spr. merkt op dat de gronden nog voor 25000 hypo thecair belast zijn en is van meening, dat de gemeente het plan heeft de gronden voor bouwterrein te bestemmen, gezien het projectie-plan, waarop voortuinen gepro jecteerd zijn. Spr. acht dit een bewijs en trekt daaruit de conclusie, dat er geen plantsoen zal komen. Weliswaar mag de gemeente haar uit breidingsplan om de 10 jaar herzien, doch zij moet rekening houden met de belangen van particulieren en door botweg te ont eigenen doet zjj aan de rechtszekerheid te kort. Nu vreklaarde de gemeente als over heid, den grond waardeloos, terwijl diezelfde gemeente als particulier den grond daarna voor een prikje opkoopt. De bestemming tot plantsoen is verkapte onteigening, zegt spreker. He nieuwe uu soene'n zullen grootendeels door de fam. Louwerse betaald worden, terwijl deze toch beter op de gemeentekas kunnen drukken Spr. vejzoekt Ged. Staten het uitbrei dingsplan niet zonder meer goed te keuren. Wethouder Gerrits ruimt den formeelen kant uit den weg en merkt op, dat de hy potheek op meerdere eigendommen van L. rustte. B. en W. hebben zich weliswaar te houden aan voorschriften, doch als er die niet zijn, natuurlijk niet. Daarom is spr. van meening, dat de gemeente Haarlem niet onrechtmatig kan handelen. Het geheele plan „Noord" noemt spr. een symphonie en het ligt wel degelijk in de bedoeling „groen te laten, wat groen geprojecteerd is" en dus niet te bouwen op de gronden van L. De waarde-vermeerdering heeft de fam. L. nit door eigen werken verkregen, maar door erfenis en uitbreiding van de gemeen schap. Er zou dus slechts van een denkbeel dige schade sprake kunnen zijn. De gemeente wil van haar wettelijk recht gebruik maken en wil niet meer, maar ook niet minder betalen. De voorzitter vraagt waarom de fam. L. de gronden niet geëxploiteerd heeft, waarop mr. Lindeman antwoordt, dat L. geen za kenman is en niet speculatief is aangelegd. De gemeente heeft verder geen bezwaar om onderhandelingen te voeren over minnelij ken aankoop. Ged. Staten zullen trachten de partijen tot elkaar te brengen. Het uitbreidingsplan „Noord" Detail I De technische commissie van Noord-Hol land kwam gistermiddag in openbare zitting bijeen, onder voorzitterschap van den heer A. Michels, om te behandelen het bezwaar schrift van G. P. Louwerse e.a. tegen het besluit van den raad dezer gemeente d.d. 26 September 1928 voor zoover betreft het daarbij vastgesteld detail I, van het uitbrei dingsplan dezer gemeente voor gronden ge legen ten Noorden van de Kleverlaan, tus schen de 2 kerkhoven. Daar onteigening van deze gronden zal volgen, omdat de gemeente daar plantsoenen wenscht aan te leggen, acht de familie Louwerse zich benadeeld en komt op tegen het plan van B. en W-, dat vastgesteld is geworden, zonder dat het ter revisie zou hebben gelegen. Het gemeente bestuur ontkent dit. Het eerste bezwaar schrift was 25 October 1928 ingediend, daar na volgde 22 December een nadere memorie Reclamanten werden vertegenwoordigd door mr, L. Lindeboom uit 's-Gravenpage, wet- Een hond invalide geschoten En tranen gestort om een lief poesje Een agent van politie werd 18 April door een meisje geroepen, omdat er op het land van den bollenkweeker K. te Haarlem een hond lag te janken, omdat deze waarschijn lijk door een kogel getroffen was. De agent begaf zich naar de plaats des onheils en con stateerde het feit, dat K. een schot hagel op een hond gelost had. waardoor het dier lam was neergevallen, terwijl K. zich nergens meer druk om maakte. Hij had zich terzake dierenmishandeling gistermorgen