Provinciaal Nieuws Uit de Zaanstreek Seringa Wuthrich, Haarlem ïeSegrafistó Weerbericht Stofzuigerhuis MAERTENS Kre; fg-coupe BLAD VRIJDAG 11 OCTOBER 1929 BLADZIJDE 2 Centrale Verwarming Oliestook-inrichtingen EDAM TER AAR NIEUWVEEN. UITHOORN BOVENKERK WEESP WILNIS iiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiii op zijn keurig pakje Geen wonden het is gewasschen met m W ^iijuiiiiitiitiuutiiiuilv^hT^^tiiiiuiiHiniiuiuiiuiiuiiitii Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 Verkoop.Verhuur, Inruilen, Reparaties DE KWAKEL NIEUWER-AMSTEL LIMMEN ENKHUIZEN H. J. V. d. MEER, SALONKASTEN Hoofdprijzen Ned. Staatsloterij MARKTNIEUWS Soms# cuuepen epmoQ ZAANDAM KROMMENIE WORMERVEER Alle Rechtszaken yrmboi voor ;en elega .nte pasvorm Slotting der Edamsche winkelweek en trekking der loterij Woensdagavond had in het Damhotel de trekking plaats van de gehouden winkelweekloterij. Ofschoon het uur van aanvang op half negen gesteld was, hadden talrijke genoodigden, deelnemers aan de winkelweek, de groote zaal reeds gerui- men tijd voor den aanvang voor een groot deel bezet. Om' half negen werd aan het puhliek gelegenheid gegeven door de zijdeur binnen te komen. In een minimum van tijd was de zaal volgeperst en moest tevens van de koffiekamer gebruik gemaakt worden, om deze enorme menigte te kunnen bergen. De opening geschiedde door den voorzit ter, den heer Joh. Banning, voorzitter van de Middenstandsvereeniging, die namens 't bestuur een woord van welkom richtte tot den Edelachtbaren heer burgemeester Kolf schoten en de deelnemende winkeliers. Nadat de zegels der bussen verVBlgens door den burgemeester gecontroleerd waren, nam de trekking een aanvang. Aan den burgemeester werd een gratis vliegtocht Schiphol—Edam v.v. aangeboden. De voorzitter dankte in zijn slotwoord het comité, belast met de uitvoering van de Jrtnkelweek, de politie en den burgemeester. Ook de pers had woorden van dank te aanvaarden De genoodigden bleven hierna nog gerui- fiien tijd in gezelligen kring bijeen. Inenting De geheele week is alhier ge legenheid gegeven tot kostelooze (re)vac- cinatie. Het aantal, dat zich liet behandelen, is echter nog zeer gering. Sommige dagen bedroeg dit soms niet meer dan een tiental. Jubileum F, L. Jahn In het voorjaar zullen bij gelegenheid van het 50-jarig be staan van de gymnastiekvereeniging F. L. Jahn, alhier, groote athletiekwedstrijden gehouden worden voor athleten uit het ge heele land. Vermoedelijk zullen deze feesten met Pinksteren worden gehouden. Hiertoe heeft zich reeds een comité samengesteld, waarin o.m. zitting hebben de Edelachtbare heer Th. C. P. M. Kolfschoten, burgemeester en voorts de heeren J. Leijen, gemeente secretaris, P. de Grient-Dreux, W. P. Cos- terus, A. Keijzer, B. Th. Eeltink, P. Smits en verschillende andere vooraanstaande per sonen. Ook is een financieele commissie be noemd, om te trachten door het stichten van een garantiefonds, collecten of loterij, de noodige gelden te verzamelen voor deze festiviteiten. Voetbal Het voetbalprogramma voor Zondag luidt Zilvermeeuwen uit. Gezien het forsche spel en de prestaties van dit elftal In de vorige competitie, meenen we wel veilig een nederlaag voor de Roodgroenen te kunnen ^oorspellen. Vooruit jongens, doet je best. Gevonden Voorwerpen Een rijwielbe- lastingmerk door Guiking, Lingerzijde, een lorgnet door juffr. Boersma, Klein Wester buiten, een geweertje door P. de Jong, Bree- straat; een sjaal door Krielaard, Eerste Tui- nierspad; ee* kir.derhandtasch door Stapel, Kleine Kerkstraat; een riem door Ent, Lin gerzijde; een handschoen door Slooten, Klein Westerbuiten; een mes door Slegt, Monniker- rtemm erjaagweg; een portemonnaie door P. Buys, Oorgat; een heerenrijwiel door Schots man, Lingerzijde en een rozenkrans door C. Jansen, Achterhaven. Bugerlijke Stand Geboren: 5 October: Comelis, z. van G. de Boer en Aaltje Koning; 1 Oct.: Alida Maria, d. van Casper Klouwer en Neeltje Guijt; 2 Oct.: Maart je, d. van Simon Beets en Lisebeth Beets; 7 Oct.: Aaltje d. van Jan Tuijp en Geertje Bootsman; 6 Oct.; Daniël, z. van Daniël Comeüssen en Maria Tol, wonende te Amsterdam; 8 Oct.: Antje, d. van Gerrit Tuyp en Jannetje Bond. Ondertrouwd: 10 Oct. Jan Man, oud 56 j. te Beemster en Trijntje Houter, wed. van Lodewijk Plas, oud 35 jaar; 10 Oct. Marti- nus Johannes Kout, 27 jaar en Pleuntje Tuijn, wed. van Gerhard Kasper Dekker, 30 jaar. Vergadering oud-cursisten van Tuinbouw- Wintercursussen Deze vereeniging