LIJST ACHT STER-TABAK WALES - ANTHRACIET f3000.- f750.- f250.- f125.- f50.- f40.- Spinnewebjes fa. G. KRAAM Co. DE ONTWIKKELING VAN EEN WERELD-SYSTEEM VOOR LUCHTVAART STEMT ONTZETTEND VLIEG-ONGELUK BOVEN 'T KANAAL Z0MERPRIJZEN vanaf f2.65 per H.L. Telegrafisch Weerbericht f BUREAUXNASSAULAAN49 ADVERTENTIËN 35 cl.p. regel VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN- dit nummer bestaat uit twee bladen DINSDAG 18 JUNI 1929 DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17183 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEOEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. &4ls iedereen zijn eigen vliegtuig hoeft Een blik in de toekomst Door Sir Alan Cobham, K.B.E.1) den beroemden pionier van het internationaal luchtverkeer Auteursrecht voor Nederl. bij de Nieuwe HaarL Crt. Woensdag 3 Juli ALLEEN DE KATHOLIEKE LIJST ALLEEN Benoemingen Triduum voor zieken De Koninklijke Familie Bekeert niet-rcckers ROOKSTER Voornaamste Nieuws Spiritusdrinkers in Haarlemmermeer De Velser Pont De Kruisweg in Haarlemmermeer Meisje tusschen auto en muur doodgedrukt Kind te Katwijk verdronken Boerderij afgebrand J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Vliegtuig in zee gestort Zeven passagiers verdronken ALLEEN MET STOOKT U HET VOORDEELIGST FRANCO THUIS TURFMARKT 10-TEL. 11088 Zij, die zich thans op de Nieuwe Haarl. Courant abonneeren, ontvangen de nummers tot 1 Juli a.s. GRATIS. De Directie De onveilige Veluwe Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5910. ABONNEMENTENvoor Haarlem en Agentschappen: per week 25 et.) per kwartaal 325; per post, per kwartaal 3.58 bjj vooruitbetaling. q NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT r; S TIES, 1regels 60 ct p. plaatsing; elke regel meer 15 ct., bij vooruitbet Bi) contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regeL g Aleabonné'sop dit blad zijn ingevolge de verzekeringsvoorwaarden Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door bij een ongeval met bij verlies van een hand, bij verlies van een bij 'n breuk vaD bij verlies v. ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen I uUuUa* verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen- I I ÜUa'doodelijken afloop: l£ÜU.a 'een voet of een oog; I I *.w»"duim of wijsvinger: I wUi" been of arm: ItUi™ anderen vinger. tfaar mijn meening zal de ontwikkeling luchtvaart in de volgende kwarteeuw verbluffend en algemeen zijn als in de «geloopen vijf en twintig jaar. Die ont- T^kkeling zal zich hoofdzakelijk kenmerken T** de bevordering over de heele wereld den „lucht-geest." Er zal niet meer bevraagd worden, of het vervoer door de veilig is. De menschen zullen het rei- door de lucht als iets heel gewoons ^schouwen, zooals zij tegenwoordig het r™8® langs den weg of per spoor als de ™eest natuurlijke zaak beschouwen. Het gaat er alleen maar om, dat men er zich went het vliegtuig voor dagelijksch eabruik te benutten, zooals wij nu zijn ge meen geraakt aan het gebruik van auto's. bezitten nu den „auto-geest" en den -treingeest"; na verloop van vijf en twintig laar aal ook de „lucht-geest" aanwezig zijn. De menschen zullen dan niet meer aller- vragen doen en zich dwaas aanstellen, "*a*meer ze met een vliegtuig opstijgen. Zij kullen zonder meer er mee vertrekken en er fciet meer aan denken, dat zij door de lucht Maeo. Vüegdicnsten zullen met een mini- Mun-snelheid van 300 mijlen per uur wor den onderhouden en op hun route alle ste den van de wereld aandoen. Zü zullen op Sroote hoogte reizen en zullen „blind" vlie- d. w. z. de koers van het schip zal Sir Alan Cobham ®iet afhankelijk zijn van den piloot. De Moot zal niet zien, waar hij vliegt; hij zal ®uh geheel verlaten op draadlooze en elec- tnsche apparaten, die hem op zijn weg tot Bids zullen strekken en hem in staat zullen Btellen direct van de eene plaats naar de Undere te vliegen, zonder het minste gevaar rf11 juisten