voor den politierechter te ver antwoorden. Verdachte gaf te kennen, dat hij zeer veel schade had door losloopende hon den, die onder het prikkeldraad doorkropen en zijn bollen kapot wroetten. Hij had toen op den eersten den besten hond een schot hagel gelost. De politie-rechter merkte op. dat het toch niet goed gezien was van K. om het beest maar in pijnen te laten liggen, waarop ver dachte antwoordde, dat. liij naar het slacht offer was gaan kijken, dat geen teekenen van leven meer gaf. Hy was trouwens een dieren-Iiëfhebber, maar wenschte niet langer schade te hebben door gemakzucht van andere honden-lirfheb- bers, die het voorwerp hunner vertroeteling maar raak laten draven. Er waren 2 getuigen a décharge, zelfs poli- tie-agenten, die verklaarden, dat K. een kat houdt en zelfs eenmaal tot schreiens toe was bewogen, omdat het jong van die kat op een goeden dag door een wreeden kater vermoord was. De zaak werd uitgesteld tot 18 Juni a.s. Onder voorzitterschap van burgemeester A. Colijn, kwam Zaterdagmiddag de Raad van Nieuwer-Amstel bijeen. Punt 1 der agenda was: benoeming ge meente-ontvanger. Uit de 134 sollicitanten naar deze vacante betrekking per 1 Juli, hadden B. en W. de volgende aanbeveling opgemaakt: No. 1 L. van der Waag, adjunct-verificateur bij het Centraal Bureau voor Verificatie en Finan- cieele Adviezen van de Vereen, voor Neder landsche Gemeenten te 's-Gravenhage; 2. E. J. Heslinga, commies afd. Financiën te Utrecht. Overgegaan tot stemming, werden uitge bracht op den heer Van der Waag 2 stem men, op den heer Heslinga 3, terwijl op den heer J. Konijnenburg, commissie bij de afd. Financiën te Velsen, welke niet op de aan beveling voorkwam, 7 stemmen, uitgebracht werden, zoodat gekozen is de heer J. Ko nijnenberg. Na dezen uitslag verklaarde de voorzitter, de heer Colijn, de verantwoordelijkheid dezer benoeming niet te aanvaarden. In Haarlem te werk gesteld Naar wij vernemen, zijn alle Haarlemsche werkloozen weer naar Haarlem terug ont boden, omdat op het oogenblik hier werk genoeg voor hen is. Naar wij nader vernemen, waren de werk loozen uit Drenthe met verlof terug gekomen. Zij zijn nu niet naar Drenthe terug gezonden, omdat er hier werk voor hen was vrijgeko men. Dit betreft die werkloozen, die voldoen de arbeidsprestatie geleverd hebben in Drenthe. TWEE MOTOREN IN BOTSING Gisteren heeft een botsing tusschen 2 motoren, bestuurd door J. J. R. en J. G. op den hoek Kalverstr, te Ilmuiden plaats ge had. De schade aan beide motoren werd on derling geregeld. Zondagmiddag kwart, voor 6 reed' een tram rijtuig in de Emmastraat, er achter kwam een auto. De bestuurder wilde de tram aan den linkerkant voprbijgaan, doch van de andere richting kwam juist ook een tramrij- tuig aan, waardoor een botsing, ondanks ondanks krachtig remmen een noodlottig feit werd. Beide voertuigen werden ernstig be schadigd. De politie stelt een onderzoek in. CENTRALE Kenaupark 26A Telefoon 12644 SPREEKUREN: van 9-11 en 1 tot Z. Dinsdag van 6.30 tot 8.30 Zaterdagmiddag GEEN Spreekuui Zaterdagmiddag reed op den Wagenweg om 2 uur een handwagen; de bestuurder ging op zij voor een auto die stilstond voor per ceel 16. Op dat oogenblik kwam een andere auto, die den handwagen voorbij wilde gaan. Een aanrijding volgde, waarbij de handwagen tegen den stilstaanden auto op werd geduwd, die ernstig beschadigd werd. Door het harde remmen sprong de achterband van den anderen auto. Zondagavond om 7 uur reed de 70-jarige F. de B. van den Heerensingel op de Groote Markt in de richting van de Zijlstraat. Er kwam een