D.S.S. Jubileert F eest-Programma VIERDE BLAD ZATERDAG 5 OCTOBER 1929 BLADZIJDE 1 SS SS SS SS SS SS SS SS SS 1919 7 October 1929 SSSSSSSSS5SSSSSSSSSSSSSSSSS5SSSSSSSSSSSS DOOR SAMENSPEL STERK BIJ HET TWEEDE LUSTRUM VAN D. S. S. xxxxxxxxxxxxx: D. S. S. BLIJFT D. S, S, X ■r* x X X X X X x x x x x X X X X 55 X 55 X K Ja X x X X X R.K. Voetbal vereeniging „D. S. S." ÏXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X X Zondag 6 October Woensdag 27 November de Revue „Eventjes Lachen" xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx: X X X X X X X X X X X X X X X X X [X D. S. S. JUBILEERT GREPEN UIT TIEN JAREN D. H. V. B. R. K. F. R. K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys" R.K.V.V. Concordia „H. B. C.-praatje" J. TH. HORN, Secretaris D. S. S. bestaat 10 jaar. De voetbal- Jubilea zijn tegenwoordig niet van de lucht. De D. S. S.'ers hebben ter gelegenheid van dit 10-jarig feest weer eens even samenge speeld en ons een berg copy gezonden, groot genoeg om er de geheele krant van heden mee te vullen. Wij kunnen alles helaas niet opnemen. De actieve penvoerders van de jubileerende club zullen dit begrijpen. Van de vereenigingen, aangesloten bij den 10 jaar bestaanden D. H. V. B. bestaat het meerendeel zoo om en nabij denzelfden tijd. Het is niet het werk van een dagblad om aan al die jubilea eenige pagina's te wijden. Maar, het feest van D. S. S. heeft onze algeheele belangstelling en wat extra ruimte schenken wij dezen feestelingen gaarne. Allereerst proficiat. Als wij D. S. S. goed kennen, dan is het een vereeniging met een speciaal tintje. Het deftige „cachet" zullen we maar niet gebrui ken, als vallende buiten het kader in dit bescheiden gezelschap. Clubs met zoo iets speciaals, zoo iets entre nous zouden we zeggen, zijn de gezelligste, maarworden tegenwoordig het moeilijkst in stand gehouden. D. S. S., de vriendenclub, de vereeniging waarin de leden elkander niet alleen van de paar uur voetballen per week kennen, D. S.S. dan vindt haar kracht juist in dat isolement van kameraadschap. Door samenspel sterk endoor vriend schap bloeiende. Clubs als D. S. S. kunnen in de tegen woordige voetbal maatschappij niet worden gemist omdat zij een toonbeeld zijn van zui vere amateurschap. D. S. S. zal nimmer een club worden met B00 leden of daaromtrent. Maar als de club onder dezelfde omstan digheden als thans haar derde, vierde en vijfde lustrum kan vieren zullen de leiders tevreden zijn en voldaan. Zoo zij het dan! Leve deze vereeniging van genoeglijk voetbal par exellence. Dat het haar gegeven zij een deel der Haarlemsche Roomsche jeugd nog vele jaren van sport en sportiviteit te doen genieten. Sportred. „N. H. Crt. F. BONGENAAR, Penningm. H. W. A. MOSSINKOFF, Voorzitter Het elftal van „The Victory" is ons niet bekend doch het staat onder de begeeste rende aanvoering van M. van Leuven, welke door zijn enthousiast spel, D. S. S. zoo dik wijls ter overwinning heeft gevoerd. De wedstrijd wordt geleid door P. Bon- genaar, wat hem wel is toevertrouwd. Des avonds wordt het eerste gedeelte van de feestelijkheden besloten met een reünie in de bovenzaal van café Central. Allen wensch ik een vroolijk feest. J. Th. HORN, Secr. D. S. S. Terwijl de 3de lustrum-feestelijkheden van een onzer Haarlemsche vereenigingen nog in vollen gang zijn en ons nog in de ooien klinken de vele waard'eerende woorden, die in de afgeloopen weken aan de R. K. voet balsport zijn gewijd, trekt ook D. S. S. op 't Is dan ook met de grootste voldoening, dat ik terugzie op de vereeniging, waarin ik mijn jongensjaren heb doorgebracht en waaraan ik altijd de prettigste herinnerin gen zal bewaren. 