4 luiduiislag f750.- De strijd om de Grondwet in Oostenrijk MAANDAG 23 SEPTEMBER 1929 Voornaamste Nieuws BUREAUXNASSAULAAN 49 ADVERTENTIEN 35 ct. p. regel DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17265 AANGIFTE R80ET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMA.U VIER EN TWINTIG UREN NA HET ONGEVAL. Vóór belangrijke beslissingen De sterfdag van Jan Pieterszoon Coen De postvluchten naar Indië Ministerieel Diner De „Graf Zeppelin" naar Nederland Het Leeningfoncïs De staking in het houtbedrijf te Zaandam POGING TOT VERGIFTIGING? GEDEPUTEERDE STATEN VAN NOORD-HOLLAND Voorziening in de vacature- Hendrix De heer P. J. M. Verschure candidaat gesteld HET EERSTE VLIEGTUIG TE BATAVIA AANGEKOMEN SLACHTOFFERS VAN DEN STORM De nieuwe Magister- Generaal der Dominicanen HEVIGE BRAND TE MONNIKENDAM Twee huizen en een pakhuis totaal verbrand De Posterijen in 1928 De luidsprekers op het Centraal Station te Amsterdam Voet afgekneld De Alastrim-ziekte Brand in het Kamp te Laren Londen ondervindt last van de langdurige droogte J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem Koelhuisbloemen Broeders van liefde «V Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en J t Agentschappen: per week '25 ct.; per I ,.'Iwartaa' f 3.25per post, per kwartaal l 3.58 bij vooruitbetaling. VRAAG- EN AANBOD-ADVERTEN TIES. 14 regels 60 ct p. plaatsing; elke regel meer 15 ct, bi) voornltbet Bü contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regel 3 Alleabonné sop dit blad zijn ingevolge de verzekerings voorwaarden 11 tegen ongevallen verzekerd v->or een der volgende uitkeeringen11 Levenslange geheeleongeschiktheid tot werken door verlies van heide armen, heide heenenol heide oogen- bij een ongeval mei lljrtfj bij verlies vaneen hand, 14 QC bij verlies van een t CD bij'n breuk van lAft bij verlies v. een doodelijken afloop. I fawlli" een voet ol een oog: fcU» duim of wijsvinger: been of arm anderen vinger. Bondskanselier Streeuwitz is uit Genève teruggekeerd en daarmee is de groote po litieke herfst-campagne ook formeel begon nen. De Kanselier vindt hier meer dan genoeg werk op hem wachten: de wets ontwerpen voor de herziening der grond wet moeten worden uitgewerkt. De kwestie der grondwetsherziening vormt de kern van de politieke situatie in Oostenrijk; van de oplossing hiervan hangt de verdere ont wikkeling geheel en al af, zelfs net budget voor 1930, dringende kwesties der economie en het nog altijd onvoltooide ambtenaars- vraagstuk zijn door de grondwet-Kwestie op den achtergrond gedrongen. De eerste voor dracht, die de bondskanselier na zijn te rugkeer heeft aangehoord, was dan ook het verslag der referenten over de voorstellen der partijen voor de herziening der grond wet en over den arbeid, die op dit gebied gedurende de afwezigheid van den Bonds kanselier reeds is gedaan. Als belangrijkste punten der voorgenomen grondwetherzie ning zijn door de referenten voorgedragen: Wijziging van de positie van den Bonds president, vooral wat betreft zijn keuze en de uitbreiding van zijn bevoegdheid: het probleem van de vrijmaking van politiek; maatregelen om het staatsgezag te ver sterken; regeling der politic-kwestie; her vorming van de wetgevende lichamen en het wetgevings-procédé; de grond we ttehjKe positie van Weenen; hervorming van de perswet en de schepenen-rechtspraak; maatregelen om de arbeids-vrijheid te ver zekeren en ten slotte de hervorming van het kiesrecht. In verband hiermee werd medegedeeld, in hoever sommige van deze vraagstukken voor een volksstemming in aanmerking komen, Voorloopig zijn de wetsontwerpen die de regeering bij het Parlement wil indienen, nog niet geformuleerd, maar bondskanselier Streeruwitz wil onder zijn leiding de