inderkopjes Uit de Zaanstreek Plaatselijk nieuws EERSTE BLAD WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1929 BLADZIJDE 2 heringa Wuthrich, Haarlem yeefo aan fvetJiawi jz&tl' kiiteiigewccn meden c/la ns. met mooi,dik haar Stofzuigerhuis MAERTENS BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE DE MOORD TE 's-GRAVENHAGE Philips' Radio-Toestellen WEESP MONNIKENDAM TER AAR PURMEREND Purmersteijn IBlauw Wit- Comb. 24 ENKHUIZEN HOORN EGMOND-BINNEN Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 Apex Electr.Waschmacbinesf 275.- HOOGKARSPEL HEEMSKERK WERVERSHOOF. HEILOO KROMMENIE WORMERVEER CASTRICUM KARDINAAL VAN ROSSUM OP BEZOEK BIJ H. M. DE KONINGIN Verdachte tot 5 jaar veroordeeld Onderscheiding voor H. M. de Koningin DE THUISREIS VAN DE „GRAF ZEPPELIN" Nabij de Azoren-eilanden Door een trein gegrepen en gedood Een messenstekerij aan den overkant van het IJ Burgerlijke stand Geboren: Catharina j. C., dochter van L. J. Aalst-va,n der Hoest; Elbertje, dochter van J. van Zijl-van 't Haze- feld; Gerrit J., zoon van J. Wiliemsen-Bruins; Rikstina H., dochter van G. Kiellema-de Jonge; Hendricus J., zoon van J. Taling van Nunen. Ondertrouwd: Nicolaas v. Voorst en Mar- garetha de Jong; Klaas Gijzen en Theresia J. J. Pool; Gerrit J. de Graaf en Sophia G. Schoenmaker; H. van Wijngaarden en M. de Wildt. Gehuwd: Wijnand Kastelein en Sophia M, Rooi]Wilhelmus Th. Tulen en Mietje Pos; Gerrit Haas en Anna den Adel; AnneKeu- ning en Margaretha E. Dalmulder; Edwin A. Timmerman en Hendrika Fliermen. Overleden: Pieter Breeuwer, echtg. van Trijntje Sluiter; Arie Stokkers, weduwn. van Pietje Agterberg. Aanbiddingsfeest Heerlijk is Zondag het jaariykath Aanbiddingsfeest in deze parochie gevierd. Geheele .drommen geloovigen nader den in de morgenuren ter H. Tafel. Bij het Allerheiligste, dat rijkelijk was versierd met vaandels, waslicht, en een keur van bloem stukken en bouquetteen, héld den ganschen dag de stroom van aanbidders aan. De Hoog mis en 't Lof werden met veel plechtigheid opgedragen. Onder het laatste hield een eerw. pater Carmeliet een treffende rede. Daarna werd de altijd zoo aantrekkelijke processie met het Allerheiligste in het ruime kerkge bouw gehouden, waarna het plechtig Te Deum werd aangeheven. Na het lof werd uit volle borst Schaepman's „Aan U, o Koning der Eeuwen" gezongen. Propaganda-avond van het „Roode Kruis" In de maand September 1929 hoopt de af- deeling Weesp en Omstreken van het Neder- landsche Roode Kruis ter eere van haar 15- jarig bestaan een propaganda-avond te orga- niseeren. O.a. zal dien avond een groot dameskoor een aantal liederen worden ten gehoore ge bracht, onder leiding van den dirigent, den heer J. Schaffstal, die zich hiervoor welwil lend heeft beschikbaar gesteld. Indien er nog dames zijn, die gaarne haar medewerking tot het welslagen van dit propagandanummer willen verleenen, kunnen deze zich daartoe vervoegen op Donderdag 5 September a.s. te 8.45 urn, in het gebouw Middenstand, Hoog straat te Weesp, alwaar dan de eerste repe titie wordt gehouden. Koninginnefeest .Verschillende omstan digheden waren oorzaak, dat ditmaal het Koninginnefeest niet op 31 Augustus kon worden gevierd, waarom het Comité, in over leg met den Burgemeester, de viering op Maandag 2 September had vastgesteld. Tra ditioneel werd de dag ingezet met koraal- muziek van het Fanfarekorps „Olympia", dat zich op den speeltoren had opgesteld. De verschillende nummers werden, trots het vroege uur, dor een talrijke menigte aange hoord. Te half 10 had de groote kinder optocht met aubade voor het stadhuis plaats, waarbij wederom een groot aantal personen aanwezig was. De stoet, samengesteld uit verschillende scholen, was met bogen, slin gers enz. opgetooid, zoodat het geheel een zeer aardigen indruk maakte. Te 1 uur werd een aanvang gemaakt met de kinder- en volksspelen op t terrein van den heer Sluis, daartoe geheel in orde gemaakt, zoodat een groot aantal toeschouwers aanwezig was. De verschillende spelen bestonden uit hardloo- pen, zakloopen, balrapen, koekhappen, enz., en by iedere afdeeling werden weldra de favorieten ontdekt, die ten slotte de mooie prijzen in de wacht sleepten. Na de volks spelen kregen we nog hardroeien (geblind doekt) nabij de Sluis. Dat nummer trok wel de grootste belangstelling, aan beide kanten van den dijk was het dan ook zwart van het publiek. Verschillende leuke momenten kregen we nog te zien en meerdere malen werd flink gelachen om de verbaasde gezich ten, wanneer de strijders inplaats van aan het eindpunt te zijn aangekomen, onder het roeien omgedraaid, bij den start weer terug gekeerd waren. Na afloop vond in café Bel- levue de prijsuitreiking plaats. Iedere prijs winnaar ontving met eenige toepasselijke woorden van het Comité, door den voorzitter den heer C. J. Groenewoud, de mooie be schikbaar gestelde prijzen. 