Plaatselijk nieuws Uit de Zaanstreek Cheq ue -koersen Heringa Wuthrich, Haarlem Stofzuigerhuis MAERTENS Telegrafisch Weerbericht EERSTE BLAD ZATERDAG 17 AUGUSTUS 1929 BLADZIJDE 2 nieuwer-amstel MEDEGEDEELD DOOR DE SF AARNEB ANK Haarlem - Amsterdam Exide-batterijen - Ook reparaties AMSTELVEEN Zilveren Priesterfeest Pastoor P. H. Meinema WEESP BOVENKERK Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 Apex Klop-Veeg-Stofzuigersf 175.- TER AAR EGMOND AAN ZEE MEDEMBLIK MEDEMBLIK HOOGKARSPEL GROOTEBROEK UITHOORN BOVENKARSPEL MARKTNIEUWS ZAANDAM ASSENDELFT Feestelijke intocht.Groote belangstelling Woensdagavond hield Pastoor Meinema als zilveren Priester-jubilaris zijn blijden in tocht in zijn parochie. Per auto hadden Kerk en Armbestuur zich begeven tot de grens der parochie, nabij de halte Amstelveensche- weg, waar ook de Amstelruiters, de wielrij ders, meerdere particuliere ruiters en het muziekcorps Bovenkerks Fanfare en enkele auto's zich hadden opgesteld. Na de eerste begroeting werd de stoet op gesteld en zette deze zich in beweging, voor afgegaan door het Muziekcorps, dat terstond zijn lustige tonen liet hooren. Vele belang stellenden hadden zich langs den weg ge schaard, en volgden den stoet naar de prach tig versierde pastorie, waar een groote massa menschen, katholieken zoowel als niet-katho lieken, parochianen zoowel als vreemdelin gen, zich hadden verzameld om den Priester- Jubilaris op te wachten. Onder het gejuich der menigte verliet de jubilaris de auto en schreed door een lange dubbele rij bruidjes met bloemen in de hand naar de pastorie waarna de belangstellenden zich in 't kerkgebouw begaven tot het bijwonen van een Plechtig Lof. Nadat allen gezeten waren, werd de jubi laris plechtig de kerk binnengeleid onder het zingen van een toepasselijk welkomstlied door alle aanwezigen. Daarna richtte Professor Laurier, een vriend van den jubilaris, zich tot dezen, ge wagende van den grooten ijver, die allen Pa rochianen zonder uitzondering aan den dag hebben gelegd om dit Priesterfeest zoo luister rijk mogelijk te vieren om hun dankbaarheid te toonen voor al hetgeen door hun Pastoor is tot stand gebracht. Maar ook weet spreker hoezeer de parochie Amstelveen den Pastoor na aan het hart ligt en fioe deze tijdens zijn ziekte de hoop uitsprak, dat hij zou mogen voltooien, hetgeen hem was opgedragen. Gelukkig is die hoop vervuld, doch de pa rochianen zullen ongetwijfeld vurig bidden, dat de Pastoor nog lang voor hen gespaard moge blijven, en morgen dit priesterfeest op echte wijze vieren door allen tot de H. Com munie te naderen terwijl de Priester, zich zelf vergetend het H. Misoffer opdraagt voor allen, die tot zijn kudde behooren. Daarna volgde het plechtig lof door den jubilaris met assistentie van Professor Lau rier en den Eerw. Heer J. Tesselaar. Het zangkoor voerde op verdienstelijke wijze de gezangen u:t en na het Lof werd door allen een Maria-lied gezongenwaarmede deze dag werd besloten. Vermelding verdient, dat de parochiekerk prachtig was versierd met een schat van bloemen, wapenschilden van de parochiën, waar pastoor Meinema is werkzaam geweest, ea breede wimpels, geel en wit gekleurd. De feestdag Nauwelijks was het uur aangebroken voor den aanvang der Vroegmis of de parochianen stroomden ter kerke om dezen feestdag te beginnen met een Algemeene H. Communie tot intentie van hun Herderwaarna om half elf de plechtige Hoogmis werd opgedra gen door den Jubilaris met assistentie van de Weleerwaarde Heeren P. Berlage, oud kapelaan der parochie Buitenveldert, en J. Tesselaar, een zoon der parochie, als diaken en sub-diakenalsmede Pastoor Stam van Ouderkerk als Presbyter Assistens en den theologant C. Tijssen, eveneens een zoon der parochie, als ceremoniarius.Na het zingen van den Veni-Creator werd door het zangkoor uitgevoerd de St. Mathilde-mis van Hubert Cuypers op hoogst verdienstelijke wijze en na de Hoogmis de eenvoudige maar mooie feestcantate van Dobbelsteen. Om half twee werden de huldeblijken aangeboden van de schoolkinderen, de mis dienaars en dat van de geheele parochie, bestaande uit een belangrijk bedrag aan geld, hetgeen de Pastoor naar eigen goeddunken kan besteden voor zich zelf. Tal van parochianen, autoriteiten, katho lieken zoowel als niet-katholieken maakten gebruik van de receptie om den beminden jubilaris geluk te wenschen en hunne waardeering te doen blijken voor al hetgeen in deze parochie