Provinciaal Nieuws Gij moet U toch verzekeren Uit de Zaanstreek Heringa Wutluich, Haarlem Nagekomen Kerklijsten Stofzuigerhuis MAERTENS WINTERTIJD I Eö 1/* Levensverzekering Mij. IV0 £Vb Nassausmgel 3 ie Nijmegen Zij geeft U de volste zekerheid I EERSTE BLAD ZATERDAG 5 OCTOBER 1929 BLADZIJDE 2 Exide-batterijen - Ook reparaties PURMEREND MONNIKENDAM BEEMSTER HOOGKARSPEL LIMMEN MEDEMBLIK NIEUWVEEN WEESP MIJDRECHT NIEUWER-AMSTEL BUITENVELDERT NIEUWVEEN. WORMER 3srts!|orisstr. IS - Tel. Mo. 10756 Pipsx IHsp-Useg-Stofzuigersn 75.- Fa. Gebrs. Vermeulen Groote sorteering Burberry en Nicholson Regenjassen UITGEEST ENKHUIZEN Stel het daarom niet uit, maar doe et spoedig hij de Kapitaals verzekeriag - Volksverzekering KUNST EN KENNIS Maatschappij voor Ned. Letterkunde UIT ONZE OOST Weer een slachtoffer BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE Griekenland bestelt kruisers Auto-ongeval van Zaleski Het bezoek van MacDonald Muiterij in de gevangenis te Canon City MARKTNIEUWS AGENDA K.K. VER. GEBOUW, ZAANDAM KROMMENIE GESLAAGD De heer K. J. C. ten Bruggeneate, alhier, tlaagde te Amsterdam voor het examen apo thekersassistent. Jubileum Onder vele blijken van b-rlar.g- «telling vierde de heer D. Bos alhier zijn 25-jarig jubileum als telegrambesteller. Na mens de P.T.T. werd hij door den kommies den heer J. Bootsman gecomplimenteerd en werd hem door het personeel een theeservies alsmede een schemerlamp aangeboden. Ook de vischhandelaren lieten zich niet onbetuigd en gaven blijk van hun belangstelling door een enveloppe met inhoud. Verder mocht de jubilaris nog van versehilende zijden veie blijken van belangstelling in ontvangst ne men. Het feest werd verder in huiselijken kring doorgebracht. Te water Door groote onvoorzichtigheid geraakte de kleine B. op de Haven, terwijl hij aan het spelen was, plotseling te water. Op het geroep van zijn vriendjes kwamen vele omwonenden toesnellen, een zijner ka meraadjes had echter de tegenwoordigheid' van geest gehad op den kant te gaan liggen waardoor hij den drenkeling grijpen kon en op het droge halen. Met den schrik en een pak slaag werd de drenkeling naar huis ge transporteerd. Aanbesteding Voor de aanbesteding re paratie vernieuwing van het Kerkdak der R. K. Kerk te Purmerend was onze plaats genoot de heer J. Stam, de laagste inschrij ver n.l. voor 3892. Gevallen Mej. M. alhier had het ongeluk op den Singel, die tengevolge van het leggen der gasbuizen in een onbegaanbaar oord is veranderd, mede tengevolge van de zeer slechte verlichting, te vallen waardoor zij haar arm uit den kop viel en dusdanig be zeerde dat zij zich onder geneeskundige be handeling moest stellen. Een betere verlich ting, vooral nu de Singel opengebroken ligt, was wel op haar plaats. Opgedragen B. en W. van Amsterdam hebben opgedragen: het bouwen van een school voor gewoon lager onderwijs aan J. Meijer en Huisman, alhier voor 78.950. Gunning De bouw van een O. L. school met onderwijzerswoning is opgedra gen aan den laagten inschrijver: Bohman's Bouwbedrijf te Enkhuizen. Hoog ere melkprijzen Door de kaasfabriek „De Vereeniging" alhier is de melkprijs deze week met 1 cent verhoogd en alzoo gebracht op 11J4 cent franco fabriek geleverd. Polderverkiezing Ten gevolge van de on- geldigverklaring door Ged. Staten van de laatste gehouden stemming voor 2 leden van het bestuur van den Groot-Limmerpolder, zal op Woensdag 16 October opnieuw een verkiezing plaats vinden. L. T. B. Door de afdeeling L. T. B. alhier Is besloten de levering voor kunstmest op te dragen aan het Noordhollandsch Landbouw- kantoor te Alkmaar. Bloembollenveiling Murillo 85 tot i 1.—; Bartiqo 1.10—1.50; Proser- pine 2.90; Dianas 1.Rox de Grisdalier 4060; Irette Dwe Mat 60; Blauwe Druiven 4055; La Reine 48 tot 1; Will Copland 80 tot 1.10; Pr. van Oostenrijk 1.40 tot 1.55; La Notre 1.40 tot 1.50; Iris Imperator 1.25; Schoonoord 1. Will Pit 1.10—1.25. 