Sport en Wedstrijden tweede blad INTERNATIONALE TENNIS WEDSTRIJDEN TE NOORDWIJK NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT MAANDAG 17 JUNI 1929 BLADZIJDE 3 De cricket-uitslagen Amsterd. Cricketbond H.C.B. XI-tal—Flamingo's y> w. 9 V.V.V. I-Rood en Wit I Rood en Wit IIV.V.V. II Hoogterecord landviieg- tuigen Mej. Bouman door mil. Sigart geslagen Tilden wint de single en met Hunter samen het dubbelspel Mej. Bouman en mej. Rollin Couquerque winnen de damesdubbel Haarlem IH.C.C. II A.C.C. II—Haarlem II WATERPOLO De waterpolo-uitslagen H.Z. en P.C. I-H.V.G.B I 9-1 ROESEN De wedstrijden van De Amstel le klasse V. v. v.R. en W. Gewonnen door V. v. met 9 runs op de le innings. V. V. V. le innings 89 (Dijkhuis 28) J. E. C. Schmeink 632. R- en W. le innings 77 (P. A. L. van Bueren 26) H. Jeuken 7—27. Quick—H. D. V. S. Verregend H. C. C. I—V. RA.— Draw. H. C. C. X le innings 128 voor 3 (gesloten) 'H- van Manen 39: J. P. van Moorsel 43) van der Chijs 147; O. van den Berg 1—17. V. R. a. le innings 66 voor 4 (tijd) (W. Glerum 28*) Mr. J. Koeleman 3—10 ft. Vis 18. F. W.Ajax (L.) Verregend. V. O. C.A. C. C. Verregend. Haarlem—H. C. C. II Gewonnen door B. C. C. II met 44 runs op de le innings. Haarlem le innings 58 (B. Kleefstra 12) ÏHr. w. van den Bosch 419; Sodderland 325; J. Schill 3—1. H. C. C. II le innings 102 (jhr. W. van den Bosch 37) A. Maas 7—35. 2e klasse V. R. A. II—H. C. C. III Draw V. R. A. 90 H. C. C. 68 voor 7 (tijd). A. C. C. IIHaarlem II Draw. A. c. C. 90. Haarlem 52 voor 8 (tijd). SpartaV. O. C. II Gewonnen door O. C. met 7 runs op de le innings. Sparta 52. V. O. C. 59. R. en W. II—V. V. V. II Gewonnen door r. en W. met 103 runs op de le Innings. V. V. V. 62 en 68 voor 4. R. en W. 165 4 (gesloten). 3e klasse t».,>mpia—D. V. C. Niet gespeeld w- o. van Olympia. H. D. V. S. Ill—H. B. S. Gewonnen door H. D. V. S. met 75 runs op de le kihings. H. D. V. S. 132, H. B. S. 57. Albion IIA. C. C. III Gewonnen door Albion met 8 wickets. A. C. C. 57 en 6. Albion 44 en 22 voor 2. Zaterdag werd op het Rood en Wit-terrein de jaarlijksche wedstrijd tusschen 't H.C.B. y-tal en de Flamingo's gespeeld. Hoewel de Flamingo's niet geheel in de vooraf ge belde samenstelling verschenen, werd toch een.zeer sterk team op de been gebracht. Het was dan ook jammer dat de Haarlemmers er met het bat zoo bitter weinig van terecht krachten. Slechts drie spelers bereikten de 1 ^kbele cijfers en vooral het bowlen van Max Jansen was velen te machtig. Oe H.C.B. trekt hét eerst naar de wickets ^et J. Nieman en A. Roodt, terwijl Jhr. W. d. Bosch en J. Schmeink den aanval openen Reeds op xo heeft v. d. Bosch succes als Jan- Nieman vangt voor 5. V. Baasbank en Roodt houden dan eenigen tijd stand, tot dat op 34 Roodt bij een rechten bal van gohmeink voor z'n palen kruipt (18). V. d. Berg wordt spoedig voor 2 achter het wicket gevangen en dan is het de beurt van v. Baas- bank om te vertrekken voor 14. Twisterling maakt nog 13 runs, maar dan houden Jansen en v. d. Bosch een ware op- ruiming onder de batsmen. Niemand komt ^eer in de dubbele cijfers en het totaal sluit °P 95- Hiervan waren nog 29 extra's. De Flamingo's openen dan met Eijken en Glerum op het bowlen''van Roodt en Klerk. Gok de eerste batsmen der Flamingo's maken het niet lang want op 15 bowlt Klerk Eijken Voor 3 en 1 run later sticht Roodt verwarring l? de palen van Glerum voor 10. Jhr. W. v. d. r°sch maakt snel 7 runs en wordt door On kenhout gevangen. Dan komt echter de Broote stand tusschen M. Jansen en Jhr. B* Th. Elias. Beide batsmen zijn de bowlerij Jolkomen meester en scoren naar alle kan- Zonder moeite passeeeren ze het totaal J!er tegenpartij en eerst op 118 komt de schei- ^fQg als Elias voor een goede 46 l.b.w. gaat. ^an 337 is het dus 4108 geworden. Ook p v. Manen heeft er dadelijk goed het oog in ?et met Jansen, die onderwijl Klerk 2 X jwhter elkaar uit 't veld slaat, de zaak op h^nzelfden voet voort. Op 150 wordt Jansen ,°or een prachtige harde 59 door Onken hout gevangen en dan krijgen de bowlers "■eer eenigszins de overhand. Schmeink is ï?et den eersten bal l.b.w., Ruiychhaver en r^vidson worden beiden door Chr. Klerk «Vangen resp. voor 9 en 2. Op 198 bowlt y. d. Berg van Manen voor een aantrekke nde 44. Om half zeven wordt gestopt en ^an is het totaal 200 voor 9. Mr. v. d. Pot 3 n°t