is tot stand gekomen. Ten duidelijkste bleek hoe Pastoor Meinema ge acht en bemind wordt door alle rangen en standen en gezindten. Ook tijdens het plechtig Lof was het kerk gebouw wederom geheel gevuld waaronder de jubilaris den kansel besteeg en dank bracht voor de tallooze bewijzen van liefde en aanhankelijkheid hem bewezen, een hulde hem gebracht, als Priester, dus een hulde aan God zelf. Spreker bracht dank aan het Kerk bestuur, dat hem trouw had ter zijde gestaan in den moeizamen arbeid bij het stichten de zer parochie maar ook dank aan alle parochi anen, die allen hadden medegewerkt om tot stand te brengen hetgeen is bereikt. Spreker gaat er trotsch op pastoor te zijn der parochie Amstelveen en vraagt als Pastoor der St. Annakerk aan zijne parochianen:te blijven wat zij zijn, godsdienstig en degelijk Roomsch. Velen hebjjen hem een lang leven toege- wenscht en spreker verlangt niet anders dan Pastoor te rïg te Amstelveen. Hij vraagt aller gebed om hiS vruchtbaar werkzaam te mogen zijn en ook de kroon des eeuwigen levens te mogen ontvangen hierna in den hemel. Bij de voortzetting van het Lof zong de heer Huurman een Ave Maria van Hubert Cuy pers welk gezang den luister van den avond verhoogde. Vervolgens werd het plechtig Te Deum aangeheven en tot slot werd na den zegen met het Allerheiligste door alle aanwezigen het lied van lof en dank gezongen," waarmede de plechtigheden ten einde waren. Na het Lof werd door Bovenkerks Fan farecorps een serenade gebracht aan den jubilaris hetgeen door dezen zeer zeker op pnjs werd gesteld en veel belangstelling trok. Nog lang heerschte er een prettige drukte en een aangename feeststemming. Dit Priesterfeest mag dan ook in alle opzichten schitterend geslaagd heeten. Borg. Stand. Geboren: Gesina Levina, d. van D. L. Uülenhoet en M. T. J. van de Putte. Jacobus Maria, z. van L. A. G. Busscber en G. H. M. Gadella. Comelis Nlcolaas, z. van G. Tolen en G. Ooms. Hendiikus Jpsephus, z. van H. J. Fntschy en J, H. Bergkamp. Rudolf Engelbertus, z. van E. E. Hulsébos en G. Kiljan. Ondertrouwd: Petrus Albertus de Haas 24 jaar en Cornelia van den Burg 25 jaar. Jan van Wittenburg 19 Jaar en Elisabeth van Ingen 22 jaar. Gerardus Johannes Klijn 37 jaar en Gerarda van den Boom 29 jaar. Hendrikus van Oostveen 25 jaar en Cornelia Gijsberta Zitvast 24 jaar. Getrouwd: Gerrit Jacobus de Haas en Jan tje van Mourik. i Overleden: Geertruida van der Maarl, 74 jaar, echtgenoote van M. van Splunter. Eierveiling. Aangevoerd waren 6000 kip- eieren f6.80f 8.10, 300 eendeiereen f 5 f 5.25, kalkoeneieren 910 ct., 3130 Kg. aard appelen 2—4 ct., 80 Kg. boonen B—8)4 ct., 15 Kg. snijboonen 11 «4 et., 8 haantjes 12 ct. en 2 eenden 0.55. Afscheid van kapelaan A, van Beynen Zooals men reeds heeft kunnen lezen, werd onze eerw. heer Kapelaan benoemd aan de kerk van den H. Jozef te Haarlem. Gisteravond nu had de ayond van hulde en dank plaats gegeven ter eere van den ver trekkende als vice-praeses der Sint-Jozefge- zellenvereenigng en directeur van het groot en' klein patronaat voor jongens en meisjes. Om kwart over achten trad de vertrekkende binnen, begeleid door den Zeereerw. Heer Pastoor en voorafgegaan door een deputati# van twee personen van elk der genoemde bonden. De eerw. geestelijken werden geleid naar de voor hen in gereedheid gemaakte eere zetels aan de besuurstafels, waar de volle dige besturen hadden plaatsgenomen. Ter stond daarop hadden de huldezangen plaats der meisjes en daarna die der Gezellen en jongens, daarbijbegeleid door pianospel van mej. Marie Herwoert. Vervolgens werd een afscheidswoord gericht door den secretaris der Jeugdcommissie, den heer H. L. P. Smeets, die ook de huldegave de aanwezigen in goud aanbood, verder een woord door Mej. M. Verwoerd namens meisjespatronaat en missie-naaikring door den heer H. Voorn namens de Gezellen en door den heer B. Rademaker. Daarna verkreeg de Zeereerw. Heer Pas toor het woord. Z.Eerw. zeide reeds ander half jaar in de parochie te. zijn en nog en nog nooit tot de verzamelde patronaten te hebben gesproken. Dit was geen onverschil ligheid of gebrek aan belangstelling, maar spr. huldigt de mening, dat er op een schip slechts één kapitein behoort te zijn. Maar spr. is blij voor de aangeboden gele genheid, den directeur, den commissieleden en ook den werkenden leden es hartelijk te danken, want him werk is noodzakelijk schoon en edel. Vooral de directeur heeft 'r- groote