17 Oct. Veiling van Tulpen en Gladiolen Burgerl. Stand Geboren: Nicolaas Dirk, r. van A. de Jong en A. van Donk; Gerarda Alida Adriana, d. van J. Burgmeyer en M. E. Voortman; Antonie, z. van W. van Leeu wen en S. C. Lam; Cornells Jan, z. van A. Dompeling en A. van Middelkoop. Ondertrouwd: Jacobus Wilhelmus Bakker, 41 jaar en Johanna Gerarda Frederiks, 25 j. Auto te water Nabij den Korenmolen geraakte een luxe-auto bü het uithalen voor een passeerenden auto in de Ringsloot; de bestuurder wist zich gelukkig te redden. Proces-verbaal S. was bezig met schakels te visschen zonder acte en werd door politie geverbaliseerd juist toen een flinke snoek was verstrikt. Benoemd De Heer Kwakernaak onder wijzer aan de Chr. School, is tegen 1 Januari a.s. benoemd aan een der Hervormde Scholen te Katwijk aan Zee. KOODE KRLIS-PROPAGANDA-AVOND In aansluiting aan ons bericht van de vorige week betreffende den Propaganda- avond van Maandag aanstaande kunnen wij nog mededeelen, dat door de leden der af deeling een dankbaar gebruik werd gemaakt van de gelegenheid om zich te voorzien van plaatsbewijzen voor dezen veelbelovenden Feestavond, waarbij de heer Clinge Dooren- bos, alsmede een groot Dames-Zangkoor on der leiding van den heer Schafstall hunne welwillende medewerking verleenen. De res- teerend# toegangsbewijzen vonden grooten aftrek bij de niet-leden, zoodat vermoedelijk bij het verschijnen van dit blad slechts nog enkele exemplarea te verkrijgen zullen zijn. Wij spreken aan ook hier den wensch uit, dat het bestuur der afdeeling hare voldoe ning zal vinden in een geheel gevulde zaal met enthousiaste propagandisten. De te houden rede door Dr. M. de Hartogh „Waar om het Roode Kruis te Weesp zoo aantrek kelijk is" zal het streven der afdeeling nader doen blijken. Voor zoover er nog mochten zijn, zijn de programma's te verkrijgen bij het bestuur en daar, waar een raambiljet uithangt. Raadsvergadering In de Donderdag alhier gehouden Raadsvergadering werd be sloten om aan het bestuur der R. K. school 73.voor het aanschaffen van twee kachels toe te kennen. Verder werd het voorstel van B. en W. aangenomen, om voor verbetering van de wegen en nog andere werken een geldleening aan te gaan tot een bedrag van 45500 tegen 5% rente. Maandag' a.s. komen wij op het verslag van deze vergadering nader terug. Gemeente-secretaris Voor de benoe ming van gemeente-secretaris is door B. en W. de volgende aanbeveling opgemaakt: 1. J. W. J. v. Stekelenburg, gemeente-secre taris van Voorhout, 2. J. de Bruin, adjunct- commies Provinciale Griffie te Haarlem. ZONDAG H.H. Missen 7.30, 9 uur en 10.30 de plechtige Hoogmis; 7 uur plechtig Lof met predikatie en processie. DONDERDAG, half 8 Lof ter eere van het H. -Sacrament. ZATERDAG, 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd voor de bekeering der zondaren. N.B. De Begraafplaats Buitenveldert mag bezocht worden in de week van 104 uur en des Zondags van 12—5 uur. Parochie van den H. Nicolaas. ZONDAG, 6 Oct. feest van O. L. Vr. van den H. Rozenkrans; te half 8 Vroegmis, te 10 uur Hoogmis, te 3 uur Catechismus; te 7 uur Lof en feestpredikatie voor de Derde Orde en herdenking van Franciscus' itervensuur. Op de dagen in de week te half 7 en kwart over 7 uitreiking van de H. Communie, te 8 uur de H. Mis. ZATERDAG gelegenheid om te biechten van 34 uur en van 6half 8. Parochie van de H. Maria Magdalena ZONDAG le Zondag v. d. Maand, Rozen kranszondag. 6 uur en kwart vóór 9 commu- nieuitreiken. 