KENNEMER K FOTOHANDEL WALES-ANTHRACET I i i i I I I fa. G. KRAAIJ Co. De a. s. Katholiekendag Telegrafisch Weerbericht Z0MERPRIJZEN vanaf f2.65 per H.L BUREAUXNASSAULAAN 49 DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN ♦DINSDAG 9 JULI 1929 ADVERTENTIEN 35 et. p. regel DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17202 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET OMGEVAL. Inbraak te Zaandam Pastoor Engering De Kabinetscrisis Inbraak in het R.K. Ver- eenigingsgebouw te Tuitjenhorn Concours „Ons Genoegen" te Wormerveer De Holl. Disconteerings- bank ROODE-STER Mislukte rijst-oogst op Java Ernstig vlieg-ongeluk boven Frankrijk Indië en de verkiezingen Droevige afloop van een twist Het eeuwfeest der Grenadiers en Jagers Benoemingen Duitsche visscherskotter door IJmuider trawler geramd Ernstig motor-ongeluk Mooie schenking De „Untin Bowler" terecht De geheimzinnige schip breuk Nieuwe Oceaan vluchten Voornaamste Nieuws Doodelijk ongeval Vriendelijke gast Na een vechtpartij Verdronken De stad-autobussen J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem KRUISWEG 48 - HAARLEM ALLEEN MET STOOKt U HET VOORDEELIGST FRANCO THUIS TURFMARKT 10-TEL. 11088 g K.L.M.-courantendienst BBUHBlIHHIHIin Morgen, Woensdag, de KATHOLIEKENDAG te Haarlem Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTENvoor Haarlem en Agentschappen: per week 25 cL; per kwartaal 3.25: per post, per kwartaal 3.58 by vooruitbetaling. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 14 regels 60 ct p. plaatsing: elke regel meer 15 ct., bij vooruitbet By contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regel p bij verlies v. AJleabonné'sop dit blad zijn ingevolge de verzekèringsvoorwaarden fl ft fl A Levenslange geheeleongeschiktheid tot werken door A T C A bij een Ongeval met TAP A bij verlies van een hand, AP bij verlies van een XPA bij "n breuk van tin tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen I uUuU." verlies van beide armen, beide heenenoi beide oogen I I wil» doodelijken afloop I tuUi'een voet of een oog: I IfcU.'duiro of wijsvinger: IU W." been of arm l HU»" anderen vinger. Ons diocees zal morgen voor de eerste maal onder zijn nieuwen bisschop die ook op dit gebied over een ruime en veeljarige ervaring beschikt optrek ken ten Katholiekendag. En de grijze, doch altijd jeugdige St. Bavostad zal het voorrecht genieten al die deelnemers, al die broeders en zus ters, bekend en onbekend, van dichtbij en van verre gekomen, binnen hare grenzen te ontvangen. Wij twijfelen er niet aan, of de ont vangst zal grandioos zijn! Nu wij aan den vooravond van dit groote gebeuren staan, lijkt het ons niet misplaatst een paar algemeene opmerkingen te maken. Wij kunnen ons twee soorten van Katholiekendagen denken; de eene, waar prachtige redevoeringen worden gehouden, vol heerlijk vuur van geest drift, vanwaar we blij en eensgezind gestemd huiswaarts keeren en waar ons liet „heldendicht van de Roomsche daad", zooals we die in ons diocees zich zien openbaren, in woordenstroom vol glans en gloed voor oogen wordt getoo- verd; de andere, waar we ons ook evenzeer één gevoelen; één in genieten van al het schoone en heerlijke, maar één ook, in droefheid om het vele wat niet goed loopt, één vooral in zorg en samenwerking, om hetgeen niet vol maakt is, tot beterschap te brengen. Wanneer we tusschen die beide soorten van Katholiekendagen mogen kiezen, dan kiezen we de laatste, omdat we daarvan voor de toekomst meer heil, dus grooter vreugde verwachten. Niet, dat we bij voorkeur naar den rouwdoek moeten grijpen, dat we moe ten grienen en kniezen integendeel, ons Roomsch geloof is 'n blij geloof, een geloof