's Avonds kreeg men de traditioneele uit voeringen van Brinio en het Fanfarekorps op den Binnendijk. De muziek zorgde, dat de stemming er in bleef, terwijl Brinio met een keurig programma voor den dag kwam, waarvan wij vooral 't nummer Poppendans, door een achttal meisjes uitgevoerd, willen noemen. Dit nummer oogstte een uitbundig succes, zoodat het herhaald moest worden. Om 7 uur, zoo luidde het programma, groote optocht van versierde kinderwagens, autopeds, vliegende Hollanders, enz. Hoewel het aantal deelnemers en deelneemsters niet bijzonder groot was, was de optocht toch nog alleszins de moeite waard; verschillende zeer aardige groepjes namen hieraan deel, zoodat dit nummer wel een succes genoemd kan worden. Tot laat duurde de feeststemming nog voort, verschillende attracties werden gepre senteerd, zooals degenslikkers, acrobaten zelfs het hoofd van Jut ontbrak ditmaal niet. Jammer was, dat eenige personen meenden niet beter te kunnen doen dan wat herrie te schoppen, zoodat de politie eenige malen moest ingrijpen. Baldadigheid Hedennacht zijn bij een drietal winkeliers in de Kerkstraat, door 'n paar baldadige jongelui, die op de fiets door ons stadje trokken, de ramen met appels ingegooid. De politie heeft de zaak in on derzoek. R. K. Voetbalverceniging S.D.O. te Lan- geraar Deze week vergaderde bovenge noemde vereniging in het Patronaatsgebouw. D voorzitter opende de vergadering met den Christelijken groet, heette alle welkom, in het bijzonder den Weleerw. Heer Kape laan. De secretaris las de notulen, welke onder dank werden goedgekeurd. Nu komt het belangrijkste punt van ae agenda, al of niet meedoen aan de a.s. competitie. De voorzitter licht a'it nader toe, voorai daar er op heden zoo weinig enthousiasme onder de leden voor den voetbal bestaat, wat spr. ten zeerste betreurt, vooral daar er nu toch eenmaal een Roomsche Veree- Frijt par pakja 20 cent. niging is, en deze gemakkelijk kan blijven bestaan, maar daar is medewerking voor noodig .vooral onder de leden. Spr. zegt dat wij wel aan de Competitie deel kunnen nemen, indien er de leden voor zijn, en ook genoeg leden, maar in dien het geval niet zoo is, dat wij dan d'ie moeite en onkosten wel kunnen sparen, verder vraagt hij wat de leden er over denken. Een van de leden zegt, dat er geen reden van bestaan meer is voor S. D. O. en ook zeker dan niet om deel te nemen aan de competitie. Hierover ontstond nog al eenige discussie. De voorzitter maakte een voorstel om de Vereeniging dan maar te ontbinden of niet. Al de aanwezige leden waren voor ontbinding. Vervolgens deelt de voorzitter mede, dat er nu nog twee wedstrijden te spelen zijn, waarvoor hij zeer gaarne zou willen dat de leden dan toch eenmaal en voor den laatsten keer allemaal present zullen zijn, waar de leden mede accoord gingen. Voorts heerschte geen aangename stem ming onder de leden, want de trouwe le den van S. D. O. waren nu uitgevoetbald, wat zeker zeer jammer is, zij waren nu eenmaal in een Roomsche vereeniging, maar vanwege de Iakschheid van enkele leden zijn zij genoopt het voetballen er bij neer te leggen. Het bestuur van S. D. O. komt zeker een woord van lof toe voor al wat zij gedaan hebben, vooral de laatste jaren, zij gingen altijd met noesten arbeid voor waarts, wat somtijds zeer veel zorg en moeite baarde, maar zij deden het altijd met groot plezier, het is te bejammeren, dat zij er zoo weinig na.pleizier van ge had hebben. Be Middenstandstentoonstelling Hoe wel het bezoek aan de Middenstandsten toonstelling alleszins bevredigend mag wor den genoemd, wordt er door bestuur en ex posanten steeds de aandacht besteedt aan de mogelijkheid om dat te vergrooten. Zoo hebben de standhouders een overweldigend aantal cadeaux beschikbaar gesteld voor de zooveelste bezoekers. Thee, zeep, vul pennen, wollen dekens, krentebrooden en wal al niet meer, zelfs een gratis vlucht door de K. L. M. Ook is het 't bestuur gelukt om nog een bijzondere attractie aan de exposities zelve te verbinden. Zoo zal de bekende klompenmaker Smits thans zijn volledig bedrijf verplaatsen naar de tentoonstelling. Als het klompenmakers- bedrijf van den