7 uur Vroegmis; kwart voor 2 catechismus; half 3 Lof. DONDERDAG, half 10 Veni Creator en ge zongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. VRIJDAG-avond half 8 Lof. ZATERDAG-avond van 3 tot 5 en van 6 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Door de week communieuitreiken te kwart vóór 7, (Woensdag en Vrijdag half 7) te half 8 en voor en onder de H. Mis van 8 uur. In bespreking komt de bepaling der boete voor hen, die reeds twee jar enin de ge meente wonen en zich eerst daarna aan melden als lid. Het bestuur wordt gemachtigd naar om standigheden te handelen, vooral met het oog op de inwonende kinderen, die trouwen gaan. In de rondvraag vestigt de heer Aarnout de aandacht op het feit, dat tijdens de feestelijkheden met het Oud-Hollandsch Marktplein, daar bier is verkocht. Door het plaatselijk drankweercomité is een brief gericht aan den secretaris van het Witte Kruis, doch hiervan is nooit iets gehoord. De heer Milatz zegt, dat die brief in een toon was geschreven, dat het voor hen onmogelijk was hierop in te gaan. Verschillende leden roepen om voorlezing van dien brief. De secrtaris is hiertoe niet genegen. De heer Schild geeft verslag van de houding van het comité vcor het Markt plein. De drankbestrijders mogen sputte ren, doch het ging hun niets aan en klach ten' hadden bij het comité moeten zijn en niet bij het bestuur van het Witte Kruis. Het comité voor het Marktplein werke geheel onafhankelijk en als de vergadering soms bezwaren heeft het saldo van 1900 te aanvaarden, omdat hierbij bierdubbeltjes zijn, dan wil het comité dit gaarne voer andere doeleinden besteden. Spr. snapt niet de houding van den heer Jelles, een der ftiede-ondereekenaren van dien brief. Deze heer organiseert in den winter met de ijs- feesten ook feestelijkheden, waarbij wel meer dan bier- wordt gedronken. De heer Jelles vindt het optreden yan den heer Schild allesbehalve netjes; het is kwajongenspraat wat deze zegt. De vergadering; gaat druk mede aan het discussieeren, doch de voorzitter hamert stilte en geeft geen gelegenheid meer hier over te spreken. Hierna spreekt nog de voorzitter enkele woorden van waardeering tot den schei denden secretaris-penningmeester er. wenscht deze in zijn nieuwe woonplaats alle goeds. De vergadering gaat hierna te circa half twaalf uiteen. Groote Houtstraat hoek Gr. Markt (Opgericht 1882) ZONDAG, de H.H. Missen te half 8 en 10 uur; half 3 de Vespers en te 7 uur Congr. voor de jongens. DINSDAG, half 10 gez. H. Mis. ZATERDAG van 48 uur gelegenheid om te biechten en te 7 uur het Lof ter eere van Maria. Personalia De agent van politie J. van der Wal alhier, behaalde te 's-Hertogenbosch het politiediploma met aanteekening. ENKHUIZEN. 4 Oct. 1929 Vischmarkt. Vrijdag werden aangevoerd door 7 vaartui gen 1190 pond hoekbot 16.2016.80; door 1 vaartuig 860 pond ijsschol 9.05, per pond; j 1 vaartuig bracht aan 18 K.G. tong 1.85 per K.G.; 1 vaartuig 83 pond paling 42 cent per pond. Witte Kruisvergadering De afdeeling van het Witte Kruis hield Donderdag een ledenvergadering in de Oranjezaal. De waarnemend voorzitter, de heer J. van der Land, spreekt een woord van wel kom en drukte zijn voldoening uit over de groote opkomst en hoopt, dat dit in het vervolg altijd zoo moge zijn. Als de notulen zijn gelezen, komt aan de orde bestuursver kiezing. Er gijn twee vacatures wegens periodieke aftreding en een vacature, ont staan door het a.s. vertrek van ds. Milotz. De voorzitter deelt mede, dat de heer P. Groot hiet meer voor een benoeming in aanmerking wenscht te komen. Daar deze plaats was be^et geweest door een Gere formeerd bestuurslid, beveelt het bestuur hiervoor aan de heeren J- H. Huizinga en F. O. Werner. Uit de vergadering wordt gevraagd of deze aanbeveling' moet geschieden volgens het reglement. De voorzitter zegt, dat het usance is dat een opengevallen plaats wordt bezet door iemand van dezelfde richting. Enkele leden bevelen voor de vacature aan den S. D. A. P.'schen heer Kofman. Als tot stemming is overgegaan, wordt herkozen de heer K. Bloemendaal. Over de tweede vacature ontstaat een herstemming tusschen de heeren Kofman en Huizinga. De heer Kofman zegt voor de steemming dat het toch beter is dat deze plaats wordt bezet door een anti-revolutionnair en ver zoekt met'de stemming hiernaar te hande len. De heer Rodenburg zegt: wat is dat nou, de gereformeerden houden toch nog in het bestuur mevrouw