Provinciaal Nieuws HAARLEM - GROOTE MARKT 1-7 10CÜ BONTKRAGEN Stofzuigerhuis MAERTENS Heringa Wuttirich, Haarlem Telegrafisch Weerbèricht DE ZAAKSTREEK Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 8?° AFGEPASTE EERSTE BLAD VRIJDAG 18 OCTOBER 1929 BLADZIJDE 2 V erkoop. V erhuur, Inruilen, Reparaties De Rijksweg Velsen Alkmaar TER AAR Centrale Verwarming Oliestook-inrichtingen BOVENKERK WILNIS PURMEREND Maar rownttuwBUfc NIEUWER-AMSTEL MONNIKENDAM HOORN LIMMEN VOLENDAM EDAM MA^KTNIEUWS ZAANDAM KROMMENIE WORMERVEER ASSENDrLFT. AMSTELVEEN Steeds voorradig al ie modellen Underwoods, Den koop van Uwe piano uitstel len louter om finantieele rede nen, kan slechts zelden verstan dig wordan genoemd. Meestal rekent men de finantieele be zwaren te hoog, daarentegen dc opvoedende waarde en liet genot niet hoog genoeg. Raadpleeg in twijfel vertrouwe lijk Alphenaar. ALPHENAAR verkoopt de beste Duitsche piano's goed koop. Door een bijzonder voordeelige inkoop van een groote partij Bontvellen, zijn wij in staat tegen enorm lage prijzen aan te bieden. (Gsen extra kosten voor verwerken). SERIE li! SEklE I S.RIE De omlegging bij Beverwijk en bij Castricum Het interview, dat „De Auto" onlangs pu bliceerde over het voorloopig stopzetten van de verbetering onzer wegen, heeft te Bever wijk de vrees gewekt, dat er nu in de eerste jaren geen sprake meer is van een verbree ding en verbetering van den Rijksweg van het Noordzeekanaal tot Alkmaar. Het „Alg. Hbld." heeft den hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat eens ge vraagd of er inderdaad reden is voor die vrees. Het antwoord was, dat er niet de minste reden voor bestaat. De begrooting voor de wegen is nog niet ingediend, zoodat nog niet bekend is, welk totaal-bedrag dit jaar door de regeering voor wegenverbetering is uitgetrokken. Zoodra dit echter bekend is en men dus ook weet, welke som ter beschikking van den dienst in Noord-Holland zal worden gesteld, kan wor den bepaald hoe het bedrag zal worden ver deeld. Eerst zal natuurlijk de weg Amsterdam Amersfoort worden afgewerkt. En dan kan de weg ten Noorden van het kanaal aan de beurt komen. Het punt van uitgang bij het kanaal staat natuurlijk vast; dat is de plaats recht tegen over die, waar aan den zuidelijken oever de weg Haarlem-Velsen moet eindigen. Over het eerste gedeelte van den weg, ten Noorden van het kanaal, is- geen verschil van mee ning; dit zal tot aan den spoorweg rechtuit loopen. Maar over het verdere gedeelte tot en door Beverwijk bestaat nog geen vast plan. Eerst zal er overeenstemming moeten zijn ten aanzien van de spoor-kruising en dan zal nog moeten worden uitgemaakt of de •weg westelijk of oostelijk van het centrum van Beverwijk zal worden gelegd. Daarom trent is nog geen beslissing genomen en die wordt vertraagd, doordat een commissie uit Beverwijk nu weer een ander plan heeft in-1 gezonden. Hoe meer van die plannen er komen, hoe meer zal de uitvoering worden vertraagd. Alleen de omlegging bij Beverwijk is dus nog in studie, voor het overige deel van den weg staat het plan vast. Wat de wijziging bij Castricum betreft, is bepaald dat het ge deelte van den weg, dat door de gemeente loopt, oostelijk van de bebouwde kom zal worden gelegd. Als het eerste gedeelte van den weg ten noorden van het kanaal tot den spoorweg gereed is, zal tevens het zuidelijk van het kanaal liggende wegdeel, dat nu nog ombuigt naar de oude veerpont, wordt recht-getrok- ken