loopknecht voorbij op een rijwiel, waardoor B. van de wijs werd gebiacht en tegen hem aanreed. De B. kwam te vallen, brak zijn bril en kreeg een verwonding aan het linkercvr^j een bloeduitstorting aan zijn "echterwang en een lichte he -sens/budding Hij is naai het Diaconessenhu's overge bracht. onderwijzer benoemd aan de Chr. school te Overschie. Een uitstapje Bij gelegenheid van het zilveren Huwelijksfeest van den heer O. v, d. Weij, hoofd van de Chr. school, zijn Vrijdag de drie hoogste klassen der school met schoolcommissie en eenige genoodigden nag' j het vliegveld Schiphol geweest. De tocht geschiedde met een autobus en I auto's, die door particulieren daarvoor be- j schikbaar waren gesteld. De kinderen wer- I den onthaaald en... een 14-tal ouderen gingen de lucht in en wat vanzelf spreekt, richting Vfifhuizen. Omstreeks 2 uur cirkelden ze bo ven ons dorpje Jammer was het, dat ze zoo lioóg vlogen en voor de vliegers en ook voor degenen die ze na stonden te kijken en wui ven, want het was zoo doende moeilijk de vliegers te onderscheiden. Het is een recht gezellige dag voor jong en oud geweest. De jongere klassen hebben een feestje op school gehad. Gemeenteraad Een vergadering van den gemeenteraad wordt gehouden Woensdag 5 Juni 1929, des namiddags 7J4 uur. Onderwerpen ter behandeling zijn: 1. Vast stelling notulen vergadering van 17 Mei 1929. 2. Ingekomen stukken. 3. Uitslag aanbeste ding uitdiepen zwembad. 4. Verslagen enz. bedrijven. 5. Verzwaring gasbuizennet. Burg. Stand Geboren: Petrus Joris, z. van P. J. R*lgrok en Th. M. van der Star Elizabeth Cr rit in a Maria, d. van P. W. van Dijk en B. J. Beuk. Ondertrouwd: L. P. Hoogervorst en C. v. d. Laan P. C. Th. Warmerdam en C. M. Duineveld. Getrouwd: J. J. Rotteveel en J. M. Timp. J. M. Hoogervorst en E. J. Bon. R. K. Muziekvereniging „Euphonia" Zondag 9 Juni a.s. zal de R. K. Muziekver- eeniging „Euphonia" deel nemen aan het muziekconcours te Noord-Scharwoude. uit geschreven door den Provincialen R.K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen in Noord- Holland. Wederom zal de muziekvereniging uitkomen in de eerste afd. Harmonie met als verplicht nummer ,,Le Diamant noir", ouver ture dramatique Fr. Popy, het vrije nummer is Arlette Pantomime Ballet van L. Chic. In de marsch-wedstrijd zal gespeeld worden Hallo-marsch S. P. van Leeuwen. Het be stuur rpkept. evenals het vorig jaar in Castrioum op een groot aantal supporters, die «ich tot Woensdag a.s. nog op kunnen g«M3 bij het bestuur ter verkrijging van een goedkoope reisgelegenheid, en een gére- duaoerden prijs voor de toegangskaarten, 't vertrek per trein uit Haarlem is 8 uur, 57 minuten. Personalia Bij Koninklijk besluit van 18 Mei 1929 is aan L. de Winter, bloemist knecht in dienst van de, Cultuurmaatschap pij, alhier, de bronzen eeremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau, toegekend. Gouden jubileum De heer Leenders Winter was gisteren 50 jaar in dienst van de Holl. Cultuur Mij. Des morgens hield de burgemeester van Bennebroek, baron van Hardenbroek, in een der versierde zalen der Holl. Cult. Mij. voor den jubilaris een toespraak en zeide. dat het H.M. de Koningin behaagd had hem voor zijn 50 jaren trouwen dienst met een bron zen eeremedaille, verbonden aan de ord van Oranje-Nassau, te beloonen. Hierna sprak de directeur, mi'. Pruiser, een hartelijk woord van gelukwensch tot den jubilaris, prees diens grooten ijver en werk lust gedurende die 50 jaren betoond, en bocd hem uit dank aan een envelop met inhoud. Ook sprak nog jhr. Teding van Berkhout eerste