hield haar vergadering in het café van den heer Verhoef. De voorzitter, M. Keijzer, opent de vergade ring, heet allen van harte welkom en hoopt dat deze vergadering moge slagen tot bloei van de Vereeniging. De secretaris leest de notulen welke onder Bank worden goedgekeurd. Uit de mededeelingen zegt de voorzitter, dat er in het laatst van October een Groei en bloeifilm zal vertoond worden door de Stikstof-Maatschappij van Amsterdam. Vervolgens zet hij, dat de proefvelden voor Kali niet ten uitvoer zijn gebracht, vanwege het niet voldoende op de hoogte zijn, de heer J. v. d. J. betreurt dit, vooral daar er zooveel in zit in proefvelden. De voorzitter zegt dat er het volgend jaar meer aandacht aan geschon ken zal worden. Een van de leden vraagt óf de vereeniging Biet gezamenlijk kunstmest aan kan koopen. Dit lokt nogal veel discussies, waaruit be- fetoten werd dat er een Commissie zal benoemd ■worden, die eenige inlichtingen daaromtrent zal verschaffen en dit in de eerstvolgende vergaderingen aan de leden bekend zal ma ken. Voor het opgeven voor de cursussen van een Bemestingsleer werd medegedeeld dat aan alle tuinders van Ter Aar een circulaire zal gestuurd worden; dan kunnen de leden zich daarvoor aanmelden op den filmavond, die op nader te bepalen datum zal worden gehouden. De vergadering wilde uitsluitend oudere tuin ders daarvoor aannemen, het doel van den cursus is speciaal Bemestingsleer, welke een zeer belangrijke rol speelt in het Tuindrsbe- drijf. De rondvraag werd goed besteed. Er werd door een van de aanwezigen erop aangedron gen om deze winter veel lezingen te houden, er werd besloten tot een lezing op Tuinbouw gebied en een andere op het Bollengbied. Voorts zal er in het volgende seizoen een gewassenwedstrijd plaats hebben, hierover wil het bestuur gaarne inlichtingen ver strekken. De voorzitter dankte de leden voor hun medewerking, hoopte dat zij allen op den Filmavond komen en sloot de vergadering. Slag van een paard. Het pleegkind van den arbeider van Eik was met een vriendje aan het spelen op het land in ds nabijheid van een daar grazend paard. Op een gege ven oogenblik kreeg de jongen een slag van het paard tegen het onderlijf, waardoor hij deerlijk gewond naar het ziekenhuis is ver voerd. Op heden is de toestand van den jongen nog ernstig. Uitvoering „St. Lucas". Woensdagavond gaf de R. K. Tooneelclub „St. Lucas" een goedgeslaagde uitvoering in het Parochiehuis. De zaal was, ondanks hft minder gunstige weer, goed bezet. Bij den aanvang werd het wqprd gevoerd door Kapelaan Koelman, die zijn genoegen te kennen gaf over de groote opkomst en de aanwezigen aanspoorde ook voor het volgend seizoen „St. Lucas" te steu nen. Door de vereeniging werd vervolgens op gevoerd het kluchtspel: „Mijnheer Klaproos". Zooals wij van „St. Lucasgewend zijn, was deze uitvoering weder schitteren J en bleken de rollen weder in goede handen te zijn. Vooral de hoofdrol werd door den heer Kok zeer goed gespeeld. De aanwezigen hebben dan ook van het spel kunnen genieten en om de komische scènes af en toe flink kun nen lachen. Naar wij vernemen, hoopt „St Lucas" in November weder een uitvoering te geven. Gesloopt Naar men weet, heeft de ge meente destijds het hoekhuis gekocht aan den Handweg en Noorddammerlaan grenzende. Zoodra de bewoners huisvesting elders had den gevonden begon het slooperswerk, dat geheel gratis werd verricht in de avonduren door de minder en meer opgeschoten jeugd. Volgens den geest van den tegenwoordigen tijd schijnt men nu eenmaal gaarne sloopers werk te verrichten en zoo was ook hier in een minimum van tijd geen ruit meer heel. Dit had tot gevolg, dat van gemeentewege spoedig tot algeheele slooping werd overge gaan. Dinsdagavond was men zoover gevor derd ,dat alleen de muren nog stonden. Toen de gemeentewerklieden Woensdagmorgen ar- riveerd en, zagen ze tot hunne verrassing, dat men hen was voor geweest; want er waren geen muren meer te bekennen, daar alles tegen den grond lag. Ook nu weer had de lieve jeugd een handje geholpen; hoewel die hulp door de gemeentelijke werklieden blijk baar niet erg op prijs werd gesteld. Schade kon er evenwel niet worden aange richt en het resultaat is, dat de bestuurders van rijtuigen en auto's reeds nu een ruimer uitzicht hebben gekregen. Wanneer het puin zal zjjn. opgeruimd en de wegverbreeding heeft plaats gehad, zal dit een enorme ver- keersvêrbetering geven. Te water Van den veehouder P. B. ge raakte door het