f125.- .50.- 40.- BEID UW TIJD Telegrafisch Weerbericht MAANDAG 5 AUGUSTUS 1929 DE TOCHT VAN DE GRAF ZEPPELIN LAATSTE TELEGRAMMEN BUREAUX NASSAULAAN 49 dit nummer bestaat uit twee bladen DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17225 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA HET DNGEVAL. DE VORMING VAN EEN MINISTERIE Ruys krijgt opdracht een Extra-Parlementair Kabinet te vormen Wedstrijd met honden Tragisch ongeval Bedriegelijke bankbreuk te Beverwijk EEN SCHANDELIJKE OVERVAL Hoe een rijwieldief te Beverwijk geknipt werd WEER EEN ONGELUK AAN DEN ONBEWAAKTEN OVER- 1 WEG BIJ RILLAND-BATH DE HET BEZOEK VAN H. M. KONINGIN AAN DE ZUIDERZEEWERKEN De nieuwe ziekte „Alastrim' De „Heinrich Podeus' Voornaamste Nieuw» J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Het bioscoopconflict in het Zuiden De scheepsramp bij Ostende De gezondheidstoestand van Poincare Telefoon No. 13866 (drie Iflnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTENvoor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 325; per post, per kwartaal 3.58 by vooruitbetaling. ADVERTENTIËN 35 ct. p. regel VRAAG- EN AANBOD-AD VERTEN- riES. 1—4 regels 60 ct p. plaatsing; :lke regel meer 15 ct, bU vooruitbet By contract belangrijke korting INGEZONDEN MEDEDEEUNGEN tusschen den tekst 60 ct per regel Alleabonné sopditbladzijn ingevolge de verzekeringsvoonvaarden tegen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen 1 Levenslange geheele ongeschiktheid tot werken door I UUUUt* verlies van bel le armen,beide beenen of beide oogen; f "7 C ft bij een ongeval met OCH 1/uUa doodelijken afloop IfcOU» bij verlies van een hand, een voet of een oog; bij verlies van een duim of wijsvinger: bij 'n breuk vaD been of arm: bij verbes v. een anderen vinger. Het bericht, dat de pogingen van jhr. Huys tot vorming van een parlemen- tair-rechtsch kabinet, mislukten en dat hem thans opdracht is gegeven om een extra-parlementaire regeering samen te stellen, heeft ons niet verrast. Van öen aanvang af hebben wij niet anders Verwacht. Vrijdags na de verkiezingen van 3 Juli schreven wij in een nabetrachting °ver de stembus o.m. het volgende: De groote vraag: zullen R.-K., Ch.-H. ®n A.-R. met hun 53 zetels een nieuwe coalitie aangaan, lijkt, na al wat het jong ste verleden geleerd en deze stembus weer met den was van de anti-papisten te zien Seeft, nauwelijks voor een bevestigend ant woord in aanmerking te komen. Hoezeer °ok gewenscht, vreezen wij, dat bij de oude coaütiegenooten de durf zal ontbreken om opnieuw een vast verbond met „Rome" te sluiten. En toen op 13 Juli aan jhr. Ruys was opgedragen om een kabinet te vormen, «steunende op de rechterzijde" waren Wy' nog zóó vast overtuigd van de on mogelijkheid van de tot standkoming Van een rechtsche coalitie (noodza kelijke voorwaarde voor een rechtsch- Parlementair kabinet), dat wij die opdracht aldus meenden te moeten in terpreteeren: Wil dit nu zeggen, dat wij dus een oud coalitie-kabinet terugkrijgen? Zóó eenvou dig is de zaak niet. Met groote scherpzin nigheid is .in de Koninklijke opdracht de formule gekozen: Steunende op de rechter zijde. Hier wordt rekening gehouden met de werkelijkheid. Een ieder zegt terug te Willen naar een parlementair-kabinet als fegel. wie dit niet alleen zegt met de lip- Pen, maar het ook met overtuiging na streeft, die moet het uitsterste beproeven °m zijn ideaal te bereiken. En