Plaatselijk nieuws Amsterdamsche Beurs Cheque-koersen Heringa Wutiiricii, Haarlem V1SCHHANDEL Anno 1831 heel Mik KREEFT voor f 1.75 MUZIEK Stofzuigerhuis MAER7ENS EERSTE BLAD NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT DONDERDAG 27 JUNI 1929 BLADZIJDE 2 Bliksembeveiliging Rivlervischmarkt 13. Haarlem St. Adelbertus-herdenking te Egmond-Binnen N. V. Plaatwellerij Velsen Electrische proefbedrijven in Noord-Holland Ridderdag van de Souvereine Orde van Malta R.K. Handels-hoogeschool Katholieke Illustratie HOBBY VLOERWRIJVERS f 125.- Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam De moord te Beverwijk De aardbeien-exportveilin gen te Beverwijk begonnen VRAGENBUS MEDEGEDEELD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam SASSENHEIM CASTRICUM UITHOORN TER AAR Een duel Maandag ging de zoon van den heer P. K. het vee halen. Plotseling kwam een stier op hem aangesneld. De jon gen schreeuwde hevig en daarop kwamen spoedig de huisgenooten en knechten, die met groote stokken de jongen uit zijn be narde positie trachtten te bevrijden. UITGEEST MEDEMBLIK HOORN DE HOEF H. Vormsel 10 Juli a. s. zal een aan tal kinderen uit deze parochie in de paro chiekerk te Uithoorn het H. Vormsel ont vangen. Nieuwe R. K. School a.s. Dinsdag zal de nieuwe R. K. school officieel worden Inge wijd en in gebruik worden genomen. De plechtigheid zal beginnen des morgens om half 11. HEEMSKERK MIJDRECHT WEESP ENKHUIZEN WILNIS GROOTEBROEK ASSENDELFT J. VAN DER LAAN Personalia HAARLEM KUNST EN KENNIS Het Curatorium der R. K. Handelshooge- school te Tilburg heeft voor het studiejaar 19291930 benoemd tot Rector-Magnificus Mgr. Dr. Th. Goossens en tot secretaris van den Senaat Mr. E. Gimbrère. BURGERLIJKE STAND Naar wy hedenmorgen by informatie aan het Roode Kruisziekenhuis vernamen, is de toestand van den dader P. G. B. wederom iets verbeterd. Gistermiddag zyn ds mndbeien-export- veilingen begonnen. De aanvoeren waren nog niet groot. Toch was die, aan de R.K. Tuindersvereeniging „Kennemerland" boven verwachting. De aanvoer was hier het Sweedsche Lucifers ioi 14 101% 9915/ig 99% 100% 98 242% 178% 156 101% 181 85% 137% 85 exd, 93/i6 642% 72% 146i| 130.50 410 393 142 458% 232% 72 32%, 94% 79% MARKTNIEUWS TER AAR, 26 Juni 1929. Veilingbericht van de R. K. Veiüngvereenigtog Tuindersbelang. Peulen 0.852.90; Dh. 1.551.85; Sny boonen 5.10—5.50; Stek 3.20—3.80; Stam- boonen 7.50—8.30; Prineesseboonen 8.30; Capucyners 1.70—2.20; Tuinboonen 1.05— 1.40; Aardb. 15—16 cent per doosje. Bloem kool 5—30 cent; Postelein 13.10—14.10; Sla 0.7C; Bloemen 5 cent. MEDEMBLIK, 26 Juni 1929. R. K. Markt- vereeniging „St. Jozef." Aardappelen. Groote Muizen 3.40—3.65 per baal. Kleine Muizen 1.702 per baal. Kriel 0.350.55 per baal. Donderdag, 27 Juni Burgerlijkie Stand Geboren: Gerrit, z. v. W. Verschoor en M. Vis. Hendrik Gile- nus, z. v. C. Elsgeest en E. Brouwer. Overleden: Willem Leendert Kuneman, 70 j., echtg. van J. C. Urban. Getrouwd: Albert us Leonardus van der Meij, 23 j. en Maria Scholten, 47 j. Het Waterleidingbedrijf Dit bedrijf, dat pas enkele jaren is gesticht, krijgt ook in deze plaats meer afnemers. Sinds verleden jaar zijn weer honderd perceelen aange sloten. Het totaal aantal aangeslotenen be draagt thans 840. Als men weet, dat bij de stichting op een totaal van 700 aansluitin gen voor onze gemeente werd gerekend, mag men van een zeer bloeiend bedrijf spreken. Aan het nieuwe raadhuis de vlag in top Enkele dagen geleden was men met den bouw van het raadhuis zoover gevorderd, dat op het hoofdgebouw de eerste dakspant werd geplaatst. Voor velen zal nu langzaam ken baar worden, hoe het gebouw er ongeveer zal uitzien, als alles gereed is. Dat het de om geving zal sieren, zal niemand ontkennen, 't Zal echter nog wel eenigen tijd duren, vooraleer de vroede vaderen hun intrede kunnen doen. Aanbesteding Door het gemeentebestuur werd alhier heden aanbesteed het bouwen van een kolenloods en magazijn met ijkkamer aan het gasbedrijf alhier. Daarbij werd als volgt ingeschreven: G. Nootebos 4926; J. J. Kes 4975; G. Borst 4955; A. Hop man 5595; 8. Veenstra 5525; G. Kabel 5100; J. Tromp 5485; C. de Groot 5525; J. van Benthem 5579. De gunning is aangehouden. Burgerlijke Stand Geboren; Jelle en Jacob, zoons van J. Wierstra en P. Fol- kertsma. Ondertrouwd: Pieter Schijf, 28 j. en Jansje v. Ewijk, 23 j. Overleden: Jansje Schreuder, 90 j., wed. v. J. Pienink. Tentoonstelling Zaterdag 29 Juni as. wordt bij de Eerw. Zusters de tentoonstelling geopend in de nieuwe Nijverheidsschool. Er is een keurige collectie ltageriegoederen, onder- en bovenkleeding, vooral kinderklee- dlng. Bovendien zijn er als altijd veel fraaie handwerken. Er is één afdeeling van de handwerken der leerlingen van de lagere school. De tentoonstelling is voor iedereen toegan kelijk iederen dag van 46 uur. Ze duurt tot Zondag 6 Juli. Benoemd De heer A. van den Dungen, rangeerder aan de Nederlandsche Spoorwe gen alhier, is als arbeider-telegrafist over geplaatst naar Uden. Grasveiling Heden werd ten overstaan van notaris J. P. Stuijt te Castricum, in hotel „de Ooievaar" alhier geveild, het gras- gewas der navolgende perceelen: Voor het bestuur van den polder „De Zeis", het grasgewas van de dijken in dien polder ovor 96. Voor W. Groen Jzn., de perceelen „Laan- balk" en „Kroft", opgehouden. Voor G. Meyer en C. Brouwer „de Noke" groot 5 H.A, 75 A. Opgehouden. Voor de R.K. Kerk. Perceel „Geertveld", groot 1 H.A. 70 A. aan Jb. Teeling, alhier, voor 199. Het etgroen van '6 perceel „Geertveld" voor 93 aan Hs. Telling. Voor H. Vrouwe. „Het Kikkertje", groot 60 A., gelegen in den Castricummerpoldtr, opgehouden voor 60. Het nagras van ..'t Kikkertje", voor 25 aan C. Comelisse. Niet naar 't concours Naar wij verne men, gaat 't fanfarecorps Onderlinge Oefe ning alhier, dit jaar niet 't concours te Zaandijk, omdat voor genoemd concours geen deelname genoeg schijnt te zijn. Reclame Dinsdagavond was alhier een groote auto, beplakt met reclames voor de Vrijz. Democraten. Van hieruit werd met behulp van een enormen luidspreker muziek gemaakt en verkiezingsreclame gemaakt. Deze voor Medemblik nieuwe reclame trok veel belangstellng. TER AAR, 26 Juni 1929. Veilingbericht R.K. Tulndersvereeniging „St. Phocas" Sntjbconen 5.20—5.40, Snijboonen, stek 2.70—3.70, Peulen 0.70—2.20, Doppers 2.00— 2.35, Cape. 2.202.25, Tuinboonen 1.15—1.25, alles per 10 K.G. Op naar de meeting Zondagmiddag 30 Juni trekt de Harmonie „Soli deo Glroia" op naar de meeting te IJmuiden-Oost, op het terrein gelegen naast het patronaatsgebouw. Het vertrek is bepaald na de Vespers, zoodat alle kerkgangers met muziek voorop naar het terrein marcheeren. Ook de R. K. Harmonie van Velsen-Noord zal de deelnemers aan de meeting, met mu ziek naar het terrein vergezellen, 't Spreekt vanzelf dat alle Katholieken, indien mgoelijk, dien Katholiekendag bijwonen. „Gemeenschappelijk Belang" De West- Friesche Bond van vrachtlieden „Gemeen schappelijk Belang" zal op Zondag 30 Juni a.s de a'gemeene vergadering houden in het café „Jan Pietersz. Coen", Nieuwe Veemarkt. Op de agenda komt o.m. bestuursverkiezing voor, wegens periodieke aftreding van de heeren A. otter, H. Roos en G. May. „Kunst na Arbeid" De Harmonie Kunst na Arbeid" zal Donderdag 27 Juni onder lei ding van den directeur, den heer Richard Heuckeroth, een concert geven in de muziek, tent bij de groote sociëteit. Het concert vangt te half negen aan. Visehmark op de vischmarkt werd aan gevoerd 2706 pond bot 5. 