wetsontwerpen zoo spoedig mo gelijk laten klaar maken. De materie vs j buitengewon moeilijk; de wetten moeten met veel omzichtigheid worden opgesteld; bij d® uitwerking meet de politieke atmos feer heel zorgvuldig in aanmerking worden genomen. Het is geen gemakkelijke en wei nig dankbare taak, die de bondskanselier op zich heeft moe-ten nemen, hij is in één van de moeilijkste situaties geraakt, die men zich kan voorstellen en als hij de actie met goed gevolg kan ten uitvoer bren-1 gen, zal dit waarlijk een groote politieke daad zyn. Is Streeruwitz de man er naar, om deze zeer ernstige crisis in de ontwikkeling van het nieuwe Oostenrijk gelukkig te over winnen? Wat men tot nu toe van den kanselier heeft gezien, stelt de verwachtin gen niet te leur. Hij heeft in den korten tijd, dat hij zijn ambt bekleedt, handigheid getoond; hij heeft een scherpen politieken blik en een vaste hand in de leiding dei- zaken getoond. Onder zijn leiding is men van steriel, politiek gekibbel tot positieven arbeid overgegaan; de Parlements-periode vóór de vacantie was in ieder geval een goed voorspel. Natuurlijk zijn de proble men, die de volksvertegenwoordiging nu cp te lossen krijgt, heel wat ernstiger, dan aile kwesties, waarmee het Oostenrijksche Par lement zich in de laatste jaren heeft bezi.g gehouden. Het gaat nu om beslissingen van groote draagkracht, vooral op partij-gebied en dat zegt bij het tegenwoordige Parle- mentsbedrijf genog. Bondskanselier Streeruwitz is uit Genève teruggekeerd met een succes voor Oosten rijk, dat men hier gaarne boekt. Hij heeft vooral zooals hij zegt, zonder luidspre ker-methodes toe te passen tot de inter nationale ontspanning kunnen bijdragen, door voor het Geneefsche wereldforum de geruchten te kunnen demonteeren over een burgeroorlog in Oostenrijk, geruchten, die op een gewetenlooze manier worden ver spreid. De besliste verklaringen van den Bondskanselier hebben zeer zeker een deel van de schade weer kunnen goed maken, file door de geruchten aan Oostenrijk is toegevoegd, al duurt het ophitsen nog steeds aan. Als de Oostenrijksche regeerings-chef door zijn tusschenkomst in Genève heeft kunnen inleiden, dat Oostenrijk aan inter nationale vraagstukken gaat deelnemen, dan heeft hij er ook toe bijgedragen dat de vrede in het land bevestigd zal worden: menig Oostenrijksch politicus schijnt n.l. in de laatste weken te zijn vergeten, dat Oostenrijk rekening heeft te houden met de Europeesche stemmingen. Het werk, dat Bondskanselier Streeruwitz nu moet voltooien, de grondwets-herziening, waarachter de wil van de honderdduizenden der „Heimwehr" staat, is heel moeilijk. Er kan nu nog niet worden gezegd, of het tegenwoordige Parlement in staat zal zijn, in te gaan op de voorstellen der regeering,, waarvan omvang en inhoud trouwens nog volstrekt onbekend zijn. De heele beslissing zal bij links liggen en daarmee tevens de verantwoordelijkheid. Tot nu toe krijgt men den indruk, dat de oppositie in som mige kwesties b.v. over de rechten van den Bondspresident tot besprekingen be reid is. 3r moet worden afgewacht, hoe ver deze bereidwilligheid zal gaan en of ze door regeerang en meerderheids-partijen voldoen de zal worden geacht. Mocht dit niet het geval zijn, dan zal er maar één weg over blijven, dien Dr, Seipel" onlangs heeft aan gekondigd voor het geval, dat het Parlement niet voor zijn taak berekend is: n.l. nieu we verkiezingen. Uit de ontwikkeling moet blijken, welke wegen Oostenrijk in zijn bin- nenlandsche politiek zal inslaan. Een huldiging. Namens het Algemeen Nederlandsche Ver bond heeft de burgemeester van Hoorn, mr. G. J. .Bisschop, Zaterdag aan den voet van het standbeeld van J. P. Coen een krans ge legd. Het was Zaterdag nl. de