Provinciaal Nieuws BURBERRY REGENJASSEN Uit de Zaansireeic Stofzuigerhuis MAERTENS Heringa Wdi«»nc.., iiaanem EERSTE BLAD ZATERDAG 12 OCTOBER 1929 BLADZIJDE 2 Barteljerisstr. 16 - Tel. No. 10756 Apex Klop-Veeg-Stofzuigerst175.- TER AAR PURMEREND WORMER HEEMSKERK NIBBIXWOUD WADWAY BUITENVELDERT MIJDRECHT HOORN Exide-batterijen - Ook reparatie? HEILOO BOVENKERK EDAM UITGEEST MEDEMBLIK Alle Rechtszaken LEIDEKKER DOOD- GEVALLEN Van het dak der R. K. Kerk te Vogelenzang MARKTNIEUWS ZAANDAM TROMMEND ,-$END£i Gemeenteraad Woensdagmorgen kwam Je Gemeenteraad ten Stadüuiize in openbare zitting bijeen, onder voorzitterschap van Jhr. K. W. L. de Muralt. Afwezig de heer Hendrikse. Trekkingsnum mer 3, alzoo stemt P. Kroon eerst. De Voorz. opent de vergadering met het voorgeschreven gebed en heet allen welkom. De secretaris J. Hoogenboom leest de no tulen van de vorige vergadering, welke wor den goedgekeurd. Mededeelingen. De Voorzitter deelt eenige missives mede van Ged. Staten, o.a. de goed keuring van de verpachting van het grasge was aan den heer A. de Jong; eenige wijzi ging van de begrooting, en de goedkeuring van de geldleening voor de Herv. School. Deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. Ingekomen is een schrijven van het R.K. Armbestuur van Langeraar, dat zij het stuk grond voor een Algem. Begraafplaats, dat B, en W. er gunstig voor vonden, niet verkoo- pen. Een schrijven van de Gewestelijke Land stormcommissie afd. Zuid-Holland, dat zij met een subsidie van 25 kan volstaan; dit was begroot op 50 en werd goedge keurd. Een verzoek van den heer A. v. d. Acker, om hem te ontslaan van een derde bijbetaling voor het vervoer van zijn kinde ren naar de school. Dit werd verworpen met 73 stemmen. De Voorzitter leest nu het rapport van de Commissie van Toezicht op het L. O. Er wordt gewezen op een nooduitgang aan de R. K. school, indien er brand uitbrak. De heer Kroon betreurt het, dat dit niet meteen is gebeurd bij de verbouwing van de school, vooral daar dit een dringende eisch is. Welk een paniek moet het wel niet zijn, wanneer er brand uitbreekt op een van de bovenste verdiepingen, waar ongeveer 170 kinderen zitten, dat wordt een reuzen verant woordelijkheid voor de gemeente. De heer A. Kammeraat sluit zich aan bij den heer Kroon. De voorzitter zegt spoe dig maatregelen te zullen treffen. Dit wordt met alg. stemmen aangenomen. 2. Uitbreiding speelplaats Openbare school. De heer Kammeraat vindt hier geen enkel motief om er niet aan mede te werken. Er werd aan B. en W. machtiging verleend, een stuk grond van Bergsma aan te koopen. 3. Om een gemeente klok te plaatsen. De heer v. Vliet, als voorziter van de Commissie, licht dit nader toe. Spr. zegt dat het zoo hinderlijk is voor het hoofd van de school, wanneer de kinderen niet op den vastgestelden tijd aanwezig zijn. Dit werd verworpen en voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter leest een schrijven voor van de R.K. Kiesvereeniging van Langeraar of de gemeente een rekening wil maken van kosten en plannen voor een eventueele aan te vragen weg van Korteraar naar Papen brug. De Voorzitter zegt wanneer 't besluit ge nomen was in den raad, om daar dien weg aan te leggen, dan zouden wij erop in kun nen gaan een berekening te maken. De heer Hoogervorst zegt geen onkosten daarvoor te maken op zulk een schrijven. Een schrijven is ingekomen van het R.K. Schoolbestuur van langeraar, om het straat je door te trekken voorbij het aangebouwde gedeelte, en vervolgens om een houten schut ting te plaatsen ten N.W. van het School plein, het graven van een regenput, 2 Dou- glaspompen en verder rioleeringswerk. De Voorzitter zegt, dat hier de kosten ge raamd zijn op 1080, wat gecontroleerd is door den Gemeente-Opzichter, en juist is. Dit werd met aigemeene stemmen goedge keurd. Een schrijven van de Ver. van Dierenbe scherming voor controleering van het vast staan van vee, wanneer er brand uit mocht breken. De heer Kroon zegt, dat reeds de Onderlinge Brandverzekering dit naziet. Dit schrijven werd voor kennisgeving aagenomen Een schrijven van de wed. H. Heemskerk, om ontheffing van een halfjaarlijksche ter mijn van de Hondenbelasting. Goedgekeurd. Een schrijven van den heer v. Heiningen om restitutie va schoolgeld, daar zijn kinderen de school verlaten hebben. Aldus goedge keurd. Voorloopige vaststelling