commissaris, eenige felicitatiewoorden en beloonde den' jubilaris me een gouden ketting en horloge met inscriptie. Mooie practische cadeaux en zeer vele fraaie bloemstukken mocht de jubilaris van het overige personeel ontvangen. De jubilaris en zijn oudste collega's wer den feestelijk onthaald, waarna de jubilaris het. verdere gedeelte van den dag in huise- lijken kring mocht vieren. Zeer vele bloemstukken, cadeaux en ge- lukwenschen ontving den gouden jubilaris in den loop van den middag van buren, vrienden en beierden in zijn feestelijk- versierde en bevlagde woning. Des avonds bracht „Kunst na Arbeid" een serenade. Paardenfokkerij De provinciale rege lingscommissie vcur de paardenfokkerij in Noordholland zal te Hoofddorp op Maandag 17 Juni a.s. des namiddags om 2 uur een premiekeuring houden voor merriën van 1 tot en met 7 .laar (type trekpaard) en op Donderdag 20 Juni d.a.v 's morgens om 10 uur een premiekeuring voor het type tuig- paard. Hoofddorpsche Orkestvereeniging Don derdagavond 13 Juni a.s. hoopt de populaire Hoofddorpsche Orkestvereeniging op het Marktplein aldaar een concert te geven in de open lucht. Aan groote belangstelling zal het wel niet ontbreken. Bij ongunstig weder zal 't concert worden gegeven in de zaal van „De Landbouw." Burgerlijke Stand van 31 Mei3 Juni Geboren: Anna Catharina Maria. d. van B. T. de Konine en M. P. Kroezen Hendrika Cornelia, d. van C. Geluk en G. Loosenoord Adrianus z. van H. Guldemeester en B. H. v. Rijswijk Theodorus Pieter, z. van P. M. Sandifort en G. Otto Flip, z. van A. Kempe en J. Scheepstra Geertruida Wilhelmina d. van P. v. Damme en J. J. de Goeyer Anna, d v. J, v. d. Linden en A. E. Troost Geertruida Maria, d. v. L. C. v. d. I^elm en G. v. d. Voet. Personalia Onze plaatsgenoot, de heer W. v. d.'Weij, is met ingang van 3 Juni als Dammen De vijfde en zesde ronde voor het kampioenschap van IJmuiden zijn thans verspeeld en hebben het volgend re sultaat gehad iste klasse (5de ronde) Engelhartv. d. Kuil (02), Koetsier Smit (afgebroken), De BoerKraay (11), KramerDu kei (o2), OttBooy (afge broken). 6de Ronde. Booyv. d. Kuil, (2o), DukelOtt (1De BoerKramer (uitgesteld), KraayKoetsier (2o), EngelhartSmit (uitgesteld). 2de klasse (5de Ronde) K. de Jong Jr.De Gr (2o), De Weert —Visser (0—2), Schagen—Bals (0—2), A. de Jong—v. d. Velde i (o2), v. Zanten Ketting 11). 6de Ronde v. d. Veldev. Zanten (2o), de Jong Ketting (2o), A. de Jong—Bals (0—2), VisserSchagen (2o), de Graafde Weert (2—0). Dammen Het is D.C.J. weer mogen gelukken een flinke overwinning te behalen op Bussum II. De gedetailleerde uitslag is als volgt D.C.J.—Bussum 2 Dukelv. d. Berg 2o de BoerG. v. d. Berg 2o KramerBeugelaar 11 BóoyD. Beugelaar 2o SmitSchaap20 EngelhartRebel o2 OttBrun 2o v. d. Kuil—Kuit2o KoetsierKoot 11 KraayBrand 2o 164 Alzoo een gunstige uitslag. ONBESTELBARE POST STUKKEN Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn Terugontvangen in de 2e helft der maand Mei, 1929 Brieven Binnenland Janny Bout, Kruittorenmevrouw J. Dick, Rotterdam W. Jansen, Rotterdam W. Jansen, Rotterdam J. Kristel, J. de Wal, Egelantiersgracht Weesper, Weekblad V7èesp. Briefkaarten Binnenland Mej. Joh. Goedhart, Gijsman, mej. Schouten, den Haag mevr. J. Spanjer, Amsterdam wed. J. J. Wyel, Leiden. Briefkaarten Buitenland Heinz Hoheschuld Duisburg, Ruhrort. Inbraak Gisternacht is inbraak ge pleegd in het café van den heer M„ wo nende in de Frogerstraat. Een bedrag aan geld wordt vermist. „St. Caecilia" Op het concours in Noordscharwoude mocht de fanfare „St. Caecilia" een groot succes