out en J. v. Eeghen o not out. s Hiermede was dus deze traditioneele wed- ^fijd weer ten einde en wachten we maar e®r tot het volgend jaar. De volledige scores luidden t *ste innings H.C.B. XI-tal: J' Nieman c. M. Jansen b. Jhr. W. v. d. Bosch 5 7* J, Roodt l.b.w. b. J. Schmeink 18 v- Baasbank c. W. v. d. Bosch b. M. Jansen v. d. Berg c. Mr. R. v. d. Pot b. W. Glerum p* J. Twisterling b. J. Schmeink Freni b. M. Jansen ft C. Klerk b. W. v. d. Bosch Klerk c. Mr. R. v. d. Pot b. M. n Jansen Dam not w; v- uam not out Onkenhout b. W. v. d. Bosch Beijk b. M. Jansen 0 1 O 4 Extra's 29 Totaal 95 O. M. R. W 9 3 25 3 10 3 ao 2 2 16 4 2 o 5 I Bowlingcijfers: t r-\V. v. d. Bosch jV Schmeink \y>' Jansen Glerum t innings Flamingo's w. H. Eijken bowled H. C. Klerk ti' Glerum b. A. J. Roodt r* W. v. d. Bosch c. W. Onkenhout b. Kj A. J. Roodt G* Schmeink l.b.w. b. H. C. Klerk F. Ruychhaver c. Chr. Klerk b. J. j» Nieman r' F. A. Davidson c. Chr. Klerk b. K» H. C. Klerk J% R. v. d. Pot not out M. v. Eeghen not out O. M. R. 16 o 70 3 18 o 88 4 4 2 ï7 0 3 2 5 I 3 O 3 I l Bowlingcijfers: A. J. Roodt H. C. Klerk G. v. Dam J. Nieman H. v. d. Berg Rood en Wit opent met v. Bueren en Elias op het bowlen van Grootmeijer en Jeuken. Het begin wordt voor Rood-Wit een ware débacle want op 7 hebben reeds 5 batsmen 'n beurt gehad. Jeuke met den storm inde rug, bowlt enorm hard, is vrijwel onbespeel baar. Elias 1, Hagenaar o, Davidson o, van Baasbank o en S. Posthuma o, worden allen z'n slachtoffer. Schmein k met van Bueren samen brengen dan eenige verbetering. Door diverse boundaries stijgt de score snel totdat op 36 Schmeink na een mislukten Slag wordt gevangen, voor 13 Swens en van Bueren laten nu ook goed cricket zien, maar op 58 bowlt Jeuke weer één van z'n formi dabele ballen en sticht verwarring in van Bueren's palen die een goede 26 had bijge dragen. Op 59 komt voor Rood en Wit het fatale moment. Swens die goed is ingespeeld krijgt dan een bal van Jeuken op z'n dijbeen, Jeuken appleleert en tot ieders verwondering geeft de V.V.V.-umpire Swens uit voor l.b.w. Dit was wel een zeer belachelijke beslissing en de umpire kreeg zelfs een kleur van de schrik maar Swens was uit, en dit kostte Rood en Wit de overwinning. De overige spelers trachtten er nog van te maken wat er van te maken was, maar het mocht niet gelukken het totaal van V.V.V. te passeeren. V. d. Togt werd voor 5 door Jeuke gevangen in den slips op Grootmeijer en Droste werd voor 2 door Jeuke gebowld. J. v. Eeghen bleef met een geduldige 7 not out. Rood en Wit verloor dus dezen, vooral op 't laatst onaangenamen, wedstrijd met 9 runs. De volledige scores luidde xste innings V.V.V. I A. Kost c and bowled A. v.d. Togt 11 J. Panjer run out 4 A. v. Stuivenberg bowled A. v.d. Togt 2 W. Grootmeijer bowled J. Schmeink 3 W. Dijkhuis c. S. Posthuma b. J. Schmeink 28 o 12 O 6 3 8 Het is dan de beurt van Neurenburg om te uitstekend was. Daardoor schepte zich de verdwijnen, wanneer deze op Maas' bowlen j voorhoede veel kansen, waarop de onsamen- door Blok wordt gevangen voor 17. Met een hangende H. V. G. B.-achterhoede geen vat off-break neemt Maas dan 't wicket van Bouw meester, terwijl kort hierop Nagtzaam zijn eerste wicket verovert als Tekelenburg een goeden vang doet en J. v. d. Bosch kan ver dwijnen voor 3. J. v. d. Berg, A. de Beus en W. Kalff wor den dan achtereen gecleaned door Maas, na respectievelijk 5, II en 3 runs gemaakt te hebben. Schill wordt dan door Healy gevangen op het bowlen van Nagtzaam voor 2, terwijl Edershcim als laatste man inkomend, door Misset wordt gevangen op Maas' bowlen. K. Neurenberg blijft met 2 n°t out. Zooals gezegd, was het bowlen van Maas zeer goed. Hij nam 7 wickets voor 35, terwijl Nagtzaam de overige 2 wickets veroverde voor 36 runs. H. C. C. II won dus met 42 runs op de le innings. J. Nieda bowled J. Schmeink J. J. Grootmeijer bowled J. Schmeink H. Jeuken not out J. C. Grootmeijer bowled J. Schmeink N. Slag bowled J. Schmeink M. Kriek c. J. v. Eeghen, b. A. v.d. Togt Extra's Totaal 86 Wicketval17 217 318 430 5—38 6—64 7—71 8—71 9—79 xo86. Bowlingcijfers O. M. R. W. A. v. d. Togt 13 1/3 1 41 3 J. E. C. Smeink 12 2 32 6 S. Posthuma 2 5 iste innings Rood en Wit P. A. H. v. Bueren bowled Jeuken 26 Jhr. B. Th. Elias l.b.w., b. J. Grootmeijer. 