Groot, doch dit verzwijgt het bestuur. De heer Kof man zegt: O, zit het zoo, dan trek ik me niet terug. De heer Kofman verkrijgt 33 stemmen, de heer Huizinga 24. .De heer Kofman neemt de benoeming aan. Bij de derde verkiezing zegt de voor zitter, dat dit de vacature is van ds. Mi latz. Spreker weidt een oogenblik uit over de groote capaciteiten van den heer Mi latz als secretaris-penningmeester en hoopt, dat diens opvolger diens voetsporen moge volgen. Het bestuur heeft een drietal na men voor deze functie, n'.l. de heeren J. Aarents, J. G. Moll en S. Visser (S.D.A.P.). Bij eerste stemming wordt met meerder heid van stemmen gekozen de heer S. Vis ser. De voorzitter zegt, dat het verloop van deze stemming hem leed heeft gedaan. Spr. gelooft niet, dat wat hier dezen avond is geschied in het belang zal zijn van het Witte Kruis. Uit de vergadering komen van den kant der S. D. A. P.'schê bezoekers luide protes ten tegen deze woorden van den voorzifter. De voorzitter zegt: ik geef hierover geen gelegenheid tot discussie. De heer Rodenburg zegt: ik kom hierop met de rondvraag terug. Op een daartoe gedaan verzoek deelt de voorzitter mede, dat het reglement zegt, dat de bestuursfuncties door het bestuur onderling worden verdeeld. Uit de vergadering gaan stemmen op, dat het reglement moet worden herzien. Het bestuur is van meening, dat dit van tevoren moet worden aangekondigd. De heer Rodenburg zegt: dat weten wij allemaal niet; wij hebben nog nooit een reglement gezien. De voorzitter zegt: de heeren zijn nog nooit op een vergadering' geweest, daarom weten zij niets van den gang van zaken. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering wordt benoemd de heer H. Huizinga. De heer Huizinga vraagt of dit een pleis ter op de wonde beteekent. Tot leden der commissie tot nazien der boekep van den secretaris-penniugmeester worden benoemd de heeren G. Bakker, H. Kappers en C. Snel. Denk er aan, dat u de klokken 'n Uurtje achteruit verzet, Want clen zomer en den winter Regelt men hier bij de wet. Dus de dagen worden korter; 't Komt de huisvrouw niet van pas, Want de rekening wordt langer Van eiectra en van gas. Nu men toch moet gaan verzetten, Zet de kachel maar meteen. Daad'lijk wordt het-toch wat kouder, Want de zomertijd is heen. 't Wordt weer wéér voor overschoenen, Regenjas en paraplu. En de straten krijgen 't aanzien Van een bruine boter-sju. Wintertijd! inaar geen December, Nog geen tijd voor sneeuw en ijs. Want een wet kan ons bevelen Doch brengt 't weer niet van de wijs. Maar voorzichtig, als ge strakjes Opgaat naar het warme bed, Dat slechts één der huisgenooten D'an de kïok een uur verzet! MARTIN BERDEN. een vreedzame regeling va dergelijke vraag stukken niet talrijk. De „New York Times" wijst er op, dat Hoover en Mac Donald geen bindende over eenkomsten kunnen sluiten daar elke over eenkomst eerst door de parlementen van beide landen moet worden goedgekeürd. Tot voorzitter van de Maatschappij voor Ned. Letterkunde is gekozen professor Dr. J. H. Kern te Leiden. De Britsche planter O. W. Simpson, die eenige maanden geleden op de onderneming' Sentooi bij Djembei door een koelie met een mes werd aangevallen, is thans, zoo meldt I „Aneta", overleden. Naar gebleken is. was het mes, waarmede de heer Simpson verwond werd, waarschijn lijk vergiftigd. LONDEN, 4 Oct. Te Athene werd of ficieel medegedeeld, dat de regeerinjj aan «en Italiaanschc scheepsbouwwerf den bouw van torpedojagers van 1450 ton heeft opgedragen, die binnen 20 maanden klaar moeten zijn. WARSCHAU, 4 Oct. (V. D.). De Fool- sche Minister van Buitenlandsche Zaken, Zaleski, heeft Donderdagnamidda? op den weg Warschau-Lowicz, nabij het spoorweg station Ozarow een ernstig auto-ongeval ge had, waarbij hij werd gewond. De Minister, die zelf aan '*et stuur zat, wilde een wagen voorbijrijden, toen een boe renwagen hem plotseling den weg versperde. Om een botsing te vermijden, remde Zales ki