taak te vervullen en het verheugt spr. dan ook zeer, dat waardeering spreekt uit de talrijke opkomst van dezen avond. Spr. dankt den vertrekkenden leider voor al hetgeen Z.eerw. voor de parochie had ge daan, niet alleen voor de hier aanwezige bonden, maar voor alles. Spr. eindigt met den wensch te uiten, dat het den kapelaan goed moge gaan naar geest en lichaam, in zijn werk en In zijn privé-Ieven. Na dit alles werd eén. afscheidswoord ge sproken door dén vertrekkenden kapelaan, die op de allereerste plaats dank brengt aan God, die hem hier een goede gezondheid gaf, om te kunnen werken naar best vermogen. Spr. heeft drie wenschen, ten eerste, dat allen zullen blijven deelnemen, en steeds in grooteren getale aan de maandelijkse he H. Communie, ten tweede, dat ieder der aan wezigen. zich te zijner tijd moge aansluiten bij het vakverbond, waartoe hü, behoort en ten derde, dat hij in het gebed niet vèrgeten worden. Spr. zal reeds tevreden zijn, als bü die maandelijksche H. Communie slechts een weesgegroet of schietgebedje te zijner in tentie wordt gebeden. Spr. belooft op zijn beurt ook Weesp vooral in de H. Mis te zul len herdenken. Hierna nam spr. van ieder in 't bijzon der met een handdruk afscheid onder het aanbieden van een gedenkplaatje. Het ga den weleerw. Heer Kapelaan A. van Beynen te Haarlem en in geheel zijn verdere leven wel! Vijftienjarig bestaan van het Roode Kruis afdeeling Weesp en Omstreken De Roode Kruis afdeeling Weesp en O. bestaat deze maand binnen onze veste-15 jaren, welk feit vermoedelijk in September ai. met een Pro- paganda-avond zal worden herdacht. Uit de geheele burgerij heeft- zich een comité ge vormd, dat zich ten doel stelt, aan het be stuur van het Roode Kruis op den te hou den propaganda-avond een huldeblijk aan te bieden in den vorm van een lijst met een zoo groot mogelijk aantal nieuwe leden, als dank voor de vele en goede zorgen van het bestuur voor het instandkomen van de ziekenauto, welke auto toch reeds aan zoo vele gezetenen de spoedige hulp van ver voer heeft geboden. Het comité vertrouwt dan ook op allen, die nog geen lid der af deeling zijn, dat zij zich zonder meer spon taan als lid zullen opgeven, daar de mini mum-contributie slechts één gulden be draagt. Vergeet niet,, dat veel leden de ver voerkosten zoo laag mogelijk maken. wereldlijke macht bezaten, waardoor de rol welke Italië de vorige eeuw gespeeld heeft, onrechtvaardig was. ZEerw. deed o.a. uit komen, hoe de Nederlandsche zouaven bij de verschillende gevechten en tenslotte op de muren van Rome zich gedragen had den en verzocht de vergadering hulde te willen brengen aan het tweetal oud-strij ders hier aanwezig, waarop een ware ovatie volgde. In het verdere gedeelte van zijn rede, liet de Eerw. spreker zien, hoe door een man als Mussolini getracht is het onrecht te her stellen wat gelijk reeds Dr. Schaepman zei- de, een wonder genoemd kan worden. Met een schitterende peroratie van Dr. Schaep man op de rots van Petrus, besloot spreker zijn schitterende rede. Nadat het applaus bedaard was, werd door „St, Caecilia" weder gezongen, het Kyrië en Gloria, uit de groote Mis van Beethoven. Hierna volgden eenige schitterende ta bleau's voorstellende de verlossing van St. Petrus en het geven der sleutels. Dit werd voorgesteld door eenige leden van ,,St, Lu cas". Na de pauze werden door leden van het meisjespatronaat eenige reidansen uitge voerd, welke werkelijk zeer aardig waren. Door den ZeerEerw, Heer Pastoor de Grijs werd nog een korte toespraak gehouden, waarin spreker wees op het werk van het Comité, inzonderheid van Kapelaan Koel man. Ook onze Roomsche véreenigingen van Kunst en Vermaak kregen waardeerende woorden te hooren. Z.Eerw. beveelt ook het lidmaatschap van het meisjespatronaat bij.de ouders aan en vertrouwde ook dat aan de jeugd de liefde voor den Paus zal worden ingeprent. Na nog een tableau, voorstellende zouaaf in volle wapenrusting, waarbij het zouaven- lied wordt gezongen, wordt door het koor het „Te Deum" van, M. Halier op mooie wijze ten gehoore gebracht. Tot slot werd bij het portret van Z. H. Pius XI een bloemenhulde gebracht door een aantal meisjes en werden door kapelaan Koelman woorden van dank gesproken. Aan de uitgangen werd gecollecteerd voor Eet fonds Van oud-zouaven, waarin ook de netto opbrengst van den avond zal gestort worden. SERIEWEDSTRIJDEN R. K. VOETBAL- VEREENIGING „S. D. O." Zondag belooft