700 Gulden Uit de Zaanstreek LUNCHROOM EDISONLICHTWEEK SPECIALE LUNCH of DINER Provinciaal Nieuws Heringa Wuthrich, Haarlem Stofzuigerhuis MAERTENS Teiegrafisch Weerbericht IERSTE BLAD MAANDAG 21 OCTOBER 1929 BLADZIJDE 2 Centrale Verwarming Oliestook-inrich tingen DRAI5MA-vanVALKEMBUR( n A ••iLEVERTR; \MORD7- T,Jo Barteljorisstr. 16 - Tel. No. 10756 Apex Kfop-Veeg-Stofzuigersf 175.- af 1.- Cen menóchenleeftyd BEVERWIJK CASTRÏCUM HOORN PURMEREND UITGEEST NIEUWER-AMSTEL DE KWAKEL ENKHUIZEN HEEMSKERK MARKTNIEUWS KROMMENIE WORMERVEER Het nieuwe lid van N.-Hollands Gedeputeeerden 2E ETAGE GEDURENDE DE 41/2—6 UUR 12 —2 UUR GROOTE KEUZE PLATS DU JOUR fl.- BEZOEKT ONS EXPRESSE BUFFET MET SOD/ 'OUNTAIN Bloemvollenveiling Prijsbericht van j Donderdag 17 October 1929. Flinke aanvoer gladiolen. Handel traag. Prijzen niet loo- nend en zakkende. Plantgoed nog flink aan- j gevoerd, goede kwaliteit. Besteed werd voor enkele vroege tulpen per H. L. Artus 32, Cramoisi Brillant 50, I Gele Prins 105, Hobbema 110, La Reine 50, Pink Beauty 301, Pr. v. Oostentrijk 92, Rose Ia Reine 95, Rose Grisdelin 45. Enkele late. Bouton d'Or 50, Inglesc. yellow 45. Dubbele vroege: Lucretia 70, Mr. v.d. Hoef 181, Murillo 55, Theeroos 95. Darwin tulpen: Bar de la Tonnaye 50, Centenaire 60, Gretchen 35, Nauticas 60, Prinses Elizabeth 70, William Pitt 85, Zulu 80, Poeticus gewoon 7, Poet. Ornatus 12, Koningin Wilh. 70, Gladiolen 12 op en 10/12 America 120 60, Early Sunrice 240, Electra 2, Brenchelyenis 9550, Halley 75, 35, Mr. Wietse 45, Odin 7535, Panama 18080, Red Canna 11065, Pr. of Wales l.OO—50, War 1.20—60. Wh. Giant 3.20—1.70, Souvenir 8540, Maiden Blush 9555, Or. Brilliant 1.10, Scarletta 1.10—50, Wilbrink 8045, Venus 8040, Rubini 35, Vesuvius 9545. Jas. v. Beyeren 1.60—85. Niobe 1.10— 50, Schwaben 1.1055, Empress of India 9545, Orion 9045, Proserpine 35, Gen. Wetain 9050, Flaming Sword 8550, rimmaoulé 3.30—1.70, Orange Queen 1.30 —35. Zorgt dat uw gladiolen vrij van ziek wor den aangevoerd. Raadsverslag De raad dezer gemeente vergaderde Vrijdagmiddag te 2 uur onder voorzitterschap van burgemeester Lommen. De heer I^uijs is afwezig. De notulen passeeren zonder opmerkingen de revue. De ingekomen stukken geven ook geen aanleiding tot opmerkingen of discussiën, Zoodat we al gauw aan het 3de punt van de agenda zijn. Hierna komt aan de orde het schrijven van den heer A. C. Veen, die bedankt als lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs. Hem wordt als zoodanig ontslag verleend met dank voor zijn werk als secretaris der commissie. In de vacature wordt voorzien door de benoeming van den heer J. J. Witte, die 9 van de 10 stemmen ver kreeg. In de andere bestaande vacature werd met algemeene stemmen benoemd mej. M. Renkel, onderwijzeres aan de school voor meisjes. Het voorstel van B. en W. om van het kerkbestuur een terrein te huren in de kom der gemeente voor kermisterrein wordt door den voorzitter toegelicht, dat het niet meer aangaat de kermis te houden door opstelling van de kermis-inrichtingen langs de wegen, daarom is als proef de laatste twee jaren de kennis op een afzonderlijk terrein gehouden, wat het laatste jaar zeker goed bevallen is. Nu was dat terrein te klein maar met mede werking van het R. K. kerkbestuur is een terrein te verkrijgen van voldoende afmeting, terwijl de kosten zoodanig zijn, dat de baten de lasten zullen dekken, waaromtrent spr., een nadere becijfering geeft. Het terrein zal cgeegaliseerd moeten worden en aangelegd als grasland, terwijl een sloot moet worden gerioleerd en gedempt, voorts zal een af rastering moeten worden aangebracht. De kosten hiervan worden over den huurtijd verdeeld, terwijl als er dan nog baten over zullen zijn dit ten voordeele van het kerk