Gemeenterekening, benevens die van het Electrisch Bedrijf oveT het jaar 1928. De heer v. d. Geest bracht namens de Commissie rapport uit, dat de rekeningen in den besten vorm waren. De voorzitter dankt de Commissie voor haar taak. Aanbieding Begrooting 1930. De Voorzitter biedt de begrooting aan en deze zal onder de leden circuleeren, en dan in de vol gende vergadering in behandeling komen. Wijziging Begrooting 1929. De secretaris leest eene wijzigingen voor, o.a. de rente- post te verhoogen met een bedrag van 557.91 van de geldleening van 2000 en 148.81 voor de geldleening van 10.000, vervolgens dat er bij den Pensioenraad een bedrag van 298.90 te weinig betaald is over de laatste jaren van 1924 af. De heer Kroon vraagt om een gespecificeerde reke ning; er mochten soms fouten schuilen; de Voorzitter zegt, dat om zoo'n rekening ge vraagd zal worden. Voorstel B. en W. wijziging leeningsbesluit van 10.000. De Voorzitter zegt, dat zij van Ged. Staten een nieuwe regeling hiervan hebben gehad. Goedgekeurd. Verder deelt de Voorzitter mede, dat er verschillende adressen behandeld zijn over electrische aanvragen. Een schrijven om den weg van Papeveer naar Korteraar electrisch te doen verlich ten. De kosten hiervoor zijn berekend en bedragen 732.60, het jaarlijksche lichtver- bruik bedraagt 180. De heer Hogervorst zegt, dat dit een nood zakelijkheid is, vooral voor de ouden van da gen. De heer Kroon zegt, dat het verkeer ter plaatse niet druk is, vooral in den avond niet. De heer Kroon zegt, dat niet alleen daar het pad verlichting verlangt, maar er zijn nog verschillende wegen, die noodzakelijker verlicht moeten worden, tevens beoogt hij ook de onkosten. De heer Kammeraat sluit zich aan bij den heer Kroon. Hij zegt dat Ter Aar er niet rooskleurig voor staat. Nu verneemt men al klachten over de belastingpapiejen. Hoe moet het 't volgende jaar wel niet zijn, want dan vallen er weer menschen uit, omdat htm inkomsten te gering zijn. Als wij eens, aldus spr., kijken naar de Tuinderij die 400.000 minder is als verle den jaar en dan de boeren nog, mi) dunkt, dat zijn toch sprekende cijfers. Ik kan on mogelijk mijn stem geven voor verlichting van dat pad. De heer Vis zegt. dat het wel een nood zakelijkheid is, maar als ik de woorden ver neem van Kammeraat, dan sluit ik ook mij daarbij aan. De Voorzitter zegt, dat dit voorstel in stemming zal worden gebracht, met dien verstande, dat het nog niet voor goed van de baan geschoven zal worden. Het voorstel werd verworpen. De Voorzitter zegt, dat er een schrijven is ingekomen van de Ringsloot Zuidelijke zijde om uitbreiding van het electrisch net. Spr. zegt, dat de opbrengst de kosten dekt. Te vens zal er een uitbreiding plaats hebben van het net bij den héér Woudenburg. Goed gekeurd. Bij de rondvraag wilde de heer v. d. Hoom de vergadering voortaan laten be ginnen om 9 uur. Hierna sluiting. Gepromoveerd Vrijdag promoveerde aan de Vrije Universiteit te Amsterdam tot doctor in de Rechtsgeleerdheid de heer mr. Hendrik Frederik Jan Westerveld, ge boren te Purmerend, op proefschrift, geti teld: De Anti-revolutionnaire Partij en de Handelspolitiek. Geslaagd De heer A. de Bruijn, alhier, slaagde te 's Gravenhage voor het machi nisten-examen diploma B. Aanbestedingen Er zullen binnenkort van gemeentewege aanbestedingen worden gehouden voor het ophoogen van het terrein in den Harenpolder en ook van het dempen van de Singelgracht. De winkelstand en de kermis Allerwege maakt de winkelstand zich op om met de kermis zoo uitstekend mogelijk voor den dag te komen. Extra wordt er aan de etalages gewerkt en ongetwijfeld krijgen deze een mooi aanzien. Purmerend's winkelstand zal in deze de traditie weten hoog te houden. H. MARIA MAGDALENA ZONDAG communieuitreiken te uur en kwart voor 9: Vroegmis 7 uur; Hoogmis 10 uur; kwart voor 2 catechismus; half 3 Lof en Rozenkransgebed. Door de week communieuitreiken volgens gewoonte. DONDERDAGavond opening van het Tri duüm voor de leden van Patronaat en St. Jozefgezallenvereeniging. DONDERDAG en Vrijdagavond half 8 Lof en preek. VRIJDAG en Zaterdag half 7 H. Mis en preek. ZONDAG-morgen aigemeene H. Commu nie voor de leden van Patronaat en St. Jo- zefgezellenvereeniging. R. K. Vrouwenbond Zij, die deel willen nemen aan den Kook- en Knipcursus kun nen zich liefst zoo spoedig mogelijk bij het bestuur opgeven. R. K. Harmonie