WALES-ANTHRACIEÏ "f3000.- f750.- f250.- f125.- f50.- f40.- fa. G. KRAAM Co. Een internatinale arbeidsmethode Brutale inbraak te Heemskerk Z0MERPRBJZEH vanaf f2.65 perH.L. Telegrafisch Weerbericht DE NATIONALE SPAAR- en EMISSIE- BANK N.V. r ADVERTENTIÊN 35ct.p.regel® VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN- TIES, 1—4 regels 60 ct. p. plaatsing; A elke regel meer 15 et, bij vooruitbet. Bö contract belangrijke korting. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN MAANDAG 8 JULI 1929 DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. I73M AANGIFTE fóSOET, OF STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET OÜGEVAL. De Tweede Kamer verkiezingen Ernstige aanrijding De gemeente-secretaris Motor-ongeluk De dader, een Alkmaarder gearresteerd Het auto-ongeluk op den Haarlemmerweg Weer pest te Bandoeng De staking te Zaandam Burgerhuis voor ouden van dagen te Heemskerk ALLEEN MET STOOKT U HET VOORDEELIGST franco thuis TURFMARKT 10-TEL. 11088 Privilege voor Haarlem s Kanunniken Droevig ongeval te Uitgeest Voornaamste Nieu J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem De Katholiekendag op j a.s. Woensdag J. C. BOONEKAMP G. R. M. DE GREEVE BUREAUXNASSAULAAN49 Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTENvoor Haarlem en Agentschap/; per week 25 ct.; per kwartaal 3— Tper post, per kwartaal I -&* 3.58 by vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 et per regel 0 Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door bij een ongeval met bij verlies vaneen hand, bij verlies van een bij 'n breuk van Alleabonné'sopdit blad zijn ingevolge dcverzekeringsvoorwaarden, tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen BUUUUa verlies var beide armen, beide beenen of beide oogen f UW» doodelijken afloop; l£iJU»a*een voet of een oog; I I £0»™ duim of wijsvinger: I UUi" been of arm bij verlies v. 4 Het mag algemeen bekend worden ge acht, dat „Het Volk" er den laatsten tijd voortdurend zijn werk van maakt om allerlei lasterlijke berichten om trent het katholieke Zuiden, uit het land van Koning-Christus de wereld in te zenden. Wij hebben daaraan tot dusver nog geen bijzondere aandacht gewijd, onder meer uit overweging, dat dit rltendig bedrijf toch op den duur zichzelf wel zou straffen. Het schijnt echter, dat deze methode van werken bij de socialisten niet op zichzelf staat, maar deel uitmaakt; van een internationaal systeem. Dr. Konrad Algermissen, die onlangs een leerzaam boekje schreef onder den titel; „Frei- denkertum, Arbeiterschaft und Seel- sorge", wijdt daaraan leerzame beschou wingen, waaraan we hier een en ander ontleenen. De richtlijnen voor de proletarische vrijdenkersbeweging werden op Pinkste ren 1925 te Teplitz vastgesteld en later op een vergadering te Leipzig verder uitgewerkt. Deze beweging draagt geen uitsluitend Duitsch, doch een interna tionaal karakter en vormt een onderdeel van het socialisme. Twee Duitsche proletarische vrijden kers, W. en A. Lindemann, hebben een brochure geschreven, waarin zij een commentaar op deze richtlijnen geven en uiteenzetten, hoe dat alles nu in de praktijk in zijn werk moet gaan. Men zou zoo zeggen, dat hunne Nederland- sche partijgenooten dit systeem wonder wel hebben bestudeerd en thans naarstig in beoefening brengen. Onder het opschrift „Controle op den tegenstander" schrijven de heeren Lin demann het volgende: „Niet alleen in het breede rijksverband moeten wü op de clericale politiek acht geven, maar ook in de kleinste gemeenten moesten wij de daden van de Kerk contro leeren. aantoonen dat haar karakter vijan dig tegenover den arbeider staat en haar bestrijden. Wij hebben daartoe eenerzijds noodig een staf van politieke v.ijdenkers en