in de op dracht aan jhr. Ruys zien wij het eenig bruikbare middel. Wij voor ons verstaan het zóó, dat jhr. Ruys zal trachten te ko men tot een verklaring van welwillendheid bi) de drie rechtsche partijen, om een ka binet te steunen, dat een zeker regeerir.g.s- Program in groote lynen kan aanvaarden. Het zal dan niet zijn, een zuivere party- regeenng, zooals vroeger, waarby drie par tyen zich bonden aan een kabinet cc Waarin ieder met enkele partygencoten als minister vertegenwoordigd was, maar een meer zelfstandige regeertng, die steunt op Partijen in de Kamer, die het op bepaalde Punten van staatsbeleid, in diepgaande staatkundige beginselen, eens zijn. Zulk een Vegeering lijkt oogenschynlijk zwakker dan een oud coalitie-kabinet; zy zou meer op Cen zakenkabinet met rechtsche signatuur bjken. Maar zij zou allicht een goede ge- mgenheid kunnen scheppen om tot steviger hechtere rechtsche samenwerking te ko men. In den loop der onderhandelingen Van de drie laatste weken vinden wjj °nze meening volkomen bevestigd. Een Verklaring van welwillendheid der Christelijk-historischen had jhr. Ruys hunnen krijgen; meegaan op een te Voren vastgesteld, scherp omlijnd re Seeringsprogram, dat willen de heere ®chokking c.s. niet. Immers dat binden van de drie rechtsclie kamerfracties aan een re- geeringsprogram zou beteekenen her tel van de oude coalitie. Dat is tegen het belang van de christelijk-histori- ®che partij. In zulk een coalitie is home uiteraard troef: de katholieke hamerfractie is sterker dan de twee ^dere christelijke partijen samen; de ■formateur, de minister-president, zou een katholiek zijn. Die logische conse quentie wenscht de christelijk-histori- sche partij niet te dragen; het zou haar zeker op stemmenverlies komen fo staan, gelijk de anti-revolutionnaire Partij dat aan den lijve ondervindt. *foze laatste echter stelt het parlemen taire beginsel boven eng partijbelang redeneert zuiver: wie enkel om dwaze Romevrees onze partij den rug toekeert, dien kunnen wij missen! Zóó- heeft de leiding in de christelijk- hlstorische partij het niet gebracht. Trouwens, men behoeft slechts figuren a's Colijn en Snoek Henkemans naast elkaar te stellen, om in te zien, dat daar voorloopig ook nog niets van ko foen kan. Deze wetenschap en dit inzicht in de Partijverhoudingen deden ons van den eginne af wanhopen aan de vorming aQ een nieuwe rechtsche regeering. Wij zagen als welslagen voor den heer jfoys als eenige mogelijkheid slechts e samenstelling van een regeering, ^elhe zou steunen op de algemeen chrlstelijke, staatkundige begin selen der rechtsche partijen. Voor een °ud coalitie-kabinet zagen wij den tijd h°g niet rijp. Maar dan was ook een rechtsche Parlementaire regeering niet mo- eeIijk? Neen, in den ouden zin, zooals y dat de laatste veertig jaren nebben cvstaan, niet. En zij zal er dan oefc let komen. Er komt. wat alleen mo- °eUjk is, een zoogenaamd extra-par ament air kabinet met een christelijk achet. Hat inmiddels jhr. Ruys toch nog be- r°efd heeft vermoedelijk tegen te- m HET BLOEMENCORSO TE ZANDVOO RT. Span paarden bereden door mej. J. Orlow en den heer F. J. Bushof f, welke een eersten prijs behaalden. als mr. Marchant in 1925 met een vruchtelooze poging mocht bewijzen, dat een Roomsch-roode coalitie een onmogelijkheid was. Het zal goed zijn, om over de nieuwe mislukking van een parlementair ka binet niet al te groot alarm te