koers te verliezen. Er zullen J-hstrumenten aanwezig zijn, die hem nauw- «eurig vertellen, op welke hoogte hij zich f°ven de aarde bevindt en instrumenten, die erh zullen waarschuwen voor de nadering wat ook in zijn omgeving, in 't bü- ^uider voor de nadering van andere vlieg- uigen. Door middel van instrumenten zal fle piloot in staat zijn „blind" te landen en •■blind" te vertrekken. De vliegdiensten zul- en even nauwkeurig functionneeren als een Uurwerk, waarbij mechanische afwijkingen ^Ullen worden beschouwd als te behooren tot vorige eeuw. Mist, hoe dik ook, zal niet r®u geringsten invloed op de diensten heb- want het vliegen zal worden gecontro- ^d door instrumenten en niet door men- «then. ®r zullen ook luchtschepen zijn, uitgerust *bet een groot aantal machines van enorme Mardekracht en in staat een groot aantal bussagiers en zware lasten te vervoeren. De r°uw van deze reuzen-luchtschepen zal een •Mustrie worden van 't allergrootste belang, ®*>als de scheepsbouw heden ten dage, ter- de vervaardiging van lichte toestellen 'oor personen of voor familie-doeleinden in benzelfden omvang zal toenemen als de hui- bige auto-fabricage. Lichte toestellen zullen Europa en Amerika zóó algemeen zijn, 'ut de opstopping op de hoofdverkeerswe- van het land zal worden verminderd Y1 het verkeersprobleem in de groote ste- er gedeeltelijk door zal worden opge- Elke stad, elk dorp, elk groot huis zal /UU landingsplaats hebben. Landingsplaatsen men overal vinden. Het motto zal zijn |£un overal, waarheen men verkiest" en *Uurheen ook gevlogen wordt, er zal altijd landingsplaats in de buurt zijn. Th dit opzicht zijn Amerika, Duitschland en Frankrijk Engeland ver vooruit. In die landen zijn honderden landingsplaatsen maar Groot-Brittannië is vreeselijk traag in het beseffen van de behoefte voor deze plaatsen. Groot-Brittannië schijnt niet te begrijpen, dat er een nieuwe vorm van ver keer is ontstaan en tenzij wij de leiding in deze nieuwe ontwikkeling spoedig ter hand nemen, zullen wij ons tevreden moeten stel len een tweede-rangs-land te worden. In sommige opzichten maakt Groot-Brit tannië buitengewone vorderingen op 't ge bied der luchtvaart, maai- de vooruitgang doet zich niet over het geheele land als één geheel gelden. Onze ontwerpen en bouw van vliegtuigen kunnen een vergelijking doorstaan met alles wafc op 't vasteland of in Amerika wordt gemaakt en het is een feit, dat wij 60 pet. van de vliegtuigen, in dit land gemaakt, ex porteeren. Maar de groote moeilijkheid is dat het land als geheel niet inziet, welke mogelijkheden de luchtvaart biedt. De vol gende generatie zal tot dit inzicht komen; de tegenwoordige is te kortzichtig en wil het groote belang er van voor het land niet inzien, wanneer het er om gaat de samen stellende deelen van het Empire krachtiger te maken, te ontwikkelen en aaneen te schakelen. De doorsnee-mensch komt er niet toe, de zaak van dezen gezichtshoek te be schouwen. Hij heeft de feiten en cijfers vóór zich, maar hij beseft niet, dat de luchtvaart heden een levensvoorwaarde be- teekent en dat de bouw van het Empire zal verkruimelen en uiteenvallen, wanneer wij in deze richting geen vorderingen ma ken. Het geheele Empire is opgebouwd en in stand gehouden als een eenheid, omdat wy onovertroffen waren op het gebied van transport door het in het leven roepen van onze eigen verbindingen. En als ooit eenig ander volk de leiding in het vervoer zal nemen, moet het prestige en de macht van root-Brittannië daaronder ïyden. In de volgende vijf en twintig jaren zal de luchtvaart alle belemmeringen opheffen tusschen volk en volk. Door middel van snelle en doelmatige verkeersmiddelen tus schen het eene land en het andere, zullen de verschillende volkeren der wereld elkan der werkeiyk leeren kennen en dit zal meer bijdragen tot de uitroeiing van den oorlog en de bevordering van het internationale contact dan alles wat