1 STÊ] R-TABAK f250. f125. f50. f40. I KARDINAAL DUBOIS OVERLEDEN Tegen de overbevolking der steden m Geef t rookgenot DINSDAG 24 SEPTEMBER 1929 Voornaamste Nieuws Benoemingen BUREAUXNASSAULAAN49 ADVERTENTIEN 35 ct. p. regel DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADLN DRIE EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 17266 AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMA'.L VIER EN TWINTIG UREN NA HET 0N1EVAL. NU MEEWERKEN! tiiMÊÊmmÊË HET SPOORWEGONGEVAL BIJ MEPPEL De postvluchten naar Indië BOEK EN BLAD DE ALASTRIM-GEVALLEN J. J. WEBER ZOON Groote Houtstraat 166 Haarlem 'a» Telefoon No. 13866 (drie lijnen) Postrekening No. 5970. ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen: per week 25 ct.; per kwartaal 3.25; per post, per kwartaal 3.58 by vooruitbetaling. j ABONN1 3 Agentsci kwartaal NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VRAAG- EN AANBOD-ADVEBTEN- TIES. 14 regels 60 ct p. plaatsing; elke regel meer 15 ct., bi) vooruitbet. Bij contract belangrijke korting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN tusschen den tekst 60 ct per regeL Alleabonné'sopdit blad zijn ingevolge de verzekeringsvourwaardenf Levenslangegeheeleongeschiktheid tot werken door XTPrt bij een ongeval mef tegen ongevallen verzekerd v->or een der volgende uitkeeriti^en I lsU<3U>' verlies van beidearmen, beide beenenoi beideoogen' I wU>' uoodelijken afloop. bij verlies van een hand, "een voet ot een oog bij verlies van een duim of wijsvinger: hij 'n breuk van been ot arm bij verlies v. een anderen vinger. Aan het maandblad van het Centraal Bureau voor de Statistiek ontleenen wij enkele gegevens betreffende een wet tegen de overbevolking van de steden in Italië. Op 24 December 1928 heeft het Ita- liaansche parlement een wet aangeno men, welke aan de provinciale prefecten het recht geeft, na advies van de pro vinciale economische raden, maatrege len te treffen ter voorkoming van overmatige toename van de bevolking der groote steden. Een begin van uitvoering is hieraan reeds gegeven, doordien in Februari j.l. in Milaan een bevolkingsbureau werd opgericht, waar allen, die zich in die stad willen vestigen, zich moeten mei den. Kan men binnen 14 dagen na aanmel ding niet aantooncn, dat men werk en woongelegenheid heeft gevonden, dan wordt men teruggezonden naar de plaats van herkomst. Wij laten nu verder de toepassing, welke ook reeds in andere Italiaansche steden plaats heeft, onbesproken en bepalen ons liever tot de grondgedachte, welke aanleiding heeft gegeven tot de tot standkoming dezer wet in Italië. Het valt niet te ontkennen, dat er allerwege een trek bestaat naar de groote steden. Dat zien we in Italië, dat zien we hier, dat kunnen we bijna overal waarnemen. De stad oefent op de groote massa des volks een bekorenden invloed uit en vooral bij de jeugd, welke nog niet door levenservaring geleerd heeft een schoo- nen uiterlijken schijn van innerlijke waarheid te onderscheiden. Zoo zien we jaarlijks voor onze oogen duizenden en nogmaals duizenden het platteland verlaten om een toevlucht te zoeken in de groote stad. Voor zoover ze ons meer van nabij bekend zijn, volgen wij hen in gedachten misschien eenigen tijd, maar aldra zijn ze voor ons oog verloren en vernemen we weinig meer van het intieme leven, dat daar met hun verder bestaan verbonden is. Dat intieme leven is echter voor velen die van buiten komen en daar in de groote stad verborgen loopen, allerdroe vigst, zoowel in geestelijk als in stoffe lijk opzicht. Wanneer men eens kon nagaan, hoe- velen van hen, die thans het socialisme versterken, die thans als godsdienstloos te boek staan, die gemengde huwelijken sluiten, die de ziekenhuizen met hun schandelijke ziekten bevolken, afkom stig zijn van het platteland en daar brave ouders en grootouders