23 K— 35 cent per pond, schol 20 cent, 240 pond aal 48—57 cent per pond. Besmettelijke ziekte In de week van 16 22 Juni hebben zich in deze gemeente 2 gevallen van dlphtheritis voorgedaan. St. Gerardus Majella-stichting De St. Gerardus Majella-stichting alhier, begint haar voltooiing te naderen. Reeds verschil lende kamers zijn al door ouden van dagen bezet. Hoogstwaarschijnlijk zal het in de maand Augustus officieel in gebruik worden genomen. Draaimolen De jeugd alhier werd dezer dagen verrast met 't plaatsen van een draai- of schommelmolen, waarvoor de exploitant voor enkele dagen vergunning van den bur gemeester heeft gekregen. Gisteravond heeft hij voor 't eerst gedraaid en veel publiek maakte, al was het ook geen kermis, er ge bruik van. De burgemeester De burgemeester onzer gemeente, de heer Dotinga, 13 sedert een week ongesteld, zoodat Z. E. A. zijn ambt niet kan waarnemen. We vernemen, dat de patiënt echter reeds aan de beterende hand is. De kaas- en eierenmarkt Op de markt van heden waren aangevoerd 17 partijen. Prijzen eerste kwaliteit 4852 per 50 KG.; 2e kwaliteit 42—47. Kipeieren 500 stuks 5.75—6.75 per 100 stuks. Eendeieren, 125 stuks, 5.50 per 100 stuks- Het Roede Kruis Woensdagavond hield de afdeeling van het Roode Kruis voor Weesp en Wees per karspel haar algemeene jaarvergadering. In verband met terzelfdertijd gehouden politieke vergaderingen, was de vergadering slechts zeer matig bezocht. De voorzitter, de heer J. Schagen, ver zoekt den secretaris, den heer H. M. van Etten, de notulen der vorige Jaarvergade ring voor te lezen. Deze worden zonder bemerking, onder dank, goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat dit jaar de afdeeling haar derde lustrum viert, voor welke gelegenheid waarschijnlijk in Sep tember een propaganda-avond zal worden belegd. De vergadering beslist, dat de regeling hiervan aan het bestuur zal worden over gelaten. Verder 2egt de voorzitter, dat er acht cursisten zijn, die onder leiding van dr- Nolst Trenité het diploma van helpster zul len trachten te behalen en dat daarvoor thans buitoefentogen worden gehouden. Van de ten bate der vereenlging ver kochte Roode Kruls-lucifers, zijn nieuwe richtingswijzers aan den zleken-auto ge kocht; verder is in den auto een nieuwe brancard aangebracht, patent-dr. Bruyn, Den Haag, door de firma Geesink, alhier. Het jaarverslag 1928 brengt nogmaals hulde aan den heer Jacobs, thans te Breda. Verder is een zuurstof-apparaat aange bracht, kostende 250, hetwelk gestation- neerd Is op de standplaats van den auto en bij aanvraag onmiddellijk ter beschikking staat. Bij het eeuwfeest der firma Van Houten is een hulpdienst ingesteld, waarvan twee maal gebruik is gemaakt. De collecte voor Zonnestraal bracht op 194.94, de collecte van 22 October 612.32. Er worden door de doctoren alhier drie cursussen geheel belangeloos gegeven en wel elk met een verschillend onderwerp. Het tarief voor den ziekenauto ls be paald op 20 ets per K. M- Er werd 118 maal gebruik van gemaakt, zoodat ze on misbaar is gebleken. De vergadering wordt nog voortgezet, van welke voortzetting morgen verslag zal vol gen. Onbeheerde rijwielen Bij de politie werd aangifte gedaan door een winkelier, dat een damesrijwiel den geheelen dag onbeheerd op de stoep had gestaan. Nog werd kennis gegeven, dat een heerenrijwiel reeds drie dagen was geplaatst tegen een pakhuis. De politie heeft de rijwielen onder haar toezicht genomen. Propagandatochi Door het bestuur der plaatselijke R. K. Klesvereeniging is beslo ten, om een grooten propagandatocht te organiseeren door een groot gedeelte der West-Friesehe dorpen en Enkhuizen. De tocht zal per rijwiel door jongelieden ge maakt worden, die daarbij geschriften zullen dragen op hun rijwiel met propaganda voor Van de Bilt. De tocht zal plaats hebben op Dinsdagavond. JofTgelui, die alsnog aan den tocht willen deelnemen, kunnen zich aanmelden bij het bestuur der Klesvereeni ging. Veritiezingsborden Door het gemeente bestuur zijn op verschillende plaatsen in de gemeente groote aanplakborden geplaatst ten dienste voor de verkiezingspropaganda. De borden zijn verdeeld in acht vakken en in ieder der vakken is de partij aangegeven, die van deze vakken mag gebruik maken. Het gem. bestuur hoopt hiermede te berei ken, dat de beplakking en besmeuring van gemeenteeigendommen en ook zooveel moge lijk 't beplakken van partic. gebouwen tot een minimum wordt beperkt. Door verschil lende partijen wordt een dankbaar gebruik gemaakt van deze borden, welke nu natuur lijk een bonte mengeling vertoonen van allerlei