't Kan dan ook bij niemand verwonde ring wekken dat ik mij onthoud van theore tische beschouwingen over D. S. S., maar dat ik mij gedrongen voel feiten uit de D. S. S. historie te vermelden, die voor elk D. S. S.-Iid van beteekenis en van waarde zijn of geweest zijn. Nu kan weliswaar de vraag gesteld wor den of een tienjarig bestaan een tweede lustrum dus wel zoo grootsch moet woi den gevierd en of een historie van pas tien jaren al wel het recht heeft om ge- en beschreven te worden. Dan beantwoord ik die vraag absoluut be vestigend: want op de eerste plaats heeft elk feit uit de geschiedenis van D S. S. waarde voor ieder lid die werkelijk belang in D. S. S. stelt en elk feit is voor zulk een lid dus waard beschreven te worden. Maa-- ook voor elke collectiviteit van leden is op gezette tijden, en dan juist met de korte tusschenpoozen van 5 jarige lustra-trajec ten, een herinnering aan de geschiedenis op haar plaats, omdat het lidmaatschap van D.S.S.vereeniging van jonge menschen, uit den aard der zaak niet gedurende geslach ten wordt overleefd, in welk geval mini mum mijlpalen van b.v. 25 jaren pas op hun plaats zouden zijn. Zoo bezien heeft een beschrijving der historie. juist ook van onze betrekkelijk nog jonge geschiedenis, vergeleken bij zoo Alweer 'n feest. D. S. S. viert nu zijn Tweede Lustrum. Iedereen komt aan de beurt. D. S. S. heeft aan den lijve ondervonden, dat men alleen sterk kan staan door samen spel op het terrein, maar ook in zeer groote mate door „Samenspel" buiten de krijtlijnen. Vooral dit soort van samenspelen, 't samen spel van geest en wil, maakt een vereeni ging sterk. D. S. S. heeft de ondervinding hiervan. Nu is 't alleen samenspel van geest en wil om nog sterker te worden. De Tweede Lus trumviering is een geschikte gelegenheid om dit samenspel te demonstreeren. D. S. S.-ers, blijft samenspelen, de onderlinge harmonie blijft toch het mooiste samenspel van een club. Hartelijk proficiat. Met nieuwen moed naar het derde lus trum. Allen D. S. S.'ers heil! p. F. L. ESSER, O.E.S.A. Geestel. Adv. >v KK 5£ Km KJK na v'ta na na «a Ka na na tfv K.» ■ra na na aa ter gelegenheid van het 2e lustrum der Door Samenspel Sterk. 8.30 uur: H. Mis met algemeene H. Communie in kapel R.K. Lyceum, Zijlweg. Na afloop gemeenschappelijk ontbijt in het St. Joseph- huis. Zplsingel 1.30 uur: Wedstrijd D.S.S. IID.S.S.-veteranen 3 uur: Eere-wedstrijd D.S.S. IThe Victory I (Weesp). Terrein R.K. Sportpark, Heemstede (Molenwerfslaan). 7 uur: Reüni voor leden, oud-leden, donateurs (trices) en genoodigden. Groot Lustrumfeestuitvoering in den Schouwburg aan den Jansweg, des avonds om 8 uur. Opgevoerd zal worden: proloog en twee bedrijven Na afloop gezellig samenzijn KW Na de vele belangstelling welke wij bij ons 2e Lustrum hebben mogen ontvangen, en na de wijdsche uiteenzettingen van het lief en leed wat D. S. S. in den loop der jaren heelt medegemaakt, vind' ik het onnocdig om in herhaling te treden. Daarom wil ik mij liever bepalen bij de feestelijkheden van morgen, Zondag 1 Octo ber, den D. S. S.