Plaatselijk nieuws Wé/ Cheque -koersen Heringa Wuthrich, Haarlem waarfijkcfe origineefe pepermunt Dit is Stofzuigerhuis MAERTEÜS SPORT EN WEDSTRIJDEN EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DONDERDAG 20 JUNI 1929 BLADZIJDE 2 Bliksembeveiliging Mpsrslng en mishandeling van een landbouwer te Hillegom De staking Verdronken Os inbraak s.d. Bakenessergracht WIELERNIEUWS Stadion-wielerbaan Gedeputeerde Staten van Noord-Holland Os diefstal i.h. Frans Hais-Museüns FAILLISSEMENTEN De Internationale zes- daagsche ROEIEN Laga wint den Telegraaf- beker MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBAN* Haarlem - Amsterda**1 HEILOO PURMEREND BOORN NIEUWER-AMSTEL BOVENKARSPEL %V0RTH A CROWN HOBBY VLOERWRIJVERS f 125.- Barteijsrisstr. 16 - Tel. Ho. 10756 WEESP TER AAR BOVENKARSPEL CASTRICUM MARKTNIEUWS 59.45 9.30 34.60 12.08 48.— 13.10 34.70 35.— 2.4972 7.40 27.10 66.35 66.40 66.75 Aanrijding Bij een kromming in den neg en waar een haag het uitzicht belem- nert, is een kinderwagen met twee kinderen ran P. H. door een luxe-auto van den heer M. uit Beverwijk aangereden. De kinderwagen met de kinderen, waarvan de een omstreeks 2 en de ander 4 jaar, raakte te water. De chauffeur stopte onmiddellijk sn haalde de kinderen uit het water en bracht hen per auto naar huis. Tuinbouw In de Tuinbouwcommissie van de L. E. T. T. zijn benoemd voor de L. E. T. T. de heer J. Bakker Hzn., voor den L. T. B. de heer G. S. Koomen, voor de Voor uitgang de heer S. Akkermans, en voor de Coop. Veilingsvereeniging St. Willibrordus de heer J. Admiraal. St. Willibrordus Alhier werd in het lokaal van den heer J. Hirsch een algemeene vergadering gehouden door de Coöp. Veilings vereeniging Sint Willibrordus. De heer Schuyt deelde mede, dat de heer Docter uit Beverwijk toegezegd heeft deze vergadering bij te wonen om mededeelingen te doen omtrent een en ander betreffende de aardbeiencampagne. Later op den avond j p«n vnnret^mri' rt w vSd^dwL.^0114' Öat dG hCér D0Ct6ri geldeiï van klein vee eenigszins te verlagen De lange trein bevatte honderden Gooische forensen, waarbij in Weesp nog zouden wor den gevoegd de vele employé's van de firma. Van Houten. Toen overtuigend was gebleken, dat hulp uit Amsterdam noodig was, werd den reizigers verlof gegeven den trein te ver laten en werd het een lange rij van reizigers over de brug, die anders voor voetgangers verkeer is gesloten: nooit heeft deze brug zooveel voetgangers gedragen. Deze begaven zich naar het station en konden plaats ne men in trein 1866, welke om 18.27 van hier vertrekt. Door het omleggen van wissels werd het treinverkeer op het oosten slechts moei zaam en met veel vertraging onderhouden. Intusschen was een losse reserve-locomo tief uit Amsterdam gearriveerd, die den thans zoo goed als leegen trein aankoppelde hij bevatte o.a. ook nog eenige paardentranspor- ten en naar Amsterdam bracht. Gelukkig draaiden nog de wielen van de defecte ma chine, zoodat zij op eigen onderstel kon wor den vervoerd. Na enkele uren vertraging had het verkeer zijn normalen loop hersteld. Personalia Wij vernemen, dat de heer J. C. W. Worst, directeur van het Post- en Telegraafkantoor alhier, tegen 1 September eervol ontslag heeft aangevraagd. Promotie De promotie van dr. Van Hoon alhier, waarvan gisteren melding werd ge maakt, geschiedde cum laude. Verlaging marktgeld In de raadsverga dering van Vrijdag a.s. komt o. m. aan de en wel van kalveren, schapen en varkens van 25 op 20 cent en van biggen, bokken of gei- Vervolgens deelde de heer Schuyt meds, dat Zaterdagmiddag a^s. om twee uur eenïeVen "lammeren van 15 op 10 ct. aardbeienveiling zal gehouden worden. Voor