Sport en Wedstrijden n DERDE BLAD ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1929 BLADZIJDE 3 CRICKET BOKSEN D. H. V. B. R.K.V. ..Zwaluwen" „The Yellow Black Boys" R.K.V.V. „B.S.M." R.K.V.V. „Concordia" R.K.S.V. Victrix R. K. F. HONKBAL ZWEMMEN SCHAKEN DUIVENSPORT DAMMEN ATHLETIEK Haarl. R.K.A.V. „Holland" GYMNASTIEK R.K.S.V. „Hercules" Overveen R. K. Sportvereenïging „Leonidas" ZEILEN V Maas XI—H. C. C. 7 8 2 ExcelsiorL. C. C. (comb.) Bokswedstrijden te Zandvoort Bij het tweede Lustrum van den D. H. V. B. Officieel nieuws Lustrum wedstrjj den Een aardige attentie BENK. Kampioenschap van Nederland M.U.L.O.—V.V.Z. Honkbal te Velzen Het zwemfeest bij H. P. C. Het internationale waterpolo- tournooi Het Schaaktoumooi te Karlsbad Gevleugelde vrienden Heemstede Haarlemsche Postduivenbond Damme's uitdaging aan Springer Examens •nivii r I Éitüïi PROGRAMMA VOOR ZONDAG le klasse Amsterdam: V.R.A.—H.C.C. H Den Haag: H.C.C. XAjax (L) Haarlem: Haarlem—H. D. V. S. Enschedé: P. W.—R. en W, Amsterdam: A.C.C.—V.V.V. 2e klasse Haarlem: R. en W.—Kampong Amsterdam: V.V.V. n—H.C.C. III Haarlem: R. C. H.—V. R. A. II 2e dag. Om half twaalf vervolgen de Beus en K. Neuerburg de innings voor H.C.C. op het bowlen van Maas en East. Neuerburg wordt, alvorens gescoord te hebben, achter het wicket gevangen door Maas den Hartog op het bowlen van Maas. Hemsing tracht dan de Beus steun te verleenen, doch wordt in de slips door East gevangen op Arnold's bowlen voor i. Als Neeb in komt, wordt de Beus achter het wicket gevangen op het bowlen van East. Hij had n runs gescoord. Elte gaat c. 2 b. Maas voor x, terwijl Visser en van der Togt, die het H.C.C. elftal com pleteerden, het slachtoffer worden van Maas en East, de eerste gestumped door M. den Hartog, de tweede gevangen door Kost. Met inbegrip van 19 extra's wordt het totaal 10a. Maas en East deelden de wickets met respectievelijk 5 voor 39 en 5 voor 21. Om ongeveer half een openen v. d. Bosch tn de Beus op het bowlen van Nagtzaam en de la Mar. Nadat de batsmen zich hebben ingespeeld scoren zij vrij snel. Onverwacht komt echter een einde aan de innings van de Beus, als de la Mar hem met een goed leg-brake cleant. Kleefstra wordt aangezet voor Nagtzaam. Dit is echter juist naar den zin van Tony Kessler, die in een over 3 vieren en 2 zessen sp hem slaat. Met de lunch zijn beiden not out. Na de lunch vormen East en Maas weer den aanval. Het duurt dan ook niet lang of East cleant Kessler voor een harde so. Het gaat nu plotseling veel vlugger. Hatgedoorn gaat l.b.w. Maas voor 6, Neeb howled Maas voor o en v. Manen bowled East voor o. Intusschen vergeet W. v. d. Bosch niet te scoren. Hij staat zeer goed te tpelen en slaat o.a. East met twee opeen volgende ballen voor 6. Als Neuerburg er 7 heeft, gaat hij bowled East. Wanneer W. v. d. Bosch East ten derde male buiten het veld tracht te krijgen, doch daarbij den bal iets te hoog op zijn bat krijgt, wordt hij aan de boundary schitterend door Burggraaf nitgevangen. Elte, Visser en v. d. Togt worden slacht- sffers van Maas den Hartog en Kleefstra, na respectievelijk 12, 7 etl gescoord te lebben en met inbegrip van ix extra's sluit de innings op 188. Het Maas Xl-tal wint dus dezen tweedaag- tcheQ wedstrijd met innings en 50 runs. De volledige scores luiden H.C.C. ie innings. v. d. Bosch c. Maas b. East 31 üagedoorn c. de la Mar b. East 5 H. A. J. Kessler c. Maas b. East 19 A. v. Manen bowled Maas 3 A. de Beus c. den Hartog b. East 1 x K. Neuerburg c. den Hartog b. Maas o Hemsing c. East b. Maas 1 Neeb not out 9 Elte c a. b. Maas 1 Visser st. den Hartog b. Maas 2 v. d. Togt c. Kost b. East 1 byes 10 leg byes 9 Ï02 Nagtzaam o voor 11 Kluiver o voor 12 A. Maas 5 voor 39 East 5 voor 21. H.C.C. 2e innings. W. v. Bosch c. Burggraaf b. East A. de Beus bowled de la Mar Kessler bowled East Hagedoorn l.b.w. Maas Neeb bowled Maas A. v. Manen bowled East K. Neuerburg bowled East 90 18 29 6 o o Hemsing not out Elte st. Maas b. den Hartog Visser c. den Hartog b. Kleefstra Elte st. den Hartog 13 0 1 f 188 Nagtzaam o voor 19 de la Mar 1 voor 26 Kleefstra 2 voor 