het een spannende middag te worden op het Sportterrein, S. D. O. I tegen S. E. V. I, uit De Kwakel voor de Seriewedstrijden. Jongens van S D. O. komt allen flink op, vooral nu het er op aan komt, want indien jullie winnen, hebben jullie kans op den len prijs. Komt allen daarom dan toch op, dan zult gij zeker bestuur en supporters niet teleur stellen. Indien gij nog geen donateur zijt, komt u dan Zondag eens vergewissen, van dezen mooien wedstrijd, dan kunt gij niet laten donateur te worden. Afscheid kapelaan Karskens. Gister middag was het een groote drukte, in het Patronaatsgebouw, maar toch onder de jon gens zelve niet, want nu was het oogenblik gekomen, dat zij zouden gaan scheiden van hun Praeses. van hun Directeur. Ongeveer half 4 kwam de Zeereerw. heer Pastoor, vergezeld van den Eerw. heer Ka- pelaan, in het Patronaatsgebouw, al de jongens én mannen schaarden zich er om heen. Als uit erkentelijkheid werd door den Senior van de nog jonge St. JOzef Gezellen aan hun Praeses een couvert aangeboden, en een lid van het Patronaat hetzelfde, waarbij beide een toepassend woordje spra ken. Nu kwam het emotie-volle moment, dat de Weleerw. heer Kapelaan ging Scheiden van zijn jongens van Langeraar. Spr. spoorde de jongens aan, om altijd vurige leden te blijven van de St. Jozefgezellen en van het Patronaat, en uitte den wensch, dat zij met dezelfde harmonie mochten werken met den nieuwbenoemden Kapelaan als met hem. Jongens en mannen van de St. Jozef-Ge- zellen-Vereeniging, denkt er aan, dat Maan dag a.s. om half acht precies voor het eerst de verplichte avond is, wij vertrouwen op uw aller opkomst, vooral bij dezen eersten avond. Besmettelijke ziekte In de week van 410 Augustus heeft zich 1 geval van rood vonk voorgedaan. Hoogste barometerstand 75.7 m.M. te Wisby Laagste barometerstand 752.8 m.M. te Aberdeen. Verwachting: Zwakke tot matigen, tijdelijk toenemende Z.W. tot Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt, of betrokken, waarschijn lijk regenbuien met kans op onweer, iets koe ler. Merveille f 3—f 3.40, Mad. Krelage f 4.20— f 4.70, Opel Queen f 2f 2.70, Oranje King f 3.70, Picote f3.60, Prof. Rouwenhof f 4.80 tot f5.30, Princes Elisabeth f4.40f 5.10, Pride of Haarlem f 4.40f 5, Panorama f 4.80—f 4.90, Paulina f 3.10, Pluo f 3.50, Sieraad van Flora f 4.4», The Sultan f 4 tot f 4.30, Victoire d'Cliveira f 550—f 6.10, Velvet King f 7.10—f 7.70, Will. Copland f 6—f 7.50, idem 11 op f 5—f6.50 z. 11 f3.20 tot f 4, Will. Pitt f4.50—f5.30. PERSONALIA Geslaagd. De heer J. Hokkeling, hoofd der O. L. School alhier, slaagde dezer da gen voor de akte Duitsch L. O. Geslaagd. Mej. Cath. Laan Cd. slaagde dezer dagen te Nijmegen voor het diploma coupeuse. Burg. Stand Ondertrouwd: Jan Win- nubst en Elicabeth van den Bosch, te Medem- blik. Overleden: Jacob Breed, 76 jaar, weduw naar van Marijtje Koomen. Bloembollencultuur Door de R. K. Marktvereeniging „St. Joseph" te Medem- blik en de afdeeling Opperdoes van de ver- eeniging Bloembollencultuur, is in een ge combineerde vergadering van afgevaardig den der voormelde vereenigingen besloten, een Handelsvennootschap op te richten ge naamd firma Bloembollenveiling Medem- blik en Omstreken, gevestigd te Medemblik. Het bestuur is als volgt samengesteld: C. Schoenmaker, Wi-rvershoof, voorz., K. Groenveld, Opperdoes, seer., Jn. Laan Jbz., Onderdijk, pen., W. Rustenburg, Opperdoes, vice voorz., K. Gutter, Opperdoes, vice-secr. C. Schoutsen Jz., Medemblik, vice-penn., Jn. Visser, Opperdoes en K. op den Kelder, de Weere Abbekerk, leden van het bestuur. De vier eerste leden vormen het Dag. Bestuur. Verder ls benoemd tot Veilingsleider de heer H. Walkers, te Hillegom en als betaal meester de heer P. J. Koomen, te Medem blik. De eerste veiling zal gehouden worden op Donderdag 5 September a.s. des voormid dags 10.30 (n.t.) in het hotel „Het wapen van Medemblik", te Medemblik. Proces-verbaal Door de politie is tegen K. V., caféhouder te' Grootebroek, en P. V. landbouwer alhier, proces-verbaal opgemaakt wegen dronkenschap, de ordeverstoring en beleediging van de politie tijdens de kermis. De heéren zullen wel een gevoelig lesje Krij gen voor hun lief optreden. De aanvoer aan de veiling „de Tuinbouw" bedroeg vorige tvéek 54ÖOO baai aardappelen; 210 zak slaboonén; 100.000 stuks bloemkool; 275.000 Kg. roodekoolT 30.000 Kg. gele kool; 105.0,00 Kg. witte kool; 5000 Kg. augurken en 6400 Kg. tomaten met