het personeel gaven zich de volgende iTf,rpCT personen op: I U1 v_ih,fc.cï Voor klokkenist de heer G. Schouten: j 1 le^en aal1 den Tolweg en eigendom van den h-Z S heeren H. Dek- heer .j Geerlings, is ondershands verkocht I "vt 1 aan den heer p- de vries Zaandam. voor weger de heer M. Verstraten. Voor veilingleider en keurmeester gaf zich i niemand op. De heer Koomen het woord vragende, zegt dat het, wat betreft de aardbeien, bij veel menschen er treurig uitziet. Grootendeels is dat te wijten aan de vorst, doch ook de rup sen en de torren hebben er groote schuld aan. Spr. stelt voor om, zoo mogelijk, in verceniging met den Kennemermarktbond te trachten, dat desnoods van rijkswege de zaak onderzocht wordt of daar iets aan te doen is. Spr. stelt er prijs op, dat in combi natie met andere veilingsvereenigingen stap pen worden gedaan bij de regeering. Ook de bollenkweekers hebben dit indertijd gedaan voor de bestrijding van het zwart-rand in de hyacinten. Toen is dr. van Slochteren, rijkstuinbouwconsulent, hiermede belast. Toen is een goede oplossing gevonden. Spr. zou gaarne zien, dat de kweekers geen zelfverwijt kan treffen. Algemeen vindt dit voorstel grooten bijval. De heer Koomen zegt verder, dat naar een bestrijdingsmiddel nog gezocht moet wor den. Dit voorstel wordt breedvoerig besproken, waarna ten slotte de voorzitter zegt, dat het bestuur deze kwestie ter hand zal nemen en zoo spoedig mogelijk in deze richting zal werken. Een voorstel van den heer Ruiter om de uitbetalingen voortaan te doen plaats hebben in het kantoor van de veiling, werd verwor pen. Op een desbetreffende vraag van den heer N. Baiters, deelde de heer Schuyt mede, dat de algemeene meening is, dat de prijzen nogal mee zullen vallen. Bijtijds zal bekend worden gemaakt wan neer de exportveiiingen van aardbeien zullen beginnen. Ook geeft de heer Schuyt den leden in overweging om, zoo lang de prijzen hoog zijn, het gewicht dat in een kistje is, op een briefje boven op de boonen en peulen te leggen. Hierna sluiting. Verkocp Het huis met tuin en erf, ge- Harmonic „Apollo" In verband met het 25-jarig bestaan der Harmonie „Apolló" op 1 Juli a.s. zal door het bestuur der Harmo nie -receptie worden gehouden Zondag 30 Juni a.s. in „de Doelen" alhier, des middags van 35 urn. Geslaagd Onze plaatsgenoote mej. A. Thies, slaagde voor het eindexamen piano van het Conservatorium te Amsterdam. Onbestelbaar Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de af zenders onbekend zijn. Terugontvangen in de eerste helft der maand Juni 1929. Brieven, binnenland: l.Raad van Arbeid te Alkmaar; 2. G. Damen, den Haag; 3. Gebrs. Lange, Hoogwoud; 4. Jos. de Leeuw, Opper does; 5. N. A. van Lunen, Haarlem; 6. mevr. Rentenaar, Hoogcarspel; 7. H. Rodermond, Rijnsaterwoude; 8. mej. A. Touw, Rotterdam; 9. A. Wit, Berkhout. Briefkaarten, binnenland: 10. R. Brouwer, Naaldwijk; 11. Y. Dekker, Hillep bij Amster dam. Vischmarkt Op de vischmarkt werd aangevoerd 2236 pond bot A 229;-$ ct., 10 pond schol A 24 ct., 71 pond aal A 55— 60 ct. per pond en 2 manden spiering A 1.75 per mand. ----- Personalia Bij Koninklijk besluit van 14 Juni 1329, is met ingang van 1 Juli 1929 opnieuw benoemd tot burgemeester der ge meente Heiloo, jhr. N. van Fore est. Een prachtige avond Dinsdagavond sprak alhier voor de kiezers de heer Boot, Chef-Ambtenaar ter Secretarie in deze ge meente, over den toestand der gemeente- financiën en het gevoerde financieel beleid. Spreker was daartoe gekomen, omdat er den laatsten tijd veel critiek was uitgeoefend op eenigszins onbehoorlijke en onjuiste wijze, waardoor de toestand der gemeente in een verkeerd daglicht werd