blazen. De loop der geschiedenis, ook die Ier staatkundige, laat zich nu eenmaal niet dwingen naar onze beperkte in zichten. Misschien groeien wij staat kundig in een richting, dat het oude parlementaire-kabinet nooit meer in den Kuyperiaanschen vorm terugkeert. De komende regeering-Ruys heeft op dien historischen weg een nieuwen stap te zetten. Het zal zijn plicht en zijn taak te handelen naar eigen beste in zicht, in het algemeen landsbelang! En onze katholieke staatspartij, moge uit het jongste gebeuren voor de zoo- veelste maal de les trekken, dat in een heid onze kracht moet blijven bestaan: dat wij, zoowel uit overwegingen van eigen belang als in- het algemeen, lands belang ons de weelde van versnippering en verdeeldheid 'niet kuunnen veroorlo ven: het groeiend antl-papisme in Ne derland is een gevaar voor het Neder- landsche katholicisme, het is ook een nationaal gevaar. De katholieke staats burgers bewijzen daarom èn hun gods dienst èn hun land geen beteren dienst dan door het behoud der eenheid van én .machtige R.-K. Staatspartij. De mislukking van de pogingen van jhr. Ruys hebben ons in dien zin opnieuw een waarschuwing gegeven. ter tot weten in of een coalitie-kabinet stand ware te brengen, heeft m °°verre waarde, da-t de twijfelaars een Genschap rijker zijn geworden; even- H. M. de Koningin heeft Zaterdag ten paleize Soestdük Jhr. Mr. Ch. J. M. Ruys de Beerenbrouck ontvangen, die heeft medege deeld, dat hü niet geslaagd was in het vor men van een parlementair rechtsch kabinet. H. M. heeft hem thans opdracht gegeven tot vorming van een extra-parlementair ka binet. Jhr. Ruys de Beerenbrouck heeft verzocht, ook deze opdracht in beraad te mogen hou den. Gisteren is op het terrein van de honden club „Oefening Baart Kunst" te IJmuiden, een goed geslaagde wedstrijd gehouden. Deze wedstrijd was uitgeschreven door de hondenclub D.OS..B. van Wormerveer, wel ke vereeniging haar 6-jarig bestaan vierde. Door de hondenclub O.B.K. waren 2 medail- le's beschikbaar gesteld en door de honden club „Bezuiden Hout" 1 medaille. De eerste prijs werd behaald door den heer H. Giorges uit Haarlem met zyn Bou vier „Mirna", eerste afdeeling 48 punten, 2e afd. 222 punten. De 2e prijs door den heer J. G. Bakker uit Bussum eveneens met een Bouvier. 1ste afd. 50 ,2e afd. 158 punten. Den 3en prys behaalde de heer D. J. Vre- denburg uit Haarlem met een Groenendaal- schen herdershond „Moortje." In de 1ste afd. 47, en in de 2e afd. 157 punten. Er was veel publiek by den wedstrüd aanwezig. Dit -volgde met groote be'angstel- ling de werkzaamheden der honden. 16-jarige student verdronken Zaterdag heeft te IJmuiden een tragisch ongeval plaats gehad. Zekere J. J. v E„ 'n 16-jarige student, afkomstig uit Den Haag was op vacantiereis bij de D. aar de Noor- kUriaan te Velsen-Noord. De i6-jarige student was met nog 2 jon gens zaterdagmiddag uitgegaan cm te gaan zwemi-ren. Toen de jongens nabij het zoo genaamde slakkengat van de aoogov=ns by de ooe.deiij „De Windhond" zien ontkleed den, ging v. E. reeds naar den waterkant, gleed uit en verdween in de diepte. Op het hulpgeroep der jongens kwam de jachtop ziener J. aangesneld. Hoewel J. niet kan zwemmen begaf hy zich met behulp van een balk in 't water en bracht den dren keling op het droge. Ook was aanwezig de padvinder C. de V„ die echter zonder re sultaat meerdere malen gedoken heeft. Door Dr. Buler en de te hulp