bestuur zal zijn. De bedoeling is niet van de gemeente om winst te maken, maar zonder kosten kermissen buiten de openbare wegen te kunnen organiseeren. De heer Aukes vraagt of het ook voor an dere gelegenheden kan gebruikt worden, hetgeen de Voorzitter toegeeft, v.b. muziek- wedstrijden enz. De heer Aukes vraagt of ook een muziektent uit de onkosten zal kunnen worden gevonden en deze bij af rekening in rekening kan gebracht worden, waarop ook een toestemmend antwoord wordt gegeven. De heer de Nijs vraagt dat B. en W. maat regelen nemen dat bij rioleering van de sloot ook de aan de achterzijde van het terrein ontstane uitloozing zoodanig gemaakt zal worden, dat daar geen verontreiniging zal ontstaan, hetgeen B. en W. zullen nagaan en voor een en ander zullen zorgdragen. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Punt 5 het vaststellen van een verorde ning tot wering van wratziekten onder aar dappelen, ten einde de bloembollencultuur niet in gevaar te brengen, wordt op voorstel van den Voorzitter aangehouden, omdat hem uit de courantenberichten is gebleken, dat nog niet vaststaat dat deze maatregel noodig is. B. en W. zullen een nader onder- Zoek instellen. Hierna komt aan de orde het punt betref fende den aankoop van grond en het aanbe steden van het werk betreffende de wijziging van het trace van den Bakkummerweg, beter bekend onder den naam afsnijding Bakk.-weg bij café Metzer. Over het voor stel van B. en W. tot aankoop van grond en het aangaan van een geldleening is men het gauw eens. Alleen de heer Hellinga maakt de opmerking, dat hij dit besluit niet zal tegenwerken, maar dat hem toch van het hart moet dat de bedongen koopprijzen veel te hoog zijn en dat er dus altijd nog menschen worden gevonden die op dusdanige manier het algemeen belang gebruiken of liever misbruiken door zulke prijzen te bedingen. Dit wordt toegegeven en in het vervolg zal dan ook wel onteigening worden toege past. Hierna ontspint zich een uitvoerige discussie over het al dan niet aanbesteden j van het werk, dan wel uitvoeren in eigen beheer en daar bij eventueel werkloozen aan het werk te stellen. Al heel gauw blijkt, dat de raad precies in twee helften is ver deeld en omt het tot stemming dat dan de stemmen zullen staken. Over het beginsel wordt echter nog uitvoerig gesproken. Alle raadsleden nemen daaraan deel en de voor- deelen van beide stelsels worden uitvoerig weergegeven. Het zou ons te ver voeren" dit alles op te nemen. Wij volstaan dus met in het kort dit op te merken. Een deel van den raad stelt tegenover het voorstel van B. en W. dat de arbeiders, die in den winter werkloos zijn, gaarne pro ductief werk hebben, dan maar zoodanig werk, dat zij een beetje aan den slag worden geholpen. Hier is een mooi stuk productief werk te verrichten en waarom komen nu B. en W. met het voorstel tot aanbesteding. Bovendien het werk uitvoeren in eigen be heer heeft dit voor, dat men beter werk zal hebben, terwijl het niet altijd duurder be hoeft te zijn. Andere leden zijn zonder voorbehoud voor aanbesteding, terwijl B. en W. voor aanbe steding zijn omdat h.i. niet zooveel grond werk zal noodig zijn en dus niet veel werk loozen zullen kunnen aan het werk worden gesteld. Voorts wordt door hen gedacht, dat het aantal werkloozen niet zoo groot zal zijn als wel door de tegenstanders van aanbeste ding wordt gedacht. Voorts komt nog ter sprake het advies van de commissie voor openbare werken, dat door den voorzitter aan critiek wordt onder worpen, omdat daarbij met zoo veel omstandigheden moet rekening gehouden worden, dat zulks niet te doen is. Men is daar tegen aanbesteding, maar als er geen werkloozen komen, er toch weer vóór. Zoo doende zal niet aan den wensch van de commissie kunnen worden