wetenschappelijke medewerkers, die voortduren*} de groote kerkelijke politiek volgen en het materiaal leveren, dat noodig is om de massa te bewerken en om tegenac ties te kunnen voeren. Belangrijke gebeurtenSssen uit den laat sten tijd op het terrein der kerkelijke po litiek zijn de katholiekendagen, de partijda gen van het Centrum en 't Beiersche con cordaat. Verder moeten de rijkdom van de Kerk, haar materialisme en haar hebzucht gebrandmerkt worden, zooals deze blijkt uit de uitgaven van Staat en gemeenten voor de Kerk, uit het steunen der Kerk door ka pitalistische instellingen. Ook moeten we letten op de zorg van de Kerk voor de welvaart, voor de jeugd en voor de gevange nen. Verder moeten we acht geven op de verhouding van de Kerk tot de monarchie, tot het kapitalisme en tot de voorname politieke vraagstukken. Ten slotte gaat het erom de geheele kerkelijke, godsdienstige en godsdienstigwetenschappelijke literatuur te becritiseeren, te beginnen met de bis schoppelijke brieven, preeken en publicaties in de plaatselijke kerkelijke pers tot en met de werken van professoren in de theologie en de historie." Dat de proletarische vrijdenkers zich grondig over al deze vraagstukken trachten te oriënteeren, wordt bewezen door den inhoud van de pas opgerichte en nog in een stadium van beginnenden groei verkeerende biblio theek in hun cultuur-secretariaat te Berlijn. Onder de 2500 werken op aller lei wetenschappelijk gebied bevinden zich, behalve 110 deelen over algemeene godsdienstige vraagstukken, 90 deelen over opvoeding en school, 45 deelen over de vrijdenkersbeweging en 70 deelen over beschavingsgeschiedenis, onder welke ook de werken over bijgeloof en kettervervolging worden aangetroffen en verder nog totaal 700 deelen, welke het zuiver kerkelijk leven en de kerkelijke literatuur betreffen. Van deze 700 dee len houden 400 zich bezig met de katho lieke en 180 met de protestantsche kerk. Onder de katholieke kerk treffen wij aan geschriften over de geschiedenis der concilies, over katholieke actie, de ge schiedenis der Pausen en der Jezuïeten, zendbrieven van Pausen en Bisschoppen, literatuur van katholieke vereenigin- gen. Mariacongregaties, katholieke le vensbeschrijvingen en zelfs katholieke mis- en gebedenboeken. Van de 200 dos siers, welke het archief bevat, loopen 55 dossiers over het kerkelijk leven, 30 dossiers over de schoolkwestie en 20 dossiers over concordaatsaangelegenhe den. Onder de tijdschriften, welke ge regeld ter lezing liggen, zijn 16 katho lieke en 5 protestantsche. Hoe krachtig deze richtlijnen sinds hare vaststelling in den herfst van 1925 zijn toegepast, blijkt uit elk num mer der socialistische pers. Wat van in ternationaal belang is, wordt behandeld in de „Atheïst", de kerkelijke verhou dingen van Duitschland in de „Vrijden ker", de chronique scandaleuse hoofd zakelijk in het sinds October 1927 bij de Element-Verlag te Berlijn verschij nende 14-daagsch blad „Pfaffenspiegel" en in de communistische en socialisti sche dagbladpers, waarbij deze laatste zich zeer sterk aanpast bij landstreken en verhoudingen. In Saksen is zij dik wijls nog scherper dan de communis tische pers, in overwegend katholieke streken weet zij zich gematigder voor te doen. Als eigenlijk orgaan geldt voor Duitschland alleen de „Vrijdenker", maar de „Pfaffenspiegel" werkt geheel in den geest van de richtlijnen, waarbij zij in gewetenlooze oppervlakkigheid van berichtgeving en laagheid van voor stelling de „Vrijdenker" nog verre overtreft. Op grond van een regelmatige lezing der hiervoor in aanmerking komende pers kan worden verzekerd, dat de contröle over en het brandmerken van de Kerk met niet minder dan verba zingwekkend systeem en consequentie