naar het kanaal en dan kan de nieuwe pont-verbinding daar in gebruik worden ge steld. „Tuindersbelang" Dinsdagavond hield de R. K. Veilingsvereeniging „Tuindersbelang' een buitengewone ledenvergadering in het café vaii den heer Verhoef. De voorzitter, de heer Joh. Rekelhof, opent de vergadering met den Chr. groet, heet de aanwezigen van harte welkom en deelt mede, waarom deze vergadering is opgeroe pen. De notulen, door den secretaris ge lezen, worden onveranderd goedgekeurd. Hierna volgen eenige mededeelingen. Punt 4 der agenda, het Centraal Veiling gebouw, wordt door den directeur, den heer Post, ingeleid. Spreker deelt mede, door welke omstandigheden deze plannen in den Raad der gemeente Ter Aar naar voren waren gekomen en dat op verzoek der in gestelde Raadscommissie het bestuur aan 't opmaken der plannen heeft medegewerkt. Door de vele veranderingen, welke moeten plaats hebben, worden vanzelfsprekend de exploitatie-kosten der veilingen hooger. Het gebouw „St. Phocas", aldus spreker, is dooi de meerderheid der commissie als het aan gewezen punt voor centralisatie. Als zijn persoonlijke meening merkt spr. op, dat een zeer groot bezwaar is, dat dit gebouw, waar voor 20.000 wordt gevraagd en zeker met 8 tot 10.000 kosten zal moeten worden veranderd, op huurgrond staat, terwijl de huurprijs abnormaal hoog is, n.l. 25 cent per j M2. Tevens dat de rijweg met aankoop van grond enz. nog een kosten met zich brengt j van pl.m. 30.000, hetgeen niet noodig zou zijn, wanneer het gebouw en het terrein j in eigendom van „Tuindersbelang" voor cen tralisatie zou zyn aangewezen. j Het bezwaar, door de commissie in haar rapport geopperd, dat bedoelt, dat het ter rein niet aan een groot vaarwater ligt, en voor spoorladingen overlossing moet plaats hebben, is niet geheel juist. Overlading ge schiedt thans ook niet, terwijl door schut ten rechtstreeks het groot vaarwater gemak kelijk is te bereiken, terwijl wanneer „St. Phocas" de aangewezen plaats wordt, 30 pet. der tuinders ook moet schutten. Voorts wijst spreker op de verbeteringen, welke door centralisatie ontstaan, vooral legt hij den nadruk op het feit, dat door steeds bfj elkander te zijn, de mogelijkheid bestaat, de onderlinge verstandhouding tusschen de vereenigingen beter zal worden, hetgeen mede kan werken, om nog eens te komen tot één Veilingvereeniging in Ter Aar. Thans wordt aan de leden gelegenheid gegeven verdere vragen te stellen. Een van de leden vraagt, waarom het bestuur voor de eigendommen 30.000 heeft gevraagd, welk bedrag hem te hoog blijkt. De heer Post antwoordt hierop, dat dit naar een maatstaf genomen is van de bedragen door andere veilingen voor hunne gebouwen ge vraagd. Spr. zegt, dat dit bij nader inzien een fout is gebleken, welke echter gemak kelijk kan worden hersteld. De algemeene geest der vergadering is, dat het ontworpen plan niet voor aanneming vatbaar is. Bij stemming wordt het verworpen met 51 tegen 3 en 2 stemmen blanco. Bij de rondvraag bespreekt een der leden de mogelijkheid te komen tot één Roomsche vereeniging. De heer Post vraagt hierover het woord. Spreker blijkt een sterk voor stander te zijn om hiertoe te komen, memo reert de groote voordeelen, welke hieraan verbonden zijn. Dat men deze voordeelen niet altijd kan zien en vastgrijpen, is de oorzaak, dat van tuinderszijde het nut van éénzijn niet wordt ingezien. Doch er be staan ook indirecte voordeelen, waarvan wij moeten