voldaan om op tijd, dat is tegen Paschen, met het werk ge reed te zijn. Verder wordt er nog op gewezen, dat het gebouwtje, dat staat op het terrein van de provincie, toch niet op tijd zal kunnen gesloopt zijn. B. en W. antwoorden hierop, dat het trace zoodanig is, dat om het perceel tje de weg kan gelega worden, anders zal met de eigenaren van den opstal in overleg worden getreden,. Door den heer Aukes wordt opgemerkt, dat het rapport van de commissie niet voor rekening van de commissie kan komen, het is na de vergadering opgemaakt en geteekend door den voorzitter en secretaris. Wat voorts de opmerking betreft van den heer Hellinga in de vergadering van de comthissie, was deze zeer juist, omdat het voorstel van B. en W W. daar eerst ter sprake is gekomen, nadat hij er om heeft gevraagd, anders was de commissie over de uitvoering van dit werk geheel niet gehoord. Het medegedeelde door den desk. in die commissie, over werk uitvoeren in eigen beheer, heeft hem doen overhellen tot het voorstel van de leden, die daarvoor zijn. De heer Schipper wil onder de oogen zien hetgeen zal gaan gebeuren, want als zijn meening juist is, dan staken over een van bei de of over de beide voorstellen de stemmen, zoodat geen uitvoering aan het werk na deze vergadering zal kunnen worden gegeven. Daarom s'elt hij voor het voorstel van B. en W. zoodanig aan te vullen, dat bij het werk zooveel arbeiders uit de gemeente zullen wor den aangesteld efi dat een minimum loon wordt gegarandeerd van f 24.- per week, hetgeen na lange discussie nog aangevuld wordt met de' bepaling, dat de gemeente zelf de materialen als steenen enz. zal aankoopen. Ten slotte wordt nog door den heer de Vries dit stel amendementen vermeerderd door een sub-amendement, dat de voorwaar den van het collectieve arbeidscontractder bouwvakarbeidersvereeniging zal móéten worden opgevolgd. B. en W. antwoorden op deze amendemen ten, dat zij de eerste twee wel wenschen te aanvaarden, maar niet het laatste amende ment van den heer Schipper. De heer Hellinga wijst op de moeilijkhe den, die zullen ontstaan door aanneming van deze voorstellen, waarop ten slotte het voorstel van B. en W. ongewijzigd in stem ming wordt gebracht, waarvoor 5 stemmen en tegen 5 stemmen worden uitgebracht, zoodat het voorstel in de volgende vergadering op nieuw aan de orde zal worden gesteld. Alvorens de rondvraag aan de orde te stellen deelt de burgemeester mede, dat de leden wel zullen gezien hebben, dat in de raadszaal is opgehangen het portret van oud-burgemeester Mooij, die bij zijn vertrek uit de gemeente dat portret heeft afgestaan. Hij stelt voor, dat onder dankbetuiging te aanvaarden, er op wijzende, dat burgemeester Mooij lange jaren in dienst der gemeente is geweest eerst als ontvanger, daarna als bur gemeester en secretaris en de gemeente 45 jaar vol toewijding heeft gediend. Dit voorstel wordt met applaus begroet. Bij de rondvraag vraagt de heer Res enkele inlichtingen over schoolgeld reclame, welke zullen onderzocht worden. Voorts de heer de Vries over de verharding van een voetpad, hetgeen niet bij de gemeente thuis behoort. Het polderhuis zal echter gevraagd worden om ae sloot te schouwen. Geslaagd De heer W. van der Vlies, alhier, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen handenarbeid. Rijkswérkinricbting Bij Kon. besluit ls benoemd tot lid van het College van regen ten over de Rijkswerkinrichting alhier, de heer A. C. Hagenaars, hoofd der R. K. school voor uitgebreid lager onderwijs. Bouvergunning Aan den heer P. Koning is vergunning verleend voor het bouwen van een woonhuis aan den Heeren- weg. Gemeenteraad Naar wij vernemen, zal de gemeenteraad een vergadering houden op Dinsdag 29 Oetobcr as. LEEUWARDEN Eetkamer Slaapkamer