dag, dat Jan Pieterszoon Coen, de stichter van Batavia, 300 jaar geleden te Batavia stierf. De 300ste sterfdag van Jan Pietersz. Coen is in geheel Nederlandsch Oost-Indië her dacht. In de Oude Kerk te Batavia is een plech tige dienst gehouden, die diepen indruk maakte. Een groote betooging werd gehouden bij het standbeeld van Jan Pietersz. Coen op het Waterlooplein. Het standbeeld was fan tastisch verlicht door krachtige zoeklichten, en op den grond was kwistig illuminatie aangebracht tusschen de bloembedden. Vertegenwoordigers van de regeering, var, den handel, en van tientallen vereenigingen plaatsen honderden kransen aan den voet van het standbeeld. De Engelsche consul-generaal, Sir Josiah Crosby, legde, als deken van het consulaire corps, een schitterenden krans neer. De landarchivaris, prof. Godee Molsber- gen, hield een herdenkingsrede, waar aan dachtig naar geluisterd werd door duizen den belangstellenden uit alle kringen, ook door inheemschen, die er in geslaagd waren, een plaats te veroveren in de omringende boomen en op de daken. Het eerste vliegtuig te Medan aangekomen Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat het eerste postvliegtuig op weg naar Ned.- Indië Zaterdagochtend te 7.50 van Bang kok is vertrokken en te 15.30 te Medan is aangekomen. De minister van Financiën, jhr. mr. D. J. de Geer heeft een diner aangeboden aan de leden van het afgetreden kabinet, waar van hij premier was. Al zijn oud-ambtgenooten waren aanwe zig, met uitzondering van minister Beelaerts van Blokland, die eerst deze week uit Ge nève wordt terugverwacht. Donderdag 10 October De Hamburg-Amerikalijn bericht, dat de „Graf Zeppelin" 10 October een tocht ii3ar Nederland zal maken, die 14 uur duurt en waaraan 20 passagiers kunnen deelnemen voor den prijs van 700 Mark per persoon. Ingediend is het wetsontwerp tou vaststel ling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het Leening fonds 1914 voor 1930. De minister van Financiën teekent met betrekking tot het bedrag, voor amortisatie en aflossing uitgetrokken, het volgende aan. a. Ingevolge arikel 10 der eerste Leening- wet 1914 zal op 1 November 1930 een bi drag van 15.560.000 aan schuldbekente nissen aflosbaar worden gesteld. b. Ingevolge artikel 10 der tweede Les- ningwet 1916 zijn op 1 October 1930 aflos baar te stellen 510.000 schuldbekentenissen der tweede leening 1916. c. Ingevolge art. 14 der leeningwet 1917 zal op 1 Aug. 1930 7.650.000 aan schm- bekentenissen aflosbaar werden gesteld. d. Ingevolge art. 11 der leeningwet 1913 zal op 1 Juni 1930 4.750.000 aan schuld bekentenissen aflosbaar worden gesteld. e. Ingevolge art. 12 der leeningwet 1919 zal ten laste van het dienstjaar 1929 woi- den geamortiseerd 32.664.796. Hiervan komt ten laste van het leening- fonds 1914: 4.64 ten honderd van 233.072.200 is 10.814.550, te verhoogen met vrijgevallen rente 6.734.104, te zanten 17.548.654 of in rond cijfer 17.575.000. Het collectief contract tusschen de werk gevers en werknemers in het Zaansche hout bedrijf, dat tot dusverre eindigde op 1 April, zal na opheffing van het geschil in den ver volge eindigen op 15 Februari. De voornaamste bepalingen van het nieu we arbeidscontract zijn de volgende: De contraclloonen van de drie laagst be taalde categorieën arbeiders worden met 50 cent verhoogd. Het loon van de schuiten voerders wordt van f 26.25 gebracht op f 26.75, dat der werfknechts en schavotsjou- pers van f 27.25 op f 27.75. De overige con- tractloonen worden verhoogd met 25 cent per week. De uurloonen van de losse arbeiders wor den met anderhalven cent verhoogd en dus van 66 cent gebracht op 6TA cent en van 68 cent op 69,'i. De tarieven worden verhoogd met VA pCt. De schippers, die des namiddags onder