DE ZAANSTREEK t t 'TiSZJS^I&t&SSSS: m nieuws Telegrafisch Weerbericht H. O. V. L. BALLENDUX HOEDEN üo Famllis Stastok EERSTE BLAD DINSDAG 3 SEPTEMBER 1929 BLADZIJDE 3 Gerdy Krusemeyer Piet Okhuysen Willem Freder. Fegeler Johanna Rubbeling Hartelijkst dank DANKBETUIGING Heden (Dinsdag) en Woensdag '4 Sept. S uu ^srijntje Gijzen's Jeugd Dr. Ch, Mendes de Leon heeft de praktijk hervat Vrijdag 8 Sept. 8 imr LEDEN CONCERT Faillissement te Zandvoort F. VAN DANTZICH heeft de praktijk hervat NETTE WERKSTER WERKSTER Kapster gevraagd Keuken-W erkmeisje net Buitenmeisje Flinke Dagdienstbode R.K. Juffr. of Meisje Dienstbode- Huishoudster NAAISTER Twee nette Meisjes NET MEISJE Architect-Interieur NETTE JONGENS gevraagd eerste en 2de Bediende passenden Vriend Een bekwaam Schilder Boonenplukkers FLINKE JONGENS FLINKE JONGEN Jongen gevraagd een Schildersleerling E *n Jongen gevraagd vrij huis of benedenhuis NETTE JONGEN AANK. JONGEN EEN WONING BOUWEN Leipziger Bonthandel Overland Sedan RADIO-TOESTEL Modern Winkelhuis 11 PALEN Mah. Salon-Pathefoon TE KOOP ZAANDAM de conferentie van de werknemenorgani- ASSENDELFT. KROMMENIE e -j) a PURMEREND MARKTNIEUWS JTSTOOftEN era »an regenjassen en mantels. Nap de ?a War i ca Kremer de Kruik Wersjntje Flinke Dienstbode Gevonden voorwerpen - Bij de politie: een j ""f J?inlichtingen ver- 1^.' J™„rVUren ee^ J10nfJe stakende houtbewerkers zal heden door de (fox-terrier)een zilverbon^een rood koralen j lei{1er, de situatie worden uiteengezet en halssnoer, een oud heerenrijwiel, een boven- aan de leden verder de beslissing worden gebit; een schildershemd; een kindertaschje. Bij Hommersom: een houder met dubbel tjes; 2 zilveren armbandhorloges. Burgerlijke Stand Geboren: Gerda Aga tha, d. van G. Takkenberg en M. de Haan Cornelis, z. van F. Koene en N. ICruijt Abraham Jan, z. van R. Klingers en M. M. Vink Jan Willem, z. van J. E. Fontijn en J. H. Bongers Martinus Johannes, z. van M. J. Schut en G. Scholten Christiaan Jantinus, z. van G. J. Hubach en M. de Jong Gerardus Joseph, z. van M. J. A. de Rooij en E. G. M. Schut Hendrik, z. van H. Swart en E. Hovius Pieter, z. van P. Nat en M. Krijs. Ondertrouwd: J. A. Boon en W. F. M. de Bueger J. Vethaak en J. de Jongste T. Hohensteijn en M. Looze. Getrouwd: J. B. Stevens met A. M. Moes ter M. v. d. Vaart met J. M. Dirks J. Verhoef met G. Honingh J. van Eijke- ren met E. Swaan W. Bakker met A. E. Bührs P. Evers met A. H. Natzijl H. Ritsma met H. C. J. Stenger. Overleden: Wilhelmina Jacoba Lieferink, 14 j., weduwe van M. v. d. Ven (wonende te Wamel) Jan Heijnis, 62 j., gehuwd met T. Kuijzer Cornelis Hoorn, 36 j„ geh. met P. Kunst Martinus van Ikelen, 73 j., gehuwd met N. Kuiken Elizabeth Blaauw, 48 j„ gehuwd met J. van Kampen (overl. te Castricum) Neeltje Bak, 71 j., gehuwd met T. de Vries Louis Franciscus Arnoldus Wijdeveld, 40 j., gehuwd met M. Dekker Hilgonda Schoen, 51 j„ gehuwd met H. Stuurman (won. te Westzaan). VERLOTING Ten bate der meubileering van het Ont- wikkelings- en Ontspanningsgebouw der St. Jozefsgezellenvereeniging te Zaandam is een verloting georganiseerd met als hoofd prijs een heeren- of damesrijwel, verder een eetservies, Dames-armbandhorloge, vliegen de Hollander, vliegtochten boven de Zaan etc. De trekking is bepaald op 30 Septem ber a.s„ terwijl de prijs per lot is bepaald op 50 cent. Wij kunnen niet anders dan deze verlo ting warm aanbevelen, waar het gaat cm het geestelijk- en moreel leven van onzen Roomsch Katholieken jeugd, die thans een mooi gebouw heeft, doch waarvoor de in wendige meubileering door de groote finan- cieele offers veel te wenschen overlaat. Loten zijn verkrijgbaar bij alle leden en kunnen ook gehaald worden bij den con- gierge* van het R. K. Vereenigingsgebouw. OPGESPOORD Dcor de politie is een persoon aange houden die reeds eenigen tijd gezocht werd, doch onvindbaar bleek. De kermis was hem wellicht te verlokkelijk en tevens noodlottig. Wegens diefstal is hij gearresteerd en door rechercheurs naar Haarlem overge bracht. DE KERMIS Was het bezoek aan de kermis in de af- geloopen week niet zoo buitengewoon groot, Zaterdag en