1 P. C. Hagenaar bowled H. Jeuken o Mr. B. Davidson c. Kriek, b. H. Jeuken o A. v. Baasbank bowled H. Jeuken o S. Posthuma bowled H. Jeuken o J. Schmeink c. N. Slag, b. J. Grootmeijer 13 J.J. Swens l.b.w., bowled H. Jeuken 16 J. v. Eeghen not out 7 A. v.d. Togt c. Jeuken, b. J. Grootmeijer 5 G. J. Droste bowled H. Jeuken 2 Extra's 7 Totaal 77 Wicketval12 23 37 47 5—7; 6—36; 7—58; 8—59; 9—74; 10—77. BowlingcijfersO. M. R. W. H. Jeuken 14 1/6 4 27 7 J. J. Grootmeijer 14 3 43 3 V.V.V. wint met 9 runs op de eerste innings Hevige regens maakten het spelen in de morgenuren onmogelijk. Hoewel het er niet naar uitzag dat het weer nog zou opklaren, werd er toch besloten tot 3 uur te wachten. Om 1 uur stak een hevige wind op en een uur later was het droog en werd besloten te spelen. Ojn 2.20 trekt V.V.V. naar de wickets met Panjer en Kost op het bowlen van Schmeink en v. d. Togt. Op zeven loopt Kost 'n zeer gewaagden run en Panjer sterft den run-out-dood voor 4. Stuivenberg wordt voor 2 door v. d. Togt gebowld (217) en 1 run later doet deze 'n goeden vang op eigen bowlen waardoor Kost voor 11 kan vertrekken. Dan is de beurt aan Schmeink om wickets te nemen. Hij bowlt achtereen volgens W. Grootmeijer voor 2 en Nieda voor o. Dijkhuis en J. Grootmeijer weten dan door zeer gelukkig spel de score te doen stijgen tot 64 op welk totaal Dijkhuis voor 28 door S. Posthuma wordt gevangen. 7 runs later slaat J. Grootmeijer over 'n rechten bal van Schmeink en kan voor 12 vertrek ken. Z'n broer J. C. heeft slechts aan één bal genoeg en dan is het spoedig gedaan. Slag en Kriek maken resp. 6 en 3 runs en Jeuken bleef met 9 not out. Het totaal'sloot op 86. J. v. Baasbank scoort een century Rood en Wit II heeft gisteren zijn zege tocht voortgezet door V.V.V. II met een flinke nederlaag naar huis te sturen. De in nings van Rood en Wit was eigenlijk de innings van J. v. Baasbank die door geweldig slaan de score omhoog deed vliegen en toen Mr. Davidson op 165 yoor 4 sloot had v. Baasbank hiervan een prachtige 101 not out (13 vieren). V.V.V. II bat eerst en scoort 62 runs. Alleen Hoogendijk en Wessels kwamen met resp. 14 en 19 in de dubbele cijfers. De bowlingcijfers van Rood en Wit luidden: Jhr. W. v. Spengler 3—23; H. Kruseman 429. Rood en Wit passeert 't totaal van V.V.V.II voor het verlies van slechts I wicket. Jhr. v. Spengler, die weer voor het eerst sinds 3 jaar voor R. en W. uitkwamen J. v.Baasbank scoorden naar alle kanten en op 165 voor 4 werd gesloten. J. v. Baasbank 101 not out; Jhr. W. v. Spengler 44; J. W. v. d. Bogaardt 11. Een poging van Mr. Davidson om een derde punt te bemachtigen mislukte. V.V.V. II maakte nu 68 voor 3 wickets. M. A. Wes sels 16; Hoogendijk 26 not out en P. Wessel 10 not out. Rood en Wit II won dus dezen wedstrijd met 103 runs en 6 wickets. had. Wanneer echter ook bij de H. V. G. B.'ers het onderdeel combinatie meer ver zorgd wordt, kunnen betere resultaten ver wacht worden. Het was opvallend, dat de snelle spelers in de H. V. G. B.-ploeg niet op de juiste wijze van hun snelheid profiteerden, de korte trainingsperiode zal hier wel de schuld hebben. Om ongeveer kwart over twee fluit de scheidsrechter, de heer de Haaff, de zeven tallen in het water. De H. V. G. B.'ers ver schijnen in de volgende opstelling: G. Boeree, W. P. v. d. Bogaardt, P. Lugt, P. v. Ommeren J. Schouw, J. Brouwer S. v. d. Meer. De H. Z. en P. C.'s zijn het eerst bij den bal en ondernemen een gevaar lijken aanval, waarbij reeds blijkt, dat ïngenluyff en Schnieder de gevaarlijke men- schen zijn. De bal belandt bij Boeree, die de H. V. G. B.-voorhoede aan het werk zet. het wil daar echter niet vlotten, de centers zijn voor de voorhoede-spelers te kort of te lang of de voorzet wordt ondeschept. Nadat de strijd eenigen tijd goed tegen elkaar heeft opgewogen, komt de H. Z. en P. C. in de meerderheid en heeft Schnieder, na een goed opgezetten aanval van ïngen luyff, succes en weet Boeree met een hard schot te passeeren. Dit geeft den Hagenaars moed en de druk op het H. V. G. B.-doel wordt zeer sterk, wel wetend de verschil lende acherhoedespelers de aanvallen te onderbreken, doch eindelijk wordt Boeree voor de tweede maal gepasseerd. Nu komen de II. V. G. B.'ers weer eenigs zins los en ondernemen eenige aanvallen, zij hebben echter geen geluk als Bouver eens mooie kans naast schiet. Nog eenige malen beleeft het H. Z. en P. C.