29East 4 voor 42 Maas 2 voor 33 Kost o Poor 10M. den Hartog x voor 10. v. d. Togt bowled Kleefstra byes leg byes no bails Donderdag speelde een elftal van het R. K. Lyceum, aangevuld met enkele W.V.A.'ers, met de uit 't openingspaar overgebleven G. O. B.) In Schiedam. De Schiedamsche aanvoerder wint den toss en gaat fielden. Nadat enkele batsmen voor 0 verdwenen zijn, zetten de wickets 4 en 5 met de it u't openingspaar overgebleven G. Zeeuwe 'n goede stand op. Van 3 voor 41 wordt 't 4 voor 122 en 5 voor 204. Zeeuwe scoorde 'n zoo goed als kanslooze 131 (22x4 en 2 X 5). Voordat hij z'n century vol had, gaf hij slechts één kans op 76 aan de boun dary, welke echter niet geaccepteerd werd. Verder kwamen in de dubbele cijfers: Jan Hendrix 16, Jac. Basse 13, C. Heemskerk 20 en M. Stall 19. Het totaal werd ten slotte 228, Waarbij 24 extra's. De bowlingcijfers waren: D. de Boer 0—46, H. Dries 5—57, A. Janse 144, L, v. d. Toom 043 en van Lingen 4—14. Excelsior brengt 't hierna tot 148, waarbij tttr. Extra met 40 topscorer was. Verder had den v. Lingen 39, A. Janse 18, Th. Wielemans 1° not out en C. Vlek 14 runs. De bowlingcijfers waren: G. Zeeuwe 651 en Jos. Hendrix 4—57. Excelsior krijgt de follow-on en dank zij t zeer goede fielden, hebben alle batsmen voor 64 runs 'n beurt gehad. Wielemans 13, v. d. Toorn 18 en mr. Extra 10 waren de eenigen, die in de dubbele cijfers kwamen. De bowlingcijfers waren nu: Jos, Hendrix (—19 en G. Zeeuwe 535. De Combinatie won dus dezen zeer geani- meerden wedstrijd met innings en 16 runs. In aansluiting op het reeds gepubliceerde meldt men ons: Woensdag 28 Augustus a.s. zal men van 'n novum te Zandvoort kunnen genieten al- thaps iets nieuws voor de badplaats. Dan toch worden in „Pavilion Riche" de eerste serieuze bokswedstrijd voor amateurs ge houden, onder leiding van den Ned. Boks- bond. Dat eerste programma ziet er zeer aan trekkelijk uit. Men organiseert nJ. een wed strijd NederlandWest Duitschland, waar voor het weekblad „Sport in Beeld" een zil veren wisselbeker beschikbaar stelde. Een wisselbeker, want het is de bedoeling, de be wuste matches elk jaar te herhalen. Wij kunnen nog mededeelen, dat de Bur gemeester van Zandvoort niet alleen toe- j stemming gaf tot het houden van de wed strijden, doch zich tevens ten zeerste interes seert voor het verloop, nu hem gebleken is, 1 dat de leiding, in handen van den Ned. Boks- bond een hoogst serieuze is. De heer Van Alphen zal de kampen bij wonen, en heeft zich verder bereid verklaard, den beker van „Sport in Beeld" aan de win nende ploeg uit te reiken. Op het oogenblik, dat w(j dit schrijven, zijn ons de namen van de Duitsche pugi listen nog niet bekend. Wij zullen die zoo spoedig mogelijk mededeelen. Nederland zal door eenige zeer goede krachten vertegenwoordigd zijn, o.a. Bril, kampioen van Nederland 1929 (bantam-ge- wlcht), Blommers, kampioen van Nederland 1929 (midden gewicht), en vooral Mil jon, die vanaf 1922 onafgebroken de „primus" in zijn klasse is, wat het kampioenschap betreft, verder tweede was in het Europeesch kam pioenschap, en tweede bij de Olympische Spelen in 1924 en 1928. Wanneer de voorteekenen niet bedriegen, dan bestaat voor dezen bokswedstrijd Ne derlandWést Duitschland te Zandvoort groote belangstelling. Waar men eveneens tal van bezoekers uit Haarlem en Amsterdam verwacht, daar zal het raadzaam zijn om, wanneer de voor verkoop binnen eenige dagen geopend wordt, zich tijdig van plaatsbewijzen te voorzien. District Haarlem Proefwedstrijd Junioren De Donderdag 15 Augustus gespeelde proefwedstrijd kan uitstekend geslaagd ge noemd worden. Niet enkel dat alle verzocht Junioren aanwezig waren, doch ook het ver toonde spel had alle reden tot tevredenheid, ja, het was zelfs subliem. Met zulk een goed spel bij onze Junioren gaat ons District een goede toekomst tegemoet. Over het verloop van den wedstrijd willen we niet verder uitweiden; de Junioren hebben allen hard gewerkt, zoodat we hebben kunnen constateeren wat in hen schuilt. We zeggen hun dan ook hartelijk dank voor hun mede werking. Direct na den wedstrijd is het