zoo krachtig dat zijn auto over den kop sloeg - en de drie inzittenden er onder te recht kwamen. Ooggetuigen verleenden onmiddellijk liulp. Zaleski kreeg' een sleutelbeenbreuk. Zijn beide metgezellen, een geestelijke en een afgevaardigde, kregen snijwonden aan hoofd en handen. De geestelijke kreeg bovendien een lichte hersenschudding en was bewusteloos. De gewonden werden in een particulieren auto naar Warschau gebracht, waar de Minister .van buitenlandsche zaken in zijn woning kon worden opgenomen. Dc aankomst van de „Berengaria". NEW YORK, 4 Oct. (V. D.) De „Be rengaria" met den Engelschen Minister-Pre sident Mae Donald en zijn gezelschap aan boord, zal het Ellis Island waarschijnlijk omstreeks zes uur in den ochtend bereiken, begeleid door de beide Amerikaansche krui sers. Daar zullen de gasten overstappen op het s.s. „Macom" van de stad New York en daarmede naar de stad varen, waar Mac Donald tegen tien uur verwacht wordt. Mac Donald blijft ongeveer twee uur te New York, die voldoende zijn om op het stadhuis het eere-burgerschap der stad in ontvangst te nemen. Mac Donald gaat dan onmiddellijk naar Washington. De politieke besprekingen zullen op het landgoed van President Hoover aan de Ra- pidanrivier plaats hebben, waar de beide staatslieden rustig kunnen "nderha adelen. De bladen houden zicb uitvoerig met het bezoek van Mac Donald bezi" De „New York Herald" wijst er op. dat Mac Donald naar Amerika kems om de vloten van de beide landen cp gelijke sterkte te brengen. Uit de geschiedenis zijn de voorbeelden van NEW-YORK, 4 October. De belegeraars van de gevangenis te Canon City hebben vroeger dan verwacht werd het uiterste mid del te baat genomen, om een einde te maken aan den opstand in de gevangenis te Canon City. In de vroege ochtenduren hebben de militairen een gedeelte van het door de ge vangenen bezette gebouw in de lucht laten springen. De troepen bezetten daarop de ruïne van het gebouw, welke door hen geheel doorzocht werd. Tot het in de lucht laten springen werd overgegaan, nadat bekend was geworden, dat de gevangenen den laatsten gijselaar hadden vermoord. ALKMAAR, 4 October Graanmarkt Aangevoerd totaal 3363 zakken, als: 368 tarwe 11.50—12.60; 50 rogge 10—10.25; 177 gerst 8.509.60 687 haver 99.50; '167 boonen; paardeboonen 12.50; bruine boonen 2428; citroen boonen 3134; duivenboonen 16—16.50; witte boonen f 4850; 10 kanariezaad; 22 karwijzaad 41; 11 blauwmaanzaad 38; 10 spinazie- zaad; tuinboonen 1822; 865 erwten; erwten groene (kleine) 14.2514.50, idem (groote) 2326; idem grauwe 1937; idem vale 15.5035, alles per 100 K.G. Handel stug. PURMEREND, 4 Oct. 19929 „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken" Aardappelen: Bonte 0.80 0.86, Blauwe 0.80—0.99, per 25 K.G. Sla- boonen: Dubbele 0.953.80, z. dr. 2.55 4.40, Enkele 3.10, z. dr. 3.55, per 15 K.G. Snijboonen: Stok 1.956.90, Kas f 7.80—8.90, per 15 K.G. Tomaten: A 8— 14, B f 8—14, C 5—7, Bonken 99—11 per 100 K.G. Bloemkool 4—32, Roode- kool 4.609.80, Wittekool 5, SavoyeKool 6.6012.4#, per 100 stuks. Spinazie 0.50 0.90 per 6 K.G. Sla 0.804.70, Andijvie 1.204.20, per 100 krop. Bieten 612.50 per 1000 stuks. Wortelen 616 per 100 bos. Uien 0.720.96, uien Drielingen 0.64 —0.76, Uien Nep 0.96—1.28, per 25 K.G. Druiven: Frankenthalers 0.520.66, Ali- cant 0.520.72, lier K.G. Appels: Zoete Bellefleur 4—9, Bismarck-appel 4—9, Bramley Seedling 511, Codlin Keswick 6—17, Fisher's Eerstling 5—11, Gronin ger Kroon 510, Kandijzoet 410, Rei- nette, zoete grauwe 49, Transparante de Cronsels 1438, Tulpappel, roode 32, Zoete Pippeling f 49, per 100 K.G. Peren: Beurré de Mérode 513, Beurré Hardy 1129, Beurr Lebrun 514, Bon Chre tien Williams 513, Conseiller de la Cour f 49, Diamant 17, Durandeau 4—10, Duchess Williams 513,Gieser Wilde man 4.508, ïlerzogin Elsa 410, Kamperveen 4—6.50, Louise Bonne 13 47, Maagdenpeer f 913, Nouveau Poiteau 413, Seigneur d'Esperen 919, Soldat Laboureur 