Stadsnieuws UIT DEM OMTREK 2 COUPONS ALLE AFDEELINGEN Fa. J. OOSTWALD «i Zn. - SCHAGCHELSTR. 2 - HAARLEM - TEL. 11491 BEGINT ONZE ÈH 3x4 Boude Karpet f 17.90 3x4 Axminster Karpet f 17.90 3x4 prima Karpet f 29.50 3x4 Eng. Axminster Karpet f 34.50 Ook in groote maten voorradig. Vioerzeil, per ei f 0.89 Linoleum, per el f 1.69 Piuchette, per el f 0.98 Voetbankjes f 0.69 Divankleeden vanaf f 5.90 Pracht pluche Divankleedenf 11.90 Op al onze WOLLEN DEKENS 20 EXTRA KORTING. Ziet de Etalages! Ziet de Etalages! derde blad VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1929 BLADZIJDE 3 VRAGENBUS Geen zichtzendingen. - Van 12-1V2 gesloten. Verkoop a contant. Bond tot het redden van drenkelingen te Bloemendaal Driehonderd boefjes Woningbouwvereeniging „St. Bavo" Oud-Schoten Auto tegen een boom gereden De zweminrichting aan de Kleverlaan Een „Bosch" magneet over! Wie heeft een verkeerde jas? Gewetensgeld Personalia De Middelbare Technische School „De Ziektewet" BURGERLIJKE STAND HËEMSTEDE BLOEMENDAAL OUD-SCHOTEN SANTPOORT (Station) SOCIAAL LEVEN Nederlandsche R. K. Hanzebond „St. Reinoldus" De staking in het Zaansche houtbedrijf KERKNIEUWS Seminarie Ypelaar Priesters van het H. Hart si 1 li j v..:';',, MAANDAG SEPTEMBER OM 10 UUR Een nieuw gebouwtje t Is zoo langzamerhand gewoonte gewor den, dat de reddingsbrigades, aangesloten JjH den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen, elk op haar beurt eens een demonstratie geven met de reddingsmidde- leh. die tot haar beschikking staan. Nu de B. R. B., dank zij de royale hou ding van ons gemeentebestuur in 't bezit *Wam van de „Evaneha," heeft zij besloten, Zaterdag 7 Sept. haar beurt te vervullen. Deze dtemonstratie zal echter voorafgegaan borden door een andere belangrijke gebeur tenis. Gedurende de jaren van haar bestaan, heeft de B. R. B. voortdurend moeten tob ben met haar waéhtlokaliteit aan het strana. Net gemeentebesuur heeft gedaan, wat het <foen kan, om de brigade van dienst te zijn. Net stelde de laatste jaren geregeld een of twee wagens, voor het doel geschikt ge maakt, ter beschikking der brigade. Toch was 't en bleef 't behelpen. Om nu maar hiet te spreken van den last en de kosten, verbonden aan het telkens weer plaatsen en weghalen van de wagens. Op even royale wijze heeft het gemeentebestuur daaraan een einde gemaakt, door aan het strand een gebouwtje te laten plaatsen, dat dienst ml doen als wachtlokaal, schuitenhuis, kleedkamer en uitkijktoren. Voor de demon stratie zal dit gebouw officieel In gebrul# Worden gesteld en aan de brigade word'en «vergedragen. Voor deze „plechtigheid" zijn uitnoodigin. ?«n verzonden aan de gemeentelijke autori teiten en aan de zustervereenigingen in het fund. Aan belangstelling zal het dan ook Wel niet ontbreken. Om de talrijke belang stellenden naar het strand te vervoeren, zul len Zaterdag 7 Sept. vanaf half 3 extra au tobussen naar het strand rijden. De brigade hoopt nu maar op goed weer «h een stevige bries uit zee, opdat de bij zondere kwaliteiten van de „Evaneha" tot kaar recht zullen komen. Annie van Ees vertelt Maandag 2 September wordt in den Stadsschouwburg, alhier, voor de zooveelste Jtoal „Boefje" opgevoerd. Het is niet onaardig hieronder te laten volgen, wat Annie van Ees onlangs vertelde naar aanleiding van de 300e Vertooning van Boefje. Het kwam voor in «Het Vaderland". Toen wij binnenkwamen in het Gebouw Voor K. en W., gisteravond, bekende Annie Van Ees in de driehonderdste voorstelling v®n Brusse's Boefje voor de driehonderdste maal hoe zij aan het geld kwam.... Gouden armbanden gestolen, verkocht, horloge ge