Junioren- elftal samengesteld, alhoewel het niet ge makkelijk was. kwamen wij tot het volgende t*pc 111 f"J>31 Doel,'jo Smit (O.G.); R. achter H. Schoo (H.B.C.) L. achter, Ben Wolfers (O. Gezel)R- midden, C. Romeijn (H.B. C.) midden, A. Schoorl (Santpoort)L, midden, J. v. d. Erf (Geel-Wit) (captain) R. buiten, J. Hoekes (D.S.S.) R. binnen, A. Verzijlberg (Alliance) Midvoor, F. Kockx (Santpoort) L. binnen, Chr. Smit (O. Gez.) L. buiten, H. v. d. Eem (H.B.C.). Reserves J. Krouwels (AU.) J. Rot (Geelwit)H. Klaver (idem)G. Wolfers (O. G.). Bovengenoemd elftal speelt Zaterdag 31 Augustus eén oefenwedstrijd tegen een sterke T.Y.B.B. -combinatie, aanvang half vijf, terrein T.Y.B.B. Zondag 15 September wordt gespeeld tegen het elftal van het District Amsterdam. De vereenigingssecretarissen gelieven te zorgen dat hun spelers op 31 Augustus vroeg tijdig aanwezig zijn. De competitieleider P. P. SMIT, Verbindingsweg 35 Bloemendaal. Nog enkele dagen en wij jubelen bij het luisterrijk feest van den D.H.V.B. Tien jaren is het nu geleden, dat enkele vooraan staande personen op sportgebied, de nood zakelijkheid van een R.K. Voetbalbond in ons Bisdom inzagen en de baanbrekers wilden zijn voor onze R.K. voetbaUende jeugd. Tien jaren is het nu geleden, dat onze voet ballers de gelegenheid werd opengesteld de voetbalsport in principieelen kring te be oefenen. Dat door deze stoere werkers in een reeds lang gevoelde behoefte werd voor zien, bleek reeds dadelijk, daar zich onmiddel lijk 25 vereenigingen met 773 leden aansloten. De strijd tegen het neutrale gevaar was ook in ons Bisdom begonnen. Het jonge broekje durfde met groot optimisme den strijd aan te vangen tegen den „grooten en machtigen" N.V.B. Dat de Bond zijn bestaansrecht had, bleek reeds na het eerste jaar. Dank zij het hard werken van het Hoofdbestuur, dat geen moeite te groot vond, was het ledenaantal tot rond 2000 gestegen. Juist de eerste jaren van het bestaan van den D. H.V.B. waren de moeilijkste. Van neutrale zijde stelde men alle pogingen in het werk de Katho lieke spelers, die in hun verband speelden, door het doen van mooie beloften etc. te behouden. De D.H.V.B. kon daartegenover „slechts" het principe stellen. In de ver schillende districten, die ontstonden, werd men door het vurige werken van het Hoofd bestuur begeesterd en ontving het bonds- bestuur zoodoende een niet genoeg te waar- deeren medewerking. Zoo sloten zich succes sievelijk verschillende vereenigingen aan, wat tot gevolg had, dat de bond in 1923, dus reeds na 4 jaren een ledenaantal van 5320 had bereikt. Toen begon pas de eigen lijke reclame-campagne van den N.V.B. tegenover onzen principieelen bond. De spelers, die in ons Roomsch verband een goede leerschool hadden doorloopen, werden door de neutralen „bewerkt", met het gevolg, dat vele zwakkelingen het materi- eele boven het moreele stelden en hun eigen organisatie verlieten, om bij de neutralen „hooger" te spelen. Dat onze organisatie in het jaar 1926 daardoor nog slechts 3962 leden telden, is ten volle te begrijpen. Toch heeft het bondsbestuur in deze moeilijke jaren niet stilgezeten en deed alles wat in zijn vermogen was om deze afvloeiing te stuiten, doch het vond niet die medewerking, welke het noodig had. Tegenover zulke tegenkracht prestatie moest een kentering ten goede wel komen, welke dan ook niet lang uit bleef. Gaandeweg steeg het leden aantal weer en nu bij ons tweede lustrum hebben wij alle reden tot jubelen, daar wij nu een record leden-aantal van 5372 bezitten. Aan het innerlijke van onze beweging is veel en met succes gearbeid. De moraliteit in onze organisatie is er in die afgeloopen 10 jaren hard op vooruitgegaan, zoozeer zelfs, dat de neutralen daar nog niet aan kunnen tippen.