tot nu toe is be proefd. De oorzaak van den oorlog is ten slotte ultra-nationalisme en met de ontwik keling van de luchtvaart zal het ultra-na tionalisme verdwijnen. De rassen-trots zal natuuriyk blijven bestaan en dat is goed. Maar deze rassen-trots zal samengaan met vriendschappelyke gevoelens ten opzichte van andere rassen, die zullen bevorderd worden door de bespoediging en de uitbreiding van internationale verbindingen. Wanneer het vliegen over de heele wereld algemeen wordt zooals dat naar myn meening in de volgende kwarteeuw het ge val zal zijn zullen al deze belemmeringen van nationalisme en vooroordeel worden weggenomen Het vliegen zal universeel worden. Ik kan my den tüd denken en die ligt niet meer zoo ver dat de men schen in Europa in een paar dagen naar China, Australië, Amerika en Zuid-Afrika vliegen. Egypte wordt een uitstapje vooreen week-end, terwyi Beriynsche en Parijsche families op een Zaterdagmiddag even over en weer vliegen naar Londen. Van Europa naar Amerika zal een lang week-end uitstapje worden, dat de menschen op dezelfde wijze zullen maken zooals ze nu van Engeland naar Parijs, Berlijn of Weenen gaan als ze enkele dagen vrij hebben. Dit zyn de toekomstige ontwikkelings- mogeiykheden voor de luchtvaart, toch, wil len zy uitvoerbaar worden, dan moet de overheid in elk land, byzonder in Engeland, d'e oogen geopend worden voor de gunstige mogelijkheden welke zich nu by de ontwik keling der luchtscheepvaart voordoen. Duitschland, Frankrijk en de Vereenigde Staten maken snelle vorderingen. Ik ben echter bang, dat wy achteraan zullen ko men, en tenzij wy meer voortvarendheid toonen op dit punt, zullen toekomstige ge slachten het kind van d'e rekening worden. Wanneer wy een groote luchtvaart-indus trie in dit land wilier, oprichten de be hoefte daaraan is zeer groot kunnen wij dat op één manier doen. wy moeten de binnenlandsche vraag in het leven roepenen die kan alleen ontstaan door de luchtvaart aan te moedigen, niet door de ontwikkeling belemmeringen in den weg te leggen. Ge meentelijke hangars en landingsplaatsen, zooals die overal op het vasteland en in Amerika zyn te vinden, zyn het eerst noo' dige. Amerika b.v. heeft reeds meer dan 5000 landingsplaatsen. En by dat alles doet de regeerende klasse niets, of zoo goed als niets en ziet rustig toe, hoe andere volken voort gang maken. Toch hoop ik, dat 't slechts een kwestie van maanden en niet van jaren zal zyn, vóór het nationaal geweten begint te ont waken, niet alleen in Engeland, maar over heel Europa en Amerika. Dan zal de lucht vaart haar rechtmatige plaats in 't groote wereldplan gaan innemen. Dan zal de ware „lucht-geest" komen. Het bezit daarvan zal een der voornaamste factoren vormen in den toekomstigen ontwikkelingsgang der wereld. 1) Knight of the British Empire. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Pastoor te Nes en Swaluwe buurt den Weleerw. heer J. van Blaricum; te Assendelft, den Weleerw. heer J. Nagel en te Den Burg (Texel), den Weleerw. heer L. van Ruyven, die kapelaan was te Amster dam (H. Nicolaas buiten de V.). Alsmede tot Pastoor te Heinkenszand den Weleerw. heer L. Geldermans en te Oud-Beierland den Weleerw. heer Th. Blom, die kapelaan was te Leiden (O. L. Vr. Hemelvaart). In de Bedevaartskerk van O. L. Vr. Ter Nood te Hciloo In navolging van alombekende en zoo goed geslaagde ziekentriduums te Bloemendaal zal „op Kapel", düt is op de Bedevaarts- plaats van O. L. Vr. ter Nood te Heiloo, in de eerste volle week van Augustus voor zieken van Heiloo en Omstreken eéft Ziekentriduuir worden gehouden. Dit werk heeft de hooge goedkeuring van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem. Het groote doel van een dergelijk Triduum is; gedurende drie achtereenvolgende da gen aan zieken gelegenheid te geven, de H. Mis en andere godsdienstoefeningen, waar van zy reeds langen tyd verstoken zyn ge weest, bij te