Zondag spanden den kroon. De booten uit Amsterdam voerden duizen den aan en met autobussen, per fiets en alle mogelijke vehikels kwamen de kermis bezoekers opzetten en ofschoon de ermis- attracties hun entreeprijzen opvoerden, be zwaar gaf dit niet, want iedereen wide de attracties bezoeken. Waren dan ook de ver wachtingen met het oog op de houtstaking niet al te hoog gespannen, het bezoek heeft alle verwachtingen overtroffen en kon van een beste kermis worden gesprokenk. Het bleef Zondagnacht nog lang druk en rumoerig en enkele vechtpartijtjes ble ven dan ook nietuit. Echter niet van ern- stigen aard en de politie heeft er dan ook geen buitengewone moeilijkheid mede ge had. Reeds Zondagnacht begonnen enkele exploitanten met afbreken, en Maandag morgen waren reeds enkele attracties ver trokken en bleef slechts de herinnering er aan nog over. Het is thans min of meer een ruïne op de Burgt. Nog slechte een of twee dagen en ook de laatste indruk der plaats gehad hebbende kermis behoort tot hot verleden. VAN ZIEKENVERLOF TERUG Inspecteur titulair Okrard, over wiens optreden tegenover de staers terecht of ten onrecht zooveel te doen is geweest, is van heerd en heeft zijn werkzaamheden hervat. DE HOUTSTAKING Over de Maandag plaats gehad hebben- overgelaten. R. K. Volksbond De Alg, Vergadering van onze afdeeling van den R. K. Volksbond kenmerkte zich Vrijdagavond j.l. door een goede opkomst. De Voorzitter uitte daarover zijn volle tevredenheid en hoopte, dat met het oog op de komende wintermaanden, een tijd bij uitstek geschikt om onze kennis juist door vergaderingbezoek te verrijken, hei zelfde tc mogen constateeren. Onder dank werden de notulen goedgekeurd en vastge steld. Werd behandeld een schrijven van de Stoomvaart Maatschappij „Nederland", waar in meegedeeld werd, dat genoemde Maat schappij wel toestemde in de bezichtiging van een van hare passagiersschepen, doch dat zulks niet kon geschieden op Zaterdag middag of Zondagmorgen. Besloten werd be gin Maart nogmaals een verzoek aan de Di rectie te richten om de nieuwe „Johan van Oldenbarneveld' te mogen bezichtigen, voor hij in dc vaart wordt gebracht. Het Bestuur zou de leden met deze zaak op de hoogte houden. Een tiental loten voor het te stichten Ver- eenigingsgebouw te Oude Schild werden op de vergadering verkocht. Inzake de tournee van het Gezelschap Bouwmeester, werd goedgevonden, ons in verbinding te stellen met Krommenie, om gezamelijk onder de oogen te zien, of het mogelijk zou zijn, dit gezelschap voor rekening der beide afdee- lingen op te laten treden. Om het alleen te bekostigen is om verschillende redenen niet uitvoerbaar. Hierna komt ter vergadering de nieuwe Geestelijke Adviseur de ZeerEerw. Heer Pastoor Nagel. Z.Eerw. werd door den Voor zitter een hartelijk welkom toegeroepen. In eenige goedgekozen woorden, werd Z.Ew. door den Voorzitter als onze Geestelijke adviseer geïnstalleerd, waarbij de wensch werd uitgesproken, dat zijn adviseurschap van den Volksbond mocht leiden tot groei en bloei van de afdeeling en tot heil van het katholiek leven in onze parochie. De Geest. Adv. bracht dank voor deze vriendelijke woorden; hij hoopte ook vooral hier aan te treffen, datgene, wat hij in de groote steden zoo vaak had gevonden, nl. dat zij die actief aan het Katholiek Vereeni- gingsleven deelnemen een flinke kern vor men voor Kerk en Maatschappij. Z.Ew. gaf de aanwezigen den raad om zich toch vooral goede en trouwe leden van den Volksbond te toonen, altijd trouw de vergaderingen te be zoeken, om zoodoende met het Bestuur me de te helpen de groote lijnen van ons heer lijk Katholiek Arbeidersleven uit te werken en onze beginselen naar buiten te dragen en toe te passen, Waar Z.Ew. zelf beloofde zijn beste beentje voor te zetten, hoopte hij ook op de volle medewerking van het be stuur en de leden, om zoodoende eensgezind, schouder aan schouder tc strijden voor de heilige Roomsche zaak. Hierna werd mede- deeling gedaan, dat met het oog op de Cen trale Raadsvergadering voorstellen kunnen worden ingediend tot uiterlijk 25 Septem ber bij den Secretaris den heer W. Waij. Het lid