-doel angstige momenten, doch de keper weet doelpunten te voorkomen. Bij de H. Z. en P. C.'ers lukt het beter en voor rust weten zij door Schieder en ïngen luyff den stand tot 50 op te voeren. Na de hervatting schijnen de H. V. G. B.'ers uit een ander vaatje te gaan tappen, eenige snelle aanvallen worden ondernomen. Het doelpunt komt echter aan den anderen kant. Als bij het opzwemmen van v. d. Bogaardt de bal niet juist wordt toegespeeld, neemt de H. Z. en P. C. er den bal mee en weet te doelpunten. De fut is er nu bij de H. V. G. B.'ers uit en de H. Z. en P. C'ers scoren nog twee maal. Daarna een kleine opleving bij de H V. G. B.'ers en eindelijk behalen zij succes wan neer S. v. d. Meer een goed aangegeven bal in het doel plaatst. De H. V. G. B.'ers ondernemen nu nog eenige aanvallen, maar weer wordt bij op- zwemmen den bal verkeerd geplaatst en uit dezen aanval weet H. Z. en P. O. nogmaals te doelpunten. Als de scheidsrechter tijd fluit, heeft ploeg, die heel wat minder roeide dan de vorige week. Het slagtempo van belde ploegen was ge lijk. De Maas leidde van meet af aan en had na 500 M. al een lengte voorsprong. De Rotterdammers hadden een goede ploeg en zij wisten den voorsprong nog uit te breiden en ten slotte te winnen met 1 lA lengte voor sprong in 7 min. 30 see. De tijd van Willem III was 7 min. 33 1/5 sec. Het besluit van den dag was de 3e neat voor de oude vier tusschen Laga en NJord. Njord's vier was ongewijzigd, bij Laga was sedert de vorige week één wijziging. De Lftive zat op 2 in de plaats van James. Om 9 uur, precies op het vastgestelde uur, gaf ar. Marres nog steeds bij stroomenden regen het sein tot vertrek. Njord ging sneller weg, doch Ferman spurtte direct en toen ging het gelijk op. Njord was iets langer dan Laga dat door dit hoogere tempo begon uit te loo- pen. Laga vertoonde weer die fighting spirit. Njord's recover was beter. Het werd een fraaie strijd. Njord roeide fraaier en begon na 1400 M. in te loopen. De eindstrijd moest beslissen. En die was van Njord weer zoo fijn, zoo precies berekend, dat Leiden op nieuw een overwinning boekte. I Njord in 7 min. 18 2/5 sec.; 2 Laga op yK lengte in 7 min. 21 3/5 sec. In de finale komen dus Maas, Njord en Laga. Voor wat betreft de roeiwedstrijden van. Zondag, ontleenen wij de volgende uitslagen aan „Het Nieuws van den Dag" Oude twee: 1 Willem III in 8 min. 14 4/5 sec.; 2 Die Leythe op 4 lengten. Jonge vier: 1. De Laak in 7 min. 26 sec.; 2 De Amstel op 4 lengten. Tweeriems outrigged wherries: Uitslag: 1 Willem III (geen tijd opgenomen). Vierriems inrigged wherries. Uitslag: 1 De Hoop (geen tijd opgenomen). Jonge acht. Uitslag: 1 Nereus in 1 min. 6 sec.; 2 Nautilus (handbreedte); 3 Triton lengte). Oude dubbele skiff. Uitslag: 1. Spaarne in 6 min. 26 1/5 sec.: 2 Dare Devil dub op ruim één lengte. Vierriems outrigged wherries. Uitslag: 1 De Hoop met vrij grooten voorsprong (geen tijd opgenomen). Oude acht. Uitslag 1 :Maas in 6 min. «5 4/5 sec;. 2 Nereus op 1 lengte; 3 Njord op 3 lengten. Jonge skiff A. Uitslag: 1 Nereus in 6 min. 34 3/5 sec.; 2 Dordtsche op 2 lengten. Ovemaadsche twee. Uitslag: 1 Nereus in 8 min. 43 3/5 sec.; 2 Daventria (2 lengten); 3 Willem III (3 lengten). Oude skiff. Uitslag: 1 De Amstel in I min. 31 4/5 sec.; 2 Njord (vele lengten). De Fédération Aéronautique Internationale heeft thans het hoogterecord van den Duit- schen vlieger Willy Neuenhofen officieel er kend en vastgesteld op 12-739 meter. Deze hoogte, welke vastgesteld werd na omrekening op standaard atmosfeer, is meer dan 300 meter grooter dan Neuenhofen's barogram- men aanwezen na het volbrengen van zijn vlucht. Het vorige wereldhoogterecord stond sedert 25 Juli 1927 met 11.710 meter op naam van den Amerikaanschen luitenant-vlieger Champion. Tusschen vele regenbuien door zijn de In ternationale Lawn-Tenniskampioenscliappen van Nederland afgespeeld. Ze zijn in alle op zichten een groot succes geweest en het bereikte spelpeil, vooral ook van de Holland- sche deelnemers, stemt tot groote tevreden heid. Laten we de partijen van Zaterdag en Zondag in 't kort bespreken. Op 17-jarigen leeftijd heeft het aardige Amerikaansche knaapje Coen het reeds zoo- H. V. G. B. een geduchte nederlaag geleden I ver gebracht in de tenniswereld, dat hij ver en waarschijnlijk wel iets voor de