heer Smits waard is gefilmd te worden, dan zal het publiek uit de om geving het stellig op prijs stellen dit vol ledig in oogenschouw te kunnen nemen. Wie dat verzuimt te zien, onthoudt zich zelf iets heel bijzonders. Aangifte vernieling Door C. W. is aan gifte gedaan van opzettelijke vernieling, gepleegd door een chauffeur. De politie heeft de zaak in handen. Aanrijding door een auto Op de Gouw alhier is iemand, die daar stond te wachten, aangereden door een passeerenden auto, welke wel wat te veel links van den weg reed. De man had behalve gescheurde kleeren, geen verdere nadeelige gevolgen van het ongeval. Hij bleef lichamelijk ge heel ongedeerd. De politie heeft de zaak in handen. Handel en Markt Coöperatieve Centrale Eierveiling Furmerend G.A. Aangevoerd 33641 eendeleren van 6.10 tot f 6.30; 73474 kipeieren 70/85 8 tot 9.30; 65/66 7 tot 7.90; 63/64 6.80 tot 7.30; 60/62 6 40 tot 6.80; 56/57 6.30 tot 6.50; 53/55 6 tot 6.30; 50/52 5 tot 5.80; 45/49 4.50 tot 4.80. Rectificatie In de advertentie van de fa. Switser Co., geplaatst in de „Nieuwe Punnerender Courant" van Zaterdag j.l„ staat dat op elk half pond koffie of thee 5 Winkelweekloten gratis worden verstrekt. Dit is onjuist en moet zynj op elk pond koffie of half pond thee worden deze vijf loten verstrekt. Onze lezers gelieven hier van goede nota te nemen. Het bestuur der F. V. V. „Purmersteyn" blijft' op den goeden weg voortgaan en ziet zooveel mogelijk sterke tegenstanders voor zijn eerste elftal te krijgen. Zondag j.l. had men een zeer sterke combinatie van den Am- strdamschen eersten klasser Blauw-Wit op bezoek. Onze stadgenooten hebben dezen wedstrijd verloren, doch met eere. Zij heb ben tot de laatste minuut goed partij ge geven, en zullen ongetwijfeld wel weer 't noodige van dezen wedstrijd hebben geleerd. De a.s. competitie kan dan ook met vertrou wen tegemoet gezien worden. Over den wed strijd het volgende kort verslagje: Te kwart voor drie iaat de heer Wiebols beginnen. Direct een aanval van onze voor hoede, doch deze wordt door de achterhoede der Amsterdammers onderbroken. Er wordt vlug en enthousiast aan beide zijden ge speeld. Na ongeveer een kwartier laat Sloo- ten een bal door z'n handen glippen en de Amsterdammers hebben de leiding. P. pakt nu flink aan en na tien minuten heeft Meier succes als hij een corner, keurig door Stui ving genomen, benut, 't Spel gaat thans gelijk op. De Amsterdammers zijn technisch de meerderen, doch de bruin-witten zitten er goed op, zoodat ze geen gelegenheid geven tot spelen. Vijf minuten voor rust heeft de Bl.-W.-middenvoor succes, als hy onhoud baar inschiet. Nog geen minuut later laat Slooten een zeer makkelijk te stoppen bal tot ieders verwondering rollen en zoo gaat de rust in met 3—1 voor Blauw-Wit. Na de rust zit P. er goed op. Het speelt nu voor den wind en is wel iets in de mer- derheid. De aanvallen van BI. Wit zijn even wel uiterst gevaarlijk en na ongeveer een kwartier wordt Slooten met een onhoud baar schot gepasseerd. P. wil evenwel niet verliezen en kort daarop weet Meier mooi te doelpunten. De Amsterdammers zien in, dat als ze niet oppassen, ze nog wel eens verliezen kunnen, ze gooien er een extra schepje op. Doch de P.-achterhoede en ook Slooten zijn nu goed in vorm. Als dan ook de goed leidende scheidsrechter eindigen laat, is de stand 42 voor Blauw-Wit. Om één uur speelde Purmersteyn II tegen R. A. P. I van Amsterdam en won met niet minder dan 90. Politienieuws Proces-verbaal werd op gemaakt tegen J. B. en A. B. wegens zwem men in de buitenhaven, tegen A.S. wegens fietsen zonder tenminste één hand aan het stuur. De hulp der politie werd ingeroepen tegen een drietal vechtende buurvrouwen aan de Zuiderboerevaart. Proces-verbaal werd niet opgemaakt, daar allen bleken evenveel schuld te hebben. Gevonden en verloren voorwerpen Ge durende de maancT Augustus zijn als ge vonden aangegeven en niet afgehaald: haakpen, 3 zakmessen, regenjas, rood hoedje; vulpen; paar kousenbanden; cein tuur; pop; handpomp; taschje inh. zak doek; gouden ring; muts; taschje; Unielot; T^nkhuizer Paardenlot; paar beige kousen; S» K SP! Hethaargroeitveelsnelleralsgij W dat met Purol behandelt. Als men zoo nu en dan slechts een weinig Purol goed in de hoofdhuid wrijft, dan wordt daardoor de haargroei krachtig bevor dert en het haar mooier en dikker. 