- Zeker, er doen zich op onze velden ook wel eens dingen voor, die in onze organisatie niet behooren te geschieden, maar verheugend is het, dat zulke voor vallen tot het minimale zijn beperkt. Onze geestelijkheid heeft in die jaren zeer zeker niet onze beweging alleen gadegeslagen, maar een groot actief aandeel in onzen bloei gehad. Verheugend is het daarom, dat wij zoovele vereenigingen tellen, die bij Patronaat, St. Joseph-gezellen, of stands-organisatie zijn aangesloten. Veel moreel werk wordt van die zijde het bondsbestuur van de schou ders gelicht en wij kunnen dan ook van een nauw contact met dezulken spreken. Wij hopen dan ook, dat in de toekomst deze band nog nauwer wordt aangehaald tot heil van het algemeen jeugdwerk. En nu, bij de blijde herinnering aan het verleden en de viering van het tweede lus trum van onzen geliefden bond, is het ons ook een plicht van deze plaats onze warme hulde eö waardeering te betuigen aan hen die in deze afgeloopen 10 jaren geen moeite en offers hebben gespaard om ons R.K. Jeugdwerk te, vervolmaken. Zeer zeker zullen zij hiernamaals de vruchten van hun werk mogen plukken. De Pers- en Prop-Corh- missie van den D.H.V.B. Secretaris J. C. Kruijver Jr., 2e Zuid polderstraat No. 16. Hedenavond van 8 tot 9 uur contributie betalen in ons Gezellenhuis. Nogmaals richt ik een opwekkend woord tot degene die in het a.s. seizoen voor onze vereeniging willen uitkomen, om zich nog heden op te géven, want de ledenlijsten gaan de volgende week de deur uit. Een aansporing wil ik nog richt ten tot onze eigen leden, om nieuwe leden aan te werven, en dit vooral met het oog op het schitterende succes van het vorige jaar, waar er zoo krachtdadig is gewerkt onder onze neutraal voetballende broeders. Deze zijn nog het allerliefste. Verder zijn er pogingen in het wérk gesteld om met een eigen „bus" een tour te maken naar Den Haag of omgeving. Er fe anders nog niets naders van bekend, maar er zijn wel liefhebbers. Nog maar even afwachten. JOOP. Secratariaat: Karei v. Manderstraat 88 Hedenavond van 78 uur contributie betalen in de R.K. Mil. Vereeniging. Vrijdagavond van 79 uur gelegenheid om te oefenen op het Gem. Sportterrein aan den Middenweg. Voorgesteld als werkend lid: K. Lusthuis, Gen. de Wetstraat 36, Haarlem. Degenen; die dit seizoen voor onze vereeni ging wenschen uit te komen, worden beleefd verzocht zich vóór 1 September a-s. aan te melden. Gelegenheid daarvoor bestaat des Zaterdagsavonds van 7uur in de R.K. Mil. Vereeniging of bij den secretaris. De uitslagen van IJ. Zondag zijn: Eere-afdeeling: T.Y.B.B. ILtsse I 62 ie afdeeling: T.Y.B.B. 2Santpoort I o3 Jun.-afdeelmg: T.YjB.B.Geel-Wit 3—0 In verband met dt wedstrijden van het Haarlemsch districtselftal in Warmenhuizen zijn er voor morgen alleen in de 2e, 3e en juniorenafdeeling wedstrijden vastgesteld. Er wordt gespeeld 2 uur: juniorenafd. T.Y.B.B.D.E.M. 3 uur: 3e afd.: T.Y.B.B. 2D.E.M. 2. 4 uur: 3e afd.: T.Y.B.B. 4—B.S.M. 3 De volgende week komen Wilskracht I en III en Geel-Wit I op bezoek. In de afgeloopen week ontvingen wij van den heer A. Verdonschot Jr., rijwielhandel laar, Binnenweg, Heemstede een fraai be werkten zilveren lauwertak, welke tak ge noemde heer beschikbaar stelt voor den win naar van den feestwedstrijd T.Y.B.B. I Düsseleiche I op 15 September a.s. Een aardige attentie en wel een bawijs dat men met T.Y.B.B.'s 3e lustrus» «Beleeft. Secr.: H. Nieuwenhuis Schoollaan 131 Benn^foek De leden worden beleefd verzocht, att er een vaste gewoonte van te maken Zondags na de Hoogmis naar 't Vereeniglngsgebouw te komen, om er hun contributie te betalen. Morgen zullen ook de nieuwe contributie- kaarten worden uitgereikt, dus allen kómen deze zeker wél afhalen. Het 2e elftal gaat morgen naar T. Y. B .B. om deel te nemen aan de Lustrumwedstrijden tegen T. Y. B. B. IV. Dat wordt dus een goede oefening voor de a.s. competitie. Ver trek te 12.30 van Bennebroek. Daar over een paar weken de ledenlijst voor de a.s. competitie moet worden inge zonden, worden R. K. Voetballers van Ben nebroek en omgéving, die het a.s. seizoen voor B. S. M. wenschen uit te komen, ver zocht zich spoedig te komen opgeven. Er kun nen nog eenigen geplaatst worden om het 5e elftal vol te krijgen; ook nog een paar junioren. Concordia I—-Lisse-comblnatte, half 3. Concordia HLisse 3, half 1 Concordia-junlorerw-Lisse-junioren, 4 uur Contrlbutlebetalen Zaterdag van 8--9 uur aan de remise. Hoewel Concordia Zondag 25 Augustus het seizoen pas officieel opent met gezamenlijke H. Communie en daarna gemeenschappe lijk ontbijt, met 's middags als gast den kampioen Onze Gezellen, heeft zjj toch voor morgen Lisse bereid gevonden met eenigé elftallen te komen. De wedstrijden tegen Lisse zijn altijd de prettigste geweest en tevens zijn ze nu een prachtige oefening voor het a.s. seizoen; het is noodig. En dan is het ook nog voor lederen liefhebber eén mooie wandeling en gelegenheid om kennis te maken, dat hebben onze jongens ook een beetje noodig. Allen veel succes van je SECRETARIS secr.L. H. v. Noort, Rozenprieelstr. 