geplaatst. De heer Boot wees er op, dat de gemeente onderhevig is geweest aan 'n snellen aanwas der bevolking, die steeg van 1923 tot 1929 met 75 pet. Zij, die zich vestigden waren gewoon aan de gerieven, die een groote stad biedt en vandaar, dat er vele eischen werden gesteld, waaraan zooveel mogelijk is voldaan. Er is veel gedaan in 't belang van de volks huisvesting met Rijks- en gemeentelijken steun. Zoo bouwde Goed wonen te Nes 8, de St. Urbanuswoningbcuwvereeniging te Boven kerk 40 en de Vereeniging Patrimonium 186 woningen; terwijl er nog tal van woningen werden gebouwd met steun aan de bouwers. Spr. komt op tegen een artikel van Het Volk, dat gewijd is aan slechte woningtoestanden te Nieuwer-Amstel aan de Bleekerskade. Dit zijn meestal eigen woningen van verveners, wier eigendommen zoo maar niet te ontrui men zijn. Ook wordt de toestand dier wo ningen erg overdreven voorgesteld. Men ver zuimt echter te zeggen wat er wel is gedaan en spr. wijst daarbij op de verbetering van de Stationsstraat, waar krotwoningen stonden en thans flinke perceelen staan, met Post kantoor en Belastingkantoor. Voorts memoreert spr. het tot stand ko men van het Tumgebouw, de Nijverheids school, nieuwe scholen voor openbaar en bijzonder onderwijs, de M. U. L. O.-schooi, de verbeering der wegen, de aanschaffing van twee autospuiten, de uitbreiding van den Reinigingsdienst, het wandelpark en ten slotte de voorziening van electra, waterleiding en gas. Indien dan ook de belasting niet zoo laag is, als men wel zou wenschen, dan kan toch v/orden gezegd, dat het geld goed is besteed en dat men er wat voor heeft. Een der voornaamste aantrekkelijkheden om zich hier te vestigen zal lage belastingen zijn en blijven en spr. zeide ten slotte, dat en wordt getracht om niet meer uit te geven dan hoog noodzakelijk is. Serenade Alhier bracht het fanfare corps een serenade aan het echtpaar Bakker Kaaijk, dat den dag herdacht, waarop het vóór 50 jaren in het huwelijk trad. IO CTS. PER ROL Verleden week stond voor de Haarlemsche Rechtbank terecht de 34-jarge koopman C. de V. te Haarlem, die in 1925 H. Albers te Hillegom heeft gedwongen tot afgifte van een gouden horloge met ketting en tot het aangaan van een schuld van 4000, althans 4C0, door hem gewelddadig vast te grijpen en te mishandelen. „Het O. M. eischte een gevangenisstraf van 5 maanden. De verdediger, mr. dr. A. F. H. Schreurs, achtte de feiten niet bewezen. De uitspraak luidde hedenmorgen vrij spraak voor de poging tot afpersing en voor de mishandeling een gevangenistraf van 1 maand. Aangezien te Weesp hout aangevoerd werd uit Zaandam, van d'e firma Verwey, bij wel ke firma het personeel in staking is, had den de stakers deze zending achtervolgd en het personeel der zagerij opmerkzaam ge maakt, dat het hout „besmet" was. Het personeel is daarop in staking gegaan. Een opvarende van het in de haven te Zaandam liggende stoomschip „Anna Mar- tuarte Pedersen" is Maandagavond bij het zwemmen in de haven verdronken. De ouders van den jongeman, in Duitsch- land woonachtig, zijn verwittigd en zullen bij de begrafenis tegenwoordig zijn. Eveneens zal een deputatie uit stakende houtbewerkers aan de begrafenis deel nemen. Gevangenisstraf en van 8 maanden en 1 jaar De 26-jarige koopman A. S. en de 43- jarige koopman C. de V., resp. te Haarlem mermeer en Haarlem, stonden verleden week voor onze rechtbank terecht, omdat zij in den avond van 4 December 1927 met een valschen sleutel het perceel Bakenessergracht 29 zijn binnengedrongen en uit een buffet 650 ont vreemd hebben. De substituut-officier van Justitie eischte tegen S. een gevangenisstraf van 9 maanden, tegen