vol vreugde; wij zijn leden van een Kerk, welke de woorden van Chris tus heeft: Ik zal met U zijn, tot het einde der tijden. Er is zeker geen reden om in den put te zitten, wanneer wij onze toestanden vergelijken met die van het buitenland en ook in ons diocees heerschen er in vele opzichten toestanden, welke tot groote dankbaarheid jegens God stem men. Maar dat wil toch niet zeggen, dat wij nu eiken Katholiekendag moeten aan grijpen om te juichen en te jubelen en om uitsluitend hooggestemde exclama ties van welsprekendheid de lucht in te slingeren. Op zijn tijd is een ernstig woord, een zorgvol samenspreken om dreigende gevaren weg te nemen, zeker van grooter nut. Geestdrift is een prach tig iets, maar het gaat er vaak mee als met een lucifer die een oogenblik ont brandt en dan spoedig uitdooft; of wil men een aangenamer beeld, geestdrift is als champagne, welke een moment in de bokaal bruist om daarna spoedig te verschralen. Nu valt het niet te ontkennen, dat er, naast veel wat hoopvol stemt, naast een opbloeiend katholiek leven, naast een rijk eucharistisch leven, naast over vloedige roepingen, naast ons uitnemend katholiek onderwijs in al zijn geledin gen, naast onze wei-toegeruste katho lieke pers en naast zooveel meer ook veel is, wat zorg wekt. Zorgvol stemmen de overweldigende gevaren van de groote stad, zorgvol stemt het ontzettend aantal gemengde huwelijken, zorgvol stemt de toene mende zedenverwildering en de onder mijning van het huwelijk en het hu welijksleven, zorgvol stemt de groeiende weeldezucht en de daarmee gepaard gaande geest van materialisme, zorg baart ook de daling van den eerbied voor het gezag, zorgvol gestemd zijn wij al willen wij ons gaarne voor over drijving en voor pessimisme hoeden in tal van andere opzichten, niet het minst om de voorteekenen welke wij in het buitenland zien. Slechts één puntje Weet men wel, dat in ons christelijk werelddeel, Europa, wat de groote ste den betreft, vermoedelijk slechts 15 pro cent der bevolking meer practiseert? De rest, de groote rest,..., heiden, of het heidendom nabij! In onze tijden van intens wereldver keer stemmen zulke verschijnselen tot zorg tot geen angstige, geen overdre ven, maar wel tot een passende zorg. Om ons gezamenlijk te beraden ten aanzien van de middelen, welke door deze gevaren worden gevorderd, om die middelen vol godsvertrouwen onder het oog te zien, om elkaar op te wekken tot eensgezind en moedig hanteeren dier middelen in den komenden strijd, welke onvermijdelijk is, daartoe dient in ons oog een Katholiekendag ook deze Katholiekendag. Daarom zal ons op dezen dag van vreecjzamen wapenschouw niet uitslui tend de jubelende klaroenstoot in de ooren schallen, maar we zullen er ook en in passenden omvang, vernemen den maanroep van den tijd. Zoo kan en zoo zal er van dezen Ka tholiekendag opnieuw groote zegen uit gaan. Zoo zullen wij morgen opnieuw zien samenstroomen de honderden en nog eens honderden katholieken van Noord tot Zuid, eensgezind en dus krachtig, vereenigd rond hun jongen Bisschop symbool van het zich steeds verjongend kathoiicisme, eerbied afdwingend aan ieder onbevoordeelde, gelijk de Kerk alle eeuwen door, onder Gods bescherming, eerbied afdwong. Katholiek Haarlem, zelfoplevend in jeugdigen bloei, bereidt zich voor, opent zijne armen wijd, om allen gastvrij te ontvangen, die vol ernst en moed on derling raad en sterkte komen zoeken binnen zijne veste! Sabotage in het spel? In den nacht van Zaterdag op Zondag is ingebroken in het expeditiekantoor van den heer Joh. Gorree, gelegen aan de Oostzijde in een steegje, hetwelk naar de Zaan leidt. De dieven hebben op den steiger, aan de Zaan, alwaar het