hebben ge had, dan zou men de handen van ver bazing ineenslaan!! Maar niet alleen veel geestelijke ar moede, doch ook veel stoffelijk leed wordt er geleden door velen, die eertijds het dorp met de stad hebben verwisseld. Hoe menig jong meisje, hetwelk een eenvoudige, doch heerlijke toekomst op het platteland had kunnen tegemoet gaan, zit nu temidden van vele zorgen en onder vreemden met haar kinderen op een zolderkamertje in de groote stad, aan armoede en ziekte ten prooi O, het lijkt allemaal zoo mooi! De stad is zoo boordevol van gelegenheden tot vermaak, welke het platteland niet kent, maar de werkelijkheid is zooveel anders, zooveel wreeder! Jaar-in-jaar-uit zien we al die men- •chen in de groote stad hun ongeluk tegemoet loopen en we staan langs den weg, ach en wee roepend nu en dan, doch met de armen gekruist over de borst! In Italië heeft men dit tenminste niet gedaan; men heeft er niet alleen ge weeklaagd, maar men heeft ook de handen uit de mouwen gestoken en een daad gesteld. Met die daad zijn we het echter niet heelemaal eens en dat komt vermoede lijk, omdat we geen fascisten zijn. Mus solini is van oordeel en in dat op zicht heeft hij veel gemeenschap met de socialisten dat de Staat geroepen :s alles te doen en alles te beletten. Die opvatting hebben wij niet, al zullen we de medewerking van den Staat gaarne en dankbaar aanvaarden. Ook hier geldt het beginsel, dat het particulier initiatief voorop dient te gaan en zoo zouden wij wenschen, dat van katholieke zijde langs organisatori- schen v/eg, zoowel vanuit de stad als vanaf het platteland, al het mogelijke werd gedaan om onberaden stappen te voorkomen en om de plattelandsbevol king voortdurend, in het algemeen en in het bijzonder, te waarschuwen voor de godsdienstige, zedelijke en stoffelijke gevaren, welke er in de stad dreigen. De belangen, welke hier op het spel staan, zijn wel zóó groot, dat bijzon dere maatregelen onzerzijds gerecht vaardigd schijnen. Kan er daarnaast ook nog iets door den Staat worden gedaan want het geldt hier ook wel degelijk een groot maatschappelijk belang dan zullen wij de laatsten zijn om die hulp van de hand te wijzen, integendeel, wij zullen haar dankbaar aanvaarden. Maar vocr- op dient te staan, dat wij zelf eerst de handen aan den ploeg hebben te slaan. Ook hier geldt het oude spreekwoord: help u zelf, dan helpt u God. We zouden daarbij echter uitdrukke lijk de aandacht willen vestigen op het volgende: We kunnen vanwege het par ticulier initiatief nog zooveel doen om de menschcn te waarschuwen voor de gevaren der groote stad, de Overheid mag zich daarbij in den een of anderen vorm nog zoozeer aansluiten, dat alles zal toch vruchteloos blijven, wanneer er van overheidswege niet voortdurend een welvaartspolitiek wordt gevoerd, welke aan het platteland in gelijke mate als aan de steden ten goede komt. Ai onze pogingen zijn immers gedoemd om onherroepelijk op een mislukking uit te loopen, wanneer er voor de menschen op het platteland geen boterham te verdienen valt, of slechts een boterham zonder boter erop. Daar komt ten slotte de zaak practiscli op neer. Wanneer we zien, welke groote uitga ven jaar-in-jaar-uit aan de groote ste den worden ten koste gelegd en we zien daartegenover, hoe betrekkelijk kleine bedragen voor het platteland niet of vaak slechts met moeite zijn los te krij- geit we wijzen hier b.v. terloops op de ontginning van de talrijke braak lig gende complexen grond dan rijst bij ons twijfel, of er bij het voeren van welvaartspolitiek wel voortdurend en voldoende aan het platteland is gedacht. Willen wij den ongezonden trek naar de groote stad tegengaan, willen wij daartegen afdoende maatregelen nemen, dan is daarnaast een krachtige en voortdurende welvaartspoliteik ten bate van het platteland een onmisbare fac tor. Moge dit