wordt doorgevoerd. De inkomsten van kerkelijke waardigheidsbekleeders en bis schoppen worden even uitvoerig bespro ken als de misstap van een of anderen pastoor in een diocees van West- Duitschland, of de verduistering van den boekhouder eener parochie in Keulen. De vastenbrief van den bisschop van Meissen wordt even liefelijk besproken als de Katholiekendag van Dortmund. Het bedrag van het inkomen der gees telijkheid aan den Beneden-Rijn of in Silezië wordt met denzelfden blik van haatvolle scherpte becritiseerd als de letterkundige strijd tusschen verschil lende voormannen op litterair gebied of de een of andere onvoorzichtige opmer king in de preek van een kapelaan van een diocees in Zuid-Duitschland. Hoever deze beweging bereids haar netten heeft gespannen en met welke middelen zij hare controle uitoefent, toont ons 't feit, dat de „Vrijdenker" in haar nummer van December 1928 zelfs kon afdrukken de notulen van de bisschopsconferentie te Fulda, gehouden van 7 tot 9 Augustus 1928. Van dag tot dag, zoo zegt Dr. Alger missen, zie ik meer in," welk systeem er in dit werk zit, hoe steeds krachtiger de volgende eisch wordt doorgevoerd: „Het geheele materiaal moet door onze vrijdenkerspers en door de arbeiderspers in de eerste plaats voor de massa toeganke lijk worden gemaakt, terwijl er door voor beelden uit het dagelfjksch leven een levende vorm aan moet gegeven worden. Daarom is voor ons evenzeer noodzakelijk een staf van ambtenaren en medewerkers in de stad als op het land. Zij allen moeten ter juister plaatse het materiaal verzamelen, zij moe ten de gebeurtenissen aan de pers en de leiding berichten als vrijdenker-correspon denten. In het leven van eiken dag en de omgeving der woning moet de controle over en de brandmerking van den tegenstander (dat is de Kerk) voortdurend plaats heb ben. Dat alles moet georganiseerd worden", zoo zeggen de bovengenoemde heeren Lin demann in hunne brochure. Doel van de proletarische vrijdenkers beweging is dus, overal plaatselijke onbezoldigde vertegenwoordigers aan te stellen, die opletten en aan de leiding en aan de pers berichten moeten geven. Daar wordt het materiaal door den voormelden staf, de zoogenaamde weten schappelijke medewerkers, tot artikelen verwerkt en aan de plaatselijke pers, of ook wel aan de nationale of inter nationale organen toegezonden. Daar naast worden misstanden uit het verle den der Kerk door de „Pfaffenspiegel" en door nieuwe werken steeds weer op nieuw opgewarmd. Nieuw evenwel is de systematische, regelmatige, plaatselijke controle over en het brandmerken van de Kerk, zoo als dat tegenwoordig geschiedt. Hoe buitengewoon verwoestend dit polemi- seerend bedrijf der proletarische vrij denkers werkt, zou menig zielzorger ons uit eigen ervaring kunnen vertellen. Wie bovenstaande aandachtig gelezen heeft, zal aldra ontdekt hebben, dat de hierboven geschetste methode van de Duitsche vrijdenkers-socialisten dezelfde methode is, welke de Nederlandsche socialisten sinds eenigen tijd naarstig volgen. Hier is dus sprake van een interna tionale arbeidsmethode, welke juist daarom des te gevaarlijker moet worden geacht. Slechts hechte eenheid en daadwerke lijke liefde der katholieken voor hun eigen pers kan tegenover zulk een ge vaarlijk bedrijf een stevig bolwerk op werpen. Allen gekozen veklaard. In de Zaterdag gehouden zitting van het centraal stembureau voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer zijn alle leden die reeds in de voorloopige opgaven ge noemd zijn, gekozen verklaard. Op den Nieuwenweg te Honselersdijk is Vrijdagmiddag de bakker H. van Beekum uit Naaldwijk, door een luxe auto, bestuurd door den heer van R. uit den Haag, aangereden, doordat de autobestuurder