Alhier is opgericht een R. K. Harmonie. Aanvankelijk bestonden deze plannen reeds een paar jaar, doch nooit was men tot daadzaken gekomen- Kortgeleden echter hebben eenige voor aanstaande mannen hier ter plaatse, waar onder ook de burgemeester, de zaak ter hand genomen, waardoor wij dan ook bin nenkort een vereeniging rijker zullen zijn. De benoodigöe gelden zijn deels door ren- telooze voorschotten geplaatst en voor het verdere gedeelte zal in het laatst van No vember een bazar worden gehouden, waar voor men ook reeds druk werkzaam is en waarop wij nog terug zullen komen. Tooneeluitvoering. „Utile Dulci' Bo vengenoemde vereeniging heeft in studie genomen „Zijn Jongen" tooneelspel in drie bedrijven en het blijspe' „Baas Jansen in „De brand van Rome". Het plan bestaat om den 2en Kerstdag een uitvoering te ge ven. ZONDAG de H.H. Missen te half 8, 9 uur en hall 11 de Hoogmis, 7 uur Lof WOENSDAG 8 uur gez, Requiem voor de overledenen der Broederschap voor de gel. zielen. DONDERDAG half 8 Lof ter eere van het H. Sacrament. ZATERDAG 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd voor de bekeering der zondaren. N.B. De Begraafplaats Buitenveldert mag bezocht worden in de week van 104 uur en des Zondags van 125 uur. Diploma behaald Op de heden gehou den Bakkerstentoonstelling te Amsterdam be haalde de heer J. W. Verheggen alhier voor zijn ingezonden speculaas en krentenbrood een diploma en v»or zijn brood den 3en prijs. In het ruim gevallen De veerschipper A. had' het ongeluk van het dek zijner mo torschuit in het ruim der machinekamer te vallen, waardoor hij zulke kneuzingen opliep, dat hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Slecht gras Door de veehouders alhier wordt geklaagd over het schrale gras, dat de weiden bieden. Door de aanhoudende droogte heeft het gras veel geleden enthans bied't de koude regen ook weinig groei. Velen moeten door bijvoer hun dieren net noo- dige voedsel verschaffen. Dan is er door zeer velen weinig hooi geoogst, zoodat dit jaar voor velen een kostbaar jaar zal zijn. „Wat niet sterven kon." De R.K. Too- neelver. W. I. K. heeft voor de eerstvol gende uitvoering in studie genomen „Wat niet sterven kon" van Gerard Nielen. Een stuk waar W. I. K. zeker weer veel succes mee zal oogsten. Hollandia-nieuws Met belangstelling zal de wedstrijd op a.s. Zondag in het Sportpark worden tegemoet gezien. Het feit namelijk dat een der zwakke zusjes in de af deeling op bezoek komt. V, V. A uit Am sterdam zal velen trekken, daar Hollandia dan bij eendrachtig samenwerken in staat is, de nederlaag van de vorige week te gen D. W. S. ongedaan te maken. Gegund De bouw van de drukkerij „Edecea" is opgedragen aan den laagsten inschrijver, de firma A. Molenaar en Zonen, Munnickenveld, alhier. Katholieke Kring Naar we vernemen zal de eerste lustrumavond van den Kring op Maandag a.s. waarschijnlijk door den stichter van den Kring, den Hoogeerw. Re gent M. W. A. Wijtenburg worden bijge woond. Vischmarkt Op de vischmarkt werd fl.OTi'Crpvnflr/l QA7Q tvydH tP97 font, "POT* pond; 145 pond aal 4069 cent per pond; 1% mand garnaal 1.752.50 per mand; 1 mand' spiering 1.60 per mand. Verkocht Het woonhuis met erf en tuin aan den Heerenweg, eigendom van den heer P. Houtenbos, is onderhands verkocht aan den heer P. Wiegman te Thorn, Limburg. R.K. Volksbond De ledenvergadering van den R.K. Volksbond, waarin als spre ker zal optreden de heer J. W. v. d. Akker, te Amsterdam, wordt gehouden op Maandag 14 Oct. a.s. des avonds half acht in het Brunogebouw. Geslaagd Onze plaatsgenoot de heer D. Heyt, is te Amsterdam geslaagd voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde. Voetbal. Roda I zal Zondag spelen tegen Amsteidijk I op het terrein van laatste- genoemde club, aanvang 2.30 uur. Voor spellingen doen loopt vaak uit op een tegen valler en daarom kunnen we beter af wachten, zonder ons daaraan te wagen. Als echter de spelers goed opkomen, dan is ongetwijfeld de spanning zeer groot. Zü moeten zich ecther geheel geven om in een goede verhouding uit den strijd te komen en laat men er vooral om denken, dat er samengespeeld moet worden en niet ooen of men het alleen wel af kan. Op eigen terrein speelt Roda II tegen S. V. P. I uit Amsterdam en de Roda- junioren tegen de Meer-junioren. Dit beloven ook beide spannende wedstrijden te wor den. Roda kan nog wel wat meer leden ge bruiken en gegadigden kunnen zich daar voor aanmelden bij H. Smit te Bovenkerk of ook des Zondags op het Roda-terrein bij een der bestuursleden. Vaccinatie. Het personeel der N. V. Vereenigde Touwfabrieken alhier, zijnde ruim 300 personen, zijn Vrijdag allen inge ënt tegen alastrim Groenten veiling. 