oogsten. In de 2ds afd. fanfare wist zij een eersten prijs met lof der jury te behalen naai 380 punten (336 was het vereischte aantal voor een eersten pr|js). In den marschwedstrijd werd een 2de prijs behaald met 95 punten, één puntje meer en het was ook een eerste prijs geweest. Directeur en leden zijn geluk te wenschen met dit prachtige resultaaf, dat evens een verdiende belooning is voor het harde wer ken. Langzaam maar zeker werkt het corps zich omhoog en zal, de kundige directeur staat daarvoor borg, na enkele jaren de hoogere sporten bereikt hebben. Laat dit succes van j.l. Zondag voor de leden een aansporing zijn, door flink stü- deeren, deze plaats zoo spoedig mogelijk te bereiken. Patronaatsfanfare Het fanfarekorps van het patronaat alhier, dat Zondag 2 Juni. deel nam aan het concours vanwege den R. K. bond van Harmonie en Fanfarekorpsen te Langendijk, heeft daar, onder leiding van den heer Kuljs, een schitterend succes geboekt. Zij behaa'de in den marschwedstrijd met 96 punten een lsten prijs, terwijl in den con- certvedstrfjd met 406 een 1ste prijs met lof der jury werd behaald in de eerste afdeeiing. Vooral is dit voor den heer Kuijs zoo'n mooi succes, omdat hem van de zijde der jury meermalen is medegedeeld, dat de wijze, waarop hij het verplichte nummer in den concertwedstrijd uitvoerue, van mooie en goede persoonlijke opvatting van de muziek getuigde, hetgeen bij anderen wel eens niet het geval was. Ook met het korps „St. Caecilia," van Heemskerk behaalde de heer Kuys op dien- zelfden dag lauweren en wel een 2en prijs in den marschwedstrijd met 95 punten en een eersten prijs in den concertwedstrijd met lol met 380. Dit korps kwam in de tweede afdeeiing utt. Door het succes van het patronaatsfan- farekorps is hij nu gekomen in de afdeeiing uitmuntendheid. Een mooie prestatie én voor de leden én voor den directeur, die in nog geen zes jaren dit schitterend resultaat wist te bereiken. Het korps te Castrieum maakt ook een mooie kans op den eereprijs voor 't hoogst aantal punten in den concertwedstrijd, weik aantal den eersten dag van het concours niet is overtroffen, terwijl daarnaast nog kans bestaat op het behalen van den prijs voor het hoogst aantal punten in den concert- en eerewedstrijd, welk aantal punten gezamen lijk gisteren door geen korps is overtroffen. Nu moet men afwachten, wat de korpsen a.s. Zondag zullen behalen. Bui'tengewoon gemeenteveldwachter Dpor den Commissaris der Koningin in dit gewest, i^ tot buitengewoon gemeenteveld wachter aangesteld de heer C. van Duin, werkzaam op het provinciaal landgoed onder deze gemeente. Zooals wij gisteren reeds schreven, ver oorzaakte de staking van het sleepbootper- soneel in de Visschershaven groot ongerief. Maar daar is het op de keeper be schouwd eigenlijk bij gebleven. De gevol gen, waarvoor gisterochtend gevreesd werd, n.l. een solidairverklaring van de kolenwer- kers. hetgeen een leelijke stagnatie in het bedrijf zou hebben veroorzaakt, zijn uitge bleven en ook het bootje van den Rijks waterstaat is niet in de haven geweest, om de trawlers over te halen. Daarom had men des middags een, wells-' waar primitieve, maar toch doeltreffende methode uitgedacht. Er werd eenvoudig een touw naar de overzijde gehaald en aan den trawler vastge maakt. waarop men aan de Zuidzijde begon te trekken, zoolang, todat het schip over was. ©e „Prasus" begon, de Oceaan Mij. volgde en zoo kwam ze naar de Zuidzijde. Voor de hal veroorzaakte deze manoeuvre eenige opschudding, daar de vischknechten dreigden den vo'genden dag de booten van deze