Provinciaal Nieuws Uit de Zaanstreek De groote hulp in de Huishouding! HenkeFs - en -7 Stofzuigerhuis MAERTENS Heringa Wuthrich, Haarlem EERSTE BLAD WOENSDAG 2 OCTOBER 1929 \t/A Vervaardigd in de Persil-Fabrieken. voor Huis- en Keuken-gerei, - Overal verkrijgbaa BLADZIJDE 2 Bartgijarisstr. 13 - Tel. No. 10736 Apex Eleetr.Waschmachinesf 275.- NIEUWER-AMSTEL WEESP PhHips' Radio-Toestellen - ADVIES EN BIJSTAND Rechtszaken, Belastingzaken, MIJDRECHT DE KWAKEL ENKHUIZEN L yOLiterj [Een eetlepel lop 10 Liter (een! lemmer) water.j Een nieuw Spoel- en Reinigingsmiddel voor vaatwerk, messen, lepels, vorken, potten en pannen, kortom alle voorwerpen van metaal, steen, glas. porcelejn, enz. verwijdert vet. saus- en etensresten in een ommezien (Q) maakTalles schitterend blank en glanzend, daarbij absoluut reuwoos. Neemt U eens een proef. U zult verbaasd zijn over de prachtige resultaten. Prijs per (^ak 15 cent. ZAANDAM MEDEMRLIK HOORN KROMMENIE RAADSVERGADERING De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagavond, waarbij alle leden tegen woordig waren onder voorzitterschap van Burgemeester A. Colijn. Na opening der vergadering volgde het lezen der notulen en daarna vaststelling. Aan de orde is de benoeming van een gemeente-secretaris. Op de voordracht komen voor no. i de heer Stoer te Lichtenvoorde, no. 2 de heer De Bruin te Haarlem. De Voorzitter had gedacht zonder com mentaar deze verkiezing aan de orde te stellen, doch spreker ontving vandaag een schrijven van den Commissaris der Koningin te Gelderland, waarin wordt verklaard, dat het pamflet in De Telegraaf geheel onjuist is en dat de heer Stoer geheel vrij uitgaat. Het betreft een aanklacht tegen den heer Stoer, dat hij zich zou hebben schuldig gemaakt aan het opvoeren van het aantal inwoners van Lichtenvoorde door vervalsching van het Bevolkingsregister. Spreker zegt dat hieruit dus blijkt, dat er van fraude geen sprake is geweest. De heer Oldenbroek vraagt of de voor dracht eenstemmig is opgemaakt. De Voorzitter zegtNeen, eenstemmig niet het was twee tegen een. De heer Bergkamp Dat is niet juist Burgemeester. De Voorzitter zegt, dat hij zich ten slotte bij deze voordracht heeft neergelegd. De heer Oldenbroek komt er tegen op, dat de rechtsche fracties met elkander achterbaks de zaken hebben bekonkeld en betitelt dit ais koehandel. Het stond reeds lang vast dat de C. H. partij den ontvanger zou krijgen en dat de R. K. een R. K. ge meente-secretaris zouden bekomen als tegen prestatie. Spreker wil niet gesteld worden voor een fait accompli. Wij hebben een secretaris te benoemen, die bekwaam is voor zijn taak zonder naar godsdienst of politiek te zien. De lijst geeft nauwkeurig aan tot welke richting de sollicitanten be- hooren. De Voorzitter zegt, dat B. en W. daarnaar ook niet hebben gevraagd. Spreker herhaalt, dat hij niets heeft tegen de aanhangers van welken godsdienst ook, maar uit protest zal hij niet op No. x van de voordracht stemmen. De heer Bergkamp zegt dat de voordracht eenstemmig is opgemaakt n.L Stoer no. i en de Bruin No. 2. Unaniem is er besloten de voordracht aldus in te dienen. De Voorzitter zegt, dat de heer Bergkamp hem niet begrepen heeft. De heer Van Wees bestrijdt de kwalificatie van koehandel. Het is ten volle gerechtvaar digd, dat de rechtsche fracties overleg plegen. Dat gebeurt overal. Het verwondert spreker dat de heer Oldenbroek er nu aanmerking op maakt, terwijl reeds driemaal een benoe ming heeft plaats gehad door overleg van de rechtsche fracties, waarbij tweemaal een liberaal wethouder werd