schafttijd doorvaren, krijgen daarvoor 50 ct. vergoeding, terwijl zij het recht op schaft tijd behouden. Per jaar zullen de arbeiders zes vacantie- dagen genieten. In den z.g. suikerpot wordt vier dagen loon gestort. Uit dezen pot wordt 30 pCt. zieken geld betaald, welke met de contractueele 70 pCt., de 100 pCt. volmaken. Ook wordt uit dezen pot eenige vacantiebijslag gegeven. Bij het in werking treden van de Ziektewet behoeft uit dezen pot slechts 20 pCt. bijslag ziekengeld betaald te worden, zoodat alsdan het aandeel voor vacantiebijslag grooter wordt. Dit zal op dat tijdstip nader worden geregeld. Voor de in het voorjaar aanhangig ge maakte regeling voor herziening van de di verse technische aangelegenheden zal een commissie ufl beide partijen worden be noemd tot verdere regeling. Het conflict met de bootwerkers De te Amsterdam gehouden besprekingen tusschen de'besturen der Scheepvaartvr. Noord en de Roolwerkersver. Eensgezind heid. hebben nog niet tot een resultaat ge leid. Morgen komen partijen opnieuw, doch dan in klein comité, bijeen. Naar men ons mededeelde, is in den Pur- mcr bij een landbouwer in de koffie een zeer zwaar vergif gevonden. Degene, voor wien het bestemd was, zou het gevaar bij tijds ontdekt hebben en de voor hem be stemde koffie ter onderzoek bij een apothe ker hebben afgegeven. Wij vernemen, dat het parket van Haarlem voor een onderzoek ter plaatse is versche- Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Kon. Instituut van de Marine te Willemsoordden Helder, lieeft H. M. de Koningin, H. K. H. Prinses Juliana en Z. K. H. Prins Hendrik, een bezoek aan den Helder gebracht. H. M. de Koningin tijdens de inspectie van de Kortenaar. H. M. de Koningin inspecteert de Adelborsten en wordt rondgeleid door de Comd. van Heeres. In de Zaterdagmiddag te Amsterdam ge houden bijeenkomst van de R.K. Staten fractie van Noord-Holland werd besloten, voor de verkiezing van een lid van Gedepu teerde Staten in de vacature J. N. Hendr:x op 15 October a.s. den heer P J. M. Ver schure te Amsterdam candidaat te stellen. Naar wij bij informatie vémemen, heeft de heer Verschure nog niet besloten, of hij al dan niet een eventueele benoeming zal aanvaarden. Anela-Vaz-Dias meldt: Het eerste Post vliegtuig, de P.H.A.E.Z. is gisteren te 17.55 te Batavia aangekomen. Vandaag werd de reis voortgezet naar Bandoeng. Aan boord is alles wel. Het tweede vliegtuig Het tweede Postvliegtuig op weg naar Nederlandsch-Indië is gisteren om 2.25 plaat selijken lijd te Bagdad aangekomen. Alles is wel aan boord. Te Bandoeng Anet-Vas Diaz meldt, dat bij de K.L.M. bericht is Ontvangen, dat het eerste post vliegtuig hedenmorgen om 8 uur van Ba tavia is vertrokken en om 8 uur 50 te Ban doeng is gearriveerd. De eerste najaarsstorm heeft op de IJmui- densche visschersvloot reeds twee slacht offers gemaakt. Van den Zondag te IJmui- den binnengekomen stoomtrawler Derika 10 is n.l. Zaterdagmorgen de stoker L. G., wo nende te Middelburg door een stortzee over boord geslagen en verdronken. Hetzelfde lot trof den matroos A. S., af komstig uit IJmuiden, van den stoomtrawler Olympia, die bij het aschwippen overboord sloeg en verdronk. Pater Martinus Gillet In het te Rome gehouden Generaal Ka pittel der Dominicanerorde werd tot Ma gister-Generaal gekozen de Hoogeerw. Pa ter Martinus Gillet, Provinciaal der Fran- sche Provincie te Parijs. De Hoogeerw. Pater Gillet ie een op den voorgrond tredende Fransche Dominicaan. Hij is thans 54 jaar, trad in 1897 in de orde van Sint Dominicus en werd in 1904 priester gewijd. Hij is een bekend schrijver, vooral op theologisch-paedagogisch gebied. In 1908 verwierf hij zich als jong priester een grooten naam door zijn voordrachten voor de Leuvensche