83 r. Clubnieuws A.s. Zaterdag geen clubavond in de Mil. Vereeniging wegens bruiloft. Tot nog toé heeft niemand een nieuw lid opgegeven, terwijl wij het nog zoo afgesproken hadden. Laten wij nu niet wachten tot bet laatste oogenblik, dat verlicht administratie en onnoodige onkosten. Dus de volgende week alle namen van nieuwe leden buij den secretaris. Afgesproken. LO. De finale om het kampioenschap van Ne derland werd indertijd uitgesteld tot na het gesloten seizoen dat 15 Augustus eindigde. Morgen zullen de kampioenen van Zuid en Noord-Nederland elkaar in Helmond ont moeten. Met belangstelling zien we het resultaat tegemoet. Disirtctswecfetrüd Noord HollandHaarlem Nog slechts korten tijd zijn de voetbalschoe nen opgeborgen en nu reeds staat er voor morgen 18 Augustus een officieele voetbalwed strijd op het programma. Op het moment dat wij dit schrijven doet ons de gedachte aan voetballen alleen al l il len. Wij zullen dan ook heel kort zijn en 6lechts vermelden dat morgen de vertegen woordigende elftallen" van de Districten Noord-Holland en Haarlem van den D.H.V.B. elkaar zullen ontmoeten in Warmenhuizen. Voor beide districten is het een goede oefe ning vóór de komende jubileumwedstrijden van den DE.V.B. Wie zal winnen lijks ons zeer moeilijk te voorspellen. Wij herinneren er aan dat bijna twee jaar geleden deze districten in Haarlem in t strijdperk zijn geweest. De Noord-Hol landers wonnen toen met 51. Voor morgen zijn de volgende elftallen gekozen. Noord-Höiland v. Elburg v. d- Gracht Dussen v. Amersfoort, H. Tuyp, Joossen Vlek, Steur, Bont, Kabel, N. de Lange Leuven, Elfring, Juffermans, Wittebrood, v. Dijk. Draayer, Duinhoven, Kamer Gigengack v. Deursen Mooren Haarlem Z.V.V. ZANDVOORT De heer R van Zeben, oud-voorzitter der Z.V.V. Zandvooft, heeft een beker beschik baar gesteld voor een voetbalwedstrijd tus- schen Blauw-Wit en R. C. H. Deze wedstrijd wordt a.s. Zondag 18 dezer van 68 uur gespeeld op het Zandvoort- terrein. Wijziging van het programma De wedstrijd Haarlem IIQuick II, die morgen aan de Kleverlaan zou worden ge speeld is op verzoek van Haarlem van het programma afgevoerd. Ingelascht is de wedstrijd V.V.G.A. I Concordia II, die vermoedelijk met flinke cijfers door de V.V.G.A. zal worden gewon nen. In dat geval komt V.V.G.A. precies gelijk te staan met de A.G.H.C., zoodat er voor het kampioenschap van de tweede klasse A een beslissingswedstrijd zal moeten worden gespeeld tusschen de Gymnasiasten en de Gemeente-ambtenaren. Reeds eenigen tijd bestaan er plannen onder de H.B.S.'ers te Velzen om een honk balclub op te richten. Thans schijnt ook het personeel der Hoog ovens het spel te willen gaan beoefenen. Zondagmiddag geeft n.l. de Honkbalclub Haarlem samen met Blauw-Wit op verzoek een demonstratie op het terrein van de voet- balvereeniging „De Kennemers". Het volledige programma voor de morgen te houden Nationale Zwemwedstrijden is als volgt1 a. 25 M. vrije slag voor meisjes tot 14 jaar (abonnée's en H.P.C.-leden)1 b. 50 M. vrije slag voor meisjes van 1416 jaar (abonnéè's en H.P.C.-leden)2 a. 35 M. vrije slag voor jongens tot 14 jaar (abonné's en leden H.P.C.)2. 50 M. vrije slag voor jon gens van 1416 jaar (abonné's leden H.P.C.) 3. 100 M. schoolslag nieuwelingen heeren 4 a. 100 M. vrije slag nieuwelingen dames 4 b. 100 M. vrije slag nieuwelingen heeren 5. xoo M. vrije slag nationaal heeren om den v. d. Pol-beker 6. 50 M. schoolslag nieuwe lingen dames 7. 