V., den promotor van de inbraak, 2% jaar. De uitspraak luidde hedenmorgen 8 maan den gevangenisstraf voor 6., 1 jaar voor De V. rij van de andere plaatsen geen al te slecht figuur maken. Op naar de 100.000 heeft ae voorzitter van den K. R. O. gezegd een dezer dagen en wij zeggen hier, op naar de 200.000. Hedenavond 8 uur zullen opde StadkW" wielerbaan weder international ewielerwed- strijden gehouden worden, waarvan het hoofdnummer bestaat uit een Omniumrace tusschen de renners Girardengo (Italië) Blanchonnet (Frankrijk) en Piet van Kee pen (Holland). Deze Omniumrace bevat een wedstrijd over 12 ronden met 4 klassementen J cea inhaalrace en een wedstrijd over 25 K.M- echter levende gangmaking. Bij den laat sten wedstrijd zullen voor het eerst de tri plets in gebruik worden genomen. Voor Girardengo en Blanchonnet zulle11 als gangmakers fungeeren 6 Fransche tri- plets en 6 Fransche Tandems, in totaal dus 30 Fransche gangmakers, terwijl Piet van Kempen gegangmaakt zal worden door 3 Hollandsche triplets en 3 Hoilandsche tan dems. Bovendien wordt verreden een match FrankrijkHolland op triplets in 3 manches (de 2 beste Fransche tripiets tegen de 2 beste Hollandsche tripiets) en een match FrankrijkHolland op tandems, eveneens in 3 manches, tusschen de 3 beste Fransche tandems en de 3 beste Hollandsche tan dems. 1 Het programma wordt aangevuld met een wedstr,d over 15 K.M. voor adspirant* Stayers en een wedstrijd voor amateurs. Tremvertraging Woensdagavond bleef trein no. 2040, die om 17.26 uit Bussum ver trekt en om 17.39 te Weesp aankomt, enkele honderden meters ten oosten van de Vecht- brug plotseling staan. Het bleek, dat de ma chine defect was. Dadelijk werd door den overwegwachter van het blokhuis aan den Langen Muiderweg naar het station Weesp geseind om assistentie, welke direct verscheen, maar wat men ook aanwendde, de locomo tief was onmogelijk weer op-gang'te-krijgen. Duitschc fabrikanten Door een excursie van 25 Duitsche Conservenfabrikanten werd Maandag een bezoek gebracht aan de Veilin gen hier ter plaatse. De heeren waren onder leiding van het Centraal bureau voor Groen- tenveilingen te Den Haag, terwijl door den directeur van de R. K. Veil. Ver. Tuinders- belang en den voorzitter van „De Hoop ge leidt Ons" het gezelschap namens deze ver- eeniging werd ontvangen. Na het gebruik van de thee werd een bezoek gebracht aan een der tuinen waar de cultuur, in deze plaats zoo rijk aan Doperwten, Snijboonen en Au gurken werd bezichtigd. Verschillende fabri kanten toonde veel belangstelling voor spe ciaal Doperwten en Augurken. Men kan het gezelschap aanzien, dat zij van de cultuur in Ter-Aar een goeden indruk meenamen, terwijl van den vermoelelijken aanvoer van snijboonen en augurken n.l. rasp. 420.000 en 300.000 kilogram goede nota werd genomen. Hierna vertrok de excursie haar Den Haag. VeUingbericht R. K. Vefl. Ver Tulndersbe- lang Peulen 1.60240; Snijboonen 4.70 —5.70, Tuinboonen 3.50; Snijboonen stek 3.00—3.60; Princesseboonen 8.10; Dop- ners 2.402.80 Capucijners 3, alles per 10 kilo; Sla per 100 0.301.30; Postelein per 100 kilo 9.70—10.20; Peen per bos 512 cent; Bloemkool per stuk 315 cent; Rabarber per bos 6 cent, bloemen per bos 6 cent, Komkom, mers per stuk 9 cent. Opening badhuis Naar wij vernemen zal Vrijdag a.s. des avonds 7 uur (o.t) het bad huis aan de Broekerhaven worden geopend. Zaterdag a.s. zal het de eerste dag zijn, waarop het badhuis in gebruik kan worden genomen. De bewijzen van toegang tot het badhuis (voor losse baden) zullen aan het badhuis verkrijgbaar worden gesteld, terwijl andere kaarten op aanvraag en na betaling zullen worden toegezonden. Het verdient