P. Betjes werd benoemd tot be stuurslid van „Hulp in Nood". Tevens werd medegedeeld, dat het kinderfeest met Sint Nicolaas weer doorgang zal vinden; het Be stuur zal alles in het werk stellen om dit feest goed tc doen slagen. Ook kwam ter sprake het 12X--jarig bestaan van de afdee ling. Dit verheugend feit zal feestelijk her dacht worden. Een commissie is samenge steld om plannen voor de feestviering te ontwerpen. Bij het halfjaarlijksche verslag van den penningmeester bleek er een voor- deelig saldo te zijn van f 106.66. De Con trole-commissie bracht bij monde van het lid H. Peetoom een zeer gunstig rapport uit. Bij de rondvraag bracht men nogmaals „De Voorzorgskwestie'" ter sprake. Het Bestuur zal aan deze zaak zijn grootste aandacht schenken en tevens met kracht de propa- ganda-actie voor „De Volkskrant" blijven voeren. Hierna sluiting met Chr. groet. Dc collecte van „Hulp in Nood" bracht op f 2.02 'A. Onderling Genoegen Voor een beperxt, aantal personen, bestaat Zaterdag a.s. des middags van 3—4 uur ten liuize van den voorzitter, den heer J. van Harlingen al hier gelegenheid zich te laten inschrij ven voor de a.s. reis naar Parijs met Pinksteren 1930 mede te maken. De prijs bedraagt 37.50 per persoon, vanaf Amster dam, plus 2.50 verplichte inschrijving als kunstlievend lid. Bij inschrijving moet di rect als waarborg 4.50 worden gestort. Het vertrek is bepaald op Zaterdagmiddag van Amsterdam en Woensdagmorgen uit Parijs. Door deze mededeeling vervallen alle ge dane opgaven. 40-jarig publicum Den heer S. Leguit, werkzaam aan de Blikfabrieken alhier, is namens de directie een gouden ketting aan geboden, voor 40 jaren trouwen dienst Kon. Onderscheiding Aan den heer Tiebie, besteller aan de Posterijen alhier, is ter gelegenheid van den verjaan-ag van H. M. de Koningin, de eere-medaille in brons toegekend. Huldiging „Kunst en Vriendschap" Bij gelegenheid van de behaalde successen te TJmuiden, zal de directeur van K. en V., de heer J W v. d. Laan hedenavond in het R. K. Ver.-geboüw gehuldigd worden. Inschrijving Hanze'" Voor den cursus vanwege de R. K. Middenstanttver. „de Hanze" alhier, zijn nu reeds een vijftigtal leerlingen ingeschreven. Koninginnedag De viering van Ko ninginnedag genoot wel de belangstelling van het publiek. Des middags trok een op tocht dcor de Hoofdstraat waarin een keu rig versierde praalwagen werd meegevoerd. Des avonds werd onder den nieuwen direc teur door „Sursum Corda" 'n concert gegeven wat voor het eerst onder leiding van den heer van Dijk goed slaagde. &E WINKELWEEKFEESTEN De Winkelweekfeesten hebben tot nog toe een prachtig verloop gehad. De inzet van Vrijdagavond was uitstekend en het verloop tot nog toe evenzeer. De opening geschiedde Vrijdagavond met een rede van den Burgemeester, vanaf de balustrade van het stadhuis, waarbij het voor het talrijk publiek gemakkelijk was de redevoeringen te volgen omdat, dank zij de tusschkomst van de Fa de Jong en Eilander alhier, die de N.S.F. vertegenwoordigt, dooi de Ned. Seintoefttellenfabriek een verster- kings- en luidsprekers-installatie op de Kaas markt was opgesteld*, waardoor men het gesprokene tot ver in den omtrek kon hoo- ren. Bij de openingsgelegenheid werd het eerst het woord gevoerd door den heer Cornelis Koning, voorzitter van het Winkelweek comité, die alvorens het woord te geven aan den Burgemeester dank bracht aan alle me dewerkenden inzender het gemeentebestuur en de org-anisatie en de N.S.F. en verder het welkom toeriep aan degenen die tegen woordig waren o.a. de Raadsleden, vertegen woordiging van de Kamer van Koophandel etc. De burgemeester sprak daarna als hoofd der gemeente, die was verzocht de winkel week te openen. Het Winkelweekcomité wenschte Z.Edelachtb. geluk met het be reikte resulthat. Het stelde vast, dat een uitstekend resultaat me de samenwerking was bereikt en dat bij deze winkelweek wel weer eens bijzonder blijkt wat de Purmeren- der winkeliers kunnen. Nog nooit had Z.Edel achtb. de Kaasmarkt zoo mooi versierd ge zien als dezen keer en dat stemde tot feest vreugde. Ook de andere attracties welke war ren gemaakt, werkte mede