benoemd. Nooit zijn de leden der linksche fracties daarbij geweest, ofschoon spreker daar wel voor zou voelen. Het overleg heeft plaats gehad, maar voorop is gezet dat wij de beste moeten heb ben, die wij kunnen krijgen en daarbij mag toch zeker ook wel aan een Katholiek een eerlijke kans gegeven worden. Spreker komt op tegen het laffe en leugenachtige geschrijf in het Amstelveensche weekblad, dat er op gericht was stemming te maken. Spreker meent dat de schrijver aan de groene tafel zit en noodigt hem uit zich bekend te maken. Wij hebben gaarne een Katholiek secre taris, maar voorop is steeds gezet, dat het de beste moet zijn. Nu het echter een Katholiek geldt, die als de beste wordt erkend door het geheele college, wok t op het laatste oogen- blik leugen en laster verspreid, omdat hij Katholiek is. Spreker leest een zestal telegrammen voor, waaruit bfcj kt, dat de heer Stoer geheel vrij uitgaat. P" heer Van der Schans wil voor zichzelf spreken en zegt, dat hij door niets gebonden is. De heer Van Wees Niemand is gebonden. De heer Van der Schans heeft geen toe zegging gedaan en zich afgevraagd of het op den weg lag een Katholiek te benoemen. Er is een A. R. burgemeester, een C. H. ontvanger en een vrijzinnig ie ambtenaar ter secretarie. Gezien de sterkte van de R. K. in deze gemeente is spreker voor de billijk heid der wenschen van de Katholieken meer gaan voelen. Moeten we nu echter iemand benoemen, jegens wien beschuldigingen worden geuit, waarvan we niet weten in hoeverre die juist zijn Spreker geeft in overweging de benoe ming aan te houden. De heer De Rooy wil wel zeggen, dat hij zich aan die praatjes niet stoort. Ik kan wel meedeelen, dat de heer Van Wees heeft gezegd, dat hij geen Katholiek wenschte als het geen beste candidaat was. De heer Kamp gaat verder in op de be schuldigingen tegen den heer Stoer ingebracht in de Telegraaf van 14 Maart. Hij zou het ongewenscht vinden iemand te benoemen, die niet geheel vrij uitgaat. Men moet voor zichtig zijn na hetgeen hier reeds is gepasseerd Spreker zou ook een nader onderzoek wen schen. De heer Van Wees is er van overtuigd, dat de beschuldigingen lasterlijk zijn. Hij leest een stuk voor uit de Gelderlander, waar in de feiten tot de juiste proporties worden teruggebracht en van de beschuldigingen niets overblijft. Hij is tegen uitstel. De Voorzitter voelt veel voor het voorstel van den heer Van der Schans. Hij hoopt ook, dat er niets van waar is, maar het is beter, dat de heer Stoer volkomen gerehabiliteerd wordt. De heer Van Wees blijft tegen uitstel. Reeds maanden lang is men aan het kankeren en wordt e. een hetze gevoerd tegen de Ka tholieken. Dit zal nog voortduren. De heer Bergkamp meent dat er reeds voldoende rehabilitatie is door de ingekomen telegrammen. De heer Zaal meent, dat de heeren Kamp en Oldenbroek geen groote waarde kunnen hechten aan de stukken in de Telegraaf. Indien uist was geweest, wat verleden jaar in dat blad stond van Nieuwer-Amxt el, dan zaten nu verschillende ambtenareen n de Burgemeester erbij in de gevangenis. De groote hoofdzaak i*, dat men hier in Nieuwer-Amstel geen Katholiek wil zien benoemd De heer Van der Schans durft heel gerust Zeggen, dat het bij hem niet gaat tegen den Katholiek, doch hij wil omtrent de beschuldi gingen klaarheid. De heer Van Altena zegt dat bij hem vast staat, dat de meest geschikte op no. 1 staat. De C. H. partij was niet gebonden als er onder de Katholieken geen geschikte candi daat zou zijn. Ik moet verklaren in strijd met de woorden van den Burgemeester, dat de voordracht in