-dag. Doch alvorens ik hiertoe overga, breng ik onzen hartelijkn dank eerst aan de Sport redactie van de Nieuwe Haarlemsche Cou rant, welke steeds een plaatsje vond in haar Sportblad voor de verslagen of mededeelin- gen van D. S. S. De feestdag van D. S. S. wordt als naar Katholieke gewoonte ingezet met een H. Mis en alg. H. Communie, het is vanzelfsprekend dat ieder D. S. S.'er hierbij tegenwoordig is. De H. Mis wordt opgedragen door onzen Geestelijken Adviseur den Weleerw. Pater Es- ser O.E.S A. Na afloop hiervan vereenigen wij ons aan een gemeenschappelijk ontbijt in het St. Jo zef shuis aan den Zijlsingel. Des middags wordt het feest voortgezet op het groene tapijt. Op het eerste veld van het R.K. Sportpark te Heemstede, binden om half twee D. S. S. 2 en een elftal van Veteranen en oud-leden den strijd aan. Dat het tweede elftal het gemakkelijk zal krijgen tegen de „Oudjes" geloof ik niet, d'ie verschijnen met het volgende e1*'-"!: J. Kraakman, G. Janssen, Th. Frencken, A. Braam, J. Schipper, M. de Brouwer, W. Swart, A. Zoon, C. v. d. Horst, F. Bonge- naar, J Adelaar. D. S. S. 2 verschijnt met: Th. Loerakker, F. Harms, W. Zonneveld, G. v. Berkel, J. Geels. C. Jonker, C. Hannes, W. Broekhof, J. Hom, J. v. Frankenhuysen, Adr. Zoon. Direct hierop volgt de eere-wedstrijd en wel tusschen „The Victory" uit Weesp, en D. S. S. verschijnt ,au grand complet." belooft te worden. D. S. S. verschijnt „au grand compléte." R. Brink, P. Paulen. F. Zandstra, R. Houkes, J- v. d. Meer, W. Hamers, J. Houkes, Jac. Vosse, R. Geels, P. Zwart, Z. Zandstra. om haar 10-jarig bestaan met den noodigen luister te gaan vieren. En waarir.n ook niet? Immers, als we zien, welk een kort tijdsbe stek er ligt tusschen de oprichting van on zen Bond en die van D. S. S. (al moge dan de naam al eens veranderd zijn!) dan mo gen we toch met vreugde constateeren, dat D. S. S. behoort tot degenen, die mede on zen, nu in omvang zoo grooten, D.H.V.B. hebben helpen oprichten en dus zijn aan deel heeft gehad in den pioniersarbeid. En hiervoor behooren toch zeker onze hedendaagsche R. K. Voetballers hun petje af te nemen! Want, als wij de ge schiedenis van de kinderjaren van onze be weging eens nalezen en wij zien, hoevele vooroordeelen en moeilijkheden er te over winnen waren, dan moeten we nu het groot ste respect hebben voor hen, die toen hun ruggen er onder hebben gezet en door hun volhardend werken en onverstoord optimis me het heuvelachtige terrein, waarop het gebouw onzer R. K. Voetbalorganisatie moest verrijzen, hebben geëffend. Nu staat het er, stevig en hecht, en profiteeren we ervan. Maar daarom dan ook, als de gele genheid zich voordoet, een eeresaluut aan hen, die hun steentje hebben bijgedragen voor de fundamenten, dus in dit geval aan D. S. S. Welaan dan, D. S. S.-ers, viert uw tweede lustrum in de ware feeststemming; en zijn uwe festiviteiten eenmaal achter den rug, gaat dan uw 3e lustrum in met hetzelfde vuur en enthousiasme, als ge nu 10 jar lang hebt gestreden voor de R. K. Sport en het resultaat zal zijn een gestadige bloei van onze R. K. Voetbalbeweging, maar in het bijzonder van uw eigen vereeniging. Hetgeen u van harte wordt toegewenscht W. VAN LIEMT Jr., door Voorzitter District Haarlem D.H.V.B Aanleekeningcn uit de „D. S. S." historie door JAN KRAAKMAN Eerelid en oud-voorzitter van „D.S.S." Toen mij eenige weken geleden door den secretaris van de R K. Voetbalvereeni- ging: „Door Samenspel Sterk", kortweg „D.S.S genoemd, gevraagd werd, ter gele genheid van het tweede lustrum een arti keltje te schrijven, ontwaakte in mij weer die oude echte „D.S.S."-geest en volgaar ne voldoe ik natuurlijk aan het verzoek van een vereeniging waarvdn ik het voorrecht geniet mede-oprichter te zijn geweest en van welker bestuur ik bijna tien volle jaren deel uitmaakte. vele oudere, op allerlei gebied belang voor de tegenwoordige leden en trouwe vrienden van D. S. S. Want ook deze jonge D. S. S. geschiede nis bevat lessen voor haar toekomst. Ook deze geschiedenis is geëindigd, om oude voorbeelden prikkels tot nieuwe voorne mens te doen geven. Ook deze geschiede nis is een pleidooi voor oude rechten en mooie tradities, die aangepast aan nieuwere tijden, te handhaven zijn. De kracht daar toe schenke de overweging van het beknopt historisch overzicht, dat hier volgt; de vol gende „grepen uit tien jaren", die hier zijn gedaan. 