toekomst geleerd. Oefenen heeren zij het parool. Extra's 17 Totaal 200 voor 9. Het terrein der H.F.C. Haarlem was in een week tijd geheel geschikt gemaakt voor cricket. Dit was werkelijk een zeer goede prestatie. Het terrein zag er keurig uit, ter wijl de pitch zeer betrouwbaar was. Het was daarom dubbel jammer, dat Haarlem's eerste thuiswedstrijd voor een groot gedeelte verregende, te meer daar bij de matche tegen Haarlemsche elftallen altijd goed cricket wordt te zien gegeven. Om ongeveer tien minut enover twee is de toestand van het veld zoodanig, dat tot spelen wordt besloten. Haarlem verliest den toss en moet batten. Zoodoende openen Kleefstra en van der Lee de Haarlem-in ning op het bowlen van Zodderland en van den Bosch. Als het totaal 13 bedraagt wordt v. d. Lee door van den Berg gevangen op het bowlen van v. d. Bosch. De Haarlem-skip per voegt 5 runs aan het totaal toe, alvo rens hij wordt gecleaned eveneens door v. d. Bosch. Het is nu Kleefstra die verdwijnt, door J. v. d. Bosch gevangen op het bowlen van Sodderland. Hij scoorde 12 runs, wat achteraf de hoogste persoonlijke score bleek te zijn. Jaski voegt 6 runs aan het totaal toe, en valt dan ook als slachtoffer van W. v. d. Bosch, gevangen door Bouwmeester. Als kort hierop Healy voor 5 wordt gestumpt door de Beus op het bowlen van Sodder land, ziet het er met 5 voor 36 niet roos kleurig uit. Geen oogenblik is er sprake ge weest van een stuiten der collapse, v. d. Bosch maakt spoedig hierop zijn laatsten slachtoffer als de jongste Neurenburg Misset vangt voor 3. Nagtzaam wordt dan het eerste slacht offer van Schill, die voor van den Bosch is aangezet als hij na 1 run gescoord te hebben, wordt gestumpt door de Beus. Tekelenburg en v. Dalsum worden ook beiden slachtoffer van Schill, na respec tievelijk 5 en 1 runs aan het totaal te heb ben toegevoegd, terwijl Blok wordt gebowld door Sodderland voor 2. Ton blijft met 0 not out en de Haarlem-innings sluit op het magere totaal van 58 runs. Voor H.C.C. II bowlden: W. v. d. Bosch 4 voor 19, Sodderland 3 voor 25 en Schill 3 voor 1. H.C.C. II heeft dit totaal overschreden, doch de bedoeling, welke bij het voorzat om de zaak te forceeren, lukte niet, aan gezien het bowlen van aanvoerder Maas dezen middag subliem was. Op een totaal van 102 runs nam hij 7 voor 35. H. F. C. II opent met Neurenburg en Sod derland. De laatste gaat run out, voor hij ge scoord heeft. W. v. d. Bosch als derde man laat goed cricket zien en eerst als de 50 op het scoringbord staat, doet Jaski een goeden vang en kan hij vertrekken voor een aan- 1 trekkelijke 37. De derde wedstrijd van het tweede elftal van Haarlem bracht het tegen A. C. C. n te Amsterdam. De terreinen aan den Zuidelijken Wandelweg bleken nogal bestand te zijn tegen den regen, zoodat om ongeveer kwart voor twee besloten werd tot spelen. Haarlem won den toss en koos fielden. A. C. C. II bracht het tot 90. Hiervan had Arno een goede 32, waaronder een aantal boundaries. Verder Kappelhoff 15 en 15 ex tra's. Voor Haarlem II bowlden: De la Mar 1 voor 21, W. Maas 4 voor 15, Visser 3 voor 29 en Vos 0 voor 11. Met nog 1 uur en 52 minuten speeltijd stond Haarlem II voor de taak de benoodig- de runs te spelen of den tijd uit te spelen. Toen de eerste 6 batsmen voor ongeveer 30 runs verdwenen waren, werd het laatste be sloten, en hierin is Haarlem II dan ook ge slaagd, dank zij goed verdedigen van Hout man, Dalhuyzen en Jansen. Met den laatsten man in was de speeltijd verstreken en deelde men dus de punten. Het Haarlem totaal was 52. Hiervan hadden Dalhuyzen 10 en Hout man 14. Voor A.C.C. bowlden: Amo 0 voor 13, Börneman 3 voor 8 en Riekelman 3 voor 12. Amsterdam: D. Heeren Eerste klasse J. K.—U. Z. C. Reserve eerste klasse Amsterdam: D. J. K. 2U. Z. C. Gouda: G. Z. C. 2Y 2 1-1 33 1—5 Tweede ylasse Hilligersbreg: S. V. H.R. Z. C20 Den Haag: H. Z. P. C.H. V. G. B. 91 Zaandijk: NereusA. Z. P. C12 Zwolle: B. Z. Z.