kocht, naar het circus geweest. Voor de driehonderdste maal probeerde Cor van der Lugt Melsert het geval te redden Voor de driehonderdste maal barstte het Publiek in applaus los. Toen, in de volgende acte, maakte Annie van Ees voor de drie honderdste maal de menschen aan het huilen met haar angstschreeuw moeder moeder 1 Hoe zou het zijn om 300 maal een rol te spelen? Driehonderd maal hetzelfde zeggen, driehonderd maal een boefje te zijn, in oude Vodden te loopen, te huilen En dan zoo als mevrouw Van der Lugt Melsert het doet? Met evenveel toewijding, met evenveel overgave, met zou het «ntische en nuchtere publiek het gelooven met echte tranen in haar oogen na de cel scène Een briefje van het kantoor bracht ons «ngs den onvriendelijken Cerberus bij de branddeur.... ssst, riepen de menschen achter, die op post stonden. Cor van der Lugt Melsert hield zijn pleidooi als mr. Hallema. De zaal luisterde gespannen. Plotseling doek en halen, zes, zeven Waal. Wonderlijk. Wat pakt het publiek toch W deze voorstelling, in dit stuk? Waar ko- Wen ze toch vandaan, al die menschen, mid- hen in den zomer En waarom had dit stuk m Indië en België geen succes? Boefje was bezig zich in zijn beste pak te steken. Pijp no. zooveel (fel-roode schmink) had van het vale hofjeskind een jongen van buiten gemaakt. „Hoe ik zelf zoo'n driehonderdste voor stelling vind herhaalde Annie van Ees «hZe vraag. „Nou, eerlijk gezegd, ik heb daar hiet over nagedacht. Die voorstellingen ko men vanzelf. Daar heb je geen erg in, dat het er al driehonderd zijn. „Maar.... gaat het tenslotte geen moeite kosten, om zoo'n rol weer heelemaal op te zeggen Krijgt u geen neiging om het maar automatisch te doen?" „Dat kan niet," zei Annie van Ees. En op haar gezicht stond onder de schmink de gedachte wat een domme vraag. „Waarom kan dat niet „Dan zou je toch in de war raken bij zoo'n dikke rol. Dan zou je toch niet meer weten waar je was en of je die en die klaus al gezegd hebtEn dan het publiek, vergeet het publiek niet. Al die oogen, die je over het voetlicht weet. Die houden er je vanzelf wel in." „Dus zelfbehoud en plicht houden 300 voorstellingen op peil „O nee, want ik voel het niet als een plicht en zeker niet al zelfbehoud. Dan zou het niet plezierig zijn. Iedereen kan begrijpen, dat het niet prettig is om je zoo vuil te maken als ik moet doen, maar 't spelen doe ik toch met plezier. Als ik eenmaal vuil ben en het snikken of lachen in de zaal hoor, dan is het weer prettig om Boefje te spelen. Het gevoel, de menschen te pakken, dat ze het mooi vin den wat je doet, dat is geloof ik wel de voor naamste reden, waarom ik altijd „in" Boefje ben." Weet u wat je wel krijgt na 300 voorstel lingen? Je gaat je rol anders zien. Ik speel haar nou anders dan voor de eerste maal." „Wat is er dan veranderd „Ja, dat is niet zoo te zeggen. Zes jaar geleden stond ik er middenin. Nou sta ik er boven. Toen Cor vanavond b.v. tegen me zei „En dan gaat-ie naar buiten, op het land, bij vriendelijke menschentoen dacht ik bij mezelf, ach stakkerd, wat heb je dan nog Vroeger hield ik van Boefje en nou heb ik meer meelij met hem. De bel ging voor de eerste maal. Nog even naar Cor v. d. Lugt Melsert. „Het succes van het stuk zit in de eerste plaats in het stuk zelf of juister in het boek, zei de directeur, die zich zelf al meermalen de vragen bleek gesteld te hebben. Bij alle grappen en komische scènes blijft Boefje het zielige joch uit het hofje, 't kind, waar je mee te doen moet hebben. Daarom huilt het publiek ook in de zaal. En in de tweede plaats zit het succes in de manier, waarop Annie van Ees het