1919! Geboortejaar! Acht kwajongens in deftige, grootdoende houding ter vergade ring bijeen ten huize van den heer Schip per, op het Prinsen Bolwerk. 7 October! D. S. S toen nog „S. d. S." genaamd, werd opgericht. Van die acht leden zijn Jan Schipper en ondergetcekende thans nog lid van de ver eeniging gebleven. Van georganiseerd voetballen was toen nog geen sprake; gebrekkige hulpmiddelen en geen vast terrein! Er werd gematcht op ,,'t Kalf", het land van „Van der Pol" waar nu de Roscnhage- woningen staan, achter de Kathedraal, voor het Paviljoen, enfin overal waar maar ge legenheid was. Later kregen we de beschikking over het H. B. C. terrein voor den Woensdag- en Za terdagmiddag. 1920. Door bemiddeling van den heer Dammers, die toen dé pionier was van de R K. Sportbeweging. trokken we de stoute schoenen aan en meldden ons in Juli als lid van den pasopp'erichten „Diocesaan Haar- lenwche votebalbond" aan. 1921 Eén e'ftal soelend in de 4e klasse van den D H. V. B, werd al spoedig uit gebreid met een tweede elftal dat in de junioren comoetitie ging spelen. Enkele malen dreigde S. d, S. ineen te storten door voorgenomen combinaties, eerst met „Geel-Zwart", later met „Da- miate". 1922, Statuten moesten bisschoppelijk worden goedgekeurd. Daarvoor werd ech ter vcreischt, dat het bestuur bestond uit leden welke minstens 17 jaar of ouder moesten zijn. Van het toenmalige bestuur had alleen ondergeteekende dien leeftijd bereikt en daarom werden toen mede op aanraden van onze rfogstelijk-adviseur. Kapelaan Groot, verschillende heeren aangezocht ons te helpen en deel uit te maken van het be stuur. A'dus wed een bestuur samengesteld uit de heeren F. Duyn. voorzitter. Jan Kraak man. secretaris J. Aarts, penningmeester en de heeren S. P van 't Hof en N. Kraakman als commissarissen. Voorwaar een bestuur dat zéér veel goeds heeft gepresteerd, we zouden die periode een ongekende bloeiperiode mogen noemen. Eerste feestavond in de St. Jozefsgez. Ver eeniging. 1923. Onze Geestelijk Adviseur, Kape laan Groot, moet ons wegens vertrek naar Leiden vaarwel zeggen. Zijn taak werd ech ter aldra zéér verdienstelijk overgenomen door Kapelaan Postma, die met levendige belangstelling en sympathie de schouders onder het werk zette en meehielp van S. d. S. te maken wat D. S. S. thans is. Tweede feestavond in de Schouwburg Jans weg. 1924 Feestjaar! Jaar van het eerste lustrum. Van alle kanten blijken van in tense belangstelling, glorieuze viering van het feest zoowel op het voetbalterrein met medaillewedstrijden en gecostumeerde wed strijden, als in den schouwburg aan den Jansweg met „De Inbraak", „De drie be drogen minnaars" en „De Doodenrit' Op 30 December opvoering van het my steriespel: „Te Latens Deitas" onder onze auspiciën in den Schouwburg aan den Jans weg. D. S. S. komt in het bezit van een clublied. 1926 Het oude bestuur is om velerlei re denen afgetreden en een nieuw bestuur wordt gekozen, bestaande uit de heeren: Jan Kraakman, voorz. Am. Zoon, secre taris, Jan Schipper, penningmeester en de heeren G Braam en N. Wallekers als com missarissen. Er wordt dat jaar wegens gebrek aan de noodige financiën onder hoogdruk gewerkt. Het nieuwe bestuur werkt bijzonder hard om de vereeniging intact te houden, maar het gelukt en dat was hoofdzaak. 