wonen. Dit triduum heeft voorzeker een byzonder cachet, omdat het gehouden wordt op de bevoorrechte plaats waar Maria onder den titel van O. L. Vr. ter Nood reeds zoo dik wijls buitengewone gebedsverhooringen ver leend heeft. Een comité van eenige dames en heeren te Heiloo heeft met den Zeereerw. Heer Pastoor de zorg en de leiding voor dit Tri duum op zich genomen. Er is plaats voor ongeveer 150 zieken. De Eerw .Overste van het St. Elisa beth-Ziekenhuis te Alkmaar is zoo welwillend geweest, verpleegsters voor de zieken toe te zeggen waaronder eenige religieuzen. Dit is slechts een voorloopig bericht. Verdere bijzonderheden zullen later wor den bekend gemaakt o.a.: 1. Uit welke parochies zieken zullen wor den verwacht. 2. Welke zieken zullen worden toege- laten. Men wordt vriendéiyk verzocht, hierover niet te correspondeeren. Over eenige weken kunnen zieken worden opgegeven aan den Zeereerw. Heer Pastoor hunner parochie of aan een lid van een comité, dat in de parochies zal worden op gericht. Nu zij reeds medegedeeld: 1. dat geen enkele zieke zonder attest van een geneesheer wordt toegelaten. 2. Dat de oefeningen plaats hebben van 's morgens 9 tot 's middags 4 uur. 3. Dat iedere zieke twee toegangskaarten ontvangt voor begeleidende familieleden. 4. Dat op die dagen buiten de zieken en de begeleiders niemand op het Bedevaarts terrein wordt toegelaten, zonder uitdrukks- lyk verlof, hetwelk niet mondeling maar schriftelijk zal worden gegeven. De konigin, de koningin-moeder en prin ses Juliana zyn Maandag in goeden wel stand in Arolsen aangekomen. ÜCHTEOEURKjE ROOKTABAK TMEOOORUS NIEMEIJER GRONINGEN Een der mannen byna verdronken Op den Hoofdweg naby den Lisserweg, in Haarlemmermeer, bevond zich een tweetal aan den drank verslaafde zwervers, die zich zoodanig bedronken en aan spiritus te goed gedaan hadden, dat ze loopen noch staan konden. Een der mannen, die langs den kant van den weg in half bewusteloozen toestand was neergevallen en zyn evenwicht had ver loren, kwam in de diepe wegsloot terecht. Gelukkig werd dit ongeval spoedig opgemerkt, doch het kostte heel wat moeite om den in de modder weggezakten en door den drank versuften man uit zijn levensgevaarlijke po sitie te bevryden, temeer daar hy zelf niet in staat was om by de aangewende reddings pogingen mee te werken. Na veel tobben slaagde men er ten slotte in hem op het droge te brengen. Door de zorg van de inmiddels ter plaatse gearriveer de politie, werden de spiritusdrinkers per vrachtauto overgebracht naar Hoofddorp, alwaar ze ter ontnuchtering in het arrestan tenlokaal werd opgesloten, nadat de zwervers, die byna verdronken was, van droge kleeren was voorzien. Maandagmorgen werden ze weder op vrije voeten gelaten. Het verkeer met de Velser pont in den Ryksweg HaarlemVelsenAlkmaar onder vindt verschillende moeiiykheden, die echter gemakkelyk zyn te verhelpen. 's Avonds is het niet duidelyk zichtbaar van welken steiger de pont vertrekt, aan gezien een speciale aanwyzing ontbreekt. Wanneer dus de pont aan de overzyde ligt, is het niet te zien, naar welken steiger men ryden moet en het ryden van den eenen steiger naar den anderen is vry bezwaarlyk. Een verlichte roode pyi (transparant) op den steiger van de dienstdoende pont zou ver keerd ryden voorkomen en een geregeld ver keer bevorderen. Overdag is veelal een reserve-pont In ge bruik. Terwyi op de steigers van de gewone ponten de afsluitboomen steeds worden ge bruikt, blyven die op de reserve-pont open als de pont vaart. Dit levert groot gevaar op voor het auto verkeer. Het afsluiten van den reserve steiger, terwyi de pont vaart, Is zeer ge- wenscht. By het tegenwoordig drukke verkeer via de Velser pont is het zeer hinderiyk, dat aan voetgangers en wielryders wordt toege staan, zich op de juist aangekomen pont te begeven, voordat de auto's en het publiek deze verlaten hebben. Hierdoor ontstaat tel kens gedrang op de steigers, met kans op ongelukken, beschadiging van spatborden, enz. en hinder voor een vlug verkeer. Een regeling, waarby de ponten en de oprybrug- gen aan het einde van den steiger niet mogen worden betreden, voordat het publiek en de auto's de aangekomen pont hebben verlaten hebben, zou nuttig werken. De Wegen-Commissie A.N.W.B..K.N.A.C. heeft deze bezwaren onder de aandacht ge bracht van den ar.