aannemen, dat ze er zijn. Niemand kan dit beter weten, dan de besturen der Veilingen, wanneer dit maar erkend worden wil. De gewone bezwaren, welke voor één wording altijd bestaan hebben, zullen bij een evijtueele bespreking weer voor den dag komen, doch wanneer alle tuinders door drongen zijn van hun belangen, zal men er ook toe kunnen overgaan van weerszijden wat toe te geven. Wanneer mocht blijken, dat de werkelijke ernstige wil bij de tuinders bestaat „Één wording" te bewerken, zal spr. volgaarne zijn functie neerleggen, om, wanneer dit noodig mocht blijken, een mindere positie in de alsdan nieuw op te richten vereeniging te bekieeden. Na enkele besprekingen maakt een der leden een voorstel, hetwelk op de agenda van de volgende vergadering zal worden geplaatst. Hierna krijgt de heer Mank, uit Leiden, de gelegenheid eenige korte mededeelingen te doen inzake het tuinbouwbedrijf in de Drentsche Venen. Na dank gebracht te hebben aan God, voor den zegen dit jaar genoten, aan direc teur, bestuur, Raad van Toezicht en do leden, sluit de voorzitter de vergadering met den Chr. groet. Chimes, 310 M., Viola Bell, 300 M., Maggy Henry, 310 M., Lieda B, "10 M., Senator Ax- bond, 315 M., Patrick Duluth, 315 M., Meteor 300 M. De uitslag van deze draverij was: le prijs f 200.Marie P.. bruine merrie, eigenaar D. A. van Stralen, den Haag, be rijder A. Witteveen 2e prijs Otelha, eigenaar J. Blevier, Alk maar, berijder J. Vergay, f 75. 3e prijs Lady Chimes, eigenaar J. Braak man, Haarlem, berijder L Ensing, f 50. 4e prijs Lida B., eigenaar J. Spaans, Hei- loo, berijder J. van Twisk, f 10. Verplaatst De dubbele paal van het gemeentelijk bovengrondsche electrici- teitsnet aan den hoek HandwegNoorddam- merlaan was door het sloopen van het hoek huis een sta-in-den-weg geworden en is daarom verplaatst; terwijl tevens de riolee- ring is verlegd. Gedurende een paar dagen gaf een en ander een groot ongerief voor degenen, die in hun bedrijf met electrischen stroom werken, daar de stroom van des morgens 9 tot des namiddags 5 uur was af gesloten. Evenwel is deze verplaatsing een groote verbetering voor het verkeer. Jaarvergadering van de R.K. Damclub „St. Canisius" op Maandag 21 October 1929, des avonds 7.30 uur in het Parochiehuis. Op de agenda komt o.a. voor: Bestuurs verkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren H. W. de Graaf en A. G. v. Leeuwen. (Beiden zijn terstond herkiesbaar). Candida- ten kunnen uiterlijk 2 x 24 uur voor de vergade ring schriftelijk worden ingediend bij den secretaris. Vaststelling nieuwen wedstrijd voor d* eerste afdeeling. Verloting sigaren noder de aanwezige leden. Benoemd Tot watermolenaar der Noord- sche polder te Zevenhoorn is benoemd onze plaatsgenoot de heer v. d. Zaan. KORTE BAANDRAVERXJ Voor de op Donderdag 17 October gehou den korte baandraverij te Purmerend waren ingeschreven 16 paarden en wel: Marie P, 310 M„ Harrold, 305 M., Premier, 290 M„ Prinses Duluth, 300 M., Oteiha, 300 M., Miss Zelda Peter 320 M„ Pal, 295 M„ Cattabora T, 295 M., Janet Harvester, 325 M„ Lady pu,e KreYWbo'? T «ine *nit e de der KW"die Ut eens op ho^b slu« en «at nm?°lbreederevers die prach 0 n eI toch ïTftie KreVtnbor9 U eeni aanpas' - «eru» dtl Moderne :'d Jongensjassen voor kleinere "}90 jongens 4 7.90 cot 28..