Salon dat je iets doet tegen dezen toestand van overspanning. Je maakt je het leven zelf veel moeilijker dan het is. Zenuwen zijn nu eenmaal geen kabeltouwen en wanneer je na koffie en fhee steeds zoo veel lasf hebf van nervositeit en slape loosheid, drink dan maar Koffie Hag. Bezwaren tegen Hag kunnen niet «bestaan. Hel is de heerlijkste plantage- koffie, die ik ooit geproefd heb. Daarbij eoffeïnevrij, dus volkomen onschadelijk. De coffeTne heeft met smaak of aroma l> van de koffie niets uit te staan. Je mis! dus niets, maar hebt slechts voordeelen. „Meer genot en betere gezondheid door Koffie Hag", dat zal ook voor ons vanaf heden de leuze zijn. MYER'S WONINGINRICHTING VAN 1887 Kinderhuisvest 19 Revue Waarschijnlijk zal de revue, welke ter gelegenheid van het eerste lus trum van den Katholieken Kring met zoo'n groot succes voor het voetlicht werd ge bracht, nogmaals een opvoering beleven. Deze opvoering zal geheel ten bate vtn „De Stille Armen" worden gegeen. R. Kv. Kiesvereeniging De R. K. Kies- vereeniging zal op Vrijdag 25 October a.s., des avonds half 9, in het Gezelienhuis de Jaarvergadering houden. Op de agenda komt o.m. de verkiezing van 5 bestuursleden voor. De Mariatoren Met de restauratie van de Mariatoren of z.g. Kruittoren zal binnen afzienbaren tijd een aanvang worden ge maakt. Beb.endigheidswedstrijd met automobielen Zaterdag j.L had hier een behendigheids wedstrijd plaats met automobielen, waaraan door 24 personen werd deelgenomen. De wedstrijd had plaats op de Paardenmarkt alhier onder veel belangstelling van de zijde van het publiek. De uitslag van dezen wedstrijd is als volgt: lste prijs 50, H. Prins Tz. te Purmerend. 2de prijs A. Kleen, id. 25. 3de prijs A. Horsmeijer, id. 10. 4de prijs C. Kooiman, id. 5. De kunstvoorwerpen vielen na loting in handen van de navolgende deelnemers: J. Knaap, Beemster; J. P. de Koning, Pur merend; S. Jonk, Purmerend en Jo. de Vrees eveneens te Purmerend. Overplaatsing De heer J. van Bergen, commies bij de Ned. Spoorwegen alhier, wordt met ingang van 1 Nov. a.s. als zoo danig overgeplaatst naar Roermond. Onderhandsehe verkoop Door den heer E. van Twijver zijn vier woonhuizen aan de Burgemeester van Nienisstraat onderhands verkocht aan den heer J. Zweeris. Herhaalde Oproep Aangezien er mo menteel nog slechts één gegadigde is voor de betrekking van hoofd der openbare lagere school te Marken-Binnen, heeft het gemeentebestuur een nieuwe oproeping voor deze betrekking gedaan. Ernstige val Donderdagmiddag is een schippersknecht tengevolge van een misstap in het ruim van een in den Amstel liggen de kolenaak gevallen. De man werd met een wervelfractuur naar een ziekennrchtgt wervelfractuur naar een ziekeninrichting overgebrcht. B. V. L. Uitslag van gehouden schiet wedstrijd van den Bijz. Vrijw. Landstorm, afdeeling De Kwakel. Behaald werden door: H. Brosius 66 p.; C. Kouwenhoven 41 p.; J. Bartels 44 p.; D. v. Rijn Dz. 65 p.; J. Kort 71 p.; P. de Rijk 66 p.; C. van Zaa.1 Mz. 67 p.; J. Versluijs 70 p.; L. Koole 82 p.; J. van Tol Wz. 58 p; Th. Winter Hz. 41 p.; J. Le Roux 53 p.; A. de Leeuw 63 p.; M. J. Winters 47 p.; G. van Oostwaart 84 p.; C. Plasmeijer 77 p.; P. J. Graven 74 p. In andere handen Naar men ons mede deelt heeft de heer C. Loots, eigenaar van de bekende zaak „De Kolfbaan", deze bij onderhandschen verkoop overgedaan aan den heer A. Rooker van Bovenkarspel. Brand Hoogstwaarschijnlijk als een gevolg van een gebrek in de stookinrichting brak Zondagmiddag brand uit in een bloem bollenopslagplaats van den heer H. Sinneg te Heemskerkerduin. Daar het perceel minstens 40 minuten gaans van de kom der gemeente Heems kerk ligt en ook omdat er geen waterleiding was, heeft men maar geen hulp der Heems- kerksche brandweer