10=50 M. estafette vrije slag heeren 8. Schoonspringen dames en heeren. Hiervoor zijn verplicht 3 sprongen, benevens 2 vrije sprongen. De verplichte sprongen zijn x. Zweefsprong met aanloop 2. Snoeksprong met aanloop 3. Snoeksprong voorwaarts uit stand ruglings 9. 100 M. vrije slag Nationaal voor heeren 10. 3 5° M. estafette wisselslag heeren, rug-, schooi en vrije slag11. Polowedstrijd H.P.C. I A.Z. I. A.Z. is ie kl. H.Z.B. en H.P.C. II— de Zijl I. (De Zijl is 3e kl. N.Z.B.) Vervolgens is er een demonstratie der reddingsbrigade en als slot een groot komisch nummer. Aan belangstelling zal het dan ook zeker niet ontbreken. D« wedstrijden vangen aan om half 3. Te Boédapest werden de wedstrijden in het Internationale waterpolo-tournooi voortgezet. Ondanks de buitengewoon groote hitte waren nog 3000 toeschouwers aanwezig. Begonnen werd met den wedstrijd ZwedenBelgië. Bfj de rust leidde Zweden met 31, doch daarna weerden de Belgen zich uitstekend en wisten tenslotte een 3—3 gelijk spel te verkrijgen. Daarna kwam Duitschland tegen Frankrijk in bet water. Beide partijen speelden aan vankelijk zeer zenuwachtig, Duitschland wist zich het eerst te herstellen en wist door goede schoten een 30 voorsprong te ver krijgen. Nadat van beide partijen een speler uit het water moest worden genomen, wist Frankrijk met 2 doelpunten den achterstand tot 32 te verkleinen, waarmede de rust in- ging. Na de rust maakten de Duitschers aan alle onzekerheid een einde en voerden den stand op tot 6—2, waarna Frankrijk met een straf- schot nog tegen scoorde. Het einde kwam met 6—3 voor Duitschland. Tenslotte speelde Hongarije tegen Enge land. Reeds met de rust lejdden de Hongaren met 6—2, het einde kwam met 9—3 voor Hongarije. Resultaten van de twaalfde ronde Men schrijft aan de „Msb.": De belangrijkste partij was die tusschen Spielmann en Bogoljubow. Aanvankelijk stond Spielmann zeer bevredigend, maar door een foutieve combinatie boette hij zijn positioneel voordéel in en kwam zelfs twee pionnen achter. Bogoljubow overtuigd van zijn overwinning, speelde zeer slordig ver der en gaf Spielmann de gelegenheid zijn achterstand in te halen. Toen stond de laatstgenoemde weer iets beter maar niet voldoende om te winnen. Over het geheel genomen, wel een interessante, maar geen mooie partij. Johner en Mattison verloren op gelijk soortige wijze, de eerste tegen Capablanca, de laatste tegen Niemzowitsj. Beiden lieten in de West-Indische opening hun c-pion verdubbelen en waren na een twintigtal zetten een pion achter. De rest werd door de candidaten voor het wereldkampioenschap correct afgewisseld. MarshallEuwe was een weinig levendige partij. De eerstgenoemde ruilde zooveel mogelijk stukken en toen remise toch onver mijdelijk was, hiélp Euwe ook een handje mee. Na ruim vijf en twintig zetten was een bijna symmetrisch eindspel van kasteelen ontstaan, dat zonder verder spelen remise gegeven werd. GrünfeldTreybal was 'n orthodox ko- ninginnegambiet, dat spoedig tot een gelijke stelling leidde. Een grove blunder kostte den Tsjech een pion, Grüneveld ruilde toen snel de stukken af met het gevolg, dat hij niet meer winnen kon. Vidmar bouwde tegen Canal een oogen- schijnlijk geweldige stelling op en het scheen, dat de Peruaan het onderspit zou delven. Deze echter ondernam onverwijld een heftigen koningsaanval en slaagde erin, Vidmar danig in het nauw te brengen. Ver moedelijk wikkelde Canai toen de snel af, wel had hij in het daarop volgend eindspel van kasteelen een pion meer, maar tot winst leidde dit niet. Maroczy stond tegen Rubinstein de ge- heele partij beter, misschien zelfs gewonnen. In een eindspel van kasteel en raadsheer miste hij de juiste voortzetting en moest met remise genoegen nemen. Miss. Menchik speelde ook vandaag zeer sterk. In een Oost-Indische partij tegen Gilg bracht zij een kansrijk kwaliteitsoffer. Weldra stond Gill's koning zoo slecht, dat hij het met herhaling van zetten probeerde. Tot zijn geluk ging Miss. Menchik daar mede accoord, zoodat remise het resultaat was. Samisch en Becker speelden een remise variant van het orthodoxe koninginne- gambiet en waren reeds lang voor de pauze gereed. Ook