-ingenieur van den Rijks waterstaat te Haarlem, met verzoek te wil len medewerken tot verbetering van den be- staanden toestand, hetgeen met zeer weinig kosten zal kunnen geschieden. De voorbereidende werkzaamheden voor de verbetering en verbreeding Naar ons wordt gemeld, begint het met de voorbereidende werkzaamheden voor de ver breeding en verbetering van den in slechten en voor het openbaar ryverkeer gevaarlyken toestand verkeerenden Kruisweg de ver bindingsweg tusschen Heemstede, Hoofddorp en Aalsmeer nu toch ernst te worden. "Nabij den Slotertocht en Kagertocht zijn directiekeeten geplaatst, in verband met het wegbreken en vernieuwen van de aldaar aanwezige bruggen. Ook werden op verschillende plaatsen in verband met den aanleg van den primairen verkeersweg groote hoeveelheden materialen aangevoerd. Het werk, naar de totstandkoming waar van met het oog op het steeds grooter wor dende gevaar voor ongelukken, allerwegen sterk wordt verlangd, zal in Haarlemmer' meer veel bedrijvigheid teweegbrengen en voor vele arbeiders een ware uitkomst zyn, Noodlottig ongeval te Meppel Maandagmiddag omstreeks 5 uur had te Meppel een droevig ongeval plaats. De vrachtrijder van Ruinerwold, Harm Geu- zinge, wilde met zyn vrachtauto achteruit de Voorstraat inryden, doch nam zyn draai niet goed, waardoor hy het trottoir opreed. Hier stonden drie meisjes, juist uit school gekomen, naar eenige straatmuzikanten te luisteren. De 10-jarige Grietje Bennink ge raakte tusschen auto en muur, waardoor haar borstkas en schedel werden ingedrukt, met het noodlottig gevolg, dat de dood byna onmiddeliyk intrad. Een tweede meisje kreeg lichte verwondingen aan de armen, terwyi het derde ongedeerd bleef. Bjj het spelen in het water gegleden Zondag is te Katwyk het vyf-jarig zoontje van Jacob van Beele uit de Varkenwisser- straat in het Prins Hendrikkanaal te Kat' wyk verdronken. Het kind was op balken die daar liggen gegaan om zyn scheepje, waar hy mee speelde, te grijpen en was daar afgegleden. Na een half uur dreggen werd het lykje door de politie opgehaald. Dr. Cleveringa heeft nog geruimen tyd getracht de levensgeesten op te wekken maar tevergeefs. Te Veenhuizen heeft Zaterdag een ver pleegde een hooischelf in brand gestoken, welke dicht by de boerderij van den land bouwer R. Pastoor stond. Door den sterken wind sloegen de vlammen naar de boerdery over en deze is geheel afgebrand. De loting voor den Dienstplicht. Ontzettend vliegongeluk boven *t Kanaal. 7 passagiers verdronken. Het strafproces tegen Salomon IJcber- mann. Dr. Friedmann uit Helsuigfors afe getuige en deskundige. De moord op den heer Lans te Rotter dam. De rechtbank verwijst de zaak naar de instructie. Jaarvergadering van den R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael". Berichten over verzoening tusschen Kerk en Staat in Mexico worden tegengesproken. Nieuw-Zeeland geteisterd door een hevige aardbeving. De Duitsch-Nationale •tegen het plan-Young. partij kant zich OP ONTEIGENING Nooit, nooit krijg je 't zóó gedaan. Denk niet Heer! dat je zóó de menschen dwingt, Je houdt geen bijen in een orf die stikt. F. v. Eederi OP DE VROUW. 'k Had Klaer geerne tegenwoordigh, Waerse wat min tegen-woordigh. Huygens OP DE MAN Dirck is syn boose wyf ontvallen; maekt geen rouw; Hy is veel beter by den Heer als by de vrouw. Huygens miHUHiitj Barometerstand 9 uur v.rii.: 774. Stilstand OPTICIENS FABRIKANTEN LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 9.54 uur. B. K. F.