—Z. B. Z. V. 13—0 Reserve tweede klasse Den Haag— H. Z. P. C. 2—Maas 2 1—2 schillende Daviscupspelers vrijwel van de baan afranselt. Hij doet dat met een naïeve eenvoud en kinderlijke blijmoedigheid. Op dezen leeftijd heeft hij al bereikt wat menig een in een heel leven niet leeren kan, hij weet zich in zijn spel volkomen te beheer schen en een onhoudbare passing van een tegenstander met een bewonderenden glim lach na te zien. Het toeval wilde nu Zaterdag, dat meestel en leerling Zaterdag tegen elkaar in het strijdperk traden. William T. Tilden 2 nd heeft den jongen met aanleg destijds ontdekt. Hij heeft Coen gefokt, hem met zorg alle subtiele onderdeeltjes van het machtige spel bijgebracht. Tilden is voor Coen niet alleen geweest een kanon, waar alle spelers nu zoo hoog van opgeven, maar een trainer, als 't ware geschapen voor den jongen. Coen zal, als de teekenen niet bedriegen, een ster worden van wereldvermaardheid en hij zal het Tilder te danken hebben. Tilden speelde tegen zijn leerling, dien hij „The Kid" noemt, den halven eindstrijd en de leerling gaf zijn meester waardig partij. Hij beschikte óók over een canon-service, een prachtige losse fore-handdrlve, hij wist ook al te wisselen in lengte, te volleeren te maskeeren en te passeeren. Tilden had plezier van zijn pupil. Die eerste set was een machtige strijd, waaruit Tilden slechts met moeite als winnaar kwam. Coen viel aan met alle kracht van zijn getrainde jonge lichaam. Hij kwam op 65. Toen won Tilden zijn service op love, met ongelooflijk harde slagen. Hij slaat zich door de harde service van Coen heen, maar verliest zijn service, door een double fault, maar ook door de gewel dige concentratie van Coen. Het wordt 87 voor Coen, en dan volgt de reactie van de groote inspanning. Tilden wint de set met 108. Daarna blijft hij de zekere meerdere en wint met 63 en 62. Op de andere baan werd gespeeld: 2de klasse heeren Gistermiddag speelde H. V. G. B. zijn eer sten wedstrijd voor de competitie van den Nederlandschen Zwembond tegen het zeven tal van de Haagsche Zwem- en Poloclub. Het resultaat van dezeen wedstrijd is niet bijzonder fraai voor de Haarlemmers, de combinatie in het H. V. G. B.-zevental was slecht. Het zevental of liev,er gezegd de zeven spelers deden stuk voor stuk niet veel onder voor hun tegenstanders, doch zooals reeds gezegd één geheel werd niet gevormd. Dit was de groote tegenstelling met het Haagsche zevental waar de combinatie juist TimmerHunter Timmer kon het gladde, overrompelende spel van den Amerikaan niet volgen. Hij be gon goed met de eerste set, door harde drives op Hunter's backhand te winnen, 86. Maar hierop zakte hij af in defensie. Hunter kwam op dreef met zijn geweldigste wapen, de fovehanddrive en ofschoon Tim mer zich verweerde wat hij kon. hij was moreel geslagen en verloor met 68, 62, 6—1, 6—4. Mej. Canters heeft verrassend goed ge speeld tegen mej. Bouman. In de eerste set kreeg ze een achterstand van 53, maar dat inspireerde haar tot riskeeren. Zij durfde alles en alles lukte ook. Ze liep gewaagd op, volleerde en bleek niet te passeeren. Het werd 66, zij won haar servicegame en die van mej. Bouman. Stomverbaasd zag de menigte toeschouwers dat gebeuren en dan ineens brak een hevig applaus los. Wat onthutst over haar eigen vorm was mej. Can ters in de tweede set plotseling niet meer meester van de situatie. Ze verloor deze met 6—1. Maar in de final set valt ze opnieuw onstuimig aan, houdt den stand gelijk tot 22, vecht om gelijk op te gaan en is een werkelijk gelijkwaardige tegenstandster. Des ondanks wordt het 42 voor mej. Bouman. maar mej. Canters wint haar service op lovc. Het wordt 53 en weer haalt mej. Canters op tot 54. Met eenige vaine van mej. Bou man kan ze de set met 6—4 winnen. Het gemengd dubbelspel tusschen mej. BoumanTilden en mej. J. SigartGrand- guillot is Zaterdag uitgespeeld. Vrijdag was wegens regen gestaakt bij den stand 6—1, 68, 21. Tilden speelde nu zeer ontactisch, liet het halve court open om het z.i. zwakke punt, mej. Bouman, te beschermen. Dit werd noodlottig. Vooral Grandguillot profiteerde van de gaten in de mixed en schoot er lustig zijn keiharde drives doorheen. Mej. Bouman en partner verloren de final set met 63. De eindstrijd gemengd dubbelspel werd door de hechte combinatie SigartGrandguillot ge wonnen van mej. Krahwinkel en Mishu, die nog- eens het lachsucces mocht zijn. De uit slag was 62, 86. De wedstrijden van Zondag Zondagmiddag was het tennis-stadion bijna uitverkocht. De bijgebouwde tribunes waren vol van applaus-beluste toeschouwers. Alle overige eindstrijden werden op het oentre- court gespeeld, zoodat men zijn toegewijde anadacht geheel kon concentreeren. Ofschoon ze heftigen tegenstand geboden heeft