11 Octobei. Andijvie VA tot 3 ct., Slaboonen f 1.75f 3.75, Snij- boonen per kilo 520 ct., Sla f 1.50 per 100 stuks, Wortelen 813 ct., Roode kool 6—7 ct., Spinazie 68 ct. per pond, Peren 327 ct. per Kilo, Tomaten 7 ct. per Kg. Uit de Raadzaal. i>e Raad dezer ge meente zal op Donderdag 31 October a.s. in openbare vergadering bijeenkomen. Begin van brand. Tijdens de vaccinatie in de Vereenigde Touwfabrieken ontstond Vrijdag, vermoedelijk door een vonk van een cigaret, brand in gebruikte aetherwat.ten. De vlam sloeg aanstonds tot den zolder, doch door spoedig ingrijpen wist men erger te voorkomen en de vlam te dooven. R. K. Leesbibliotheek Zondagmorgen, 13 October, na de Hoogmis, wordt de R. K. Volksbondbibliotheek wederom voor 't lees graag publiek opengesteld. Het aantal boe ken dat reeds meer dan 1000 nummers be draagt is dit jaar wederom met een 36-tal nieuwe boeken verrijkt. Brand Donderdag laat in den avond brak een fel uitslaande brand uit in het per ceel aan den Hoogeweg, waarin aan de eene zijde G. Vlottes, een zaak in galanterieën en ijzerwaren drijft en waarvan het andere ge deelte bewoond wordt door H. de Groot. Win kel en woonkamer van G. Vlottes brandden geheel uit. Het overige deel van het perceel wist men te behouden. Verbetering Naar wij vernemen zal het licht bij den ingang van de vaargeul voor Uitgeest (in het Alkmaardermeer) op de z.gm. Noorderpunt, worden vervangen door een electrisch flikkerlicht. Tot nog toe was 't een eenvoudig petroleumlicht. Ook bestaat het plan om de huizen aan den Lagedijk, al tijd onder bepaalde voorwaarden, van elec trisch licht te voorzien. Burgerlijke Stand Geboren: d. van H. Vlugt en van C. M. Adrichem d. van D. Wormsbecher en van C. A. Wormsbecher, wonende te Harderwijk. Bevolking, maand September Ingeko men personen: P. M. Konincks van Nieuwer Amstel; H. Duin en echtg. van Enkhuizen; Jb. de Haan van Wormer; M. E. C. J. Nanck- man van Groningen; J. A. Ruijs van Schijn- del; A. Broers en gezin van Groningen; L. van de Water en echtg. van Heerlen; J. H. H. Kambeel van Enkhuizen; J. van Oorschot en echtg. van Eindhoven; D. Meijer en ge zin van Zuid en Noord Schermer; A. van de Wiel van Eindhoven; C. J. Wüma van Edam; H. Alberts van Heiloo; C. Bruijn van Huizen; P. J. Bakker van Ouder-Amstel; W. Kroon van Woerden. Vertrokken personen: B. Gieger en gezin naar Wormerveer; Johanna Klooster, wed. W. Visser, naar Wormerveer; G. Peijs (Wed. T. Bakker) naar Castricum; M. H. A. Zurlohe naar Woerden; A. van der Dungen en gezin naar Loon op Zand; F. van der Duin en gezin naar Heemskerk; J. J. Zonneveld naar Borne; G. Zonneveld naar Velsen; J. de Vries naar Koog a. d. Zaan; N. Buiter naar Warmenhuizsn; G. Dibbets en gezin naar Wormer; D. W. de Brons naar Bussum; C. Acquoij naar Heiloo; C. Oud naar Wognum; D. Krom naar 's Gravenhage. Collecte Er wacht den Roomschen Me- demblikkers a.s. Zondag een verrassing. De door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem benoemde bouwpastoor, de Zeereerw. Heer v. d. N. zal een bedelpreek komen houden om den Medemblikkers gelegenheid te g~ ven, het hunne bij te dragen voor den bouw van een kerk in de Zuidermeer. Het kon te voren niet worden aangekon digd, dat Z.Eeerw. op komst was, maar als er een paar zijn, die het weten, en die paar gevoelen waf voor „de goede zaak", dan willen die wel zorgen dat er genoeg bekend heid aan gegeven wordt onder de paro chianen van Sint Martinus te Medemblik. De pastoor van de Zuidermeer heeft groote verwachtingen, en dat niet ten on rechte; een Medemblikker geeft graag, en dit des te meer, naar mate het doel, waar voor hij geeft, zijn sympathie heeft. En wie is er in Medemblik, die den bewoners van de Zuidermeer een fraai Godshuis misgunt? Niemand immers. Daarom a.s. Zondag allen goed gestemd, zoodat de pastoor, die- van dankbaarheid zal gloeien, hier heel voldaan zal zijn en met groote blijheid in het „Nieuws uit de Zuidermeer" zal kunnen schrijven: „Voor het Lourdes-kerkje boven het Y, Droeg ieder Medemblikker graag heel