onvoldoende uit week. H. werd tegen zijn wagen gedrukt, bekwam een vrij ernstige beenfractuur, terwijl voorts enkele ribben werden gekneusd. De man is per auto naar een ziekenhuis te Den Haag vervoerd. Tegen den auto-bestuur der is proces-verbaal opgemaakt. De gemeente-secretaris, de heer mr. Th. A. Westra, is vanaf heden tot begin Au gustus met vacantie. Waarnemend secretaris is de heer A. J. de Landmeter, griffier ten stadhuize. De wedstrijden van de Haarlem sche Reddingsbrigade te Heemstede De politie gaat te water Toen gistermiddag een Duitsch automo bilist te Sassenheim den Warwouderweg wilde inrijden en daartoe behalve zijn richtingaanwijzer ook zijn hand uitstak, werd dit teeken niet opgemerkt door den motor rijder L. H. F. V. uit Rotterdam, die met zijn motor met groote snelheid tegen de auto opbotste. De motorrijder, zoowel als de dame, die op de duo-zitting had plaats genomen, werd tegen den grond gesmakt. V. bekwam zoodanige verwondingen, dat hU naar het St. Elizabethsziekenhuis te Leiden moest worden overgebracht, waar hij kort na aan komst is overleden. Zijn gezellin kwam er goed af. Ook verdacht van diefstal te Wijk aan Dnin. Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur heeft 'n brutale inbraak plaats gehad bij den Groen tehandelaar P. Duin, alhier. D. stond bi) zijn woning den hit in te spannen voor zijn wagen, om te gaan venten, toen hij in zijn winkel een persoon zag binnengaan, die hem verdacht voorkwam. Ongeveer 10 mi nuten later kwam die persoon uit den win kel en D. zag dat hij geld in zijn zak stak. Daarna kwam zijn vrouw bij den wagen en D. vroeg, wat de man al dien tijd in den winkel moest doen. De vrouw antwoordde, dat zij de schel niet had gehoord, doch wel, dat zij iets in den winkel had gehoord. Toen zij ging kijken, vroeg de bewuste man, of zij ook paling ver kocht. Direct ging de vrouw van D. den win kel in en kwam tot de ontdekking, dat de lade bijna ledig was. Slechts een paar cen ten waren er nog in, zoodat niemand anders dan die persoon den diefstal gepleegd moest hebben. D. ging direct de politie waarschuwen. Gelukkig was juist de Rijksveldwachter Steenbergen bij de Gemeentepolitie, die di rect met D. mee ging. De dief had de rich ting Castricum genomen. De heer F. de Boer stelde direct zijn auto beschikbaar en ging met D. en de politie den inbreker achterna. Met groote snelheid ging het de Marquettelaan en de Noorderlaan op. Op het einde van de Noorderlaan was de dief bezig zijn geld te tellen: niet denkende, dat die auto hem gold, bleef hij rustig staan. De auto stopte en de politie pakte hem direct beet en nam hem mee naar het Gemeente huis, waar hij door de politie aan een streng verhoor werd onderworpen. Bekennen deed de man echter niet. D. en zijn vrouw wer den gehaald, die direct den dief herkenden. Na 2 uur viel hij door de mand en bekende dat héj het geld, ongeveer f 10.— uit de lade gestolen had. Het echtpaar Plevier aan de Spoorwegstraat te Haarlem hoopt 9 Jnli a.s. rijn 50-jarige echtvereeniging te herdenken. Het echtpaar in de bloemen. Hij had de schel vastgehouden, toen hij den winkel inging, zoodoende had de vrouw van D. het niet gehoord. Intusschen kwam ook een politieman uit V/ijk aan Duin, die denzelfden persoon zocht, die n.l. ook bij een winkelier te Wijk aan Duin de lade had gelicht. Het is een zekere P. de Gr. uit Alkmaar. De politie heeft hem naar de Marechaus seekazerne te Beverwijk overgebracht. De bestuurder in arrest gesteld. Het auto-ongeval, dat op Dinsdag 25 Ju ni des namiddags op den Haarlemmerweg plaats vond met een zeer snel rijdenden Italiaanschen sportwagen, heeft voor den bestuurder een staartje gehad, meldt de Courant. Een der inzittenden werd, zoo als