om de aantrek kelijkheid van de stad te verhoogen. Terwijl de burgemeester er tevens zijn vreugde over uitsprak, dat dezen keer ook de Oranjevereeniging met haar feesten zoo prachtig met de winkelweekfeesten aansloot. Verder wees de burgemeester nog op de andere feestelijkheden welke in den loop de zer week zullen worden gehouden en waar door Purmerend toont met de omgeving in het behartigen van de algemeene belangen te willen samenwerken. Door die andere attracties zal de bevolking uit de omgeving naar hier worden getrok ken en dan in de gelegenheid zijn te zien wat de Purmerender winkeliers hebben aan te bieden, wat voor de ondernemende orga nisaties het voornaamste doel is. Met den wensch, dat het feest ook in dat opzicht goede resultaten zou hebben be sloot de burgemeester zijn openingsrede. Hierna werd nog het woord gevoerd door den Edelachtbaren heer C. van Baar, wet houder dezer gemeente, die het bestuur van de Winkelweek feliciteerde met de in opzet zoo schitterende onderneming. We hebben kunnen zien, dat de Purmerender Middenstand het aloude Hollandsóhe spreek woord in eere weet te houden „de Cost Gaet voor de Eaet uyt". De winkelstand van Purmerend durft wat aan, want en met het gevoel van noodzakelijkheid daartoe stemt spreker volkomen in, van tijd tot tijd heeft Purmerend zulks noodig. Het is thans de derde keer, dat dit comité zulks onderneemt, en spreker hoopt, dat dit niet de laatste keer zal zijn, maar dat er zeker nog 3x3x3 keeren enz. een dergelijke onderneming in het belang van de stad mag worden onder nomen. De heer G. de Wolf, lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van West- Friesland, sprak daarna eveneens nog eenige woorden van felicitatie en vond ook de onderneming zoo uitstekend in zijn opzet. Hij vertrouwde, dat deze zijn uitwerking niet zou missen. Als de heer Koning daarna nogmaals de N.S.F. voor de bijzondere medewerking dank heeft gezegd, is de winkelweek geopend en wordt er op dien avond onder buitengewoon groote belangstelling van het publiek een concert gegeven door Stedelijk Orkest. Overtalrijk is het publiek, dat de winkel etalages bezichtigt en de Purmerender win keliers, die hun beste beentje hebben voor gezet, hebben succes. De fontijn in de gracht en schijnwerper verlichting op de Kaasmarkt maar vooral ook de versiering doet het uitstekend even als de illuminatie van de Westersrraat met de eerepoort en de lampionverlichting die nog was doorgetrokken tot gedeelte van de Nieuwstraat en ook niet te vergeten.de illu minatie van de Plantsoengracht dat de volle bewondering van het talrijke publiek had. Een woord van hulde aan de technische commissie en vooral ook aan het adres van de Buurtvereeniging de Westerstraat is wel op z"n plaats. Des Zaterdags hadden in aansluiting op de winkelweekfeesten de Oranjefeesten plaats welke eveneens uitstekend van stapel lis pen. Vele burgers hadden de vlag uitgesto ken en de stad had een echt feestelijk aan zien. De optocht met de kinderen verliep vlot en het zingen van de vaderlandïche liederen viel bij de burgerij wel in den smaak. De kinderspelen op de Koemarkt trokken heel veel belangstelling en talrijk was 't aantal kleuters dat een prijs heeft ge wonnen terwijl bovendien alle deelnemende kinderen elfhonderd in getal werden onthaald pp koek, chocolade en limonade. Des middags om vier uur werd de Mid- denstandstentoonstelling geopend. Hierbij werd wederom het eerst' bet woord gevoerd doOr den voorzitter van het winkel weekcomité den heer Corns. Koning-, die ér op wijst dat deze middenstandstentoonstelling toch feitelijk wel het voornaamste mag hee- ten voor den Purmerender winkelstand. Toen er werd besloten om dit jaar wederom fees ten te organiseeren, toen was men het er dadelijk over eens, dat er een Middenstands- tentoonstelling moest zijn en al zagen wij daarvoor veel moeilijkheden als wij zoo de tentoonstelling bekijken dan valt alles met elkander lang niet tegen. Voor het tot stand komen van deze tentoonstelling zijn heel veel moeilijkheden te overwinnen geweest en bij dat werken hebben we nog al eens moe ten hooren „ze doen