gesnelde reddings brigade van Wijk aan Zee werd gedurende 50 minuten kunstmatige ademhaling met zuurstofapparaat toegepast. Echter zonder resultaat. Het ïyk is tijdelijk in 't lijken huisje op het hoogoventerrein onderge bracht, waarna het naar Den Haag vervoerd is. Tevens valsche aangifte van een berooving De vorige week was het de Beverwyksche politie ter oore gekomen, dat door den groentenhandelaar H. M., wonende aldaar, die in staat van faillissement was verklaard, verschillende goederen uit zyn woning had gebracht en deze had opgeborgen in een schuur van zijn buurman, zonder dat deze hiervan kennis droeg. Onmiddellijk werd de curator in het faillissement, een advocaat te IJmuiden, van het gebeurde in kennis gesteld. Het bleek toen, dat de gefailleerde koopman juist by den curator op het kantoor was. Op de na drukkelijke vraag of hij niets aan den boe del had onttrokken, had M. reeds ontken nend geantwoord. Hij is daarop gearresteerd en naar Beverwijk overgebracht, waar hy in arrest werd gesteld. De goederen, zoo goed als een geheel ameublement, werden in beslag genomen >.n eveneens naar het politiebureau overge bracht. Het bleek verder, dat M. by de Amster- damsche politie vermoedelijk een valsche aangifte heeft gedaan van berooving. Hij ontkent dit, maar het staat reeds vrij vast. dat de aangifte gefingeerd was. In verband met dit alles is hij naar Am sterdam overgebracht en ter beschikking gesteld van den commissaris van politie in de zesde sectie aldaar. Naar men ons verder mededeelde, hield deze groentenhandelaar er merkwaardige practyken op na, waar enkele veilingen te Beverwyk de dupe van zijn geworden. Vlot geland op Lakehurst Naar een Reuter-telegram meldt, is de „Graf Zeppelin" vlot op Lakehurst geland- Er heerschte een onbeschryflyk enthou siasme. Voor het verloop van den tocht zie mer pagina 3 van het 2e Blad. Een aannemer levensgevaarlijk gewond- Zaterdagmorgen vroeg werd in den Wilhel- minapolder bij Goes bewusteloos en hevig bloedend op den weg gevonden de aannemer Wolse uit Ellewoutsdijk, die In Wilhelmina- dorp een werk (ophooging van een zeedyk) in uitvoering heeft. Men had hem ernstige verwondingen toegebracht, op zijn gezicht getrapt en enkele ribben stukgeslagen. Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen; de doktoren lieten den gewonde naar het ge meentelijk gasthuis te Goes overbrengen. Zyn toestand is levensgevaarlijk. Vermoedelyk was het den dader, die dit misdryf gepleegd heeft, te doen den aan nemer te berooven van het geld, dat hy by zich had voor de uitbetaling van loonen. Zyn portefeuille werd niet meer op hem bevonden. Hij stal speciaal fietsen uit de R. K. Kerken Het was den laatsten tyd te Beverwyk her- haaldelyk voorgekomen, dat fietsen, welke voor de R. K. Kerk aan de Breestraat waren neergezet, gestolen werden. Niet minder dan vyf rijwielen zijn op deze manier „in andere handen overgegaan", zeer ten ongerieve van de respectieve eigenaars. Bij voorkeur oefen de de dief zijn bedrijf uit op Zaterdagavond, waarbij hij dan profiteerde van de omstan digheid, dat de kerk niet direct aan de drukke Breestraat ligt, zoodat hij zijn keus ongezien en in alle gerustheid kon doen. Natuurlyk verdroot dit de Beverwyksche politie reeds lang en zij besloot dan ook om den dief, kost wat kost, in handen te krij gen. Daartoe werd, met toestemming van den koster der kerk, een gat geboord in een tuin