- Modeme Jongens jassen voor grootere Jongens *790 vanaf 3 11.90 tot 48 Model Hollywood hoogst moderne veloursscoffen Ook In chique geruite Sausch- dessias het allernieuwste uic dc beste Engeische fabrieken In 34 dessins. Met of zonder heele of halve ceintuur in Model OslO Modei Edison Model Edward IA moderne luschsecf in I verschil fnde moderne flausch stoffen in verschil lende dessins. Alle maten en tusschen- 90 hoogst moderne ruitstoffen in uit gezochte dessins Met zijden rug voering vanaf alle maten en cusachenmaten 29."—"' L«o 29.- maten 1390 tot -t. 'UrouUffimnimm niiniiiiiiiii/iiiii *MWIIIIMI!|||V Oplichter? Bij enkele leden van het R. K. Armbestuur vervoegde zich een onge veer 16-jarig meisje, dat voorgaf de dochter van een schipper te zijn, die met zijn schuit in den Amstel lag, terwijl zij meedeelde, dat er thuis ernstige armoede heerschte. Ook bij den Pastoor had zij reeds een bezoek gebracht, die haar naar het Armbestuur had verwezen. De leden van het Armbestur zegden onmiddellijk onderzoek toe, hoewel het meisje er op stond reeds dadelijk geld te ontvangen. Bij onderzoek bleek evenwel geen schipper bekend in den Amstel, noch in den Binnen- Amstel, waar armoede geleden werd. Ook bij het R K. Armbestuur te Ouderkerk moet hetzelfde meisje zich hebben vervoegd. Het gevoelen, dat hier oplichterij in 't spel is, wordt algemeen waarschijnlijk geacht. Men achtte het dan ook gewenscht aan dit ge val ruchtbaarheid te geven, opdat men de voorzichtigheid kan in acht nemen. Eierveiling Op de Woensdagavond gehouden eierveiling waren aangevoerd 2850 kipeieren, 9.50—10.55 per 100 stutks; 8 baantjes a ƒ1.08 per stuk; 60 zak aardappe len 3 ct. a 5 ct. per kilo; 1 zak peren a 55 ct. en 3 eenden a 60 ct. per stuk. Pluïmveeeursus Naar we vernemen, zal een pluimveecursus worden gehouden, die bij voldoende deelname geheel gratis kan worden bijgewoond. Men kan zich daarvoor opgeven bij den heer L. Koopmans, Noord- dammerlaan 41 te Bovenkerk. Inenting Gelegenheid tot kostelooze inenting tegen alastrim zal gegeven worden in het Patronaatsgebouw te Nes aan den Amstel onder deze gemeente door dr. Oudendal te Uithoorn op Woensdag 23 October 1929 des voormiddags tusschen 10 en 11 uur. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: Elisa- meth Gras en Cornelis Roos. Verkoeping Donderdagavond 8 uur had ten overstaan van notaris P. de Griendt Dreux van Edam, in hotel ,de Posthoorn" alhier een openbare verkooping plaats van het woon- en winkelhuis, bewoond door den heer P. Mars, eigendom van den heer O. Jansen alhier, staande aan het Noordeinde, kadastraal bekend onder A 651652, groot totaal 3 A. 5 c.A. Kooper werd de heer S. Mey, Zuideinde alhier, voor 2500. Gem. aanplakbord Gedurende eenige jaren ontsierde 't gemeentelijke aanplakbord den Speeltoren, waarin echter nu na de restauratie van den Speeltoren (Donderdag werd de laatste hand aan het bouwwerk ge legd) een verandering is gekomen. Op den hoek van het Wagenpad en Kerk straat is van gemeentewege een nieuw groot bord geplaatst, dat nu als gemeente-aan plakbord dienst zal doen. Het tijdelijke bord onder de „Beurs" zal nu verdwijnen. „Hollandia-nieuws" De rocd-witten, die Zondag in het sportpark meer dan tevreden kunnen zijn met het behaalde ge lijke spel, hebben a.s. Zondag weer e$n thuiswedstrijd en wel tegen „West-Frisia". De Enkhuizer club brengt er ook zeer wei nig van terecht, zoodat de krachtsverhou ding wel miniem zal zijn. Zooals altijd trekt deze wedstrijd bui tengewoon veel publiek, omreden het als een soort plaatselijke ontmoeting wordt beschouwd. Een spannende ontmoeting