maar". Maar zegt de voorzitter als wy maar niet deden en er maar veel over zouden praten dan kwam er niets tot stand. In de laatste dagen moet nu eenmaal in telegramstijl worden gewerkt an ders komt het niet voor elkander. Purmerend is een kleine stad, maar we moeten nu een maal concurreeren met de groote plaatsen. En dat wij dat kunnen dat moge wel blij ken uit hetgeen hier wordt geboden. We hebben bij onze zaken de volle 100 pCt. steun noodig en elke tegenwerking doet ons achteruitstellen Dit ter waarschuwing voor een volgende reis die wij eventueel zul len ondernemen. De voorzitter besluit zijn openingswoord met den wensch, dat de tentoonstelling voor de ondernemers tot resultaat moge hebben, dat zij nuttig moge zijn voor de zaken en voor de stad in het algemeen en verklaart daarmede de tentoonstelling voor geopend. De Weledelachtb. heer D. Kooiman, lid van het eerecomité van de tentoonstelling, zal nu de Burgemeester gezegd heeft dit keer liefst even van 't woord af te zien, zeggen dat het „doen maar" van werkers toch wel wat voor heeft. Er wordt wat bereikt en daar gaat het toch maar om. Spreker is geen volle bewonderaar van Mussolini, maar hij heeft toch vele goede eigenschappen, 'n Beetje Mussoliniachtig mag spreker het wel. Het is wel eens noodig. Hier is een uit zonderling die den regel bevestigt. Dan sluit spreker zich aan bü den wensch, dat de tentoonstelling resultaat mag opleve ren voor de exposanten. Spreker zegt. dat degenen die in den regel die dingen spontaan aanpakken ook wel succes hebben. Dat zien we hier wederom. Men moet den tijd vooruit zien en dan komen we er nog wei in het za kenleven. Spreker besluit met zich aan te sluiten bü den wensch, dat de tentoonstelling vrucht moge hebben. De Burgemeester, die aanvankelijk, niets zou zeggen, om nu weer eens de gelegenheid anderen te geven, omdat hij reeds de win kelweek zelve had geopend, richt zich nog even met eenige sympathieke woorden tot de standhouders van buiten, wien hij toewenscht dat het resultaat zoodanig moge zijn, dat men gaarne in Purmerend ter expositie zal terugkomen. De heer F. Middelhoff, lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken afd. grootbe drijf, zegt, dat hier op deze tentoonstelling toch weer eens goed blijkt, dat de grootbe drijven en de kleinderen best met elkander kunnen samenwerken. Dat bewijzen de expo sities van grootere fabrikanten, die hier zijn en verkoopen door middel van den plaat selijken handel. Spr. wijst hierbij op de expositie van Lips. De heer Joh. Banning, voorzitter van de Algemeene Middenstandsvereeniging te Edam, richt zich met woorden van geluk- wensch tot het bestuur met deze onderne ming en spreekt dan den wensch uit, dat de Algemeene Purmerender Middenstandsver eeniging spoedig moge aansluiten bij den Algemeenen Eond. Ook dat heeft zijn groote vcordeelen voor den Middenstand. De heer A. Vlaar, voorzitter van de Hanze, zegt dat het vooral de standhouders van de tentoonstelling van voor 3 jaar terug waren, die' zoo gaarne wederom met hun artikelen op de tentoonstelling wilden uitko men. Men herinnerde zich het succes van die tentoonstelling nog goed. Het comité was met het verhuren van stands gelukkig. Spoedig was het noodige verkocht en de tentoonstelling geheel vol. De standhouders stellen zich niet voor hier veel zaken te doen, maar alieen voor recla me te werken. In den grooteu strijd om het bestaan, welke wij hebben te voeren is de reclame een krachtig middel. Spreker hoopt, dat de standhouders van de tentoonstelling met dezelfde tevredenheid op het verloop hier mogen terugzien als in 1926. Dan richt de heer Vlaar zich even tot den voorzitter van de Algemeene Middenstands vereeniging te Edam, die soo'n bijzondere belangstelling hier aan den dag legde en bijzonder ook voor de tentooonstelling van den Bakkersvakwedstrijd." Als hierna de heer Corns Koning de ten toonstelling voor geopend verklaart, gaat een ieder de exposities in oogenschouw nemen. Den eersten dag van de tentoonstelling was het bezoek reeds zeer bevredigend te noemen, eveneens als den daarop volgenden Zondag. Zaterdagavond had de eerste