speelt. Al is Annie van Ees nu mijn vrouw, daarom weet ik toch als man van het vak, dat een rol als deze alleen een succes is, wanneer zij met hart en ziel gespeeld wordt. Ontdaan van alle gevoel is het Boefje een lastige kwèjongen, voor wien niemand sym pathie kan hebben. Nu houdt de heele zaal van hem en u zal het niet gelooven, maar als ik zeg in mijn pleidooi Ik schaam mij er niet voor u te zeggen, dat ik van dit kind ben gaan houden, dan meen ik dat ook. De technische moeilijkheid van het stuk, om het nu eens nuchter te ontleden, zat hem dan ook in het slot. Bij de repetities voelde ik, dat daar wat aan haperde. Als we daar aan toe waren, dan riep ik altijd ho daar komt wat anders. Maar 't ergste was, ik wist niet, wat er wel moest komen. Tot dat, vlak voor de première de vader en moeder weer opkomen, de mand voor den dag komt Raad eens wat ik voor je heb meegebracht krentenbollen nee, kijk maar eensen dan „Habbes, de witte. Stop," riep ik, „kinde ren, dat is het slot." Driehonderd maal is gebleken, dat het inderdaad het juiste slot is, en waarom Omdat het de sympathieke jongen is, die hier door het Zondagsche pakkie en het Rotter- damsche dialect heen komt, de uitgelaten jongen met zijn witte konijn. Zoo had ik nog nooit naar het bekende Habbes, de witte, geluisterd. Glurend door een gaatje in het décor, heb ik ditmaal het slot afgewacht en het was frappant. Bot boven op de laatste lettergreep viel het applaus, dat op het tooneel pittig klonk, enthousiast en overtuigend. Vele malen ratelden de ringen van het groote gordijn open en dicht. „Toch mankeert er wat aan het stuk," zei toen een andere man van het vak. „Wat dan „Een voorspel. Annie van Ees in een bont jas, als een vrouw telle qu'elle est, om in con ferentiestijl te spreken. Dan zou het publiek nog beter de beteekenis van deze creatie zien. ,,'t Is aardig bedacht. Maar zou dat nu heusch noodig zijn, nu nog, na 300 voorstel lingen De bouw voor de 3 winkelwoningen en 3 woningen om en nabij den Vergierdeweg, is opgedragen aan den heer Tiggelman te Spaarndam voor de som van f 25.675. Gistermiddag reed, om kwart over twaalf, een auto, komende van de Houtbrug op den Gasthuissingel tegen een boom, daar hij plotseling voor een wielrijder moest uit wijken. De voorzijde van den auto werd hierdoor zoodanig beschadigd, dat hij weg gesleept moest worden. Persoonlijke ongelukken kwamen-niet voor. De hygiëne in de inrichting laat te wenschen over We mochten dezer dagen van eenlge on zer abonné's, die van de bad- er zwemin richting aan de Kleverlaan tot nog toe een geregeld gebruik maakten, verscheidene klachten ontvangen dat de hygiënische toe stand aldaar, voornamelijk in de badhok jes, wel wat te wenschen overlaat. Wanneer men daar een bad genomen heeft en men zich in een der badhokjes ver kleed heeft komt men thuis tot de minder aangename ontdekking, da men nog iets an ders dan zijn eigen kleeien mede genomen heeft. Dat men blijkbaar op zulk onvrijwillig in- sectenbezoek niet gesteld is, getuigen de ver schillende klachten hierover. Begrijpelijk, men gaat toch een bad ne men om zich te verfrisschen, nietwaar? Men zal In de toekomst goed doen, aan de badhokjes meerdere zorg te besteden, om voortaan dergelijke voor den bader of baad ster minder aangename ontdekkingen te voorkomen. Redelijkerwijs mag men zijn eischen hier omtrent toch wel zoo ver laten gaan. De Commissaris van Politie te Haarlem, verzoekt bekend gemaakt te worden, met de herkomst van een „Bosch"-magneet, welke in beslag is genomen, als zijnde vermoedelijk van misdrijf afkomstig. Belanghebbenden gelieven zich te vervoe