gevraagd. Schuur en in houd zijn uitgebrand, de schade wordt door verzekering gedekt. Buren hebben eên groot gedeelte van den Zondagmiddag gebruikt om met tallooze emmers water aan te sleepen, den brand te blusschen. Hoogste barometerstand 760.3 m.M. te Va lencia. Laagste barometerstand 735.3 m.M. te Isafjord. Verwachting: Zwakke tot matigen, later wellicht toenemende wind, uit noordelijke richtingen, aanvankelijk helder, later toe nemend bewolkt, waarschijnlijk nog droog, kans op nachtvorst, weinig verandering in temperatuur over dag. verbinding met den Boven-Rijn en tal van andere vraagstukken op binnenseheepvaarl- gebied, behoorde ook hij tot de delegatie dier Kamer. De heer Versehure staat bekend als een werkzaam man, als iemand met een ge zond oordeel. HOORN, 19 October 6 Zeugen 120 180; 20 schrammen 3552; 168 Biggen 20 30; 226 Schapen 3445; Lammeren 2635; 3 Paarden 276375. Handel goed. BOVENKARSPEL, Marktvereeniging „De Tuinbouw", 19 Oct. Aardappelen gr. M. 0.85—1.50, kl. M. 1.30—2.25, Due. 1.05; Uien, Groote Gele 1.151.75, Drielingen 0.850.90, Nep 1.501.95; Bloemkool le soort 10.00 21.90, 2e soort 4.3010.30, 3e soort 0.805.00; Roode kool 3.304.10; Gele kool 3.404.10; Witte kcol 1.602.30; Bieten, groote 7.40 13.20, kleine 4.60—6.30, per 1000; Slaboonen 1.70—4.65 per 15 K.G.; Tomaten 13.00—27.30. ENKHUIZEN, IQ October Aardappelen en fruitmarkt Soldat Laboreur 570; Bon ne Louise f 8.50; Gracialen 3.50; Cack Le- bet f 4.30; Zoete appelen f 4.70 per 100 pond. Vischmarkt Zaterdag werden aan gevoerd door 3 vaartuigen 615 pond hoekbot van 10.2013.25 per 100 pond. De vangst varieerde van 140 tot 292 pond per vaartuig. 5 vaartuigen brachten aan 44 manden gar nalen van 1.462.00 per mand van 20 pond, 9 vaartuigen 65 kisten garnalen van 3.35 4.20 per kist van 64 pond; paling gold 33 cent per pond. MONNIKENDAM, 19 Oct. In de afge- loopen week is aan den Gemeentelijken vischafslag aangevoerd: 4580 pond aal en paling, paling 7683 cent, aal le soort 4766 cent, aal 2e soort 24—34 cent. 1020 Pond bot, le soort 3227 cent, 2e soort 15—18 cent per pond. was de afgeloopen week niet onbevredigend. In het begin der week was de vangst gering, later zeer goed, doch deze visch kon weinig opbrengen, de aalvangst was zuinig, de gar- nalenvangst goed; de prijzen hiervan waren in het algemeen vrij hoog. Men besteedde voor dikke aal 6070 cent, dunne aal 45 —50 cent, bot 1721 cent per pond, garna len 3.504.75 per mand. NOORDSCHARWOUDE, 21 October 1929 6700 K.G. Aardappelen. Schotsche muizen 1.601.80. Blauwe aardappelen 2.70. Bravo's 1.80. Drielingen 2.80. 90 K.G. Spercieboonen 25. 10000 K.G. gele kool 3.105.40. 250 stuks Deensche witte kool 3.50. 7700 K.G. gele grove uien 3.503.60. Gele uien 33.50. Drielingen 1.802. Nep 3.20—4.30. 2500 K.G. Peen (groote) ƒ2.20. 32800 K.G. roode kool 2—4.10. 66.400 K.G. witte kool 1.20—1.30. 2600 K.G. Deensche witte kool 1.70—2. 500 stuks bloemkool 10. „AFSLAGVEREENIGING BEEMSTER, PURMEREND EN OMSTREKEN" Vrfjdag 18 October. Aardappelen: Blauwe 0.76—0.92 per zak (25 K.G.). Slaboonen: dubbele 2.00—6.50, dubbele z. dr 4.10—6.60; enkele 3.80—6.30; Stok- snljboonen f3—8.10, Kasboonen f6.60—9.90 per 15 Kg. Tomaten A 15—26 ct., B 15—26, C 6—12 ct., bonken 15—27 ct. per K.G. Bloemkool 2—32 per 100; Roode kool f 6.4010.20; Savoye kool f 7.3011.40 per 100; Spruitkool 2.25—4.80 per 15 K.G. Spinazie 0.65—1.40 per 6 K.G.; Postelein 18—22 ct. per K.G.; Sla f 0.60—2.80 per Vergadering St. Maartencomité In de jongste comitévergadering werd allereerst be sloten, het voorstel van den A. N. G. V. B. te aanvaarden. E zal dus één optocht worden gehouden, waarin alle groepen vertegenwoor- digg zullen zijn en het verdere van den avond zal op het schoolplein gevuld werden. Deelnemende