in toenemende mate door allen, die geroepen zijn in deze hande lend op te treden, gevoeld worden. Het eerste vliegtuig nam 145, het tweede 131 KG. mail mee. Dat is te weinig. Dat kan zoo niet op den duur. 250 a 300 K.G. mail zijn er noodig om deze postvluchten finantieel moge lijk te maken. Laten we toch voorkomen, dat de postvliegdienst welke in bijzondere omstandigheden voor ieder van ons wel eens van onbetaalbaar nut zal kunnen zijn moet worden stopgezet uit gebrek aan belangstelling. Laten wij toch dankbaar ons toonen voor zooveel vernuft, zooveel durf en zooveel doorzettingsvermogen! De Heer P. J. M. Vcrschure, die door de R. K. Statenfractie in de Provincie Noord- Ilolland eandidaat is gesteld voor de ver kiezing van een lid van het College van Gedeputeerde Staten in die Provincie, in de vacature, ontstaan door de verkiezing van den heer J. N. Ilendrix tot lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Weer zoo'n triomph-tijding! Gisteren is het eerste postvliegtuig te Bandoeng gearriveerd en hiermede is de eerste van de reeks voorgenomen postvluchten prachtig geslaagd. Wèl een aanleiding om eens van harte onze waardeering uit te spreken voor de voortvarendheid, welke het hoofdbestuur der posterijen ten deze aan den dag legt. Een geregelde postvliegdienst tusschen Nederland en Indië! In elf dagen tijds de post óver. Wie had dat tot voor korten tijd ge droomd? De tijd, dat er zoo gaarne smalend gesproken werd van „Tante Pos", lijkt nu wel voorgoed voorbij. Maar nu is het ook ons aller taak, het hoofdbestuur der posterijen in zijn prachtige voortvarendheid te steunen nu moeten wij ook allen rtiedewerken om een geregelden postvliegdienst mo gelijk te maken door zooveel mogelijk deze verzendgelegenheid te benutten. Hoofdconducteur, onder-machinist ei» brugwachter gestraft Omtrent het van de zijde der Nederl. Spoor wegen ingesteld onderhoek naar de oorzaak van het spoorwegongeval in den vroegen mor gen van 5 Septemoer j.l. by Meppel, waarbij tr. 1509 door onveilig sein reed en daardoor in de Smildevaart terechtkwam, verneemt 't „Hbd.", dat het onderzoek neeft uitgewezen, dat, toen in dien bewusten morgen aan den dienstdoenden stationschef te Meppel ge bleken was, dat de brugwachter van de Smil devaart niet te bereiken was, hij aan den ondermachinist en den hoofdconducteur daar van kennis heeft gegeven en den laatsten tevens opdracht gaf op de machine plaats te nemen. Voorts gaf hij een rangeerder mede, om den trein door het onveilig uitrij-sein te loodsen. Zoowel de ondermachinist als de hoofd conducteur hebben bij het onderzoek het bo venstaande bevestigd. Op ongeveer 900 meter afstand hebben bei den bemerkt, dat het afstandssein A van de Brug op „onveilig'- stond, terwijl het voor- sein „langzaam rijden' aangaf. Beiden ver klaarden, dat de trein met een snelheid van ongeveer 40 K.M. reed tusschen beide sei nen. De machinist verklaarde in de (onjuiste) meening verkeerd te hebben, dat hij tot den bedieningspost van de brug mocht doorrij den. Daarin was versterkt, omdat de hoofd conducteur niet ingreep. Hij had geen idee er van, dat de brug zou openstaan; toen htf het zag sloeg hij de rem aan, doch de trein gleed volgens hem door, de Smildevaart in. De hoofdconducteur "erKiaarde evenmin idee gehad te hebben dat de brug open was en dacht dat de machinist wel voor het on veilig afstandssein zou stoppen. Hij zag pas dat de brug open we;., toen de trein vlak voor het sein A was waarop hij van de machine sprong. De commissie is tot de conclusie gekomen, dat het gebeurde een gevolg is van het zich verslapen van den brugwachter, waardoor deze strafschuldig is w-gens te laat in dienst komen, terwijl de hoofdconducteur en de ondermachinist zich aan verregaande onacht- I zaamheid hebben schuldig gemaakt. De verregaande onachtzaameid van