aanbeve ling hieronder te laten volgen de uren, waarop het badhuis zal zijn geopend. Het badhuis is geopend op alle werkdagen van Iedere week van des v.m. 79 .uur voor mannen; van 9.30—11.30 voor vrouwen; n.m. 3.305 uur voor vrouwen; van 58 uur voor manpen. Woensdag en Zaterdags; Van v.m. 7—9 uur voor mannen; van 9.30— 11.30 voor vrouwen; n.m. van 1—3 uur voor meisjes (met event, geleiders)van 3.305.30 voor jongens (als boven)van 68 uur voor mannen. Zondags van des n.m. 34 uur voor vrou wen; van 46 uur voor mannen. Bovenstaande uren geven aan ouden tijd. Klachten welke mochten ontstaan zullen schriftelijk aan de commissie moeten worden ingediend en worden ingeverd bij den Secre taris-Penningmeester den heer S. Bosma. Vervolgens zullen badpakken en handdoe ken tegen billijke vergoeding in bruik worden afgestaan. Wanneer het badhuis is geopend, wappert de Ned. driekleur op het gebouwtje. Bij een bezoek aan het badhuis zullen steeds de toegangsbewijzen moeten worden vertoond De Commissie verzoekt een ieder dringend om aan de bepalingen welke zijn kenbaar ge maakt in ieder badhokje gevolg te geven Gisterenmorgen werd de vergadering.van-de Provinciale Staten voortgezet. Allereerst was het woord aan mr. A. Bruch om het voorstel tot den aanleg van negen strandhoofden nabij Kamperduin en, in verband daarmede, den aanleg van een werkspoor en den aanloop van perceelen, waarvoor in totaal 560.000.— benoodigd is, te verdedigen. Gisteren was hierover door verschillende leden het woord gevoerd. Mr .Bruch zet op historische gronden uiteen, dat de aanleg van de strandhoofden wel degelijk een zaak van urgentie is. Bij een storm van eenige beteekenis zullen er weer groote stukken duin verloren gaan, waardoor er gevaar gaat dreigen. Men kan de grillen van de zee nu eenmaal niet berekenen. Sedert 1928 is in verreweg het grootste gedeelte van de kust een teruggang van den duinvoet te consta- teeren. Thans is inderdaad aangebroken het moment, dat reeds in 1910 werd voorzien, het moment, dat er moet worden ingegrepen. Er zal niet hoofd voor hoofd worden aan gelegd maar alle negen tegelijk. Spreker verdedigde daarna het maken van een eigen werkspoor, daar dit o. a. van blijvend belang is voor eventueelen zandaanvoer. Het voorstel wordt dan aangenomen met 55 tegen 8 stemmen. Bij het voorstel tot verhooging van de toelage aan J. van Oidenborgh, als direc teur van het Provinciaal Electriciteitsbe- drijf, diende de heer Abrahams (V. D.) de volgende motie in: De Staten, gezien de voordracht van Gedeputeerde Staten tot verhooging van de toelage van den Directeur van het P. E. N., den heer Van Oidenborgh, noo- digen Gedeputeerde Staten uit, een on derzoek in te stellen in betrekking tot de vraag, of het feit, dat de provincie een eigen centrale gaat exploiteeren, geen, aanleiding moet zijn, de directie van het P. E. N. te reorganiseeren. De VOORZITTER dient daar op van ant woord en deelde mede, dat het de meening van de P. E. N.-commissle en den Raad van Toezicht was, dat een directeur niet voor het bedrijf verantwoordelijk gesteld mag worden. Een tweede directeur is toen be noemd. Het commercieele en het techni sche gedeelte werd toen gescheiden. Niettemin is het noodzakelijk gebleken, dat de heer Van Oidenborgh zich met het geheele bedrijf bleef bemoeien. Aan de uifcnoodiging van den heer Abra hams willen Gedeputeerde Staten gaarne voldioen. Het voorstel wordt mtuhschen aangenomen. Nieuw wegenplan Behandeld wordt dan een voorstel tot het vaststellen van een nieuw wegenplan, overeenkomstig de WegenbelsEtingwet en van een nieuw plan van wegen, welke door de provincie zullen worden verbeterd. Door de