zal het weer worden. Laten én spelers èn nubliek bedenken, dat het nog altijd ontspanning beteel'.ent en geen winstbejag en daarom onaangename uitroepen en aanmerking achterwege laten. Dan zal men na afloop van een uiterst spannenden doch ook fairen wedstrijd kun nen spreken. Stemming Groot-Limmerpolder. Gister werd op de Polderkamer alhier de stemming gehouden voor *2 leden van net Bestuur voor den Groot-Limmerpolder. Opgekomen waren 36 stemgerechtigden, uitbrengende 55 stemmen. De uitslag was voor bus I ais "olgt: Geldige stemmen 54 en van onwaarde 1, waarvan op den heer N. Balvers 2, M. Meijer 1, J Meijne 1, J. Sanders 3 en P. van Til Kz. 47 De uitslag van bus II was als volgt: Onwaarde 1 en geldige stemmen 54. Hiervan bekwamen: J. Meijne 38, J. San ders 14 en P. van Til Kz. 2 stemmen. Gekozen zijn alzoo dc heeren J. Meijne en P. van Til Kz. Deze nieuwe stemming heeft alzoo geen wijziging gebracht bij de vorige stemming, Hoogste barometerstand 765.2 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 747.3 m.M. te Lerwick. Verwachting: zwakke tot matigen, zuide lijke tot westelijken wind, zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke opklaringen, wellicht nog enkele regenbuien, weinig verandering in temperatuur. welke door Ged. Staten ongeldig was ver klaard. Verkocht. Het tuindersbedrijf aan den Hoogeweg. bewoond door den heer A. Aarts, alhier, is verkocht aan H. Levering, alhier. Gegund. De bouw van een burgerwo ning aan den Heerenweg te Heiloo voor den heer M Nuijens, alhier, is opgedragen aan de heeren G. J. Min en C. J. Erkamp, al hier. Schietwedstrijd De Limmensche Burger wacht heeft deze week een onderlinge schiet wedstrijd gehouden onder de leden. Er was flinke belangstelling, de navolgende heeren behaalden het achter hun naam ver melde aantal punten: H. Metselaar 45, D. Schoenmaker 44, S. Commandeur 44, S. Ad miraal 42, J. Metselaar 41, J. Valkering Dz. 41, P. Commandeur 40 De prijsuitreiking zal plaats vinden op de jaarvergadering, welke zeer waarschijnlijk de volgende maand zal worden gehouden. In verband hiermede willen wij onzen le zers een korte mededeeling doen, n.l. door eenige ingezetenen zijn prijzen beschikbaar gesteld voor deze wedstrijden. Het bestuur zou echter gaarne allen deel- deelnemers een kleine verrassing bereiden, doch zit met een ongemeubileerde kas. De Commandant de heer Metselaar, zit echter niet bij de pakken neer en is over tuigd, dat er bij de burgerij voldoende sym pathie bestaat om deze moeilijkheid op te lossen. Daarom zal dezer dagen bij verschillende ingezetenen voor dit doel worden aangeklopt. Besmettelijke ziekten Er zijn hier twee gevallen geconstateerd van Febris Typhoïdea. Voetbal Wegens het feest van aanbid ding is er Zondag geen voetbalwedstrijd. Auto-ongelukken Een jongen van tien jaar geraakte onder een vrachtauto. Het wiel ging over zijn been. Zijn toestand was betrekkelijk niet erg. Een auto met Volen- dammers, komende van Amsterdam, week uit voor een bus van Spreeuw te Edam, en geraakte op den wegberm. Na twee uren zwoegen stond de wagen wederom op den weg. Gevonden voorwerpen Deze week zijn alhier gevonden: Een rijwielbelastingmerk door Rijswijk, Burgemeester Verstoeghsingel; een sjaal door Stapel, Kleine Kerkstraat; een rijwielbelastingmerk door J. Veerman te Vo- lendam, Wijk 7 no. 534. Voorts ongeveer 4 weken geleden komen aanloopen een konijn bij N. Buhrs, Gevan- genpoortsteeg en terug