bekend, doordat de wagen bij het pas- seeren van een anderen omsloeg, gedood een ander, de heer Stam uit Soestdijk werd ernstig gewond, terwijl de bestuurder van den sportwagen eveneens in het Tessel- schadezlekenhuis werd opgenomen. Daar is hij Vrijdag jj. zoo goed als genezen ontsla gen, doch nauwelijks had hij het ziekenhuis verlaten of een rechercheur bracht hem naar het Huis van Bewaring over, daar hij nog steeds onder verdenking staat, dat de dood van'zijn makker te wijten is aan zijn schuld. Zaterdag werd hij door den rechter van in structie gehoord. Niet onmogelijk is, dat de directie der autofabriek in den Elzas een waarborgsom zal storten. In dat geval kan hij voorloopig op vrije voeten gesteld wor den. De heer Stam, die de kom van zijn linker elleboog heeft gebroken, heeft eenigen tijd geleden het ziekenhuis verlaten, doch moest een paar dagen later weer worden opgeno men, daar de genezing niet al te best vlotte. Een te Bandoeng overleden Chineesch meisje heeft, volgens mededeeling van het Istituut Pasteur, geleden aan bubonen-pest. Bij een onderzoek door den Gezondheids dienst in het huis van dit meisje werden doode ratten aangetroffen, evenals in het huis achter dit perceel. Ook een inlander is aan pest owerleden- Zaterdagavond is het in Zaandam en in het bijzonder op de Westzijde en de Ge dempte Gracht buitengewoon rumoerig ge weest en het is daarbij tot een treffen geko men tusschen politie en een deel van het publiek. De aanleiding was gelegen in het volgende: Tegen acht uur trok een stoet van vijftig a zestig man, waaronder naar schatting een dertigtal Duitsche communisten van het in de haven liggende stoomschip „Dina" met roode vlag en dito banier de Gedempte Gracht over en door de Vinkenstraat, waar voor het bureau van politie halt en front werd gemaakt. Terstond trad daarop de in specteur van politie Van der Giesen naar buiten om het verder voortgaan der be- toogers te beletten en met het doel de roode vlag en banier in beslag te nemen. De com munisten begonnen toen met van achteren op te dringen. Intusschen waren een aantal agenten en rijksveldwachters te hulp geko men. Toen daarop een der Zaandammers zich wilde verzetten, trok de politie de sabel en werden de betoogers uiteengedreven, waarbij rake klappen werden uitgedeeld en enkele belhamels onder hevig verzet werden gearresteerd. Voor een oogenblik was nu de rust teruggekeerd, doch kort daarop kwamen de betoogers opnieuw opzetten en moest wederom van de wapenen gebruik gemaakt worden. Vooral toen uit het publiek met steenen werd gegooid, die voor het in aan bouw zijnde perceel van de firma De Gruyter voor het grijpen lagen. Tegen tien uur zakte de menigte af en kreeg de Westzijde weer het gewone Zaterdagavondaanzien. Tegen verschillende personen is procesverbaal op gemaakt. De Duitsche communisten hadden zich na de eerste botsing uit de voeten ge maakt. De roode vlag en banier zijn in beslag genomen. Om half drie hedenmiddag wachtte een groote menigte, waaronder talrijke demon stranten, de aankomst der autobussen af, waarmee de werkwilligen uit Zaandam naar Bunschoten en Nijkerk zouden worden overgebracht. Toen echter deze aankomst niet plaats vond en de voorzitter van het plaatselijk Arbeiderssecretariaat in een toe spraak de vakcentrale het afzijdig blijven had verweten, zakten de nieuwsgierigen langzamerhand af. Intusschen arriveerden de werkwilligen om kwart over vier, waarna hun wagens werden ingehaakt in cfen locaal trein, die even later naar Nijkerk ver trok, vanwaar de Bunschoters per bus naar hun dorp zouden worden vervoerd. De politie had voor afzetting zorg ge dragen. 