den I hoofdconducteur bestaat hierin, dat hij niet in het minste heeft begrepen, toen hij zag, dat de machinist geen snelheid verminderde tusschen voorsein en afstandssein A. en om dat hij hoegenaamd geen maatregelen nam om den trein voor het onveilig afstandssein tot stilstand te laten brengen De verregaan de onachtzaamheid van den machinist be staat hierin, dat hij, willens en wetens, door het onveilig afstandssein A reed. Uit het onderzoek is de commissie wel ge bleken, dat beiden niet op het open zijn van de brug hebben gerekend en dat aangeno men moet worden, dat zij met door praten met elkander afgeleid zijn geworden. De commissie stelt voor, om den hoofd conducteur te straffen met terugstelling tot conducteur, den ondermachinist met terug stelling tot stoker in d" locomotiefloods en den brugwachter met een geldboete, bestaan de uit een half dagloon, wegens te laat in dienst komen. Een vliegmachine uit het Bloemencorso te Schagen, geheel van bananen gemaakt De P. H. A. E. Z. is te 8.50 te» Ban doeng geland, alles was wel aan boord. Het tweede postvliegtuig, de P. H. A. E. O is gisterenmorgen te 5.01 te Bagdad opge stegen en om 17.07 te Jask aangekomen. Aan boord is alles wel. Vandaag wordt de reis voortgezet. Het verslag betreffende „Duinenbosch" Verschenen is het verslag betreffende het provinciaal ziekenhuis „Duinenbosch" te Bakkum, uitgebracht over het jaar 1928. Het verslag begint met een kort inleidend overzicht. Verder behandelt het verschillende onderwerpen, Geneeskundige Dienst e.a. Eer. duidelijk en overzichtelijk verslag!: j LlCMTFÖEURKiE ROOKTABAK ROODS-STER THE co opu? NlEKieiJER 5HOMINGEN Mgr. L. C. L. Eygenraam Naar „de Tijd" verneemt, is Mgr. L. C. h. Eygenraam, oud-hoofdredacteur van „Dc Tijd," eenigszins lijdende. Met het oog op den hoogen leeftijd van den patiënt zijn ui: voorzorg Z.H.Eerw. de laatste H. H. Sacra menten toegediend. De toestand van den lijder was gistermor gen naar omstandigheden vrij goed; er is dan ook geen onmiddellijk levensgevaar. Benoemingen Paters Franciscanen Tot Vicarius van het Klooster Minden broeders te Megen is benoemd Pater Callix- tus Beckers; van het Klooster te Bleyer- heide Pater Luchesius Moeskops; tot overste van de statie te Delft (H. Joseph» Pater Paulinus Hase, te 's-Gravenhage (H. Antonius en Lodewijk) Pater Dalma- riius van Heel. De plannen van de „Graf Zeppelin" Naar de „Hamburg-Amerika-Lijn" mede deelt, heeft het reisplan van de „Graf Zeppelin" eenigc wijziging ondergaan. Zoo zal de tocht naar Berlijn niet op 5 of 6 Oct., doch reeds op 1 of 2 October a.s. plaats vinden. Deze tocht is, evenals die naar Zwitserland, reeds geheel uitverkocht. De Holland-vlucht zal op veler verlangen in plaats van 14 uur 18 uur duren. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft jenoemd tót kapelaan te Zwaag den W.E. heer J. Rutten, neomyst. Z.D.H. de Bisschop van Haarlem heeft tenoemd tot Fastoor te Amsterdam (H. Ant. v. Padua) den W.E. Pater fr. E. Stale- meyer o.F M„ alsmede tot kapelaan de vol gende Paters Franciscanen: 's-Hage (H.H. Ant. en Lod.) P. Potten; Delft <H. Jos.) H. Brandsma; Gouda (H. Jos.) M. Wassenaar; Delft (H. Jos.) A. v. d. Berg en als assistent te 's-Hage (H. H. Ant. en Lod.) den Weleerw. Pater fr. I. v. Heel O.F.M., die pastoor was te Amsterdam (H. Ant. v. P.) Het treinongeluk ie Meppel. Enkele be ambten gestraft De Alastrim-ziekte ernstiger? Benoemd zijn de Ncderiandsche gedele- geerden naar dc 13e Int Arbcidsconferea- tie te Genève. Kardinaal Dubois overleden. Frankrijk en Italië onderhandelen over een gemeenschappelijk front op de a.s. Vloot- conferentie. De redevoering van Z.H. den Paus roof de Katholieke mannen. De vulkaan Soufrière op St Vincent KI. Antillen in werking. De opstand in China breidt zich uit. De koelie-aanslagen in Indië Kuw optreden