te bekomen aan het Bureau van Politie; een zakdoek; een ben- zinevat en een heerenrijwiel. Uitslag veiling Donderdagmorgen had in het Heerenlogement de veiling plaats van een landmanswoning, benevens eenige per- ceelen weiland, alles te zamen groot 12.41.40 H.A. eigendom van den heer C. Vink Jbz. Kooper werd de heer H. Schouten Rz. te Monnikendam voor 30.706. MEDENBLIK, 17 Oct. 1929 Bericht van de Marktvereeniging St. Joseph Aardappelen: Groote Muizen f 0.70--0.95 per halve H. L.; Kleine Muizen ƒ0.951.35 per halve H. L. Kool Bloemkool 16—20.40 per 100 stuks; Witte kool 11.50 per 100 stuks; Uien; Groote gele 1.201.50 per halve H. L.; Kleine gele 11.40 per halve H.L.; Bieten 22.60 per halve H.L.; Nep f 1.551.95, per halve H.L. Sla- boonen f 1f 2.65 per zakje. BOVENKARSPEL (Station), 17 Oct. Marktbericht van „De Tuinbouw" 1929 Aardappelen gr. M. 0.801.10 per baal; id. kl. M. 0.801.70 per baal; id. Blauwe 1.60—1.80 per baal; id Kriel 0.50—0.60 per baal; Uien, Groote Gele 1.451.95 per baal; Drielingen 0.700.95 per baal; Nep 1.801.85 per baal; le Bloemkool 11—27.30 per 100 stuks; 2e id. 6.80— 15.60 per 100 stuks; 3e id. 1.104.70 per 100 stuks; Roode kool 2.904.40 per 100 K.G.; Gele kool 3.60-4.50 per 100 K.G.; Witte kool 1.50—1.70 per 100 K.G.; Bie ten groote 12.80—15.30 per 1000 stuks.; id. kleine 3.404.90 per 1000 stuks; Sla- boonen 0.8(1—4.35 per zak. UITHOORN, 17 Oct. 1929 Op de kaas markt waren aangevoerd 35 partijen. Prijs Goudsche kaas 1ste soort R.M. 54—57; 2e soort R.M. 51—53; zwaar dere 59; zonder Rijksmerk 4952. 25 jonge kippen. Handel matig. ENKHUIZEN, 17 October. Aardappelen- en Fruitmarkt. Bravo 1.45 per 50 k.g., Callebas 4.505, Beürré Diehl 4.90, zoete appelen 5.50 per 100 pond. ENKHUIZEN, 17 October. Vischmarkt. Donderdag kwamen aan den afslag 10 vaar tuigen met 3180 pond hoekbot a 13.95 tot 17, 3 vaartuigen met 187 pond hoekschar a 17.45 tot 17.85 per 100 pond, 7 vaar tuigen met 50 kisten garnalen a 3.80 tot 5.40 per kist. AMSTERDAM, 17 Oct. (Noteering van het Veilinggebouw De Jong Koene). Fruit. Druiven Frankenthalers f 0.460.58; Alican- ten f 0.480.64; witte druiven f 0.80—1.30; perziken extra 1620 c.; perziken le s. 712 c. per stuk; Appelen: Goudreinetten extra f 16—22, idem le f 10—12; Sterappelen extra f 2428; idem le f 1418; Groninger Kroon f 6—11; Bismarck f 7—11; Transparant de Cronsel f 18—28; Bloemée f 711; zoete ap pelen f 6—10. Peren: William Duchesse extra f 18—30; idem le f 10—16; Beurré Hardy extra f 34—38; idem le f 20—30; Seigneur d'Espèren f 16—24; Bonne Louise d'Avranches f 34- -56; Triumphe de Vieenne f 2234; Beur ré d'Amalie f 20—24; Beurré de Merode f 14 —18, Beurré Le Brun f 18—24; Leghipons f 3240; Maagdeperen f 12—18; Beurré Clairgeau f 814; Conseiller de la Cour f f 814, Soldat Laboureur f 1014; Nouveau Poiteau f 813; Dr. Cornelis f 12—14; Ponds peren f 6—9: Brederode f 812; alles por 100 K.G. Groenten bloemkool extra f 27—30, idem I f 22—25; kassnijboonen f 48—52; kasspercie- boonen f 53—64; enkele spercieboonen f 24 49, dubbele spercieboonen f 1828; spinazie f 1218; postelein f 12—15; tomaten f 16— 24; Belgisch Witlof f 3436 alles per 100 K.G.; P;en f 814; prei f 610; selderie f 47; pieterselie f 24; raapstelen I f 23 pér 1C0 bos; Sla extra f 45 idem I f 2.50 3.50; andijvie f 24 per 100 krop; Komkom mers geel f 69 uur 100 K.G. BARNEVELD, 17 October Eieren. Aan voer 725.000. Prijzen witte f 9.5010.40, bruine f 10.5011.25; Handel