414, Triomphe de Vienne 12—38, per 100 K.G. ENKHUIZEN, 4 Oct. 1929. Aardappelen en fruitmarkt. Eigenheimers 1.40; blauwe 1.75 2.00 per 50 K.G. Slaboonen 1.202.00 per 30 pond; Precent van Engeland 7.70; Goudrei- netten 5.80; Durandeau 4.604.90; Bonne Louise 10.5014.90; Beurre Derode 4.30 per 100 pond. WINKEL Appelen 310; peren 2 17; tomaten 23; slaboonen 3—5; snij boonen 6—8; uien f 24; per 50 K.G. BEVERWIJK, 4 October „Vrije Vei ling" Komkommers 411; meloen 13 29; perzik 27 y,; gr. kool 56; gele kool 56; roode kool 78; spits 610; bloem kool 1025, per stuk; sla 551.60; spinazie 4075; postelein 601.05; 'andijvie 4080; per kist; peen 1016; prei 1215, per bos; tomaten 612; druiven 4470; appelen 812; peren 733; snijboonen 1855; dubb. boonen 2228; enkele boonen 1121; ti'os- boonen 3040; spruiten 15—18, per K.G.; Bloemenveiling ,,'t Centrum" Chrysan ten groot bloemig Reyanant 1021; Pulling 1521; Anjers 80—2.00; Vuurpijlen 6.00 8.50; Kasrozen 36; Fiseales 23; Gladio len 801.90; Dahlia's 12; Arathum 56; Zinias 1.60—2.00 per 100; Herfstasters 3—6; Groen 1226; Diverse trosclirysanthjes 1228, per bos. BEVERWIJK, 4 Oct. Aardappelen: Bevelanders 2.252.50; Bravo's 34; Eigenheimers 3.003.25; Red-Star 2:75 3.00; Bonken 2.002.25; Drielingen23; Kriel en veevoer 1.75. Bloemkoolveilmg „De Molen" Bloem kool le soort 18—30, 2e soort 5—18. Week van 5—13 October 1929 ZATERDAG, van 46 uur zaal I Harmo nie (leerlingen)'s avonds 79 uyr ge legenheid tot het halen van kaarten voor de bondsuitvoeringen in zaal I. ZONDAG, 's avonds 8 uur Bondsuilvoe- ring in de bovenzaal. MAANDAG, zaal I R. K. Kerkzangers; zaal II R. K. Harmonie (leerlingen)zaal III Commissie van Beheer. DINSDAG, zaal I R. K. Kiesverg. „Recht en Plicht"; zaal II Dam- en Schaak club D. O. S.; koffiekamer Biljartclub W. I. K. WOENSDAG, zaal III 7—8 R. K. Advies bureau; zal III 8 uur Bakkers (Bestuur) bovenzaal Harmonie. DONDERDAG, bovenzaal Bondsuitvoe- ring; „Inter Nos", zal waarschijnlijk niet repeteeren. VRIJDAG, zaal II Dam- en Schaakclub D. O. S.; Tooneel Zaand. Ver. Tooneelis- ten. CONFERENTIES VOOR NIET-KATHO- LIEKEN Te beginnen op Dinsdag 8 October a.s. zul len in de R. K. Kerk aan de Oostzijde tie Zaandam wederom conferenties gehouden worden voor niet-Katholieken. Door den Zeereerw. Pater Van Gijlswijk zullen op 8, 15, 22, 29 Oct. en 5 en 12 No vember conferenties gehouden worden, ter wijl op 12 November dus bij de laatste conferentie de ingekomen vragen zullen worden beantwoord. De toegangsprijs is gesteld op 10 cent. WEGGELOOPEN Een 14-jarige jongen, die vanwege een rijksopvoedingsgesticht bij een boer te Gla- nerbrug was geplaatst, is vandaar per fiets vertrokken en naar zijn familie, welke al hier woonde, gegaan. Door den boer was hiervan aangifte gedaan, waarna de recherche hier het ge lukte hem te vinden. Hij is wede* naar het rijksopvoedings gesticht teruggebracht. SCHAPPEN VERSCHEURD Donderdagavond deed een landbouwer, wonende bij de fabriek „De Vrede" bij het Noordzeekanaal, aangifte, dat een hond achter zijn schapen aanjoeg. Een inspecteur van politie ging met den man mede, en op het bewuste weiland aan gekomen, kwam men tot de ontdekking, dat reeds een schaap was doodgebeten. Het mocht den inspecteur, na eenige oogenblikken gelukken, om met een welge richt schot den hond neer te leggen. De naam van den eigenaar is bekend. WERK AAN DEN WINKEL BIJ DE R.K. HARMONIE Wat zegt uü! Binnen 14 dagen de 25 nieuwe leden bij elkaar, zoodat we zelfs op 't laatst moesten zeggen: ,,'t Spijt ons, maar vanwege de kas kunnen we er niet meer gebruiken, dus? Nu aan het werk en we verwachten ook dat ieder harmonielid nu z'n krachten nog meer zal inspannen, niet alleen op de repetitie-avonden, maar ook wat het terzijde staan der nieuwe leerlin gen, die voorloopig' onder leiding van den directeur, Maandagsavonds 8 u. clarinei-repe- titie hebben en de koperen instrumenten krijgen van den heer Bayaard des Zater dagsmiddags van 46 uur in het R.K. Ver.