de oorzaak Het onderzoek naar verschillende moor den op planters op Hollandsche onderne mingen in Indië heeft uitgebracht, dat dc slachtoffers ruw zijn opgetreden, evenals de Engelsche planter Heming, die vermoord werd en tegen wien naar 't schijnt, vroe ger reeds een aanklacht wegens ruwe be handeling van koelies werd ingediend. De bladen ontkennen, dat de toeneming van het aantal moorden op planters in verband staat met communistischen invloed of een zwakke houding van het gouverne ment. PARIJS, 23 September CV. D.) Heden middag om 17.20 uur is Kardinaal Dubois overleden. Louis Erens Dubois werd 6 September 1856 te St. Calais in het departement Sai> the geboren. Hij bezocht daar het gymna sium. Later ging hu naar het priesterse- miriarium te Préciqué en te Le Mans. Den 20sten September 1879 werd hij tot priester gewijd. Nadat hij als kapelaan werkzaam was geweest te Broulon, Lude en La Conture, werd hij in 1885 pastoor te Le Mans, waar na hij snel tot de hoogste kerkelijke waar- Kardinaal Dubois t digheden opklom. In 1898 werd hij generaal- vicaris, in 1901 bisschop van Verdun, in 1909 aartsbisschop van Bourges, in 1916 aartsbis schop van Rouaan. In hetzelfde jaar werd hij ook gekozen tot kardinaal-priester met den titel S. Maria i. Aquiro. Als zoodanig was hij lid der congregatie voor de cere moniën, de consistories en het concilie. In October 1920 werd Kardinaal Dubois tot aartsbisschop van Parijs benoemd als op volger van Kardinaal Ametle, waardoor hij aan het hoofd der kerkelijke hiërarchie in Frankrijk kwam te staan. In deze positie nam hij voornamelijk een bemiddelende hou ding aan tusschen de Fransche regeering en de Katholieke Kerk en heeft in het alge meen vermeden, zich in den strijd der poli tieke partijen te mengen. Opzien baarde dan ook destijds in 1926 zijn aanval op de „Action Frangaise", en den uitgever van dit blad, den bekenden Charles Maurras, die zich verzette tegen de „pontificale in structies", door Kardinaal Gasparri tegen het blad uitgevaardigd. Aanvankelijk ver oordeelde Kardinaal Dubois in „La Se- maine Réligieuse" de houding der „Action Frangaise", die de „instructies" had weer gegeven in termen, die, zoo heette het, „een beleediging voor den Heiligen Stoel betee- kenden en tot opstandigheid aanspoorden. De Heilige Stoel nam de grondwettige be voegdheden der Fransche regeering tegen over het blad in bescherming, waarbij de Kardinaal zich aansloot. Toen het blad zich bleef verzetten, vaardigde de Kardinaal in April een edict uit, waarbij de aanhangers der „Action Frangaise" werden bedreigd met de ontzegging van de kerkelijke genade middelen. Vermelding verdient nog, dat Kardinaal Dubois door de Fransche regeering met een missie naar Klein-Azië en Afrika werd ge zonden en daarvoor het Kruis van het Legioen van Eer verkreeg. Verder was Kar dinaal Dubois Ridder van het Heilige Graf en vroeger was hij ook lid van de Akademie van den Heiligen Johannes van Aquino. De Kardinaal heeft ook eenige studiën ge publiceerd op het gebied der kerk- en kunst geschiedenis. De directeur van den G. G. D. te Am sterdam heeft medegedeeld, dat hem, na persoonlijk onderzoek is gebleken, dat c!e gevallen van alastrim te Rotterdam een steeds ernstiger karakter aannemen, dat er verschillende patiënten zijn met den nae- morrhagischen vorm van deze pokziekte, zoodat deze klinisch niet te onderscheiden is van echte pokken. Zondag zijn te Rotterdam vier Maandag is een nieuw geval van alastrim ter kennis gekomen. De moordzaak-Waller Het verdere verhoor Bij de voortgezette behandeling van de strafzaak-Waller voor den Landraad te Langsa werd verder gegaan met het verhoor van beklaagde Soekar nan. De president ging nader in op de kwestie van het bebloede hemd *°n Jacob en op de vraag waarom Jacob een klewang had gekocht. Beklaagde legde