studenten over „l'Edu- cation du Caractère", welke ook in het Hol- landsch in 1909 bij de Keurboekerij te Leu ven zijn verschenen onder den titel van „Karaktervorming" met een voorwoord van wijlen prof. J. V. de Groot, hoogleeraar te Amsterdam. Cnze correspondent te Monnikendam seint: Hedenmorgen te 7 uur ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak brand in de wo ning van den heer Schram, schilder, wonen de Groote Noord, alhier. In een minimum van tijd stond het huis in lichter-laaie en na 10 minuten een brandspuit was er nog steeds niet te zien ook de werkplaats. Even daarna vatte ook het daarnaast ge legen perceel van den 70-jarigen heer Van Zalinge, dié nog te bed lag vlam. De familie Schram heeft zich in nachtge waad, zonder iets te kunnen redden in vei ligheid weten te stellen. Den 70-jarigen Van Z. moest men uit zijn huis halen, aangezien hij dit niet wenschte te verlaten. Na een kwartier verscheen de brandweer, die, onder leiding van brandmeester Zanen. tot half negen met 5 stralen het vuur trachtte te blusschen. Op dat oogenblik woekerde het vuur echte! onverminderd voort. Een voordeelig saldo van 9 A milliocn Blijkens het verslag van den post-, tele graaf-, telefoon- en postcheque- en giro dienst over 1928 gaven de posterijen een voordeelig saldo van ruim 4 millioen gul den; de telegraafdienst een nadeelig saldo van ruim anderhalf millioen; de telefoon dienst een voordeelig saldo van ongeveer 4 millioen; de postcheque- en girodienst een voordeelig saldo van bijna 3 millioen; alle diensten samen een voordeelig saldo van bijna 9 A millioen gulden. Reeds 2 van de 8 geplaatst De proeven met luidsprekers op het Cen traal Station te Amsterdam zijn voortgezet. Er is voorloopig een tweeetal aangebracht, de eene aan de cabine van de loopbrug ter hoogte van het tweede perron westzijde en de andere aan ïen paal op dit perron achter de liftkooi. Op deze wijze wordt het westelijk gedeel te van de „oude kap" bestreken. Verschillende hoofdambtenaren van de Ned. Spoorwegen waren kanwezig, o.a. de inspecteur Jhr. van Vierssen Trip. De bedoeling is het gehcele station te „be roepen" met een achttal luidsprekers 4 on der de oude en 4 onder de nieuwe kap. De geheele installatie wordt geleverd door Phi lips en is van hetzelfde type als dat, het welk tijdens de Olympische Spelen in het Stadion dienst deed, alleen moesten toen twee parallel gekoppelde versterkers van 600 Watt met het oog op de groote ruimte worden aangebracht terwijl in het Centraal Station met een versterker van 50 Walt kan worden volstaan. Op de steenfabriek „De Bosscherwaard" kwam gisteren een jongeman met een voet onder een lor met steenen, waarbij hem de 'Voet werd afgekneld. Hij is naar het zieken huis te Utrecht vervoerd. Te Rotterdam Sinds de vorige opgave zi:j? te Rotterdam vijf nieuwe gevallen van ala'strim ter kennis gekomen. Te Delft Te Delft werden Zaterdag 14 nieuwe ge vallen geconstateerd. In totaal hebben zich lot op heden 131 ge vallen voorgedaan, waarvan 17 genezen (of ficieel). Hel gemeentelijk consultatiebureau voor zuigelingen is voorloopig gesloten. Een barak geheel afgebrand Zondagavond te ongeveer 7 uur brak plot seling brand uit in een der barakken van het militaire kamp, gelegen tusschen Laren en Bussum, op Hilversumsch grondgebied. De barak, een der grootste van het kamp. 20 M. lang en ongeveer 7 M. breed, stond in min der dan geen tijd in lichter laaie en brandde tot den grond toe af. De brandweer van Bussum, Laren en Hilversum waren spoedig ter plaatse doch stonden tegen de vlam menzee vrijwel machteloos. De Hilversum- sche brandweer moest onverrichterzake vertrekken Niets bleef van het gebouw staan dan de schoorsteen. De loods, waar geen menschen in