4 rijwielbelastingmerken; voegspijker en 6 portemonnaies met diversen inhoud. Als verloren zijn aangegeven en niet aangebracht: 17 rijwielbelastingmerken; knop van een parapluie; borstrok; gouden armband; zilveren armband; 2 petten; muts; nijptang; doos met kaas; sleutelbos; ring met sleutels; vulpotlood; benzinedop; kerk boek; 2 complete reservewielen van een auto; 6 portemonnaie's inh. resp. 0.40, 0.40, 0.20, 1.40, 0.60 0.70 en 1 portemonnaie inh. foto's en brieven. Burgerlijke Stand over Augustus. Ge boren: Jeile Jan, z. van Jelle Jan de Leur en Femmigje Eleveld Fieter, z. van Dirk Schouw en Trijntje ü'e Wit Frans, z. van Jacob Breed en Helena van Dijke Ebeltje, d. van Johannes Vijselaar en Geertje Jan- sonius Frederik, z. van Floris Landman en Grietje Goos Aaltje, d. van Harmen Last en Aaltje van Dijk Aaldert, z. van Jan Aaldertsz en Willempje Koolhaas Johannes Hendrikus, z. van Koert Lub en Cornelia Johanna Karremans Geertrui- da Maria, d. van Dirk de Vries en Johanna Nieuweboer Lijsberthus, z. van Waling Wijngaarden en Akke van der Sluis Ja cobus, z. van Johannes Schuit en Gerrit- je Sijts Lodewijk Petrus, z. van Chris- tiaan Gerardus Sikkens en Julia Wilhelmi- na de Jong Mietje, d. van Hêndrik Ties- ma en Elisabeth van Doornik Pieter, z. van Pieter Koster en Geertje Oud. Ondertrouwd: Jan Willem Groot en Boukje Lub Simon Poen en Neeltje Rus tenburg Martinus Hendrikus van den Abbeele en Alida Steen Wilhelm Pieter ü'en Houten en Martha Regina de Goed Jan de Jager en Tjamke van Marle Jan Hovenier en Antje Duyf. Getrouwd: Berend Zandstra en Weike van Abbema Tjipke Kramer en Janna Kort. Overleden: Aaltje, 4 mnd., d. van Rom- bertus Verbeek en Renske Klompmaker Wilhelmina Groen, 79 jaar, wed. van Mein- dert Oud Elisabeth Duyvensz, 77 jaar, echtg. van Hajo Last Johannes Nleuw- boer, 71 jaar, echtg. van Wijnanda Mole naar. Aardappelen en fruitmarkt Slaboonen 1.25 en 1.50; Snijboonen 2.903.10 per zak van 30 pond; Van Asperen 3.30; Dirk jesperen 2 en 3.10; Clapp's favorite 4 en 6.30... Beune d'Amalis 2 50; Goud- ballen 0.60 en 1.10 per 100 pond. Vischmarkt Dinsdag werden aangevoerd door 5 vaartuigen 740 pond hoekbot a 15.50 tot 18 per 100 pond. 17 Vaartuigen brach ten aan 5114 mand garnalen a 4.30 tot 5.75; 162 manden garnalennest a 38 cent en 108 manden krabben a 18 cent per mand. Vischmarkt Op de vischmarkt werd aangevoerd 1346 pond bot a 16 y223 et. per pond; 139 pond aal a 4460 ct. per pond; 2 manden garnalen a 1.50 per mand. Huldigingsconoert Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Harmonie „Apollo" zal op Donderdag as., in den schitterend verlichten Parktuin, een huldigingsconcert worden gegeven, aangeboden door „Kunst na Arbeid" en de R. K. Gem. Zangvereeniging „Viribus Unitis". Gevonden voorwerpen gedurende de maand Augustus 1929 Een huissleutel, scheermes in étui, bessenmand, blauw kinderjasje, zil veren broche, koperen kandelaar, pet, rij- wielbelastingmerk, boordenstrikje, zuidwes ter, damesportemonnaie met inhoud, snoei mes, portret, koortsthermometer, dameshals doek, poes (dood), bankbiljet, doublé arm bandje, huissleutel, bos sleutels, tafelmes, portemonnaie met inhoud, huissleutel, zak- kam, armbandje (goud), rieten mat, hand- taschje inhoudende portemonnaie met geld enz., damestaschje met inhoud, kinderporte- rr.cnnaic met inhoud, ledig? portemonnaie, armbandhorloge, geldstuk, nummerplaat van §en auto met achterlamp, bos sleutels, vul penhouder, portemonnaie met inhoud, ring met steentje, bankbiljet, rijwielbelastingmerk, kinderportemonnaie met inhoud, portefeuille inhoudende rijbewijs, portemonnaie met in houd, reserve autoband, zilver hangertje met steentje, vier steunlatten, zak roode kool, zilveren heerenarmbandhorloge, zakmesje, kinderportemonnaie, alpino, bruin kinder schoentje, konijn, paavindersfluit, twee hand vatten van een rijwiel, paar nieuwe gym schoenen en een doosje boorzalf. Koninginnefeest Maandag is hier het Koninginnefeest op prettige wijze gevierd. Reeds des morgens om 7 uur werd koraal- muziek gegeven, dat vanaf het hooge ge bouw der N. V. S. I. de Vries werd uitge zonden. Ongeveer 9 uur marcheerde „Cres cendo" door de stad. Den geheelen dag had den er kinderspelen plaats, terwijl tevens des middags op het Doelenplein een demonstra tie van de Hoornsche Ryvereeniging werd gegeven met medewerking van enkele Hoorn sche sportvereenigingen. Des avonds 8 uur werd op de Kaasmarkt geconcerteerd door „Apollo," Viribus Unitis" en „Soli Deo Glo ria". Van vele openbare gebouwen en even eens van vele particuliere huizen wapperde de vadsrlandsche driekleur. Het was gezellig druk in de stad. Burgerlijke stand Geboren: 2 