winkelweek loterij plaats, waarvan de trekking plaats had onder veel spanning der talrijke aanwe zigen. De fiets viel ten deel aas den heer J. Kolijn, alhier. Ontslagen met paspoort De dienst plichtige D. van Braam, uit deze gemeente, is met paspoort uit den militairen dienst ontslagen. Viering Koninginnedag De Koninginne dag is dit jaar wederom eens op waardige wijze gevierd, dank zij de goede zorgen van de Oranjevereeeniging. Zaterdagmiddag om 2 urn- was er optocht, welke werd voorafgegaan door „Crescendo" en waaraan ruim 1000 kinderen deelnamen, i Cp de kaasmarkt en op het Julianaplein werd een Zanghulde gegeven onder leiding vair den heer A. C. Prooily. De optocht werd wegens het warme weer bekort en ging het rechtstreeks naar de Koemarkt, waar spelen werden gehouden. Veel prijzen van flinke kwaliteit werden beschikbaar gesteld en vele winnaars waren er gelukkig mede, ook het onthaal viel goed in den smaak. Alle dingen zijn prettig en vlot verloopen, dank zij de uitnemende voorbereiding- van de heeren Schuitemaker, Duizendstra en Leers. Na afloop kwamen bestuur en leiders bij een bij den heer Baltus, waar aan de ver schillende medewerkenden d&nk werd ge bracht. Proces-verbaal r Ter zake openbare dronkenschap is tegen een tweetal feestgan gers, die wat te diep in het glaasje hadden gekeken, proces verbaal opgemaakt. Dempen j Een stadgenoot, die het vuil van zijn huis in de sloot wierp en daarmede de Where scheen te willen dempen is om zijn ijver in de landuitbreiding geverbali seerd. Door een Uond aangevallen Een Ant werpenaar, die hier vertoefde, is aangevallen door den hond van G. alhier. De politie heeft de zaak in handen. LoterU Purmersteyn De uitslag van de verloting van Purmersteyn is: no. 689 Hee renrijwiel no. 1074 Electrische kameriamp no. 251 fototoestel enz. EENIGE KENNISGEVING Verloofd: en Bloemendaal, Lage Duin en Daalscheweg 8 Alkmaar, Comanstraat 2a. Geen Ontvangdag Den 4den September hopen onze ge liefde Broeder en Zuster, Oom en Tante en hun 40-jarige Echtvereeniging te her denken. Namens de Familie Haarlem, 4 Sept. 1929 Nieuwe Groenmarkt '24. BROEK OP LANGENDIJK, Langendijker Groentenveiling, Veiling van 3 September 4C00 k.g. tomaten A 4.40; B 3.40; C 3.60; CC 1.60; 36000 k.g. aardappelen: Schotsche mui zen 2.803.40; Blauwe eigenheimers 33.10; Due of York 4.70; Dreilingen 2.63; Kleine 01.301.60; 1000 stuks bloemkool le soort, 18.10; 2de soort 6.10—6.60, 51000 k.g. roode kool 3—5.60; 16000 k.g. gele kool 5.60—8.60; 50000 vroege witte kool 22.90; 5600 k.g. uien 3.70—4.50, Drielingen 2.803.30; Zilver- Hoogste barometerstand 769.5 m.M. te Isafjord. Laagste barometerstand 754 mM. te Hemosand. Verwachting: Zwakke tot matigen, noordelijke tot zuid- oostelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, droog weer, behoudens kans op onweer, vooral m het zuiden, warm overdag. nep 5.40—5.60 600 k.g. slaboonen 5.509.40; 100 k.g. snijboonen 102017; 67 5k.g. bieten 2.60—3. BODEGRAVEN, 3 September. Kaasmarkt. Aanvoer 360 wagens, 14.988 stuks, le soort met Rijksmerk 5155, 2e soort met Rijks- merk 4649, zware met Rijksmerk tot 60, zonder Rijksmerk 45—48. Handel flauw. NOORDSCHARWOUDE, 3 September 104000 k.g. aardappelen, schotsche muizen 2.403.70; Eigenheimers 2.40; Blauwe eigen heimers 2.202.90; Drielingen 2.703; Zil- vernep 9.6011.40 2000 k.g. specieboonen 7 10.70; 130 k.g. snijboonen 3.407.9Ó; 3300 kg. zilveruien, drieling 1.602, Uien 0.80; 40600 k.g. grove uien. uien 3.403.70, drie lingen 2.403.40; Nep 5.305.60, 600 k.g. kroten 1.20—1.60 24600 k.g. roode kool 3.18— 5; 10000 k.g. roode kool 3.108; 22600 k.g. witte kool 2.303.30; 1000 stuks bloes»!*»'* 15.50—16. HEILOO. 2 September. Exportveiling JB. Willibrordus". Roode bessen 1923 ct„ don- erwten 1216 ct„ peulen 59 ct., tuinboo- nen 38 ct., dubbele stamslaboonen 713 ct., enkele idem 814 ct., snijboonen 1321 ct-., augurken 1229 ct., Fijne Tros 1420 ct., alles per K.G.; rabarber 58 ct., worte len 711 ct. per bos. spinazie 2030 ct. per kistje, kropsla 1.401.90 per 100. postelein 12 K18 per kistje. ROTTERDAM, 2 September. Buitenl. gra nen vast Rogge. Western II disp. 10.50, 75 k.g. La Plata disp. 10.50, 77/78 k.g. Buig. disp. 10.30. Gerst. 