kantoor uitkomt, met een glassnijder een ruit vernield, en konden, zoodoende in het Privé-kantoor komen, waar zij alles hebben nagesnuffeld om ver volgens in het naastgelegen kantoor een en ander te vernielen en eenige koperen pa pierleggers mede te nemen. Men vermoedt, dat sabotage in het spel is. De gelegenheid om in te breken is daarom zoo mooi, omdat deze steeg, liggende aan den openbaren weg en pl.m. 100 M. lang, in het geheel niet verlicht is. Een lantaarn midden in deze steeg zou dus geen overbodige weelde zijn. De vermoedelijke daders zijn bij de politie bekend, doordat een onzer ingezetenen 's nachts om pl.m. 1 uur drie verdacht uit ziende personen deze steeg in zag gaan eji dit verdacht vindende, zich verdekt opstelde. Na eenigen tijd kwamen dezelfde 3 personen weder te voorschijn, waarna zü zich begaven in een zekere richting, welke onzen speur der genoeg zeide wie het waren. Het kantoor der firma wordt 's Zaterdags middags gesloten tot 's Maandags. Geduren de dien tijd bevindt er zich niemand. Een der firmanten, die af en toe wel eens gaat kijken, kon door omstandigheden niet eer der dan Zondagavond zijn controle uitoefe nen, waarbij hij het bovenvermelde ontdekte. ning kweekt kennis" te Oostwoud, 2e prijs met 103 punten Spaamdamsch Fanfarecorps „Crescendo" te Spaarndam. Van de 16 vereenigingen, die op de 2 ver- loopen Zondagen aan het concours deelna men, behaalde het beroemde fanfarecorps „Onderling Genoegen" te Krommenie tot dusver het hoogste aantal punten n.l. 134. Het maximum-aantal te behalen punten was 140. Des avonds tegen half 9 had de eere wedstrijd plaats in het Wilhelminapark. De twee eerste prijswinnaars van dien dag na men er aan deel. De uitslag was; Fanfare „Ons Genoegen", te Krommenie, 61 punten, wederom het hoogste aantal punten tot dus verre in den eere-wedstrijd behaald. Kna- penfanfare Nieuwendam, te Amsterdam Noord, 58 punten. Men meldt ons uit Alkmaar: Voor de H. Mis van 7 uur, Zondagmor gen, waarvoor Pastoor Engering reeds in de sacristie was gearriveerd, werd deze onwel en moest naar de pastorie worden overge bracht, terwijl de geroepen medicus algehee- le rust voorschreef. Bij navraag konden wij gelukkig verne men, dat in den toestand eenige verbetering is getreden. We hopen Pastoor Engering weer spoedig algeheel hersteld aan te treffen. H.M. de Koningin heeft gistermiddag ten Kon. Paleize het Huis ten Bosch den vice- president van den Raad van State ter con ferentie ontvangen. Werk van de „zwarte bende" Zaterdagnacht heeft men, door het for- ceeren van ramen, zich toegang weten te verschaffen in het Vereenigingsgebouw te Tuitjenhorn. Na ook de afsluiting van het buffet verbroken te hebben, heeft men den aanwezigen voorraad door het keelgat ge jaagd, wat de vele ledige en ook stukge slagen bierfleschjes en de ledige chocolade- doozen getuigen. Er zijn duidelijke sporen, dat dit weer het werk is geweest van de zoogenaamde „zwflrte bende". Het herhaalde en steeds driester optreden van deze bende lijkt de bewering te staven, dat na den dood van wijlen Burgemeester Burger, het politietoezicht in Tuitjenhorn zeer verzwakt is. Zooals van zelf spreekt, zag men daarin gaarne eenige verbetering, en het is te ho pen, dat de politi.e de belhamels eens te pak ken zal krijgen, opdat dezen hun straf niet zullen ontloopen. Zondag 7 Juli was het de tweede Zondag van het Groot Nationaal Muziekconcours, dat ter gelegenheid van het zilveren jubi leum der harmonie „Ons Genoegen" te Wor merveer in het prachtige Wilhelminapark wordt gehouden. Nadat des namiddags te half één de voor zitters, secretarissen en directeuren der deel nemende vereenigingen officieel ten ge meentehuize