- Geb. 't Behoeft natuurlijk geen betoog, dat de Harmonie er aan den eenen kant aardig' bovenop komt, maar aan den anderen kant er aardig ondefraakt, en wel wat betreft de financiën; dus moet ook daar iets op gevonden worden en we twijfelen niet, dat. zooals we hebben gezien de toeloop van leden en de blijken van medeleven niet de Harmonie, dat ook van den anderen kant het aantal donateurs (trices) voor de Har monie met den dag zullen toenemen en wij gelooven niet, dat we. dan. zoo spoedig' be hoeven te zeggen: 't spijt ons, maar de kas laat niet toe, dat ei- nog meer donateurs bijkomen, want wij mogen wel .even uit de school klappen en u onder ons even ver tellen dat de Harmonie voor ongeveer 500 nieuwe instrumenten heeft gekocht, ter aanvulling, dus voelt u ook wel dat er weer heel wat moet gebeuren om dat bij elkaar te krijgen, maar we bevelen ons in uwen gunst beleefd aan en weet u misschien niet waar u zich als donateur of donatrice voor de Harmonie kunt opgeven? Heel gemakke lijk! U loopt maar even bij Hoppe, Oostzijde 2, aan en hij of zij zal u in dank even no- teeren. Ook kunt gij u natuurlijk bij alle leden der Harmonie opgeven. Stel u eens voor, dat we over drie weken zouden kun nen zeggen: er hebben zich zooveel dona teurs en donatrices opgegeven, dat de pen ningmeester., der Harmonie weer rustig kanslapen. Dus geen bange vrees, dat ze u niet als donateur of begunstiger wil len aannemen. De harmonie leeft voor u! leeft u voor de harmonie, dan weten we zeker dat, indien u de harmonie eens door de stad ziet mar- cheeren of ergens anders, dat u met trotsch zult zeggen: „Daar gaat mijn daar gaat onze harmonie." DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Kosteloose bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Geopend van gi en van 25 uur. Des Zaterdags van 91 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 en Maan dag- en Donderdagavond van 78 uur. Mannen. Aangeboden 3 chauffeurs, 1 drukker, 6 grondwerkers, 1 kantoorbediende, 1 kok, 2 letterzetters, 1 loodgieter, 1, machinezetter, 1 mach. houtbewerker, 1 metselaar, 5 opperlieden, x rijwielhersteller, 1 schilder, 1 steenbikker, 4 timmerlieden, i winkelbediende, 1 straatmaker, 19 losse arbeiders. Geplaatst I grondwerker, 1 metselaar 1 pakhuisknecht, x sig. sorteerder, 15 losse arbeiders. Vrouwen. Aangeboden 3 werksters. Gemeenteraad Raadsvergadering Don derdagavond 3 October 1929. Voorzitter bur gemeester H. Klerk. Aanwezig alle leden, be halve wethouder J. L. Lobberté. Onder de ingekomen stukken waren ver schillende adressen inzake salarisherziening van ambtenaren. Voorts een schrijven van den heer v. d. Waal, benoemd hoofd van de school te Krommeniedijk, dat hij de be noeming als zoodanig heeft aangenomen, doch dat hij nog geen datum van indienst treding kon, noemen. Een schrijven van den heer J. Kok om een stuk weiland te huren. B. en W. hebben adressant inmiddels be richt, dat zij dit verzoek niet konden toe staan, omdat de gemeente het waarschijnlijk zelf noodig' heeft. Een adres van het instituut voor arbeiüs- ontwikkeling om op bepaalde avonden te beschikken over een schoollokaal. Met het oog op den tijd werd dit toegestaan. Verzoek om een hypotheek voor woning bouw. B. en W. adviseerden om afwijzend te be schikken. De heer Molenaar verwonderde zich over dit afwijzend advies, wharop de voorzitter mededeelde, dat in deze zaak nog geen overeenstemming was verkregen met de industrieelen en daarom het geven van hypotheek nog geen voortgang kon hebben. De lieer Molenaar meende echter, dat de gemeente alvast wel le hypotheek kan geven. De voorzitter geloofde, dat men dan in dit geval minstens zoo goed terecht kon bij een particulier. De heer Boors meende, dat in zake deze kwestie onjuiste meeningen heer- schen bij het publiek. Er is hier geen raads besluit genomen over het verleenen van hy potheek. B. en W. hebben indertijd mede