Aug. Dina ariana, dochter van Jacob Jan Jager en Anthonia Jacoba Lodder; 3 Aug. Johan nes Jacobus, zoon van Comelis Meyne en Elisabeth Afra Adrichem; 6 Aug. Clasina Johannes, dochter van Jacobus Swart en Anna Tervoort; 11 Aug. Nicolaas, zoon van Johannes Zentveld en Maria Ory; 11 Aug. Adrianus, zoon van Cornells van der Veer en Mietje Kager; 24 Aug. Cornells Hendrikus, zoon van Ccrnelis Nijman en Johanna Maria Spaans; 31 Aug. Adelbertus Wilselmus, zoon van Comelis Gerardus Apeldoorn en Wil helmina Filmer; 31 Aug. Sanderina, dochter van Jacob Wisse en Cornelia Walraven. Ondertrouwd: Theodorus Metzeiaar en Maria de Goede; te Heiloo: Johannes Bras en Sijtje Nagelhout; te Akersloot: Hendrik Johannes Levering en Maria Ridder. Getrouwd: 7 Aug. Adrianus Danenberg en Catharina Maria Wittebrood; 27 Aug. Jo hannes Adrianus Heddes en Anna Peetoom; 28 Aug. Petrus Martinus Nannes en Geer- truida Apeldoorn; 28 Aug. Gerhardus Apel doorn en Margaretha Goudsblom. Overleden: 4 Aug. Arle Cornelis Schim mel, 58 jaar, wonende te Amsterdam; 12 Aug. Celina Cornelia Maria Brouwers, 17 j. Bevolking Ingekomen personen: Alida H. Sievers, Hoef 264, van Arnhem, Spijker straat 120; Jacob Mollevanger, Hoef 331, van Haarlem, Visscherseinde 49; Margaretha Goudsblom, Wimmenum 436, van Warmen- huizen, Oudewal 9. Vertrokken personen: Maria Stoop, van Egmb. 112 naar Alkmaar, Oosterkolkstr. 9; Catharina M. Wittebrood, van Wimmenum 427 naar Heiloo, Stationsweg D 133; Johan nes D. van Straaten, van Hoef 225 naar Hei loo, Heerenweg 211d; Johanna Smit, van Hoef 329 naar Ver. Staten van N.-Amerika; Anna Chr. Klever laan van Hoef 367 naar Bergen, Klooster der Zusters Ursulinen; Ni colaas Bakker en gezin (4 pers.) van Hoef 233c naar Ned. Oost-Indië; Dirk Komen van Wimmenum 424 naar Alkmaar, Westdijk 511; Geertruida Apeldoorn van Wimmenum 440 naar Warmenhuizen, Krankhoorn 23. Geen makke Een onzer ingezetenen had een hond gekocht Het dier bleek vrij kwaadaardig, viel den baas aan en beet hem in het been. De oude eigenaar wilde hem niet terugnemen, de nieuwe kon hem niet houden en besloot hem te döoden. Tegen 2 revolverkogels scheen het dier be stand, waarom de gemeente-veldwachter in den arm werd genomen, die het dier met een schot hagel dood'dè. Hooimijt afgebrand Nabij het fort „Veldhuis" onder onze gemeente is van nacht een hooimijt, toebehoorende aan W. S. J. J. en J. B., in vlammen opgegaan. De oorzaak moet vermoedelijk gezocht worden in onachtzaamheid van voorbijgangers. De heer L. van der Geest, oud-hoofd der school, alhier, kassier der Boerenleenbank, en gemeente-ontvanger, werd dezer dagen door een beroerte overvallen. Hij werd van de Sacramenten der Stervenden voorzien. Burgerlijke stand Over de maand Aug. 1929, Geboren: Catharina Magdalena Maria, dochter van Theodorus Leek en Catharina Maria de Wit; Petrus Johannes, zoon van Johannes Petrus Schouten en Anna Brakenhof f; Cornelis Hendrikus, zoon van Hendrikus Dekker en Elizabeth Ver ver; Wilhelmus Gerardus, zoon van Pieter Sombroek en Geertruida Glas; Wilhelmina Maria, d. van Franciscus Willebrordus van Westerop en Jacoba Maria Teileman; Hen dricus, zoon van Cornelis Zoon en Marijtje Veen; Wilhelmina Pieternella, dochter van Jan Sombroek en Anna Biersteker; Jacobus Petrus, zoon van Gerrit Schouten en Ca tharina Timmer; Clasina Gertrudes, dochter van Jacobus Bakker en Cornelia Zoon; Cornelis, zoon van Johannes Sprenkeling en Margaretha Bakker. Ondertrouwd: Hendrik Rudolf Delfgou, vertegenwoordiger, 28 jaar, te Amsterdam en Johanna George Gomes, zonder beroep, 32 jaar, te Heiloo; Johannes Bras, reiziger, 27 jaar, te Eg- mond binnen en Sijtze Nagelhout, zonder beroep, 22 jaar, te Heiloo; Arie van der Molen, vrachtrijder, 22 jaar, te Heiloo en Barbara Mooij, zonder be roep, 22 jaar, te1 Limmen. Getrouwd: Simon Maria Antonius Borst en Antonia van Angelen. Overleden: Antonla Josephine Hendrika Vogelzang, wed. van Petrus Jacobus Kops, 79 jaar; Anna Maria Welling, wed. van Albertus Jansen, 74 jaar. Margaretha Louter, echtg. van Cornelis de Jong, 53 jaar. Pietje Groenendijk, werd. van Klaas Ver- duyn, 94 jaar. Verdwenen Voor eenige jaren werd door enkele boeren een brug gemaakt achter het café van den heer van Zaanen a. d. Busch alhier. Zij hadden hiervan gemak en de af stand met Krommenie werd voor enkelen j daardoor bekort. Het reizend publiek mocht eveneens hiervan gebruik maken en vooral j de arbeiders, werkzaam a. d. Meelfabrieken I te Wormerveer, passeerden dagelijks. De pachter van de tol