gen ten Politiebureele, Afd. Justitieele Dienst. Degene, die op Vrijdag 23 Augustus 1929 uit het Frans Halsmuseum alhier, bij ver gissing, een loden regenjas heeft meege io- men en eenzelfde cape heeft achtergelaten, wordt dringend aangeraden, zich ten spoe digste aan het Bureau ven Politie in de Sme- destraat te melden. Bij den inspecteur der d'irecta belastingen is alhier aan gewetensgeld Ingekomen 5,300. Met ingang van 1 September as. is onze stadgenoote mej. W. Mertens benoemd toe onderwijzeres aan een school voor bijzonder onderwijs te Utrecht. Ter gelegenheid van het lOjarig bestaan van de Middelbare Technische School voor bouwkunde, weg- en waterbouwkunde, werk tuigbouwkunde, electrotechniek en scheeps- bouwkunde te Haarlem, zal het bestuur der .Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs, Za terdag 7 September as. een receptie houden in de bestuurskamer der M. T. S., des na middags om 4 uur. Verschenen is de tweede druk van „De Ziektewet". De eerste druk van deze bro chure had zoo'n groote afname, dat een tweede spoedig volgen moest. Dat de tweede druk met evenveel belangstelling ontvangen worde. Ondertrouwd: 29 Aug., R. van den Broek en P. M. Roosen: J. C. van der Voort en M. A. A. Reijer; T. C. J. M. Friethoff en H. M. Cliteur; P. B. Loerakker en J. Rol; J- F. Westenburger en E. Sltskoom; P. de Wilde en EL van Es; J. van Vuure en P. G. van Broekhuizen; J. Knoppert en A. M. ter Pelle; J. Cornet en A. M. Boer. Getrouwd: 29 Aug., J. G. A. Harbrecht en J. Cornet; H. J. A. Lomans en M. G. P. Nelissen; J. J. IJzerman en A. van Se ven ter; S. van der Helm en S. Zwarts. Geboren: 26 Aug.. dochter van J. Smit van den Berg; 27 Aug., zoon van H. B. Stern-Frank; dochter van J. G. A. van Rjjs- wijk-van Gerdinge; zoon van T. C. Muller- Teeuwen; dochter van C. M. van Opzee- land-Stokman; zoon van F. M. M. Louwe- rens-Franke; 28 Aug., dochter van C. I. M. H. Kühlemeier-Rapparddochter van J. W. van Thiemen-Stevenhaagen; zoon van H. C. van den Hurk-Vlug; dochter van W. J. C. de Goede-Hoedt; dochter van E. A. G. Heeres-van Buuren; zoon van E. J. Mechelse- Hollebroek; dochter van H. van Abs-Meijer; 29 Aug., zoon van A. Pettersson-de Boer; zoon van S. A. Gill-Jochemus. Overleden: 27 Aug., P. H. C. Dolk, 84 jaar, Delftstraat; 28 Aug., C. M. Hoetmer- Molle- man, 56 jaar, Eendjespoortstraat; A. E. W. van der Veldt, 21 jaar, Reitzstraat; J. Kuipers-Peeters, 90 jaar, Tuinstraat; J. Dam, 66 jaar, Kamperlaan. Vergadering Onderlinge Tuinliedenveree- niging Aerdenkout en Omstreken. Al is het weer eigenlijk veel te mooi om in een vergaderzaal te zitten de animo is ook nu weer vrij groot. Ook het ingezondene ter keuring is weer zeer belangrijk. Prachtexemplaren van de meest uiteenloopende planten en bloemen, zoodat het zaaltje van Christelijke Belangen veel op een tentoonstellingslokaal geleek. Om kwart over 8 opent de Voorzitter op de gebruikelijke wijze, waarna de notulen worden gelezen en na een enkele opmerking worden goedgekeurd. Hierna volgde eer. uitvoerig verslag van de gehouden groote excursie naar Den Haag, wat nog eens een terugblik gaf op den pret- tigen en leerzamen dag. Onder eenige toepasselijke woorden werd een nieuw lid geïnstalleerd, terwijl een nieuw lid werd voorgedragen Het meest belangrijke van dezen avond was de bespreking over de -e houden Dahlia en Anjerstentoonstelling Er blijken twee stroomingen, één om evenals het vorige jaar collectief in te zen den en één voor persoonlijke Inzendingen, meer wat betreft de Dahlia-inzendingen. Na uitvoerige besprekingen bleek dat, terwille van een mooiere en betere inzen ding men