schrikken van het paard voor een passeerende auto het paard met den boerenwagen geladen met pulp in de Ring vaart aan den Handweg. De voerman wist bijtijds van den wagen te springen; doch het paard geraakte gedeeltelijk onder de pulp van den omgekantelden wagen. Nadat men het tuig over den kop van het paard had weten te strijken, mocht men er in slagen het dier aan den kop op den wal te trekken. Woensdagmorgen werd ook de wagen op het droge gebracht. Er bleek slechts weinig schade te zijn aangericht, daar alleen de pulp verloren was. De Bazar Het beroep op de burgerij om aan Bovenkerks Fanfarecorps steun te ver- leenen bij een te houden bazar, is niet te vergeefsch geweest. Er waren heel wat goe deren geschonken of voor verminderden prijs afgestaan en de belangstelling was gedu rende drie avonden groot van de zijde van het publiek. Er werd gekocht, geloot en ge draaid naar de beschikbaar gestelde prijzen onder algemeene deelname; zoodat de bazar ongetwijfeld een prachtig resultaat heeft op geleverd; waardoor het corps in staat zal zijn gesteld de instrumenten aan te vullen en te repareeren. De prijzen der gehouden verloting zijn als volgt gevallen; 379 een dressoir; 391 2 cra- peaux met 4 stoelen; 36 geel een rijwiel; 195 blauw een rijwiel; 285, 293 en 396 elk een electrische fietslantaarn. Het aantal boonen voor de pop bedroeg 1674. Patronaat Het winterseizoen in ons pa tronaatsgebouw zal Zondag as. ingeleid woTden door de R.K. Tooneelvereeniging St. Franciscus van Assisië met een stuk van Jan Grosfeld: De Oceaanvlieger. Waar dit stuk wordt gegeven ten bate onzer voetbal- vereeniging The Victory, wordt verwacht dat de zaal goed bezet zal zijn. Vragen van raadsleden Namens de raadsfractie der S. D. A. P. zijn door den heer P. van Soeren, de volgende vragen tot B. en W. gericht: 1. Is het B. en W. bekend, dat de bewo ners van de 10 perceelen Torenstraat 119 sinds 1 October geheel van water zijn ver stoken, doordat drie perceelen niet meer bij de waterleiding zijn aangesloten? 2. Is het B. en W. bekend, dat de bewo neTS in dien nood moeten voorzien, door emmers water te halen aan het kantoor van de Gemeente Waterleiding? 3. Zijn B. en W. met ondergeteekende van meening, dat dit voor genoemde bewoners een groot ongerief beteekent en dat deze wantoestand op den duur weinig bevorderlijk kan zijn aan den goeden gezondheidstoe stand van de betrokkenen? 4. Zijn B. en W. daarom bereid met den meesten spoed in te grijpen en het daarheen te leiden, dat deze woningen in den kortst mogelijken tijd worden aangestoken op de ge- meentelijke waterleiding? R. K. Damclub „St. Canisius" Maan dagavond zullen voor de competitie hebben te spelen: H. van Nierop—B. Roeleveld; C. G. de JongC. Oudshoorn; A. van Leeuwen J. Turkenburg; A, J. Oosterom—A. Tur kenburg. H. de Graaf simultaan-séance tegen H. Frie, H. Wiegmans, G. Verheggen, W. Ma- yenburg, J. Bakker, Ant. van Dijk, G. Bps- man G. van Montfoort. H. van Vliet simultaan-séance tegen J. Twaalfhoven, A. C. van Vliet, A. v. Nieuw- 2—0 2—0 2—0 0—2 0—2 2—0 0—2 0—2 2—0 2—0 2—0 2—0 2—0 0—2 0—2 0—2 2—0 2—0 2—0 V teopAeait* Oe. KLOft- MtESOE. FleaeiburtJ^ kerk, Th. de Graaf, P. van Zijl, M. Reu- rings, B. de Zwart, J. Samson, H. H. van Nieuwkerk. Deze week speelden voor de competitie: B. RoeleveldH. van Vliet 02; M. van LeeuwenA. van Leeuwen 02, J. Turken burgA. J. Oosterom 20, A. Turkenburg J. Turkenburg 0—2. De beslissingswedstrijd tusschen H. Frie en H. Wiegmans voor overgang van de derde naar de tweede klas werd gewonnen door H. Frie. Door H. van Nieuwkerk werd tegen 12 le den gespeeld, meestal sterke spelers; deze strijd was voor hem te zwaar. Hij behaalde slechts 8 punten. Indien eenigszins mogelijk, zullen einde dezer maand de nieuwe wedstrijden aan vangen voor al de drie afdeelingen. Het pro gramma van de wedstrijden voor de eerste afdeeling zal op de jaarvergadering nog nader worden besproken. Om evenwel voor een juiste indeeling zorg te dragen en te vens voor eiken speler een tegenpartij te vinden, is het beslist noodig, dat buiten de competitie-partijen op de clubavonden, ook nog verschillende partijen thuis gespeeld worden. Thuispartijen zullen dan hebben te spelen: B. RoeleveldA. van Leeuwen, B. Roeleveld—J. Twaalfhoven, A. Turkenburg J. Turkenburg, A. van LeeuwenM. van Leeuwen, B. Roeleveld—J. Samson, A. Tur kenburgA. van Leeuwen, C. G. de Jong B. Roeleveld. Wanneer deze partijen vóór Maandag 21 October as. gespeeld zijn, zal het de