wat hii lïiiillsJlHJlïitzJLïitïllSJtïJtzJDLitiéléiSESSSSEBSESSSH N.V. GERARD A. VAN DER STEUR'S KLEERMAKERIJ SEEESEBSBBESSBEEEEEEESBEBBSE Mr. Drs. KASSE ZEGEL, Rechtsconsulent; J. JELGERSMA, Accountant, VERWULFT So. 1, ingang Koninstraat - Telefoon 10966. Geopend 109 uur. Reeds eenigen tijd worden aan de R. K. Kerk en kerktoren te Vogelenzang alge- heele restauratiewerkzaamheden uitge voerd. Zoo was gistermorgen te ongeveer 11 uur de 36-jarige leidekker, Albert Bijsterveld uit Leiden werkzaam in de dakgoot op het dak van de R. K. kerk, toen hij plotseling uitgleed en achterover naar beneden viel. Onmiddellijk gewaarschuwd, werd den on gelukkige door pastoor Burwinkel het H. Oliesel toegediend. Ook de heer Manschot, geneesheer te Bennebroek, was spoedig ter plaatse, doch kon slechts den dood constateeren, die bij na onmiddellijk na den val moet zijn inge treden. De geneesheer constateerde een gebro ken nekwervel. Er heerschte een diepe verslagenheid onder de werklieden, daar de heer Bijster veld door allen om zijn vlijt en werklust ge acht werd. Het slachtoffer laat vrouw en drie kinde ren achter. De broer van den ongelukkige, zijn patroon uit Utrecht, arriveerde in den loop van den middag. Des avonds werd het lijk per ziekenauto naar Leiden vervoerd. PORMEREND, Vrijdag 11 October Veilingbericht van de „Afslagvereeniging Beemster, Purerend en Omstreken" Aard appelen: Blauwe 0-79—1.C9 per zak van 25 K.G.; Slaboonen: Dubbele 0.553.35, ld, z. dr. 0.70—3.50, Enkele 1.80—4-25, id. z. dr. 0.60—250, Snijboonen: Stok 0-60 —4.20, Nas 3—7.50, alles per zak van 15 K.K.; Tomaten A 915 ct., id. G 915 ct-, id. Cc 46 ct., id. Bonken 813 ct., per K. G.; Bloemkool 2—32, Hoode Kool 5.40—9.90, Witte Kool 5—6.60, Savoye Kool 7—10.30, alles per 100 stuks; Spruit- kool 1.80—3.85 per 15 K.G.; Spinazie 0.30 0.95 per mand van 6 K.G.; Postelein 2 13 per 100 K. G„ Sla 0.80—3.40 per 100 krop, Andijvie 0.80—3.70 per 100 krop, Selderij 3—9 per 100 bos; Bieten 9.50— 14.50 per 1000, Wortelen 2—14 peh 100 bos, Uieen 0.60—0.94 per 25 K.Gè, Uien Drielingen f 0.54—0.67 per 25 K.G.; Druiven Frankenthalers f 0.360.54 per kilo; Alicant f 0.400.56 per kilo. Appelen: Brabantsehe Bellefleur 49; Zoete Belefleur 410; Bismarck-appel 4—11; Bramley Seedling 410; Godlin Keswick 6 16; Fisher's Eerstling 4—11; Groninger •Kroon 4—10; Kandijzoet 3—10; Notaris-appel 615; Present van Engeland 615; Reinette goud 412; Reinette, oranje 1024; Reinette zoete grauwe 516; Transparante de Crön- sels 1142, alles per 100 K.G. Peren: Beurré Clairgeau f 410 per 100 K.G.; Beurré de Mirode 4—9; Beurré Hardy 9—28; Beurré Lebrun 6—14; Boerengroen 2.50—6.90; Bon Chrétien Williams 5—12; Ca- labasse de Tirlemont 914; Conseiller de Ia Cour 3—9; Curé 38; Doyenné du Cornice 32; Durandeau f 49; Duchess Williams 5 11; St. Germain peer f 2—4.10; Gieser Wilde man 5.509.50 Kamperveen 35; Louise Bonne 14—54; Maagdenpeer 815; Nouveau poiteau 411; Triomphe de Vienne 12 26, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL, 11 Oct. „De Tuinbouw" Groote Muizen f 0.90—f 1.40, idem kleine f 0.65f 1.30, Due f 1.15, Blauwe f 1.50 f 1.60, Eigenheimers f 1.10, Groote Gele Uien f 1.70f 2.35, Drielingen f 1.15f 1.30, Nep f 2.05f 2.10, Bloemkool le soort f 11.80 tot f 27.90, idem 2e soort f 5f 13, idem 3e soort f 0.75—f 5, Roode kool f 2.50—f 4.00, Gele kool f 3.30—f 4.70. Witte Kool f 1.20— f 1.90, groote Bieten f 11.50—f 15.40, idem kleine f 4.10, Slaboonen f 0.50f 2.30. HEILOO, li Oct. „St Willibrordus." Aardbeien f 0.55—f 0.65 per doosje. Dubbele Stamslaboonen 1424 ct., Enkele idem 18— 23 ct., Snijboonen 15—46 ct.. Augurken 22—31 ct., Tomaten 49 ct„ Spruitkool 1017 ct. Alles per Kg., Spinazie 4085 ct. per kistje, Chineesche kool f 1.80—f 2.60, Andijvie f 1.20 tot f 1-80 per 100 stuks BEVERWIJK, 11 Oct. Vrije Veiling. Groene kool 78 ct., boerekool 3 ct.,gele kool 67 ct., spits 57 ct., roode kool 4—8 ct., bloemkool 9—26 ct., meloene: 718 ct., komkommers 36 et., per stuk, snijboonen 26—35 ct., dik 10—26 ct.. dun 18—40 ct., appels 1432 ct., peren 14—22 ct., druiven 34—64 ct., tomaten 512 ct., uien 34 ct., per Kg., sla 35—80 ct andijvie t085 ct., spinazie 5075 ct., postelein 6085 ct. per kist, peen 715 ct. per bos. stokbramen per slof 50 ct. Bloemenveiling c Centrum. Chrysan ten grootbloenlig Puiling 1721 ct., Reyanan- ta 1119 ct., diverse kasrozen 36 ct., Fis- cales 12 ct. per stuk, Gladiolen f 0.70 f 1.50, Dahlia's 1—2 ct Vuurpij en f 5.30— f 6.50, per 100. Sierappels 60 ct. per bakje, Troschrysant Hervester 2030 ct., Norman- dië 2337 ct., diverse gele Chrysantjes 1316 ct., diverse Troschrysanten 1840 ct., Herfst- aster 7—10 ct., Climax 6—9 ct., Spregerigroen 11—23 ct. per 100 bos BEVERWIJK, li Oc... Aardappelenveiling. Bevelanders f 2.25—f 2.15, Red Star f 2.75— f 3.25, Bravo's f 3.50f 4, Bonken f 2, Drie lingen'f 2.25—f 3, Kriel i 1.75. Tomaten per 100 pond f 7.20f 3.5C. Bloemkoolveiling „De Molen.' 