organisatie's worden dringend verzocht de St. Maartenactie actueel te be handelen en hun plicht van deelname met vermelding van welke afdeeling, benevens wat zij wenschen weer te geven, vooraf op 29 October a.s. hiervan mededeeling te doen aan den heer P. J. Krook. Orde-commissaris sen, leden van organisatie's, particulieren enz., welke bereid zijn op St. Maartenavond het comité ter zijde willen staan, gelieven zich ten spoedigste op te geven bij den heer Jb. Caro, Vlietseind, alhier; hetzij via hun organisatie ofwel persoonlijk. Met genoegen werd medegedeeld, dat de hengelaarsver. in deze reeds een 'schitterend voorbeeld heeft gegeven. Alle leden hebben zich beschikbaar gesteld. Zij, die ambitie hebben als gemas kerde deel te nemen en daaromtrent eenig onderricht wenschen, xervoegen zich bij Mevr. Krook-Luijting, die gaarne bereid is praktische wenken te geven. Voor deze groep is de inschrijving tot 4 Ncv. opengesteld. Het comité zal voor verschillende noodzake lijke mededeelingen, ten overvloede nog voor raambiljetten zorgdragen en vraagt hiervoor dan ook de aandacht van het publiek. Voor de feestelijkheden op het schoolplein zal het comité zorgdragen voor behoorlijke verlich ting en tribune's. Vriendenkring ter eere van het H. Sacra ment. Vrijdagavond hield de Vrienden kring ter eere van het H. Sacrament te Wormerveer een vrij goed bezochte jaar vergadering in 't R. K. Vereenigingsgebouw. De voorzitter, de heer N. J. Th. Matthijsen, opende de vergadering met den Christelij- ken groet, heette de aanwezigen, inzonder heid den Geestelijken Adiseur der vereeni ging, den Zeereerw. heer pastoor J. J. M. Rombouts van harte welkom en hoopte dat deze jaarvergadering er toe zou bijdragen om het doel der vereeniging te bevorderen, n.l. de devotie tot het H. Sacrament des Altaars te verdiepen er te verinnigen. Daarna las de secretaris, de heer G. v. d. Laan, de notulen en het jaarverslag voor, welke onder dank aan den samensteller werden goedgekeurd. Uit het jaarverslag stippen wij aan, dat het ledental der ver eeniging door overlijden en vertrek uit cc parochie gedaald is van 260 tot 245. Het was in 1929 de vijfentwintigste maal, dat de Wormerveersche Vriendenkring deelnam aan den Stillen Omgang te Amsterdam, een zilveren jubileum derhalve, dat in stilte her dacht was. De penningmeester, de heer J. C. Stevens, deelde mede, dat de ontvangsten hadden bedragen 96.20 en de uitgaven 85.20, zoodat het batig saldo van het vorige jaar ad 90.67 was aangegroeid tot 101.87. De voorzitter verzocht hierna de heeren W. Kruiver en A. J. v. d. Lee de rekening en verantwoording van'den penningmeester na te zien. Van de rentelooze aandeelenleening wer den de volgende 15 aandeelen uitgeloot: no. 5, 22, 32, 33, 27, 67, ttf, 96, 98, 111 114 131, 178, 195 en 206. Tot penningmeester werd herkozen de heer J. C. Stevens, die zijr, herbenoeming aan vaardde. De voorz. maakte van deze ge legenheid gebruik om den ijveriger) en ac curaten penningmeester hartelijk te danken voor hetgeen deze gedurende zoo lange ja ren voor den bloei der vereeniging heeft verricht. De Zeereerw. heer pastoor J. J. M. Rom bouts nam daarop het woord, om eenige opwekkende woorden tot de bijeengekomencn te richten. Naar aanleiding van een klacht van een der bestuursleden, achtte Z.eerw. het be vreemdend, dat zoo weinigen bereid zijn bij processie zich achter het vaandel van den Vriendenkring te scharen. Als we werkelijk gelooven in de tegenwoordigheid van Jezus Christus in het H. Sacrament des Altaars, moeten wip ook alles in het werk stellen om aan Christus in de H. Eucharistie hulde, eer en dankbaarheid te bewijzen. Steeds is het 't streven van Z.eerw. ge weest, om in zijn parochie den eerbied en de liefde tot het H. Sacrament