1879 Bij het gouden Priesterfeest van Em. Kardinaal van Rossum 1929 f Zijne Eminentie Kardinaal van Rossum. Een heerlijke herinnering aan de ontroerende dagen van het Internationaal Eucharistisch Congres, van 22 tot 27 Juli 1924 te Amsterdam gehouden. De „Batavier 11", met Zijne Eminentie Kardinaal van Rossum aan boord, stoomt IJmuiden binnen, door een jubelende menigte begroet. Een spontane huldiging door het Katholieke Zuiden viel Z. Em. Kardinaal va Rossum te Maastricht ten deel, toen hij, kort na zijn benoeming tot Kardinao in Juli 1913 een bezoek aan Nederland bracht. Z. Em. vóór het Stadhu temidden der autoriteiten. Voor het eerst sinds de geschiedenis der laatste ecuwen. was liet, dat in 1913 een Nederlandsch Kardi naal aan ons land een bezoek kwam brengen Het moment der ver welkoming in Amster dam. Naast Z. Em. wijlen Z. D. H. Mgr. A. J. Callier. Z. Em. Kardinaal van Rossum met zijn zus ter, die religieuze is in de congregatie der E. E. Zusters van Liefde, O. L. Vrouw Moeder van Barm hartigheid te Tilburg De Kardinaal zal in de komende dagen ook aan deze congre gatie te Tilburg een bezoek brengen. Z. Em. Kardinaal van Rossum met zijn secretaris, dr. Drehmans, in den tuin van het klooster der E. E. P P Redemptoristen te Amsterdam gefotografeerd. Z. Em. Kardinaal van Rossum naar een foto, te Weenen genomen. Z. Em. draagt het grootkruis der St. Stephanus-orde, hem door wijlen den Keizer van Oostenrijk-Hongarije geschonken. De glorieuze dagen van het Intern. Eucharistisch Congres te Weenen in 1913, waar Z. Em. den Paus optrad. als vertegenwoordiger van Z. H. Z. Em. Kardinaal van Rossum temidden van de eerste zes Chineesche Bisschoppen, door Z. H. Paus Pius XI gewijd. De wijdingsplechtigheid moet voor Z. Em. een ontroerend oogenblik geweest zijn, want daarmede zao Z. Em. als prefect der Propaganda Fide een zijner hartewenschen vervuld. De feestjubel, toen Kardinaal van Rossum voor het eerst als Kardinaal ons land bezocht, steeg ten top in een grootsche luisterrijke plechtiaheid in de St. Willibrordus-Kerk te Amsterdam. Men ziet Z. Em. op het presbyterium gezeten. Naast hem wijlen de Hoogeerw. heer mgr. Jansen, deken van Amsterdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 8