60/61 k.g. Donau stmd. 182. 66 k.g. id. stmd. 190, 59/60 k.g, Tunis, Algiers/Marokko aangek, 170, Amer. II disp. 170 id. v. Canad. havens disp. 172, id. id. id. stmd. 171. Canada III disp. 202, id. IV disp. 195, Haver. 57/58 k.g. Pommersche Mecklenburg disp. 9.20, 53/54 k.g. id .id. Sept./Dec.-aflading 9, 38 pd. clipped disp. 9.20, Canada feed I disp. 9.60, 46/47 k.g. f.a.q. La Plata stmd. 8.70. Mais Amer. mixed disp. 215, La Plata disp. 197200, id. aangek, 195198, id. stmd. 198—200. Gele Z.-Afr. VU stmd. 198 Witte Z.-Afr. II stmd. 202. La Plata Cinq. disp. 215. Donau Galfox stmd. 198. Binnenl. Granen. Tarwe met traag aan bod, lager, 1111.90. Gerst chevalier vrij wel onveranderd 9.5010. Haver veel lager 8.259, Erwten kleine groene met klein aanbod lager, 14.5015.50. Schokkers met ruim aanbod lager 1618. beginmarkt uit gezochte partijtjes daarboven. PURMEREND, Maandag 2 Sept. Aard appelen 0.61—0.96 per zak van 25 K.G-; Kleine Aardappelen 0.500.74 per zak van 25 K.G.; Slaboonen 0.352.20 per zak van 15 K.G.; Snijboonen 0.303.30 per zak van 15 K.G.; Roode Aalbessen 16 per 100 K.G.; Perziken 416 per 100 stuks; Pruimen 1646 ct. per K.G.; Komkommers 1.50 5.50 per 100 stuks: Tomaten A 23, id. B f 3—4, id C 2—3, per K.G.; Tomaten Bonken 2.503.50 per K.G.; Bloemkool 226 per 100 stuks; Roode Kool 89-60 per 100 stuk; Spinazie 0.300.85 per mand van 6 K.G.; Sla 1.405-40 per 100 krop; Andijvie 1.204.10 per 100 krop; Bieten 914 per 1000 stuks; Wortelen 615 per 100 bos; Uien 1201.60 per 25 K.G.; Uien Drielingen f 0.90—1.30 per 25 K.G. Appels: Codlin Keswick 312 per 100 K.G.; Tulpappel, roode, 722 per 100 K.G.; Yellow Transparant 1144 per 100 K.G. Peren: 619; Dirkjes 3—6.50; Kruide nierspeer 719; Seigneur d'Esperen 9— 20; Suikerpeer 2A06; alles per 100 K.G. PURMEREND, 31 Aug. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken Augurken: middel 0.280.44; basterd 0.51 0.56; grof fijn 0.450.85; fijn fijn 1.60; stek 0.280.31; bommen 0.19 per mand van 6 K.G. PURMEREND, 3 September Kleine fa-# briekskaas 24 49 per 50 Kilo; Kiiene Boe renkaas 47 idem; Aanvoer 43000 K.G. Han del goed. Boter 1677 -.652.10; Runderen 120325; melk en geldekoeien 0.751.10: stieren 65 0.750.85; Paarden 11 100200 stug; Veulens 16 1.301.40; matig; Vette kalveren 214 1640, stug. 269 Vette varkens 8692, vlug. Zouters 8085. 32 Marge varkens 3260. stug. 172 Biggen 2934, stug. 697 Schapen 2538, stug. 817 Lammeren 16—22, stug. Kipeieren 6.25— 7.25, Eendeieren 6.00 per 100 stuks. 900 Zakken Per?n 0.502.00. Piepkuikens van 1.25—3.00. Coöperatieve Eierveiling. Kipeieren 17498 6.30—7.40. Eendeieren 1359 4.60—5.30. Amsterdamsche aardappelprijzen, onveranderd. Geen aanvoer. Heden aan allen, die bij mijn 40-JARig JU BILEUM hunne hoogst gewaardeerde d'eelneming mij betuigden. Met verschuldigde gevoelens A. H. J. VERBERNE em. pastoor OVERVEEN Bij dezen betuigen ondergeteekenden hun hartelijken dank voor de vele blijken van d'eelneming. betoond bij 't overlijden van hun geliefd zoontje WILLEM P. A. v. DAM C. W. v. DAM—VALK Haarlem, 3 Sept. 1929, Smedestraat 21 Hiermede betuigt ondergeteek ende- Zijn hartelijken dank voor de groote belangstelling bij zijn 25-jarig jubi leum ondervonden. N. BOOT Echtgenoote en kinderen .Velsen, IJmuiden-Oost. A. M. DE tONG's ARTS OVERVEEN N.V. HET SCHOUWTOONEEL Adr. van der Horst en Jan Musch. Tooneelspelin4bedr. naar de «Camera Obscura" van Hildebran i,bewerkt door Dr. J. P. Valken-Blouw. RegieKo van Dijk. Decors: W. G. de Maaré. Costuunis van de ateliers van het Schouwiooneel en van de firma A. Serné en Zn. Plaatsbespr. dage) 103 u. Per tele ooa 10189 ALLEEN van 123 uur. op Woensdag 4 September 1929 (Laatste Zomerconcert) in het Bron gebouw, bij ongunstig weder in dé zaal. Aanvang 8 uur. onder leiding van Marinus Ad'am Toegangsprijs voor niet-leden 1.25 plus rechten. TANDARTS Jansweg 41 De Curator in het faillissement van L. BALLENDUX te Zandvoort, maakt bekend, dat heden door hem is gede- I poneerd de uitdeelingslijst, gemeld faillissement betreffende, ter Griffie i der