deur, waardoor men een vrij uitzicht had over het operatieterrein van den rijwieldief. De politie-agent K. zette zich achter het „monocle" op post. Op de binnenplaats stonden toen 4 fietsen, waaronder die van den heer W. de Gr. Het duurde niet lang of de agent bemerkte, dat een onbekend persoon, die zonder fiets was gearriveerd en een kwartiertje in de kerk had vertoefd, naar buiten kwam en op z'n dooie gemak de 4 rijwielen begon te keuren. Z'n keus viel op het rijwiel van den heer de Gr. In het geheel niet bedacht op de listigheid van de Beverwyksche politie nam de man de fiets mede. Hy dacht zich reeds een ryken buit toe, toen „de sterke arm", dezen keer toebehoordende aan den agent K., hem ach terhaalde. Onder hevig tegenstribbelen werd de man naar 't politie-bureau gebracht, waar hij bleek te zyn de 48-jarige chauffeur W. G. uit Amsterdam. By het naslaan van het Politieblad bleek de man zeer ongunstig bekend te staan. In ver band hiermede is de agent K. naar Amster dam vertrokken, voor het verrichten van een huiszoeking, terwijl G. in arrest is gesteld. Ook in Haarlem worden geregeld karretjes uit de portalen van onze R. K. Kerken ge stolen. Misschien weet het heerschap er iets van, doch zoo niet, dan past hier toch een woord van hulde aan de Beverwyksche po litie, naast een gerechtvaardige hoop, dat de Haarlemsche politie er ook spoedig in zal slagen, de Haarlemsche kerk-rywieldief te verschalken. Uelokkig slecht enkele licht gewonden Andermaal is by wachtpost 20A naby Rilland een ernstig ongeluk gebeurd op den onbewaakten overweg. De sneltrein -36, die om 12 uur Zaterdag dezen overweg in de richting Vlissingen passeert, was deze plaats op ongeveer 15 M. genaderd, toen jr'otse- ling een Belgische personen-auto, bestuturd door den heer L. V. Bastyns uit Antwerpen, de spoorlijn kwam opgereden. Onmiddellyk zette de machinist alle remmen aan, doch een aanryding was niet meer te voorkomen. De auto reed tegen den trein op en werd in de flank gegrepen. Doordat krachtig werd geremd, stond de trein zeer vlug stil, doch de auto die ongeveer tien meter was mede- gesleurd, werd totaal vernield. De heer Bastyns kwam er met enkele lichte schrammen ten gevolge van de ge broken ruiten af; de drie inzittende dames kregen ook eenige verwondingen. Met be hulp van het spoorwegpersoneel werden de gewonden overgebrach naar de hofstede van den heer F. M. Boot, welke in de nabU- heid is gelegen. Dr. Moree uit Rilland, die onmiddellyk ter assistente werd geroepen, was spoedig ter plaatse en verleende de eerste hulp. By onderzoek bleek, dat een der dames een lichte hersenschudding had. De vooras en de wielen van den auto zyn geheel verwrongen en de linkerzyde is ge heel ingedrukt. De bumpers zoowel van voren als van achteren werden er afgesla gen. Een treeplank van een der wagons vaD den trein haalde men later tusschen het wrak van den auto uit. De politie heeft de auto in beslag genomen en de justitie, die dadelyk was gewaarschuwd, ariveerde nog 's middags om half vier. De rechter-commis- saris mr. Zylstra vergezeld van zyn griffier heeft den bestuurder onmddellyk een ver hoor afgenomen. Het programma Hoewel wyzigingen in het program nog mogelyk zyn, zal het bezoek van H. M. de Koningin aan de Zuiderzeewerken waar schijnlijk het volgende verloop hebben; H. M. de Koningin arriveert Maandag as. de morgens te ongeveer 10.20 uur per Koninklijken trein te