waren ontvangen, waarbij wet houder P. Klinkenberg Jz. het welkomst woord sprak, had te ruim 1 uur de Marsen- wedstrijd plaats op den Zaanweg tusschen Stationstraat en Zaanbrug. De uitslag hier van was; le prijs met 57 punten „Knapen- fanfare Nieuwendam" te Amsterdam (Nrd), le prijs met 55 punten Fanfare „Eensge zindheid" te Heiloo, le prijs met 55 punten Spaamdams Fanfarecorps „Crescendo" te Spaarndam, 2e prijs met 51 punten Harmo nie „St. Caecilia" te Alkmaar, 2e prijs met 49 punten Fanfare „Jong Crescendo" te Westzaan. Des middags te half 3 had in het Wilhel minapark het tweede gedeelte van het con cours plaats. De uitslag hiervan was; Derde afdeeling Fanfare; le prijs met 116 punten, Knapenfanfare Nieuwendam, te Am sterdam Noord, 2e prijs met 112 punten „Eensgezindheid" te Heiloo. 2e prijs met 109 punten „T.A V.E.N.U." te Warmenhui- zen, 2e prijs met 104 punten „Jong Cres cendo" te Westzaan. Eerste afdeeling Harmonie „St. Caecilia te Alkmaar, 2e prijs met 99 punten. Eerste afdeeling Fanfare; le prijs met 1.34 punten en bijzondere felicitatie der jury „On derling Genoegen" te Krommenie, Directeur G. Schaar. 2e prijs met 109 punten „,Oefe- Liquidatie voorgesteld In haar verslag, uit te brengen in de alge meene vergadering van aandeelhouders op 26 Juli, zegt de directie van de N.V. Hollandsehe Disconteeringsbank alhier, dat likwidatie of faillissement onvermijdelijk is. Zij is van meening dat een afwikkeling buiten faillis sement ongetwijfeld voor de crediteuren der bank het minst schadelijk is en stelt aan aandeelhouders voor een benoeming der li- kwidateuren conform het, verlangen van de Trustee der obligatleleening medwerking te verleenen. Het saldo verlies der Bank bedraagt f 3.818.810. LKHTfOEURKiC ROOKTABAK r - TMEOOORUS NIEMEIJER GRONINGEN Naar het „Soer. Hbld." meldt, blijkt uit het overzicht van den afgeloopen rijst-oogst in Oost-Java dat het beschot in belangrijke mate minder is dan dat van 1928. Dit werd veroorzaakt door de groote droogte, die in November en December J.l. heeft geheerscht, alsmede in de vorige moesson. Madoera en Noord-Soerabaja hebben het zwaarste gele den. Op Madoera was de gemiddelde sawah- aanplant 94.000 bouws. Hiervan is 15.000 bouws wegens mislukking afgeschreven, ter wijl 10.000 bo ,ws onbeplant zijn gebleven. Bovendien is de oogst op de andere velden laag geweest. In het Soemenepsche werd nog geen 6,8 pikols per bouw geoogst. Ook de oogst der tweede gewassen op Madoera moet als mislukt worden beschouwd. Het geheel levert een bedroevend gezicht op. Een der gelijke toestand treft Madoera dubbel onge lukkig, aangezien thans ook veel minder vee voeder beschikbaar is. Een doode, drie zwaar gewonden De Fransche vliegers Coudouret en Mail- loux hadden voorbereidingen getroffen om met het vliegtuig „France" een Oceaanvlucht te maken, welke vlucht echter door het Fransche Ministerie van Luchtvaart verbo den is. Daarom keerde het vliegtuig derhalve van Sevilla, waarheen ht reeds vertrokken was, naar Parijs terug. Behalve de twee vlie gers zaten ook nog twee Spanjaarden in het toestel. Boven Saint Angeau kreeg het vlieg tuig een motorpanne, waardoor het een nood landing noest maken. Daarbij raakte het een boom, het sloeg over den kop en de vier Inzittenden werden zwaar gewond. De vlieger Coudouret is inmidels tengevolge van de op- geloopen verwondingen overleden. Het „Bat. Nieuwsblad" wijdt een beschou wing aan het resultaat der verkiezingen voor de Tweede Kamer. Het blad is van meening, dat de noodzakelijkheid van een parlemen tair kabinet zoo evident is, dat een poging in de richting van een coalitie toch nog wel zal worden ondernomen. Het blad gelooft niet aan een