heeren W. van de Vail c a. was een voorstel ingediend, om den weg Schoorl- damSchoorl en den weg Damweg—Zuider laan, bij de Provincie Noord-Holland in beheer en onderhoud te brengen. De heer VAN DE VALL verdedigde het amendement en drong er speciaal op aan, dat het natuurschoon, waar eenigszins mo gelijk, bewaard zou blijven. Spreker verzocht Ged. Staten prae-advies op zijn amendement uit te brengen. De heer VISSER (S. D. A. P.) drong ver volgens aan op afdoende verbetering van den verkeerstoestand bij de Velserpont en verzocht Ged. Staten bij het Rijk stappen daartoe te deen. Verschillende leden pleiten verder voor speciale belangen. De heer VERSCHURE (R. K.) zou het een goede oplossing voor den verkeers toestand te Velsen vinden, wanneer er een onderdoorgang gemaakt werd: een tunnel. Ook de scheepvaart zou daarmede gediend zijn. Spreker vroeg Ged. Staten zijn voorstel eens in studie te nemen. De VOORZITTER beantwoordde de ver schillende sprekers en merkte op, dat een commissie van 20 leden het wegenvraagstuk heeft bekeken en het ingediende plan is dan ook bevredigend. Er blijven natuurlijk altijd nog wenschen over en spr, achtte het moeilijk, om in een vergadering als die der Staten technische wijzingen te brengen in een wegenplan. Kleine wegen, als bedoeld in het voorstel van den heer W. van de Vail e. a., kan de provincie niet in beheer nemen, aldus de voorzitter. De zaak van een verbeterde verbinding tusschen de beide oevers van het. Noordzee kanaal, willen Ged. Staten gaarne onder de aandacht van de regeering brengen. Een voorstel van den heer KOSTELIJK (V. D.) om den Middenweg in de Heer- Hugowaard in provinciaal beheer te nemen, werd ingetrokken. De motie-Van de Vall werd verworpen met 33 tegen 11 stemmen. Het voorstel van Ged. Staten werd aan genomen. De heer KORFF (V. B.) vroeg bij het voorstel tot het aanbieden van een ge schenk ten behoeve van het nieuwe gou vernementsgebouw, hoe het met dit gebouw staat, Mr. BOMANS was van meening, dat het wel voorjaar 1930 zal worden eer de gebou wen betrokken kunnen worden. Wat het aanbieden van het geschenk be treft, merkte spr. op, dat corporaties en particulieren zich ook wel niet onbetuigd zullen laten, zoodat de Staten niet achter kunnen blijven. Door den heer A. DE VRIES werden daarna eenige vragen aan Ged. Staten ge steld, die door den voorzitter beantwoord werden. De vergadering werd daarna verdaagd tot nadere aankondiging, waarschijnlijk 26 Juli. Ged. Staten worden gemachtigd geldlee- ningen aan te gaan van 5 000.000 voor de uitbreiding van het Prov. Electriciteits- bedrijf 270.000 voor uitbreidingswerken van het Prov. Waterleidingbedrijf; 8000 voor ontginning van het Prov. Landgoed onder Castricum; 44.850 voor buitengewone werken in het prov. Ziekenhuis te Medemblik; 50.000 voor kosten van verfraaiing van het nieuwe Gouvernementsgebouw; 100.00D voor aankoop van een perceel weiland ten behoeve van het Prov. Zieken huis nabij Santpoort; 38.500 voor aankoop en inrichting van een huis ten behoeve van den Prov. Water staat. 560.000 wegens aanleg van 9 strand hoofden, nabij Kamperduin en in verband daarmede aanleg van een werkspoor en aankoop van perceelen. De zaak wordt II Juli hervat Veertien dagen geleden stond voor de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem terecht de 21-jarige Th. T. V. uit Amsterdam, die op 30 April uit het Frans Hals-museum twee schilderijtjes gestolen zou hebben. Verdachte bekende. De substituut-ofifcier van Justitie eischte een gevangenistraf van 4 maanden. De verdediger, mr. S. de Ranitz, stelde als grondgedachte van zijn pleidooi de vraag of verdachte wel een normaal mensch was. Na verdere behandeling der zaak achtte het O. M. het gewenscht, dgt de zaak terug verwezen werd naar den rechter-commissaris. De verdedigër legde een afschrift over vr«i een psychiatrisch rapport van dr. Wiersma te Leiden Hedenmorgen zou de uitspraak zijn. De zaak zal echter Donderdag 11 Juli worden hervat, alsdan zal o.a. dr. Wiersma ais ge tuige worden gehoord. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uitgesproken A. van der Meer, los-arbeider, wonende te Alkemade, Oude Wetering 146. Curator mr. L. G. van Dam, wonende te Haarlem. J. P. Krabbendam, slager, wonende te IJmuiden, Kanaalstraat 83. Curator mr. B. Bouman, wonende te Haarlem. L. N. Termes, brandstoffenhandelaar, wo nende te Zandvoort, Zuidbuurt 9. Curator mr. W. A. J. Stortenbeker, wonende te Haarlem. A. Kelderman, vroeger loodgieter, thans winkelier in sanitaire artikelen, wonende te Haarlem, Anthoniestraat 63. Curator mr. E. A. J. Scheltema-Conradi, wonende te Haar lem. Rechter-Commissaris jhr. mr. E. J. Strick van Linschoten. Opgeheven werden de faillissementen van: P. Out, wonende te Heemstede. Curator mr. H. E. Frinsen-Geerligs, wonende te Haarlem. A. M. SchweinitsReuter, wonende te Santpoort, thans te Amsterdam. Curator mr. W. G. J. Veenhoven, wonende te Haarlem. J. F. de Bruyn, wonende te Santpoort. Curator mr. W. G. J. Veenhoven, wonende te Haarlem. Geëindigd is het faillissement wegens het verbindend worden der uitdeelingslijst van: B. Th. van Graas, wonende te Haarlem. Curator mr. J. van der Vegt, wonende te Haarlem. Waterinstallatie Door het polderbestuur van den Castricummerpolder is nabij de pompinstaliatie waar voorheen twee bronnen warena angesloten op bedoelde installatie thans een derde bron geslagen waar het wa ter wordt uitgepompt op een diepte van 65 meter, terwijl de andere bronnen op minder diepte zich bevinden. Door aansluiting van deze bron kan met een electrische motor meer dan de dubbele hoeveelheid water In den polder worden gevoerd. Wij namen heden een kijkje en konden constateeren dat de hoeveelheid water welke thans in den polder gepompt wordt van veel grootere kwantum is dan tot heden het geval was. Ook een meting met een meetinstru ment heeft aangetoond dat dit het geval is. en circa 100 pCt. meer water kan worden af gevoerd, om het waterpiel voor de landerijen in den polder op peil te houden wat een groot gemak en voordeel is voor den veehouder en tuinder niet alleen, maar zelfs een groot voordeel. De hoeveelheid water die thans per uur kan worden opgepompt en weggevoerd is on geveer 11 M3. per uur, een kwantum, dat zeker groot is te noemen, maar wat gezien de praktijk in de laatste jaren verkregen met de oude installatie zeker niet te hoog is te noemen. No. 5 17 Juni Geslaagd Voor het examen van 2e ma- i chinst diploma B te koopvaardij slaagde dezer dagen de heer C van der Linder wonende al hier Speldjesdag Wit-Gele Kruis De speld- jesdag ten bate van de vereeniging het Wit- Gele Kruis is wel geslaagd al moeten we er direct aan toevoegen, dat het slechte regen achtige weer van den voormiddag daarop 'n grooten nadeeligen invloed op heeft gehad Niettegenstaande dezen grondslag werd toch nog een bedrag van ruim 80 verkregen, voorwaar niet een klein succes. Pensiongasten en Kampeeren Het mooie weer van de laatste weken heeft al vroeg den trek van pensiongasten en kampeerders alhier tengevolge gehad. Hier en daar zijn dan ook ai en aantal pensiogasten ondergebracht, terwijl het aantal steeds toeneemt. Gelijken tred of liever nog in groote mate, is dat het geval met de kampeerders. Het aantal op het kampeerterrein in de duinen van het provinciaal landgoed neemt gaande