het college eenstemmig was, omdat ook de Burgemeester erkende, dat Stoer de beste candidaat was. De heer Van Wees constateert, dat de Burgemeester onwaarheid spreekt. Juist dat is voor spreker het bewijs, dat het tegen den Katholiek gaat. De heer Van Tuinen zegt dat het bij hem niet tegen een Katholiek gaat nu gebleken is, dat no. 1 de beste en meest geschikte is. Hij is echter voor een nader onderzoek. De heer Kamp legt eenzelfde verklaring af. Het voorstel Van der Schans wordt daarna aangenomen nadat ook de heeren Koster en Andree zich voor een onderzoek ter plaatse j hadden verklaard. Tegen stemden de heeren Van Wees, Wesseling, Zaal, Bergkamp, De Rooy, en Hol. Met B. en W. zullen de heeren Van Wees, Kamp en de Rooy een onderzoek doen te Lichtenvoorde. Een verzoek van den heer Koning om vergoeding van reiskosten voor een kind, dat een U.L.O. school te Aalsmeer bezoekt, wordt afgewezen met 10 tegen 3 stemmen. Voor toestaan van vergoeding waren de heeren Kamp, Oldenbroek en Van Tuinen. Gunstig wordt beschikt op eén verzoek van T. van den Berg om een voorschot in gevolge de landarbeiderswet. Het voorstel van den heer Wesseling om een anderen tijd te bepalen voor het geven van landbouwverlof, waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten, werd thans aangenomen met 9 voor en 4 tegen. Tot leden van de commissie voor georga niseerd overleg worden benoemd de heeren Hol, Van Wees en Oldenbroek, nadat de heer Kamp had bedankt. Hierna volgt sluiting der vergadering. Gemeenteraad Maandagmiddag verga derde de raad der gemeente Weesp, onder voorzitterschap van den heer M. Dotinga, burgemeester. Aanwezig waren alle leden Ingekomen was een adres der Esperanto (wereldhulptaalj prnpaganda-commissie, tot het bevorderen van het geven van onderwijs in die taal. 3. er. W. willen het, als niei- gezegeld, ter zijde leggen. Er ontstaat echter ecu meeningsversehil of stukken, als nier be doeld, wel gezegéld moeten zijn. Besloten wordt, op verlangen van enkele raadsleden, bet verzoek te stellen in handen der Onder wijscommissie. Uit een lijst, den raadsleden toegezonden, bleek, dat hier wederom 404 iepeboomen langs straten en grachten zullen worden ge veld. De heer Nordemann brengt de twee rijen boomen aan de Hoogstraat ter sprake, waaromtrent indertijd besloten was de boo men voorloopig te laten staan. Na veel dis cussie wordt bepaald, dat één rij zal vallen tusschen Kerkstraat en Langebrug; dit zal de verbreeding dier straat, vooral wegens het verkeer op den draai naar en van dei brug, zeer zeker ten goede komen. B. en W. waren zoo gelukkig geweest, een in alle alsmede op het gebied van ACCOUNTAN CY, OPRICHTING N. V., CRED1ETEN, HYPOTHEKEN enz. ontvangt men tegen billijke tarieven, bij het Kantoor van Mr. Drs KASSE ZEGEL en A. J JEL- GERSMA, Accountants, aan het Verwulft no. 1, ingang Koningstraat, Tel. 10966 Kantoor geopend van 105 en 7—9 uur. Spreekuur te IJMUIDEN, eiken Maan dagavond, Kon. Wilhelminakade 76, Weesper soepterrine aan te koopen, alhier vervaardigd in de vroeger bestaande porse leinfabriek (ongeveer 1700) en thans hadden zij wederom beslag kunnen leggen op 12 scho teltjes met 6 lage en 4 hoogs koppen, alsook een spoelschaaltje, jammer genoeg zonder melkkan, voor de somma van 750. Dit por selein is onlangs tentoongesteld geweest in het Rijksmuseum. Na discussie en zelfs het houden van een besloten vergadering, wor den de bedstede bedragen geranctionneerd met de stem van den heer Ruarus tegen. Op ver zoek van den heer Houtman zal de soepter rine in een vitrine worden geplaatst, een