een opbrengst van 104.500. Besmettelijke ziekte In de week van 410 Augustus heeft zich in deze gemeente 1 geval van roodvonk voorgedaan. Installatie pastoor Bakker 15 Augus tus is de nieuwe Pastoor, de Zeereerw. Heer RODA. Zondagmiddag wordt de laat* Bakker, door den Hoogeerw. Heer Deken ste der serie-wedstrijden gespeeld tusschen Jonckbloet van Wognum plechtig gemstal- Roda n en Amsteldijk I; waarna de prijs- uitdeeling zal plaats hebben in café Noord- dam. Iedereen heeft vrijen toegang om de prij zen in oogenschouw te nemer, en bij de prijs- uitdeeling tegenwoordig te zi)n. Naar we vernemen, zal Dinsdagavond 20 Augustus des avonds 8 uur, een ledenverga dering worden gehouden; waarbij de leden worden verzocht zooveel mogelijk tegenwoor dig te zijn, wijl er in de sportvereeniging Roda groote veranderingen zullen plaats vin den, die op de agenda zullen worden bekend gemaakt. Pausdag Op Donderdag j.l„ Maria He melvaart, is alhier het Pausieest gehouden ter gelegenheid van het gouden Priester feest van den H. Vader en de oplossing der Romeinsche kwestie. Des morgens werd een plechtige Hoogmis opgedragen. Van de woningen van vele Ka- leerd als Pastoor te Medemblik. Met een hartelijke toespraak feliciteerde de Deken de Parochianen met de benoe ming. Hierna volgde een plechtig Lof. BLOEMBOLLENVEILING. Een zeer groote veiling was het, die van 14 Aug. waarvoor ruim 1900 partijen waren aangevoerd. De prijzen, vooral van de zware Will. Cop land, konden zich niet handhaven en zon ken iets in. Deze prijs is echter nog hoog. Zeer veel kleine maten waren aangevoerd, vooral van vroege tulpen. Wij noteerden voor: Artus f 3.20f 3.50, Augusta f 4.80, Brillant Star f 5.30f 5.70, Cramoisie Brillant f 2.80f 3.70, Couronne d'Or f 5.10, Cullinan f 5.70—f 6.10, Crown lm perial f 31, idem oranje f36, Due de Ber lin f 5.30—f 6.30, Dusart f 3.90, Electra f 12 tholieken, wapperde, evenals van het kerk- - in gebouw, de vlaggen met Pauselijken wimpel, 1** Vim ra hol ^^ohiohuio A„ fJct. thus f 1.20—f 2.52, Grand Due f 3.10, Gel. Des avonds had in het parochiehuis de feest vergadering plaats. Het gebouw bleek te klein, om allen te kunnen bevatten. Deze bijeenkomst werd geopend namens bet feest comité, door den heer Herm. v. d. Zijden, die na den Christelijken groet, eenige hartelijke welkomstwoorden sprak aan de aanwezigen, vooral aan den Eerw. spreker, Kapelaan Bosch van Amsterdam, ook aan een tweetal oud-zouaven, die voor dezen dag naar hier waren gekomen. Vervolgens werd door het R. K. Zangkoor «St- Caecilia" gezongen het „Alleluja" van Handel, hetwelk weder blijk gaf van de prestaties van dit koor. Na deze uitvoering werd het woord gegeven aan kapelaan Bosch. De begaafde redenaar zeide in den I aanvang van zijn rede gaarne naar hier te zijn gekomen, daar het gaat om hulde te brengen aan Z. H. den Paus. Alvorens de f 3.60—f 3.90, Cean Lutea Pali, f 3.50, Gre- Romeinsche kwestie te behandelen, ging nadier f 5.80, Inglescombe Yellow f 3.60 spreker met verschillende historische feiten f 4, King Harold f 3.50f 4, King George na, dat de Pausen van Rome wel degelijk V. f 17.40, La Candeur f 4,30X 4.40, La Gele Prins f 5.50f 5.80, Generaal de Wet f 20.20 Ibis f 6.50—f 7.10, Jonge Zwaan f 4, La Rei ne f 3—f 4.70, La Reine Max f 4.10—f 5, Murillo f 3.20f 4.40, Mr. van den Hoef f 6.80 tot f 7.10, Proserpine f 8.30f 8.60, Prosperity f 4—f 4.80, Peach Blossom f 6.70—f 6.80, Pink Beauty f 15.70f 17.10, Prins van Oos tenrijk f 4.50f 5, Queen Flora f 6f 7, Rose la Reine f 4.10f 4.80, Rijzende Zen f 9.90, Rose Luisante f 6.60f 6.90, Theeroos f3.80—f4.50. Vuurbaak f5.80—f6.30, Ver milion Brillant f 6.60, Witte Due Max f 2.90 tot f 3.60, Witte Zwaan f 3.40—f 3.60, Witte Valk f4.60—f5.70, Bleu Aimable f 6.10, Bou- ton d'Or f 3.40f 4.50, Blauwe Druifjes f 1.30, Centenalre f5.20—f5.60, Clara Butt f4— f4.80, Clic f 4.30, Dream f 5.50, Euterpe f 4.60—f 5, Feu Brillant f 7—f 7.50, Gretchen ALKMAAR, Eierveiling voor Noord-Holl. Noorderkwartier van 17 Aug. Aanvoer 56 58 K.G. 6.40—6.60, 58—60 K.G. 6.50—6.90, 60—62 K.G. 6.60—7.20, 62—64 K.G. 7.00— 7.50, Bruin 60—66 K.G. van 7.20—8.00. Eend- eieren 6.10—6,30. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Aug. Aangevoerd werden 53000 Kg. aardappelen. Schotsche muizen f 3.80 tot f4.20, Blauwe Eigenheimers f250 tot f3.70, Drielingen f2.80 tot f3.40. 