samengaan tusschen Roomsch- Katholieken en sociaal-democraten én con stateert, dat Indië in den verkiezingsstrijd geen rol heeft gespeeld. Van deze Kamer aldus het blad ls zeker geen drang tot wijziging van het Indi sche beleid te verwachten, zelfs niet wanneer de heer Van Kempen de Kamer zal komen vertellen, hoe het moet.... De eene broer doodt den anderen Tusschen den 19- en den 20-jarigen zoon van den landbouwer L. te Wolphaartsdijk (Z.) ontstond een twist, die van voorbijgaan- den aard scheen te zijn, doch des avonds bleek, dat er bij den jongsten broeder een wrok was blijven zitten. Bij het avondeten verscheen hij niet. De andere broers en zus ters begaven zich aan tafel. Plotseling ver scheen de jongeman met een flaubert-ge- weer In de deuropening en loste een schot op zijn broer, die getroffen werd en Ineenzakte. De dader vluchtte naar buiten en keerde het wapen tegen zichzelf. Door het spoedig toe snellen van een anderen broer kon hij zich slechts licht aan het hoofd verwonden. Een spoedig ontboden geneesheer achtte het noo- dig den gewonde naar het ziekenhuis te Goes te vervoeren, waar hij aan de gevolgen is overleden. De dader is gevankelijk naar Mid delburg overgebracht. Benoemingen en onderscheidingen Na afloop der parade gisteren verzocht H.M. de Koningin den generaal-majoor C. L. van Suchtelen van de Haare en kolonel J. H. F. graaf du Monceau aan Haar calèche en deelde den heeren mede, dat Zij hen bij deze benoemde respectievelijk tot luitenant-gene raal en generaal-majoor. ;f Den gepensionneerden majoor-titulatr jhr. A. M. C. H. Bowier benoemde H.M. tot lui tenant-kolonel. Daarna ontbood H.M. de commandanten, benevens luitenant A. den Hertog en eenige onderofficieren en benoemde: tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw: kolonel jhr. E. W. van Holthe, commandant der Ie Infanterie Brigade (Bri gade Grenadiers en Jagers); tot Hr. Ms. adjudant in buitengewonen dienst: de luitenant-kolonels W. Froger en W. G. van Hoogenhuyze, commandanten, onderscheidenlijk van het Regiment Grena diers en van het Regiment Jagers; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de Zwaarden, den len luitenant A. den Hertog van het Regiment Jagers; en verleende: de eere-medaille der Orde van Oranje- Nassau, in zilver met de gekruiste Zwaarden: aan de adjudanten-onderofficier-administra teur A. J. P. Heshusius van het Regiment Grenadiers en C. H. Nieuwmeijer van het Regiment Jagers, alsmede aan den sergeant p. A. Buijs van het Regiment Jagers. De gala-avond. Opgeluisterd door de tegenwoordigheid van H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Ju liana en Z. K. H. Prins Hendrik is deze gala-voorstelling, bijgewoond door tal van officieren in schitterende uniformen en door vele honderden anderen, die het Gebouw van Kunsten en Wetenschappen tot de nos vulden, buitengewoon geslaagd. Opgevoerd werd het gelegenheidsstukje van A. den Hertog: „Tien ure heit de klok." Onder de aanwezigen bevonden zich nog de ministers De Geer, Lambooy, Beelaerts van Blokland, Waszink, v. d. Vegte, de Com missaris der Koningin Jhr. v. Kamebeek, burgemeester Patijn, Baron v. Voorst tot Voorst, voorzitter van de Eerste Kamer, Graaf Van Lijnden van Sandenburg, vice- president van den Raad van State, generaal Snijders, oud-opperbevelhebber, generaal Insinger, en verscheidene andere hooge mi litaire personen. Naar wordt geloofd was de naam van het verongelukte schip „Boete" Het is klaar blijkelijk aan den grond geloopen en gebro ken. De geredde mannen verklaarden dat de geheele bemanning zich in de reddingboot bevond. Z D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Sloten den Weleerw. heer A. Nickel, die