propagandabiljetten. R. K. Damclub „St. Canlsius" Uitslag der Maandagavond voor de clubcompetitie gespeelde partijen: H. de Graaf—H.Wiegmans 2—6 J. Bakker—H. de Graaf 2—0 B. de ZwartW. Mayenburg 2—0 G. Bosman—Th. de Graaf 0—2 N. Reurings—H. Frie 2—0 J. Samson—A J. Oosterom 2—0 2—0 A. van LeeuwenC. G. de Jong 2—0 A. C. van VlietH. H. van Nieuwkerk 0—2 M. van LeeuwenA. van Vliet 0—2 02 Afgebroken werden: J. BakkerG. Ver heggen P. van ZijlB. de Zwart, C. Ouds hoorn—B. Roeleveld, H. van VlietJ. Twaalf hoven. Volgende week ontmoeten elkaar: A. Turkenburg—A. van Leeuwen, B. van Nieuwkerk—J. Samson, H. van VlietJ. Twaalfhoven, H. van NieropC. G. de Jong, B. Roeleveld—C. Oudshoom, J. Turkenburg— M. van Leeuwen, A. C. van VlietA. J. Oosterom, Ant. van Dijk—M. Reurings, G. Verheggen—J. Bakker, Th. de Graaf—H. Wiegmans H. de Graaf—H. Frie, B. de Zwart—P. van Zijl. I De nieuwe R.K. Jongensschool Heden is door den Zeereerw. Heer Pastoor J. Jos. M. Teule met eenige kerkelijke plechtighe den de niuwe R.K. Jongensscehool te Groo tebroek ingewijd, waarna zij in gebruik is genomen. Ook dit bouwwerk mag pastoor Teule. die hier en elders reeds zoovele bouwwer ken stichtte, met groot genoegen beschou- wen. Door de prettige samenwerking met kerkbestuur hier een werkelijk mooie school gebouwd. Niet dat dit mooie is gezocht in luxe; wat opvalt bij deze school is haar rustige lig ging: vrij, zonnig en met onbelemmerde licht- en luchttoevoer. Vanaf de ruïne, met baaaltlnotegels belegde speelplaats, om zoomd door jong plantsoen, treedt men door de typische hoofdingang, de vestibule binnen, waar de tegen de zijmuren ge plaatst tegeltableaux, herinneren aan de eerste steenlegging en dat deze school tot patroonheilige heef: S. Joseph. Daarna komt men in een groote, ruime hal, waarin een groote granieten waschtafel den jongens gelegenheid biedt zich te reinigen, wanneer zij by het spelen vuile handen hebben ge kregen. Links en rechts komt men van uit deze hal in de heerlpke verlichte ruime gangen, waarin boxen ter berging van de jassen, petten, enz. Ook bevinden zich daar de zeer hygiënisch ingerichte waterclosets- en urinoirinrichtingen. Als opvoedend middel voor de jongens staat aan de binnenzijde va nde W. C.-deur op een geëmailleerd plaatje; „Vergeet niet uw handen te wasschen". De fyne kleuren van tegelvloeren en van de tegellambriseeringen en van het timmer werk (óók die der lokalen) zijn een verpoo- zing voor het oog en kunnen niet anders dan beschavend op onze jeugd inwerken. De ruime schoollokalen met hunne groote vensters, moderne schoolbanken en school borden, waarop zich zeven schrijfvlakken bevinden en met hunne drinkwaterbakken enz. geven den indruk, dat het geven van onderwijs in dez elokalen voor het onder- wyzend personeel een lust moet zyn en het ontvangen daarvan van dien aard, dat het de meest gunstig eresultaten zal kunnen opleveren. De intieme werk spreekkamer van hét hoofd der school completeert deze model school, welke, voorzien van centrale Warmwaterverwarming, aan de hoogste hy giënische eischen voldoet en aan den archi tect, den bekenden scholenbouwer S. B. van Santé van Zaandam, alle eer aandoet. i Feesteiyke opening Zaterdag a.s. zal de speeltuin van de Buurt- en Speeltuinvereeni- ging „De Stationsbuurt," de eerste in deze gemeente, officieel door den Burgemeester geopend worden. De officieele plechtigheid zal plaats vinden in de Blauwe-Tent, welke voor deze gelegen heid door de A.N.G.O.B., afd. Krommenie, belangloos is afgestaan en die wordt geplaatst naast den speeltuin. De kinderen der leden zullen ongeveer half vijf in ontocht vertrek ken vanaf K. Kramer, Noordeinde no. 497. De Harmonie zal daarvoor haar onmisbare medewerking veriesnen. De te volgen route is naar het station en vandaar naar den speel tuin. Ieder in dit gedeelte wordt, ter verhoo ging der feestvreugde, verzocht de vlag uit te steken. 