1ste soort f 17.10—f 28.60, 2e soort f 10—f 18.30. TER AAR, 11 October 1929 Veilingbcr. .Tuindersbelang" Snijboonen 3.75, 4.15, Stek 1.60—1.35, Prinsesseboonen 44.15, Tomaten: A 57, B 5.40 7.30, C 2.303.20, Chineesche Kool 2.30 4.80. Bloemkool 211 cent. Peen 4 cent. BEVERWIJK, 11 Oct. R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland" Spinazie, per kist 65135, Sla 50110, Pos telein 85—110, Andijvie 45—90, per kist. Wortelen 6—14, Prei 7—18, Selderie 5—7, Peterselie 3, Raapstelen 45, Radijs 8 per bes. Bloemkool: le soort 2528, 2de soort 1416, per stuk. Roodekool 510, Groene- 1^-onl A7 f."1?'* Tnwotr»*! A ■f 1fi. Pnvni- DE R. K. HARMONIE OP HOOGER PEIL Of de leden der Harmonie door 't succes den laatsten tijd van hunne Vereeniging nog meer worden aangespoord om hun muzikaal gevoel te uiten, weer ik niet, maar 'n feit is, dat er den laatsten tijd door de leden geweldig wordt gestudeerd en thuis èn op de repetities, zoodat men werkelijk kan spreken van 'n groote inwendige voor uitgang, vooral wat de muziek betreft, en dat 't ook tot uiting gebracht zal worden, daar zal men aanstonds wel van lezen, en wel, dat voor 't eerst een der leden van de R.K. Harmonie 't zal wagen uit te komen i ip 't aanstaande solisten-concours, te Koog a./d. Zaan. Wij hopen dan ook, dat z'n werk met 'n klein succesje mag bekroond worden. Wat 't verdere verloop der nieuwe leden betreft, kunnen wij u nog even mededeelen, dat de toeloop steeds aanhoudt en 't blijkt dat 't nu tot de meer ouderen doordringt, dat ze nu toch ook best in de Harmonie kunnen worden opgenomen, vooral zij, die vroeger ook meer aan de muziek hebben ge daan, en u begrijpt vanzelf, dat al zegt 't Bestuur „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", het natuurlijk zijn best doet om de ouderen er ook bij te krijgen, dus, we gaan nog steeds voorwaarts. Maar heusch, 't is ernst. We moeten zeggen stop tot hiertoe en niet verder, of men moet 'n eigen instrument bezitten, dan kunnen we ze nog wel gebruiken. Dii ze BONDS UITVOERING Donderdagavond had de tweede en laatste Bondsuitvoering plaats voor een volle zaal. 't Vertoonde spel was wederom goed te noemen, waarvan het publiek door her haaldelijk applattdisseeren blijk gaf. Deze avond was tevens een afscheidsavond, aangezien mevr. v. d. Akker-Post voor de laatste maal hare gewaardeerde medewerking verleende. Na afloop der voorstelling betrad de heer Clynk, voorzitter der afd. Zaandam v. d. R. K. Volksbond, het tooneel, onder langdurig applaus van het publiek voor de spelers, die eveneens voor het voetlicht stonden. Spr. memoreerde in 't kort wat mevr. v. d. Akker-Post geweest is, n.l. een talentvol speelster, die we noode zien ver trekken. Een bloemenhulde had mevr. v. d. Akker-Post te aanvaarden van het Bestuur, als bewijs van attentie. Een ware ovatie voor de scheidende speelster brak hierop los. De Zaandamsche Vereenigde Toonee- listen verliezen in deze dillettante-actrice dan ook een hunner beste krachten, en de herinnering aan haar altijd mooie spel, zal dan ook voor velen het voetspoor zijn om te trachten in het dillettanten-tooneel iets te bereiken. GEVONDEN VOORWERPEN Bij de Bondsuitvoering van Zondagavond is een kerkboekje blijven liggen, terwijl Donderdagavond een zakkam gevonden is. Terug te bekomen bij den concierge v. h. R. K. Ver. Geb. AGENDA R.K. VER. GEB. ZAANDAM Week 1420 October Maandag Bovenzaal, „Inter Nos" zaal I, Zangkoor zaal II, Prop. Club zaal III, Harmonie (leerlingen). Dinsdag Zaal II, 6 uur R. K. Onder wijzers zaal IV, Dam en Schaakclub koffiekamer, billardclub W.I.K. Woensdag Bovenzaal, R.K. Harmonie zaal II, Ledenverg. Metaalbewerkers. Donderdag Zaal I, „Inter Nos" (repe titie) zaal II, Bondsbestuur. Vrijdag/ Zaal II, Dam- en Schaakclub „D.O.S." Tooneel, Zaand. Ver. Toonee- listen. Zaterdag 