weer collectief zou inzenden, zoo dat ook nu weer op iets moois kan gerekend worden. Ook zal op deze tentoonstelling ingezon den worden de collectieve inzending van Anjers, daarvoor in het voorjaar aan de leden verschaft. Hierna volgde de keuring van het ingezondene. Es keuringscommissie, bestaande uit de heeren Nobbe, J. Boting en K. Heere Sz. kende de volgende punten toe: B. Nieuwenhuis: Nevrolepes Roseveld Plu- mosa, 10 punten, Nevrolepes Witma.ini 10 punten, Colleus Goudra ,d 10 punten, Col leus Hybriden Smitti 10 punten, Agarathum Mexicanum 10 punten, Campanilla Isophila 9 punten. C. v. Iperen: Pompou dahlia 8 punten, Roset dahlia 8 punten, Decoratief dahlia 9 punten. A. v. Iperen: Chrysant Miss Pulling 7 punten, Bleekselery 7 punten. G. Brokke: Decoratief dahlia 7 punten, collectie peren 9 punten. Van Tol: Campanulla Isophila 8 punten, Sandbergen v. Gennep: vaas Dahlia Hera C. v. d. Hulst: Koningswonder, Show dahlia (zaailing) 9 punten. Als datum der tentoonstelling werd vast gesteld 18 September en zal des namidags om 2 uur voor donateurs, donatrices en be langstellenden opengesteld worden. Bij de rondvraag werden nog plannen ge maakt voor eenige kleine excursies, werden nog eenige leerzame vragen gesteld, waar na de voorzitter om 11 uur de vergadering sloot. „Gevleugelde vrienden" Heemstede Zondag werd deelgenomen aan een wed vlucht met oude en jonge duiven vanaf Roo sendaal, afstand 85 KM. In concours vldgen 65 duiven. Losgelaten om 8.25 uur v.m. De uitslag was als volgt: 1 3 11 E. D. des Bouvrie; 2 7 9 10 13 A. Aveleens; 4 8 Gebr. Lareman; 5 A. v. Zadel; 6 W. Eckhof; 12 uur N. Leuven. Eerstgetoonde duif om 9 uur 59 m. 23 sec. en laatste prijswinnaar om 10 uur 13 min. 30 sec. A.s. Zondag wedvlucht van Lier 138 K.M. voor oude en jonge duiven, benevens de na tionale wedvlucht van Harwich (Engeland) afstand 227 K.M. waaraan ook door de Ge vleugelde Vrienden zal deelgenomen worden. Burgeri. stand Geboren: J. C. Baas- Davidse zoon; J. M. Laros-van Kerkhof, z.; M. E. Westerveld-Weijers, zoon; A. Oort- huis-Bakkum, zoon; M. O. B. Tombroek-Be- rentzen, dochter. Ondertrouwd: Th. M. Mudde-A. M. M. Meeuwenoord en A. Leupen-H. B. Koopman. Overleden: D. Kroon, 76 jaar. B. Meesters- Goedersoon 82 jaar; J. KuU, wed. N. J. v. d. Meer, 66 jaar. Ch. Franker, 86 jaar, wed. van A. H. J. de Neeve. Gevonden voorwerpen Terug te beko men bij: Vister, Koediefslaan 49, Heemstede, een vulpenhouder; van Hees, Zijl weg 342, Haarlem, een witte poes; Voerman, Kin- heimweg 65, Bloemendaal, een gelt; E. Smits, Camphuislaan 10, Heemstede, een marter bontje; J. Tullenaar, Zijlweg 10, Overveen, een voetbal; G. Kesting, Platanenlaan 85, Bloemendaal, een damesportemonnaie; J. Donkers, Boschlaan 2b, Bloemendaal, een verrekijker in étui; Pijnboomstraat 123. Haarlem, een rozenkrans in téui en arn- bandBoekhandel „Lectura", Bloemendaal- scheweg, Bloemendaal, een kinderrijwiel; R. Bonarius, Zijlweg 227, Haarlem, een blauw zakkammetje; R. Pannekeet, Schreveliusstr. 70, Haarlem, een eind touw; Schouten, Hen drik Roozenlaan 33, Overveen, twee riemp jes van armbandhorloge; aan het bureau van politie te Overveen, een kleine honden- muilkorf, een dop van auto, een broche, een damestaschje met inhoud, een ceintuur een Lipssleutel no. 7584, een rijwielbelasting- merk, een mantelceintuur, een bruine cein tuur aan den politiepost te Aerdenhout; aan het Noordzeestrand: een bril en een viertal badschoenen. St. Jozefsgezellen Haarlem IV. Gister avond werd in het Bondsgebouw aan de Kerklaan de WelEerw. Heer Kapelaan Schamper als vice-praeses geïnstalleerd. De ZeerEerw. Heer