's Avonds .om acht uur zal een veteranen, voetbalwedstrljd plaats vinden, terwyi „Cres cendo" zal worden aangezocht om het mn- ïikale gedeelte voor rito rekening te nemen. Mocht het weer dezen dag medewerken, dan gaan bestuur en leden der vereeniging, die thans 126 leden telt, een prettlgen dag tegemoet. De firma Ksg, Theehandel Zaandam, zal voor deze gelegenheid met hare theeschen. kery aanwezig zijn. De zweminrichting geopend Een groot aantal be'eugntPllendpn ruim 500 was aan de Delft samengekomen, bij gelegenheid van de feesteiyke opening der Assendelftsche Zweminrichting. Daar de Burgemeester bericht van verhin dering had gezonden, werd de openingsrede uitgesproken door den voorzitter der com missie, den heer D. Bijl. Deze riep allen, byzonder de gasten van Krommenie, het welkom toe. Spr. dankte den ontwerper en uitvoerder, den heer D. Noë, en ook de leden vakarbeiders, die belangloos hun arbeid ge geven hadden voor den bouw der mooie zweminrichting. Hil vroeg den steun der in gezetenen en verklaarde de zweminrichting voor geopend. De Harmonie zorgde voor de muzikale op luistering. Hierna nam de heer Jb. Caro, voorzitter van de Zweminrichting „De Ham" te Krommenie het woord. Deze feliciteerde de aanwezigen met hun mooie zwemgelegen- heid en sprak enthousiast over den stelregel: „Wasschen is goed, baden is beter, maar zwemmen is het best." Hij raadde ieder aan het zwemmen te gaan beoefenen tot heil van hun gezondheid. Spreker eindigde met de op wekking: „Allen te water". Direct na deze opwekkende woorden van den krachtigen bevorderaar der ewemsport, begonnen de wedstrijden. Aan den len wed strijd voor ouderen over 240 M. namen 12 personen deel. No. 1 was J. Veenis Jz. in 5 min. 34 ces.: No. 2 K. Boekei ln 6 min. 9 3/4 sec. Voor Nieuwelingen een aardig resultaat. De tweede wedstrijd voor jongeren over 80 M. verschenen er 8 aan den start. No. 1 werd B. v. Harlingen in 2 min. 8 'A sec. en No. 2 A. B. Noë in 2 min. 11 3/4 sec. Deze tijden,' ln aanmerking genomen, dat allen ongeschoolde zwemmers waren, vry goed. Door adspiranten van „De Ham" werd bui ten mededinging ook een baan van 80 M. af gelegd. No. 1 was J. Breggeman in 1 min. 1454 sec.; No. 2 P. Breeuwer in 1 min. 15 sec. Daarna kregen we demonstraties te aan schouwen door leden van „De Ham" in schoolslag, crawlslag, rugzwemmen, zij slag en het redden van een drenkeling. Deze demon- straties's hadden zeer veel succes en werden dan ook met belangstelling gevolgd. Ten slotte een polowedstrijd van „De Ham" 1 van Krommenie en „Nereus" van Wormerveer. Dit interessante spel indigd na warmen stryd in 1—1. De prysuitdeeling vond plaats in De Hoop" De pryzen werden uitgereikt door den heer BUI en hij sprak hierbij den wensch uit, dat de zweminrichting tot groo ten bloei mocht komen. TELEFOON 10545 WIJ LEVEREN U EEN UITNEMEND is. We hebben zoo'n zwak vermoeden dat de Pruisische monarch wel z'n handen vol zal hebben gehad aan dit fluit-concert van z'n leermeester, waarin vooral de technische moeilijkheden liggen opgestapeld. Thans stond hier voor ons de solo-fluitist van de H.O.V.. de heer Joh. Snies die tot taak had ons in gedachten te verplaatsen naar de vorstelijke omgeving van Sans-Souci, waar de galante stijl van het begin der achttiende eeuw toen hoogtij vierde. We moeten het doen met den overigens niet al te rijken in houd van dit concert, waarvan vooral 't mid dendeel, het Arioso-Mesto nogal langdradig is en vol herhalingen. Maar de heer Spie3 kweet zich van z'n, naar onze meening, meer moeiiyke dan dankbare taak, met groote verdienste. Zn uitstekende voordracht en mooie ronde toonvorming, z'n bescheiden aanpassen verdienden voorzeker het herhaal de applaus, dat hem van de dankbare toe hoorders ten deel viel. Ook de collega's pas ten zich van hun kant aan met al de reserve die bij deze eenvoudige muziek waarbij zij grootendeels een aanvullende rol te vervul, len hebben gebp>len is. Na de pauzr- kregen we een herhaling van een paar fraaie concertnummers welke echter steeds voldoening blijven geven aan het audi torium: van Rabaud: La procession nocturne en van Berlioz, de ouverture „Carnaval Ro- main". Het eerste