toe, terwijl het aantal aanvragen nog steeds toevloeid. Bovendien wordt door eenige ge zelschappen gebruik gemaakt van de kam peergelegenheid aan het strand onder deze gemeente. Schoolreisje Men deelt ons mede, dat een commissie zich heeft gevormd onder lei ding van het hoofd van de R. K. Jongens school ten einde gelden in te zamelen en plannen uit te werken, voor het maken van een schoolreisje voor de leerlingen van de hoogste klassen van de R. K. Jongens- en meisjesschool. Naturulijk kan men omtrent ds definitieve plannen niets zeggen vooral eer men weet hoeveel gelden beschikbaar zullen komen. Wij mogen dan ook op deze plaats een be roep doen in de eerste plaats op de ouders en in de tweede plaats op hen die kinderen gaarne een uitstapje gunnen. K.R.O. Het aantal leden van den K.R.O. neemt steeds toe, reeds thans zijn er meer dan 140. Als we zoo daorgaan zal Castricum in de Van 26 tot 31 Augustus zal de bekend® internationale Zesdaagsche-betrouwbaar- heidsrit, waaraan het vorige jaar in Engeland de Hollanders met zoo'n succes hebben deel genomen, gehouden worden in Centraal Europa. De tocht gaat ditmaal door vijf landen, en wel door Duitschland, Oostenrijk, Zwit serland, Italië en Frankrijk. Het eindpunt is Genève waar met een zware snelheidsproef de tocht wordt beëin digd. De moeilijke taak van de regeling der grensformaliteiten is in handen van het be' stuurslid der K. N. M. V. den heer Tin dal. Men verwacht een groote en interna- tinionale deelname in den strijd om de Trophy en om de zilveren vaas. Ook Holland zal natuurlijk deelnemen, en de aanwijzing door de K. N. M. V. van het nationale team zai binnenkort geschieden. Dank zij een vorstelijke gift van de drie groote benzmemaatschapptjen, de A. B. fb Shell en Taxaco is de fmancieele zijde van de uitzending-van het Hollandsche te*® reeds verzekerd. Deze maatschappijen hebben namelijk ter gelegenheid van de viering van het 25- jarig bestaan der K. N. M. V. de uitzending van het A-team voor hun rekening ee' nomen. Behalve het Nederlandsche team zulle0 waarschijnlijk nog meerdere Hollanders deelnemen. Hen wacht een mooie tocht door het moo'* ste en schilderachtigsche deel van Centraal" Europa. Laga, de Delftsche studentenploeg, is er gisteren voor de elfde maai in geslaagd d3° Telegraafbeker te winnen. Nereus bleef twee lengten achter. PURMEREND, 19 Juni Veilingberic'^ van de „Afslagvereeniging Beemster, Pul" merend en Omstreken". Aardappelen f 812 per zak van 1"? K.G.; Kleine Aardappelen 49 per van 100 K.G.; Slaboonen 0.64—0.86 P®. K.G.; Snijboonen 0.54^-0.74 per TiChboonen 0.34 per 100 stuks; peul511 13.50—15.50 per zak van 50 K.G.; UOP' erwten 13.5017.50 per zak van 50 j'. Kruisbessen 11.40 per 100 K.G.; Aarbl beziën 0.74—0.89 per K. G.; Komkomm^ 1319 per 100 stuks; Bloemkool 2—4 per 100 stuks; Spinazie 0.090.76 P® mand van 6 K.G.; Postelein 0.48—1- per mand van 6 K.G.; Sla 0.303.20 1? 100 krop; Andijvie 1.30 per 100 krop; dijs 1.20—1.80 per 100 bos; Selderij f 6 per 100 bos; Rabarber 17 per bos; wortelen 1728 per 100 bos; P* 20 per 100 bos. j VOLENDAM Eierenveiling. Aangevoer^ werden 400.000 eendeneieren, prijs 5.21 5.35; 1500 witte kippeneieren 5.95 3000 gele kippeneieren a 6.26 per 100 stus TER AAR, 18 Juni R. K. Tuindersver eeniging „St. Phocas". Peulen 2.10 per 10 K.G.; doppers 2.40—3.20 per 10 K Cape. 3.60 per 10 K.G.; Tuinb. 3.70 Pe. 10 K.G.; snijboonen 5.50—5.80 per 10 idem stek 3.703.80 per 10 K.G. Donderdag, 20 Juni Berlijn 59.35 9.70 34.50 12.07 47.85 13.— Madrid 34.60 Weenen 34.90 New-York (cable) 2.48 7.30 27.— Kopennagen 66.25 66.30 Stockholm 66.65

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2