te Krommeniedijk zag zich lelijkbaar hierdoor benadeeld, althans hij is aan het procedeeren gegaan met als re sultaat, dat dit 3 jaar lang hangend proces, door hem is gewonnen en de brug moest worden verwijderd, wat inmiddels reeds is geschied. Vergadering „Werkmanskracht" Dezer dagen werd in het R.K. Vèr.gebouw een algemeene ledenvergadering gehouden van de Coöperatieve Vereeniging „Werkmans- I kracht" alhier. De voorzitter de heer Mole- naar opende deze flink bezette vergadering en gaf na een enkel woord gesproken te hebben den heer Bontsma gelegenheid de notulen voor te lezen, welke onveranderd en met dank werden goedgekeurd. De heer van Eig, administrateur, gaf ver volgens een overzicht van den financieelen toestand, waaruit bleek, dat de vereeniging er zeer gunstig voorstaat. De voorzitter bracht den heer van Eig dank voor zijn gehouden beheer. De heer Vredenduin, algemeen penningmeester, bracht eveneens verslag uit; ook hem werd dank gebracht voor de accuraat gevoerde verrich tingen. De heer Neele deelde namens de commis sie voor kascontróie mede, dat de boeken en bescheiden steeds in overeenstemming met de kas werden bevonden. Van de mededeelingen vermelden wij, dat door de te verwachten nieuwe wettelijke ziektengeldverzekering de bestaande komt te vervallen. Stappen zullen worden gedaan om tot een regeling te komen, welke voor het personeel alleszins gunstig zal zijn. Besloten werd dit jaar een vrouwenverga dering te houden, waarin door een spreekster het woord zal worden gevoerd en tevens een film zal worden vertoond. Meerdere avonden zullen, gezien het groot aantal leden, I hiervoor noodig zijn. Na nog eenige minder belangrijke mededeelingen werd de geani meerde vergadering door den voorzitter ge sloten. Concert Hedenavond zal de Zaandijker Harmoniever; „Apollo", onder leiding van den heer G. Schaar, op het terrein der Blik- fabrieken een concert geven. Stremming verkeer De brug in de Steijnstraa-t bij de slagerij van den heer IJff, verkeert in zoodanig desolaten toe stand, dat ze voor het auto-verkeer ge vaarlijk wordt. De ijzeren onderliggers o.a. zijn bijna door roest vergaan. Daarom wordt ter plaatse de brug geheel vernieuwd, waarom het verkeer door de Steijnstraat van Dinsdag tot Zaterdag a.s. geheel ge stremd zal zijn. Voor' de bewoners d'er Transvaalstraat, Oranjestraat, De Wet straat, Sluispad en Oversluispad die naar de Marktstraat en de Markt moeten, be- teekent dit .êen heelen omweg, wijl zijn nu slechte door de Paul Krugerstraat naar het cvèrig deei' .ftér. gemeente kunnen gaan. Werkloosheid en stopzetting Margarine- fabriek Met de werkgelegenheid in onze gemeente is het thans niet gunstig gesteld. Bij het Bureau Voor Arbeidsbemiddeling Aanrijding Gistermiddag had op den Rijksstraatweg alhier, even buiten de kom, voorbij de RK. jongensschool, een aan rijding plaat» welke gelukkig nogal goed afliep. Een auto, komende uit de richting Castricum, passeerde een anderen wagen en haalde daarop, wel uitstekende zijn richting wijzer, naar links uit. De gepasseerde auto kon echter niet zoo gauw stoppen, zoodax. de wagens tegen elkander botsten. De aan rijdende auto, een oud vehikel, had het slecht te verduren en had, alhoewel zijn weg kunnende vervolgen, zoodanig letsel be komen, dat zijn vaart tot bijna niets was teruggebracht. Kermis In verband met de kermis, welke a.s. Zondag, Maandag en Dinsdag wordt gehouden, zijn al verschillende ver makelijkheden gearriveerd, terwijl er nog meerdere zullen volgen. O. a. zal de stoom- caroussel van Roelfs uit Zaandam aanko men, terwijl reeds een bioscoop ln aanbouw is. Een en ander wijst er op dat verma- lijkheden voldoende aanwezig zullen zijn. Veiling Het was, zooals den laatsten veilingsdag van verleden week, ook thans wederom mis met de prijzen, welke aan de veiling Ons Belang werden besteed voor de aangevoerde boonen. Als het zoo doorgaat, dan staat een slechte winter den tuinders voor de deur, want zoo is in het geheel van toonenden teelt geen sprake. De prijzen waren als volgt: 438 zak enk. sperciebocnen van 911 ct.; dubb. idem van 612 ct.; 84 zak snij boonen van 11—19 ct.; 30 zak tulnboonsn van 1019 ct.; 50 zak trosboonen van 11 16 ct. en 15 zak raspers van 2227 ct. Alles per Kg. Zijne Eminentie Kardinaal van Rossum is heden per auto naar Apeldoorn vertrok ken, waar de Kardinaal door H. M. de Ko ningin in particuliere audiëntie werd ont vangen. Behalve het gewone gevolg zijn naar Het Loo mee de heeren A. J. Blaisse en Mr J. Goseling. In