taak van het bestuur zeer ver gemakkelijken. Damwedstrijd „Kunst er Genoegen" Uitslag 9 October; P. v. EsG. van Oostwaard Cor v. ZaalBert Pouw J. BlomL. v. Zaal J. v. VeenC. vt Zaai Mz. G. VoornJ. v. Egmond H. VermeyJ. v. Doorn Th. VoornJ. v. Klink Th. VoornTh. v. Klink A. v. OostwaardKees v. Zaal P. v. EsJ. v. Egmond G. VoornTh. v. Klink J. BlomKees v. Zaal C. v. Zaal Mz.B. Pouw J. VoornJ. v. Veen Zondag j.l. speelde S. E. V. haar eersten competitiewedstrijd tegen The Victory II uit Weesp. S. E. V. kwam uit met niet min der dan vijf invallers, welke zich echter uit stekend gëweerd hebben. Er werd slechts met 10 verloren. Zondag a.s. speelt S. E.V. voor de competitie tegen DOS5! II van Amsterdam op het terrein van laatstge noemde. Uit den kinderstoel gevallen Tijdens 'n korte afwezigheid der moeder is Woens dagmiddag een meisje van 8 maanden uit 'r kinderstoel gevallen en zoodanig terecht gekomen, dat het in schier hopeloozen toe stand naar een ziekeninrichting te Amster dam werd overgebracht. De moeder kreeg door een en ander een zenuwtoeval, zoodat ook zij in bedoelde Inrichting ter observatie moest worden opgenomen. Bloedvergiftiging Alhier had een meisje de onvoorzichtigheid pokken welke na inen ting opgekomen waren stuk te krabben, met het gevolg dat bloedvergiftiging ontstond. Het meisje is naar een ziekeninrichting over gebracht. Haar toestand is ernstig. Schietwedstrijden De wedstrijden op de schietbaan alhier, welke gedurende 3 Zondagen zijn gehouden, hebben zich in een flinke belangstelling mogen verheugen. In den wedstrijd tusschen de Limmen- sche Burgerwacht en den Bijz. Vrijw. Land storm, was de uitslag 804 tegen 750 pun ten, alzoo is de medaille, uitgeloofd door den Burgemeester, behaald door de Burger wacht. In den personeelwedstrijd waren voor den Landstorm de hoogste schutters N, Mooij Gz. met 88 punten en A. Dijkman met 80 punten en voor de Burgerwacht H. Met selaar met 88 en P. Commandeur met 86 punten. Verder werden in den Personeelwedstrijd door de navolgende heeren prijzen gewon nen, met' de achter hun namen behaalde punten. Maximum was 50 punten. N. Mooij Gz., 45, S. Admiraal 45, E. Pepping 42, Jac, Stuifbergen 41, Jb. Metselaar 40, C. Groot Cz. 40, C. Weijers 40, J. Pepping 40, J. v. d. Peet 40, A. Dijkman 39, G. Mooij Kz. 39 en J. Groot Cz. 37 punten. Op de Geluksbaan waren de prijswin naars de navolgenden: P, Pepping 30, J. Groot Cz. 30, P. Commandeur 27, E. Pep ping 26, S. Pepping 26, Jan de Winter 23, D. Schoenmaker 21, Jb, Metselaar 21, N. Mooij Gz. 20 en G. Mooij Kz. 20 punten. Op de vrije baan (maximum 30 punten) waren de winnaars de volgende personen: S. Admiraal, H. Metselaar, Jb. Krom, J. Stuifbergen, Jac. Metselaar, E. Pepping, Jan Pepping, A. Dijkman. N. de Groot, P. Com mandeur, N. Mooij Gz., S. Commandeur, C. Groot, J. Groot Cz. en S. Koot. De prijzen, welke ten deele bestaan uit geldprijzen en luxe voorwerpen, zullen aan de winnaars worden uitgereikt op Maandag 14 October, 's avonds ten 7 uur in café „Zomervreugd". Men deelt ons mede, dat niet alleen de prijswinners worden uitgenoodigd, doch dat alle deelnemers tot deze bijeenkomst toe gang hebben. Melkprijzen Door „Hollandia is al hier over September uitbetaald f 10.31 per 100 Liter en door de ICaasfabriek „De Ver eeniging" f 9.60. Witte Kruis Naar w« vernemen is in de bestuursvergadering van het Witte Kruis benoemd tot Secretaris-Penningmeester, de heer S. Visser, alhier. Uitslag verkooping Ten overstaan van Notaris D. Veenenbos werden in de Kolf baan geveild de volgende perceelen; 1. Een heerenhuis aan het Venedie, groot 2.25 are, eigendom van de Doopsgezinde ge meente, kooper de heer F. W. Ruiter voor 800.—. 2. Een villa met erf en tuin in het Plant- zaan, groot 14.70 Are. Kooper werd de heer S. Kuiper, voor 15500. Personalia De heer N. Kenter, werkzaam ten kantore van de N.V. Gebr. Sluis, Zaad- handel, werd met ingang van 15 October a.s. benoemd tot Duitsch correspondent bij de fa. L. Clause te Bretanië in Frankrijk. Enkhuizer Paardenverioting In het café De Doele had Donderdag ten overstaan van den Notaris Veenenbos plaats, de verloting der Enkhuizer Pa,ardenloterij. De hoofdprijzen vielen op: No. 358: vol ledige bespanning; No. 7206: tuigpaard; No. 12178: tuigpaard; No. 2351: tweejarig paard; No. 5258; 1 K-jarig paard; No. 9525: veulen; No. 6044: vei.Ten. WEET U WEL, DAT SCHAGCHELSTRAAT 7 DE GROOTSTE SORTEERING heelt? 