opus genoot vooral een dichter- lyke verklanking, en van het tweede werk viel ons de groote frischheid en het brio op, waarmede de heer van Beinum deze twee antipoden wist ta onderstrepen. De musici volgden hem op den fijn uitgestippelden weg met groote accuratesse en verbeterden aldus den indruk van minder verzorgdheid, welke ze ons by het vorigs concert hadden nagela ten. Ofschoon ook dat z'n reden heeft gehad J. S. grootst en bedroeg 7900 K. G. vroeg»- en amazone-aardbeien. De prijs bewoog zich om de 55 cent per K. G. Benoemd is tot leeraar in paedagogiek en opvoeding aan d'e Rijkskweekschool voor Onderwijzers alhier, de heer R. User, nu in dergeiyke betrekking te Winschoten. De heer W. Kraak verlaat den dienst 1 September a.s. met pensioen wegens vol brachten diensttyd. Gisteren werd het patroonsfeest der paro chie op luisterrijke Wijze gevierd. Op het rus tige terrein van den Adalbertusput, zoo heeriyk ingesloten tusschen weelderig groen, was weder de keurige hulp-kapel ingericht, waarin de H. Mis zou worden opgedragen. Bijzonder veel werk was gemaakt van groen en bloemen. Het weer liet zich in den vroegen morgen al zeer slecht aanzien, krachtige wind met re genbuien. Te^en 30 uur klaarde het echter op, en na den middag was het zelfs goed. Om hali elf droeg de Hoogeerw. Abt van de St. Paulus Abdy te Oosterhout, geassis teerd door de Paters Dom. Schutte en Dom. Depicherie O-S.B. de H. Mis op. Zeer veel belangstellende vereerders van St. Adalbertus, zelfs uit Gelderland en Brabant waren aan wezig. De Hoogeerw. Deken Rengs uit Alk maar hield in schoone taal een indrukwek kende predikatie. Na den middag celebreerde de Zeereerw. Heer Pastoor Roovers een plechtig Lof, waar- by weder een groot aantal geloovigen tegen woordig waren. Na de plechtigheden werd onder het vereeren der relikwie het nieuwe St. Adalbertus-lied gezongen. A.s. Zondag viert de parochie opnieuw feest. Dan wordt er 's middags een optocht gehouden van Rinnegom naar den akker, op geluisterd met muziek. In de gehouden vergadering van aandeel houders der N. V. De Plaatwellery Velsen, werden de balans, winst- en verliesrekening en jaarverslagen vastgesteld en goedgekeurd. Besloten werd het winstsaldo geheel voor afschryving aan te wenden. Volgens het verslag van de directie zyn de vooruitzich ten in deze industrie zeer gunstig. De aftredende commissaris, de heer Jhr. Mr. L. H. van Lennep werd herkozen'. den raad en het dageiyksc hbestuur van de gemeente Grootebroek heeft hij met zyn LEDENCONCERT H.O.V. Solist: Joh. Spies, Fluit Vader Haydn prijkte met een van zyn 104 Svmphonieën, de 92ste een der twaalf uit zyn Londenschen tijd, op het sobere, maar aardige programma van deze laatste Juni- ultvoerlng. Reeds by de eerste maten was 't l ons duldeiyk dat de heer van Belnum dezen avond een tot in de puntjes verzorgde weer gave ging schenken van de. aangekondigde werken. En we hebben ons niet vergist. Zoowel de langzame als de snellere deelen, maar vooral het adagio, dat van deze compositie het ly rische hoogtepunt vormt, genoten een per fecte, ja, een vaak geraffineerde vertolking, en in de bezetting van onze H.O.V. is de biyde, geestige muziek van dezen klassieken meester ons het liefst. De licht aansprekende, gemakkeiyk te begrijpen en te volgen mu ziek genoot dan ook luiden byval. Denkt men niet allereerst aan Frederlk Jen Grooten, wanneer men dan als tweede opus een concert ziet aangekondigd voor fluit en orkest van Joh. Joachim Quanz? Quanz, die de leermeester was van den vorstelpken fluitist van Sans Soucl. En de eenigszins ro mantische omgeving van het theaterdécor deed er 't hare nog by om die intieme sfeer te scheppen, waarin het zoo prettig luisteren Een aanbod van het P. E. N. Op verzoek van het Provinciaal Electrisch Bedrijf in Noord-Holland zal in samenwer king met de commissie voor landbouw coöperatie uit den bond van op coöpera tieven grondslag werkende zuivelfabrieken getracht worden, een veehoudersbedryf en een kippenhouderij gelegen in een gemeente in