Pastoor Dessing met ae beide Kapelaans der Parochie waren aanwezig. Om 8 uur opende Pastoor Dessing den feestavond op gebruikelijke wijze. ZijnEerw. sprak Kapelaan Schamper het eerst toe en zeide, dat hem de taak was opgedragen om Kapelaan Schamper te installeeren en dat doe ik met vreugde omdat gij Kapelaan, een man van de practijk zijt en ik ben er zeker van, dat de St. Jozefsgezellen Haarlem IV zich gelukkig kunnen achten met de benoe ming van een Praeses zooals gij zijt, de rechte man op de rechte plaats. Hierna sprak ZijnEerw. de jonge mannen toe, wenschte hen geluk; „jullie jongens zijn den laatster, tijd niet al te gelukkig ge weest, met alle respect voor de vorige Eerw. Heeren, maar de tijd was te kort dat zij hier vertoefden. Nu staat een man aan het hoofd van jullie vereeniging die door de St Jo zefsgezellen met vertrouwen tegemoet moet worden getreden, ik ben er zeker van, dat de St. Jozefsgezellen-vereeniging een heer lijken tijd tegemoet gaat en ik hoop dan ook de medewerking van de ouders, die toch wel zullen begrijpen welke groote belangen voor hun jongens op het spel staan. Spreker eindigde met den wensch, dat de ze afdeeling moge bloeien tot heil van Kerk en Maatschappij. Hierna dankte de nieuwbenoemde vice- praeses voor de vriendelijke woorden door den Pastoor gesproken en sprak tot de St. Jozefsgezellen, er op wijzende, dat hij voor hen een gezellenvader wilde zijn in den vol- sten zin des woords. Hij hoopte op volgzaamheid, wederliefde en gebed. Met een kort woord tot de ouders, besloot spreker. Tot opluistering van den feestavond voerde de Tooneelvereeniging „St. Bavo" op het tooneelstuk „De Hellas". KONINGINNEDAG De optocht met versierde rijwielen gaat door 't Aantal aangiften voor den op tocht met versierde rijwielen is thans zoo groot, dat de commissie voor dit deel der Koninginnefeesten besloten heeft, den op tocht te laten doorgaan. Niettemin blijft de gelegenheid om zcih voor deelname aan te melden, opengesteld tot Zaterdagmorgen half 9 bij de commissie, die aanwezig zal zijn op den Tetterodeweg, hoek Bloemend, weg. Prijzen Koninginnefeesten welke beschikbaar worden De prijzen, esteld bij de welke beschikbaar worden gesteld bij de verschillende wedstrijden op Koninginnedag, zijn thans tentoongesteld in de étalage van den heer Ant. Cassee, Kerkplein alhier. Tegen Alastrim Als voorbehoedmiddel tegen eventueele Alastrim-gevallen, bestaat er in de gemeente Bloemendaal gelegenheid tot kostelooze ineenting ten huize van den Arts J. J. Westenburg Zuiderstationsweg 12 en wel op 30 Augustus 2 en 3 September a.s. tusschen 1 en 2 uur des namiddags. Teraardebestelling J. M. Kroon On der zeer groote belangstelling werd gister middag 2 uur op de Alg. Begraafplaats aan den Bergweg, het stoffelijk overschot van den heer Joan M. Kroon, in leven ambte naar bij het Prov. Waterleidingbedrijf in Nrd.-Holland, ter aarde besteld. Een groot aantal hoofd- en lagere amb tenaren van het Waterleidingbedrijf was bij de groeve aanwezig. Het „Bloemendaalsch Leesgezelschap" was vertegenwoordigd door den heer P. Jongepier, directeur van het Bloemendaalsch Waterleidingbedrijf, de „Woningbouwver. Bosch en Duin" door den voorzitter, den heer D. Kuiper en den pen ningmeester. Namens het P. W. N. werd het woord gevoerd door den heer W. J. van Olden- borgh. Spr. schetste de groote verdiensten van den ontslapene bij den groei van het Prov. Waterbedrijf, roemde zijn nauwgezet heid bij zijn werk en prees hem als een voudig, oprecht vriend. Een broer van den overledene dankte de aanwezigen voor de betoonde belangstel ling. Verdacht Als verdacht van