1927. Hoera! Hoera! Het eerste elftal heeft het kampioenschap weten te behalen in de derde klasse D.H.V.B. Een goed geslaagde feesluitvoering in den schouwburg aan den Jansweg met klein ca baret en het tooneelstuk: „De geheime op dracht". D. S. S. begint weer geheel te her leven. 1928. Kenmerkt zich door een bijzonder goeden geest die onder de leden onder ling heerscht. Vooral het eerste elftal hangt als een „kluw" aan elkaar. Schitterend geslaagde feestuilvoering in den Jansweg-Schouwburg met de Arli v n- revue. Het eerste elftal op 't nippertje kam pioen der tweede klasse. 1929. In het bestuur komt een merkbare verandering, de heeren Jan Schipper en Jan Kraakman en Arn. Zoon treden als be stuursleden af. Het tegenwoordige bestuur is als volgt samengesteld: H. Mossinkoff, voorzitter. Jan Horn, secretaris, Frits Bongenaar. pen ningmeester, Jan van der Meer en N. G. Knape, commissarissen, bijgestaan door Pa ter Esser O.E.S.A als geestelijk adviseur, welk bestuur momenteel verkeert in een roes van enthousiaste lustrumvoorberei ding Haarlem, September 1929. De eerste wedstrijden voor de competitie zijn achter den rug en- tegen de gewoonte in konden we over hei algemeen normale uit slagen noteeren. Het programma was echter met uitgebreid zoodat verrassingen rot de zeldzaamheden behoorden Eerst wanneer het competitierad in vollen omvang draait, zullen we misschien in de eerste weken gekke dingen zien gebeuren. In de ie klasse B debuteerde Onze Ge zellen, de kraiige club uit Haarlem-Noord, met een 22 gelijk spet tegen Geel Wit. Een uitstekend debuut voorat als men m aanmerking neemt dat de Pauselijken het vorige seizoen tot de sterksten behoorden. Wel is waar heeft Geel Wit iets van haar kracht ingeboet maar daar is de prestatie niet minder om. Onze Gezellen zal zich in de nieuwen omgeving zeer zeker weten aan j te passen. De andere ontmoeting in dezelfde atdee- I ling, tusschen de reserves van T.Y.B.B. en H.B.C. beantwoordde volkomen aan de verwachtingen. De Heemstedenaren won- nen mer 63 waarmee zij tevens het bewijs i leverden ook dit seizoen een ernstige candi daat voor de eerste plaats te zijn. Wat T.Y.B.B. II zal gaan presteeren dienen we nog af te wachTen. Ook in de 2e klasse C vonden slechts twee wedstrijden plaats. De veteranen ploeg van H.B.C. moest tegen Vtctrix met 32 het onderspit delven, terwijl hei gepromoveerde Onze Gezellen II 1 in Lisse een 52 nederlaag leed. Geen hoop vol begin O.G. Programma voor morgen te klasse B. Geel Wit—H.B.C. II ConcordiaT.Y.B.B. II Purmerend- Voorwaarts- 2e kiasse A -V.V.Z. II -G.V.O. II In de meeste afdeelingen is verleden Zon dag de competitie aangevangen Ouder gewoonte was her programma niet bijster groot. In de ie klasse E zelfs maar een wed strijd tusschen D.H.L. en H.B.C.. waarbij de punten gedeeld werden. We hadden van de Heemstedenaren iets meer verwacht. In de ie klasse D kwamen alle elftallen in actie. De plaatselijke ontmoeting in de hoofdstad werd met 21 door Wilskracht gewonnen. De Meer won met 41 van H.M.S., terwijl E.M.M. reeds haar tweede overwinning boekte tegen S.D.O. De verrassing was de 21 nederlaag der kampioenen tegen Limvio- Voor de 2e klasïe L werd eveneens slechts één wedstrijd gespeeld. Hier won Zwaiuwen van V.V.A. Tenslotte 2 H in welke afdeeling Spartaan debuteerde met een 21 zege op Teijlingen en het gedegradeerde Excelsior in Gouda een 41 nederlaag te slikken kreeg. Programma voor morgen ie klasse D P.V.C.—Wilskracht E.M.M.L.V.V. De MeerLimvio R.K.A.V.H.M.S. ie klasse E. H.B.C.—G.D.A. L. en S.