Noord-Holland, waar de stroomvoorzie ning rechtstreeks vanwege' het F. E. N. plaats vindt, of in die gemeenten, welke in de naaste toekomst daarbij aangesloten zullen zijn, zooveel mogelijk in te richten als electrisch proefbedrüf, aldus de Tele graaf. Men zal van electrieiteit gebruik maken wat het veehoudersbedryf betreft by ver lichting, melken, Waterpompen, gierpompen, hooi verzamelen, koekenbreken, bietensnij- den, koeien knippen, roskammen, stofzuigen, ventileeren, veevoerkoken, waterverwarming enz. Bij werkzaamheden op het land als mede in de huishouding en bil de kippen houderij (broedmachines, kunstmoetfers, ver lichting, verwarming, eierschouwen) Het installeeren der machines en artikelen geschiedt door en voor rekening van het P.E.N. De proefnemers verbinden zich om het bedryf met zorg en overeenkomstig de aanwijzingen van het P. E, N. en de com missie uit te voeren en toegang te verleenen aan allen, die belang stellen in de proefne mingen en deze in te lichten over de proever., overeenkomstig de vastgestelde aanwyzta- gen. Voor dezen arbeid worden zy op nader overeen te komen voorwaarden vergoed. Veehouders en kippenhouders, die bereid zyn voor deze proefneming in aanmerking te komen, kunnen zich hiervoor wenden tot den secretaris van den bond van op Coöop. grond slag werkende zuivelfabrieken, den heer G. Nobel te Lutjewinkel. De Ridderdag der Souvereine Orde van Malta werd Maandag in het Malthezer Rid derhuis te Utrecht gehouden en geleid door den Baljuw I. I. G. Baron van Voorst tot Voorst. Als nieuwe Ridders werden geadmitteerd Mr. Cl. C. A. M. Baron van Lamsweerde te Glnneken en H. Chr. I. Baron van Lamsweer de te Bussum. Herdacht werden de in het af- geloopen vereenigingsjaar gestorven Ridders Mr. A. E. I. Baron van Voorst tot Voorst, Jhr. I. Y. G. G. Dommer van Poldersveldt en Mr. Ch. C. M. H. Baron de Bieberstein Rogalla Zawadsky. Ondertrouwd: 24 Juni, S. P. A. Joosten en J. E. M. Leeuwenberg. Geboren: 20 Juni, zoon van C. A. C. Burg- houdt-v. d, Vyver; 21 Juni, zoon van G. M. H. Neelissen-Hommes; 22 Juni, zoon van H. T. B. Belterman-Leemhorst; zoon van J. Vlaming-v. d. Kuil; dochter van E. Kuiper-Schröder; zoon van H. Jansen - Matthaei; dochter van W. C. J. Clay-Stam; zoon van L. F. Ouwehand—Janssen; dochter van E. M .Westbroek-Slobbe; 23 Juni, doch ter van C. J. de Gier-v. Poelgeest; dochter van A. Pippolo-Pippolo; dochter van E. H. v. d. Putten-v. Velzen; dochter van G. Groenendaal-Smit; 24 Juni, zoon van M. A. Plukker-Beming. Overleden: 21 Juni, J. M. Aalbers, 33 jaar, Hazepaterslaan; 22 Juni, J. A. Nicasie, 44 jaar, Wilhelminastraat; J. L. Kingma, 76 jaar, Frans Halsstr.; C. Burger-Koelman, 86 jaar, Ged. Oude Gracht; O. Duintjes, 70 jaar, Santpoorterstraat; C. A. M., 6 jaar, dochter van J. Remmerswaal, Kamperlaan; C. B. Proot, 67 jaar, Kamperlaan; E. Kie vit, 79 jaar, Casteleynstraat; 23 Juni, A. M. Hollander-Heerens, 63 jaar, K. Houtstraat; M. C., 6 jaar, dochter van J. J. M. Wouden berg, Frans Halsstraat; C. Timmer, 83 jaar, Rozenhagenstraat; H. Janse, 64 jaar, Frans Halsstraat; 24 Juni, A. C. Kaldenhoven- Pollee, 88 jaar, KI. Houtstraat. De „Katholieke Illustratie" van deze week bevat de volgende interessante foto's: Een demonstratie in het parachutesprin gen; Kruisbessen-campagne in Zeeland; Voetbalkampioenschap van Nederland; De moordzaak Lans; De Godsdienststrijd in Mexico; Een ontzettende explosie van een petroleumtank; De grootste vlag ter wereld; Het grootste warenhuis van Beriyn; Een vliegmachine op een huis gestort; Een Jeug dige motorryder; Een 16-jarige leeuwen temmer te Los Angeles; Een Krokodillen- tentoonstelling te Hannover; Een afschuw wekkend oorlogsspel; Nieuw—Zeeland door een aardbeving geteisterd; Een openlucht garage te Londen; De Asperge-teelt. Een ge heels pagina „Uit het Ryke Roomsche Leven." Tekst: Noodweer, roman door Joseph C. Lincoln: Van Cowbay tot Lord, artikel met foto's, door W.; De Hoogste Liefde, door Truus van Arnhem; De vrijbuiters van Flo rida, artikel geïllustreerd met