Apeldoorn stonden hofrijtuigen gereed, die het gezelschap naar het Paleis op Het Loo brachten. Omstreeks acht uur wordt Zijn Eminentie te Amsterdam terug ver wacht. staan nu reeds 44 werkloozen ingeschreven, waaronder 19 losse werklieden en 18 fa brieksarbeiders. Spoedig zal dit getal nog aanmerkelijk toenemen, wijl begin October de margarinefabriek van de firma Wessa- nen's Koninklijke Fabrieken wordt stopge zet, waardoor het aantal werkloozen met 4U wordt vermeerderd. Het personeel bestaat n.l. uit een 10-tal volwassen arbeiders en circa 30 jongens. Van de volwassenen zul len vermoedelijk de helft aan andere fa brieken kunnen "geplaatst worden, De concurrentie met de Margarine-Unie van Van den Bergh en Jurgens bleek ver moedelijk te zwaar, om de fabriek rendabel te maken. Collecte Volksgezondheid In verband met het gouden jubileum der vereeniging „Volksgezondheid" zal Zaterdag 7 Septem^ ber as. een eigenaardige collecte in onze' gemeente gehouden worden. Huis aan huis zullen de leden der Vrijwillige Wormer. veersche Brandweer in volle uitrusting rijr dende met auto-en motorspuiten, de gaven komen ophalen in oude brandemmers en putsen. Op het wijkgebouw van Volksge zondheid' aan de Goudastraat rust nog een schuld van pl.m. 5000. Voor een deel heb ben de Wormerveersche ingezetenen dit be drag reeds opgebracht door inteekenlijsten. Het restant hoopt het Feestcomité te verkrij gen door deze eigenaardige collecte op Za terdag as. Werkhuis Aan den gemeenteraad, die de vereeniging tot instandhouding van Het Werkhuis subsidieert, is thans het verslag over 1928 toegezonden. Gedurende het af- geloopen jaar was het „Werkhuis" ge opend van 1 Januari tot 1 April en van 1 November tot en met 31 December. In het voorjaar werd het Werkhuis bezocht door 10 gezinshoofden en 2 vrijgezellen en in het' najaar door 8 gezinshoofden en 3 vrijgezellen. In totaal werden in 1S28 aan mannen, vrouwen en kinderen 3210 porties eten ver strekt, tegen 3771 in 1927 en 4313 in 1926. In verband met het feit dat door minder bezoek ook minder porties eten behoefden verstrekt te worden, vraagt de vereeniging voor 1930 een subsidie aan van 2283 te- 2750 in 1928 en 3025 in 1927. Door de bezoekers van het Werkhuis werden als werkverschaffing in 1923 niet minder dan 1359 rietmatten vervaardigd, terwijl 3560 Kg. erwten en boonen werden gelezen. Tot lid van den Raad van Administratie werd gekozen de heer H. F. Kuyper, lid van het Burgerlijk en het R.K. Armbe stuur. De contributies der donateurs verminder den van 308.25 in 1927 tot 287 in 1923. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelis Adrianus, z. van T. Zoon en G. Span Mea, d. van D. Meijer en A. de Boer Gijsbertha, d. van W. Koppen en C. Kloot wijk. Ondertrouwd: P. Dekker van Graft en N. Hildering H. Koene en M. Blokzijl M. Oortwijn en A. Besse. Getrouwd: C. v. d. Kolf van Zaandam en E. Aafjes M. Koopman en S. Breeuwer F. Aaldertoz en A. Kraaijer F. Fokkema en T. Wouda van Krommenie. - v Overleden: Dieuwertje, oud 4jaar, ,d. v.an J, Aafjes en D. Hildering jan Gröpt, 3p jaar z. van P. Groot en C. Stam Neel tje Verdenk, 80 jaar, weduwe van W- Stel ling. Felicien Poulain, 50 jaar gehuwd met T. Heimering. De Haagsche Rechtbank veroordeelde he den den student O. de C„ die in den avond van 13 Mei in Park „Zorgvliet" mejuffrouw B doodschoot, wegens doodslag tot vijf jaar gevangenisstraf. Bij de strafzaak werd eenerzijds rekening gehouden met den ernst van het feit, ander zijds met het blanco verleden en de vermin derde toerekenbaarheid van verdachte. HET LOO, 3 September. H. M. de Konin gin heeft heden ten Paleize alhier ontvan gen den gezant van Tsjecho-Slowakije, die H. M. namens der; president van Tsjecho- Slowakije het Grootkruis van den Witten Leeuw met den halsketen is komen overhan digen. FRIEDRICHSHAFEN, 3 September. He dennacht tegen half 2 bevond de „Graf Zeppelin" zich op 35, 22 graden N. B 26 40 gtaden W. L., dat is ongeveer 260 KM. ten zuidwesten van het Azoren-eiland Sao Mi guel. Aan boord was alles wel. NEW-YORK, 3 September Volgens een alhier draadloos ontvangen bericht van de „Graf Zeppelin", bevond het luchtschip zich hedenmorgen 5.20 uur (Amsterdamsche tijd) op 36, 15 graden N.B. en 21, 15 graden W. L. Naar kaap Finisterre HAMBURG, 3 Sept. De Hamburg Amerika Lijn deelt mede, dat de „Graf Zeppelin" zich te 9.20 uur bevond op 37,50 graden N.B en 15,30 graden W.L. 