verschillende tegenstrij dige verklaringen af en trachtte de schuld op de vier andere beklaagden te schuiven. Vervolgens werd het rapport van de ar beidsinspectie behandeld, volgens welk rap port beklaagde alle koelies heeft tegenge houden bij de ontmoeting met den heer Ligthart. Uit het rapport blijkt, dat de heer Waller kort voor der, moord aan beklaagde vroeg waarom zijn oogen zoo rood waren, als hij een standje kreeg. Het antwoord luidde, dat het kwam door het kijken in de zon en niet door drift Waller had zijn mes opengemaakt en zeide: „Als je een man bent, neem me dan." Bekl. zegt, dat Waller grof was. Bij het verhoor van beklaagde Jacob bleek, dat de ze zeven maanden mandoer was en met de koelies en zijn superieuren goed overweg kon. Het Nederlandsche Ei Wettelijke maatregelen gevraagd De Vereeniging van Pluimveehouders „Beekbergen en Omstreken" heeft zich tot den Minister van Landbouw gewend, met het verzoek maatregelen te nemen, die ge- eigend zijn, de positie van het Nederlandsche ei op de internationale markt te versterken. De vereeniging verwijst daarvoor naar de maatregelen, welke in Denemarken zijn ge troffen. Barometerstand 9 uur v.m.: 774. vooruit. OPTICIENS FABRIKANTEN LICHT OP. De lantaarns moeten mor gen worden opgestoken om 7.18 uur. De Coöp. Roermondsche Eier mijn De viering van het zilveren jubileum Bij gelegenheid van de viering van .iet 25- jarig bestaan der Coöp Roermondsche Eier mijn had in het verkooplokaal van het Mijn- gebouw aan de Emrr.alaan een receptie plaats Naast het bestuur,' de leden van den Raad van Toezicht; afgevaardigden van zusterver- eenigingen, waren mede aaev.ezig jhr. mr. Ch. Ruys de Beer en b cuci. minister-presi dent, mr. P. baron var Hövell tot Wester- flier, Commissaris der Koningin in Limburg, burgemeester en wethouders van Roermond, de voorzitter der Roermondsche Kamer van Koophandel en Fabrieken, de rijkspluimvee- teeltconsulent en eer. groot aantal andere belangstellenden. De voorzitter der C. R. F,., de heer van Haaren, Tilburg, opende de feestelijke bij eenkomst met een Kor* welkomstwoord. Jhr. Ruys de Beerenbrouck memoreerde het verleden der mijn Vergist spr. zich niet. dan is de C R. E uitgegroeid tot een der grootste in dit wereldd rl. Die groei is ver kregen niet alleen door energie van de voor gangers en de opvolgenae leiding maar ook door de eendracht. Spr. wenschte de orga nisatie toe, dat zij die eendracht «ok in de toekomst moge behouden. De Commissaris der Koningin in Limburg ze-de, steeds met groote belangstelling den gestadigen groei van het jonge plantje te hebben gadegeslagen. Spr constateert, dat de C. R E. het hare er toe heeft bijgedra gen, dat de kleine landbouwer, die momen teel moet ploeteren om zijn bestaan te kun nen voortzetten, door opvoering van de pluimveeteelt betere inkomsten kon boeken. Dit achtte spr. op een gelukkig verschijn sel. Burgemeester Steinweg van Roermond uitte ten slotte zijn dank voor het be reikte succes, waardoor ook de stad Roer mond naar buiten treedt. Na beëindiging dezer officieele plechtig heid werden door de talrijke aanwezigen de mijngebouwen bezichtigd, waarna een be zoek werd gebracht aan de tentoonstelling in de Julianazalen aan de Hamstraat. Daar na vereenigden allen zich a;.n een feest maaltijd in de keurig versierde Harmonie zaal. Verder is een excursie met autobussen gehouden naar het fokstatic.1 te Horst. Na een plechtige Hoogmis van dankzeg ging in de kathedrale kerk werd gisteren morgen in het St. Christoffelhuis de Pluimveedag der Nederlandsche Pluimvee federatie gehouden. De heer P. J. van Haaren uit Tilburg, hield de feestrede. Ter gelegenheid van de Winkelweekfeesten te Schagen is aldaar Maandag Bloemencorso en Reclame-optocht gehouden. Een mooi versierde fiets.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 1