kapelaan was te Haar lemmermeer (Hoofddorp). De Duitsche visschersboot gezonken. De visehkotter H. F. 284 uit Finkenwaer- den aan de Oost-Friesche kust is ten Noord- Westen van het lichtschip Norderney door den Hollandschen trawler uit IJmuiden, IJmuiden 78, geramd en zoo zwaar bescha digd, dat de Duitsche boot korten tijd later zonk. De bemanning kon zich nog bijtijds in de booten begeven en werd naderhand door een anderen Hollandschen trawler op gepikt en later overgegeven aan een Finken- waerder visschersboot, die de bemanning te Cuxhaven aan land zette. Volgens verklaringen van de bemanning van het gezonken schip, zou de „IJmuiden 78" na de aanvaring met gedoofde lichten zijn doorgevaren zonder zich om het in nood verkeerende Duitsche schip te bekommeren. De berijder levensgevaarlijk gewond De aannemer R. uit Haaksbergen (O.) slipte met zijn motor op den straatweg tus schen Rijssen en Enter. Hij werd levensge vaarlijk gewond zoodat opneming in een zie kenhuis noodzakelijk bleek, waarop de ge wonde, na toediening van de H.H. Sacramen ten der Stervenden naar Almelo vervoerd werd. De duo-rijder, zijn broer, bekwam slechts lichte kwetsuren aan beide handen. Men meldt ons uit Haarlem: Eenige leden van de familie Van Heek hebben aan de gemeente aangeboden het buitengoed Van Lochemsbeek, groot onge veer 15 H.A., liggende op de grens der stad en aansluitende aan het G. J. van Meek- sportpark. Door deze schenking zal dit park een oppervlakte verkrijgen van ongeveer 30 H.A. De waarde van den geschonken grond wordt op een half millioen gulden geschat. Volgens een nog niet bevestigd bericht uit Chicago zou het groote vliegtuig „Untin Bowler" na een tocht van 15 uur een han delsnederzetting van de Hudsonbaai-Com- pany bereikt hebben, een punt in de nabij heid van Kaap Chibley aan de Noordkust van Labrador. De bemanning door het s.s. „Gelder land" opgenomen Bet mysterie van het ontplofte schip is opgelost door de aankomst te Immingham van het Nederlandsché s.s. .Gelderland" uit Rotterdam met 18 man aan boord, die Zater dagnacht in 'n reddingboot bij Cromer wer den opgepikt; AmerikaRome. Uit Old Orchard wordt gemeld, dat hes Amerikaansche vliegtuig „Bov Scout" te 8.43 uur (Amerikaansche tijd) gisterenmid dag gestart is voor een Oceaanvlucht met als einddoel Rome. Het vliegtuig „Pathfinder" is gisteren om 8 uur 49 (Amer. tijd) gestart met Rome als bestemming. Een vliegtuig van de kustwacht vergezelde de Oceaan vliegers 75 mijl in zee. De vliegers, die het Oceaan-vliegtuig Path finder een eind weegs hebben begeleid, ver klaarden bij hun terugkeer, dat de voor naamste moeilijkheid van de start overwon nen was, toen het vliegtuig zich op 100 M. hoogte bevond. Kort voor het vertrek had den de vliegers nog een groote hoeveelheid brandstof moeten uitlaten, daar het toestel anders overbelast zou zijn. Het toestel heeft het eerste gedeelte van zijn tocht goed weer, al wordt een sterke wind verwacht. Men schat den duur van den overtocht op 4550 uur. De IJmnider-trnwler T 78 bij Nor derney een Duitschen visscherkotter. De Duitsche boot is gezonken. Het raadsel der geheimzinnige schipbreuk bij Yarmouth opgelost; de bemanning door het Nederlandsche sa. „Gelderland" opgeno men. Benoit, die indertijd een aanslag pleegde op procureur-generaal Fachot, vrijgesproken. Een mislukte staatsgreep in Roemenië. Broedermoord te Wolphaartsdijk (Z.) Ernstig vliegongeval boven Frankrijk. Liquidatie van (ie Hollandsehe Discontee ringsbank voorgesteld. Benoemingen en onderscheidingen bjj ge legenheid van het eeuwfeest der Grenadiers en Jagers. Een bijna anderhalfjarig zoontje van de fam. v. d. L. te Roosendaal had Woensdag 1.1. het