's Middags 4—6 uur zaal I, leerlingen-repetitie R.K. Harmonie. TERECHT Wij kunnen berichten, dat de 3 paar hand schoenen, welke verloren waren, aan de con- gierge van het R.K. Ver. Geb. zijn ter hand gesteld, welke wederom de eigenaresse ervan in het bezit heeft gesteld. De oproep kan hiermede vervallen worden verklaard. ERNSTIG ONGEVAL Vrijdagmiddag omstreeks 3.30 uur was een winekelbediende der fa. Vroom en Co., Westzijde, in de etalge bezig met etaleeren. Hij bediende zich daartoe van een ladder, welke op een gegeven oogenbük uitgleed, met het noodlottig gevolg, dat deze door de groote spiegelruit heenging. Bloedend ver wond, werd de jongeman opgenomen, en in de naastgelegen apotheek binnengedragen, alwaar Dr. van Dam hem de eerste hulp verleende. DYNAMO VAN FIETS GESTOLEN Van een rijwiel, staande aan de fabriek van Bruijnzeel, is een dynamo eener elec trische lantaarn gestolen. RUITEN INGEGOOID Van een fabriek aan de Pieter 1 Ghijsen- laan, zijn door kwajongens eenige ruiten vernield. WERKWILLIGEN LASTIG GEVALLEN Ondanks de opgeheven houtstaking schijnt het nog niet erg te boteren tusschen de hout bewerkers, die gedurende de staking het werk hebben voortgezet. Op verschillende plaatsen worden dezen nogal eens lastig ge vallen, waarbij de politie assistentie moet ver- leenen. Of een en ander niet geheel vrij is van overdrijving, staat te bezien. Vermoede lijk moet een en ander eerst eens bezinken. Kruisverbond Woensdagavond werd in het R. K, Ver, gebouw een openbare ver gadering gehouden voor een flinke bezet ting. Nadat de voorz. op de gebruikelijke wijze de vergadering had geopend was het woord aan den spreker van dien avond, de heer Jos, de Lobel. In een gloedvolle rede wera door hem de drankellende ten toon gesteld en krachtig ten 1522, Trosboonen 2534, Tuinbocnen j 1 10—14, Snijboonen 14—38, Spercieboonen z. dr. 20—30, idem m. dr. 25—48, Dikkeboonen 1644 per K.G. Komkommers 28 per st. ENKHUIZEN, 11 Oct. 1929 Visch markt Aangevoerd werden door 7 vaar tuigen 1433 pond hoekbot a 15.65 tot 16.30 per 100 pond. De vangst varieerde van 179 tot 236 pond per vaartuig. Drie vaartuigen voerden aan 348 pond hoeks char a 13.50 tot 14.05; 1 vaartuig 17 pond korbot a 11.05 per 100 pond. ENKHUIZEN, 11 Oct. 1929 Aardappel en fruitmarkt Bravo 1-40, Eigenheimers 1.15—1.35 per 50 K.G., Graciolen 2—2.30, Yellow Transparant 7.50, Bismarck 4.50. Nouveau Pato 3.20, Bonne Louise 12.90 per 100 pond klonk zijn wóórd van opwekking tot aan sluiting bij de Drankbestrijdersorganisatie. Gevonden en verloren Gevonden en te bevragen bij Fr. Baars, N. LI. str. 117, een rijwieibelastingmerk in étui; F. Dubbel, Krommeniedijk een dito merk. Aan het Bu reau van Politie een sleutel. Als verloren aangegeven door mej. Schots, Padlaan, een gouden armband, P. van Loon, Wilhelminastraat 19, een rijwielmerk in étui, L. Poulain, N. H. str., een kinder- portemonnaie met inhoud, H. Brandema, wonende Zaandijk 2e Guispad, een gouden manchetknoop. Kosteloos onderwijs Burgemeester en Wethouders van Krommenie brengen ter aigemeene kennis, dat van Gemeentewege kosteloos onderwijs in de nuttige handwer ken wordt verstrekt aan fabrieks- en dienstmeisjes van 14 tot en met 17 jaren, gedurende twee avonden per week van 8 uur tot half tien, in één der lokalen van de onderwijzerswoning bijde U. L. O. school. Zij, die aan dezen cürsus wenschen deel te nemen, zullen zich daartoe ten spoe digste moeten aanmelden ter Secretarie der Gemeente. 'St. Maartenviering. Woensdag 9 Oefcooc. werd de initiatief vergadering gehouden, uit geschreven door het Sint Maarten-comité voor de actie 1929. Vijftien organisaties had den aan den oproep gehorr gegeven. Het Comité werd, voor zoover de leden zich beschikbaar stelden, herkozen. Voor de hee- ren Aken en v. d. Hoeven werden, vanwege bedanken hunnerzijds, andere candidaten gesteld. Bij enkele candidaatstelling aan vaarden de heeren M. Kaper en J. Ofmon een functie in het comité. Het comité is nu als volgt samengesteld: J. W. Vlina, voorz., P. J. Krock, secr., G. Heijne, penn., E. Scha per, S. Vrouwe, M. Kaper en J. Ofmon, leden. Bij de besprekingen werd door den A. N. G. O. B. voorgesteld te trachten den avond mede te vullen met het geven van eenige j tableaux op het Zuidersrhoolplein. j „Sursum Corda" ondersteunde dit voorstei, vooral uit praktisch