—D.H.L. 2e klasse L. VolendamZwaluwen V.V.A.V.I.C. 2e klasse M. SpartaanD.O.N.K. T eijlingenExcelsior S.J.C.Duiven OVERZICHT Hoewel we thans reeds in October ziften hebben we morgen nog geen volledig pro gramma. Er zijn nog steeds vereenigingen, welke hun verplichtingen met nakwamen. Voor dezen worden geen wedstrijden vast gesteld. We hebben er reeds eerder op gewezen dat strengere maatregelen moeten worden toegepast. Straks krijgen we een ijsperiode misschien en dan wordt het weer midden Zomer voor de laatste competitiewedstrijd wordt gespeeld. Het spelen in de Federatie is nu met be paald prettig, speciaal onder deze omstandig heden en het is daarom zeer goed, te ver klaren dat vele voetballers naar het neutrale kamp overloopen. De goeden moeten onder de kwaden lijden want nemen we b.v. T.Y.B.B., om dichtbij te blijven deze club voldeed aan haar verplichtingen zag echter nog geen wedstrijd vastgesteld maar moet wachten op anderen. De animo gaat er op zoo'n manier uit. De schuld ligt dus bij de vereenigingen zelf Het Bondsbestuur moge echter in overweging nemen dat met een kleiner aantal elftallen beter voetballen is dan met clubs die weken, soms maanden re laat de schuld betalen of anderszins, waardoor een groote stagnatie enz. niet te vermtiden is. Wai de wedstrijden voor morgen betreft verwijzen we naar het programma. De belangrijkste ontmoeting is die aan den Heerenweg tusschen H.B.C. en G.D.A. Hier komen wee aloude tegenstanders in het strijdperk. Een ontmoeting die zeer zeker de noodige belangstelling zal trekken. H.B.C. heeft den vuurdoop reeds ondergaan Zoodat haar kansen iets hooger zijn aan 'e slaan dan die van G.D.A., welk elftal nog niet in het veld is geweest. Neem daar nog bij het terreinvoordeel dan ligt een kleine zege voor H.B.C. het meest in de lijn der ver wachtingen. Aan H.B.C. thans te bewijzen dat we dit maal geen verkeerde berekening maken 1 2e klasse B Zwaiuwen IIIVolendam II Wilskrachi IIIConstantius (half een) 2e klasse C. AllianceD.O.S. VictrixLisse II 3e klasse A Forward IIPurmerend II S.V.W.Voorwaarts II 3e klasse B De Meer III—N.V.A. II 3e klas: e C P.V.C.B. IIAmsteldijk Oranje ZwartZ.P.C. tl 3e klasse D Santpoort IIITeijlingen II Lisse III—H.B.C. III B.S.M.—Geel Wit II 3e klasse E Blauw Zwart IILisse IV D.V.O.—S.J.C. II Leiden IIWilhelmus II 4e klasse D V.V.F.— Concordia II T.Y.B.B. IV—B.S.M. II (half een) 4e klasse E S.J.C. IllSt. Bernardus MeerburgA.S.C. D.O.S. IITeijlingen III O.V.V. II—Leiden III Indien geen speciaal aanvangsuvr is vermeld, vangen de wedstrijden om hall dne aan tal zal zijn weg zeker ook wel vinden. Minder hoopvol ben ik gestemd over IIA. iVeliswaar kwam ook dit elftal uit den aard der zaak gehavend uit, doch met mannen als: V. de Vlugt, Fr. Moeren etc. verwachtte ik iets beters. Wederom zijn eenige „nieuwe" oude krachten gearriveerd en een weekje rust zal de rest doen. Het derde elftal. Tegen verwachting sleep te H. B. C. III waarempel den buit binnen Dit is niet in orde Scoen. Het derde dient wil het een goed seizoen worden met minrtens 2 nederlagen aan te vangen! Op het Sportpark tenslotte, overleefde de Kampioen van Haarlem haar roem. De jon gens van V. Wees kwamen nu in het bezit van den officieelen titel en de officieele medaille. Het programma luidt: H B. C.