Schagen, vanwaar zy per auto zich langs den afsluitdijk naar Wieringen naar Den Oever begeeft. Aan boord van een der directie-vaartuigen zal H. M. een tocht maken langs de werken op het Breezand, terwijl waarschjjnlyk ook nog de sluis te Den Oever bezichtigd zal wo-den. In den namiddag zal de Koningin naar Schagen terugkeeren, waar de naclT zal worden doorgebracht in het Koninklijk slaaprijtuig, dat gestationneerd zal zyn op het stationsemplacement te Schagen. Den volgenden dag vertrekt H. M. te ongeveer acht uur wederom naar Den Oever om van daar een tocht te make:-, langs de werken van den afsluitdijk, en de Wieringermeer- poldcrs naar Medemblik. Per auto wordt d. n een bezoek gebtacht aan den proefpol- der te Andijk, waarna de Koningin naar Medemblik terugkeert on, met den Koninklijken trein die inmiddels van Schagen daar gearriveerd zal zyn, te ver trekken. De Besmettelijke Ziektewet er op toegepast Een Kon. besluit is in voorbereiding, waar bij eenige artikelen van de Besmettelijke ziekten-wet van 1872 van toepassing worden verklaard op de ziekte, genaamd „alastrim". De bedoeling hierby is vóór alles, dat door de aangifte van de gevallen het beloop van de ziekte bekend zy. De positie van het schip gunstig Van verschillende zijden hadden ons be richten bereikt omtrent het spoedig vlot komen van de „Heinrich Podeus." Zaterdagmorgen hadden wij met het bureau van den Intern. Sleepdienst Smit Co. te Rotterdam gesproken. Ons werd mede gedeeld, dat 't schip de laatste dagen der vorige week weer belangrijke vorderingen zeewaarts had gemaakt en de positie van de „Heinrich Podeus" thans zeer gunstig was. Evenwel wat betreft het vlot worden, daar omtrent was nog niets te zeggen. Dat kon spoedig gebeuren, mogelijk over een paar dagen, midden deze week, maar 't kon ook nog wel enkele weken duren. Deskundigen weten, hoe moeilijk het is, omtrent het vlot brengen iets met) zekerheid te zeggen. Al is thans de positie gunstig, binnen een etmaal kan de werking van de zee het bereikte weer te niet doen. Toch wilden we ons persoonlijk overtui gen van de positie van het schip, te meer omdat de geruchten over een eventueel vlot- komen hardnekkig bleven aanhouden. Eén uit het gezelschap-stelde voor, via de Zilk en verder dwars door het duin te fiet sen. Het moest een fantastisch wegje zijn. Fantastische wegjes zijn altijd bijzonder aan trekkelijk. Mej. Adriana V. Gerwen uH Zes-Ge huchten (Geldrop), gefotografeerd in het Hospitaal te Lourdes onmiddellyk na hare genezing, toen vele bezoekers haar kwamen feliciteeren. Inderdaad, het was zooals gezegd was: "n smal, slingerend wegje door een ongerept duinlandschap, waarboven een gewyde stilte hing, waar konynen bü onze nadering weg- ritselden tusschen de lage begroeiing. Halverwege was het ruischen van de zee al hoorbaar. Na een half uur fietsen bereik ten we het laatste hooge duin, dat' ons van de zee scheidde en toen de top bereikt was, lag byna voor ons de „Heinrich Podeus" cm 't verlaten strand. Al dadelijk bleek, dat sinds ons laatste bezoek de positie van het schip totaal ge- wyzigd was. Eerstens stond het nu geheel rechthoekig op het duin en tweedens was het een belangryk stuk zeewaarts geschoven. Een kort onderhoud met den uitvoerder van het werk bevestigde, wat ons reeds door het kantoor te Rotterdam was meegedeeld. Nacht en dag wordt er gewerkt en staan de mannen aan boord op den uitkyk, om de gunstige omstandigheden op 't juiste oogen- blik te benutten. Ook hier kregen we de boodschap: mis- De Kabinetsformatie. Jhr. Ruys le Beeren. brouek krijgt een nieuwe opdracht. Enkele persstemmen. Weer een ongeluk by den onbewaakten overweg te Riland-Bath, (Z). 