oogpunt, gezien de avond met twee optochten te vermoeiend zal zijn. Het comité zegde ernstige overweging toe. Besloten werd de St. Maartenfeesten evenals voorgaande jaren, wederom alcohol vrij te houden. Reclames van by den drank handel geïnteresseerden zullen tuis niet wor den toegelaten. De medewerking van -vereenigmgen zal we derom over twee groepen worden ingedeeld, n.l. kunstzinnige en propagandistische. Werk stukken, die reeds eenmaal door de jury bekroond werden, mogen alleen ter opluis tering opgegeven worden Onderscheidene or ganisaties zullen aangeschreven worden met het verzoek financieelen steun te wil len verleenen. De groep gemaskerden, zal zoo krachtig mogelijk worden aanbevolen. Zoowel groepen, personen als vereenigingen kunnen hierin uitkomen, wij doen dan ook nogmaals een beroep op allen die hunne medewerking in deze kunnen verleenen. Ook dringen wij er bij de organisaties op aan, hunne leden zooveel mogeuj'- op te wek ken tot het verleenen van hulp, daar, waar dit gewenscht is, o.a. orde-commissarissen, fakkeldragers enz. enz Het vorige jaar liet dit laatste wel eens wat te wenschen over. Na sluiting van de vergadering van af gevaardigden, bleef het comi.é nog geruimen tijd bijeen. Plet voorstel A.N.G.O.B. werd in ernstige overweging genomen en In prin cipe vastgesteld om de idee te aanvaarden. Vooreerst zal nog overleg gepleegd wor den met de niet aanwezige comité-leden. Mocht in dien zin besloten worden dan zal één optocht worden gehouden, waarin alle groepen, transparanten, gemaskerden en praalwagens worden ondergebracht, terwijl dan het verdere van den avond op het Schoolplein zal worden gevuld. Bij voorbaat wordt er bij de organisaties sterk op aangedrongen ernstige besprekin gen te willen houden betreffende de mede werking en de desbetreffende beslu'ten ten spoedigste aan het comité mede te deelen. Voorts zullen de hoofden van scholen en het onderwijzend personeel aangezou. t wor den hunne gewaardeerde medeu. erking we derom te willen verleenen. De schoolgaan de jeugd diene zich daarom op te geven bjj hun onderwijzer(es) Voor de groep ge maskerden vervoege men rich zoo noodig tot de co«nité-leden om Inlichtingen Ook zal er wederom een tentoonstelling aan ver bonden zijn en de in te leveren werkstukken gelieve men zoo mogeliik des Zaterdags vóór St. Maarten in te zenden. Nogmaals allen, kinderen, volwassenen, ne ringdoenden, organisaties op voor het wel slagen van het St. Maartenfeest in 1929. Een dure avond Woensdagavond miste een kermisbezoeker, toen hij het café van den heer Boon zou verlaten, zijn flets. Een zwijntjesjager had onder de opwek kende melodieën van het pierrement zijn slag geslagen. Een nader onderzoek door de nolitie leidd'e- tot geer. resultaat NAGEKOMEN KERKBERICHTEN ZONDAG, de H.H. Missen om 7 en 10 uur met predikatie; kwart Voor 2 Catechis mus; 2.30 Vespers. MAANDAG, om 6.15 en 8.15 uitreiking der H. Communie. Om 6.30 H. Mis In de Kapel; om 7.30 H. Mis in de kerk. DINSDAG, H. Mis om 7.30; Octoberlof om 7.30. Na 't Lof Maria-Congregatie voor de meisjes. V/OENSDAG, om 9.30 gez. H. Mis met Veni Creator voor Bruidegom en Bruid. DONDERDAG, Vrijdag en Zaterdag H. Mis van 7.30. Ied'eren avond om 7.30 Lof met October- oefeningen behalve Zaterdagavond om 7 uur. lederen dag om 6,30 en 8,15 uur uitreiking der H. Communie. Biechthooren: Zaterdag van 4—8 uur en dagelijks voor de H.H. Missen. Dagelijks is de kerk geopend van 4 tot 5 uur tot een bezoek aan het H. Sacrament. Biechthooren voor meisjes 4e en 5e kl., Vrijdag om 11,30 uur. Biechthooren voor jongens 4e en 5e kl. Zaterdag om 11,30 uur. (N i e t - O f f i c i e e 1.) 451ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Vrijdag 11 October 1929. Ee Klasse 17e Lijst. Hooge prijzen; 7476 niet met premie van 3000. 18747 400 12109 20567 IOC— Prijzen van 70.- 144 1546 2044 6802 7021 7022 7153 718t 85S6 9079 9510 12721 13111 13181 14678 16100 1618S 17077 18992 19033 20581 20651 210 NIETEN; 236 409 581 635 659 1243 1396 174? 1775 1909 2018 2230 2274 3388 3513 4046 4472 4642 5142 5764 5913 6488 6750 7038 7226 7246 8024 8127 9336 9449 10122 10340 10461 11227 11977 1227) 12300 12310 12569 13191 13260 13777 13918 14808 15229 15607 15660 15781 16062 161(60 16484 16776 12103 19639 17296 17311 17807 3853' 1920S 19575 19682 2S866

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2