aan te kwee ken. Vooral de rijpere jeogd heeft in het veelbewogen leven van onzen tijd steun en hulp noodig, die slechts te vinden is bij den Goddelijken Meester. Langzaam aan zien we het jongere ge slacht verwilderen. Iedereen wil bandeloos en teugeloos vrij zijn. Slechts zij, die zich willen scharen onder de banier van Chris tus, zullen in den strijd staande blijven. Voor de ouderen is het daarom dringend noodig, het goede voorbeeld te geven. Niet door woorden, maar door daden, door t8 leven, zooals het een katholiek betaamt. Slechts dan zal er van de opvoeding der ouders kracht uitgaan. Zoovele katholieken knielen niet of ter nauwernood, wanneer zij de kerk binnen komen of groeten, langs de kerk loopende, niet onzen Heer Jezus Christus in het H. Sacrament. Ze zijn bang om voor te vroom aangezien te worden. Daarom wekte Z.eerw. zijn parochianen op om zich echte vrienden van Christus in zijn H. Sacrament te too- nen, van Hem, die hen toeroept: „Komt allen tot mij, die belast en beladen zijt en Ik zal u verkwikken". In nood en moeilijk heid is bij de menschen weinig troost te vinden; de eenige vriend, die ons nooit verlaat is Jezus Christus in het H. Sacra ment. Nooit zult gij bij Christus ongetroost weggaan, inzonderheid als wij aan Zijn roepstem gehoor geven, om Hem veelvuldig in het H. Sacrament te ontvangen. De voorzitter bedankte den Z.eerw. spre ker voor zijn opwekkend woerd en hoopte, dat allen deze woorden niet alleen ter harte zouden nemen, maar er ook naar zouden handelen. Hierna werd de vergadering met den Christelijken groet gesloten. Ongeval De fabrieksarbeider II., wo nende te Zaandam, had Zaterdag het on geluk tijdens zijn werkzaamheden in de chocoladefabriek an de firma W. J. Boon Co., alhier, in aanraking te komen met een maaimachine, waardoor .hem een groot gedeelte van den middenvinger werd af gesneden. Streng auto-toezicht Door onze ge- meente-politie wordt streng toezicht uitge oefend op de passeerende auto's. Deze week werd o.a. proces-verbaal opgemaakt tegen twee autobestuurders, resp. te Wormerveer en te Wormer woonachtig, wijl de remmen weigerde. Burgerlijken Stand Geboren: Pieter, z. van J. Rys en F. Vloon Frans, z, van G. van der Leek en C. T. Muller Maria Geertruida Gezina, d. van C. M. Bruijn en A. M. de Boer. Ondertrouwd: J. B. van Steen (van As sendelft) en N. Romeijn M. Loddre (van Krommenie) en E. Homeijn J. Hakvoort (van Krommenie) en M. Schenk. Gehuwd: B. Th. Stevens en A. H. de Jong. Oerleden: Jan Kuit,v 62 jaar, gehuwd met C. Eijkel Johannes Bartholomeus, 3 m., z. van B. Breger en M. A van Tunen Cornells Kaal, 79 jaar, keduwnaar van N. Kuijt. 100 krop; Andijvie 2105.40 per 100 krop; Selderij 46 per 100 bos; Bieten 6.509 per 1000 stuks; Wortelen 4.5011.50 per 100 bos; Uien 0.700.98; Drielingen 0.5S —0.73; Nep 0.90—1.25 per 25 K.G. Alicant 58—72 ct. per K.G. Appels: Westlandsche Bellefleur 49; Brabantsche Bellefleur 48; Zoete Bel lefleur 49; Bismarck-appel 410; Bramley Seedling 510; Codlin Keswick 412; Fisher's Eerstling 49; Gronin ger Kroon 4—10; Present van Engeland f 79; Reinette, goud f 1120; Transpa rante de Cronsels 1239 per 100 K.G. Peren: Beurré Clairgeau f 516; Beurré de Merode f 411; Beurré Lebrun f 716; „Het Handelsblad" schrijft over den heer: P. Versehure: De heer Versehure is in Amsterdam in breede kringen bekend. In dien onzer R.K. medeburgers trad hij in verschillende licha men en speciale commissies op den voor grond, hij vond erkenning van die verdien sten, doordat zijn partij hem in 1907 in den raad bracht, waarin hij tot 1913 aan de I debatten belangrijk aandeel had. Daarbij waren vooral de practisehe belangen van de binnenscheepvaart bij hem in goede handen en alle voorstellen, door den heer J. N. Hen- drix in