en in de tweede set werkelijk soms do mineerde, heeft mej. Bouman toch haar en kelspel verloren van mej. J. Sigart. Het Bel gische meisje speèlde brillant, met ontzag- Bij den aanvang van de vijfjaarlijksche wedstrijden van De Amstel, waren de weers omstandigheden niet bovenmatig gunstig. Het was droog, maar de lucht stond naar regen en er was weer een nukkig windje half op zij, half mee, dat vrij hinderlijk was voor de roeiers en boei 1 eenig yoordeel ver leende. Voor het overige was alles goed ver zorgd, was de baan nauwkeurig uitgezet en waren alle maatregelen genomen, die deze laatste groote wedstrijden op de Amstelbaan (met de wedstrijden om den Holland-beker wordt in September definitief afscheid geno men van den Amstel) moeten doen slagen. Het bestuur van De Amstel heeft voor dezen wedstrijd een geroutineerde jury bereid gevonden de technische leiding te verzorgen. Als kamprechters fimgeeren dr. Meurer, dr. Marres en de heer Blus^é, zoodat de hoofd leiding in alleszins bekwame handen was. En waar mannen als ir. Docen en de heer Schutte voor deze wedstrijden de voorberei ding geleid hadden, behoefde het niet te verwonderen, dat alles in de puntjes ver zorgd was. Belangstelling was er aanvanke lijk weinig, doch in den loop van den avond en vooral toen de oude vieren in de baan kwamen was het weer zeer druk en bood de Amstelkom tusschen de groote bruggen weer het gewone levendige beeld. De ovemaadsche vier Om 7 uur werd begonnen met het nummer ovemaadsche vier, waarvoor 8 inschrijvers waren en dus drie heats geroeid moesten worden. Voor den len heat startten Triton, Amstel en Leythe. Amstel startte best en liep al gauw 1 lengte uit. Op 1000 M. was Amstel 1 lengte voor en waren de beide anderen nog gelijk. Tegen het einde kwam die Leythe nog mooi opzetten, doch de Amsterdammers handhaafden zich en zorgden voor een aar dig begin voor de jubileerende club. De uit slag was: 1. Amstel in 7 min. 48 4/5 sec:; 2. Die Leythe op 1 lengte; 3. Triton op 2}( lengte. Voor den 2en heat startten Argo Laak en Nereus. Een race zonder veel kleur. Argt> was al gauw 1 lengte voor en Laak was eerst in de achterhoede, doch kwam na 1000 M. met Nereus gelijk. De Wageningers, die een beste ploeg In de ovemaadsche boot heb ben, bleken gedecideerd de snelsten, 't overige tweetal was van gelijke kracht. De uitslag was: 1 Argo in 8 min. 2 3/5 sec.; 2 Laak op 3 lengten; 3 Nereus op 4 lengten. Voor den 3en heat startten de ploegen van de Maas en de Hoop. Onder een fiksche regenbui wordt om kwart voor 8 gestart. De Amsterdammers leidden van meet af aan, waren op de helft 1 lengte voor en wonnen ten slotte met 2 lengten in 8 min. 4 3/5 sec. In den eindstrijd komen derhalve Amstel, Argo en de Hoop. Het was weer droog geworden, toen daarop de beide heats geroeid werden voor De jonge twee A Voor den 2en,heat kwamen de Deutsche R.V. Een race zonder eenige attractie. De Haar lemmers waren sneller en hadden geen moei te dat te toonen. Zü wonnen met c.a. 4 lengten van Laga in 8 min. 58 3/5 sec. De tijd van Laga was 9 min. 8 3/5 sec. Voor de 2e heat kwamen de Deutsche R V. Amsterdam en Die Leythe uit: Dit tweetal leverde in een malsch buitje een scherpen strijd, die eerst in de eindspurt ten voor- deeie van de ©uitschcrs beslist werd. die met iy, M. verschil wonnen in 8 min. 471'5 sec. De tijd van Die Leythe was 8 min. 49 sec., zoodat in den eindstrijd uitkomen liet Spaame, De Deutsche R. V., Amsterdam en Die Leythe. De oude vier Tot besluit van den regenavond moesten de beide heats geroeid worden van een der groote nummers, de gestuurde vier. Eerst kwamen de vieren van de Maas en Willem III in Actie .De Amsterdammers waren zeer gehandicapt, doordat hun boegroeier onge steld en vervangen moest worden. Wat dat beteekent weet ieder, die eenig begrip van roeien heeft. Dat Dobbipga voor Couzy roei- op de tactiek harer tegenpartij en een ge- strijden. vaarlijke gesneden backhanddrive. In (Je eer ste set kwam mej. Sigart op 53, na lange rallies won mej. Bouman haar service game, maar met veel fighting spirit won mej. Sigart met 64. Eenigszins terneergeslagen krijgt mej. Bouman opnieuw een achterstand van 31, maar gedurende de rallies vindt ze eensklaps haar goed drive weer. Ze is nu op haar sterkst, passeert harde schoten langs de lijnen, volleert, loktmet succes en men haalt