400 bos wortelen f3.40 tot f3.50, 3300 stuks bloemkool le soort f9.70 tot f 17.70, idem 2e soort f 1.80 tot f 6.20, 96000 Kg. roode kool f2.60 tot f4, 35000 Kg. gele kool f 6 tot f 8.30, 32000 Kg. vroege wit te kool f2.80 tot f 3.70, 7300 Kg. gele nep f 8.10 tot f 13.90, zilvemep f 11.20, drielingen f2.20 tot f3.40, 600 Kg. slaboonén f8.40 tot f 13.70, 135 Kg. snijboonen f 12 tot f 13.70, 4000 Kg. Tomaten A f 18.60, B f 15.50, C f 17.20 CC f4,30. ALKMAAR, 17 Aug. Botermarkt. Fa- brieksboter le soort f 0.90 tot f 1, idem 2e soort f 0.80 tot f 0.90. Eieren groothandel f 650 tot f7. Eend eieren f5.80. ALKMAAR, 17 Aug. Veemarkt. Aanvoer 16 paarden 125400, 35 melkkoeien 150— 400, 47 nucht. kalveren 12.0034, 137 Scha pen 28.0036.00, Lammeren 20.0028.00, 25 schrammen 45.0051.00, 103 biggen (10 w.) 30.0036,00. Handel stil. AMSTERDAM, 17 Augustus Aardappel prijzen Zeeuwsche Eigenheimers 2.25 2.80; blauwe 2.302.80; bonte 3.253.95; Langendijker Muizen 4.00—4.50; Andyker 3.004.00; Aanvoer 3 ladingen. 477 Hi. NOORD.SCHARWOUDE, 17 Augustus. Schotsche Muizen 2.503.60; Due. 3.60 —4.20; Schoolmeesters 2.602.80; Eigenhei mers 2.602.70; Blauwe Eigenheimers 2 3.40; Drielingen 3350; Zilvemep 12.60 17.90; Drielingen zilver 250—3.10; Uien 1501.90; Gele nep 11.10—17.50; Drie lingen 78.70; Uien 5507.50; Spercie- boonen 4.908.70; Snijboonen 12.20 14; Kroten 1.80; Roode Kool 2.60—4.10; I Gele kool f 5.80—7.80; Witte kool 2.80— 3.80; Bloemkool 6.90—18.40 2e soort 0.90 1. Aanvoer 136.200 Kg.; aardappelen 27.800 Kg. zilver; 29.200 Zilvemep; 5600 Kg. Spercieboonen. 40 Kg. Snijboonen; 300 Kg. Kroten; 27.400 Kg. roode kool; 500 Kg. gele kool; 25.000 Kg. witte kool; 3300 stuk*oloem- kool. WAR MENHUIZEN, 17 Aug. Tomaten 13.10—14.20,id. B 8.—, id. C 7.10, id. CC 2.40, Augurken 11.50, Zilvernep 1112.10, Drielingen 3.003.30, Gele Nep 12.0016.60, gele Drielingen 5.80—7.00, gele Uien 6.40— 6.90, Slaboonén 8.5013.00, Roode Kool 1.80 tot 4.50, Gele Kool 6.50—7.60, Lonko 6.10, Schotsche Muizen 3.103.80, Groote Muizen 2.802.90, Drielingen 2.803.10, Eigenhei mers 1.80—3.70, Blauwe id. 3.70—4.00. ENKHUIZEN, 16 Aug. Aardappelen- en Fruitmarkt. Slaboonén 1—2.60; Snijboonen 24.35 per zak van 30 pond; Eigenheimers 0.95—1.05; Borgers 1.50 per 50 Kg.; Mooie Neel 2.30; Kruideniersperen 9— 10; Fransche suikerperen 2.504.20; Kes wick 5—7 per 100 pond. AMSTERDAM, 16 Augustus. (Bericht v. h. Gem. Veilingsgeb. expl. De Jong Koene). Fruit. Druiven Frankenthalers 80—08 ct., Prolefic Bessen 3040 ct., gewone Roode bes sen 12—18 ct., Witte Bessen 14—20 ct., Kruis bessen groen rijp 1626 ct., geai rijp 2022 ct., blauwe pruimen 1824 ct., per k.g. Me loenen Karbonkels 50—65 ct., Suikermeloenen BEDEVAART NAAR HEILOO OP WOENSDAG 21 AUGUSTUS A.S. Vertrek Zaandam des morgens per trein 8.35 uur. Vertrek Heiloo Runxputte per trein, des avonds 6.15 uur. Kosten tot deelname alles inbegrepen f 1 voor leden van het Genootschap, niet-leden betalen f 1.25. S.v.p. op te geven voor 19 Aug. a.s. by de volgende adressen: J. v. d. Kien, Vinkenstraat 26; A. v. d. Huizen, Ba- rendszstraat 2; J. Bart, Smidstraat 68; W. Kruidenberg, Stadhuisplein 4B; Mej. C. Gras, Zuiddijk 117; Mej. T. Nef, Westzijde 132, C. Stevens, 't Kalf bij de R. K. Kerk. Wielrijders kunnen bewijs van deelname en programma tegen betaling van 25 cent bij bovenstaande adressen bekomen. Men wordt dringend verzocht niet te wach ten tot den laatsten dag met opgeven. BILJARTCLUB „WILLEN IS KUNNEN." Den leden zij medegedeeld, dat in de Ker- misweek op den periodieken clubavond niet geoefend zal worden. De e.k. Dinsdag dus wel, en vervolgens weder de Dinsdagen na tie kermis. De leden die met het spelen der partijen voor de onderlinge competities achter zyn met het spelen van partijen, worden vrien delijk Verzocht de eerstkomende oefenavon den zooveel mogelijk op te komen, opdat, de competitie door allen gelijktijdig beëin digd kan worden, waarna de prijsuitreiking zal plaatsvinden. VACANTIE. Het R. K. Zangkoor, alsook de R. K. Man- nenzangvereeniging „Inter Nos", hebben de ze geheele maand geen repetities. DE A.S. KERMIS. De Zaandamsche Ver. Tooneelisten zullen op Zondag 25 en Vrijdag 30 Aug. des avonds 8 uur, opvoeren: „De Duistere Gast", klucht spel in 4 bedrijven, door A. Bakker, regis seur H. v. d. Akker. De prijzen zijn als volgt vastgesteld: f 1, f 0.75 en f 0.60, met inbegrip van stedeiyke belasting. MEDEDEELING. Door het Bestuur van het R. K. Vereni gingsgebouw is geëngageerd de welbekende humorist „Country", met een echt kermis- programma. AGENDA R. K. VEREENIGINGS - GEBOUW Week van 19—24 Aug. MAANDAG: Zaal III, Commissie van Be heer. DINSDAG: Koffiekamer Biljartclub W.I.K. WOENSDAG: Zaal II St. Vincentius. Bovenzaal: R. K. Harmonie. DONDERDAG: Zaal II Bondsbestüur. VRIJDAG: Zaal II Dam- eri Schaakclub D.O.S. Tooneel Zaand, Vereeniging Too neelisten. ZONDAGSDIENST DOKTOREN 18 Aug. a.s. van 's morgens 8 tot 's avonds 12 uur. Dr. C. van Dam, Westzyde. Dr. C. Ban ning, Horgendijk 16. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. V Dr. S. van Heijnsbergen, Morgendam 6. CONCERT CZAAR PETERPLANTSOEN. De Chr. Muziek-Veréenigihg „Soli deo Glo ria" zal op Donderdag 22 Aug. a.s. een con cert geven in het Czaar Peterplantsoen. Voor een varieerend programma zal wor den zorggedragen. 25 JAAR IN GEMEENTEDIENST. De heer B. A. Spokholt, hoofdagent v*n politie alhier, herdacht gisteren den dag, dat hy voor 25 Jaar geleden in Gemeente dienst trad. De heer Spokholt is voor de Zaandammer* geen onbekende, waartoe zyn forsche figuur en zijn steeds sympathieke gedragingen aJet weinig hebben toe bygedragen. Het heeft den jubilaris op dien dag niet aan belangstelling ontbroken. Besmettelijke ziekte In de week vaB 4—10 Augustus heeft zich in deze "gemeente 1 geval van roodvonk en 1 geval van r"-?h- theritis voorgedaan. KERKBERICHT ZONDAG, Eucharistische dag. De HJH. Missen te 6, half 8, 9 en half 11 uur. Onder de H.H. Missen Schaalcollecte voor de Ka thedrale kerk té Haarlem. Na den middag van 3—8 uur aanbidding van het Allerh. Sa crament; 7 uur Lof met preek. MAANDAG, de H.H. Missen te 7 en 8 uuri 's avonds te kwart over 8 Oefening van de H. Familie. DINSDAG, de H.H. Missen te half 7, 7 en 8 uur. WOENSDAG. Bedevaart naar Heiloo. Ver trek uit Zaandam 8.35. De H.H. Missen te half 7 en 8 uur. DONDERDAG, VRIJDAG en ZATERDAG de H.H. Missen te half 7, 7 en 8 uur. Donderdagavond 7 uur Lof. ZATERDAG, 4 uur biechthooren en-te-7 Speeltuinfeest Het jongste feest der buurt- en speeltuinvereeniging „De Stations- buurt" is bijzonder goed goed geslaagd en de commissie, die dit prachtig kinderfeest heeft georganiseerd verdient lof en dank, evenals de gebr. Klooster, die voor het grootste deel de prijzen hebben geschonken. Er werden 8 wedstrijden gehouden en voor eiken wedstrijd waren 3 prijzen beschikbaar en naar die 24 prijzen dongen niet minder dan 143 jongens en meisjes. Het was schitterend weer en op het speelterrein heerschte een uitbundige vreugde. Van de zijde der ouders en kennissen was zeer veel belangstelling. De prijzen vielen als volgt Houtjesrapen meisjes van 6 tot 8 jaar: 1. R. Bos Td.; 2. M. Brouwer, 3. M. Stadt. Hardlöopen met balletjes op een blad meisjes 8 tot 10 jaar 1. G. v. Wijngaarden; 2. G. Luyt; 3. M. Nijman; 4. M. Meijne. Touwtjespringen met draad inoogen, meis jes 10 tot 12 jaar: 1. G. Teeling; 2. G. Rijkhof; 3. G. Mole naar; 4. D. Meijne. Hardloopen met bal in korf gooien, meis jes 12 tot 14 jaar x. M. Kok; 2. E. van Groen; 3. C. Rolle. Houtjesrapen jongen 6 tot 8 jaar; 1. J. Boon, 2. H. Jak; 3. J. Heimering. Zakloopen voor jongen 8 tot 10 j'aar: P. Vlottes; 2. N. Jak; 3. D. Moerkamp. Hardrijden op Vliegende Hollander, jon gens 10 tot 12 jaar: x. P. de Roo; 2. M. Bool; 3. J. v. Harlingen; 4. J. Boerkool. Hardloopen onder een zeil en door een tón kruipen, jongens 12 tot 14 jaar: 1. Jb. Klooster; 2. P. Kroon; 3. C. Klooster; 4. P. Stadt,a Tot slót van den feestmiddag was hét" 's avonds feest voor de grooten. Er werd onder onbedaarlijk gelach en groote be langstelling een gecostumeerde veteranen dames korfbalwedstrijd en een dito voetbal match voor tnannengehouden. Na afloop werd tot stijving van de kas een tombola gehouden, waarvan de prijzen ten deel vielen aan Klooster Sr. en Klooster Jr. en J. Werff. _Een prachtfeest was het feest der vereen. „Stationsbuurt." 40—55 ct., Netmeloenen 30—55 ct., per stuk. Appelen. Godlin Keswick 12—17, Jellow Transparant I 18—24, II 10—14, Peren, Oomskinderen of Kruideniersperen I 20 30, n 12—16, N.