het algemeen belang gedaan deze maakte destijds eveneens lid uit van onze vroedschap vonden ook in den heer Ver sehure een warm verdediger. De heer Ver sehure is een bij uitstek practisch man en terecht werd zijn heengaan van het Prin senhof door drukke bezigheden geacht te zijn een verlies voor den raad. Nochtans is de heer Versehure geen Am- sterdamer van geboorte. Op 25 Februari 1861 werd hij te Tilburg geboren en in 1887 vestigde hij zich te Amsterdam om zich daar des te intensiever aan de belangen van de binnenvaart te wijden. In de leiding van Ver sehure Co.'s Algemeene Binnenlandsche Stoomvaartmaats-'-chappjj heeft hij een be langrijk aandeel. Trouwens de algemeene belangen van de binnenvaart hadden steeds in hem een warm verdediger, wat ook door zijn collega's werd erkend. Zij brachten hem op den voorzittersstoel der Vereeniging voor Stoomvaartbelangen in Nederland. Dat de regeering op adviezen op zijn gebied prijs- stelde, bleek uit zijn benoeming in de staats- commissie-Patijn ingesteld ter bestudeering van het vervoervraagtuk. Sedert 1923 is de heer Versehure lid van de Prov. Staten van NoordHolland, hier werd hij in den loop der jaren voorzitter van de R.K. Statenfractie. Ook van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Am sterdam maakt hij deel uit en bij de ver- bestuur met deputaties uit de K. v. IC ge schillende conferenties, door het gemeente- houden,o.a. over de kwestie van de sluis in het Nieuwe Meer, de verbetering van de I. TOMATENSOEP OF BOUILLONSOEP 2. EEN DER ONDERSTAANDE SCHOTELS GEKOOKTE TONG MET GARNALENSAUS. SALADE EN AARD. GEBAKKEN TONG MET SALADE EN GEBAKKEN AARDAPPELEN OSSENTONG M. REGOUT- SAUS, SPERCIEBOONEN EN AARD AP'"! EN NASSI CO-RENG MET KROEPOEK (INDISCHE RIISTSCHOTEL) GESTOOFDE DUINKONIJN MET COMPOTE EN AARD. BAMI MET KROEPOEK (INDISCHE SCHOTEL) ROLPENS M. APPELMOES EN GEB. AARDAPPELEN 3. PUDDING. GEBAK. IJS OF FRUIT 4É ETAGE penter! AM/TE.ROAM Boerengroen 2.20—6.30; Calabasse de Tir- lemont 610; Conseiller de la Cour 49; Doyenné du Comice 2646; Durandeau 4 9; Duchess Williams f 615; St. Germain peer 18.04.50; Gieser Wildeman 4.5010; Hertogin Elza 614; Kamperveen 2.705.40; Louise Bonne 1154; Nouveau Poiteau 4 11; Soldat Laboureur 519 per 100 k.g. LANGENDIJK, 21 October. Groentenvei- ling. 7000 K.G. aardappelen Schotsche mui zen 1.90, 3700 K.G. Wortelen 1.50—2.20, 9000 stuks bloemkool le soort 7.6015.10, idem 2e soort 1.002,40, 54000 stuks roode kool 2.204.80, 7300 stuks gele Kool 3.40 6.10 61000 st. vroege witte kool 1.10 1.30, 260C0 st. Deensche kool 2.002.40, "5600 K.G. uien 2.803.50, drielingen 1.80— 2.60, nep 3.604.00, 8500 K.G. bieten 1.00 —2.70, 1500 K.G. Witkrop 2.50—2.60. ALKMAAR 19 Oct. 1929 Eierenveiling voor Hollands Noorderkwartier Aanvoer 44000 kipeieren, 60—62 k.g. 10.50—11.20; 62- 64 10 60—11.40, bruin 60-66 10.90—11.40, klein i8.20. Aanvoer 12000 eendeieren 6.506.60 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 21 October Uien 3.503.70; grove 3.70; drielingen 1.60; nep 44.10; roode kool 2.803.90; witte kool 0.90—1.10. ALKMAAR, 21 October Veemarkt Aanvoer: 72 vette koeien 220430; 3 vette kalveren 90120; per Ned. pond 1.40 1.55; 28 nuchtere kaleren 834; 459 vette varkens 7682; zware per Ned. pond zouters 7677. Handel vlug. AMSTERDAM, 21 October Veemarkt Aangeoerd 636 vette koeien, le kwal. 1.10 1.16, 2e kwal. 0.901.04, 3de kwal. 78— 88 ct.; mindere soorten 6470 ct. 150 melk en kalfkoeien 270375; 53 vette kalveren 2e kwa. 8898 ct., 3e kwal. 7886 ct. 38 nuchtere kalveren 1218; 90 schapen 3642; 32 lammeren 34—38; 560 varkens (vleesehvarkens) 84104 K.G. 0.960.97; 3 zware varkens 0.950.96; vette varkens 0.920.95; 57 paarden 1202.50.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1929 | | pagina 2