gelegerd waren, werd ée- bruikt als militair-tehuis. Door het actief optreden van de brand weer konden de belendende perceelen wor- Hel water wordt gerantsoeneerd LONDEN, 23 September Londen heeft van- de grootste droogte sinds 70 jaar te lijden. Gedurende 31 dagen is in de City geen regen gevallen en de bron in de Lea-valley is nagenoeg droog. Er is een-dringend beroep gedaan op de inwoners van Londen, om zoo zuinig mogelijk met water te zijn. Er worden maatregelen genomen, om tot rantsoencering over te gaan. Tot magister-generaal der orde van de Dominicanen is gekozen de Hoogeerw. Pater Martinus Gillet. De „Graf Zeppelin" zal Donderdag 10 Oc* tober een vlucht boven Nederland maken. Het eerste postvliegtuig is te Batavia aangekomen. De bemanning van het gestrande Italiaan- sche stoomschip „Disciplina" is gered. Het bedrijf der Posterijen. Telegrafie en Telefonie heeft in 1928 een voordeelig saldo van 9 A millioen geboekt. Kardinaal Dubois ernstig ongesteld. De hooge lijder van de H.H. Sacramenten de* Stervenden voorzien. De gunning voor de eerste werkzaamhe. den voor het kanaal LuikAntwerpen vast gesteld. Uit onderscheidene gebieden in het buiten land komen berichten binnen over storm en zware regens. Chineesche provincies scheiden zich van de Nanking-regeering af. Barometerstand 9 uur v.m.: 770. Vooruit OPTICIENS FABRIKANTEN Licht op De lantaarns moeten morgen worden opgestokenk om 7,20 uur. den behouden; een paal van het electrisch hoogspanningsnet vatte reeds vlam, doch kon tijdig worden gebluscht. Naar de oorzaak van den brand wordt een uitvoerig onderzoek ingesteld. De brand lekte vele nieuwsgierigen van heinde en ver. Proefneming met pioenrozen Ongeveer drie maanden geleden heeft de Boskoopsche kweekersfirma H. den Ouden en 2n. een partij afgesneden pioenrozen van vele variëteiten m het koelhuis van het ge- meen'Mijk slachthuis te 's Gravenhage doen opslaan. De bloemen, grootendeels pas ont loken ot nog in ontwikkelden knopvorm, wer den, stuk voor stuk omhuld in papieren zak jes. met de lange stelen in het bladgroen liggende verpakt in een kist, welke gesloten werd en waarin door enkele gaten de benoo- digde lucht naar binnen kon treden. D® collectie werd aldus bewaard bij een doorloo- pende temperatuur van één graad Celsius boven het vriespunt. Thans zijn, op verzoek van de betrokken firma, die met haar proefneming veel me dewerking ondervond van directie en admi nistratie van het slachthui? de bloemen voor den dag g fciald, ontpakt en in vazen met water geplc.„tst, met het prachtigste resul taat. dat vijf weelderige bouquetten konden worden gevormd uit meer dan 40% van de bewaarde pioenrozen, die eruit zien alsof zij zooeven zijn geplukt. De variëteiten waren:" Duchess of Teek. Festiva maxima, Francis Willard, Emilie Hoste. Eucharis, Alsace. Phyllis, Kelway, Kelway's Rosemary, James R. Mann. Claire Dubois. Felix en Albert Creusse en Entente cordiale. Reeds eerder werden proeven genomen met het bewaren van bloemen in koelinrichtin- gen, doch de bewaring hield dan toch niet langer dan enkele weken aan. Toen is reeds gebleken, dat na de koelhuisbewaring de bloemen nog langer frisch bleven dan pas afgeplukte bloemen. bat thans na drie maanden bewaring het bovenvermelde resultaat werd verkregen mag zeker wel als een bijzonderheid worden ver meld. Tot overste van het klooster der Broeders van Liefde „Eiken ourg", is benoemd vader Nathanaël, voordien overste te Noordwijker- hout. Vader Desigr.atus is als overste naar Tilburg verplaatst. Wasch de aangedane plaatsen met I warm water en Purolzeep; d'oog dan I j voorzichtig al en doe er wat Purol op. Herhaal dit eiken dag, zoo lang het noodig is.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1