en ander op het Stadsmuseum van het raadhuis. De termijn van ontruiming van eenige wo ningen in de Gasthuissteeg wordt verlengd met 6 maanden. Een verzoek van den autobusondernemer WeespMuiden werd in handen van B. en W. gesteld om advies. Zonder hoofdelijke stemming werden de volgende verlagingen voor industriegas aan genomen: voor de eerste 50 M3 per maand 12 ets. per M3, voor de volgende 300 M3 8c ent, voor de volgende 3000 M3 7 cent, voor de volgende 3000 M3 6 cent en voor meerdere M3 5 cent per M3. Het voornaamste punt der agenda was de reorganisatie van het L. O. (bezuiniging hier op en/of het beschikbaar stellen van minder door de gemeente te vergoeden onderwijs-, krachten, zou vanzelf zijn terugslag hebben op het bijzonder R. K. en Chr. onderwijs). In de vergadering van 28 Maart was een commissie ingesteld, die tot taak had voor te stellen, hoe het verplichtend geworden 7e leerjaar het best zou kunnen worden toe gepast, zonder dat schade aan dat onderwijs zou worden toegebracht en hoe dit tevens zoo zuinig mogelijk zou kunnen geschieden. De commissie, die zich daarbij had laten voor lichten door den heer F. Eringa, Inspecteur van het L. O., en den heer Ossendorp, on- derwijsspecialité der S. D. A. P., kwam tot de volgende conclusies: Ie plan: er zal zijn een groote school A met 8 leerjaren en 8 leer krachten en een kleine school B met 8 leer jaren en 4 leerkrachten; 2e plan: aan school B zal een zevende leerjaar worden ingesteld, gelijk dat thans reeds aan school A is en verder zullen de leerlingen der openbare scholen zoo over A en B verdeeld worden, dat het grootst mogelijke getal door het Rijk vergoede leerkrachten kan worden verkregen. Nog had de heer Eringa desverlangd geadvi seerd, dat het voor het onderwijs het beste was, de zaak te laten, zooals ze thans is. Uit den loop der discussie bleek, dat B. en W. bezuiniging vooropstelden, maar dat bedoelde commissie vreesde, dat het onderwijs aan de leerlingen te zeer in het gedrang zou komen. Nog rekende dr. Knaap, de wethouder van financiën,' voor, dat een door de gemeente betaalde leerkracht bij het bijzonder onder- 1 wijs komt op 0.90 en bij het openbaar op 2.62 per leerling. j Na veel geredeneer wordt het bezuinigings voorstel van B. en W. verworpen met 76 stemmen; tegen de heeren Oor, Sertons, v. Asselt, v. Soeren, Veerman, Verhoeff en Vader. De zaak blijft dus, zooals ze was. Nog was voorgesteld, de notulen niet meer door den verslaggever (den heer J. C. Wij nand) maar door een der leden van het secretariepersoneel te laten opmaken. De voorzitter, dr. Knaap en de heer Vader zijn daar tegen, omdat de verslaggever goed werk levert en omdat het op de secretarie niet zoo goed gedaan zou kunnen worden en omdat deze ambtenaren toch al reeds met werk overbelast waren. Nog werd wegens het persoonlijke der kwestie hierover in comité beraadslaagd, waarna het voorstel werd ver worpen met 76 stemmen. De heer Wijnand blijft dus de notulen opmaken. Ten slotte wordt het bedienen der brug gen wederom toevertrouwd aan den heer A. Dekker en werd het terrein „Zeerust" ver huurd voor den tijd van 3 jaar aan den heer Van Someren voor 100 25 per jaar. Hierna rondvraag en sluiting. Hinderwet B. en W. maken bekend, dat het verzoek van K. W. Deininger, Rijwiel- en Metaalfabriek „Komeet" te Weesp, om in per ceel kadastraal bekend in sectie A no. 1336, een rijwiel- en metaalfabriek te mogen op richten en dat van de N. V. American Pe troleum Company, om voor perceel kadastraal bekend onder sectie A no. 3663 een tweeden, ondergrendsehen