zedenmisdrijf is alhier aangehouden F. v. d. E., de arres tant is in verzekerde bewaring gesteld. Bovengenoemde Lond, de vereeniging tmm werkgevers in het meubelmakers-, behan gers-, stoffeerders- en beddenmakersbedrijf en aanverwante vakken hield zijn jaarverga dering in Hotel de Wildeman te Eindhoven onder voorzitterschap van den heer J. Bröcker. Het jaarverslag, uitgebracht door den heer Cornet maakte gewag van een buiten gewoon opgewekt organisatieleven. Overal wordt de propaganda met kracht ter hand genomen. Vervolgens werd de heer J. C. de Zwart als lid van het hoofdbestuur gekozen. Als lid van den Bedrijfsraad werd herkozen de heer J. Bröcker en gekozen de heer Hoogveld, Arnhem. Dan was het woord aan den heer de Bra bander, die het werktijdenbesluit voor het winkelpersoneel, dat 1 Januari a.s. in wer king treedt, duidelijk uiteen zette. De heer Besters kreeg vervolgens gele genheid een overzicht te geven van de Ziek tewet en in verband daarmede van de op richting van de eigen Middenstandsonderlin- ge. Deelneming aan deze eigen bedrijfsver- eeniging zal zooveel mogelijk worden gepro pageerd. Na het aanvaarden van eenige statuten wijzigingen en eenige andere interne organi satie-aangelegenheden werd deze zeer opge wekte vergadering gesloten. Vandaag zouden de Picus-fabrieken worden bezocht. Nog geen resultaat Gisterenmiddag had in de Industrieels Club te Amsterdam weder een bijeenkomst plaats tusschen de partijen, betrokken bij ds staking in het houtbedrijf te Zaandam. Zooals men zich herinneren zal, kwamen deze partijen voor het eerst bijeen op Woens dag 14 Augustus, om aan de staking, die bijna vijf maanden duurt, een einde te maken. Deze conferentie werd toen geschorst tot op den Vrijdag daaraan volgende. De partijen kwamen toen niet tot een be vredigend resultaat. Sindsdien hebben de verschillende arbei dersorganisaties opnieuw vergaderd en daar na de werkgevers verzocht nogmaals een on derhoud te hebben. Dit onderhoud begon gistermiddag te half drie. Na ongeveer een uur geconfereerd te hebben hielden de werknemers-afgevaardig den een afzonderlijke bijeenkomst. Nadien hebben de partijen nogmaals ver gaderd. Om 5 uur werd de conferentie opgeheven, om hedenmiddag te half drie te worden voortgezet. In dien tusschentijd zullen de partijen ieder afzonderlijk overleggen over de op de conferentie van hedenmiddag in het midden gebrachte voorstellen. Het nieuwe studiejaar zal op het Seminarie Ypelaar begonnen worden met 144 studenten, het hoogste aantal dat ooit werd bereikt Verleden jaar werd begonnen met 141 stu denten meldt „S. Maria". In het Juvenaat der Priesters van het H. Hart te Bergen op Zoom zullen Duitsche Zusters Franciscanessen zich belasten met de huishouding en een afzonderlijk huis zal voor de Zusters in gereedheid worden gebracht („S. Maria") Vr.: Wat is de kortste weg om per auto van Noord wij kerhout naar Hellendoom (Ov.) te rijden. Antw.: Noordwijkerhout, Lisse, Nieuw-Ven- nep, Aalsmeer, Kudelstaart, Kwakel, Uit hoorn, Mijdrecht, Wilnis, Breukelen, Maars- sen. Utrecht, de Bilt, Huis ter Heide, Soes- terberg, Amersfoort, Voorthuizen. Oud-Mil- ligen, Nw. Milligen, Apeldoorn, Twello, De venter, Holten, Rijssen, Nyverdal, Hellen doom. Een lezer schrijft ons: Naar aanleiding van een vraag naar lec tuur over Therese Neumann in de vragen- bus, vestig ik uw aandacht op het werkje van M. Stoks: „Het Kruis-mysterie van Konnersreuth", verkrijgbaar by Roebert's Boekhandel, Hobbemastraat 102108, Den Haag. Prijs L ;vL 'VV- -■ v f .''XT'V V GROOTE RESTANTEN-OPRUIMING

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 11