-elftaJ, dat Zondag In Ludwïgshafen met 53 door het elftal van de D. J. K. werd geklopt. Van L n. r.: v. Laarhoven (aanv.), F. v. Eekeren, Hassir.g, v. Wanroy, Wilhelmus, Kloosterman, Möller, Kamer, de Lange, Thissen, J. v. Eekeren Opnieuw valt een vliegongeluk, en ditmaal een der ernstigste, dat ooit gebeurd is, te betreuren. Een groote machine van de Imperial Air ways, de „City of Ottawa", die met elf pas sagiers aan boord van Croydon op weg was naar Parys, is op de hoogte van Dungeness in het Kanaal gestort. Ofschoon eerst te Calais beweerd werd, dat de inzittenden door een visschersboot zouden zijn gered, wordt thans officieel medegedeeld, dat zeven pas sagiers zyn gedood, terwijl vier reizigers, als mede de piloot en de mecanicien gewond werden. Tot de zeven omgekomen passagiers be- hooren twee vrouwen. Allen hadden een adres in Londen, doch twee hunner woon- 1 den daar in een hotel, zoodat het niet zeker is, dat zy in Londen hun vaste woonplaats hadden. j De „City of Ottawa" was om half elf van Croydon vertrokken en werd bestuurd door kapitein Brailly. Het toestel was een eind boven het Kanaal, toen de piloot een noodsein uitzond. Hy keerde zyn machine in de hoop de luchthaven Lympne, dte dicht bij de Engelsche kust ligt, te kunnen bereiken. Enkele oogenbliken later echter zond hy een tweede sein uit: „Ik kom neer" en dadelijk daarna: „Ik daal by een boot". Onmiddellijk werden uit Croydon, waar men de berichten had opgevangen, oproepen om hulp uitge zonden en uit Dover vertrokken terstond twee booten om assistentie te verleenen. De piloot was er intusschen evenwel in geslaagd om zyn toestel dicht by een Fransche treiler te doen dalen. Enkele passagiers wisten zich op de vleu gels der machine in veiligheid te brengen. De treiler zette onmiddeliyk een boot uit en nam de passagiers, die zich op de vleugels bevonden, aan boord, evenals den piloot en den mecanicien. Een loodsboot nam vervolgens de geredden, onder wie zich twee vrouwen bevonden, over en bracht hen te Folkestone aan land, waar zy in dekens gehuld in ambulances werden gedragen en naar het ziekenhuis vervoerd. Nader wordt gemeld, dat het vliegtuig een Handley-Page-tweedekker was, voorzien van twee motoren van 1000 P.K., dat In Maart 1926 in dienst was gesteld en tot nu toe ongeveer 250 duizend mylen had afgelegd. Het is ongeveer 1000 maal over het Kanaal gevlogen. Naar het Hbld. uit Londen verneemt, heeft deze nieuwe vliegramp aldaar diepen in druk gemaakt. De inspecteur van ongelukken in het ministerie van den Luchtdienst zal het voorgeschreven onderzoek instellen. Voor hy dit gedaan heeft, kan de Impjerial Aairways de oorzaak van het ongeluk en van het ver lies van menschenlevens niet vaststellen. Het vliegtuig is behouden en en een deskun dig onderzoek is daardoor mogelyk. De piloot en de mecanicien zyn gewond. Een ooggetuige verklaarde, dat het toestel met geweldigen slag op het water terecht kwam en omsloeg. Een stoomtrawler, die vlak by was, snelde dadeiyk ter hulp. Een deel van het toestel moest open gehakt wor den, om de passagiers naar buiten te halen. Onder de verongelukten is volgens het Hbld." een Amsterdamsche dame. Naar het persbureau V. D. verneemt, komt de naam van de 34-jarige mejuffrouw A. Gerzon, dochter van den onlangs overleden bekenden Amsterdammer Lio., Gerzon, die de vlucht van Londen naar Zürich medemaakte, niet voor op de ïyst der geredden. Hoogste barometerstand 771.7 m.M., te Hamburg. Laagste barometerstand 751.9 mM. te Vestmanör. Verwachting: Zwakke, meest oostelyke tot zuidelijken wind, helder tot licht bewolkt, droog, warmer overdag. Zondagnacht is ook de oudste der gebroe ders Arentsen, verdacht van een groot aan tal inbraken op de Veluwe, gearresteerd. Twee politiehonden hebben hem in de bos- schen tusschen Bunschoten en Putten gegre pen. De derde van het complot is nog vluchtig,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1