benzineketel te mogen plaatsen, door hen voorwaardelijk is inge willigd. Gemeenteraad De gemeenteraad zal Donderdagavond een vergadering houden met een belangrijke agenda. Arm gekneusd De leerling-monteur D. kreeg tijdens het op gang maken van een auto in de garage P., een slag van den auto slinger, waardoor zijn arm zwaar gekneusd werd en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Concert Maandagavond gaf V. I. O. S. haar laatste concert van dit seizoen in de tent. Het weer was minder aangenaam cn de opkomst van de burgerij niet groot. De nummers werden goed afgewerkt en tot slot een flinke stortbui, welke een ieder naar zijn home dreef. Voetbal Zondag 29 September speelde S. E. V. I haar laatsten nederlaagwedstrij tegen Rcda II uit Bovenkerk. Voor de rust speelde S. E. V. met den wind in den rug en ging ds strijd gelijk op. De rust ging in met 10 voor Roda. Na de rust was Roda overwegend sterker en wist deze den S. E. V.-keeper driemaal te passeeren. Alzoo kwam het einde met een welverdiende 40 overwinning voor Roda. Deze kwam dan ook in het bezit van den beker. A.s. Zondag, 6 October, speelt S, E. V. haar eersten competitie-wedstrijd tegen Z. P. C. III uit Amsterdam, op het Kwakelsche ter rein. De wedstrijd vangt aan te half drie. Als alle S. E. V.-spelers opkomen, belooft het een aardige wedstrijd te worden. Alle sportliefhebbers dus a.s. Zosdag naar het S. E. V.-terrein. Palingfuik ontvreemd. Door den binnen- visscher S. Broer werd kennis gegeven, dat een hem toebehoorende palingfuik, uitgezet in den polder, is weggenomen. De politie stelt een onderzoek in. Woningen voor groote gezinnen. Door de S. D. A. P.sche raadsfractie werd bij den Gemeenteraad een voorste) ingediend, ten spoedigste over te gaan tot het bouwen van een vijftal woningen voor groote ge zinnen. Si "V-■ i'.i\ Eemg importeur E Ostermann 6 Co's Handel Maatschappij N V. V. V. Z.-NIEUWS. Met het oog op de aanstaande competitie zijn de volgende elftallen samengesteld, met voorbehoud, dat eventueele verandering door de elftal-commissie kan worden aangebracht. Er zijn reeds 3 elftallen ingedee.a en 2 ad- sp.ran ten-elf tallen. Het 2e elftal vangt Zondag aan met zijn lsten competitiewedstrijd, n.i. tegen het ster ke Purmerend I. Vertrouwd wordt, dat alle spelers hun best zullen doen en de aangewezen plaats door de elftal-commissie strikt wordt gehand haafd, zoodat het voor de leden zelf en voor de leden van het bestuur gemakke lijk is te maken, wie ai of niet voor zijn plaats in aanmerking komt. Hier volgen de 5 elftallen. I. H. Goedhart Th. v. d. Wardt C. v. d. Wardt W. Beerepoot J. Beerepoot C. v. d Wardt N. Wübenga J. de Lange D. van 't Ent Ch. v. Halderen C. Schaar. II. Cas Rinke Jb. Ooteman P. Koebolt W. v. Halderen E. Bommerson Jb. Room Jö Cordens P. Maas J. Catee J. Nijhoff A. Vergouw III. J. Wegman A. All J. Dekker W. Ros A. v. Wijngaarden M. Scheffers N. Hoogwaarts H. v. d Veur H. Steijger C. Scheffers T Kerkhoven Adspiranten A. G. v. d. Werff W. Katee C. Esser D. Kaayk A.Brinkkemper J. Maas W. v. Halderen A v 't Ent H. Schimmel H. Nijhoff A. Blakenburg (B) Jac. Cardens B. Kaayk K. Gandorf A. Wiegman Jac. Mandjes W. Tenloozen Jb. Rencken G. Platei C. v. d. Huizen Jb. v. I-Iouts H. Hc-rmarij R. K. DAM- EN SCHAAKCLUB D. O. S. Het was Vrijdag voor de Zeden van D.O.S. wel een teleurstelling, dat Limmen op het laatste moment nog afbericht stuurde en deze wedstrijd pas op 11 October zal ge speeld worden. Het is echter niet zoo heel erg. Men mag gerust nog wel eens ernslg trainen, wil men in deze wedstrijden