vlug. GOUDA, 17 October Kaas Ter markt waren 213 partijen. Prijzen: rijksmerk le s. f 57—62 2e sttort f 5155, zware f 64. Handel vlug. Naweeën fier staking Woensdagmiddag omstreeks 4 uur lag een motorschipper der fa. Dekker met een motorboot in de Jaap j Havensluis. Vanaf den wal werd met steenen en andere projectielen naar de motorboot geworpen, zonder evenwel den schipper te raken. De boot bekwam eenige schade door de neergeworpen steenen. De recherche doet onderzoek. Toonkunst Dinsdag 22 en Donderdag 24 October a,s., in de Ned. Herv. Kerk, Oostzijde, te Zaandam, aanvang 8 uur, deu ren open 7.30 uur, buitengewone concerten, ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan der afdeeling Zaandam en omstreken. Programma: Requiem, W. A. Mozart; Das feuerkreuz, Max Buich voor koor, soli en orkest. Dirigent F. J Sicking. Medewer kenden: Toonkunstkoor; To v. d Sluijs, so praan; Freule Refelaei van Driel, alt; Marcus Plooijer, tenor; Hendris Honing, bas; Jaap Stroomenberg, bas en de versterkte Haar- lemsche Orkestvereeniging De R. K. Harmonie vooi de radio? Als de voorteekenen niet bedriegen,, dan bestaat de kans, dat onze R. K. Harmonie binnen zeer korten tijd ook voor de radio moet optreden. De eerste vergadering met verschillende vereenigingen op liet gebied van zang enz. is reeds gepasseerd en, behoudens enkele besprekingen, hopen we, dat men tot over eenstemming zal geraken. Bioscoop R. K. Vereenigingsgebouw Vermoedelijk zal op Zondag en Dinsdag, 27 en 29 October, dus niet den komenden Zondag, de film „Het stervende Land" ver toond worden. Eeneens zijn onderhandelingen gaande over de vertooning van de nieuwe Theresia- film. Nieuwe Politiepost De oude school aan den Zuiddiik zal worden Ingericht tot Po litiepost en Militiezaal. Met de werkzaam heden is reeds begonnen. Staking aan fie Werf Conrad Nadat de staking, de vorige week bij de werf Con rad uitgebroken, was beëindigd, zijn thans een 28-tal klinkers en 10 nageljongens in staking gegaan, aangezien twee klinkers, bij de laatste staking betrokken, niet meer waren aangenomen. Op de Donderdag j.l. gehouden markt wer den aangevoerd 2250 stuks kipeieren. De prijs varieerden van 9—9'/* cent per stuk. Onderwijzersbenoeming Tot onderwijzer aan school C werd in de vacature J. Erkes benoemd No. 2 der voordracht, de heer T. van Es te Puttershoek, met 12 stemmen. Op No. 1 der voordracht, den heer H. J. Pauw- te Egmond aan Zee werd slechts 1 stem uit gebracht. Voor deze benoeming was de Raad in geheime zitting gegaan. Schadevergoeding De veehouder P. de Goede, wonende aan den Noorddijk alhier, had bij den raad een verzoek om schadever goeding ingediend, omdat hij door de bestra tingswerkzaamheden aan den Noorddijk moeilijkheden ondervond met de aflevering van melk en den aanvoer van veevoeder. Aangezien iedere bewoner van een weg, die gerepareerd wordt, in meerdere of mindere mate moeilijkheden in zijn bedrijf ondervindt, werd door der; gemeenteraad met algemeen- stemmen besloten afwijzend op het verzoel om schadevergoeding te beschikken. Winkelweek De gecombineerde besturen van de Wormerveersche Winkeliersvereeni- ging en van de Hanze, hebben besloten om de Wormerveersche Winkelw ek, die oorspron kelijk van 23 tot 30 October zou gehouden worden, te verzetten en nader te bepalen van Zaterdag 2 tot en m t Zaterdag 9 November a.s. Zoodoende valt de R.K. Feestdag van Al lerheiligen buiten den tijd der Winkelweek. Aanleiding