'Het luchtschip zette koers in de richting van Kaap Finisterre. Het wachten op het luchtschip NEW-YORK 2 September (N.T.A.) Naar dh Associted Press" uit Parijs verneemt, heet' 't Fransche ministerie van Marine allen vlieg en radio-stations, vuurtorenwachters enz. opdracht gegeven Dinsdag vanaf het aanbre ken van den dag naar de Zeppelin uit te zien Voor zoover men uit den thans gevolgden koers kan opmaken, moet het luchtschip de Europeesche kust bereiken tusschen Bor deaux en Nantes. Van den Atlantischen Oceaan, speciaal uit de Golf van Biscaye. wordt stormachtig weer gemeld. FRIEDRICHSHAFEN 3 September. (Wolff- bureauj. Volgens mededeeling van het radio station der Zeppelinwerf, konden de tele- graafbeambten sedert gisteravond 11^ uur de radioteekens van de „Graf Zeppelin" duide lijk vernemen. ROERMOND, 3 Sept. Hedenmorgen omstreeks 10 uur werd het 2-jarig zoontje j van den heer J< Wolter, wonende aan de spoorlijn RoermondVlodrop nabij den on- bewaakten overweg bij wachtpost 11, door een trein uit de richting Vlodrop gegrepen en j op slag gedood I De Vacantiekamer der Rechtbank deed hedenmorgen uitspraak in de zaak van den 28-jarigen ketelmaker, die op den len Mei j.l. in de Resedastraat zijn vrouw en zijn schoonmoeder eenige messteken toebracht, tengevolge waarvan de schoonmoeder over leed en veroordeelde hem tot twee iaar ge vangenisstraf. In het vonnis worden twee fei ten ten laste gelegd, nl. zware mishandeling den dood tengevolge hebbende en poging tot zware mishandeling; mede worden vele verzachtende omstandigheden in aanmerking genomen. De eisch was acht jaar. (N i e t - O f f i c i e e ij. 451e STAATSLOTi nj. Trekking van Dlnséag 3 Se ember 1929. 4e Klasse 2e Lilst. Hooge prijzen: 7958 5000. 7339 2000.—. 6647 183-14 1500.—. 7578 17151 1000.— 4578 13734 200.—. 233 3657 4528 7500 10702 11702 12605 13608 100. Prijzen van 65 7 30 38 104 150 175 186 193 221 267 325 380 488 507 519 546 548 632 638 '681 746 783 811 902 1026 104-' 1119 1217 1264 1297 1483 1535 1550 1571 1572 1596 1660 1771 1847 1882 1888 1953 1993 1995 2058 2151 2158 2175 2193 2252 2268 2282 2323 2327 2366 2425 2439 2491 2537 2541 2614 2687 2703 2714 2749 2773 2790 2832 2842 2927 3011 3100 3144 3146 3203 3205 3234 3248 3283 3304 3319 3361 3378 3403 3502 3521 3565 3583 3655 3735 3754 3789 3794 3867 3878 3933 4029 4199 4308 4386 4390 4406 4475 4542 4633 4700 4751 4759 4807 4840 4874 4S84 4915 494S 5064 5090 5094 5161 5195 5263 5307 5432 5480 5492 549S 5517 5531 5611 5656 5674 5714 5748 5749 5762 5796 5813 5832 5856 5881 58*2 5977 5998 6002 6005 6070 6078 6097 6197 6203 6223 6276 6292 6309 6316 6413 6503 6557 6615 6694 6706 6760 6769 6806 6896 7063 7099 7145 7161 7196 7249 7254 7346 7375 7387 7436 7632 7646 7754 7778 7808 7877 8011 8038 8055 8081 8118 83 IS 8356 8375 8381 8403 8453 8466 8486 8502 8625 8670 8674 8782 8S14 8868 8920 8940 9085 9133 9169 9184 9188 9213 9222 9280 9365 9412 9454 9482 9511 9517 9546- 9584 9736 9772 9820 9889 9927 9948 9970 9974 10C01 10003 10007 10010 10044 10081 10157 10178 10326 10448 I04S7 10507 10530 10540 10556 10577 10668 10675 10744 10784 10789 10791' 10974 10989 11024 11041 11137 111S1 11191 11203 11216 11240 11255 11259 11270 11318 113S6 11428 1146? 1!47j 11514 11590 11623 11707 11789 11816 11840 11851 11891 11899 11938 11964 12074 12132 12149 12184 12206 12250 12377 12383 12399 12401' 12-122 12470 12479 12520 12606 12618 12642 12660 12703 12729 12743 12771 12849 12854 12886 12910 12986 13044 13058 13059 13134 13135 13172 13175' 13178 1320? 13263 '3289 13337 13346 13357 '13423 13479 13578 135S1 13687 13705 13711 13790 13800 13889 13S90 13927 13932 13965 13990 13998 14077 14250 14332 14334 14377 14381 14392 14424 14463 14521 14622 14696 14780 14853 14867 14897 14903 14952 15013 15082 15167 15201 15245 15250 15253 15286 15370 15432 15438 15452 15455 15523 15543 15632 15667 1572S 15855 158S0 15999 16006 16011 16058 16123 16*29 16159 16307 16338 16342 1'63S3 16373 16403 16418 16463 16504 16509 16557 16714 16739 167S5 16836 16927 16942 17071 17123 17124 17216 17375 17408 17454 17491 17494 17572 17630 17657 17709 17758 '7805 17850 17937 17982 18040 18083 18148 18166 18237 18327 18420 18514 18541 18671 18675 18742 18751 18775 18798 18800 18802 18804 18807 18820 '8929 18947 16975 18984 1S989 19051 19177 19198 19309 19338 19347 19368 19473 19610 19622 19780 19792 19808 19817 19826 19873 19942 19964 20046 20065 20097 20104 201-17 20247 20267 20304 20329 20389 20495 20618 20658 20669 20672 20705 20746 20783 20820 20842 20843 30860 20910 20995 20996

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2