18 modellen, VANAF f 9.98 GAAT DAT ZIEN! Hoogste barometerstand m. M. te Roche- fort. Laagste barometerstand 733.4 m.M. te Nordöjan. Verwachting: Meest matige westelijke tot Noordwestelijken wind, half tot zwaar be wolkt of betrokken, weinig of geen regen, wei nig verandering in temperatuur. VRIJDAG 11 October 3000 No. 7476. f 400. No. 18747. f 100. No. 1219, 20567. AMSTERD. AARDAPPELPRIJZEN van Vrijdag; 11 October Prijzen heden onveranderd. Aanvoer 2 la dingen. 926 H.L. ALKMAAR, 11 October. Kaasmarkt. Aanvoer 107 stapels, wegende 132.000 K.G. Fabrieks kleine m. m. f 52.Fabrieks commissie m. m. f 55.—, Boeren commissie m. m. f 56Boeren kleine m. m. f 49. Handel goed. ^ROEK OP LANGENDIJK, 11 October Langendijker Groentenveiling 16000 K.G. aardappelen: Schotschs Muizen 1.902.20; Drielingen 2.80—3.20; Kleine 1.30; 8200 K.G. Wortelen 1.502.60; 11000 stuks Bloemkool, le soort 7.5022.30, 2e soort 1.00—4.20; 60.000 K.G. Roode Kool 2.90—5.30; 26000 K.G. Gele Koöl 3.60—4.70; 126.000 K.G. Vroege Witte Kool 0.50—1.30; 11.000 K.G. Deensche Witte Kool 1.40—3.50. 20.000 K.G. Uien: 3.10 —4.20; Drielingen 2.70—3; Nep 4.70—4.80; 13.000 Bieten 1.60—3.20; 2200 Witkrop 2.60— 6.10. HOORN, 10 October. Kaasmarkt. Kleine kaas f 50.Commissie kaas f 54Fa brieks kaas f 52.Fabrieks Commissie f 55. De aanvoer bedroeg 42 stapel, wegende 38805 K. G. Handel goed. ENKHUIZEN, 10 Oct. 1929 Vischmarkt. Donderdag werden aangevoerd door 9 vaar tuigen 2094 pond hoekbot 18.0522.45, door 3 vaartuigen 326 pond hoekschar 1618.05 per 100 pond, door. 1 vaartuig 84 pond paling 37—38 cent per pond, door 3 vaartuigen 14 kisten garnalen 4.504.80 per kist. ENKHUIZEN, 10 Oct. 1929 Aardappelen en Fruitmarkt Bravo 1.40; Eigenheimers 1.25 per 100 pond; Jack Lebel 3; Goudreinet- ten 7.70 en 8.60; Rietperen 420; Groeiolen 33.40; Beune Diehl 3.30 en 4.50; Beune Hardfj 10.30; Beune Clairgeau 6.70; Bonne Louise 10.70 en 14 per 100 pond. HOOFDDORP, 10 Oct. 1929 Tarwe rood 10X—11 KI Tarwe wit 11—11.50; Rogge 9— 9.25; Chev. Gerst 9—9.75; Haver D Boonen 1516Al T Boonen 1111.50; Karwij 39—40; Maanzaad 36—37; Geel Mos terd 2523; Kanarie 2022; Gr. Erwten 14 14.75. NOORDSCHARWOUDE, 11 Oct. 1929 44600 k.g. aardappelen, schotsche muizen 1.402.10; Eigenheimers 2.50; Blauwe aard appelen 3.30—3.40; Bravo's 1.60; 150 k.g. tuinboonen 18.10—18.80; 3400 Deensche wit te kool 1.40; 1600 stuks Chineesche kool 1.20 3.70; grove uien 5.405.60; 20200 k.g, gele uien 3.404.30; drielingen 1.302.70; Nep 4.304.80; 10600 k.g. peen groote 2.102.30; kleine 1.80—2; 13600 k.g roode kool 2.50— 4.70; 5600 k.g. gele kool 3.70—5.70; 126000 kg. Witte kool 0.901.20; 425 stuks bloem kool 1013. W ARMENHUIZEN, 11 October Uien 3.90—4.30; Grove f 5.50—5.80; Drielingen f 2.202.50; Nep f 4.204.60; Roode kool f 2.60—5.30; Witte kool f 0.901.20; Deen sche witte f 1.50; Witkrop f 3.00; Blauwe aarda.ppeien f 2.80; Drielingen f 1.50. VOLENDAM, 10 October. De visch- vangst was heden bevredigend. De kwakken kwamen binnen met elk 40 pond aal. Prijs 4658 ctj per pond en 57 manden gar nalen f 3f 4.50 per mand. De hoekers had den per trek 300400 pond bot, prijs 1820 ct. per pond. De aalvangst wordt minder, de hoekers visschen b',jna allen op bot. BOVENKARSPEL, 10 Oct. De Tuin bouw. Groote muizen f 0.80f 1.55, idem kleine f 1f 2.55, due f 1f 1.30, blauwe f 1.30—f 1.90, bonte f 1.45—f 1.55, eigenhei mers f 0.85—f 1.15, kriel f 0.50—f 0.75, groo te gele uien f 1.70f 2.10, drielingen f 1.05 f 1.30, nep f 2.15—f 2.25. Bloemkool f 11.80— f 25.20, idem 2e soort f 5.50f 10.20, idem 3e soort f 1.70—f 5.6b, roode kool f 2.60— f 4.10, gele kool f 4f 4.60, witte kool f 1.50 tot f 2-10, bieten groote f 11.50f 16.80, idem kleine f 4.50, Slaboonen f 0.60—f 2.15. pURMEREND, Afslagvereeniging Beemster Purmerend en omstreken. Slaboonen Dubbele 0.25—2.65; z. dr. 0.402.40; Enkele 1.30; z. dr. 1.152.60 per 15 Kg.; Roode kool 4.207.90; Witte kool 5; Savoye kool 6.20—10.20 per 100 Kg.; Spruitkool 1.60 3.40 per 15 Kg.; Spinazie 0.100.40 per 6 ICg.; Andijvie 11.60 per 100 krop; Bie ten 10.50 per 1000; Wortelen 813 per 10Ó bos; Uien 790.91 per 25 Kg.; Uien Drielingen 0.640.71 per 25 Kg. Appels: Bramley Seedling 9; Codlin Keswick 6 16; Fisher's Eerstling 512; Groninger Kroon 49; Kandij zoet 4—9; Present van Engeland 13; Reinette, goud 12—14; Transparante de Cronsels 1216; Peren: Beurré de Mèrode 6; Conseiller de la Cour 49; Durandeau 49; Gieser Wildeman, 48.59; Louise Bonne 12—36; Maagden peer 819; Nouveau Poiteau 412; Per zikpeer 8; Triomphe de Vienne 106 per 100 Kg. GOUDA, 10 Oct. Kaas. Ter markt waren 339 partijen. Prijzen: rijksmerk le s. 5560, 2e s. 5154, zware 63. Handel matig. BARNEVELD, 10 Oct. Eieren Aan voer 725.000 stuks. Prijzen witte 8.759.50, bruine 9.50—10.25. Handel vlug. UITHOORN, 9 Oct. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 61 partijen. Prijs Goud- sche kaas 1ste soort R.M. 5457; 2de soort R.M. 4953; zwaardere 60; zonder Ryksmerk 4852. Handel matig. «W'ij, Besmettelijke ziekte In de week van 29 September5 October heeft zich in deze gemeente 1 geval van roodvonk en 1 geval van diphtheritis voorgedaan. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS Kostelooze bemiddeling voor iedereen In de gemeente kunnen worden ge plaatst: 1 bekwaam electricien. 2 jongens van 14 a 15 jaar op een houtwerf. 2 slagers-leerlingen. Jongens van 16 a 17 jaar. Mann. jongste kant'oorbed. 2 dienstboden, voor dag en nacht, waar van 1 R.K. Meisjes, van 16 a 17 jaar, voor bonbons- fabriek, ongeveer 12 p. w. 1 meisje, voor halve dagen. SNEEUWRUIMERS zy, die by eventueeleen sneeuwval voor plaatsing by de gemeentereiniging in aan merking wenschen te komen, kunnen zich hiervoor mondeling of schriftelijk opgeven by bovengenoemde Arbeidsbeurs en wel in de week van 14 tot en met 19 October 1929. Ter kennnis van belanghebbenden wordt ge bracht, dat meerdere goede werksters voor particulieren en kantoren bij de Arbeids beurs staan ingeschreven. Buiten de gemeente kunnen worden ge plaatst: Borstelmaker, 25—35 jaar, dad., aan biedingen met afschrift getuigschriften. (Voor een gemeentedienst). Machinist-bankwerker, bekend met püp- werk en draaien (speciaal voor het nazien van locomotieven) ongeveer 40 per week, dad., voor vast, reiskosten worden bij op roeping vergoed, aanbiedingen met af schrift van getuigschriften. Zij, die voor een der bovengenoemde be trekkingen in aanmerking wenschen te ko men, dienen zich persoonlijk tot de Ar beidsbeurs te Zaandam of tot den Corres pondent te hunner plaatse te wenden. Drenkelinge Een dezer dagen had het dochtertje van den heer Jb. Reijne het ongeluk, te water te geraken, welk onge val niet zoo direct werd bemerkt. De heer de Wit daar woonachtig, passeerde even later, wat voor de drenkelinge ook geen moment langer had moeten duren en mocht het genoegen smaken de kleine van een bijna zekeren dood te redden. De heer Reijne bewoonde nog slechts enkele dagen zijn niuewe villa aan den Uitweg. Spoedig werd dus de jongste dochter, het daar tal rijke water, noodlottig. Van Nelle film In het R. K. Ver. ge bouw bestond Donderdagavond een buiten gewone belangstelling voor de filmdemon stratie over koffiecultuur, uitgaande van de Erven de Wed. J. v. Nelle. Des middags- ge noten de kinderen deze leerzame film en het bijprogramma bestaande uit komische voorstellingen. Burg. Stand Geboren Petronella Maria, d. van N. Nijman en M. Koning. Cornelis, z. van Joh. Heynïs en C. M. Salomons. Ondertrouwd: Jac. Last (Zaandijk) en Petr. Berkhout. Getrouwd: W. van Urk en Fr. de Heer. St. Bonilacius Wij herinneren de le zers aan het Zondag a.s. door St. Bonefa- cius te geven stuk „De Waterduivel'". 'De opvoering hiervan welke plaats vindt in het R. K. Ver. gebouw is goed voorbereid, zoo dat wij een genotvollen avond mogen ver wachten. Marktbericht Op de gisteren gehouden markt alhire, werden aangevoerd 2600 st. kipeieren, welke verkocht werden voor f 6.50 tot f 10.per 100 stuks. T.A.V.E.N.U Alhier is wederom opge richt het Symphonieorchest TAVENU. Een 20 tal leden hebben zich reeds opgegeven. K, V, V, Het voetbalprogramma voor a.s. Zondag luidt: O.S.C. IK.V.V. 1, aan vang 2 uur K.V.V. II—W. F. C. III, aan vang 2 uur. Ontslag Personeel Aan de weverij al hier, van de firma Kaars Sypesteijn, zijn een 20-tal werklieden ontslagen. Uitslag verloting van de Middenstands- vereenigingen „Krommenie" en „De Han ze" Dressoir op no. 12381, bij de firma Jb. Koome en Zn., Theemeubel op no. 27504 bij den heer C. Veenis, Klokje, op no. 31546, bij de firma Jb. Krook en Zn., Electr. Kacheltje op no. 18262, bij den heer IJ. Hermsen, Gangspiegel op no. 32709 bij den heer Jb. Booij, Kaasschaaf op no. 35315 bij den heer D. Haan, een koffer op no. 22417 bij den heer IJ. van Harlingen. Gouden Jubileum „Volksgezondheid" Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der vereeniging „Volksgezondheid" had in „de Nieuwe Sociëteit alhier Dinsdagavond een druk bezochte receptie plaats. De Voorzit ter van de feestcommissie, de heer N. F. Allan