maatschappij niet te zullen lossen, doch aangezien het „over-trekken" geschiedde door personee1 in dienst van de maatschap pijen, kon hier niet van besmet werk ge sproken worden. Wat nu de staking zelf betreft, hierin is ook hedenochtend nog geen verandering ge komen. De drie sleepbooten liggen nog stil en het laat zich aanzien, dat het personeel van de visschcrij-maatschappij en zelf de booten weer zullen moeten verhalen. Intusschen hoorden wij de opmerking ma ken dat, wanneer de tegenwerking van de sleepbootbemanningen blijft, de reeders wel eens konden besluiten om eenige trawlers stil I te leggen. Zoover zal het echter wel niet ko- j men. Hedenmorgen werd geconfereerd en verwacht werd, dat overeenstemming zou worden bereikt. PURMEREND. 8 Juni.— Afslagvereenigin? Beemster, Purmerend en Omstreken s!a" boonen 0.90; snijboonen 0.700.84: dop' erwten 1.081.16 per K.G.; aardbeien °-2^T 0.34 per doosje; bloemkool 571 per 1°°' spinazie 0.441.10; postelein 0.600.78 Pf'r 6 K.G.; sla 1.20—5.60 per 100 krop; radijs 3,60; raapstelen 1.90; rabarber 59; prei per 100 bos. BEVERWIJK. 3 Juni. R. K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland". Spinazie per kist 0.25—1.20, sla per stuk 3—9 ct" postelein per kist 3565 ct., asperges. d'K wit 60—70 ct., id. id. blauw 45—55 ct, id. ld- wit 20—30 ct., id. id. blauw 18—30 ct„ rabar ber le soort 45 ct„ id. 2e soort 12 ct" wortelen 20—30 ct., selderie 8—11 ct.. raap stelen 35 ct., radijs 36 ct„ alles per des- bloemkool le soort 3040 ct., id. 2e soort 18— 26 ct„ per stuk. Johanna El'sab^h Victoria Irene Patria Bertha Kennemerduin Spaarnestroom Vorward Walrus 2500.- 1500.- 2500.- 1300- 1700.- 2200.- 1600.- 2000.- 1300.- IJMUIDEN. 4 Juni 1929 Dinsdag, 4 Juni 39.35 39.40 9.70 9.30 34.55 34.65 12.071/, 12.0854 47.90 48.— 13.— 13.10 34.60 34.70 34.90 35.— 2.481/, 2.4973 7.30 7.40 27.— 27.10 66.30 66.40 66.30 66.40 66.50 66.65 Berlijn Parijs Brussel Londen Zürich Rome Madrid Weenen New-York Praag 'Warschau Kopenhage Oslo Stockholm (cable) Tarbot per k.g. 0.85 0.60 Tong per k.g. '2.25 1.55 Zet schol per 50 k.g. 24.— 26.— Kleine schol per 50 k.g. 22.50 6.— Schar, per 50 k.g. 11.50 6— Tongschar per 50 k.g. 32— Vleet per stuk 3.75 1.80 Pieterman en Poon per 50 k.g. 5.— 3.40 Groote schelvisch per 50 k.g. 36.— 20.— Middel schelvisch per 50 k.g. 21.50 17.50 KL midd. schelvisch per 50 k.g. 1650 8.50 Kleine schelvisch per 50 k.g. *14.— 5.50 Kabeljauw per 125 k.g. 47.— 28— Gullen per 50 k.-g. 21.— 6.50 Leng per stuk 2.— 0.70 Heilbot per k.g. 155 1.40 Wijting per 50 k.g. 6.— 3— Kooivisch per stuk 0.60 0.35 Makreel per 50 k.g. 17.— 16— HAARLEM—DE ZIJL De polo-wedstrijd Haarlem—De Zijl, die hedenavond gehouden zou worden, is wegens de lage temperatuur van het water afgelast. (Niet-Orficiee!) Gftste STAATSLOTERIJ. Trekking ran Dinsdag 4 Juni. se Klasse. Ike Lijst. Hooge prii/.en: 3989 HOU 1500— 10286 19381 195(1 1000.— 3059 3860 406.' 51.32 5932 7200 7008 15667 4917 SS04 9614 200— 2005 5048 541! 6026 769.' 8176 12477 13062 14991 15362 15757 16690 17659 18693 20025 ƒ700 Prijzen van ƒ70.-: -- 74 499 540 626 t.80 806 9.-4 935 li>s 1172 1394 1840 1,863 1890 2035 2085 2089 2120 219! 