nog succes hebben. Dat heeft de wedstrijd tegen Wormerveer wel bewezen. Er is van andere clubs nog geen offici- eele datum vastgesteld; dit kan dus volgen de week pas bekend gemiakt worden. Wan neer er nog Katholieke dammers of scha kers zijn, die zich verd.r wenschen te ont wikkelen, zijn zij ten aden tijde welkom. De oefenavonden zijn tijdelijk Dinsdag en Vrijdag van 8—11 uur. VERKEERSONGEVALLEN Op den Hoogendijk wrd een meisje aan gereden met het gevolg, dat zij kwam te vallen en een been br*k. Zij werd naar de kliniek overgebracht, alwaar het been werd gezet. In de Oostzijde werd eei. juffrouw, die daar wandelde, door een fieUer aangereden, waardoor zij met ernstige vet wondingen naar het ziekenhuis werd vervoerd, en aldaar ter behandeling opgenomen. Burgerlijke stand tijdvak 24 t/m. 30 September 1929. Geboren Hendrik, z. v. D. Bults en H. HofKlaas, z. van K. Weij en M. van den Bosch Jacobus, z. van P. J. Lassoij en A. Koene (won. te Amster dam) Egbert Marinus, z. van Ph. Mulder en A. Last Cornells, z. van C. Stompe en H. SchaftMaartje, d. van J. van Putten en A. Huijsman Herman Frederik, z. van H. F. Huizinga en W. Vogtlander Dirkje Cornelia, d. van C. van der Lee en W. Hoogeland Nelly en Aleida, dochters van W. Bruijnzecl en A. D. Talma. Ondertrouwd J. Coenraad en N. Koo- men F. J. Vonk en M. van der Wardt A. Kef en M. Weeteling Gehuwd P. Schoenmaker rr^t M. Keij- zer J. Oosterling njet P. van Zaanen B. Meulenbroek met M. SombroekC. M. Snijdoodt met M. Reek S. Stolp met N. Fokke D.- J. Helms met J. W. Rosmuller P. Dekker met A. C. de Wit A. van Baaren met G. Starreveid S. P. Hille met G. J. van Kuijk K. Marees met E. M. van Renssen. Overleden t Margaretha, Johanna Rauch- baar, oud 38 jr., ongehuwd (overl. te Rotter dam) Luwtje Huisman, oud 51 jr., gehuwd met E. HartogMaartje Portegijs, oud 60 jr., gehuwd met J. Snijder. GEVONDEN VOORWERPEN, WAAR VAN INLICHTINGEN ZIJN TE BE KOMEN AAN HET HOOFDBUREAU VAN POLITIE, ALHIER Twee portemonnaies met inhoudeen alpaca beursje met inhoud een doublé horlogeketting een doublé armband een damestaschje een spionnetje een rijwiel- belastingplaatje een dwerg pinchertje een zwart hondje een hondenkettingeen damestaschje, inhoudende een zilveren beurs je. R. K. DAM- EN SCHAAKCLUB D.O.S. De wedstrijd tegen W. S. C. uit Wormer veer is al weer achter den rug en- is ge ëindigd in een 64-0 ver winning voor W. S. C. Eerlijk gezegd is deze uitslag ons wel een beetje tegengevallen, daar wij minstens gelijk spel verwacht hadden, wat het zeker ook had kunnen zijn. De leden van D.O.S. hebben schijnbaar nog steeds last van wedstrijdzenuwen. De totale uitslag is als volgt W.S.C., WormerveerD.O.S., Zaandam x. J. KramerJ. v. Luit 2. v. d. LoosA. W. de Mooy 3. C. SickermanV. Kramer 4. J. A. HellenaarA. P. Clijnk 5. P. WestenW. Boon Sr. 6. P. PraagA. Kalkman 7. D. DuisJ. Willemse 8. J. Bak—W. Boon Jr. 9. W. VosterG. v. Heteren 10, L. AndreaC. J. v. Santé digde in het voordeel van K. V. V. met 32. G. V. O. Zondag j.l. speelde G. V. O. II een wedstrijd tegen A. R. C I, welke met 71 een overwinning bracht voor A R. C. L Installatie van den Zeereerw. Heer P stoor in de St. Jozefschool Omstreeks 3 uur betrad Zijn Eerw., vergezeld door den Wel- Eerw. Heer kapelaan en de leden van het Schoolbestuur het daartoe met groen en bloemen versierde klaslokaal. Zijn Eerw. werd door de aldaar aanwezige leerlingen met vroolijk handgeklap begroet. Nadat de Eerw. frater Directeur der School Zijn Eer waarde namens allen in een kort, maar goed gekozen woord had welkom geheeten, lieten