4 personen werden licht gewond. De ziekte Alas trim" zal opgenomen wor den in de Besmettelijke Ziekten-wet. Het bemiddelingsvoorstel in het bioscoop conflict in het Zuiden afgewezen. De „Graf Zeppelin" vlo op Lakehurst hl Amerika geland. De Haagsche Conferentie. De aankomst der buitenlandsche delegaties. Scheepsramp bij Ostende; visschersboot met vacantiegangcrs wordt omvergevaren. Tot nu toe zijn 10 lijken aangespoeld. Ernstige typhoon in de beneden-delta van Tonkin. Barometerstand 9 uur v.m.; 754 vooruit. OPTICIENS FABRIKANTEN LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden op gestoken om 9.13 uur. Hoogste barometerstand 767.8 m_M. te L-a Coruna. Laagste barometerstand 749.1 mU. te Skudesnaes. Verwachting: Aanvankelijk matige tot zwakken Noordwesteiyken tot Westelijken wind, gedeeltelyk bewolkt, met weinig of geen neerslag, later krimpende en weer toe nemende wind, toenemende bewolking met kans op regen, koeler des nachts, overdag aanvankelijk warmer. schien gebeurt het dezen nacht, misschien overmorgen, mogelijk nog in geen veertien dagen. Dit schijnt intusschen zeker, dat de moei zame arbeid eerlang met succes zal worden bekroond. liet bemiddelingsvoorstel afgewezen Het bestuur der vereeniging van Noord- Brabantsche en Limburgsche gemeenten voor gemeenschappelijke filmkeuring, geves tigd te Eindhoven, is niet ingegaan op het bemiddelingsvooristel tot oplossing van het bioscoop-conflict, hetwelk de voorzitter der centrale commissie voor de filmkeuring, de heer D. van Staveren heeft gedaan. Ge noemd bestuur heeft den heer v. Staveren meegedeeld, dat een bespreking over het be middelingsvoorstel z.i geen resultaat kan opleveren, zoolang de bioscoopbond op het standpunt blyft staan, dat blijkt uit het door dien bond op 27 Juli aan den Demidde- laar gezonden schrijven. De slachtoffers allen Belgen BRUSSEL, 4 Augustus B. T. A. Het ongeluk overkomen aan een plezierboot ter hoogte van Ostende, heeft aan negen per sonen het leven gekost, waaronder een man, twee kleine meisjes en zes vrouwen. Een twintigtal personen, waaronder twee kleine meisjes en acht vrouwen, is buiten oewust- zy'n en wordt in het ziekenhuis verpleegd; hun toestand is echter niet ernstig. De slachtoffers zyn allen Belgen. De veronge lukte boot is een kleine motorboot en had 50 passagiers aan boord. Dank zij net feit, dat zich nog talrijke andere kleine vaartui gen in het Kanaal bevonden, konden de meeste In het water gevallenx passagiers onmiddellijk opgepikt worden. Er is een on derzoek geopend op wien de verantwoorde lijkheid voor het ongeluk valt. De ontroe ring; in Ostende is zeer groot. Het aantal touristen dat zich vandaag m de badplaats bevond was zeer groot. Ef froai versierde auto's op het Bloemencorso, Zavdvoort is gehouden. dat Zaterdagmiddag te Zoo goed als mogelyk PARIJS, 4 Aug. Het bulletin aangaande den gezondheidstoestand van Poincaré uidt: De toestand van den patiënt is zoo goed als mogelyk, in alle opzichten, zoowel over het algemeen als plaatselijk en geesteiyk. F nao een zeer goede nacht. Verdeie bulletins zullen niet worden uit gegeven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1