in de partij TartakowerThomas volgde de eene ruil op den ander en werd spoedig tot remise besloten. Colle speelde tegen Yates energiek op aanval. Ondanks zorgvuldige verdediging won de Belg meer en meer terrein, en succes kon tenslotte niet uitblijven. Met twee op eenvolgende overwinningen is deze speler die zoo'n buitengewoon slechten start maakt y2 uit 5 weer aardig bijgekomen. Uitslag wedvlucht van Quevrain op Zonda, 11 Augustus afstand 223 K.M. Losgel. te 8 uur. In concours vlogen 41 duiven. I, 8, W. v. Huis 2, 4, A. J. Verdonk- schot 3, 7, 10 F. J. v. Deursen 5, 6, H. Vellinga 9, A. y. Zadel. Eerstgetoonde duif om 10 uur 50 min. 22 sec., snelheid 1318,26 M. Laatste prijswinner 10 uur 58 min. 40 sec., snelheid 1262,73 M, Medaille voor de 2 eerstgetoonde duiver» gewonnen door A. J. Verdon kschot. Wedvlucht Vilvoorden, afstand 162 K.M. Los 8 uur z. w. In concours 1058 duiven, snelheid 1173 per minuut 100 eerste prijzen werden als volgt behaald J. Philippo, 1, xi, 12, 17, 43; Gebr. Nieuwenburg, 2 Gebr. Laarman, 3, 33 P. M. Luijken, 4 J. Tienstra, 5, 16 P. de Wilde, 6, P. M. Kok 7 M. J. Snoeks, 8, 67 A. Eveleem, 9 Joh. v. d. Pol, 10, 44, 87»C. J. v. Tongeren, 13, 2 34, 38, 48, 85 N. v. Leuven, 14 J. Klumper 15, 77J. F. v. Duijn 18, 69 L. v. Bragt 19, 37, 74 J. J. Petri 20 A. v. Zadel 21, 41 Th. Heynsbergen 22, 80 L. v. Deursen 23 A. Schuiten 24, 28, 45 J. Kommers 25 P. Verputten 26, 61 Gebr. de Leeuw, 27, 96 J. Zomerdijk 29 J. de Vries 30, 40, 63, 89 P. J. v. Daalen 31 W. v. Huis 32 G. Voorting 33, 76 J. Schaap 36 J. Verver 39/ 49 1 J- Lasschuit 1, 2, 47 L. Grimbrere 46 B. C. v. d. Meer 50, 51, 59,J. G. v. Leuven 32, 66, 100 J. L. Witz, 53 H. Sup pers 54, 81 P. H. Boeree, 55, 72, 73, 79 G. N. v. d. Linden 56 J. Libbenga 57 J. J. Leijsper, 58, 68 J. Boogaard 60, Th. Cramer 62, 71P. Boerjan 64, 65, 91, 93 L. v. Meurs 70 J. Leurs 75 H. P. v. d. Pol 78 P. Rosenmeuer 82, 83 H. Vellinga 84 H. Heesemans 86 J. Samson 88, 98, 99 M. Mes 90 E. Koning 92 A. H. Fikken 94 E. den Bouvrie 95 D. v. Kampen 97. Wedvlucht Hal. Afsund 185 K.M., los 8.20 N. O. wind. In Concours 1082 duiven, snelheid 1199 meter per minuut.; de 100 eerste prijzen werden vervolgens behaald J. v. d. Linden, 1, 70, 76, 77, 82, 95, B. C. v. d. Meer 2 J.Bewanden 3 C. Jansen 4 G. N. v. d. Linden 5, 63 P. v. d. Pol 6 C. Kors 7 J. Lasschuit 8, 11, 90 H. Fik- kert 9 J. Terhorst 10 W. H. Spoor 12 J. Keijsper 13, 52 J. Samson 14, 60 Heitlager 15 N. Slot 16L. Gimbrere 17, 61 W. v. Kleef 18C. v. 't Ende 19 P. H. Boeree 20, 32, 95 J. G. v. Leuven 21, 68M. C. Fehres 22, 40 A. v. Zadel 33» 87 Joh. Heesemans 24 J. de Vries 25, 48, 80 L. v. Bragt 26, 45 J. G. v. d. Meer 37 J J- Philippo 28, 53 M. Burger 29 J. M. Kok 30, 62 C. J. v. Tongeren 33, J6> 97 i b F- v' Duijn 31 J. Th. Bakker 4 J. J. Hart 35 J. Klumper 36, 43, 50 Joh. v. d. Pol 37, 94 P. v. d. Pol 38 J. Verver 39, 81 J. F. Bonke 41 A. Schuiten 42 P. F. Boerjan 44 C. Jansen 47D. Schuurmans 49K. Boogaard 54 P. J. v. Daalen 55 J. W. v. d. Horst 56 C. Wilkes 57, 85 N. Leuven 58 W. Bakker 59, 74Ed. v. Bree 64J. Libbenga 65 Éd. Paap 66 H. P. v. d. Pol 67, 91, J. J. Petri 69 M. P. Luijken 71, 72, 73 H. v. Es 75 J. H. v. d. Broeke 78 J. Leurs 79 K. Wits 83 R. Slot 84 Th. de Reep 86 J. H. Hart 88 H. Fikkert 89 P. Dekker 92 P. de Wilde 96 L. v. Meurs 98 Diependaal 99 E. den Bouvrie 100. Zooals wij onzen lezers mededeelden, heeft onze nationale kampioen, meester A. K. W. Damme, eene uitdaging gericht tot den wereldkampioen B. Springer Jr. om den wereldtitel in een match tusschen hen beiden te verspelen. Behoudens de goedkeuring van het be stuur van den Nederlandschen en Franschen Dambond, welke laatste meer voelt voor een driekamp Springêr-Damme-Fabre, be staat dus de mogelijkheid dat binnen korten tijd Springer zijn in 1928 behaalden titel zal moeten verdedigen. Het spel van Springer en Fabre is ge noegzaam bekend; immers beiden speelden mede in den laatsten wedstrijd om het wereldkampioenschap (October/November 1928) te Amsterdam. Damme echter kpn door omstandigheden niet aan den wedstrijd om het wereld kampioenschap