achtereenvolgens de leerlingen der verschil lende klassen zich hooren om in hun kin derlijke taal hun gevoelens te vertolken. Het Jongenskoor „St. Jan" gaf een mooi zang- nummertje ten beste, waarna Zijn Eerwaar de, zelf 't woord nemend, de kinderen dank zegde voor htm prachtige wenschen en spon tane gezangen, hieraan toevoegende zijn dank aan Directeur en Onderwijzend Per soneel, waarna aan alle leerlingen een trak tatie werd uitgereikt. Verkoop R. K. Bijkerk (Oude Zeug) De bijkerk van de parochie te Msdemblik op de Oude Zeug is gesloten wegens vertrek van de bewoners van de Oude Zeug. Dinsdag is de kerk verkocht aan de heeren P. J. Koomen en J. v. d. Lee. Met de slooping is reeds een aanvang gemaakt. Overgang Praktijk Wegens voortduren de ziekte van den heer Dr. Hardenberg heeft deze zijn praktijk overgedaan aan Dr. de Kruiff; laatstgenoemde heeft reeds sedert geruimen tijd de praktijk als plaatsvervanger waargenomen. Bevordering. Bij beslissing van den in specteur der infanterie, is de sergeant-ma joor C. van Rijn, uit deze gemeente, bevor derd tot adjudant-onderofficier-administra teur. (N i e t - O f i c i e e 1.) 451ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag I October 1929. £e Klasse 10e Lijst. Lcoge orijzen: 18202 50.0C0 1395 l!2lC r!<M ƒ1300— 3194 6380 6821 iuG. 1630 34-*2 5827 914? '2992 17934 200.—. 1890 2616 2925 4921 6579 6870 9314 17957 ƒ100 Prijzen van 70 503 51 l'.ö 158 185 329 413 447 510 54a 579 690 799 882 8§5 928 1072 1294 131! 1390 1464 1683 1764 1842 1879 1905 1933 1984 1989 2122 2383 2444 2501 2662 2672 2699 2895 3012 3125 3131 3139 3214 3354 34C9 3417 3472 3526 3626 3679 3704 3752 3929 4041 4057 4095 4342 4466 4706 4715 4717 -,721 4764 5232 5395 £420 5456 546C 5462 5524 5560 5710 5735 5894 5908 5815 5995 6034 6064 6128 6144 6154 6190 62CG 6210 6389 6711 6718 6773 6884 6964 6977 7037 Vlll 7176 7192 7201 7204 7325 .7409 7489 7494 7540 7568 7623 7760 7873 7980 8163 8353 8422 8460 8517 8551 8356 8574 85-93 8677 8780 8874 9007 9121 9284 9437 9480 9519 9631 9752 9848 9992 10102 10203 1C"09 10270 10547 10571 10591 10638 10907 10922 11004 11035 11095 11125 11171 11174 11264 11401 11525 11589 11727 11802 11951 11997 12174 12185 12493 12634 12670 12717 12792 12S02 12906 13027 13053 13269 13333 13412 13589 13860 13867 13907 13996 14099 14122 14156 14168 14179 14409 14441 14489 14530 14688 14705 14717 14962 1563? 15237 15321 15350 15762 I5S44 15884 16148 16367 16417 16705 16727 16772 I6S03 1691» 16968 17109 17145 17185 17244 17322 17466 17583 175*7 17710 17923 18176 18189 18226 18289 18331 18428 18473 18567 18582 18590 18725 18763 18913 18977 19065 19139 19218 19227 19238 19281 19393 19400 19471 19650 19787 19870 '9927 20033 2(1107 20157 20174 20277 20491 20520 20730 20735 20913 20951 20959 21000 27 285 585 988 1176 1479 1860 2080 2356 2494 2805 2995 3340 3747 4072 57 359 587 1020 1233 1542 1884 2121 2359 2507 2817 31C1 3500 3798 4083 4258 4358 4552 4563 4728 4999 52GO 5447 5631 5771 5974 6110 6446 6672 6794 6940 7178 7313 7580 7859 8059 8552 8703 9003 9210 9489 9851 4766 5022 5289 5487 5629 5857 598/ 6123 6455 6677 6796 6954 7219 7323 7583 7891 S09I 8558 8904 9019 9243 9527 9859 O1 01 1O OI 01 1O Amsterdam Totaal 6 Vrijdag 11 Oct. komt „Vita Nova" van' Limmen op bezoek. Deze wedstrijd kan be slist gewonnen worden. Vermoedelijk komt op 4 Oct. Uitgeest op bezoek. Gerekend wordt weer op aller opkomst. K.V.V. De uitslag van den Zondag j.l. ge- speelden wedstrijd tegen A. P. G. S. I ein- 10154 10155 10463 10496 10660 1C665 10873 10886 11015 11089 11212 11235 11424 11426 11672 11631 11888 11890 12173 12253 12442 12452 12652 12669 12860 12862 13009 13055 13295 13304 13469 13582 13913 13925 14167 14217 14367 14387 14531 14575 14708 14734 14865 14876 15076 15109 15220 15295 15513 15550 15661 15703 15937 15962 16384 16399 16501 16532 16724 16746 16885 16926 17195 17200 17529 17543 17546 17893 17903 18244 18258 18544 185=8 18672 18733 18988 18993 I910O 19116 19414 19432 19554 19573 19697 19723 19945 19949 2012! 