ongeluk, terwijl het op de slaapka mer speelde, het los liggend marmeren blac van het nachtkastje te trekken, waardoor de kleine het blad op het hoofdje kreeg. Het kindje kreeg een zware hersenschud ding, waardoor het thans is overleden. Russische manieren? Een Rus, genaamd V. K„ logeerde sedert geruimen tijd bij zijn familie van dezelfde nationaliteit, in de Barba?onstraat te Voor burg. Dezer dagen zou hij voor de familie een kwitantie innen van 285, doch hij keerde niet terug. Spoedig bleek ook, dat hij in het huis zijner familie een aantal gouden sieraden, ter waarde van circa 400 gulden had ontvreemd. Hoogste barometerstand 770.4 m.M. te Pa rijs. Laagste barometerstand 746.3 aM. te Stockholm. Verwachting: Zwakke tot matigen, Weste lijke tot Zuidelijken of Zuid-Oostelijken wind, half tot licht bewolkt, droog weer, warmer. De 20-jarige F. S. uit Geffen is, ernstig door een mes verwond, in het groot zieken- gasthuis te 's-Hertogenbosch binnengebracht, op advies van dr. Beek uit Oss, die de eer ste hulp had verleend. Alle spieren van den linker-onderarm bleken doorgesneden. De oorzaak is niet bekend, doch men ver moedt, dat een vechtpartij heeft plaats ge had. Sinds Donderdag j.l. werd te Hoorn de 20- jarige Plugboer, iemand, die bij een orgel liep, vermist hij sliep in een schuit en schijnt misgestapt te zijn. Gistermorgen is zijn lijk uit de Vluchthaven opgehaald. Zal lijn 1 blijven voortbestaan? Naar wij vernemen, werd Zaterdag aan' een vijtal chauffeurs in dienst der Haar-' lemsche Brockway Bus Maatschappij ont slag aangezegd tegen Zaterdag 13 Juli a.s. Door de betrokken leiding van de Brockway Maatschappij werd hun medegedeeld, «fat Zaterdag opnieuw aan een aantal zal worden aangezegd, omdat er nog steeds geen over eenstemming zou zijn verkregen met B. en W. betreffende het rijden van lijn 1. Hieraan kan nog worden toegevoegd dat de onderhandelingen tasschen B. en W. er. de Directie van de Brockway Maatschappij nog voortduren en verwacht wordt dat deze week een oplossing zal worden verkregen. Indien dit het geval mocht zijn, dan zullen de ontslagaankondigingen worden ingetrok ken. Barometerstand 9 uur v.m.: 768. Vooruit. OPTICIENS FABRIKANTEN LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 9.47 uur. Hedenochtend is de speciale couranten- dienst van de Kon. Luchtvaartmaatschappij van Lympne in Zuid-Engeland naar Os. tende geopend. Deze dienst zal dagelijks tot 15 September pl.m. 1000 K.G. Engelsche ochtendbladen welke des nachts te Londen worden afge haald en per auto naar Lympne worden vervoerd bij het krieken van den dag naar Ostende brengen, waar de Engelsche bad gasten hun couranten aan het ontbijt kun nen vinden, evenais zij dat thuis gewend zijn. De K. L. M. mag het zich tot een eer re. kenen, dat zij, evenals verleden jaar, voor de uitvoering dezer belangrijke opdraaf boven andere luchtvaartmaatschappijen verkozen is. i m i i m i Toegangskaarten a 0.50 verkrijg baar in 't Gebouw „St. BAVO," aan de Smedestraat 23, Tel. 10049. Eén kaart geeft recht op toegang tot: le. de Plechtigheden in de Kathedraal om half elf; 2e. de 3 Afd. Vergaderingen om één uur; 3e. de Plechtige Slotvergadering om 4 uur in den Stadsschouwburg. Officieel Programmaboek 0.25 Wie Lid wordt voor 1 heeft overal gereserveerde plaatsen en gratis het Programmaboek. Adres: GR. MARKT 4, Telef. 12433 Morgen, Woensdag, zijn toegangs kaarten óók nog verkrijgbaar: den hee'en dag: Gebouw St. Bavo, Smedestraat; half elf: aan de Kathedraal; één uur: Jansstraat 59; BRINKMAN?», Gr. Markt; half vier uur: Stadsschouwburg. (Alléén toegankelijk voor Katholiek**) m m m m m m m m 9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1