teekeningen; De groote Trom, door J. Mornaux; Myn veertig-duizend vriendjes, artikel met foto's door Dr. Frederlk van Eeden; De wolven en het Lam, roman door Js. Fletcher; Een pagina voor onze vrouwen benevens een pagina voor onze kinderen. VOLENDAM, 26 Juni 1929. Eierenveiling. Aangevoerd werden 370.000 eendeneieren voor 5.25 a 5.32 en 2000 witte kipeieren voor 5.95 en 4000 gele kipeieren voor 8.10. BEVERWIJK. Prijsnoteering van de R. K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" van 26 Juni. Spinazie per kist 1.351.60. Sla per krop 13 ct. Postelein per kist 0.65 1.05. Asperge dik wit per bos 44—52 ct. Id. blauw 2835. Id. dun wit 1218 ct. Id. blauw 10—20 ct. Rabarber le soort 34 ct. per bos. Id. 2e soort 1—2 ct. per bos. Wortelen 1522 ct. per bos. Peterselie 1012 ct. per bos. Bloemkool le soort 2835 ct. Id. 2e soort 15 18 ct. per stuk. Aardbeien per slof 1.602. Peulen 2634 per K.G. Doppers 2630 ct. per K.G. Dikkeboonen 80 ct. per K.G. Radijs per bos 5 cent. PURMEREND, 26 Juni „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen 1.70—2.58, kleine aardappelen 0.701.98 per 25 K.G.; slaboonen 0.74 0.88; snyboonen 4568 ct. per K.G.; tuin boonen 2.35—2.60 per 15 K.G.; peulen 1117.50; doperwten 1116.50 per 50 K.G.; kruisbessen 14.30 per 100 K.G.; aard beziën 4673 ct. per K.G.; kofkommers 4 —9 per 100; bloemkool 4—45 per 100; spinazie 2874 ct.; postelein f 0.90—1.0 per 6 K.G.; sla 0.401.80 per 100 krop, andij vie 1—3.80 per 100 krop; peterselie 46 per 100 bos; rabarber 16 per 100 bos; wortelen 821 per 100 bos; prei 1517 per 100 bos. Donderdag, 27 Juni Vorige Koersen Opening heden Vr.: Heeft oud papier nog waarde voor Z. H. den Paus en aan welk adras to Haarlem kan ik het zenden? Hier te Ben- nebroek kan ik het niet kwyt. Antw.: Oud papier heeft zeker waarde. Het wordt ten bate van Z. H. den Paus ver kocht. Boodschappen voor het afhalen van papier worden aangenomen door den heer Hendrik Ho'-t, Anegang 33. Van Benne- broek doet u het best uw papier te zenden aan het pakhuis van het Liefdewerk, Kou- denhom 30, Haarlem. Stel u eens in verbin ding met den heer Holt. Misschien weet hy wel een middel 'om to Bennebroek een cor respondentschap te stichten. Vr. 1. zyn de volgende loten reeds uit geloot: N. H. Ver. Witte Kruis serie 5164 no. 09; Holl. Grondcred'ietbank serie 15710 no. 24; Rotterd. Schouwburg 1894 serie 3498 no. 098. 2. Tot wien moet men zich wenden om toestemming te verkrygen om vroeger dan 's morgens 9 uur versch brood van den bak ker te kunnen halen? Antw. 1. Nog niet uitgeloot. 2. Een regelmatige vergunning wordt niet gegeven. Voor uitzonderingen wende men zich tot de arbeidsinspectie. Vr.: Is serie 7804 no. 46 van het Paleis voor Volksviyt al uitgeloot? Antw.: Nog niet uitgeloot. Vr.: Kunt u my opgeven, het adres van het bestuur van het liefdewerk „De Katechismus" te Amsterdam? Antw.: U bedoelt waarschyniyk het Retoil dahuis, Marnixstraat 285, Amsterdam. Staatslceningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 i'A Nederl, 1916 4 V, Nederl. 1917 6% N.-Indië 1923 D 4H% N.Ind. 1926 B Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel My.... Industrieën Marg. Unie Calvé Delft Nederl. Kunstzijde Maecubee Van Berkel's Pat. Nieuwe Philips Indnstr. Buitenland Anaconda Separator Mijnbouw loeton Mynbouw.. Alg. Exploratie Petroleum Dortsche Petr. Gaboes Kon. Olie Perlak Peudawa Marland Oil Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubfc Rott. Tapanoell Serbadjadi Silau V. I. O. O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pref Suiker H. V. A Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic. Milw.St Paui Kansas City South Erie Railr Prolongatie 2161% 171 167 480% 216% 365 135% 277 864% 229% 144% 365 375% 219% 3851 107% 400% 209 33% 3513/16 63% 59 86% 205% 5% 46% 59.34 59.38 9.72 9.76 34.58 34.63 12.06% 12.07% 47.85 48.— 13.— 13.10 37.10 37.25 34.90 35.10 New-York (cable; 2.48% 2.49% 7.30 7.45 27.— 29. 66.25 66.35 66.30 66.40 66.35 66.75

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2