114 Juli 1929 bestaat de R. K. Muziekverceni ging St. Michael te H. 20 jaar. Zittend i ijl het midden: Dr. Droog (Beschermheer), de heer Hofmeester (Directeur) en Kapelaan Witkamp. Van 21 tot 28 Juli geeft deze vereeniging een concours ïn Groenendaal Het Parochiaal Armbestuur alhier, is met 4 leden uitgebreid. Genoemd bestuur zal stappen doen, om te komen tot de oprich ting van een burgerhuis voor ouden van dagen. De volgende heeren zijn aan het be stuur toegevoegd: C. A. van Zanten, H. J. M. Bergfeld, J. van Duivenvoorde en M. Mak. „St. Bavo" bevat een Pauselijke Breve, waarin aan de kanunniken van het Haar- lemsche Kathedraal Kapitel, op verzoek van Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent, het pri vilege wordt verleend, paars te dragen zulks in verband met hun benoeming voor den afbouw van de St. Bavo. Krachtens deze Breve wordt voor altijd aan de kanunniken, die thans deel uitma ken van het kapittel der Haarlemsche Ka thedraal en aan hen, die daarvan in de toekomst deel zullen uitmaken, toegestaan dat zij in de kerk en bij de uitoefening van kerkelijke functies een paarse toog mogen dragen en buiten de kerk, bij burgerlijke plechtigheden e.d., een gewaad, gelijk aan dat van de Pauselijke Kamerheeren, doch zulks alleen binnen de grenzen van het Haarlemsch diocees. 3-jarig jongetje verdronken. Zaterdagavond is het 3-jarig zoontje van den heer S. D., woonachtig in den eersten molen aan den Lagedijk te Uitgeest, in een onbewaakt oogenblik te water geraakt en verdronken. Het eeuwfeest der Brigade GrenadiMU 1 Jagers te 's-Gravenhage. Nieuwe pestgevallen te Bandoeng. De oorzaken der te ch te loosheid. De overval op Willemstad; de „Kortenaer" keert naar Nederland terug. Een administn»- tief-technisch onderzoek. De herhouw van het stadhuis te Het zilveren jubileum van het Kiuhwr- bond is te Haarlem feestelijk gevierd. Het Engelsche sa „Prince George" te botsing met een Amerikaansche patrouille boot. De dankdiensten van gisteren voor het herstel van den Engelschen koning. De Engelsche manoeuvres in het bezette gebied afgelast. Het onderzoek naar de oorzaak van het vergaan van de. „Vestris" gesloten. Drie doodehjke ongelukken bij autorennen te Spa. Spoorwegongeluk bij Regensburg; 27 ge wonden. Aman Oeüah is te Marseille aangekomen. BÖ Triest is een munitie-depot in de gevlogen. Barometerstand 9 uur vjn_: 764. Voaroft. OPTICIENS FABRIKANTEN LICHT OP. De lantaarns moeten mengen worden opgestoken om: 9 49 rrar. Hoogste barometerstand 769,8 te La Coro na. Laagste barometerstand 738,7 te Wisby. Verwachting; Matige tot zwakke, N.W. tot Westelijken wind, aanvankelijk nog zwaar bewolkt met regenbuien, later opklarend en iets zachter. Toegangskaarten a 0.50 verkrijg baar in t Gebouw „St; BAVO," aan re Smedestraat 23, Tel. 10049. Eén kaart geeft recht op toegarg tot: le. de Plechtigheden in de Kath J om half elf; 2e. de 3 Afd. Vergaderingen c:a ein uur; 3e. de Plechtige Slotvergadering an 4 uur in den Stadsschouwburg. Officieel Programmaboek 0.25 Wie Lid wordt voor 1 heeft overal gereserveerde plaatsen. Adres: GR. MARKT 4, Telef. 12433 iiimiimiHi AMSTERDAM C. KEIZERSGRACHT 198 heeft de eer hierdoor te berichten, dat met ingang van 1 Juli de Heer op diens verzoek eervol is ontslagen als beheerder van ons kantoor te Haar lem, Nassaulaan 18. Vanaf dien datum fungeert thans als zoodanig de Heer die tot heden voor onze instelling werkzaam was als Inspecteur voor de provincie Zeeland. Het Kantoor NASSAULAAN 18 zal geopend zijn des Maandags, Dinsdags, Woensdags en Vrijdags, van 10 uur v.m. tot 2 uur n.m. Donderdags van 6 uur v.m. tot 8 uur n.m. en des Za terdags van 6 uur nrn. tot 9 uur n.m. Wij bevelen ons Kantoor HAAR LEM gaarne bij U aan. N.V. NATIONALE SPAAR- EMISSIEBANK De Directie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1