2177 2236 2482 2637 2652 2678 2772 3011 3067 329S 3314 3J91 3462 3618 3798 3827 3S70 3873 .3874 3972 4212 4222 4870 4912 4945 5000 5022 5281 5319 5510 5546 5581 5619 5655 5769 6046 6072 6082 6240 6332 6444 6544 6603 6670 6740 6907 6914 6917 6919 7171 7286 7318 7 166 74S9 7554 7619 7747 7890 7934 7973 8060 825.5 8292 8295 8392 8414 8452 8474 8555 8614 8616 8646 8755 '8761 8860 8999 9125 9175 9381 954.5 9624 974.3 9776 9850 9991 Ï0093 10124 10171 10247 10257 10262 10277 10.343 103 >9 10386 10426 I04S1 10501 10566 10614 I085I 10897 11074 11158 11229 11416 11601 11636 11663 11975 11997 12066 12295 12ÏST 12759 12779 12785 12874 12921 12975 \]4Al\ 13432 13660 13382 14053 14342 14.348 14452 ,14521 14634 14868 15059 15085 1.4124 15220 15539 15677 15743 158,17 15836 15900 16130 161RS 16266 16348 16427 16645 16742 16785 16839 16848 16895 17134 17333 17379 KJ97 17581 177.30 17804 17827 17835 17S40 17972 •18046 18150 18436 18440 18475 18490 18531 1858.3 1S721 18815 1S839 18866 18997 19080 19143 19.396 19422 19424 19500 19.511 19550 19371 19583 19602 19660 19751 19/60 19764 19815 20047 20242 20322 20473 20569 20573 20614 20637 206S8 20822 460-" ,4269 207^ JJJ 2$ 3064 5$ 42#'' 3.149 605* m 72.55 i«53 a:5l 0l4l s |73! 17°4 18$ l'rJ 203'* APELDOORN, 4 Juni. Z. K. H. Prins Hen drik keert vanavond om 9.49 per D-trein uit Den Haag op Het Loo terug en vertrekt morgenochtend naar Mecklenburg, vanwaar hij Zaterdagochtend afreist naar het Cen traal Station Amsterdam voor het officieel bezoek aan de hoofdstad. De koninklijke familie zal daar elkander ontmoeten. Het aftreden van Baldwin LONDEN 4 Juni Het besluit van Bald win, om onmiddellijk af te treden, wordt door een deel der conservatieve pers met gemengde gevoelens begroet. Alle bladen, die er voorstanders van waren, om het bij het indienen van detroonrede op 25 Juni a.s. op een nederlaag te laten aankomen of beter nog te trachten overeenstemming met de liberalen te bereiken, toonen zich ten zeerste over het thans genomen besluit te leurgesteld. De „Daily Telegraph" schrijft, dat Baldwin tot dit besluit is overgegaan, om zijn tegenstanders geen gelegenheid te geven tot de bewering, dat zij unfair behan deld zijn. Daarenboven heerscht in conser- vattieve kringen de opvatting, dat twee derden der liberale partij eerder bereid is een socia listische regeering te steunen dan een con servatieve, waarom men het een J/raagheid acht zich le willen verlaten op een onzeke- ven steun van Lloyd George. De ontstemming tegen de liberale partij is op het oogenblik in de conservatieve grooter dan die tegen de socialisten. Baldwin wordt thans leider van de oppositie en blijft daardoor leider der conservatieve partij. Vandaag zal Baldwin den koning de ontslagaanvrage aanbieden. NIETEN: 165 180 BODEGRAVEN, 4 Juni. Aanvoer 454 wa gens kaas, 21216 stuks, le soort rijksmerk 4549, 2e soort idem 3843. zware idem tot 54, zonder rijksmerk 3646. Handel matig. PURMEREND. 4 Juni 1929 KI. Fa- briekskaas, 26 st. 42.00 per 50 K.G.; KI. Boerenkaas, 26 st. 42.00 per 50 K.G. Aan voer 52000 K.G. Handel goed. Boter, 1959 K. G., 1.65—2.05 per K. G. Runderen, 210 st., 80—1.15 p. K.G.. matig, 524 vette, 175575, matig; Stieren 12. 75— 90 per K.G.: matig Paarden 28, 100—200 peï, stuk. Vette kalveren 50, 1.20—1.30 per K.G., matig; Nuchtere kalveren 413, 10.00—36.00 per stuk, vlug; Vette varkens 295, 8492 per K.G.. matig; Magere varkens, zouters. 80—85 per stuk; Biggen 197, 24—32 per stuk, vlug; Schapen 201, 28—42 per stuk, matig; Lam meren 932, 15—26 per stuk, matig; Kip- eieren 5.206.20 per 100 stuks; Eendeieren 4.80 per 100 stuks; Piepkuikens van 0.12.5— 3.00 Coöp. Eierenveiling Eendeieren 227686, 4.90—5.10 per 100; Kïpeieren 118566, 8.30 per 100. 