deelnemen, doch als ver slaggever van „De Telegraaf" heeft hij het geheele tournooi van 't begin tot 't einde met meer dan gewone aandacht gevolgd en dus ruimschoots gelegenheid gehad het spel van alle deelnemende meesters te be- studeeren. Zijne conclusie na afloop van dit tournooi luidde „Wanneer het damspel volgens het tegen woordige flankspel-systeem gespeeld wordt, zal het onverbiddelijk doodloopen." Damme was niet de eenige die de nood zakelijkheid inzag het spel in andere banen te leiden en toen eens iemand Damme's oordeel over het flankspel vroeg, antwoordde hij kernachtig „Ik dam liever Nadien is er ook werkelijk eene kentering ingetreden en Damme vormde in de be weging die tot deze evolutie in het damspel den stoot heeft gegeven, de stuwende kracht. Het flankspel wordt meer en meer ver drongen door de oude Hollandsche partij, doch met variaties en andere speelwijzen. Het spel is hierdoor interessanter ge worden en de partijen winnen aan leven digheid van karakter, zij krijgen weder meer inhoud en geven minder gelegenheid, aan te sturen op de breede wateren van de remise. Dit is de les die uit den laatsten wedstrijd om het wereldkampioenschap getrokken is en Damme heeft met deze nieuwe methode in den afgeloopen wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland de vruchten geplukt. Bij het naspelen der in den laatsten natio- nalen kampioenswedstrijd gespeelde par tijen zijn wij dan ook tot de conclusie ge komen dat Damme momenteel in eene conditie verkeert als nimmer te voren. Wanneer dus event, de match Sprmger- Damme of de driekamp Springer-Damme- Fabre om den wereldtitel tot stand mocht komen, dan kan de wereldkampioen er van verzekerd zijn dat hij in Damme een uiterst bekwaam en gevaarlijk tegenstander zal ontmoeten. Morgen trekt een kleine ploeg „oranje broeken" naar Delft, eenerzijds om de belangrijkste jury-plaatsen te bezetten, an derzijds om op sportieve wijze te trachten de belangrijkste plaatsen te veroveren. Vooral waar het geldt een nieuw centrum voor den D.H.A.K. te winnen, is het jam mer dat we niet in dezelfde samenstelling van verleden week kunnen uitkomen. In tusschen is het wel gewenscht, na de zware training der laatste weken, om eens een makkelijke Zondag er tusschen uit te ne men, waar de a.s. nationale kampioen schappen, weer ten volle over den tijd en ambitie onzer cracks zal ga^p beschikken. De „Hollanders" en eventueele belang stellenden worden kwart voor tien in de hal van het station verwacht. Secretariaat: Schoterweg 2 A.s. Zondag 18 Augustus, organiseert de R.K.S.V. „Leonidas" een fietstocht naar het Brasemermeer, waarbij onze leden ge- noodigd worden, hieraan deel te nemen. Daar er reeds eerder een fietstocht met schitterend succes van die vereeniging ge weest is kunnen wij deze in het bijzonder aan onze leden met hun dames aanbevelen. Dinsdag 20 Augustus oefenen de heeren en adspiranten op de gewone oefentijden in de Aloysiusschool, om vooral de vrije oefeningen van Den Haag te beoefenen. Gezien de enkele oefenavonden die wij nog hebben, is aller opkomst dringend gewenscht. W. THIJSSEN, Secretaris. Wij maken onzen dames en heeren leden nogmaals bekend, dat er morgen een fiets tocht wordt gehouden naar 't Brasemermeer. Vertrektijd half elf van de Canisiusschool. Gelieve te zorgen voor goed in orde zijnde fietsen, mooi weer (niet al te warm) en men gelieve zich tevens allen te voorzien van de „Leonidas"-vlag, die op geen enkelen fiets tocht mag ontbreken. Verder maken we onzen dames- en da mes- adspirant-leden er op attent dat de eerste oefenavond zal zijn Maandag 26 Augus dus a.s. Maandag over één week en de oefenavond voor de heeren en heeren leden op Woensdag 21 Aug., dus dag. JOH. SC WEDSTRIJDEN TE HA Onze oud-stadgenoot B. Maas rende de laatste week eenige fr~ te Hamburg geboekt. Gisteren won hij, naar meldt, den Jollenwedstrijd- 1. Maas met ,3em" in 2 uur 2 2. Peter (Paschen) in 2454 1 3- kind II" (J. Maas) in 253. Morgen wordt de beslissingsweds de zilveren jol verzeild tusschen de en de „Bern". De

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 11