opende de receptie met een woord van welkom tot bestuur en aanwezigen, me moreerde de tot standkoming van het huldi gingscomité en bood namens de Wormer- veersche ingezetenen een bedrag van 3700 aan voor aflossing der hypotheek, rustende op het wükgebouw der vereeniging aan de Goudastraat. De Voorzitter van Volksgezondheid, Dr. Lampe, releveerde de vele en gewichtige werkzaamheden, die de vroegere bestuurs leden ten bats der volksgezondheid hebben verricht, vooral ten opzichte van den aan leg eener waterleiding en een beteren afvoe der faeealiën, waardoor de vroeger veelvul dig voorkomende typhusgevallen zoo goed als verdwenen. Als biyk van waardeering had 't bestuur besloten, aan de twee nog in leven zijnde oprichters der vereeniging, Dr. P. C. Korteweg en H. de Lang het eere-lidmaat- schap aan te bieden. Dr. P. C. Korteweg, die meer dan 40 jaren de dokterspraktijk te Wormerveer uitoefende, doch thans zijn welverdiende rust te Amster dam geniet, was ter receptie aanwezig en be tuigde zyn dankbaarheid voor de hem ver leende ondersteuning, dis hij hoogehjk waar deerde. Het aantal leden, dat in den be ginnen 25 was, steeg eenige jaren later tot 200 en heeft thans het aanzienlek getal van 2300 bereikt op een bevolking van 8750 inwo ners. Nadat burgemeester Cluysenaer en Dr. v. d. Bergh namens het Hoofdbestuur van „Het Witte Kruis" hun felicitatiën hadden uitgesproken, wees de Z.eerw. Heer Pastoor J. J. M. Rombouts in een sympathieke speech, op de eendrachtige samenwerking der inge zetenen, waardoor het gezondheidspeil der Wormerveersche bevolking was opgevoerd en huldigde Z.eerw. het bestuur voor zijn ver richten arbeid en Dr. Korteweg voor het door dezen genomen initiatief tot oprichting van Volksgezondheid. Nadat nog een 7-tal spre kers den lof der vereeniging in allerlei toon aarden hadden gezongen, nam ten slotte dB voorzitter van Volksgezondheid. Dr. H. Lam» pee wederom het woord om de sprekers voor hun gelukwenschen en de aanwezigen voor hun belangstelling te danken en sloot daar mede de welgeslaagde receptie. Bezichtiging Wijkgebouw In verband met het groote bedrag, dat aan de vereeni ging Volksgezondheid voor het Wijkgebouw is geschonken, heeft het bestuur der ver eeniging besloten op Zaterdag 12 October des middags van 2 tot 5 uur het Wykgebouw aan de Goudastraat ter bezichtiging van het pu bliek open te stellen. Afgesloten rijweg In verband met dB verbreeding, verhooging en bestrating vnn den Noorddijk, den verbindingsweg van da Zaanstreek via den Koogerpolder en de Schermer naar Alkmaar, is deze weg voor alle rijverkeer afgesloten. Van de Zaan af tot aan den Noorddyk is een smalspoor aan- geigd, waarover het benoodigde zand wordt aangevoerd. Gehoopt wordt, dat de werk zaamheden beëindigd zullen zijn, vóór de win ter invalt. (N i e t - O f f i c i e e 1.) 451ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 10 October 1923. Se Klasse lfie Lijst. Hooge prijzen: 20340 1500— met premie van 30.000".— 14131 25.000.- 6982 12525 1000— 1638 1845 6797 6944 7276 12957 14505 16586; en 17093 ƒ400.5 305 771 2993 3426 3639 6520 15928 ƒ200— 435 2000 4005 4010 5163 6296 6932 8220 10982 11522,12684 12779 13891 16260 19626 100.—f O»* Prijzen van 70 287 454 580 844 1051 1166 1180 1209 1952 1979 2004 2547 2577 2661 2844 3117 3311 3839 3846 3917 4438 4463 4471 4917 4970 5016 5292t 5326 .5426 168 205 1062 1158 1745 1840. 2408 2456 2814 2821 3762 3776 4354 4426 4725 4907 5264 5275 £.5623 65637 r. &ahc\ 6280li6375 6785^7065 1374 1440 - 1722 2036 2143 2370 2684 2720 2S0Ö, 3362 3429 3734< 4032 v 4059 A4147£ 4495 4628.$4654, 5124 5155 >5250 5437 5472 '5550 jjr 5907 5960 f 6193 ..6430 6510 'i 6524 6660 6673 6739 f:7128 7190 7593 7659 7722 - 7798 7S03.A7911 I 7998 8134 8483 8679 871f>3:8760 9170 *'9195 9201 9264 9361 9421 9616 9687 9709 >9757 9773 9806 9S95 10083 10252 10335 10399,^10575 10644 10678 10814 11055,11061 11068.1.1138^11164 11239 iNP** '11355 111364 ,11396',11457 11469Ml498v 11571^11632 11654 11670 11688 '11738 1186S 11896 11920>12096 i 12204 12533 12622 12735 12736 1275212838 ;;Ï29.01 12918 '12924 12926.' 13226 13241 13430 13436yl3520 113554 (13605 13754 13771 13977 14152 14176 1417S 14282. (14432 14442 14472 14517 14537 14558 14694 -14699, '14747 14918 14945 14983 15050 15155 15197:15234 (15322 15463 16075 16149 16195 16358 16359,,16428 116462 16517 16546 16651 16674 16762 16817 16857 £16988 17098 17175 17182 17278 17284 17425 17471 '17553 17649 17692 17819 17829 1S131 18142,18169 f J 819-4 18225 18288 18409 18440 18455 18702/18722 18831 I892S 19004 19149 19164 19355 19487 19541: 119899 19986 20031. 