Arrondissements-Rechtbank, zulks II ter kostelooze inzage van Crediteuren, Mr. Dr. A. F. H. SCHREURS Kruisstraat 3, Curator Haarlem, 2 Sept. 1929. EEN GEVORDERDE LEERLINGE GEVRAAGD voor de afdeeling KINDERHOEDEN. Brieven met vermelding van leeftijd en tegenwoordige betrekking onder No. 20507 Bureau van dit blad. GEVRAAGD; een voor 2 dagen per week vast. Adres: „HOFJE BERENSTEYN", Heerenstraat 43. Lange Een nette, ongehuwde gevraagd voor Donderdag of Vrijdag. KLEVERLAAN 20. beslist prima ondul. knip. enz. tegen 9 Sept. of later. Brieven met opgaaf verl. salaris en referenties, onder no 20509 bur. van dit blad. Hotel „Het Raadhuis", Overveen, vraagt voor terstond een Inwonend. Loon 40. In Burgergezin gevraagd voor d .en n. met huiselijk verkeer. Leeft. 16 jaar. Br. onder no. 20553, Bur. van dit Blad. gevraagd in klein gezin. Helder kun nende werken. V. g. g. v. Hoog loon. Br. onder no. 20533, bureau v. d. blad, Gevraagd te Haarlem-Noord als hulp in de huishouding van 8 tot 3 uur. Br. met opgaaf van verl. salaris onder no. 20521, bureau van dit blad. Gevraagd per half september een goed kunnende koken, zelfstandig wer ken. Brieven onder no. 20520, bureau van dit blad. vraagt werk. Ook genegen aan huis te komen naaien. Adres: H. v. d. Voort, kleermaker, Kortenbachstr. 7, Noord wij kerhout. gevraagd voor dag en nacht. Mevrouw PHILIPPO, Glipperweg 3, Heemstede. Bieden zich aan als hulp in de huish. en 2e meisje, leeft. 19 en 16 Jaar. Holl. en Duitsche. Adres: Raamvest-35 zw. Terstond gevraagd een voor de huishouding, zelfst. kunnende werken en v. g. g. v. Br. ond'. no. 20544, bureau van dit blad. gezocht om steller dezes teekenies te geven. Br. met condities ond. no. 20535. bureau van dit blad. Steendrukkerij Vemhout van Sluij- ters, Bakenessergracht 3. Voor direct gevraagd flinke Maison Henri Vugts, Kruisweg 19. R.K. Jongeman pl.m. 25 jaar, mid-i denstand, zoekt een zich Br. ond. no. 20534, bureau v. d. blad. een halfwas en een jongen gevraagd. Van Herwerden, Gasthuissingel 54. GEVRAAGD door Kol, Houtvaart 108, gevraagd voor bollenplanten, bij N.V. v.h. Gebrs. de Goede. Aanmelden bij H. DE LANGE, Hoogehoflander- weg 57, Santpoort. gevraagd. Zich persoonlijk aan te mel den WARMOESSTRAAT 12. voor Rijwielstalling; moet kunnen repareeren. Adres: LANGE MOLEN STRAAT 1 rd. GEVRAAGD: bij: DIRK v. d. MEY, Sp.vaartstraat 21, Haarlem. voor in den tuin. Adres: KERK- LAAN No. 91, Heemstede. Gevraagd 1 Oct. voor klein gezin een huurpr. 30 per m. (geen Haarlem-N.) Adres te vern. ond. no. 20522, bur. van dit blad. Commestibles Fijne Vleeschwaren gevraagd voor fiets- en winkelwerk P. DIEKMANN, Kieverparkweg 94. GEVRAAGD een bij C. Warmerdam Margrietelaan, H>' legom. Een R.K. arbeidersgezin met zes jenge kinderen zoekt in de stad, niet boven de vijf gulden. Br. onder no. 20527-, bureau v. d. bl. Gegadigden gezocht voor te bouwen burgerwoonhuizen in de Amsterdam sche buurt, direct bij de Amsterdam- schevaart. Prijs 5200.—. Br. onder no. 20532, bureau van dit blad. GROOTE HOUTSTRAAT 94 Enorme sorteering In vellen en vossen Mantels naar maat, vanaf 64. REPARATIE-INRICHTING Te koop aangeboden een goed on derhouden en in goeden staat verkee- rende gesloten 4-pers. Overland. Prys 425. Brieven onder No. 20502, Bur. van dit blad. door omstandigheden van part. tek. N. S. F.-toestel met alle toebehooren, 3 maanden gebruikt, gek. 392, voor 170. Te bezichtigen. Br. onder no. 20552, Bur. van dit Blad. te koop, gelegen Kleverpark, Sant poorterstraat 59, Haarlem. Koopsom billijk. Telefoon 14969. Aangeboden: van 12 M. lang en 16 van 7 M. Verder 1 dulms en X hout, staande voor de winkelweekversiering op de Kaasmarkt te Purmerend. Te bevr. bij J. Kobus. Padjedijk 13, aldaar. TE KOOP: Odeon met toebeh. Pracht kast. Dr&p- penierstraat 2 rood. SOLIED GEBOUWDE HUIZEN, gun stig gelegen aan de halte E. S. M. (Schouwtjesbrug), bev. 6 kamers, voor- en achtertuin, met schuur. Koopsom 7000.Eiger. grond. Geen erfpacht. Te bevragen bij BLOM en DE VRIES, Leidschevaart 318 en Frederlk Hendriklaan 50, te Haarlem (Telefoon 14134).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 3