4 90 125 308 346 394 425 435 4S9 548 586 659 700 .833 849 893 897 907 965 1019 1923 1G32 1 041 1198 1232 12.39 1250 1262 1371 1380 1396 1421 1475 1561 1573 1583 1641 1665 1695 1714 1745 1767 1770 1886 1.8(7 1927 1968 1987 2103 2119 2149 2223 2252 2406 2 420 2428 2471 2531 2615 2646 2691 2700 2721 2768 2769 2821 2897 2925 3057 3122 3123 317.3 3181 3283 3319 3344 3350 3365 3581 3600 .3601 3645 3651 .3787 3820 3845 3864 3930 4031 4109 4132 4148 4178 4366 4370 4388 4480 4560 4702 4703 4711 4730 4747 460.3 4810 48.32 4885 4924 5081 51(2 51,87 5204 5241 5266 5268 5285 5290 5338 5419 5431 5443 5458 5472 5654 5669 5734 5763 5781 5850 5858 8946 5968 6057 6203 6229 6244 6254 6268 6464 6479 6581 6599 6630 6684 669.3 6699 67.38 6770 6888 6935 6948 69.56 7012 7245 7367 7396 7400 7425 7,512. 7528 7.550 7557 7615 7.73* 7761 7858 79.32 7937 8056 8075 8099 8123 81.54 82.52 8294 8349 8372 8480 8683 8770 881.5 8845 887(1 8952 896.3 90.35 9049 9065 9122 912.3 9132 9156 9164 9314 9369 938.3 9386 9444 9501 951.3 9520 9522 9539 9602 9638 9661 97.3.3 9768 9854 9862 9898 9925 9932 9998 10021 1003.3 10059 10060 10145 10164 10191 10220 10221 10.355 10.3.59 10.383 10389 10476 10679 10697 10707 10736 10751 10859 10878 10880 10893 10905 10973 10977 10983 10986 11043 111.36 1 1 159 11191 11243 11288 1129Ö 11527 1154.3 1 1.560 1 156.3 1 157.3 11640 11684 11745 11770 11791 11920 11935 11991 12010 12060 12198 12212 12265 12306 12.315 12.399 12428 12450 12475 12476 12.546 12586 12602 12619 12700 12805 12S06 12810 12813 12831 12883 12904 I296S 13000 13024 1.3059 13063 13069 13188 13190 13294 1.330O 1.3388 134.34 13448 1.3.549 1.3571 13614 13798 13803 13931 1.3965 13991 14067 14145 14229 14256 14258 14263 14.330 14460 14489 14.505 14535 14597 14681 14718 14786 14797 14803 14877 14905 14952 15033 150.51 1517.3 1.5231 16280 16286 1.5.3.30 15442 15448 154,54 1561! 1.5635 15742 15760 15764 15794 15806 1.5829 15854 159.30 15954 15964 16067 1607! 16092 16139 1615.3 16214 16219 162.33 16250 16296 16320 16.325 16.3.37 16.3.38 16349 16443 16494 16532 16537 16593 16727 16752 16759 16775 16812 17055 17062 17126 17164 17194 17,321 17.347 17351 17387 17406 17514 17.539 17552 17618 1763.3 17725 17792 17858 17874 17907 17995 18035 18049 18090 18091 18268 18293 18.328 18.36.3 18.382 18441 18446 18454 18464 18474 18563 18569 18584 18630 18677 18783 1889* 1S930 18990 18995 19185 19222 19236 19243 19255 19.327 19,398 19491 19.596 1972.3 19902 19916 19919 19977 20052 20232 20261 20269 20331 20333 20450 20465 20507 20515 20562 20880 20805 20946 '20958 5c Klasse, 14e Lijst: 4468 m/f 4464. 5957 m/z 5997. 196 4.36 70S 90S 1097 1279 1423 1681 1S07 1992 2298 256.3 2724 2933 3185 3378 3699 3942 4276 4584 4773 4927 5248 5.339 5495 5789 6069 6273 664.5 6.821 7096 7426 7636 7939 8191 8499 8893 9096 9202 9j(iT 9553 9811 9955 10100 10244 10478 10790 10924 11075 11342 11616 11810 12087 12324 12498 12702 12844 13025 13211 13478 13842 14173 14414 14645 14S51 15068 15347 1.5669 15809 15997 1616.3 1630.3 16356 16635 16826 17199 174.30 17660 17913 18120 18392 18477 18731 19029 19295 19S50 20153 20,382 20605 241 466 780 9.32 1170 1319 1683 1823 4?" 1.1'* 1$ 2009 p 2346 2596 27.37 293" 3237 3477 p 3743 3974 ,«1 4313 4611 j;4 4785 498.3 5258 5358 5580 ,:J.' 5805 6173 6046 6826 fj' 7175 7441 7664 .„Ml 8016 ,73' '1 '.«.o 8211 £51 8599 s„4 8912 ,ilf 91119 :.iJ' 92.37 94(8 9570 982.3 IfP ö9' 9963 „„I 101.30 10295 ;5 10622 0?4» 10836 10935 ,|34 1109! ,14? 11393 \\J 11623 118.35 12120 12355 Vv' 12504 ,jfi« 12714 'o# 12845 '„I? 13033 13229 ft 13487 13843 Vil' 14178 /j! 14417 14660 4sr 5' 15073 .if!" 5406 ,5728 15811 ifil'j 16008 16173 'j.!', 16316 16374 )fy, 16643 16590 Lrf 17458 pi' ,7666 18795 J„ 6 19038 Ui!' 19298 19901 oid> 20166 -„43 20431 ,„54" 20746

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2