20060 20103,20346,,20360^20,45.0 r-306n^20704^20715^2075l-^fet',;fe^' 44 429 648 837 1091 1249 1373 1579 1813 1896 2358 2468 2590 2846 3075 3235 3490 3671 3879 4192 4372 4601 4969 5254 5442 5698 5865 6105 6343 66 433 649 842 1106 1258 1402 1608 1820 1904 2360 2474 2599 2878 3092 3260 3504 3672 3997 4194 4389 4606 5010 5261 5526 5702 5918 6207 6384 86 495 674 847 1136 1261 1414 1647 1823 1962 23*67 2479 2601 2879 3116 3266 3556 3740 4054 4215 4396 4640 5029 5340 5530 5745 5952 6221 6386 6571 6873 7104 7332 7606 7767 7874 8112 8302 8578 8682 NIETEN: 111 208 497 680 873 1156 1262 1471 1675 1825 2049 2368 2523 2629 2890 3152 3285 3591 3763 4062 4220 4400 4686 5072 5382 5542 5749 5976 6228 6387 6655 6925 7129 7383 7611 7781 7879 8125 8351 8603 8687 87798789 9109 9132 505 684 903 1167 1291 14S4 1705 1834 2092 2392 2524 2651 2973 3187 3312 3612 3797 4083 4311 4433 4749 5144 5402 5546 5809 5989 6229 6414 6727 6937 7168 7410 7629 7797 7939 8157 8371 8631 8696, 8816 9143 9348 9653 235 536 691 920 1228 1299 1500 1762 1873 2106 2434 2525 2729 2991 3211 3351 3622 3824 4118 4346 4457 4839 5175 5405 5567 5837 6024 6259 6481 6758 6967 7170 7507 7648 7799 7942 8158 8408 8638 8708 8852 9195 9370 9712 590; 808. 1073 1242' 1355 1565 1800 1886 2253! 2446, 268 339 541 780 1002 1230 1343 1513 1787 1878 2179 2435 2532 2787 3053 3222 3395 3628 3836 4142 4355 4479 4876 5177 5417 5575 5847 6060 6274 6486 6791 6972 7232 7519 7653 7818 7946 8166 8426 8643 8721 8885 9200 2578 2819 3062 3223 3418 3647 3860 4190 4366 4582 4893 5202 5429 5624 5855 6084 6327 6518 6798 7064 7234 7523 7667 7821 8057 8238 8462 8664 8768 8946 9206 9381 9429 9739 9751 6532 6548 6829 6843 7069 7102 7271 7287 7524 7581 7761 7765 7851 7864 8063 8083 8266 8280 8522 8526 8667 8673 8769 8772 9015 9021 9228 9277 9300 9302 9447 9485 9488 9625 9765 9782 9852 9918 9997 10020 10114 10132 10135 10159 10206 10233 10242 10253 102*8 10271 10327 10344 10349 10376 10382 10397 10470 10475 10508 10510 10566 10583 10620 10645 10646 10648 10669 10693 10715 10720 10772 10888 10946 10947 11070 11076 11128 11157 11179 11185 11233 1126? 11281 11292 11297 11304 11439 11468 11507 11508 j 11518 11547 11582 11605 11639 11655 11661 11686 11757 11776 11819 11821 11832 11865 11907 11919 1 12003 12026 12051 12057 12061 12075 12080 12110 12155 12168 .-Men iixno 12254 12292 12323 12371 12424 12447 12458 12498. 12501 12511 12517 12519 12544 12570 12600 12631 12687 12699 12719 12931 12951 13035 13105 13142 13149 13169 13212 13237 13284 13375 13388 13393 13394 13398 13413 13427 13428 13463 13481 13482 13491 13502 13525 13563 13603 13626 13722 13724 13804 13897 13905 13924 13953 13956 13993 14005 14022 14068 14107 14148 14164 14234 14258 14279 14375 14487 14544 14566 14606 14607 14621 14661 14664 14672 14680 14687 14695 14732 14795 14797 14798 14841 14858 f4877 14894 14957 14975 14977 14996 15042 15062 15069 15070 15141 15173 15207 15268 15284 15308 15318 15332 15342 15366 15387 15393 15403 15416 15424 15441 15443 15458 15489 15535 15552 15561 15580 15761 15763 157.93 15802 15860 15923 15939 15945 15984 16021 16033 16069 16081 16083 16093 16107 16171 16219 16225 16244 16245 i 16352 16372 16377 16385 16424 16442 16495 16510 16518 16531 16538 16556 16580 16598 16607 16622, 16624 16646 16653 16655 16659 16688 16697 16914 16964 16665 17030 17055 17113 17122 17141 17143 17168 17180 17188 17202 17250 17287 17289 17306 17313 17349 17356 17383 17488 17530 17a80 17604 17641 17650 17653 17656 17711 17719 17740 17742' 17810 17842 17876 17883 17965 17987 18068 18069. 18135 18136 18193 18222 1S232 18271 18419 18447 8467 85M 8527 18546 18547 18553 18705 18714 18729 8731 18740 18745 18794 18827 18857 18896 8908 8973 8998 19053 19W4 19192 19203 19210 19312 19345 19353 19358 19516 19518 19569 19597: 19663 9666 1'. 107 19744 19820 19844 19846 19859 19910 9912 19919 19925 19982 19996 19998 20008 200 2 20043 20116 20123 20156 20158 20176 20331 20350 20361 20419 20425 20625 20632 20634 20701 20752 .0755 20812 20824 20826 20876 20899 20953 2°v"e r b e t e r ii n g. 5e Klasse 15e lijst: 15564 m.z. 13664; 16034 m.z. 16064; 19454 ƒ.70 m.Z. 19455'70, 1867 en 2874 met 70. Mr. Drs. KASSE ZEGEL, Rcchtsconsulent. 4. J. JELGERSMA, Accountant, VERWULFT No. 1, ingang Koninstraat - Telefoon 10966. Geopend 109 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2