—G. D. A. 2.30 uur. J. Agterber* Geel Wit—H. B. C. II 2.30 uur. C. v. d. Geer Lisse III—H. B. C. III 2.30 uur, M. v. Heuzen Junioren niet bekend. H. B. C. II A vrijaf. Niettegenstaande het vorig seizoen met een klein plaatsje genoegen moest worden geno men. werd de publieke belangstelling steeds grooter. Nu ons eerste a.s. Zondag dan op Berkenrode van wal steekt, zullen onze trou we bezoekers natuurlijk weer present zijn. Niet alleen deze doch ook zij. die wij nooit eerder zagen, hopen we morgen tot onze enthousiasten te kunnen rekenen. Het be stuur heeft met enorme kosten den ge- heelen zomer hare leden onder prima leiding laten oefenen en verzoekt thans uw moree ls steun, dit werk verder te onderstutten. Wij deden alles, deden zéér veel. kom, katho lieke Heemsteders, laat u thans ook niet onbetuigd. We loopen aardig naar de 100 le den. U ziet. het groeit. Ons „tweede" dezen keer wat korter. Met vertrouwen voorwaarts, jongens! Het kan zeker, dus Scarone c.s., houd je haaks! De mannen van Piet zullen aan de Esschenlaan zeer zeker hun Waterloo vinden, 't Is dus zaak de score zoo laag mogelijk te houden. Met eendrachtig samenspel kan nog steeds veel bereikt worden. Sterkte mannen. De jongere maatjes zien nog steeds uit naar nieuws van den VerbindingswegZe popelen, P. V.! Geef uitkomst. „MUG." OVERZICHT Evenais het in de R.K.F. gaat zoo zien we in den Haarlemschen Bond ook al ,.lijn- trekkerij" wat betreft den aanvang der com petities. Zeker de strijd is begonnen, maar hoe. Hier en daar een of twee wedstrijden. Het wordt werkelijk vervelend daar geregeld op te moe'en wijzen. Van de 8 eerste klassers komen er morgen 4 in actie. Het geldt hier twee wedstrijden die meer dan gewone belangstelling verdienen. Allereerst op het R.K. Sportpark de ontmoeting Gee; Wit-r-H.B.C. II. Onge twijfeld zal het daar spannen want beide clubs ontloopen elkaar niet vee! in kracht. De winnaar kan zich 0.1. wei tot de sterksten in t B rekenen en we vermoeden dat dit H.B.C. II zki zijn. Geei Wit zou dan met reeds dr;e veriiespunten uit twee wedstrijden een eind achterop raken. De Pauselijken Zullen zich echter zoo maar niet gewonnen geven zoodat er reden te over is een uiterst scherpen strijd te verwachten. In Hillegom komen twee oude bekenden in het strijdperk. Ook hier kan op een zwaren strijd gere kend worden. Zoowel Concordia als T.Y.B.B. II hebben het vorige seizoen niet al te fraai beëindigd, en beiden hebben thans weinig zin wederom tot de zwakke zusies te be hooren. Een uitslag voorspellen is zeer moeilijk maar een gelijk spel is o.i. het meeste ver wachte resultaat. Voor de 2e ktasse C komen Victrix en Lisse II binnen de lijnen Beide elftallen begonnen zeer goed met een overwinning, zoodat een mooie strijd verwacht wordt. Hef terreinvoordeel doet ons aan een over winning voor de thuisclub denken. Alliance en D.O.S. zijn nog met in het strijdperk geweest. Ook bij dezen wedstrijd houden we het'op de thuisclub Voor de overige wedstrijden leze men het programma Hedenavond van 7—8 uur contributiebeta- len in de R. K. Mil. Vereeniging, Zoeteotraat. Donderdagavond 8.30 uur prijsuitreiking der lustrumwedstrijden in de Mil. Vereeni ging. VoorgestTd als werkend lid: H. Broers, Hofdijkplein 12. Haarlem. CLUBAVONDEN A.s. Donderdagavond 7.30 uur en verder alle Donderdagavonden worden onze club avonden weer gehouden in de Mil. Vereeni ging welke toegankelijk zijn voor alle senio ren zoowel als junioren. Het bestuur ver trouwt er op dat alle leden zooveel in ltun vermogen is deze avond n zullen bezoeken. Eiken Donderdagavond is er een attractie. LUSTRUMVIERING Morgen vieren wij het tweede gedeelte onzer lustrumfeesten. Morgenocht nd om 8.30 uur zijn alle geel-zwarten natuurlijk present in de kapel van het R. K. Lyceum, waar pater Esser een H. Mis voor ons zal opdragen. Onder de H. Mis algemeene H. Communie. De geel-zwar ten worden verzocht in de banken rechts van het middenpad plaats te nemen. Links is ge reserveerd voor onze even ens feestvierende zustervereniging D.S.S. Na de H. Mis verzamelen alle geel-zwarten zich aan 'n gemeenschappelijk ontbijt in ons clubgebouw. De