20185 20394 20407 20523 20=33 20697 20707 20886 20891 V e r b e 1 9833 met 91 365 589 1048 1250 1570 1947 2176 2399 2558 2825 31S6 3519 3S04 4098 4436 4572 4776 5083 5290 5511 5646 5864 6044 6138 6480 669o 680C 6957 7237 7354 7624 7909 8326 8563 8908 9061 9252 9594 9860 10255 10503 10706 10975 11140 11253 11444 1171S 11996 12286 12475 12682 12894 13067 13329 13631 13978 14227 14407 14605 14758 14892 15133 15323 15554 15719, 15978 164C7 16609 16784 16977 17209 17579 17908 18268 18569 18780 19062 19154 19433 19580 19741 19969 20198 20415 20541 20720 20898 e r i n g. 70. NIETEN: 1C3 416 742 1084 1259 1604 1956 2187 2412 2648 2858 3227 3542 3815 4174 4451 4594 4785 5102 5296 5544 5647 5866 6051 6258 6543 6763 6859 7012 7241 7438 7661 7979 8350 8576 8956 9101 9282 9606 9979 106 446 763 1085 1323 1605 2019 2217 2432 2655 2905 5253 3547 3906 4195 4456 46C9 4864 5160 5337 5559 56/5 5S57 6056 6393 6559 6770 6S63 7077 7262 7459 7675 8013 8354 8619 8977 9110 9301 9669 9995 10363 10372 10520 10561 10747 10753 10979 10985 11153 11182 11260 11327 11460 11491 11744 11811 12029 12073 12347 12373 12560 12561 12751 12763 12913 12933 13180 13192 13349 13383 13633 13701 135E4 13986 14236 14276 14460 14480 14618 14656 14762 14823 14938 14958 15156 15162 15349 15385 15560 15567 15724 15785 16018 16090 16408 16431 166'2 16673 16790 16816 17043 17052 17219 17279 17605 17544 17966 18003 1S368 18381 1S5S1 18611 1S793 IS856 19014 191116 19173 19242 19440 19450 19595 19599 19784 19785 19471 20011 2C-239 20240 20416 20424 20560 20578 20831 20840 20902 20954 5e Klasse 117 481 803 1101 1359 1613 2029 2227 2442 2677 2912 3265 3558 3996 4251 4490 4662 4942 5174 £341 5585 5723 5917 6077 6419 6590 6776 6875 7078 7283 7492 7677 8026 8373 8624 8980 9119 9308 5675 10030 10335 10572 10818 10986 111S4 11329 11543 11827 12122 12407 12567 12772 12971 13200 13407 13755 14004 14289 14494 14677 14830 15023 15186 15448 15569 15S18 16128 16447 16680 16S26 17065 17290 17666 18095 18406 18655 18905 19052 19320 19459 19607 19835 20050 20293 20433 20620 20859 20976 9e lijst 179 5C2 867 1127 1429 1656 2C4S 2249 2467 2738 2918 3267 3598 3999 4260 4522 4666 4943 5184 5347 5590 5727 5924 6081 6427 6541 6784 6908 7133 7286 7541 7689 8036 £396 8651 8990 9145 9318 9679 1C072 10392 10592 10831 10991 11195 11319 11597 11860 12126 12436 12579 12824 12976 13216 13409 13759 14043 14356 14513 14679 14S35 15044 1520S 15469 15639 15834 16145 16454 16710 16847 17102 17305 191 570 693 1151 1433 1770 2076 2279 2469 2797 2974 2303 3738 4040 4266 4531 4720 4995 5195 5373 5615 5751 5945 6107 6434 678S 6939 7144 730S 7567 7707 8050 8504 8668 8992 9190 9457 9768 10150 10431 10619 10848 10993 11196 11358 1164S 11864 12163 12437 12624 12842 13001 1324S 13441 13830 14096 14358 14514 146S3 14861 15065 15217 1551? 15647 15907 16383 16493 16723 16852 17132 17437 17816 1789! 18127 18193 18469 18509 18659 1S653 18945 18959 19063 19082 19356 193S4 19482 1952= 19616 19635 19840 19r"' 20057 20058 20307 20365 20442 20485 20621 20661 20864 20867 20078 9833 m.z.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2