tot de verandering was de z.g. Lichtw ek te Amsterdam, die van 2126 Oct. te Amsterdam gehouden wordt en vermoede lijk in de avonduren druk bezoek zal trekken van Wormerveersche ingezeten n. Benoeming verpleegster In de vacature ontstaan deer het eervol on's'og van mej. E. M. Boaman a's 1 erling-verp'oovster aan het gemeente ziekenhuis alhier, is door den Raad benoemd mej. G. J K. Cornel.'sse, thans als zoodanig werkzaam te Amsterdam. Grondverkoop Aan de Coöperati ve Wo- ningbouwvereenigjng „De Arbeid" alhier is aan de Celebesstraat een perceel grond van 1.212 M2. voor f 6566 verkocht voor d n bouw van 14 arbeid erswoningen en aan de Riouw- straat een perceel van 307 M2. voor 1074 vcor den bouw van 3 arbeiderswoningen. Verder werd aan R. Dekker, Billitonkade 10, aihi r het nog overblijvende gedeelte bouwterrein aan de Celebesstraat groot 270 -.12. verkocht voor 1300. Hiermede zijn alle terreinen aan de dit voorjaar aar gel gde Ce lebesstraat reeds verkocht en zal de verdere uitbreiding der gemeente in plan West, tus- sch n Oversluispad en de spoorlijn Wormer- veer—Krommenie, moeten plaats vinden. Geslaagd Mej. E. Zalm, alhier, slaagde te Amsterdam voor het examen apothekers- adsistent. Een ongeval Dezer dagen kwam ie mand, woonachtig te Nauerna. per fiets d« Kerkbuurt uitgereden. Omdat hij in be. schonken toestand verkeerde, werd hij tel weerszijden door twee mannen ondersteund Op een gegeven oogenblik liet één hem los waardoor hij achterover van zijn fiets oj de straat neerplofte. Bewusteloos bleef hi liggen en men vreesde het ergste. Een in- I tusschen ontboden geneesheer constateercu hersenschudding. Per auto werd de ongeluk kige naar zjjn woning gebracht. Zijn toe. stand is op heden redelijk. Demonstratie De groote zaal van he' R.K. Vereenigingsgebouw was gisterenavond geheel en al bezet door vrouwen en meisjet uit het Noord-Einde, die waren uitgenoodigf om tegenwoordig te zijn bij de demonstrate der firma Van Nelle met haar geurige koffi« en thee. Een natuurfilm, een film waarop df koffie- en theecultuur werd gedemonstreerd en tot slot eèn grappige film, hielden dt dames van begin tot eind op aangenami wijze bezig. Bij het begin van den avonc en onder de pauze werd een fijn kopje koffit geserveerd. Voor de vrouwtjes een aardigi avond en voor de firma een flinke reclame Onze Winkeliers Naar wij uit goedi bron vernemen, bestaan er bij onze winke liers zeer ernstige plannen een soort winkel week te organiseerener heeft tenminsti al een vergadering van De Hanze en di winkeliersvereeniging van het zuidelijk dee onzer gemeente plaats gehad, waarop in be ginsel is besloten, dat de winkeliers elkaa' zullen toonen, dat de Assendelfters niet naa' andere plaatsen behoeven te gaan om hui inkoopen voor St. Nicolaas te doen. Wi hopen dat onze Middenstand op aller steui zal kunnen reken. Er wordt voor die ge legenheid ook een letterwedstrjjd georgani sserd. Geslaagd Mej. T. Lemstra, alhier, slaag de te 's-Gravenhage voor het examen har denarbeid, akte R. alsmede een groote collectie ZEER GOEDE TWEEDE HANDS MACHINES REPARATIE- EN GO PI E E R - I N R I C H TI N G VOORAF PRIJSOPGAVE KRUISWEG 49 - Tel. 11532 SOENDAPLEIN 33, eind tram. Bontkragen in diverse bont- Ruime op staande bont kragen, div bontsoorten - Waarde tot Bontkragen, voorrad 1 g in diverse bont soorten. Waarde tot soorten en modellen. Waarde tot GERZ0N

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2