gedeeld, dat plannen als zoodanig bestonden, die evenwel nog nader moesten worden uit gewerkt. De heer de Roo merkte naar aan leiding daarvan op, dat het dan gewenscht zou zijn, dat het publiek dan van gemeen tewege nader ingelicht diende te worden. Onder de gemeentenaren leeft de gedachte, dat de gemeente hypotheek geeft. In ieder geval wilde hij deze eerste hypotheekaan- vrage nog aanhouden: Misschien komt de regeling met de industrieelen spoedig tof stand. Daar had de voorzitter niets op tegen en wat betreft nadere publiciteit, riep hij de hulp in van de pers om een en ander recht te zetten. De heer Blanker vond het jammer, dat met deze eerste aanvrage nu reeds zoo ge handeld moet worden. Deze regeling kan zoo goed werken voor een gezonde volkshuisves ting. In dit opzicht kan gezien worden naar Assendelft, MEDEMBLIK 3 Oct. „St. Jozef". Groote Muizen f 0.80f 1.45. idem kleine f 1f 1.45, Witte Duo f 2.10—f2.25, Bloemkool f 15.90— f 25.70, Witte Kool f 1.40—f 1.90. Roode Kool f 2.10—f 4.40, Kleine gele Uien t' 1.10—f 1.30, Nep f 2.30f 2.55, Slaboonen f 2.65 per zakje. BOVENKARSPEL, 4 Oct. „De Tuinbouw." Groote Muizen f 1. idem Kleine 1.10, Due f 1.60, Bonte f 1.45, Groote gele Uier. f 1.70 f 2.05, Drielingen f 1.30—f 1.50. Nep f 2.35— f 2.45, Bloemkool f 16.90—f 27.70. idem 2e soort f 5.60f 13.70 idem 3e soort f 1.10 f 4.60, Roode Kool 1 2—f 1, Gele Kool f 2.60 tot f 5.60, Witte Kool f 1.50—f 1.90, Kleine Bieten f 4.60, Slaboonen f 0.5fr—1 2.35. HEILOO, 4 Oct. „Sr, WilPbrora." Aard beien vroege f 0.60f 0.90 per doosje, Dop erwten 1217 ct„ Raspers 18—26 ct., Tuin- j boonen 513 ct„ Dubbele Stamslaboonen 3 4 tot 19 ct., Enkele Stamslaboonen 2127 ct. Snijboonen 1846 ct„ Augurken 1529 ct., Spruitkool 1215 ct., Appelen 713 ct., Pe ren 518 ct„ alles pc KgAndijvie f 1.40 tot f 2.20 per 100 stuks. HEM, 4 Oct. Zuider-Kogge. Schotsche Muizen f 0.90f 1.20, Geldersche gesort. f 1.30f 1.35, idem gref f 0.901 0.95. Nep f 2.40—f 2.50. Drielingen f 1.05—f 1.20. Roo de kool f 2—f 4.05, Witte Kool f 1.75—f 1.80, Slaboonen f 2.50—f 11.60. Snijboonor f 8.20 f 26, Druiven f 21f 32. Bon Louis f 11.50 f 19.90, Hardy f 7.90—f 11.50, Williams f4.20 tot f 5.60, Consuljé f 3i 4.60. Prinsperen f 4.30-cf 5.50, Stoofperen 1.50—f 3.40, Appe len f 3.30—f 7.60. Tomaten A f 8.20. B f 7.10, C f 7.40. TER AAR, 4 Oct Tuindersbelang. Snij boonen f 4.15—f 4.50, Stek f 1.30—f 2.10, Witte Pronkers f 0 500.70, Princesseboo- nen f 4.10f 4.20, Bloemkool 113 ct., Chi- neesche kool f 3.401 7.80 pe- 100 stuks, Tomaten A f 3.70—f 5.10, B f 4.50—f 5.20, C f 1.80—f 2.40 Sla per 100 f 1.70—f 4.50, Peen 57 ct, BEVERWIJK, 4 Oct. „Kcnnemerland." Spinazie per kist f 0.60f 1.70, Sla per kist f 0.40f 1.40, Postelein per kist f 0.90f 1.05, Andijvie per kist f 0.40f 0.80, Wortelen per bos 1016 ct., Pre per bos 820 ct., Selde rie per bos 49 ct„ Peterselie per bos 35 i ct., Chineesche kool 535 ct., Bloemkool per stuk 2532 ct., idem 2e soort per rtuk 15 j ct„ Roode kool per stuk 710 ctKnolse7.de- j rie per stuk 8 ct.. Groene kool per stuk 5—3 i ct., Tomaten A 57 ct.. per Kg'., Sjalotten 17 j tot 20 ct. per Kg., Uien 4 ct. per Kg., Sprui ten 1720 ct. per Kg.. Dcpners 2530 ct. per Kg..' Capucijners wit 30 —40 ct. per Kg., Trosboonen 20—30 ct per Kg., Tuinboonen 12 ct. per Kg., Snijboonen 25—58 ct per Kg.. Spercieboonen zonder draad 1729 ct. per j Kg., idem met draad 2241 ct, per Kg., Komkommers 313 ct. per stuk. WARMENHUIZEN, 5 October Gele nep 3 602.80; Drielingen 2.602.80; Uien 3.30 4.00; Grove 4.80; Bieten 3.20; Slaboonen 13.90—15.10; Peen 2.30—2.50; Kleine 1.20— 1.50; Blauwe aardappelen 2.903.70; Beve landers 1.90; Eigenheimers 1.803.30; Schot sche muizen 2.00; Groote 1.80; Drielingen 2.00—2.40; Roode kool 2—4.20; witte kool 1.60 —1.80; 2e soort 0.80—1.50; Gele kool 4.20: Deensche witte kool 2.23.5; Blo mkool 13.20 —16.00- - 5.10—5.70; 2e soort 1.70— 1.90.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2