verruimd adem. Dan volgt de ge vaarlijke zevende game; het wordt deuce, mej. Sigart volleert meesterlijk en 't is 43. Mej. Sigart serveert prachtig 300; dan be- heerscht ze zichzelf even niet, slaat een double fault en 't is 3030. Nu wordt ze voorzichtiger, de tweede bal komt voorziehtig over het net en tactisch spelend, brengt ae de score op 53. Mej. Bouman wint haar service, 54 en nu zien we het einde nade ren. Kea mist eenige malen en mej. Sigart benut reeds de eerste winning stroke, 64. Een teleurstelling voor mej. Bouman, maar desniettegenstaande ware het voor haar zaak geweest om behoorlijk in 't veld te blijven, toen W. Broese van Groenow aan mej. Sigart 4 den beker overreikte. Tilden slaat Hunter Tilden heeft tegen Hunter een fijne partij gespeeld. Hier waren aan den slag een speler met elegante bewegingen en een krachtige athleet met den zwaai van een smid. Tilden bleef de volkomen meerdere, beheerscht, bijna feilloos; Hunter sloeg wat hij raken kon en dat was verbijsterend veel. Prachtig was het wisselen van lengte in de slagen van Tilden en zijn backhand passings waren miraculeus. Op de baseline staand, zag hij kans om den bal een paar meter achter het net cross weg te jagen en beteutert zag Hunter die won deren aan. Met 64, 62, 63 won IJlden den eersten prijs. In het damssdubbelspel hebben mej. RoMin Conquerque en mej. Bouman gewonnen van de dames Canters en Kallmeyer. Net als Za-- terdag, kregen de winnaars eerst in iedere set een achterstand, 3—0 en 42, om dan op te halen tot 63 en 64. Mej. Canters was in deze match keurig op dreef. Had haar partner even sterk gespeeld, deze combinatie zou de overwinning behaald hebben. M«j. Kallmeyer was echter het zwakke punt ia deze double. Mej. Rollin was weer uitermate beweeglijk, dook en snoof achter het net, maakte uitvallen als een acrobate in een variété en smashte en serveerde als een man. Er werd veel om haar gelachen. Finale heersndubbel TildenHunter speelden de finale heeren- dubbel tegen Timmer—Coen. Ze dragen ge- vieren om en nabij 12 rackets binnen, veel plaatjes van zich maken en speelden daarop een prachtige dubbel. Coen's dave rende service, vlak langs de lijn, bracht het menschdom in verrukking en zijn double fault stemde tot eene meevoelenden zucht. Coen was populair! Maar ook Timmer kon m deze heeren- dubbel uitstekend meedoen. Slechts zijn ser vice was zwakker, maar zijn volleeren deed niet onder voor dat van zijn partner. De eer ste set werd 6—2 voor Tilden en Hunter. Daarna ging Coen uit een ander vat tap pen Driemaal achtereen lukte zijn canon service C. v. Tilden zoowel als Hunter sloe gen er wanhopig naar. Coen won deze se- vice. Tilden maakte gelijk, maar Timmer scoorde weer tot 2-1. Niet zonder geluk weerde hij de keiharde drives van Tilden en Hunter, die Timmer regelrecht op de voeten speelden. Het werd 2—2 gelijk, 3—3, 4-4. Toen verloor Coen zijn service en Tiwen maakte de set uit. In de laatste set heeft de Hollandsch— Amerikaansche dubbel zich kranig geweerd. Tilden en Hunter werden even nonchalant toen ze met 4—1 voor kwamen en in hevige duels bleven Coen en Timmer, die het wél belangrijk vonden, dikwijls de winnaar. Ze maakten gelijk 4—4, maar verloren de vol gende game, 45. Tilden kreeg nu eea match point, maar Timmer was in topvorm, riskeerde veel, haalde smashes meters ach ter de baseline en"'t werd 5—5. Tilden miste in deze game tweemaal leelijk. Cowi serveerde weer prachtig, kwam op 4030. server advantage, maar de strokes voor de game werden te niet gedaan, 5—6. Tilden serveerde uit alle macht 4016. Hij loste opnieuw een kogel enean li nesman haalde het stoute waagstwk uit, luidkeels te roepen: „footfault!!" Tilden keek in opperste minachting neer op het menschelijk individu dat hem, Tilden footfault durfde aanwrijven. Hun- ter lachte gebogen over het net, het publiek juichte de linesman, gebogen, ael niets meer en Tilden staarde bijna een minuut lang den linesman, den waaghals aan. Het was vermakelijk! t'emeer, daar Tilden, naar een andere linesman ons verzekerde, inderdaad footfault gemaakt had. Gramstorig griste Tilden een paar ballen bijeen en maakte de set uit, 76. Zoo was het einde van een serie hoogst lijke vaart ir, haar slagen, een goeden kijk Interessante en voor velen leerrijke wed-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 7