-H. Suikerperen 10—13, alles per 100 k.g. Groenten. Bloemkool extra 2226, idem I 1520, Siujboonen 10—26, enkele sper cieboonen 1318, dubbele spercieboonen 8—13, Spinazie 8—10, Postelein 15—14, Tomaten 1624, alles per 100 k.g. Peen 10—14, Rabarber 4—8, Prei 14—18, Sel derie 12—16, Pieterselie 3—5 per 100 bos. Sla extra 3—4, idem I 1.50—2.50, Andijvie 1.503 per 100 krop. Nieuwe aardappelen 34.50, Drielingen 34 per 100 k.g., Kom kommers geel 3—4.80, Idem wit 2—3 per 100 stuks. Augurken fyn fijn 4555, idem fijn 3542, idem basterd 16—22, idem grof 610 per 100 k.g. Bolemen. Rozen. Hadley 16, Golden Ophelia 23, Ophelia 23.50, Sunburst 12, Verschure 12, Keizerin 3—4, Columbia 35, per 100 stuks. Diversen. Am. Anjers 4—7, Gladiolen 1—3.50 per 100 stuks. Japansche lelies 12—15 per 100 kelk. Snijgroen 35 per 100 ranken. Planten. Hortensia's 11.50, klein 4070 ct, Zonalen Crampels 1418 ct., Rubin 18 22 ct., Primula's 3040 ct., Adianthums 811 ct., Plumosa's 7—10 ct., varens 6—10 ct, alles per stuk, Aardappelen. (Veilingvereen. Amsterdam en Omstreken). Muizen 3.203.80, Eigen heimers 2—80—360, Drieling 2—2.50, Blau we 3.60—4.50, Blauwe Driel 2.503.50, Bonte 3.404.20, Zeeuwsche Bonten 4 4.20 per 100 k.g. BOVENKARSPEL, 16 Aug. „De Tuinbouw" Aardappelen gr. M. 1.30—2.20, id. Id. M. 1.45—2.20, id. Nin. en Due. 2.25—2.50, id. Blauwe 1.201.30, id. Bonte 1.401.45, id. Eigenheim. 0.901.15, id. Kriel 0.550.70, per baal, le Bloemkool 100 st. 14.8026.30, 2e soort 5.00—11.90 per 100 st, 3e soort 1.902,20, per 100 K.G., Roode kool per 100 K.G. 2.704.30, Gele kool 2.406.00 per 100 K.G., Witte kool 1.90—2.80 per 100 K.G. Slaboonén per 15 K.G. 1.351.50, Augurken fijn 0,310.32, id. grof 0.060.25, Tomaten per 100 K.G. 7.10—18.60. OBDAM, 18 Aug. „De Tuinbouw" Aanvoer 23500 Kilo gr. Aard. van 2.60—2.70, 5000 K.G. Drielingen 2.903.10, 300 K.G. Drielin gen 3.60—4.20, 2500 K.G. Nep 10.50—11.60, 20 zak Slaboonén 1.250.95. MEDEMBLIK, 16 Aug, St. Jozef. Groote muizen 1.351.65, Kleine Muizen 1.551.80, Ideaal 1,301.60, Geldersche 1.452.20, Wil de Due 2.052.35, alles per baal, Slaboonén 1.251.60 per zakje, Snijboonen 2.452.65 per zakje. HEM, 16 Aug. Zuider Kogge. Slaboonén 1.708.10, Snijboonen 9.50-11.50, Roode bessen 3.90—10.50, Prolefie 19.502-2.50, Wit te bessen 5.307.00, Fr, suikerpeer 1.50 3.50, Kruideniers 6.5010.50, Yellow Tromp 7.50—15,—, Tomaten A 9.70, B 8.60, C 8.70 CC 3.10, Roode kool 2.80—4.30, Witte kool 2.40—3.10, Gele kool 2.306.00, Schotsche gr. 1.341.42, kl. 1.561.63, Geldersche grof 1.351.45, gesorteerd 2.302.40, kleine 2.10 tot 2.40. HOOGKARSPEL, „De Eendracht" 16 Aug. Schotsche Aardappelen 1.151.30, Kleine Aardappelen 1.35. WOGNUM, 16 Aug. „De Volharding" Schotsche 1,15, Kleine 1.50 per baal, Slaboo nén 3.30—4.00, Snijboonen 4.40—7.70, Bloem kool 2e soort 0.04—0.11, Komkommers 0.03 0.06, Meloenen 0.160.31 per stuk. AVENHORN 1&Aug. Coöp. Land- en Tuin. bouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstr. Groote Schotsche 2.403.40, aanvoer 31000 K.G., Kleine Schotsche 2.602.90, aanvoer 1000 K.G. Uien, groote maat 4.00—4.00 per 100 K.G. aanvoer 700 K.G., Drielingen 4.70 tot 4.90 per 100 K.G., aanvoer 500 K.G. Nep 9-5010,80 per 100 K.G., aanvoer 1200 K.G. Slaboonén Dubbele z. dr. 1.10—1.40 per zak, Dubbele m. dr. 0.801,10 per zak( aanvoer 550 zak. BEVERWIJK, 16 Aug. R.K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland" 61a 15—66; Postelein 10—40 ct; Andy vie 30—65 ct. per kist; Rabarber le soort 6 ct.; Wortelen 10 17ct.; Selderie 5 ct.; Peterselie 3 ct per bos; Bloemkool le soort 12—15 ct.; 2e soort 8—10 ct.; RoocTe kool 7—9 ct. per stuik; Frambozen 0.75—1; Bessen 25—36 ct; Kruisbessen 30—40 ct.; Tomaten A 24—30 ct.; B 1820 ct.; Raspers 1832 ct; Peulen 12 ct.; Doppers 1024 ct.; Capucyners Bruin 2430 ct; idem wit 1232; Groentjes 12 14; Tuinbconen 10—16 ct.; Snyboonen 20 30 ct.; Spercieboonen z. dr. 11—15 ct.; m. dr. 8—23 ct.; Dikke boonen 7)4—23 ct. per Kg.; Komkommers per stuk 29 ct. Het is een pracht-gedachte om ook hen, wier budget geen groote bedragen voor too neel toelaat, nu in de gelegenheid te stellen, dit schoone kunstwerk te genieten. Alleen vrezen we, dat de beschikbare plaatsen maar al te spoedig uitverkocht zul len zijn. Wie dus Zekerheid wil hebben, zorge Za terdagochtend niet te laat aan de „Harmo nie" te zijn. Naar wij nog vernemen, bestaat verder nog gelegenheid tot het kopoen van kaarten Maandag en de volgende dagen: 's morgens van 10 tot 12 uur en 's middags van 2 tot 5 uur. Zaterdag, 17 Augustus Berlijn 59.43 59.45 Parys 9.76 9.78 34.69 34.71 Londen 12.097/1g 12.10%, 48.03 Ziirlcn 48.01 Rome .M..—* 13.04 13.06 Madrid 36.58 36.62 Weenen 35.12 35.17 New-York (cable) 2.49*/16 2.49"/,, Praag 7.38 7.39 Warschau 27.— 29.— Kopennagen 36.45 36.48 Oslo 66.43 66.49 86.85 86.88

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2