kosten voor deelname aan het ontbijt bedragen 30 cent. Des avonds om 8 uur precies is er een feestavond in de groote zaal van het gebouw St. Bavo" Sm destraat. De bekende Rede rijkerskamer „Alberdingh Thijm" zal dien avond opvoeren: „Een paardenmiddel klucht in drie bedrijven. Wij zijn er van overtuigd dat de heer Ni len en zijn mede spelers den T.Y.B.B.'ers een genotvolle avond zullen bezorgen. Leden of donateurs die eventueel geen kaart mochten ontvangen hebben, kunnen deze hedenavond tusschen 7 en 8 uur In de Mil. Vereeniging nog in ent vangst kom', n nemen. WEDSTRIJDEN VOOR MORGEN T.Y.B.B. I—D.E.M. 2.S0 uur Schoterweg. Concordia I—T.Y.B.B. 2 2.30 uur Hillegom. T.Y.B.B. 4B.S.M. 2 12.30 uur Schoterweg. Geel-Wit 4T.Y.B.B. 6 1 uur Sportpark. Hoewel aan alle verplichtingen tegenover de R.K.F. is voldaan is .er voor morgen nog geen competitiewedstrijd vastgesteld voor T.Y.B.B. I. Blijkbaar is het aantal speelge rechtigde le klassers in de E.-afdeeling nog niet groot! Het eerste elftal benut nu dezen vrijen Zondag om een friendly game te spe len tegen D.E.M. I uit Beverwijk. Voor beiden een goede oefening. Het tweede elftal trekt naar Hillegom om Concordia te bekampen. Ik verwacht ditmaal een betrr resultaat dan de vorige week; een puntenverdeeling zou mij niets verwonderen. T.R.B.B. 4 zet morgen den eersten stap op net glibberige competitiepad met een thuis wedstrijd t'gen de B.S.M.-reserves, terwijl de jongste junioren hun eerste „echten" wedstrijd te spelen krijgen tegen Geel Wit 4 op het Sportpark. Trap er maar lustig op los jon gens! HENK. De eerste slagen in 19291930 zijn geval len en wij kwamen er nogal goed af. Lever de het treffen tusschen D. H. L. en ons ten vorigen jare een nederlaag op, thans werd tenminste 1 punt verschalkt. Toch viel het vertoonde spel niet mee. Dit bekijk is mis schien meer van den pessimistischen kant, doch het kan veel en veel beter. Er werd teveel afgewacht; het „vlotte" niet. Er is echter allerminst reden tot wanhoop, want dat het seizoen een goede plaats zal opleve ren staat m.i. wel vast. De reserves trokken met 3 invallers naar de „groote broer" in het Noorden. De zwart witte jeugd toonde zich alleszins een goede ramplacant van het „oude tweede." Dit elf- Zondag 6 October: Concordia IT.IJ.B.B. II half 3. V. V. F. I—Concordia II. Half Z, terrein van Nesstraat, Haarlem-Noor J. Concordia III? Contributie betalen als ook net laatste nieuws halen Zaterdag in het gebouw aan de Remise. Oude donateurskaarten zijn niet meer gel dig; slechts enkele nieuwe zijn er nog over. Haast U! Zoo gaat het nu meenens worden; de pun- 1 ten gaan tellen. Alzoo. Concordiane.n, staat vast. en laat je niet zooals het reeds twee seizoenen ging. in de onc.erste heift duwen, want nu reeds komt weder de concurrent van het vorig jaar op visite. In de vorige wedstrijden hebt ge getoond, het wei te kun nen, nu dan eveneens aangepakt, want een goed begin is nog steeds het halve werk en I geeft vertrouwen. Hetzelfde elftal als tegen I De Meer komt in het, veld, en als dan ook zoo gespeeld wordt., T.IJ 3.B. ers dan krij- gen jullie het niet cadeau, dan wordt het 1 een mooie wedstrijd, dus ook de moeite I voor u, Hillegomsche sportliefhebbers, om eens te komen kijken. Ko nt toch eens, al is het Concordia maar, misschien valt het u nog mee; tegenvallen zal het u zeker 1 niet. want v.-at koop je nu voor een kwartje. Onze reserves gaan naar V. V. F. Zij deden vorige week mooi werk door B.S.M. te kloppen, doch nu jongens, enfin je weet het, dezelfde drank als het eerste. Secretaris.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 13